Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) peti_s válasza snake1977 (#5850) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem nem jön be, bár nekem is van egy Amptron-om, egy PM9900-as. :U

(#5852) Penyus válasza Ranagol_5 (#5835) üzenetére


Penyus
senior tag

Jaja. Korforgalom, aztan meg lefele sokat kornye fele. Varos masik vege. Busszal egyebkent baratibb. Azzal 10percre ersz a lakhelyemtol. Persze ismerni kell a shortcutokat:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5853) Penyus válasza peti_s (#5851) üzenetére


Penyus
senior tag

Eheheh. Most hogy igy nezem a kepet nekem is van. Csak eddig nem tudtam hogy ezt igy hivjak :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5854) snake1977 válasza peti_s (#5851) üzenetére


snake1977
őstag

Én egy 5ALI61-est fogok nyúzni holnap meg egy 233-as mmx-et, és talán a 166-osakat is megnézem mit birnak, csak valahol elhagytam az igloom-m rögzítő pántját, remélem találok rá másikat különben valami vacakabb hütővel fogok hüteni. :W Ja örülök hogy tetszett a v3 hütő felfogatása. :DD :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5855) snake1977 válasza Penyus (#5853) üzenetére


snake1977
őstag

Penya te bespájzoltál mindenből ahogy elnézem. :K Ilyen az igazi gyüjtő :) :R :R :R
Hmm... ha NDK kivehetőajtós is van...? Én a falnak megyek... :D

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5856) Ranagol_5 válasza Penyus (#5852) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nahjah, Tatán nem vagyok annyira ismerős, csak a főútvonalakat ismerem :) Majd egyszer meló után bemegyek kocsival, úgyis a Környe - Tata útvonalon van a cég :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5857) Ranagol_5 válasza snake1977 (#5854) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem egy acorp 5ali61-es lapban sikerült a 400as AMD K6-2-őt 524mhz-re feltornászni, bár a mai napig nem értem, hogy ez milyen szorzó/fsb kombóval jött össze. :DDD Az alaplapi leírás gyakorlatilag semmit sem ér.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5858) peti_s válasza Penyus (#5853) üzenetére


peti_s
addikt

Nagyon jó kis lap. :)

Snake1977, szeretem a kreatív megoldásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#5859) DarthSun válasza bartucc (#5848) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez jó kombi lesz szerintem. Az 550-es volt a legnagyobb sima K6-2.Milyen VGA-t tervezel bele ?

[ Szerkesztve ]

(#5860) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, emberek, ezt überelje valaki ! :Y

(#5861) zuhi_


zuhi_
senior tag

AMD K6-II 500-as komplett gép nem érdekel valakit? :U :))

(Ha igen, privi.) :K

(#5862) zoltanz válasza bacsis (#5846) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A másik amitől kiakadok az Intel extreme graphic. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5863) snake1977 válasza Ranagol_5 (#5857) üzenetére


snake1977
őstag

Ranagol! Először én sem értettem a jumperolást, mert igen id-tlenül oldották meg, de lehet még most sem értem :Y bár a 233mmx-et már sikeresen beállitottam vele, de hogy tuning alatt hogy fog menni,vagy jó e lesz ott is a jumperolás..az majd kiderül. :R

Peti látnod kellett volna a gef2 mx400-asom, 8cm-es lapos ventit tettem rá, az nagyon baró volt lazán meghütőtte, ami kellett is, mert valami noname kinai kártya volt és úgy melegedett mintha villanyrezsőnek készült volna :DDD

DarthSun látom a te gépedben vannak még kihsználatlan tartalékok :D :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5864) Penyus


Penyus
senior tag

Ilyen kocsim lesz! :))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5865) snake1977 válasza Penyus (#5864) üzenetére


snake1977
őstag

Ez jobb mint a kivehető ajtós... :Y :R Mondjuk amilyen fanatikus vagy, ha azt irod hogy a tiéd simán elhittem volna. :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5866) Penyus válasza snake1977 (#5865) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat, siman lenne annyi alaplapom hogy ezt kivitelezzem:) De nemtom a rendorok mit szolnanak hozza. Meg egy gyalogosgazolas durva lenne ezzel.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5867) snake1977 válasza Penyus (#5866) üzenetére


snake1977
őstag

Ha egyszinűre lefested, és megfelelően rögzited nem szólnának szerintem. :))
Nem is tudom, ha már elgázolsz valakit...akkor szinte mindegy. ;]

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5868) bacsis válasza DarthSun (#5860) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez tuti világ rekord lenne ;] :R

(#5869) Penyus


Penyus
senior tag

Nehany kep tegnaprol
:))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5870) snake1977 válasza Penyus (#5869) üzenetére


snake1977
őstag

Nem is értem, miért nem bérelsz ki egy repülőgép hangárt és tippem szerint, ez csak töredéke a cuccaidnak........ :C :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5871) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ati Rage IIC -nek szép képe van különben, de az NV sem rosszak, szerintem legalább annyira jók, régen sok vita volt ezen. Mondjuk inerferenciák előfordúlhatnak mindig...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5872) Ranagol_5 válasza Penyus (#5866) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Csúnya lenne, ha valakit egy ilyen járgánnyal elütnél, és a proci foglalat belenyomódna a homlokába :DDD

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5873) Penyus válasza snake1977 (#5870) üzenetére


Penyus
senior tag

Ja, hat ez csak nagyon toredek, meg a kepek nem is adjak at ugy a lenyeget :)

Ja meg a kocsin az isa slotok is okoznanak serulest. Husdaralo lenne kb.

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5874) peti_s válasza Penyus (#5864) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem inkább egy K.I.T.T. szerűség kéne. :DDD

(#5875) Penyus válasza peti_s (#5874) üzenetére


Penyus
senior tag

Na ja, meg a sima Pontiac Trans AM-et is elfogadnam amibol csinaltak. Vagy egy DeLoreant:) Nincsenek is nagy igenyeim :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5876) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kiváncsi leszek megjön az Asus nforce2 chipset -es (amúgy az elégazásbecslése nagyon jó ezeknek a nv chipset -teknek ma is etalon.) Duron, hogy muzsikál majd tuningal. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5877) peti_s válasza Penyus (#5875) üzenetére


peti_s
addikt

Az még nem is drága, de nekem inkább egy igazi beszélő K.I.T.T. kéne. :DD Vhogyan csak meg lehetne oldani...

(#5878) snake1977 válasza peti_s (#5877) üzenetére


snake1977
őstag

Persze meg lehet azt oldani, csak szerezz be egy törpét aki elfér a müszerpult alatt és nem klausztrofobiás :DD

Penya én nem akartam igy fogalmazni, azért irtam hogy annak már mindegy... :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5879) bacsis válasza peti_s (#5877) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekünk volt egy ilyen beszélő autónk, kb 20éves lehetett úgy 10éve volt...
mindíg pofázott, hogy kösd be a biztonsági övet, meg tarts be a sebesség határt, meg kevés a benyó a tankba meg ilyen faszságokat, nem egy nagy dolog megcsinálni

(#5880) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Jó dolog az álmodozás...

Ez a vége az ST6-nak, ha elindulna a proci így 250 MHz-es FSB-vel én állítanám be az új világrekordot 2625 MHz-el. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5881) bacsis válasza Badman 4ever (#5880) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát szerintem nincs olyan SD ram ami tudná ezt az FSB-t.. Ha vissza osztod, olyan 200MHz-re... háááát talán.. kéne a ramoknak is egy kis VMOD, meg az északi hídnak sem ártana, akkor ELVILEG megoldható lenne, hogy ne a cpu legyen a szűk keresztmetszet :R

(#5882) snake1977 válasza bacsis (#5881) üzenetére


snake1977
őstag

Lehet hülyeséget kérdezek, igy előre is bocs.. Úgy tudom szoktak bios-t is moddolni,nem tudom nem e lehetne ott variálni a visszaosztásokkal? Csak egy kósza gondolat volt,ehhez én kispályás vagyok, igy bocs a belevaú-ért.. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5883) bacsis válasza snake1977 (#5882) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerintem az a gáz, hogy az északi híd sincs ilyenekre felkészítve, sztem tuti fizikailag is kéne változásokat ejteni :U

(#5884) Ranagol_5 válasza bacsis (#5881) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hát, necces sztem, hogy a proci bírná-e.. bár egy próbát megérne, 4:1:1-be visszaosztani és megmoddolni a ramot, persze ha nem sajnálod őket :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5885) bacsis válasza Ranagol_5 (#5884) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát lehet hogy csak úgy a proci sem bírná, mindenesetre annak könnyebben adunk 2V vagy az fölötti feszültséget ;]

(#5886) snake1977 válasza bacsis (#5883) üzenetére


snake1977
őstag

Akkor pedig csak a memóriák szupertuningja marad, bár 200mhz még elképzelhető, de afelett.. Hynix ramjaim voltak amik mentek tusl-2c-ben 160Mhz-et, de ez volt a padló. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5887) bacsis válasza snake1977 (#5886) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az én BE6 II-mben az összes 133mas ramjaim mentek 170-et
most nemrég szereztem cl2-es 133MHz-es Cruical :Y SD ramot, amii szerintem menne jóval ez fölött is :R

(#5888) Ranagol_5 válasza bacsis (#5887) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Össze kell dobni ami van egy rekord kisérlet érdekében :DDD Csak az alaplap bírja visszaosztani a proci/ram/buszok 3szöget, vagy szerezni kell hozzá biost, ha nem tudja, esetleg saját magad moddolhatod. Nekem volt valahol egy willem II eeprom égetőm, mivel annak idején tanulgattuk az assemble nyelvet középsuliban, majd előkerítem, aztán régi lapokon kisérletezgetek vele, hogy mennyire megy még a dolog. :)) Az már komolyabb probléma, ha viszont a chipset nem bírja. :DDD Meg akkor még valami monster hűtés is kéne a procira, sok a probléma :D

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5889) snake1977 válasza bacsis (#5887) üzenetére


snake1977
őstag

Ha megfeszeled, és cl3 vagy afelett futtatod tuti menne 170 felett valamit, hehe remélem ez lesz a következő teszted :R Nekem csak infineon 133/cl3-asok vannak, de nincs még lapom a fesz emeléséhez. Úgy néz ki nem hjozzák a TU4V asus laposomat. :(((

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5890) bacsis válasza Ranagol_5 (#5888) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

2,5GHz környékén 0,13as mikró... LN2 alap :U

(#5891) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én már hallotam gyári CL1,5 SD-memóriáról is 166 MHZ -el, igaz nehéz lenne hozzájutni mo -on. :DDD Feszeméssel mehet 200 MHZ -is akár kb léghűtéssel.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5892) peti_s válasza bacsis (#5879) üzenetére


peti_s
addikt

Én olyanra gondoltam amivel el tudsz beszélgetni. :DD Sztem ez a jövő, a mesterséges intelligencia.

(#5893) Badman 4ever válasza zoltanz (#5891) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen azok speckó tuningmemóriák és ritkák, mint a fehér holló. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5894) zoltanz válasza Badman 4ever (#5893) üzenetére


zoltanz
nagyúr

módosítok DDR ben van CL1,5 késleltetésű. Mondjuk találtam PC166 SD CL2 memóriát ha tudja a Bios akkor szerintem viheti a CL1,5 is. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5895) bacsis válasza zoltanz (#5894) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hol találtál olyantot? :Y
Én csak 150Mhz-es példányokról hallottam, dee azt hittem, hogy azok is csak mítoszok :U

(#5896) zoltanz válasza bacsis (#5895) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Google -találta egy külföldi oldalon. ;) PC166 szabvány pedig elég ismert.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5897) Penyus válasza bacsis (#5879) üzenetére


Penyus
senior tag

Az valami renault volt emlekeim szerint. :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5898) Badman 4ever válasza bacsis (#5895) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem mítosz, 150-es és 166-os tuningmemóriákat is kiadtak, direkt tuningosoknak fejlesztve, ezért drágák és ritkák. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5899) bacsis válasza Badman 4ever (#5898) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a 600-as DDR1-es modulok is ritkák mégis feltűnik néha 1-1 belőle, viszont 150/166ost nem láttam akkor azok tényleg nagyon-nagyon ritkák lehetnek :O
de majd ha lesz időm rá hétvégén, megnézem mit megy a 133MHz-es CL2-es cruicalom :R

(#5900) zoltanz válasza bacsis (#5899) üzenetére


zoltanz
nagyúr

GeIL nek van egy kiadása UltraX-XL PC3200 CL 1,5 -ös :Y :D
Állítólag vannak még olyan DDR RAMok amik kis feszemélssel tudják a ddr630 cl2...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.