Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) #95904256 válasza Oliverda (#6192) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ezt a bugot nem ismertem.

Azt hittem lehet hinni az eredménynek. Jól megtréfáltak vele. :D

(#6202) #95904256 válasza peti_s (#6193) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem gondoltam volna, hogy az Intel az Everestre optimalizálja a cuccot. De még az is lehet, hogy ez a "trükk" más programoknál is csökkenti a késleltetést...

(#6203) DarthSun válasza #95904256 (#6202) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Talán az Intel nem is optimalizált célirányosan.Terveztek egy CPU-t ami adott esetben a leghatékonyabban teszi a dolgát, és ez jött ki belőle. :F

(#6204) peti_s válasza DarthSun (#6200) üzenetére


peti_s
addikt

Az, a Mafia egyel is a mai napig játszom, a 2 is a képernyőkimentések alapján nagyon tetszik. :)

Akosf, igen ez lehet. Akkor mi mér hitelesen? :F :) Bár ha az EVEREST-ben már javítva van, akkor gondolom lehet benne bízni.

(#6205) snake1977 válasza DarthSun (#6199) üzenetére


snake1977
őstag

Most találtam egy orosz oldalon patchet a játékhoz, elvileg a motion blur, és valami fractálos izét javit ki, holnap kipróbálom hogy müködik e. Mondjuk ennek örülök, az oroszoknál azért müködik a "csináld magad" mozgalom... :R Mint nálunk a hőskorszakban... :R
Egyébként csodálkoztam hogy nem megy, mert ha 37-41fps-t produkált nálam amig le nem fagyott, 1024*768 full grafikán akkor csak nem lehet kevés a hardverem. :F ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6206) #95904256 válasza peti_s (#6204) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem az ideális az lenne, ha a maximális memóriakésleltetést mérnék a programok. Gondolom az Everestben is ezt szeretnék elérni. A hiba az lehetett, hogy az eddig alkalmazott algoritmusuk a Nehalem esetében erre nem volt alkalmas.

Egyébként a múlt hétvégén futtattam pár K6-os, Pentium és 6x86-os processzoron az Everest 5.00 memóriatesztjeit és a RightMark Memory Analyzer 3.80-at. Az RMMA majd kétszer akkora késleltetéseket mért ( egyszerre csak egy alkalmazás futott ). Majd lefuttattam egy saját memória sávszélesség és késleltetés ellenőrzést ( ez minden adott blokkot többféle módon vizsgál és a legrosszabb eredményt adó algoritmus legjobb eredményét veszi a blokk eredményének ), ami az RMMA-hoz egészen közeli eredményeket adott. Szóval az Everest 5.00 eredménye továbbra is csalókának tűnik, legalábbis ezen régi processzorok esetében. Este lefuttattam még ezen a T6400-ason is. Itt 10%-on belül volt az eltérés.

(#6207) #95904256 válasza DarthSun (#6203) üzenetére


#95904256
törölt tag

Én is így gondolom. Mindegyik processzor (és memóriavezérlő) típus másképp viselkedik. Az újabb (fejlettebb) egységek egyre több esetben képesek jobb eredményt elérni. Ez alatt például azt értem, hogy míg a régebbi egység 100 memóriaelérésből 50-szer a maximális elérési idővel tudta csak beolvasni a processzorba az adatokat, addig egy újabbnak mondjuk csak 20-szor jön össze a legrosszabb eset.

Ha mindkét esetben ugyanaz lenne a maximális késleltetés, akkor egyformának tűnne a két rendszer. De ha az átlagos elérési időt vizsgálnák, akkor már nem. Az átlagos elérési idővel csak az a baj, hogy mindenkinek mást jelent az átlagos.

(#6208) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Win Vista is elszaladgál 512 MB Ram -mal most néztem egy Nforce -os lapban egy 1200 MHZ Duron -ont egy BX440i 933 MHZ P3 -al vánszorog csak. :)

A Dual Duron vs Dual Pentium II Celeron tesztet meg lehetne próbálni (nekem postolt a 400 -as 100 FSB -vel még feszemelés nélkűl) ;)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6209) bacsis


bacsis
Közösségépítő

urak!
Holnap 13:00kor lesz publikálva a teszt :R

(#6210) #95904256 válasza bacsis (#6209) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hip-hip... :C

Ha minden igaz, akkor már a postán várakoznak a 10,5-es Bartonok. De az ilyenkor csukva... nagyon bízom benne, hogy nem másik csomagról van szó. :K

(#6211) Oliverda válasza #95904256 (#6206) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Everest lineáris késleltetést mér még gondolom hogy a RightMark és társai nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6212) #95904256 válasza Oliverda (#6211) üzenetére


#95904256
törölt tag

Oh. Ha mást mérnek vele, akkor az tényleg logikus magyarázata a különbségnek.

Egyébként a lineáris késleltetést, hogy kell értelmezni?
( Hirtelenjében sem a Google-val, sem az Everest topikban nem bukkantam rá. )

Eddig csak a min/max késleltetéseknek tulajdonítottam némi létjogosultságot. Mert azok közvetlenül a rendszer korlátait jellemzik. szerk.: Vagyis nincs jobb/rosszabb eset.

[ Szerkesztve ]

(#6213) Oliverda válasza #95904256 (#6212) üzenetére


Oliverda
félisten

"Elsőként az Everest benchmarkjával teszteltünk, ez lineáris elérési időt mér. A benchmark azt méri, hogy a memóriaolvasási parancs kiadásától számítva mennyi idő telik el, míg az adat megérkezik a regiszterekbe."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6214) #95904256 válasza Oliverda (#6213) üzenetére


#95904256
törölt tag

Köszönöm.

Ha jól sejtem ez az idézet a A processzorok mélylélektana című Prohardver!-es cikkből származik. Ott szerepel még ez a két mondat is: "De mi a helyzet akkor, ha nem lineáris elérést mérünk? A processzor számára szükséges, memóriában található adatok nem csak lineárisan helyezkedhetnek el."

Ebből az jön le, hogy a lineáris késleltetés a szekvenciálisan (egymás után elhelyezkedő) adatokra vonatkozik.

(#6215) #95904256 válasza Oliverda (#6213) üzenetére


#95904256
törölt tag

Közben kaptam választ az Everest topikban is a kérdésre: [link]
Ezek szerint az Everest valóban egy köztes értéket mér.

(#6216) DBob


DBob
őstag

Mai nap reggelén 42-2 arányban elvertem egyik ismerőst hereticben zdoom alól. Pedig most nyomtam hereticet multiban először ;)

(#6217) snake1977 válasza #95904256 (#6215) üzenetére


snake1977
őstag

Kívülállóként ez az "átverés" olybá tünik hogy a processzorban van némi "intelligencia" ergo ha mindig monoton a sor és ugyanazok az adatok akkor miért ne "ugrana" ha előre tud olvasni ekkora utasitást, igaz igy megkerüli a tesztet, de a gyakorlatban úgy hiszem ez jóval meggyorsitja az aktuális folyamatot. Jól értelmezem laikusként?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6218) #95904256 válasza snake1977 (#6217) üzenetére


#95904256
törölt tag

Jól látod. Az előbehívók feladata, hogy az idő alatt amíg a processzor nem igényel egy újabb adatot a memóriából, beolvassák a soron következő vagy valamilyen képlet szerint a leginkább szükségesnek tartott memóriacímről az adatokat. Ezzel elérve azt, hogy a következő memóriaolvasásoknál az adatokat már a gyorsítótárból tudja elérni a processzor. Minél jobban saccol az előbehívó, annál jobban elrejti a memória késleltetését a processzor elől.

[ Szerkesztve ]

(#6219) snake1977 válasza #95904256 (#6218) üzenetére


snake1977
őstag

Értem, akkor már csak abban kell bizni hogy az amd is kidob valami hasonlót (mindig olcsóbb mint az intel) vagy abban hogy hamar leugrik az i7-esek ára, az átlag embernek megfizethetőre. :R Ja és esetleg még a mikulásban is, hátha megdob egy i7re való cashel..:D

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6220) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Akarok én is egy Duron -t tunungolni kicsit, de normálisabb hűtő nem lévén nekem kell készíteni valamit. A deszkán van 4 furat a csatlakoztatásnak 1-1 CM -re a foglalattól, kérdésem réz vagy alumínium hőcsöves hűtés legyen?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6221) #95904256 válasza snake1977 (#6219) üzenetére


#95904256
törölt tag

Már az ötödik generációs processzorokban is voltak előbehívók (prefetcher)...

(#6222) bacsis válasza zoltanz (#6220) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én a rézhűtésre esküszöm, de mivel nehezebben adja le a hőt, ezért egy picit combosabb ventit köcöllézzél rá :R

(#6223) zoltanz válasza bacsis (#6222) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem értem mért nem gyártottak ezekre a foglalatokra normális hőcsöveses hűtés az Intel -hez is van sokféle S478 -ra. :U Abban az időben készűlt NV Geforce3 -ra is készített a Zalman pl videókártyákra, kereslet lett volna rá... :((( Igaz ezeket is rá lehet heggeszteni valahogy a AMD procikra és máris korhű. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6224) Penyus válasza #95904256 (#6221) üzenetére


Penyus
senior tag

Oh azok a szep architekturak orak... :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6225) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Valaki nem tud hozzájutni egy AGP-s HD4670 GDDR3-hoz? Kíváncsi lennék milyen erős mondjuk az egyik dupla-processzoros rendszerben. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6226) bacsis válasza zoltanz (#6223) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pl a zalman cnps9500 is felszerelhető rá :K igaz nincs hozzá lefogató szett, de ha jól emléxem, a zalman 7000-eséhez még adtak s462-es lefogatót, na már most annak a lefogatójával meg simán fel lehet rakni a 9500-at de talán így még a 9700-at is :R

(#6227) snake1977 válasza #95904256 (#6221) üzenetére


snake1977
őstag

Gondoltam hogy nem csak az intel használja...de jelenleg az i7-ben müködik a legjobban ezekszerint, amig nem jön egy következő jobb architektúra, intel vagy amd fronton.
Milyen érdekes, hogy leredukálódott a mezőny, mind cpu mind gpu terén, már nincs annyi versenyző mint 10 éve, vagy nVidia, vagy aTi, intel vagy amd. Nem is tudom mi történne ha hirtelen megjelenne egy potenciális harmadik fél, újszerü megoldásokkal..kár hogy ilyen fordulatokra csak egy jó könyvben vagy filmben lehet számítani. ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6228) #95904256 válasza snake1977 (#6227) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ha nem is tudsz róla, de rengeteg ilyen próbálkozás van a piacon. De sajnos a tőkehiány miatt sorra elbuknak vagy csak egy egészen kis szelet jut nekik a piacból ahol aztán megrekednek. Jobb esetben valamelyik nagyobb cég felvásárolja a technológiát.

Egyik ilyen ismertebb cég a Ageia amely a PhysX gyorsítóval rukkolt a piacra. Először önállóan próbáltak érvényesülni, de csak azért maradtak fent mert a végén felvásárolták őket ( nVidia ).

Hasonló cipőben jár például a ClearSpeed a CSX kártyáikkal. Ha jól rémlik a CSX600 annak idején még GFLOPS csúcsot is tartott. A mostani CSX700-asuk 96GFLOPS-ot tud, 9W fogyasztás mellett. De ezek olyan 10.000 dolláros kártyák. Ennek már a töredékért lehet kapni olyan videokártyát amely TFLOPS-os sebességet is tud...

szerk.: De példának beillene az Intel Itanium rendszere is. Ugyan ez nem másik cég, hanem cégen belüli belső konkurencia akart lenni, de még csak hallani is alig lehet róla. Egyedül azért van még életben, mert az Intel-nél (büszkeségből, dacból?) nem akarják belátni, hogy kudarcra van ítélve.

szerk2.: Aztán rémlik még jó pár olyan kezdeményezés is ami a Larrabee-re és a Fermi-re hajazott. Sok-sok egybe integrált CPU maggal... valahogy ezekről sem igen hallani...

[ Szerkesztve ]

(#6229) zoltanz válasza bacsis (#6226) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt valaki kiprószálhatná nekem, hálám örökké üldözni fogja cserébe érte. :) Akarok elötte valami normális hűtést, mielött belefolyok a tuningba. Egyébként csináltam egy Duron tuningot 1200@1250 lett pedig a szorzózár hidak össze vannak kötve rendesen nem tudom mi repedt here lehet vele, hogy nem megy jobban. :U Valamint a proci FSB -jére is a BIOS -ba csak 100 MHZ jelenik meg, ki érti eztet. Majd rakok fel azért teszteredményt...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6230) snake1977 válasza #95904256 (#6228) üzenetére


snake1977
őstag

Néhányra emlékszem, de ezek egyike sem jelentett potenciális veszélyt a "nagyokra", az Ageia kártyái méregdrágák voltak, társkártyának legalábbis. A technológiára időben lecsapott az nVidia, azt hiszem ha jól tudom a hybrid sli rendszerek nagyrészben erre hajaznak.(?)
Megnéztem a ClearSpeed oldalát, wow nem piskóta sávszélességeket irnak chipen belül.
Az Itanium-ról hallottam, de minimálisat, csak emlegetés szintjén évekkel ezelőtt valamelyik pc-s magazinban, igazából gőzöm sincs mi lett volna belőle ha elkezdik komolyan fejleszteni, vagy meg is tették talán más név alatt? Úgy vélem a nagyok mellett nagyon nehéz labdába rúgni, és versenyképes árakon bármit is kihozni a piacra, mivel a kis vállalatok egyszerüen nem tudnak kis mennyiségben költséghatékonyan termelni, a nagy mennyiséghez pedig nagy tőke is kell.
A csíkszélesség ahogy csökken egyre több cpu mag kap helyet egy processzoron belül, efelé orientálódik el pillanatnyilag a piac. Én bízom benne hogy hamarosan valaki feldob egy új technológiát, ami forradalmasitja ezt az egészet, számomra furcsa hogy lassan 8-16 magnál járunk, de igazán kiugróan látványos sebességnövekedést egyenlőre nem tapasztalni, értem ezt arra hogy kettő-négy magos rendszerekhez képest a sebesség nem duplázódik 8 magnál, csak nő x százalékkal, ott az i7, nem olcsó, de most a legjobb, viszont nagyon kevés dolog használja ki igazán.
Annak idején még emlékszem a játékipar is arról szólt a hőskorszakban, ki mennyire tudta optimalizálni a dolgait, nem volt mindegy hogy elfut egy 386-486-oson vagy mindjárt Pentium kell hozzá, ma már ez nincs ennyire kiélezve, ott a legújabb NFS Shift, mig a Race driver the Grid hasonló grafika mellett 1280*1024-ben elfut nálam addig az EA új játéka 800*600-ban is be beszaggat. Egyre komolyabb hardvereket kell venni, sokmagos procikat, de...nem használjuk ki a bennük rejlő lehetőségeket, csak az izomerejüket, és ebből én laikusként arra következtetek, hogy előbb utóbb elérünk egy olyan szintet ahonnan nem lesz lehetséges a továbblépés csak teljes architektúra váltás után.
Vagy a mai programozók megtanulnak optimalizálni végre.
Bocs a hosszú OFF-ért.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6231) bacsis válasza zoltanz (#6229) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vedd úgy hogy ki van próbálva :R
haver cnps7000-ének a S462-es lefogatóit felraktam az alaplapon arra a ksi 4 furatra, majd a 9500-asom ráraktam, s a socket478-as leszorítóval rá fogadtam, és betonstabil, egyáltalán nem gány megoldással oda van fogva rendesen :R

(#6232) zoltanz válasza bacsis (#6231) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi szépen. :D :R Nem tudom ezt mért nem reklámozzák legalább. :U Aszem be is újítok majd eggyet, de kell egy másik proci a Duron 1200 helyett mert ennek ennyi a vége...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6233) DarthSun válasza snake1977 (#6227) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az lenne csak a jó, ha minél több nagy gyártó lenne a piacon. Az igazi tragédia az lenne, ha a mostani konkurensek közül valamelyik elbukna. Elszabadulnának az árak, a fejlesztések lelassulnának.

(#6234) #95904256 válasza snake1977 (#6230) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#6230) snake1977: "Az Itanium-ról hallottam, de minimálisat, csak emlegetés szintjén évekkel ezelőtt valamelyik pc-s magazinban, igazából gőzöm sincs mi lett volna belőle ha elkezdik komolyan fejleszteni, vagy meg is tették talán más név alatt?"

Nem tudom mit értesz komoly fejlesztés alatt, de az Itanium 2001 óta van a piacon és folyamatosan fejleszti az Intel ugyanúgy mint az x86-os processzorait.

(#6230) snake1977: "Én bízom benne hogy hamarosan valaki feldob egy új technológiát, ami forradalmasitja ezt az egészet, számomra furcsa hogy lassan 8-16 magnál járunk, de igazán kiugróan látványos sebességnövekedést egyenlőre nem tapasztalni, értem ezt arra hogy kettő-négy magos rendszerekhez képest a sebesség nem duplázódik 8 magnál, csak nő x százalékkal, ott az i7, nem olcsó, de most a legjobb, viszont nagyon kevés dolog használja ki igazán."

Miféle új technológiára gondolsz? Szoftver vagy hardver? Mit kellene tudnia?

Az teljesen normális, hogy ha megduplázod a magokat, akkor a teljesítmény nem fog duplázódni. Soha, semminek a hatásfoka nem fogja elérni a 100%-ot. Ez fizikai törvényszerűség.

Mit értesz kiugróan magas teljesítménynövekedés alatt? Moore ( az Intel egyik alapítója ) 1975-ös jóslata szerint az integrált áramkörök teljesítménye 18 havonta megduplázódik. Ez a jóslat azóta is igaznak látszik. Megjegyzem, ezt mindig az újabb fejlesztések teszik lehetővé. Különben stagnálás lenne.

(#6230) snake1977: "Vagy a mai programozók megtanulnak optimalizálni végre."

Ez ütött szíven a legjobban. Te programozó vagy? Mert például engem két "szezonra" is szerződtettek a Max Planck kutatóintézetnél, hogy alacsonyszinten (gépi kódban) optimalizáljak. Az egyik ilyen programjuk például jelenleg is fut az 1344 dual Xeon-os Atlas clusteren. De persze ezenkívül csináltam jó pár program optimalizációt és ez alapján meg kell, hogy mondjam, hogy a legtöbb esetben 20-30%-nál nem hozott többet az alacsonyszintű optimalizáció. Ez a hétköznapi felhasználások számára nudli...

(#6235) DarthSun válasza #95904256 (#6234) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem a Moore törvény egy idő múlva alapvető fizikai korlátokba fog ütközni. A csíkszélesség nem csökkenthető a végtelenségig, az atomi méretek közelében mindenképpen megáll a jelenlegi Si alapú technológia, a továbblépéshez alapvetően más technikára lesz szükség. A jelenlegivel csak az architektúrák skálázásával lehet majd növekedést hozni - több mag, jobb szervezés, jobb kapcsolás stb.

(#6236) zoltanz válasza bacsis (#6231) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csak nem korhű megoldás, sajna a deszkám nem támogatja az extrém meg a nem extrém feszállítást sem. :DDD Elvileg lehetne gyári alu vagy P3 réz bordával hűteni, venilátor nélkűl passzívan , nagy fesz csökkentéssel. Lehet elcserélem egy Abit-re nforce chipset -tel majd. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6237) bacsis válasza zoltanz (#6236) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a legjobb lap S462 alá sztem az Epox 8RDA+, mondjuk az Abit NF7 sem rossz, ezekkel a lapokkal kihajthatod a procid rendesen :K
akosf,snake! Figyelem ám az eszmecseréteket, de inkább nem szólok bele ;]

[ Szerkesztve ]

(#6238) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#6239) snake1977 válasza #95904256 (#6234) üzenetére


snake1977
őstag

Itanium: te irtad hogy nem hallani róla, házon belüli konkurencia volt, én leirtam mit tudok róla, azaz annyit hogy évekkel ezelőtt olvastam hogy lesz majd.

Új technológia: rebesgetnek valami sejt, illetve virus alapú dolgot, talán ha ez megvalósul lehet az "új" technológia. Egyébként valami olyanra gondoltam ami nem feltétlenül a mostani technológiára épül, ha jól emlékszem volt annak idején más alapon müködő processzor is mint a x86. A Moore törvény érdekes dolog, majd ha eljut odáig hogy nem éri meg az előállitási költség a teljesitményt hosszú távon sem, és ez nem feltétlenül az atomi szinten lesz majd (DarthSun), akkor nem tud hova növekedni már, talán más módon fogják áttervezni, ahogy eddig is változott folyamatosan a magok mérete, strukturája.

Nem, nem vagyok programozó, átlag felhasználó vagyok, aki nem érti hogy az egyik game ami nem szebb a másiknál miért közel 30-40%-al gyorsabb ugyanazon a konfiguráción.
Ha a egy játék sebességéről beszélünk, akkor pl. a demo-hoz képest mitől lett gyorsabb a teljes verzió ha nem az optimalizálástól? Gondolom te nem játékokat optimalizálsz.

Laikusként ennyit gondolok ezekről a dolgokról, és nem szaporitanám az offolást, köszi Ákos, az új szemlélet és meglátásmódod miatt. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6240) DarthSun válasza bacsis (#6238) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kemény buli volt. Far Cry- ban gyenge vagyok, főleg sörözéssel egybekötve.

(#6241) DarthSun válasza snake1977 (#6239) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rémlik hogy olvastam gyökeresen új technológiákról, melyekkel már folynak kísérletek.Pld. Quantum-processzor, mely egységnyi információt jóval kisebb helyen tárol mint a Si technológia.

Igen, szerintem is jóval az atomi méretek előtt megszakad a csíkszélesség csökkentése, én csak arra utaltam hogy itt már midenképpen beleszól a fizika.

[ Szerkesztve ]

(#6242) snake1977 válasza DarthSun (#6240) üzenetére


snake1977
őstag

Én stratégiában mérném össze magam egyszer egy jó kis lanpartin :R Valami oldschool játékkal, pl starcraft, C&C , Settlers, esetleg Age of Empire :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6243) snake1977 válasza DarthSun (#6241) üzenetére


snake1977
őstag

Ha versenyképes lesz, előbb utób találkozni fogunk vele. :) Számunkra csak előnyös lenne ha egy harmadik gigász is beszállna a mostani kettő csatájába, legalábbis árak szempontjából biztosan.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6244) bacsis válasza snake1977 (#6242) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor következőre várlak szeretettel téegd is, settlers3 party lesz, de vigyázz, abban túlzás nélkül mondom, hogy kb országos szinten az egyik legjobb vagyok :U ;] :P
nahh és egy kis tuningeredményem is lenne:

egyenlőre csak így
mert ez még nem a végleges, 4500on is beindult a cucc, csak a prime hibázott, de addigra teljesen felmelegedett a megdermedt fagyálló, szal újra bevágtam a frigóba s 4500-ról folytatom, s ha megvan tényleg a proci vége, lesz még pár képem számotokra :R

(#6245) DarthSun válasza bacsis (#6244) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Beindítottad a fűtést ? :D Jönnek a hűvösebb napok.

(#6246) peti_s válasza DarthSun (#6245) üzenetére


peti_s
addikt

Ezzel lehet is. :)

Bacsis, megy az 5 GHz-t is, csak tudd mivel hűteni. :)

(#6247) bacsis válasza DarthSun (#6245) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát ha a prescott beindul, nem kell aggódni a hideg miatt :DD
Viszonyítás képp, míg a kis 4200+ X2 kb 25-30perc alatt melegítette fel a löttyöt, az 566os Celeron kb 1-1,5óra alatt ez a S478as prescott meg kb15perc alatt :DDD vagy még annyi sem kellett neki ;]
peti_s ne feledd hogy ez S478-as a 4,5GHz-ez is már 1,65V-ot kellett adnom :U
sztem max 4600-4700 lesz, de ha több nem lesz én már ennek is nagyon örülök :R

[ Szerkesztve ]

(#6248) snake1977 válasza bacsis (#6244) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm a szivélyes invitálást :R

Woooow rendesen meghúztad a kis prescottot :Y :R
Mekkora a hütőtartályod? Egy jó nagy veder kéne, meg 1,5 literes pille palackokban lefagyasztani vizet, és beleállitani a fagyállós vizbe, igy mondjuk 3-4 ilyen "jégakku" tovább hidegen tarthatná a fagyállót. Csak öltözz melegen a müvelethez :D :)
Maximum RESPECT :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6249) bacsis válasza snake1977 (#6248) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh én is ilyesmin agyalo, bazi nagy bödönt teli jéggel pakolni, bele az üveget, oszt az üveget folyamatosan hűtené vissza a bödönbe lévő jég...
jelenleg egy 2literes üveg lehűtött löttyel tudok gazdálkodni

(#6250) snake1977 válasza bacsis (#6249) üzenetére


snake1977
őstag

Én tesco-ban vettem öcsémnek fagyállót, asszem elég óccsó volt, 5literes kiszerelésben, minusz 20 fok volt ráirva de annyit szerintem nem bir el. Az ötleted ötletes, kár hogy nálunk nem nagyon van olyan mint az amcsiknál, bemész a benzinkútra és veszel egy zsák jégkockát pite áron :DDD Sebaj, majd télen kiteszel egy vödört 1/3-ig vizzel egy üres flakonnal a közepén, reggelre meg kész is a profi hütés :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.