Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3809) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Felteszem itt is a kérdést, hátha tud nekem valaki segíteni.
Adott egy acél Bianchi országúti, és a benne lévő Miche kormánycsapágy csereérett lett.
Lemértem szépen, ami alapján azt gondoltam, hogy ISO csapágy kell bele, vettem is egy ilyet. (A vázátmérő ne tévesszen meg, rosszul van az oldalukon)
Sajnos a felső kónusz és a záróanya menete nem passzol a villa menetéhez. Nem csavarodik fel rá, elindul de egy csavarás után elakad. Kiadós Google túrás után elképzelhető, hogy olasz menetes a villa (BIanchi, ugye). Az alsó kónusz átmérőjében a 0,1 mm difi nem gond, de a villamenet annál inkább...
Sheldon Brown ezt írja róla: [link]
Velo Orange pedig ezt: [link]
Ezek szerint az ISO (angol) menet 60°-os, míg az olasz 55°. Mindkét forrás azt írja, hogy lehet használni ISO-t olasz menetre, csak utána nem szabad vissza váltani. Ennek ellenére én fel sem tudom tekerni. A villa acél, a kónusz és a záróanya alu, szóval nem hiszem, hogy a villa menete idomulna ha erőből rátekerném.
Vannak itt retro országúti szakértők és mintha fémmegmunkálási szakemberre is emlékeznék a topicból, szóval ha valakinek van ötlete, kérem ossze meg! :R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.