Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105701) LuckyL válasza bohoc71 (#105698) üzenetére


LuckyL
őstag

na most én nem tudom hogy melyik évről, évtizedről beszélsz, de olyan sose volt hogy a növényeket nem kellett permetezni kártevők ellen (oylan volt hogy nem volt mivel...)
az egész fajtanemesítés, génkezelés, permetezés, mezőgazdasági gépek témakör azt szolgálja hogy sokszorosa legyen a termésátlag, mert úgy gazdaságos
lehet 50-100 év távlatából ideaálizálni, meg ábrándozni, de az akkori paraszti élet "romantikája", főleg a szükségből adódott, és nem abból, hogy azt annyira szerették (szvsz)

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#105702) lacafaca válasza LuckyL (#105701) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogyis nem volt/van...mai napig permetezés nélkül termelek, csak jól meg kell válogatni a fajtákat és a termesztési térállást...persze olyan körülmények között, ahol a finnyás rétegnek kell termelni és tömegével (nagyrészt a kukának, mert a pazarlás minden képzeletet felülmúl), ott lehetetlen...de az egy másik kávéház

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105703) Qtya123 válasza -Skylake- (#105668) üzenetére


Qtya123
őstag

" ahol meg kényelmes lesz élni ott meg azok fogna, akik Data Architectek meg IoT VoLTE/IMS 2nd Line Operations Engineer-ek"

Én is mérnök vagyok (igaz kissé más területre sodródtam), de kicsit úgy érzem, hogy túl van értékelve az írásodban az, hogy bezzeg a mérnökök, meg az ilyen-olyan modern és szellemi munkát végző emberek a nagy túlélők, a nagy alkalmazkodók, a minden gondot leküzdők.

Kellenek persze a világ fejlődéséhez és nagyobb a mozgásterük, mint sok olyan embernek, akinek se végzettsége, se esze, se szorgalma. DE! Ezek a "kényelmesen élő" és nagy szellemi tudású emberek között, ha lecsupaszítjuk nagyon sokan mik? Mi az életidejük és életminőségük nagy része?

Nyomják a robotot klasszikus dresszkódos H-P 8-17+túlóra+utazás mókuskerékben. Közben idegeskednek a bónuszokon, a sok nehéz feladaton, a rövid határidőkön, az előrelépési lehetőségen. Aztán sok közülük a multis környezetben oda jut, hogy X évesen akár vezető, akár beosztott full ki van égve, szét van rogyva, be van fásulva. 50 éves középvezetők az ilyen helyeken tele vannak vastagbélrákkal, magas vérnyomással, sztrókkal stb... 35 éves mérnökök meg kezdenek kiégni, mert elhitték, hogy az a király, ha 25 éves korodtól úgy tolod a munkát, mintha nem lenne holnap.

Természetesen nem mindenki ilyen, de azért vannak szép számmal, akiket megevett és kiköpött ez az általad fenntarthatónak és előremutatónak tartott környezet.

[ Szerkesztve ]

(#105704) LED333 válasza bohoc71 (#105698) üzenetére


LED333
csendes tag

Egysejtűnek lenni a legjobb! :DDD

(#105705) LuckyL válasza lacafaca (#105702) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, rosszul fogalmaztam
a tömegtermelésre gondoltam, nem a háztáji/bio művelésre
(ezek sokkal drágábbak, kevesen fizetik meg)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#105706) bohoc71 válasza LED333 (#105704) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Hol mondtam ezt? Pusztán a paraszt szóra reagáltam. Nem véletlen,hogy a parasztságot,mint életformát ellehetítettlenítették,magát a szót pedig pjeoratívan alkalmazzák.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#105707) pjen válasza #20749568 (#105700) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a lényeg a 105690 es hozzászólásod.Csodállom, hogy ki nem bannolod magad mondjuk 3000 évre.

(#105708) lacafaca válasza LuckyL (#105705) üzenetére


lacafaca
őstag

hálistennek egyre többen...kezdenek rájönni az emberek, hogy a bajaik egyik okozóját éppen a multik polcain találják és bármit megtesznek, hogy ezt kiiktassák az életükből. lassan ott tartunk mi is, hogy nem tudjuk kielégíteni az igényeket, pedig ez egy éve még nagyon nem így nézett ki...majdhogy kiröhögték az embert, hogy "ki nem szarja le, hogy vegyszeres vagy sem, olcsó legyen és sok"...és azonnal :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105709) kolopele válasza lacafaca (#105708) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez is azt jelenti, hogy itt nálunk nincs semmiféle szegénység, max. vannak szegényebb emberek mint mindenhol, na de ez eddig is így volt ;)

(#105710) UHHH


UHHH
senior tag

Csak egy kis megjegyzés az utókornak: A rovarok kevésbé szennyezik a környezetünket, mint a bocik. Itt lejjebb tekerve szép összehasonlítást láthatunk.
Ettem már szöcskefehérjés tésztát, s finom volt.
Kicsit fűízű, meg inni kell utána sok vizet, de finom. :)
Volt bocink, kedves állat, de: Le a bocikkal, le a "nagy" és "költséges" állatokkal! Éljen a szöcske/lisztkukac! Egy fenntarthatóbb jövőért!

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#105711) bohoc71 válasza UHHH (#105710) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Mindjárt megkapod Te is az egysejtű titulust. :)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#105712) t72killer válasza Ricardo (#105534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feketepiaci pumpálószerek - nem probléma. Oltás :Y ?!! Szó se lehet róla!
Biztos a szuritól félnek :))

#105710: nem jó az irány. Ha hagyjuk a humán népességet növekedni, előbb-utóbb szöcskéből, búzából, műhúsból, vízmolekulából lesz kevés. A népesség növekedésének visszafogásán kívül minden más csak a probléma elodázása, a kínlódás hosszúra nyújtásával.
Egy véges méretekkel rendelkező bolygónk van, amihez az embereken kívül rakás egyéb fajnak legalább ugyanolyan joga van mint a mindent letaroló száheli törzsnek vagy az SUV-s (régi v "új")németnek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#105713) lacafaca válasza kolopele (#105709) üzenetére


lacafaca
őstag

tudod te egy zsacskó csipsz meg egy palack üccsin mennyi egészséges zöldséget tudsz venni? a doboz(2) bagót meg 2-3 sört már ne is említsem...ennyit a szegénységről...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105714) t72killer válasza lacafaca (#105713) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

++100!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#105715) BalanceR válasza lacafaca (#105713) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát, hozzád sem megyek át meccset nézni... :D

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#105717) lacafaca válasza BalanceR (#105716) üzenetére


lacafaca
őstag

pedig felszolgálnék neked egy olyan zőccségtálat, hogy el sem akarnál menni :DDD

amúgy a linkelt cikkben van egy orbitális kupac bullshit...várom a megfejtést ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105718) kolopele válasza lacafaca (#105713) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom, sem alkoholt nem iszom, se csipszet nem eszek, cigizni meg életemben nem cigiztem. A születési örökletes szívizom probléma miatt kell ennem egy fél concort, plusz a sporttól porckorongsérvet kaptam, ami néha szintén gyógyszert igényel a torna mellett (a műtétet elkerülném inkább), ez van. Mindent nem lehet kizárólag csak az egészséges életmóddal megoldani sajnos.

(#105719) lacafaca válasza kolopele (#105718) üzenetére


lacafaca
őstag

hát ez a topik nem is minden betegségről szól...sőt soha nem is mondtam azt, hogy minden bajt rendbe lehet hozni az egészséges életmóddal, viszont minden bajban hatalmas segítség, ami ártani semmiképpen nem fog senkinek...legyen bármilyen eü problémája

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105720) BalanceR válasza lacafaca (#105717) üzenetére


BalanceR
addikt

:DDD Két félidőnyi zöldségtálazás, meg az enyhén erjedt répás-káposztás céklalé korsók után pedig majd megtermett férfiemberek mennek ökölre, hogy ki használja a kert végén a pottyintóst és ki kényszerül a csalánosban fosni? Hmmm jól hangzik :))
(Mondjuk a cifrafosáskor szükséges kapkodva segg-felszabadításban előnyben van, akin nincs alsógatya... )

Konkrétan melyik "bullshitet" nem érted?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#105721) lacafaca válasza BalanceR (#105720) üzenetére


lacafaca
őstag

több is van? ;] elakadtam a Miért ilyen veszélyes? végénél, annyi elég is volt :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105722) rushty válasza rushty (#105691) üzenetére


rushty
senior tag

A szemmelver napra nem rendeltek halottat. [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#105723) LuckyL válasza Kékes525 (#105608) üzenetére


LuckyL
őstag

miért kedvez a légkondis helyiség?
pont ott a legszárazabb a levegő

cryptot minden termékemért elfogadom

(#105724) laszlohu


laszlohu
addikt

Ez szinte hihetetlen, hogy reggel óta nem jött össze a majdnem 7000 oltás,
hogy elérjük az 5,5 millió beoltottat.

(#105725) Kékes525 válasza LuckyL (#105723) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert keveri a levegőt és ezért oda is eljuttatja a vírust, ahová magától nem menne, mert zárt helységekben légkondi nélkül alig mozog a levegő. Pillanatok alatt az egész helységben ott van és mire kiszáradna, az már késő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#105726) rushty válasza laszlohu (#105724) üzenetére


rushty
senior tag

Eü. dolgozók napja van.

Revolut meghívó pü-ben

(#105727) laszlohu válasza rushty (#105726) üzenetére


laszlohu
addikt

Á tényleg, így már érthető, akkor ezek szerint az oltóponton lévő orvosokra is vonatkozik a semmelweis nap.

(#105728) -Skylake- válasza bohoc71 (#105698) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tenyleg bohoc vagy. Vagy csak nekem nem esett le az ironia a tyukokat eteto kozgazdaszrol. Hallod, ELEMEI tevedesied vannak arrol, hogy hogy mukodik a vilag. Elemi. Amit te latsz, az a valosag toredeke, aki osszefuggeseket te ertelmezni tudsz, az a vilagnak egy gyotrelmes leegyszerusitese. Az egesz hozzaszolasodrol sut, hogy fogalmad nincsen a korulotted levo vilag mukodeserol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#105729) laszlohu


laszlohu
addikt

Úgy tűnik, azon 60 év felettieknél, akiket sino-val oltottak szükséges lehet a 3. oltás,

gondolom pfizerrel, vagy bármely sino-tól eltérő vakcinával.

[ Szerkesztve ]

(#105730) -Skylake- válasza UHHH (#105710) üzenetére


-Skylake-
addikt

Lisztkulacot en is adom. Sokat gondolkodtam mostanaban, hogy bele kene venni valami olyan eus cegbe aki ezzel foglalkozik/ezzel akar foglalkozni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#105731) lacafaca válasza -Skylake- (#105728) üzenetére


lacafaca
őstag

köszönjük mse :R :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#105732) Reggie0 válasza -Skylake- (#105730) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyenek lisztkukacot az afrikaiak es a kinaiak es hagyjak meg nekunk a teheneket. Ilyen cegbe kene inkabb fektetni :)

(#105733) bohoc71 válasza lacafaca (#105731) üzenetére


bohoc71
aktív tag

:R

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#105735) Reggie0 válasza #20749568 (#105734) üzenetére


Reggie0
félisten

Raadasul milyen baromsagokat. :) Az en papagajom meg matematikus, mert ha ket szem magot adok neki, akkor egyet eszik meg a masikat meg felrerakja. Ja meg logisztikai szakerto is, mert tudja mit kell felrerakni es mit ledobni.
Emellett a papagajom minosegugyi ellenori szakkepesitessel is rendelkezik, mert ugyesen felismeri a romlott eteleket es azokat kivalogatja!
A ket papagajbol az egyik meg szallitmanyozasi szakerto is, mert tudja, hogy egyes targyakat hogyan tud felcipelni magaval, mikozben a racsokon kapaszkodik, ugy hogy nem ejti el.

[ Szerkesztve ]

(#105736) -Skylake- válasza Reggie0 (#105732) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én feltétel nélkül hiszek a laborkörülémények között létrehozott táplálékokban. Minek tehén, ha lisztkukacból is lehet csinálni fehérjét ? Jöhet majd olyan cég mint most a Beyond Meat, de nem zöldség alapon, hanem majd lisztkukac alapon. Szerintem ez tök jó, hasznosabb mint a tehén az fix.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#105738) Reggie0 válasza -Skylake- (#105736) üzenetére


Reggie0
félisten

En is. A tehen maga a labor, nem kell ide mas megoldas. Azaz lehet mashogy is, de ami olcsobb az jellemzoen szarabb is. A mostani osszes muhus es mufeherje egy rakas szar, csak probaljak ranksozni. Kozeleben sincs az eredeti eteleknek.

(#105739) -Skylake- válasza Reggie0 (#105738) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem is funkciója. A funckiója biztosítani az ember számára azt a mennyiségű energiát amit a nap során fel tud használni, hogy ne épüljön le a szervezete. Ezzel szemben ott a tehén ami erre sokkal korlátozottabban alkalmas (mivel a húsa felépítése olyan amilyen, laborba ezzel szemben olyanra rakod össze amilyenre csak szükséges), ráadásul kurvasok helyet foglal el egy olyan bolygón, amin abból egyre kevesebb van. A tehén mellett maximum az szól, hogy a bélszín finom étel, ezen kívűl semmi. A táplálék célja az, hogy biztosítsa azokat az anyagokat amit a szervezeted fel akar venni. Erre nyilvánvaló, hogy az a legideálisabb megoldás, amikor egy laborba mindenből pont annyit raknak az alapanyagba amire a szervezetnek szüksége van. Nincs ma már racionális érv a sima hús mellett. Egyébként vegyél Beyond Meat-et ha azt hiszed a "műhús" szar. Nem véletlenül kerül 12ezer forintba 1,2kg (12x100g) Beyond húspogácsa. Másfélszer annyiba kerül mint hasonló súlyú standard bélszín, ami a marha legdrágább alkatrésze.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#105740) Reggie0 válasza -Skylake- (#105739) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez egy beteges utiliarista hozzaallas, max azoknak felel meg, akik elvesztettek az izerzekuket. Az etelnek kell, hogy legyen elvezeti erteke is. A muhusnak baromira nincs. A kovetkezo mi lesz, majd injekciozzuk a venankba a tapanyagokat, mert az emberi emesztorendszer nem eleg hatekony es az micsoda pazarlas?

Beyond Meat is szar. Eleg durvan erezni rajta, hogy nem hus. Az ara meg azert ilyen magas, mert sokat kell pacsmagolni ahhoz, hogy eheto maradjon, koze sincs a minoseghez. Ennyibol jon ki es ez a legkevesbe szar, sok hulye vegan pedig barmilyen szemetet megvesz, ha nincs benne hus, de nagy a hype korulotte.

[ Szerkesztve ]

(#105741) fatal` válasza UHHH (#105710) üzenetére


fatal`
titán

A fenntartható jövő az lenne, ha nem szaporodna az emberiség ész nélkül, mint a nyulak.

(#105742) LuckyL válasza fatal` (#105741) üzenetére


LuckyL
őstag

vagypedig el kell kezdeni más bolygókat kolonizálni! :K

cryptot minden termékemért elfogadom

(#105743) BalanceR válasza Reggie0 (#105740) üzenetére


BalanceR
addikt

Akárhogy is nézzük, mindenképpen a rovar-fehérje alapú táplálkozás felé megyünk, és előbb itt lesz, mint gondolnánk. Nem azért, mert az olyan technocrata úri huncutság, hanem mert rá lesz kényszerülve az emberiség. Jelenleg nyugaton még csak egy "trendi különc" réteg próbálkozgat vele, de keleten, ázsiában simán a mindennapok része valamilyen formában a rovarfogyasztás. Nekünk még nem kell ilyesmit ennünk, de a gyerekeink már biztosan fognak, az unokáink meg már lehet, fele fele arányban fogyasztják majd a marhahússal, az azt követő generáció pedig egyre gyorsuló ütemben többet.
Egyszerűen lehetetlen lesz a folyamatosan, egyre gyorsabban szaporodó emberek tömegének élelmezése. Az állattartás még a legmodernebb technológiákkal is hihetetlenül pazarló, energia és területigényes, a horribilis vízigényről nem is beszélve. Mindemellett ha szeretnénk lenyomni, vagy legalább szinten tartani az üvegházhatású gázokat, mindenképpen le kell mondani a marha/tehénfarmokról, mert közel akkora az egyetlen állat által kiböfögött metán és egyéb gázok mennyisége élete során, mint egy autónak 5-10 év alatt.
A rovarok mellett szól az is, hogy igénytelenebbek, azonos mennyiségű fehérje előállításához kb ezred akkora terület kell, mint mondjuk egy marhafarm esetében. Vízigényük elenyésző, és el vannak akár egy pincében is...
Feldolgozni, kezelni szállítani is egyszerűbb őket, és a járványok, betegségek sem gyakoriak esetükben.
Én kifejezetten undorodom még a gondolatától is, hogy bogarat egyek, még akkor is, ha az tisztított, feldolgozott fehérje formájában van, de agyalok én is ilyen jellegű befeketésen, mert ez a jövő.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#105744) Cs1csó válasza BalanceR (#105743) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem nincs bajom a rovar alapú fehérjével, ezt már kifejtettem máshol, ha az rendesen le van portíva és abból van pl. húspogácsa vagy hasonló étel készítve. A rovarevés még mindig sokszor azt jelenti, hogy a még élő rovart elkezded enni. Ezt inkább kihagynám, de hogy pl. egy fehérje turmix vagy egy húspogácsa milyen fehérjeforrásból van nem zavar, csak minőségi és jól felszívódó legyen.

(#105745) LuckyL válasza BalanceR (#105743) üzenetére


LuckyL
őstag

egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne a jövő, vannak vegán ismerőseim és nagyon jól, teljes értékűen táplálkoznak, a kaják is nagyon jók
nálunk elég alacsony még a boltok kínálata, de pl angliában még akkor is kéynelmesen lehetsz vegán, ha nincs kedved főzni, a készételek is nagyon jók

cryptot minden termékemért elfogadom

(#105746) BalanceR válasza LuckyL (#105745) üzenetére


BalanceR
addikt

A kulcs a víz. Az édesvízkészlet rohamosan csökken, naponta több ezer tonna gleccser (édesvíz) olvad bele a sós óceánokba, az Aral tó ami valaha a legnagyobb volt pár évtized alatt kiszáradt a picsába az öntözés miatt. Az elérhető, megmaradt vízbázisokat folyamatosan, egyre durvábban szennyezzük, ami visszafordíthatatlan. Az energiatermelés/agglomeráció miatt szabályzott folyók sok helyen nem tudják feltölteni a korábbi föld alatti vízgyűjtő területeket, elraktározódás nélkül folyik bele az óceánba.
A nyövénytermesztés hihetetlenül vízigényes, és lehetsz vegán, pótolhatod szójával, algával, meg tofuval a szervezeted fehérjeigényét amég tudod öntözni a növényfarmokat, de az sem fenntartható. Ráadásul rengeteg olyan komplex fehérje van, amit nem tudsz növényből előállítani.
A hidroponika / hidroponia / akvaponia valamivel jobb, vízgazdaságosabb, de nem minden fajta növényhez alkalmas pláne nagy / ipari tömegben.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#105747) Reggie0 válasza BalanceR (#105743) üzenetére


Reggie0
félisten

Magyar nep szepen tartja a 10 millas letszamot, szoval nem hinnem, hogy nekunk ez lenne a jovo. Akiknek meg nem jut eleg, azok osszak el egymast kozott, vagy ne szuljek tele a vilagot, vagy dobjanak magukra/egymasra atomot.

[ Szerkesztve ]

(#105748) -Skylake- válasza Reggie0 (#105740) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Az etelnek kell, hogy legyen elvezeti erteke is.

Ez így, ebben a formában nem igaz. Egy bélszínnek , csigának , lazacnak , egy igazi , autentikus olasz tészátank van élvezeti értéke. Egy párizsis zsömlének meg nincsen. A húsfogysztás ebben a hétköznapi formában nem fenntartható, maximum lisztkukaccal. Marhával meg csirkével biztosan nem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#105749) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,

Egyik ismerősöm 20 éves és gondolkozik az oltáson, bár már úgy gondolja lassan nyájimmunitás, és már lehet felesleges + fél kicsit az mRNS oltás hosszútávú hatásaitól. (plusz kiemelte, hogy a vakcinák az FDA oldalán, csak "emergency usage" van, de még amúgy nincsenek jóváhagyva fda által teljesen). A vektorvakcinákra azt, mondta,hogy még régebbi kutatások szerint, májkárosító hatása van. Ha oltatná magát a kínaival tenné legszívesebben, mert az a hagyományos. Szerintetek megérné az oltást beszereznie a delta variáns előtt? Ja, és eléggé parázik a covid utóhatásaitól.

(#105750) Reggie0 válasza fabri07 (#105749) üzenetére


Reggie0
félisten

Kinaival a delta ellen? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.