Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Oliverda válasza #95904256 (#5149) üzenetére


Oliverda
félisten

Az I/O feszt jumperrel is lehet emelni 4V-ig. Vagy az kevés neki?

Az MVP3G2-n az 1MB cache simán megy 133MHz-es FSB mellett mondjuk azon 4 nanós cache chip van ezen meg csak 5. A modról nincs már meg a link esetleg?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5152) #95904256 válasza Oliverda (#5151) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kerestem a lapot, de egyelőre nem találtam meg. Ha lesz időm, áttúrom a dobozaimat. A linkeket a Google dobta ki, talán a (super) socket 7-es lapok tápfeszültségei kapcsán. A régebbi hozzászólásokban többször ollóztam belőlük ezt-azt.

Hm... 4V-ig lehet emelni a feszt? Nekem mintha csak 3,6V-ig ment volna a jumperekkel. Egyébként gőzöm sincs, hogy a 4V elég-e vagy sem. Én akkoriban csak kísérletezés képpen moddoltam, mert nem jutott eszembe jobb tennivaló.

(#5153) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Nyaralásból vissza érve, mit találtam egy 5ALI61-es Acorp lapban.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5154) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én is hazaértem, ismét aktívabb lehetek :R

(#5155) Yutani


Yutani
nagyúr

08:01,713 lett a SuperPi 1.5mod 1M eredmény egy 266 MHz Covington (L2 cache nélküli) Celeronon. :DDD

#tarcsad

(#5156) bacsis válasza Yutani (#5155) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nehülyéskedj az nem is olyan rossz :Y :R kategóriáján belűl persze :DDD

(#5157) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Urak!
Úgy néz ki, lesz egy Asus V8200 TI200-a Geforce3 Deluxe karim, érdekel valakit? :B

(#5158) Yutani válasza bacsis (#5157) üzenetére


Yutani
nagyúr

Radeon256 (R100, Radeon 7200) kártyád nincs véletlenül? :)

#tarcsad

(#5159) Badman 4ever válasza bacsis (#5157) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Te ezeket nem gyűjtöd? Vagy van egy fölös darab, amit eladsz? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5160) bacsis válasza Badman 4ever (#5159) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

deee gyüjtöm, pontosan, lesz egy fölös darabom :B
Yutani Én nagyon nagy ATI rajongó vagyok, de érdekes módon, az ATI kártyái nem fogtak meg... a 9700/9800 mekkora királyság volt anno, vagy az X800 de a méretei nem sugallnak számomra tekintélyt..és nem olyan szépek... mondjuk manapság már más a helyzet. de a régi kártyái az Nvidiának szebbek voltak... Ez a TI4400 Asus V8440 Deluxe olyan csodálatos, teljesen beindulok ha meglátom :K

(#5161) neduddki válasza Yutani (#5158) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gyuvo hettul vagyok huhecc be a vackoke:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5162) peti_s válasza bacsis (#5154) üzenetére


peti_s
addikt

Én is most értem haza. :DD

Jövő héten mutatok eredményeket a 600 MHz-en üzemelő K6-2-ről. :DD

(#5163) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok, nem kell valakinek Diamond Viper V770 ocsoé' :))

(#5164) Penyus


Penyus
senior tag

Visszatertem! :))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5165) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok, egyszer már kérdeztem, deee valahogy át siklottunk fölötte, nem kell valakinek ilyen RAM? :DD RISC szerverekbe való állítólag, van egy KIT-em belőle :))

(#5166) Yutani válasza bacsis (#5163) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha nem tévedek, ez csak egy sima TNT2, nem Ultra. A 486-os hűtőt is azért tudta rátenni, mert a sima V770-en csak egy passzív borda van. Meg beszéltem is priviben a sráccal, és rá rájött, hogy az nem Ultra. Csak akkor nem tudom, miért nem írta át a hirdetést... :U

Az zavarta meg, hogy 32 MB-os, és azt hitte, hogy csak az Ultrán volt annyi RAM. Hát igen, aki akkor nem volt ott, az nem tudja.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5167) bacsis válasza Yutani (#5166) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Bocsi, én is csak a hírdetést néztem csak :B
akkor legalább tudjuk, miért nem írta át :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5168) Penyus


Penyus
senior tag

Vegre lett egy Ilyenem
Ma voltam bent erte a postan :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5169) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Kaptok tőlem egy kis vizuális pettinget:

nagyban

A bal oldali a jó, a jobb oldali a rossz, a rosszról szépen át teszem a gyári hűtést, hogy vadi új állapotú legyen a jó, ééés megy szépen vissza a dobozában..
basszus nem csináltam képet róla, de 3Dmark01ben a 3,4es prescott mellett 12400pontot ér :C

(#5170) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én is akarok egy kis tesztet összeengedem 1,4 GHZ -en Coppermine-T PIII -ast 133 SD RAM CL2 440BX/PIIX4Eés egy Athlon TBred-B Duron -t 200 DDR RAM CL2,5 (át kell még alakítanom Duron -á :D ) csak egy AMD-761/AMD-766 -es lapot kell találnom. :D A lassabb időzítésű RAM -ok elvileg kiegyenlítik a memória előnyt az AMD -nél.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5171) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ez kész...
kipróbáltam a karit, fasza volt felismerte TI4400...
akkor 3dmark stb ment faszán...
kép róluk nektek, majd hűtés csere...
átraktam a hűtést gép bekapcs, Win betölt: új hardver: Nvidia QUADRO4 750XGL
miva? :Y GPU-Z quadro-nak látja 3dmark quadronak látja everest quadronak látja
de banyek még a hűtés átcserélése előtt rendben látta TI4400nak, akkor hogy is van ez :DDD

(#5172) peti_s válasza bacsis (#5169) üzenetére


peti_s
addikt

Meg kell hagyni tényleg szépek. :)) :R

(#5171) Bacsis, én örülnék a helyedben neki. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5173) Penyus


Penyus
senior tag


Egy ilyet is lottem most. Es muxik is :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5174) peti_s válasza Penyus (#5173) üzenetére


peti_s
addikt

Ez sem rossz. :) Én a CS-hez, a 800-as P3-ban SoundBlaster 16 kártyát használok, tökéletes, bár óriási darab. :D És ez még nem Made in China, hanem Made in Singapore!!! :D

(#5175) Yutani válasza Penyus (#5173) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy ilyenem nekem is van! ;) Meg van egy Value verzió is.

Sőt, van 1-2 az 32-es verziókból is (AWE32, 32PNP).

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5176) Penyus válasza Yutani (#5175) üzenetére


Penyus
senior tag

Igen nekem is van mindenbol, csak ilyen nem volt. Value van vagy 10-15 :)
Elobb nem volt netem egy oraig, mert az volt hogy valami arkot asnak az utca kozepen, aztan odamentem hozzajuk hogy banyek elvagtatok a telefonkabelt. Erre a melosok: jee tenyleg. Mondom kiraly.

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5177) bacsis válasza Penyus (#5173) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem is volt ilyenem csak elboltoltam (ugye Imi ;) ) csak már nem is tudom mire :B

(#5178) Badman 4ever válasza peti_s (#5174) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam is van nem Made In China-s dolog, egy régi 3Com 3C900 10Mbites hálókártya, ami Made In Ireland. :D Pont ilyen és ugyanígy meg van hajolva a teteje:

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5179) Ranagol_5 válasza bacsis (#5171) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Anno olvastam valahol, hogy hogyan kell átalakítani a Gef 4TI-ket quadrokká,de az már elég rég volt, de hogy magától alakuljon át azzá.. :F Peti_S, nem olyan jó az, ha átalakul. Nekem Quadro 4 980XGL-em volt, és CAD-en meg egyéb tervezői szoftvereken kívül semmire nem volt jó, pedig nem volt gyenge kártya, ráadásul akkor még 180e körül vesztegették a nagykerekben is. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5180) bacsis válasza Ranagol_5 (#5179) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Különösen nem bosszankodok, mert 3Dmarkban ugyanolyan szépen megy :))

(#5181) peti_s válasza Badman 4ever (#5178) üzenetére


peti_s
addikt

Jeee. :D Az én 3com kártyám is Írországban lett gyártva. :) A mai napig hibátlan. :) Nem tudom ki hogy van vele, de én szívesebben látom ezt ráírva, mint a China szöveget. :)

(#5182) Ranagol_5 válasza bacsis (#5180) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Még jó, hogy csak szofveresen ismeri annak, és hardveresen nem alakult át hip-hop :D Nekem a 3com switch-jeim valók írországból, mai napig 1-1,5 megát bírnak a 10/10-es menedzselhető switchek, elég durva szoftveres támogatása van. :))

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5183) DBob válasza Ranagol_5 (#5182) üzenetére


DBob
őstag

Épp egy másik topicban írtam, hogy ha egyszer utp-s lélegeztetőgépre kell kötni majd a jövőben, akkor az 3com switchen át kapja a csomagokat ;)

(#5184) Badman 4ever válasza peti_s (#5181) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én is szívesen látok mást egy eszközre írva, mint azt, hogy Made In China, mert ott óriási mértékben folyik a tömegtermelés, ezért a termékeket csak összedobják és már jöhet a következő munkadarab, szóval a minőségre nem feltétlen fektetnek akkora hangsúlyt, mint egy kisebb Európai gyárban, ahol kevesebbet gyártanak, de jól képzett szakmunkásokat alkalmaznak, ezért a minőség is jobb, vagy legalábbis kevesebb a selejtes példány. :)
Amúgy az enyém is tökéletesen üzemel az egyik itthoni gépben. :))

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5185) peti_s válasza Badman 4ever (#5184) üzenetére


peti_s
addikt

Én a HDD-knél vettem ezt észre. A Malaysia-ban gyártott WD-k rosszabb minőségűek voltak, mint a Singapore-os társaik.

(#5186) bacsis válasza Badman 4ever (#5184) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez azért nem mindenhol igaz ;)
Nálunk a szerelő, van hogy a flopy tápkábelt rádugja az alaplap hűtő csatlakozójára, vagy még régebben a Socket604-es Xeon procit 90fokkal elforgatva belerakta a gépbe, persze az egyik lábnak nem volt lyuk, nem baj, úgy bele nyomta hogy a láb lyukat vágot magának a műanyagban s nem görbült el :DD ez elég gyakori hiba, nem egyedi eset volt :))
De az sem rossz, mikor a SATA csatlakozóra SAS vinyót beleerőszakolják,
ennyit a szakképzett emberekről :))

(#5187) Ranagol_5 válasza bacsis (#5186) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ez nekem sem új, ilyen "szomszéd informatikussal" én is találkoztam egy párral. Elég durva sufnikat tudtak csinálni a delikvensek számítógépeibe, mi meg csak lestünk, hogy mi a gyíkot csináltak a gépekkel. Gondolok itt a lesarkazásokra, ami igen gyakori volt, a memóriákat fordítva akarták belenyomni a foglalatba.. winchesterek lábai elgörbítve, amit te is említettél proci lábak eltörve, elhajlítva.. rettenet volt.. de a kedvenceim a PC World-ön meg Gamestar magazinon okosodó fenegyerekek voltak, akik lejöttek, és vergődtek egy sort azon, hogy az újságok ezt, meg azt írták :D:D Persze, a fele hülyeség volt.. de legalább volt kiken nevetni.2-3 telepítés között :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5188) peti_s válasza bacsis (#5186) üzenetére


peti_s
addikt

Húhh, de azért szerencsére nem jellemző. :) Vagy igen? :Y Én a Philips termékeivel meg vagyok elégedve pedig azoknak is jórészét itt gyártják M.o.-n.

(#5189) DarthSun válasza bacsis (#5177) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem egy AMD3000+ 939 procira. Király kártya, régen is ritka volt.
Egy 486-ban szolgál most, jól működik. Majdnem mindegyik gépemben SB van,
egyedül a K6-2-ben van Diamond MX300 .Viszont szeretnék kipróbálni egy Gravis-t
a régi nagy riválist, csak még nem tudtam beszerezni.

(#5190) DarthSun válasza peti_s (#5188) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyrészt nem. A teszt és a minőségellenőrök könyörtelenül megtalálják az ilyet, és
visszavágják / jelen esetben bacsis-nak /

(#5191) DarthSun válasza Penyus (#5173) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Próbáld ki rajta DOS alatt a scrollozós játékok királyát a Tyriant.El fogsz olvadni !
300 alatti procival, mert felette sajnos runtime errort dob. A kártya lehetőleg 5-ös
IRQ-n legyen.

(#5192) zoltanz válasza DarthSun (#5191) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Dos -os játék ami mellé még leülök szívesen az a Warlords 2 körökre stratégiai játék, igaz nem két perc egy menet, de 486 -oson is simán száguld. :D Végűl is bár meddig el lehet játszani mert ad küldetéseket is újakat, viszont ha elfogy az arany akkor megállsz a fejlődésbe nem tudsz hadseregeket és eszközöket készíteni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5193) bacsis válasza DarthSun (#5189) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jaaa igen tééényleg :R
Imádom azt a procit 1,8-as az alap órajele, de "simán" viszi a 2,8at is :K ;]
Én soha nem voltam az a nagy hangkártyás, legyen valami a gépbe, oszt jó világ van :C

(#5194) Badman 4ever válasza DarthSun (#5191) üzenetére


Badman 4ever
őstag

De imádtam azt is, mostanában szétnyüstölöm a DOSBoxomat, DOOM2-t és a Warcraft1-et játszom/játszottam ki és a Prehistorik 2-t is nagyba nyomom, a Tyrian mekkora volt, el is felejtettem már, hogy mennyit nyomattam azzal is, amikor kisebb voltam... :)
bacsis: Itthon az egyik gépben van s939-es 3000+ Venice-s 1,8 GHz-en, de tuningolni csak egyszer próbáltam, akkor is csak 2,1GHz-ig jutottam, mert nem volt időm nyüstölni, most meg kedvem nincs tuningolni. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5195) bacsis válasza Badman 4ever (#5194) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az a lényrg, hogy jó hűvös legyen a proci.. egy bizonyos freki fölött, ilyen 2,3-2,5GHz körül hiába a proci 50fok körül megy, már nem megy feljebb.. ha lejebb hűtőd olyan 35-40fokra akkor megint megy tovább :K
Majd mindjárt be is vágom a kis 939es Abit lapomba oszt meg is nézem megint hogy mit megy :))

(#5196) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok, nem kell vlakinek csúzli? :DDD

(#5197) zoltanz válasza zoltanz (#5170) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Athlon TBred-B Duron -t (át kell még alakítanom Duron -á :D ) "

Nem is olyan egyszerű eset lehet Geode -ra lesz átalakítva, sok külömbség úgy sincs.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5198) Penyus válasza bacsis (#5196) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem volt ilyen, nem valami jo. Anno kolokkoromba mi gumikesztyubol csinaltunk, az allat volt, siman tudtam vele kagylotoreseket loni uvegre kis kovel :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5199) DarthSun válasza Badman 4ever (#5194) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Doom1, Doom2 játszható nagy felbontásban Win alatt-ZDoom. De vannak 3D gyorsí-
tással megspékelt implementációk is- hála a szabaddá tett forráskódnak.Bár én a
ZDoom-ot szeretem nagy monitoron 1360-ra állítva.Ez már az új procikat is megdolgoztatja.Hal a tortán, hogy az újjab ZDoom motor már a Hexen és Heretic wad-jait
is futtatja.

(#5200) bacsis válasza DarthSun (#5199) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És akkor a Heretic is megy nagy felbontásban? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.