Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) bacsis válasza zoltanz (#6848) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

honnan vajazol ilyen masinát? meg mennyiért?

(#6852) zoltanz válasza bacsis (#6851) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Esetleg lehet csinálni hasonlót az első SGI gépekhez. Millenium G450 32 MB ma is kapni :) . A Quadro 2 Pro 64 MB az egy Geforce 2 GTS mag azt lehetne akár helyetesíteni egy Geforce3 és szoftbiosszal Quadrósítani.. A többire elemre sem nehéz hasonlót összevadászni. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6853) frescho válasza zoltanz (#6852) üzenetére


frescho
addikt

Nekem van Compaq Alpha masineriam. NT4-et fel lehetne lapatolni ra...

https://frescho.hu

(#6854) zoltanz válasza zoltanz (#6852) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Quadro 2 Pro -nak volt számítási teljesítménye, az optimalizált meghajtóknak hála, CAD és hasonlón. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6855) zoltanz válasza zoltanz (#6831) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk szinpatikusabb számomra a Radeon X1300XT/Pro -k akár mehetnek CF -ben is csak nem nagyon találni míg 6600GT annyi van mint égen a csillag. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6856) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Nekem Quadro kártyám bacsiséktól volt, pont a székesfehérvári sci-ból anno.. :DD Quadro 4 980XGL. Akkoriban gondolkoztam rajta, hogy neki állok CAD-ezni, de aztán rájöttem, hogy ezt nem nekem találták ki. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6857) zoltanz válasza Ranagol_5 (#6856) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az egy GeForce 4 Ti 4800 mag alapú Quadro az is király. :) Milyen márka volt? Legalább is multimédiában CAD -ban és stb. ben. A DCC Quadro a Geforce 3 maggal sem megvetendő.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6858) Ranagol_5 válasza zoltanz (#6857) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Origi NVIDIA volt elvileg, mivel semmilyen feliratot nem találtam rajta. Szerintem referencia modell volt. :) Egyébként játékhoz eszméletlen gyenge volt, még haver Gef6200-je is verte a 64 bites memória sávszélességével(többek között ezért cseréltem le 6600GT-re). Viszont CAD-ben studio MAX-ban ott volt a szeren. Pontosan így nézett ki. :))

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6859) bacsis válasza Ranagol_5 (#6858) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem egyszer magától lett a Ti4400asom Quadro 750-es :DDD deeee semmi teljesítménybelü különbséget nem tapasztaltam.. ugyanannyit megy mintha geforce lenne... máig quadroként dolgozik :DD

(#6860) zoltanz válasza bacsis (#6859) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hmmm. Ez érdekes. :)
Amúgy azthiszem, hogy ma már nem nagyon kellenek a Quadro -k mert OpenGL -es progik is vannak az ilyen célokra, azmeg közvetlen kommonikál a hardverrel, nem annyira függ hogy milyen driver van. Valamint ua a számolási teljesítmény plusz featue -k fele annyiért mezei VGA kártyával ma már. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6861) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A device-okon (lett légyen az GPU vagy CPU vagy akármi) lefutó programkód C szabvány nyelven írandó/írható, openGL hívások engedélyezettek device-ról (ergo
kirajzoláshoz nem kell CPU-ra visszatérni sem buffert cserélni a
CPU-val), a device-on futó kód (ezentúl kernel) runtime fordul (jól
megírt program CPU-n lekérdezi a device képességeit (shader szám,
elérhetõ memória, stb.), ehhez mérten paraméterezi fel a kernelt, majd
ezekre optimalizálva fordítja le a kódot az openCL compiler. Igy a jól
megírt program minden kártyán optimálisan futhat, de más elõnyei is
vannak (bár kellemetlenségeket is okoz, ez tény)).

Magyarúl a driver csak nevesíti ilyenkor az eszközt aztán a programkönytárakon keresztűl érkeznek a program hívások az eszközhöz amit lehet a végtelenségig bővíteni. Hozzátenném fejlődött a DirectX is pl a 10 -estől kezdve hasonlóan működik, csak kevés az ilyen progi.

Az OpenGL egy alacsony szintű, procedurális API, ami a rendereléshez a programozó pontos lépéseit igényli. Nem úgy, mint a leíró API-knál, ahol a programozónak csak vázolnia kell a megjeleníteni kívánt objektumokat és hagyhatja, hogy a többit elvégezze magától. Az OpenGL alacsony szintű konstrukciója igényli, hogy a programozónak biztos tudása legyen a grafikus csővezeték terén, de ad egy bizonyos fokú szabadságot az újszerű renderelő algoritmusok implementálásához.

Valamint jó a hordozhatósága ha más rendszer is a képbe kerűl.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6862) Rive válasza bacsis (#6859) üzenetére


Rive
veterán

Nomost videokártyák dolgában nem vagyok nagyon otthon, de tudtommal a quadro az lényegében egy 'normál' videokártya, amit beteszteltek és engedélyeztek mérnöki munkához. Nem is kell neki gyorsabbnak lenni, hacsak a driver be nem kavar valamit.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6863) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
Lenne egy kérdésem: Egy ECS K7S5A alaplap (sis735) kezeli-e a Thoroughbred magos athlon procikat, vagy csak a Palomino-kat?
Az alaplap könyvében csak annyi van, hogy
Ahlon 650Mhz~1,4Ghz (200, 266FSB) és
Athlon XP 1500+~2000+ (FSB 266)
(meg persze Duron 550Mhz~1,3Ghz (200FSB)

Tehát konkrétan: Athlon XP 1800+ 266mhz Palomino vagy Athlon XP 1800+ 266mhz Thoroughbred kerüljön bele? (Illetve kerülhet-e bele?)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6864) frescho válasza gabe_ (#6863) üzenetére


frescho
addikt

Szerintem kezeli, mert nekem Thorthon magos 2000+ volt benne.

https://frescho.hu

(#6865) #95904256 válasza gabe_ (#6863) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az ECS oldalán lévő CPU support szerint támogatja, még a legelső verziójú alaplap is. [link] "AMD Athlon XP 1800+ (.13u) (256K,266,Socket 462) YES"

[ Szerkesztve ]

(#6866) peti_s válasza bacsis (#6859) üzenetére


peti_s
addikt

Hát ez aztán elég érdekes. :)

(#6867) gabe_


gabe_
őstag

köszke :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#6868) zoltanz válasza #95904256 (#6865) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sikerűl összehozni a Dual AMD-Intel (P3 Tualatin - K7 Barton) csata visszavágóját? Mikorra várható cikk a tesztekről? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6869) #95904256 válasza zoltanz (#6868) üzenetére


#95904256
törölt tag

Még nem jött össze. Majd csak holnap, meló után viszem a gépet bacsishoz tesztelni. Egyébként a cikket is ő fogja írni, úgyhogy a megjelenésről ne engem kérdezz...:N

Először úgy gondoltam, hogy a Bartonok sem fogják beérni a Tualatinokat, de ahogy összeállt a gép, úgy tűnik nem is olyan rosszak így párban... :K

[ Szerkesztve ]

(#6870) Ranagol_5 válasza #95904256 (#6869) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Neked legalább már ezek szerint megjöttek. Én már 3 hete várok a Tyan lapra a procikkal. :W Tegnap bementem póstára, aszondja a muki, hogy "ma érkezett be a pesti logisztikai központba". Hjah, mondom "ma", addig álljak féllábon.. :))

Szerk.: Lehet lesz neked dx4 120-as procim, csak felkell mennem a régi pincénkbe megnézni.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6871) #95904256 válasza Ranagol_5 (#6870) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#6870) Ranagol_5: Lehet lesz neked dx4 120-as procim, csak felkell mennem a régi pincénkbe megnézni.

:DD :R :Y :C Addig álljak féllábon... :))
Messze van az a pince? :B

(#6872) Ranagol_5 válasza #95904256 (#6871) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Messze ugyan nincs, csak időm nem nagyon van rá, meg erőm felmászni. Remélem meglesznek még, ugyanis nekem is, és haveromnak is ilyen procija volt még a p2esem előtt. :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6873) habo2 válasza Ranagol_5 (#6872) üzenetére


habo2
csendes tag

pincébe felmászni?! :U :DDD :DDD

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#6874) Ranagol_5 válasza habo2 (#6873) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hjah, mer a város másik végén van a régi lakásunk, az meg fenn van a domb tetején. :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6875) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ezt láttátok már?

Alister from Hell

(#6876) bacsis


bacsis
Közösségépítő

sziasztok Urak!
Úgy tűnik a K6-III+os vasam alkotott a Mod-Tech Hall kiállításon, nagyon nagy sikere volt, hogy ment a Win7 rajta :C reggel 8tól este 6ig folyamatosan jöttek az érdeklődők, és csodálták a kis aranyost :))
itten van egy pár kép a gépekről, és azért is ON-ban írom, hizs a K6-III+os vas az első helyen van :K :C
és mondok mégjobbat: Díjat nem nyertem DE!!!!
Meghívtak a hardwareOC élő műsorába egy élő elbeszélgetésre :Y :C
űbereljem?! hétfőn vagy kedden a fókuszban is leszünk. bár azt nem tudom, hogy lesz-e kép a K6-III+ról, de az mindenesetre biztos, hogy rengetegen lekamerázták működés közben a drágámat :R

(#6877) #95904256 válasza bacsis (#6876) üzenetére


#95904256
törölt tag

Cool! :C Szép volt!

szerk.: Ezek a Microsoft-os fiúk nagyon tudnak! :DD

[ Szerkesztve ]

(#6878) peti_s válasza bacsis (#6876) üzenetére


peti_s
addikt

Haver, elismerésem! :R Nagyot alkottál. :R

(#6879) zoltanz válasza zoltanz (#6795) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem 3DFX Voodoo 2, 2 SLI, 3, 4 volt A 2 lassú volt, de a Quake3 és a Forma 1 játék amit a dobozban adtak a kártyához szépen futott 3D ben (már nem tudom F1 98 vagy ilyesmi),
SLI ben kicsit gyorsabb volt. A 3 már sokkal gyorsabb is, a 4 akkorát nem doborított sebességben, de DirectX 6.0 -os.

Az ATI 9600XT -nek tényleg szebb az élsimítása mint a Geforce 3 -aknak mint vertikálisan mint horizontálisan.

bacsis gratulákok az újabb érdemedhez. :D :C

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6880) DarthSun válasza bacsis (#6876) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gratulálok! :C További sok sikert ! Az élő adás nem semmi.Én pld. élőben nem tudnék szerepelni, indokolatlanul lámpalázas vagyok.

(#6881) DarthSun válasza zoltanz (#6879) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is használok Voodoo2- eseket, van egy 3-as is.A hármas gyorsabb+szebb kép, de sokszor kompatibilitási hiba van.ATI 9- ből egy 9800SE/128M/256bit van PIII- ban, nagyon jól megy.1266- os Tua- at jól kiszolgálja.GeF3- hoz nem tudom viszonyítani, mivel nincs.

(#6882) Ranagol_5 válasza bacsis (#6876) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hatalmas Respect! Reménykedtem benne, hogy eltudsz jutni a kiállításra, látom sikerült. Nem nézek ugyan tévét, de hétfőn/kedden figyelni fogom. :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6883) zoltanz válasza DarthSun (#6881) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az király, jók voltak ezek a motyók akkoriban, nosztalgiázni is szeretek velük. Nem tudod mi volt az az F1 es game és honnan lehet beszerezni? Vagy legalább a demo -t lehúzni valahonnan, (mert elkajlódott valahová)? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6884) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Psygnosis Formula 1 (F1) volt demot találtam, igaz csak glide API-val indúl el.
Erre nincs valami jó Wrapper ami lefordítja a mai API-ikra vagy hasonló? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6885) DarthSun válasza zoltanz (#6883) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem az F1/2000 van meg valahol, amit említettél az nincs, megpróbálok utánanézni net- en, vagy haveroknál.

(#6886) zoltanz válasza DarthSun (#6885) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi szépen ha megtennéd. :R
Egy kis infó:
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6887) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Demo megy rendben egy jóféle Glide Wrapper -rel neve Glidos.
A proram könyvtárába is be kell másolni csak a glide2x.dll. simán működik az AA és AF módokban is. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6888) #95904256 válasza bacsis (#6843) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sajnos tegnap nem sikerült elcsípnem azt a kékvillámot amiről beszéltem, viszont sikerült lőnöm egy 1MB-os Pentium Pro-t. Ha megérkezik és még tervezed a 2x1MB-os tesztet, akkor szívesen kölcsönadom.

(#6889) bacsis válasza #95904256 (#6888) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor majd írok a srácnak, hogy küldje el megint, oszt összehozhatunk valamit, rendeb van. köszi előre is :R
de akkor lehet ranagol procijait is el kell kérni mégegyszer, mert ha nekiállok akkor most sokkal több tesztet akarok bevenni a buliba :K

(#6890) zoltanz válasza bacsis (#6889) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igaz teljesen azonos szoftverkörnyezetet nem lehet generálni, de érdekes lenne a tesztbe belevenni Apple G3 500 MHz CPU kártya is létezik.
Valamint egy link egy másik ARM CPU kártyáról: :) Vagy abban a korban létező ilyen gépet is beletenni, esetleg Linux oprendszerrel.

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6891) frescho válasza zoltanz (#6890) üzenetére


frescho
addikt

Ha elobb szoltok... Most dobtam ki abbol a korbol szarmazo HP gepeket. Mar akkor hocsovel hutottek a PA-RISC procikat. Bar lehet, hogy egy munkaallomas meg akad. Linuxot meg mindenen lehet futtatni. Apache, valami forditasi melo esetleg mp3 kodolas elmegy mindenen.

https://frescho.hu

(#6892) zoltanz válasza frescho (#6891) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem lenne rossz, csak, hogy teljes legyen a kép. :DD
Igaz ezek mo akkoriban nem voltak mindennapiak, nekem is egy-két ismerősömnek volt csak, plusz még néhányan dolgoztak ilyenekkel, sajna, de volt. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6893) frescho


frescho
addikt

Mai szerzemenyem 97-bol:

Tseng Labs ET6000 PCI 2MB

https://frescho.hu

(#6894) Rive válasza frescho (#6893) üzenetére


Rive
veterán

Kettő vagy négykockás?

Valahol a sufniban van még nekem hozzávaló RAM.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6895) bacsis válasza frescho (#6893) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

honnan szerezted?
Nem azt mondtad, hogy nincs semmi ilyen régi kacatod, mer nem fér? :))

(#6896) Penyus válasza frescho (#6893) üzenetére


Penyus
senior tag

Az milyen jokis kartya volt! Szana szejjel verte az s3asokat :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6897) zoltanz válasza Penyus (#6896) üzenetére


zoltanz
nagyúr

:DD :C Mondjuk azzal nem volt nehéz dóga... :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6898) Penyus válasza zoltanz (#6897) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem is van egy regimentre valo tseng et6000 sot meg 6100 is. Voodoo2 melle tuzni elegans:)
Egyebkent lomtalanitas van errefele. Szomszed kihozott egy gyari uj kinezetu dobozos c64et, en meg behoztam:) Es volt a dobozban a gep mellett egy 64k-s rambovito is. ;]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6899) frescho válasza Rive (#6894) üzenetére


frescho
addikt

4 kockas, de ketto ures belole, igy 2 megas. Mar be is roffentettem az egyik szerverbe. Nem volt eleg bovitohelyem, igy szanalni tudtam a videokartyat az egyix PCIe-bol :)

Van egy VLB-s ET4000-rem is egy CX 486DX40 melle tuzve.

https://frescho.hu

(#6900) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem csak az nem fér az agyamba, mért kerűl egy Geforce 6600GT fele annyiba mint egy pl passzív hűtővel ellátott Radeon 2600XT, mert teljesítményben pont a fele, de az NV kártya már ebbe a totyikba tarozik. Mert ha még korlátozott darabszámú lenne érteném. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.