Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) bacsis válasza Penyus (#5949) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lényegében bármilyen eeprom lehet amiben az adott alaplap biosa van... persze nem gyárilag :)

(#5952) Penyus válasza bacsis (#5951) üzenetére


Penyus
senior tag

Pedig azt az abitot en vettem ujonnan anno es olyan volt benne. Meg csodalkoztam is.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5953) snake1977 válasza bacsis (#5946) üzenetére


snake1977
őstag

Csak olcsó tanács a hőfok csökkentésére....az autónál is használt fagyálló, talán van otthon a garázsban egy kis maradék, szerintem csekkold le, és ha van irány a fagyasztó. ;) :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5954) Yutani válasza DarthSun (#5935) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én mostanában próbáltam a "nagygépemen" a Return to Na Pali küldetéslemezt, de a játék időzítéseivel valami gond lehet, mert sokkal gyorsabban megy a játék, mint kéne. Értem ez alatt, hogy az agész fel van pörögve. Majd a retro konfigomon V2 SLI-vel fogom végigjátszani! ;)

#tarcsad

(#5955) snake1977


snake1977
őstag

Eladóvá vált, Abit NF7-S tuninglap, akit érdekel dobjon egy privit. kép1 kép2

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5956) snake1977 válasza Penyus (#5952) üzenetére


snake1977
őstag

Az Nf7-esemben is phoenix a bios.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5957) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Megpróbálom újra flashelni egy másik lapban, hátha sikerül, csak most meg nem találok olyan deszkát, amibe ugyan ilyen négyzet alaku eeprom megy. Fszm, tényleg megkell már csináltatnom az eeprom égetőm. :(((

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5958) benedekco válasza Yutani (#5954) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem az UT-val is ez a helyzet, egyszerűen játszhatatlan, szaggat rángat, de az átlag fps bőven 100körül mozog... csak épp szinte mindig szalajt :(
játszhatatlan, de más Unreal engeine-es játékok is ezt csinálják

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5959) snake1977 válasza benedekco (#5950) üzenetére


snake1977
őstag

Jó kérdés, igazi 3d gyorsulás nem hiszem..az előtte használt s3trio64v2-estől kb 2-3x gyorsabban futott, és ment végre 640*480-ban is akadás nélkül. A tomb 3-nál viszont már kihasználta úgy emlékszem ténylegesen mint d3d kártyát.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5960) Ranagol_5 válasza snake1977 (#5955) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Engem érdekel az NF7-esed, az enyém úgyis kölcsön van adva, és kell egy tesztlap :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5961) snake1977 válasza Ranagol_5 (#5960) üzenetére


snake1977
őstag

Okés, irj privibe egy korrekt árat és viheted. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5962) Penyus válasza benedekco (#5958) üzenetére


Penyus
senior tag

Wohoo, csomagom erkezett! Ime a kepek a kibontasrol: [link]
A macska neveben is nagyon koszonom megegyszer! Osztatlan sikert arattak az egerek is! Persze a jo pillanatokat meg csak veletlenul sem sikerult lefotozni, de a farkanal fogja vitte az egyiket most meg azokkal alszik. :))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5963) benedekco válasza Penyus (#5962) üzenetére


benedekco
addikt

ez a magyar posta műve?? nem semmi, másnapra odaér a doboz :Y
mikor külföldről postázok, akkor másnapra itt van az országban a cucc, de még ülnek rajta pár napot mire kiviszik... és általában 5 nap szokott lenni :(
erre nem számítottam

úgy látom nem ugrott úgy a témára a macsek, nembaj :)

szerk:
van benne egy meglepi hangkártya, gondoltam nem árt egy kis pci-os kari frissítésnek
ja és az a másik fura aztech az egy fujitsu-siemens gépben volt benne, nemtom mit tud, de a nagy chip-re opl van írva, remélem azért a digivel is megbirkózik

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5964) Penyus válasza benedekco (#5963) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat ez nala mar ugras! Nem is kicsi! Te nem ismered ot :) magam is meglepodtem a reakciojan, mert altalaban semmi nem szokta erekelni. max ha p4es procit kell lefocizni az asztal sarkarol hogy labtorest szenvedjen, arra van esze. Megerzi mi ertekes:) Szoval tole ez maximalis elismeres amit kaptal. De tenyleg:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5965) peti_s válasza snake1977 (#5953) üzenetére


peti_s
addikt

Húhh. bocsi, most vettem észre hogy te is ezt írtad. :DD

(#5966) benedekco válasza Penyus (#5964) üzenetére


benedekco
addikt

:C
akkor örülök :D

Nekünk is volt egyszer egy fehér macsekunk, úgy hívtuk, hogy Churchill... Sir Winston Churchill, előkelő macskáknak(hófehér) előkelő név dukál :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5967) snake1977 válasza peti_s (#5965) üzenetére


snake1977
őstag

Peti_s! Ha jobban belegondolok..lenne egy hűtőgép a szobában, a mélyhűtőjébe betéve a flakon fagyállóval, már csak a csöveket kellene kivezetni, és kész az aktív vízhűtés, na ezt szabadalmaztatni kéne. :DD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5968) snake1977 válasza benedekco (#5966) üzenetére


snake1977
őstag

A haverom macsekjai: Sztálin és Lenin :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5969) Penyus válasza benedekco (#5966) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat apam ezt is ugy hivja pont:) A feje is hasonlit, mert o egy eleg erdekes keverek, van benne perzsa is, attol nyomott az orra. Tovabba albino, azert kek a szeme, es emiatt genetikailag suket. Meg mar eleg oreg is. 8 eves.
De azert meg neha csinal Ilyeneket

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5970) bacsis válasza Penyus (#5962) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hozzám is jött ám csomi ;)

nagyban

viszont én scak egy kisegeret kaptam :O :O :O :O :DDD
benedekco! Köszönöm neked mégegyszer :R

(#5971) Penyus válasza bacsis (#5970) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem biztos a macska miatt jart ketto:) Egy nekem egy a macskanak :D :DDD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5972) Ranagol_5 válasza bacsis (#5970) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

DE SZÉP! Mi ez? ;] Mer' aztat azt látom, hogy valami jófajta raid-es lapba egy duron. :))

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5973) bacsis válasza Ranagol_5 (#5972) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Asus A7V lap, 850-es Athlon-al :DD
Penyus! De kár hogy nekem nincs macskám :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5974) Penyus válasza bacsis (#5973) üzenetére


Penyus
senior tag

Mostmar meg azt sem tudom mondani hogy adok, mert nincs nekem se csak nyugdijas koruak. Multheten talaltam egy kobor kicsit, de meglett a gazdaja aztan.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5975) benedekco válasza Ranagol_5 (#5972) üzenetére


benedekco
addikt

és nem is raid, hanem promise vezérlős cucc :)

re: bacsis:
legközelebb fényképezőgépet küldök ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5976) Badman 4ever válasza bacsis (#5970) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Látom pár hónappal elcsúszott a Mikulás. :C Mennyi fasza kis proci. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5977) DarthSun válasza Yutani (#5954) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen megnéztem én is. A 3850-en nálam is ezt csinálja, a 6600 GT-n már jó.Akkor a legújjabbaknál lehet gond, majd még kutakodom van-e megoldás.

(#5978) benedekco válasza DarthSun (#5977) üzenetére


benedekco
addikt

volt hozzá egy másik direct3d driver... dll file
na meg is találtam innen letölthető

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5979) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most ahogy olvasgatom a retro VGA teszteket le a kalappal a NV Riva TNT és TNT2 -k elött, simán tartották a lépést a 3DFX Voodoo 3 2000 -ekkel pl. :D
De a NV Vanta meg az Ati Rage tényleg elég alap volt akkor is, még mindig jobb mint az Intel. ;)

Nekem 3DFX Voodoo 2 után 2 DB jött SLI ben (S3 mellett), ezután ASUS NV Riva TNT2 32 MB VIVO TV-OUT(S-VIDEO) még megvan.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5980) peti_s válasza snake1977 (#5967) üzenetére


peti_s
addikt

Tetszik az ötlet. :DD Én pedig a jégakkus hűtést szabadalmaztatom. :DD

(#5981) DarthSun válasza zoltanz (#5979) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak annál a játéknál volt gyorsabb, amelyik nem működött glide-al.Én jobban szeretem a Voodoo-t a 97-2000-ig terjedő időszakra.Volt egy TNT2pro-m, ezt elajándékoztam / Bacsis-nak / , mert nem tetszett a képe. A Voodoo a homályosabb textúrák ellenére, meg a 16 bit ellenére is elevenebb, világosabb, mozgalmasabb képet adott a Quake1-2, Unreal1, Turok1-2 játékokban. A Turok2-t például nem is tudom elindítani más kártyán.Bár lehet hogy van hozzá patch.Van egy F-16 repülős game-m ami szintén csak Voodoo-n hajlandó menni.Meg még az NFS3 is.A GeForce viszont már nagyon ott volt, ez már 32 biten, nagy textúrákkal hozta a szép világos gyors 3D-t.Jött az Unreal1 D3D-ben és így már szépen lenyomta a Voodoo-t.

(#5982) DarthSun válasza benedekco (#5978) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi, letöltöttem, evvel már jól működik az X2 / 3850 gépen is.Frankó, a menüben megjelent több API és DirectX verziót is lehet választani. :C

(#5983) DarthSun válasza bacsis (#5970) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De sajnállak ! Ennyi cucc mellé csak egy egér....
Igazán tragikus.De ahol nincs macska ott könnyen szaporodnak az egerek.

(#5984) zoltanz válasza DarthSun (#5981) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A Turok2-t például nem is tudom elindítani más kártyán.Bár lehet hogy van hozzá patch.Van egy F-16 repülős game-m ami szintén csak Voodoo-n hajlandó menni.Meg még az NFS3 is."

Micsoda, hogy az NFS3 nem megy csak 3DFX Voodoo vga kártyán, ez valami új. :F

Amúgy szerintem kinek melyik kártya képe tetszik elég szubjektív, azért a Voodoo 3 képe nem volt világbajnok 2D -ben...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5985) benedekco válasza zoltanz (#5984) üzenetére


benedekco
addikt

nem volt az, de 3D-ben 16bit-en vert mindent
a geforce-ok is mind kaki képet adtak 3d-ben még 32bit-en is...
az atik, matrox-ok voltak szép képűek talán a dx9-es geforce-ok voltak az elsők amiknek jobb képük volt, manapság meg ez nem nagyon kérdés, kb uazt hozza mind két nagy gyártó... étklag felhasználásra mindkettőnek szép képe van

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5986) zoltanz válasza benedekco (#5985) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom én láttam már Mac monitorral összekötött NV kártyákat, de mindnek szép képe volt. Erről egyetlen hiteltérdemlő szaklap sem írt, egyedűl fórumokban hallottam elvakult ATI és Matrox fanoktól.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5987) benedekco válasza zoltanz (#5986) üzenetére


benedekco
addikt

sosem voltam elvakult fan :)
Én a két szememmel láttam a tnt-ket a geforce-okat, (mindkettő sokáig(tnt nem sokáig) volt is, de a képminőségét mindig is gyűlöltem ezért váltottam tnt-ről Savage-re, kifejezetten 16biten volt ocsmány az nvidia) az S3-am is meseszép képet adott...
mac-ekről annyit,. hogy ők sem olyan régóta használnak nvidia karikat, és akkora már nem volt probléma a képminőségével
a matrox és az ati között is állítólag óriási különbség volt/van, de Én pl nem igazán vettem észre :S szal Én sem vagyok egy sasszem

ha van lehetőséged akkor próbálj ki azonos monitoron azonos paraméterekkel egy voodoo-t 16biten egy tnt-t és egy atit, meg fogsz lepődni, aztán az atit és az nvidia kariját 32bit-en is összehasonlíthatod... írtó nagy lesz a különbség...

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5988) Yutani válasza DarthSun (#5981) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szembeötlően számomra a Voodoo kártyák 256x256 pixeles textúramérete az MDK2 játék töltőképernyőjén tűnik fel: a TNT kártyáktól kezdve ennek a többszöröse volt a textúraméret, és ennek megfelelően a 3dfx kártyákon egy nagy elmosott képet lehet látni, míg a korszerűbb kártyákon úgy, ahogy a játék írói megalkották a comics jellegű loader képernyőt.

Ezt meg tudjátok nézni, ha letöltitek az MDK2 demóját. Van benne benchmark is! ;)

#tarcsad

(#5989) snake1977 válasza benedekco (#5987) üzenetére


snake1977
őstag

Reggeltet totyikosok!

Benedecko ebben nagyon jó a meglátásod, tapasztalatod, az s3-asok képe a savage-al kezdödően nagyon szép volt, a színek is teltek voltak, míg a tnt2 vantánál sokkal fakóbb volt minden, a Matroxok is szép képet adtak, nekem G400 volt, egyébiránt a geforce a 4-es Ti szériával kezdett el gyönyörű képet produkálni, az fx-eknek viszont csapnivaló volt a megjelenitése, mint az összes fx-nek. Az aTi ha jól emlékszem a 7000-es kártyájánál kezdett igazán szép megjelenítést produkálni, ezekután már csak a 7300gs-el volt tapasztalatom, de az összes előző kártyámat überelte annak idején megjelenités minőségében. Monitort nem sürün cseréltem, vga-t annál inkább, igy mindig szembetűnő volt a változás. A Savage4 pro 32megás kártyája, viszont már 32biten is szép képet adott. :R

Peti_s! védesd le, mielőtt valaki lenyúlja :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5990) zoltanz válasza snake1977 (#5989) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudomén egy Abit Siluro Geforce 3 at néztem egy Mac LCD-TFT monitorral összekötve, de kifogástalan 2D szép képe volt.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5991) snake1977 válasza zoltanz (#5990) üzenetére


snake1977
őstag

Én viszont csakis crt-t használtam eddig, és még most is. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5992) zoltanz válasza snake1977 (#5991) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jók a CRT -k csak az a baj, hogy a hálószobámba egy 21 -es monitor nagy helyet foglal. Amúgy nekem sima Samsung LCD-TFT-m van, nekem elég ez a minőség, nem vagyok profi grafikus. Viszont így nem gond a függőleges szinkronizáció, így nincs villogás.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5993) bacsis válasza zoltanz (#5992) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én a nagy gépemen használok 19-es TFT-t a többi gépen pedig egy 15éves fél digitális 14colos moncsi van, quadracheck 4000 a típusa ;] igaz 1024be már olyan homályos hogy szinte semmi sem látszik rajta, de 800X600ban még aránylag tűéles a képe.. jó az :DDD

(#5994) DarthSun válasza zoltanz (#5984) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem NFS3 nem ment 3D gyosítással csak Voodoo-n.Más típusú kártyával elindult- nem mindegyikkel - , de nem volt 3D gyorsítás így felejthető a kép is meg az FPS is.Lehet hogy csak nem tudtam beállítani.

(#5995) Yutani válasza benedekco (#5978) üzenetére


Yutani
nagyúr

Felraktam a Na Pali-t, bemásoltam a legutolsó D3D8 meghajtót, de ugyanolyan játszhatalan gyors a játék, hiába választom ki ezt a meghajtóknál. Ti hogy csináltátok?

#tarcsad

(#5996) zoltanz válasza bacsis (#5993) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze ha lenne egy 100 m2 hálószobám lehetne CRT, sokan erre szavaznak ma is a profi grafikusok pl., de ott a határ azthiszem max 120 cm képátlóval lehet őket készíteni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5997) peti_s válasza zoltanz (#5996) üzenetére


peti_s
addikt

Én ha tehetném rögtön lecserélném a CRT monitorom.

(#5998) zoltanz válasza peti_s (#5997) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért egy Macintosh CRT -t megkapsz 2-3000 Ft ért gyönyörű képe van, esztétikus, csak kicsit nagydarab. :D Nem olyan rossz az... :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5999) peti_s válasza zoltanz (#5998) üzenetére


peti_s
addikt

Az én SONY-m 18000 volt még anno, de nem akarok másik CRT-t venni. :) Ha occsó, akkor sem. :D Inkább egy Full-HD-s LCD-t. :)

(#6000) L4rs


L4rs
tag

Érdekes téma. Szerintem nagyon ízlés kérdése, és hogy melyik gyártó melyik termékét mivel hasonlítunk össze. ASUS K50AB HD kijelzője szerintem nincs olyan szép, mint az 5 éves Belinea CRT-mé. Jó meg minden, nem azt mondom, hogy csúnya, csak a másik még nála is szebb.
(Egyébként lehet nem jól mondom, de LCD-TFT nem létezik. Két külön technológia. Vagy LCD vagy TFT. De javítsatok ki, ha tévedek.)
Ami tény, a CRT tudja rontani a szemet elég rendesen, főleg ha silány és kicsi képfrissítése van. (80Hz felett már egész jó szerintem.) Meg sokkal többet fogyasztanak áramból is és helyből is.
Amúgy ha ingyen hozzám vágtak volna egy lapos moncsit, képátlóban ugyan akkorát, mint a nagyseggűm, hát elgondolkodóba estem volna, hogy elfogadjam-e használatra. Szóval szerintem kb egy 17"-os CRT ér fel mondjuk egy 19-21"-os TFT-vel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.