Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) snake1977 válasza bacsis (#6150) üzenetére


snake1977
őstag

Majdnem vehettél volna te is új füstöt a prociba :Y Mázlista vagy :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6152) peti_s válasza bacsis (#6150) üzenetére


peti_s
addikt

Újra kell majd pasztáznod. :) Nekem is "megégett" a pasztám amikor ez a füstös "élményem" volt.

(#6153) bacsis válasza snake1977 (#6151) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jaaaah :R

(#6154) Penyus válasza snake1977 (#6149) üzenetére


Penyus
senior tag

A nagyobb kapacitas nem gaz egyatalan. Es az hogy nem ad kepet semmit nem jelent, egy talicska lapot javitottam meg mar igy.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6155) snake1977 válasza Penyus (#6154) üzenetére


snake1977
őstag

Megnyugtattál, befejezem a frissitéseim a weblapon, és nekifekszek.
Ha sikerül beizzitanom akkor lesz p4 teszt, 1.7ghz celeron vs 1.6 p4 :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6156) bacsis


bacsis
Közösségépítő

yo-yo-yo yóóó reggel kedves retro fanatikus társaim! :R
Egy kis help kéne! az SCSI hdd-k tudnak terminálóként is működni ugye?
szal nem kell a kábelre külön terminátor ha a hdd-n ez be van állítva?! s akkor a kábel legvégén lévő hdd-t kell úgy beállítani? vagy mindet? :B
HA minden jól megy, lesz 7HDD-m a dual p3-ba ;]

(#6157) snake1977 válasza bacsis (#6156) üzenetére


snake1977
őstag

Ló reggelt vagy mi :D Énn eddig csak 2scsi vinyót használtam egy kábelen, de nem kellett semmit sem állitgatnom, a karim biosa látta őket, és termináló nélkül is megfelelően müködtek. :R De azért irjon más is aki jártasabb a témában, mert én csak kibickedtem a scsi-kal. :B

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6158) snake1977


snake1977
őstag

Milyen vezérlőd van hozzá? Nekem van egy ilyen kis aranyos jószág [link] :))

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6159) bacsis válasza snake1977 (#6157) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

látni nekem is látja, meg kezeli is, hisz eddig is ezeken a hdd-ken volt az oprendszer, minden faszán megy, csak időnként tök belassúlt a hdd, meg az átlag hdd kezelés is lassú volt, hogy trátoltam egy terminálós kanócot, kb 2,5X gyorsabb a hdd-k kezelése éééés nem lasssulnak be soha, még akkor sem ha oda vissza másolok/törlök egyszerre...
Most így fejből passzolom hogy miylen a vezérlő kari, PCI-X csatis, az tuti, 2 68pines csati van rajta, deee sajna még RAID-et sem támogat :( U160-as sávszélt tud

(#6160) zoltanz válasza bacsis (#6137) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egyébként alap dolog, hogy tuningnál semmit sem hagyunk "Auto" beállításon, mindent állítsunk be manuálisan fix értékre, nehogy az alaplap magától fölöslegesen túlfeszelje őket. Meg osztán amelyik deszkába van "digit" PWM azzal nincs vdrop probléma állítólag. Meg át kéne nézni mennyire melegszik.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6161) Pontaz22


Pontaz22
csendes tag

sziasztok
Van egy tusl2-c lapom + egy celeron 433 proccom de sajna se kép se hang. Ha a proci nem melegszik akkor az hibás?

Energiaital = Overclocking

(#6162) peti_s válasza Pontaz22 (#6161) üzenetére


peti_s
addikt

Csáó!
A Tusl2-C támogatott processzorai között nincsenek PPGA-s processzorok.

(#6163) Pontaz22 válasza peti_s (#6162) üzenetére


Pontaz22
csendes tag

kösz
esetleg valami procit tudsz ajánlani bele?

Energiaital = Overclocking

(#6164) peti_s válasza Pontaz22 (#6163) üzenetére


peti_s
addikt

Persze, bármilyen Coppermine, vagy Tualatin P3 megy benne. :) Inkább a Tuat ajánlom. :)

(#6165) Pontaz22 válasza peti_s (#6164) üzenetére


Pontaz22
csendes tag

Kösz a segítséget

Energiaital = Overclocking

(#6166) peti_s válasza Pontaz22 (#6165) üzenetére


peti_s
addikt

Nincs mit. :)

(#6167) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nyahh mivel október 31-én viszem a MOD TECH HALL kiállításra a dual p3-amat, ezért végre úgy, ahogy összelapátoltam, na már most ez azért nagy szó, mert mióta megvan, kb 1,5éve, azóta egyszer sem volt úgy rendesen összerakva... még jön az oldallap, és kész, belűl a gépházba csodálatos rend uralkodik:

nagyban

nagyban

(#6168) DarthSun válasza bacsis (#6167) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól néz ki :C

(#6169) peti_s válasza bacsis (#6167) üzenetére


peti_s
addikt

És milyen összerakva a ház? :)

(#6170) bacsis válasza peti_s (#6169) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

furcsa hogy össze van lapátolva, lehet mozgatni a gépet, nem fagy le, mert nem mozdul ki a VGA, nem fagy le mert nem lökődik meg a HDD, nem esek benne hasra a sötétben, ezt még szokni kell :DDD
most végülis csak 5HDD van benne, mert a másik 2-re nem futotta kábelből, majd veszek terminálót, s a 8as kábelre akkor rá tudom dugni az összes hdd-t s utána kész van ez a gép is :)
DarthSun! :R

(#6171) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Bacsis a dual p3 és Duron teszt mikor készűl el köszi. Bevethetnénk az Duronok ellen P2 Celeronokat kiváncsi lennék, hogy szerepelnének.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6172) bacsis válasza zoltanz (#6171) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már elkészült... tegnap fejelztem be, most töltöttem fel mindjárt.. amint tudom mikor jelenik meg, jelzem :R

(#6173) Badman 4ever válasza bacsis (#6172) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az nagyszerű, már azt hittem meg se fog jelenni, hamarabb vártam a tesztet. Kíváncsi leszek a végeredményre, melyik volt a jobb gép. :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6174) bacsis válasza Badman 4ever (#6173) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnos mostanság nagyon be voltam havazva, cikkírásra sem jutott sok időm, de a lényeg hogy hétvégén már olvashatjátok :R

(#6175) peti_s válasza Badman 4ever (#6173) üzenetére


peti_s
addikt

Már azt ide leírta Bacsis. :)

(#6176) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hátha érdekel titeket is a mai tuning művem:
itten van:R

(#6177) Badman 4ever válasza peti_s (#6175) üzenetére


Badman 4ever
őstag

De hogy pontosan, melyik hol volt jobb azt nem tudjuk, de igen, tudom, hogy összességében a Tuák voltak a nyerők. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6178) #95904256 válasza bacsis (#6176) üzenetére


#95904256
törölt tag

Csak most láttam a porszívós cikket... brutálisan jó :C

(#6179) bacsis válasza #95904256 (#6178) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök, hogy tetszett :R

(#6180) snake1977 válasza bacsis (#6176) üzenetére


snake1977
őstag

Reggelt!
Én porszívóval eddig csak portalanitottam, de ez nagyon nagy ötlet! :R
Az "elavult" DDR1-es memóriáid pedig nem piskótán alázzák az újabb memóriákat! :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6181) bacsis válasza snake1977 (#6180) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hátigen, kemény hogy késleltetésben a i7-es ddr3as tri-chaneljét elverem ;]
jahh kérem szépen és a legjobb: még nincs végük a ramoknak, valamennyi még van bennük :Y :R
amúgy CPU függő is sajna, meeert volt olyan proci ami mellett 700körül mentek a ramok, prime stabilan :Y de még 720on is betöltött a windows :K
ezzel a proccal 636 a vége, 640nél már everest megnyitása után egyből fagy, viszont 636on elég jó kis késleltetéseket megy a cucc ;]

(#6182) snake1977 válasza bacsis (#6181) üzenetére


snake1977
őstag

Na az már meredek, gondolom jórészt az amd beépitett memóriavezérlőnek köszönhető, de akkoris az i7 szégyene ez az eredmény, vagy az alátolt alaplapé :Y :R

Más téma, kicsit lehidaltam mikor feldobtam a Resident Evil 5-öt, nem hajlandó müködni x1950 pro-s radeonnal, állitólag csak a HD szériát támogatja 2400-tól, na ez szerintem kész röhej, a tesztig eljutottam, 37-41fps-t tolt az első 5-10mp alatt, utána d3derror.... üzivel leállt, és már a teszt sem indul el, poénnak azt tartom hogy a HD2400-ast simán elveri a kártyám, a HD2600pro-val van egy szinten. Wáááá kényszeritik ránk az új hardvereket :Y :O Valakinek hasonló tapasztalata van?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6183) #95904256 válasza snake1977 (#6182) üzenetére


#95904256
törölt tag

Kár fikázni a i7-est. Nincs semmi szégyelni való rajta...
De erről már volt szó ebben a topikban is: [link]

szerk.: Egyedül a fogyasztása az ami kritizálnivaló...

[ Szerkesztve ]

(#6184) Ranagol_5 válasza snake1977 (#6182) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Próbáld meg a legfrisebb directx-et feltenni, sztem nem VGA kártya miatt nem fut az. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6185) Penyus válasza snake1977 (#6182) üzenetére


Penyus
senior tag

Mintha nekem is olyan emlekeim lennenek hogy csak hd szeriaval megy. Enis szentsegeltem ezert anno, mert akkor meg x800prom volt es ezert hagytam is a francba a gamet.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6186) snake1977 válasza #95904256 (#6183) üzenetére


snake1977
őstag

Ákos én az árát is kritizálnám, átlag felhasználó sosem fogja kihasználni a képességeit az i7-nek, viszont a Bacsis féle viszonyitásban az átlag konfig picit odatett neki memória késleltetésben, a belső cache tény jóval gyorsabb, de ez már egész más architektúrára épül, új megoldásokkal, ennyi erővel egy CRAY-hez is lehetne hasonlitani egy 286-ost, nálam a konklúzió nem a teljes fikázás, hanem annyi hogy "régi seprü is tud jól seperni" és ócccsó...

Ranagol, a legfrissebbet használom!! Nem csak nekem nem megy x1950-el.

Penyus öö szerintem nem egy játékra gondolunk, ez még nagyon friss game. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6187) bacsis válasza snake1977 (#6186) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azt írja a readme, hogy 6800ultra vagy hd2400pro :DDD :Y :Y :W
ilyent még nem csesztem.. mi az hoyg az nvidia első generációs SM3-at támogató kártyáján megy, de ati-ból only dx10 :F

(#6188) Ranagol_5 válasza bacsis (#6187) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Marketing fogás, vedd meg az újabbat, jobbat.. szokásos :W

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6189) #95904256 válasza snake1977 (#6186) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az i7-es nem a kispénzű átlag felhasználónak készült. Jelenleg ez a csúcs, így az árát is ehhez mérik. Ezen nincs mit kritizálni.

Másfelől az átlag konfig nem tesz oda az i7-esnek memóriakésleltetésben.
Nézted a linket? Egy jóval szerényebb tuning (~25%) mellett az i7-es olyan 22ns körüli memóriaelérést produkál. Még csak a gyári hűtőt sem kellett hozzá lecserélni...

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

(#6190) Oliverda válasza #95904256 (#6189) üzenetére


Oliverda
félisten

Én még nem láttam 22ns körüli memóriaelérést i7-től.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6191) peti_s válasza Oliverda (#6190) üzenetére


peti_s
addikt

Most linkelte Akosf. Link.

[ Szerkesztve ]

(#6192) Oliverda válasza peti_s (#6191) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja hogy ez.... Az Everest-ben volt egy bug és emiatt mért ilyen irreálisan alacsony késleltetési értékeket i7 esetében. Az 5.00-ban már javítva lett. [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6193) peti_s válasza Oliverda (#6192) üzenetére


peti_s
addikt

Látom te nagyon képben vagy. :) Ám meg kell hagyni elég érdekes... Emlékeztet a Geforce FX5xxx-es szériára...

(#6194) snake1977 válasza #95904256 (#6183) üzenetére


snake1977
őstag

Erre ha ráteszem az 50% -ot pluszban, amit Oliverda linkelt, akkor is nyerő az intel, de mögötte Bacsis "elavult" konfigja lépked. Nincs komolyabb rálátásom a témára, de tippem szerint egy film tömöritésénél az intel keményen elhúz, késleltetés ide vagy oda, de ennek ára van. Éppen ezért érzem úgy hogy ha a késleltetést nézem ez az oldschool konfig azért csak ott van a szeren. Vagy fogalmazzunk úgy ár/teljesítmény arányához képest ragyogóan produkált Bacsis gépe.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6195) snake1977 válasza bacsis (#6187) üzenetére


snake1977
őstag

Hja, pont ezért megyek a falnak, a HD2400pro messze nem nyújt olyan teljesitményt mint az x1950pro, a directx 10-es feature-ök meg ugye xp alatt kilőve, akkor mi a fenének lett belőle xp alatt futó verzió ami dx9-es? Most vegyek egy nVidia karit hogy elfusson? :Y Lenyügöző a marketing politikája a Capcomnak... :Y :W

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6196) DarthSun válasza snake1977 (#6195) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Játsszál vele 3 év múlva, tök olcsó lesz hozzá az ATI kártya is :DD

(#6197) snake1977 válasza DarthSun (#6196) üzenetére


snake1977
őstag

Nem rossz ötlet, csak addigra már kell hozzá egy oldschool masina is, amilyen ütemben fejlődnek itt a dolgok :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6198) peti_s válasza DarthSun (#6196) üzenetére


peti_s
addikt

Ebben sok igazság van, de engem most csak a Mafia 2 fog érdekelni. Lehet hogy addig várok a gépfejlesztéssel... Nem szeretném hogy ha most veszek új CPU-t, aztán kiderülne hogy kevés hozzá. Tehát nálam nincs türelem jövő tavaszig, utána viszont bealvás. :D Tervem 5 évig nem fejleszteni a gépen. :DD

(#6199) DarthSun válasza snake1977 (#6197) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A viccet félretéve én is tapasztaltam hasonló jelenséget, ha egy új game-t a hozzá minimálisan szükséges hardveren indítottam. Jóval erősebb gépen megszűntek a leállások. Bár itt egy kicsit rendhagyó esetről van szó.

(#6200) DarthSun válasza peti_s (#6198) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát akkor ez bizonyára rendkívüli game lesz, ha így kispécizted :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.