Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egy fully váznál mit jelent az hogy mondjuk "200mm travel" ? Gondolom nem ennyit mozog a rugóstag, akkor ezt mire értik?

(#4952) Teasüti válasza Alchemist (#4945) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Így is elég mélyen van a kormány nekem hosszú távon,
Ad1: ez egy MTB, egy XC bringa, könyöklő és egyéb baromságok szóba se jöhetnek, én ezzel a hegyre járok csapatni :P
Ad2: még kényelmetlenebb ráfeküdni a kormányra.

Nekem az felegyenesedett tartás lenne kényelmes vagy ahhoz közel, ha túráznék.
Ehhez vmi fasza cross trekking, vagy trekking bringa lenne jó.

(#4951) HollyBoni
A hátsó tengely mozgására.

[ Szerkesztve ]

(#4953) Tomi_Sci válasza rétisün (#4948) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi! Legutóbb még műkodött :(

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#4954) zoli03 válasza Teasüti (#4952) üzenetére


zoli03
őstag

Miért nem próbálod meg megszokni? Amikor elkezdtem országútival tekerni, akkor a felkarom, meg főleg a nyakam nagyon nem bírta az elején. Annyira, hogy sokkal inkább amiatt fáradtam el, mint a tekeréstől. Aztán egy idő után megszoktam, már teljesen természetes, nem fáj rajta semmim.

[ Szerkesztve ]

(#4955) fi:zi'k válasza zoli03 (#4954) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem megszokni kell, hanem rákészülni és kicsit edzeni nyakra, karra és hátra.
Én is a magam kárán tanultam meg. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4956) Vasinger! válasza Jorus (#4932) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az normális, hogy ilyen videók láttán nem a félelem fog el, hanem az, hogy majd ha idősebb leszek én is szeretném így nyomni, de leginkább ilyen gépekkel? :D

(#4957) HollyBoni válasza Vasinger! (#4956) üzenetére


HollyBoni
veterán

:K

(#4958) zsitvayb válasza Gyufaaa (#4950) üzenetére


zsitvayb
csendes tag

180cm, kb. 86cm belso labhossz. Asszem nagyjabol ezek szoktak szamitani. :)
Olyan 56 max. 58-asban gondolkozom. Persze lehet, hogy rosszul. :)

(#4959) Szakbarbár válasza deicide (#4889) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Akkor lehet hogy nálam itt van a probléma, és ezért nem fejlődök az utóbbi időben. Szinte soha nem viszek magammal semmi kaját, féltávnál meg már meghalok annyira nincs erőm. Csak víz vagy izotóniás ital van nálam, de a legutóbbi 100 km-es körön vittem magammal 1 müzli szeletet meg pár szem szőlőcukrot is. 160 km-es távnál azért elfogyott egy hamburger is, de csak azért mert pont dél volt és megálltam ebédelni. Tekerés után sem tudok soha enni 2-3 óráig, de utána folyamatosan :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#4960) venember83 válasza Szakbarbár (#4959) üzenetére


venember83
nagyúr

Nagy hiba, ha nem eszel hosszabb távon, akkor az izom elkezdi szépen saját magát elégetni, mivel ebből hamarabb lesz energia, mintha zsírt égetne a szervezet. Javaslatom tehát az, hogy egyél tekerés közben.

(#4961) lukaszokni válasza Szakbarbár (#4959) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Hát te kemény vagy, mint a vidia. :DDD Jót nevettem, megálltam ebédelni, ez jó! :D
Nekem eddig egy 130km-em volt, ha nem vittem volna 5 műzlit, meg egy kroászont, meghaltam volna. Megittam 3 liter vizet is, állandóan töltögettem a kulacsot.
Persze te ehhez szoktál már hozzá, valszeg ha ledobnának minket egy sivatag közepén, te étlen-szomjan tovább jutnál, mint a "táplálkozó puhapöcsök" - kaja nélkül persze. :DDD

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#4962) deicide válasza Szakbarbár (#4959) üzenetére


deicide
veterán

Ez pontosan így van, ahogy venember83 is írta, ha menet közben nem adsz energiát a szervezetednek, akkor onnan szed energiát, ahonnan gyorsan tud, az pedig az izom első körben. Ezért tényleg kell enni közben.
Úgy szoktam, ha csak 30-80km-re megyek, akkor előtte bőséges evés és banán, akkor nem viszek semmit. De ha ennél többre, főleg ha nagy tempóval megyek, akkor kell, attól függően, hogy mennyit ettem előtte, 40-50km körül már tolni szoktam befelé a banánt, zselét.
Ezért is lehet, hogy nem fejlődsz, mert energia nélkül nem tudod terhelni nagyon a lábadat, hogy erősödjön,mert elfárad és ráadásként a szükséges energiáért az izmot bontja a szervezet, duplán rossz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4963) Anulu79 válasza deicide (#4962) üzenetére


Anulu79
addikt

Zselé? Az jó energiapótlásra?

(#4964) szki válasza Szakbarbár (#4959) üzenetére


szki
őstag

4 óránál hosszabb folyamatos terhelésnél nem lehet elviccelni a folyadék, ásványi só, szénhidrát, fehérje, és a zsír bevitelt. Edzettségtől, és intenzitástól függően elég változó egyénileg kinek, mi a legjobb. És persze a gyomrunk se egyforma. Nekem volt olyan bicajos napom, hogy 8 óra alatt, 180 km-en 8 L folyadékot ittam a hőségben. Mégis kiszáradtam, és utána estig még 8 L-t nyomtam le. Azaz egyetlen nap 16 L folyadékot vett fel a szervezetem, amihez azért jó gyomor is kell.
szerk: még eszembe jutott, hogy nem feltétlenül kell 100-160 km-es tekeréseket nyomatni a fejlődés érdekében. Jobb a napi 2 rövidebb tekerés. Reggel egy 50-es, és este egy 50-es (egyik megnyomva). Hétvégén meg egy hosszabb túra :) Na így lehet brutálisan fejlődni.

(#4963) Anulu79 : Egy remek szénhidrát forrást ajánlok: kókuszrúd!

[ Szerkesztve ]

(#4965) Atke válasza venember83 (#4960) üzenetére


Atke
senior tag

Ezért jó közben a BCAA,illetve tekerés előtt a Liquid L-Carnitine edzés előtt kell betolni 20-40 perccel. (röviden: a zsírt alakítja égethető energiává) Én boxhoz használom, igazi csodaszer :) de bringázás előtt is betolok egy adaggal ha "hosszabb" távra megyek.

(#4966) szki válasza Atke (#4965) üzenetére


szki
őstag

Jók ezek a szerek persze. A boxhoz nem elegendő az izmokban tárolt energia? A "hosszabb" tekerés meg mindenkinek mást jelent (nálam 120 km felett). IronMan szakik szerint a testzsír csak akkor ég, ha elég szénhidrát is jelen van a szervezetben, amely táplálja azt a tűzet, amiben elég a zsír. Ez a szénhidrát jöhet a májból, és az izmok energiaraktáraiból, illetve természetesen az éppen bevitt táplálékból. Mondjuk egy hosszú bicajozás során elégetsz 10000 kCal-t, de tekerés közben elég csak 15-20%-át bevinni táplálékból.

(#4967) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Melyik az az oldal, ami listázza az év összes amatőr versenyét? A hangsúly az összesen van. Keresgéltem gúglival, de olyan szedett-vetettnek tűnt az összes, talán a mozgásvilág eseménynaptára volt a legtömöttebb. :U A többi meglehetősen hiányos volt ehhez képest. Van ennél jobb?

mAtx4ever!

(#4968) Teasüti válasza lukaszokni (#4967) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1

(#4969) raczger válasza lukaszokni (#4967) üzenetére


raczger
őstag

A velon elég sok van, ebbe a kisebb versenyek is jórészt bekerülnek.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4970) nauro válasza Atke (#4965) üzenetére


nauro
aktív tag

Én ezt annyival egészíteném ki, hogy a BCAA mellé menjen egy kis glutamin is, L-carnitine az inkább személy függő, hogy milyen hatást fejt ki. Így ténylegesen szinte alig lesz izomleépítés, jobban használja a szervezet a zsírokat, mint energiaforrás. (Ezt mint könnyűsúlyú evezős mondom :) nálunk is létkérdés a súly vesztés/erő tartás témakör)

(#4971) deicide válasza Anulu79 (#4963) üzenetére


deicide
veterán

Enerigazselé, tiszta szénhidrát.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4972) Ndruu válasza lukaszokni (#4967) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Bringanaptar

Harrrr!!!!

(#4973) Doki-HUN1978 válasza deicide (#4971) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ahogy néztem van benne koffein meg taurin is, nem?!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#4974) bálint_s


bálint_s
csendes tag

Igazából a BCAA ugye elágazó láncú aminosavakat tartalmaz, köztük nagy számban leucint, amelynek az izmok felépítésében közrejátszó fehérjék felépítésében van nagy szerepe. Magyarán "nem hagyod", hogy izmot építsen le a szervezeted, hanem folyamatosan "utántöltöd" aminosavakkal. A legjobb ugye a tejsavó fehérje lenne, csak mivel azt meg kell emészteni, bringázás közben nem tudod meginni.

Mellesleg az izom leépítése nagyban függ attól, hogy milyen az edzettségi szinted és milyen tempóban tekersz. Ha elég edzett vagy, és 130-140-es pulzuson jó tempót mész, akkor aerob ciklusban vagy, és nagyrészt, sőt majdnem csak zsírt égetsz. Azonban ha jó tempót mész, viszont szenvedsz, 150-160-170-es pulzuson vagy, akkor az már cardio-mozgásnak számít és szénhidrátot veszítesz, és ezzel "izmot" (teljesen kiürülnek a glikogén raktáraid).

Ha valakinek zsírégetés a legfőbb célja, akkor a legjobb, ha reggel, éhgyomorra teker egy 40-60 percet, amennyit kibír étkezés nélkül, aerob ciklusban, ugyanis ekkor még alacsonyan van az inzulinszintünk és ezt nagyon jól fel lehet használni zsírégetésre.

(#4975) deicide válasza Doki-HUN1978 (#4973) üzenetére


deicide
veterán

A Nestlésben koffein van, igen, taurin nincs.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4976) Solad válasza bálint_s (#4974) üzenetére


Solad
őstag

Azonban ha jó tempót mész, viszont szenvedsz, 150-160-170-es pulzuson vagy, akkor az már cardio-mozgásnak számít és szénhidrátot veszítesz, és ezzel "izmot"

Lehetséges, hogy az én ismereteim csúsztak félre, de tudomásom szerint a manapság divatos "cardio" kifejezés az ellenőrzött szívfrekvencián történő edzést jelenti, függetlenül a céltartománytól. (Az már egy más tészta, hogy a mostanában minden bokorban termő kuruzslók fitnesz-szakemberek szakzsargonja miatt jelentésszűkülésen eshetett át)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4977) Atke válasza Solad (#4976) üzenetére


Atke
senior tag

szerintem a cardio edzés fogalmába belefér mindkettő, a zsírégetés illetve az állóképesség javítása, ahogy bálint_s leírta gyönyörűen. Max a pulzus általánosítást nem írtam volna, az egyéni mindenkinél. Ez %-os arányban lehet kiszámítani a nyugalmi állapotú pulzusból.
Volt olyan ismerősöm(pufi volt) izomból futott mindig és egyre többet, futópadon, de fogyni meg nem akart...Aztán rájött hogy mire van szüksége, utána meg hogy kell a diéta is :)

bálint_s: Természetesen hazaérés után (akár bringa,akár box,gyúrás) megy a fehérje utána

[ Szerkesztve ]

(#4978) deicide válasza Solad (#4976) üzenetére


deicide
veterán

Ez tévesen él itthon a fejekben, igen, a Cardio az az emelt pulzusszámot jelenti, de ebbe az aerob tartomány is beletartozik már, itthon pedig csak az anaerob tartományt hívják Cardiózásnak tévesen.

Atke: hogy diéta kell-e, az ember és intenzitásfüggő is, én semmit nem változtattam a táplálkozásomon és 1 év alatt 40kg-t adtam le, most meg már sokkal többet eszem, mint annak előtte, de ez köszönhető a napi átlag legalább 2 óra mozgásnak.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4979) fpeter07 válasza fi:zi'k (#4933) üzenetére


fpeter07
veterán

Tegnapi tour szakaszt ma ma délelőtt néztem meg. Nem bírtam hátradőlni az ágyon az utolsó lejtmenetben.

(#4980) fpeter07 válasza deicide (#4971) üzenetére


fpeter07
veterán

Már próbáltam zselét, igazi bringás kaja. Csak a milyen formában árulják, inkább intravénásan adnám be magamnak legközelebb.

(#4981) szki válasza bálint_s (#4974) üzenetére


szki
őstag

"Azonban ha jó tempót mész, viszont szenvedsz, 150-160-170-es pulzuson vagy, akkor az már cardio-mozgásnak számít és szénhidrátot veszítesz, és ezzel "izmot" (teljesen kiürülnek a glikogén raktáraid)."

Ha kiürül a glikogén raktár, akkor nem szó szerinti izmot veszít, azaz fehérjét bont, hanem csak az izmok között tárolt glikogén ürül. Bármit csinálsz mindig használ a szervezet egyszerre az összes energiaforrásból. Nincs olyan, hogy csak zsírt égetne, vagy csak tárolt szénhidrátot, stb. Csak az arányok változnak.
Az éhgyomorra történő edzést nem erőltetném.

(#4977) Atke: a max pulzust hogyan számolod ki a nyugalmiból? :F Terheléssel lehet kihajtani a szívet a max pulzus közelébe. Ezt is csak futással lehet (sorozatos dombfutás, sprintek). Bringán kb 5 ütéssel alacsonyabb max hajtható ki.
Kevésbé lényeges a pulzus a zsírégetés szempontjából, mert valójában mindig ég a zsír is. Még edzés utáni nyugalmi állapotban is.

(#4982) deicide: A zseléhez mindig kell víz. A gyomor számára létezik egy optimális százalékos hígítás szénhidrát/víz arányra (azt hiszem 4-6 % között). Ha túl sűrű a cucc, akkor nem tud felszívódni, és jön a hányás/hasmenés... Nyáron hígabb cucc kell az intenzívebb izzadás miatt.

Na jól kiokoskodtam magamat. Vasárnap majd bizonyíthatok a 105 km-es Pannon Maratonon :D Rég tekertem már 3 órás kemény versenytempót.

[ Szerkesztve ]

(#4982) deicide válasza fpeter07 (#4980) üzenetére


deicide
veterán

Hát, az állaga nekem sem a kedvencem, de leöntök utána pár deci vizet és már nem olyan szörnyű :D

szki: ahogy mondod, a pulzus irreleváns, mert mióta átálltam 20-25km-es 34-37km/h tempókra, ugyanúgy fogyok, pedig a pulzustartomány 115-120 helyett 145-160 lett.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4983) venember83 válasza fpeter07 (#4980) üzenetére


venember83
nagyúr

IV zselé menet közben? Érdekes. :DDD

(#4984) Atke válasza szki (#4981) üzenetére


Atke
senior tag

Ez általános tévhit :)
cikk 1 az 1000ből ami leírja A 100% a nyugalmi állapot, ezt kell 60-70% emelni a zsírégetéshez.

(#4985) deicide válasza Atke (#4984) üzenetére


deicide
veterán

Inkább az a tévhit, amit itt és 1000 más helyen leírnak. Attól, hogy milyen pulzuson végzel egy edzést, a kalóriafelhasználás nem függ. A szervezet pedig onnan pótolja a kalóriát, ahonnan tudja. Annyi igaz, hogy nagyobb intenzitásnál nem a lerakódott zsírt kezdi égetni, mert ahhoz nehezen fér hozzá, ahhoz idő kell, hogy mobilizálja. De az edzés befejeztével ugyanúgy hozzányúl a raktárhoz, akármilyen edzést is végeztél.

De ha biztosítasz szénhidrátot a szervezetnek a nagy intenzitású edzés közben, akkor több zsír fog elégni, mint a kevésbé intenzív ugyanolyan időtartamú edzés alatt.

Én vagyok az élő példa. A 4-5-6-10 órás tekerésről átálltam a max 1 órás, de brutális intenzitású tekerésre, csak előtte eszek banánt, így szintén égetek zsírt, látom, mert azóta is folyamatosan egyre nagyobbak rám a nadrágjaim.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4986) Doki-HUN1978 válasza Atke (#4984) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Te félreértelmezed ezt a dolgot.
A 60-70% nem a "nyugalmi pulzus" + annak 60-70%-a, hanem a maximális pulzusod 60-70%-a.

Másrészt meg, "nyugalmi pulzus" alatt az ébredés utáni -fekvő helyzetben- mért pulzusszámot értjük tudtommal.

(#4985) deicide : Annyit hozzáfűznék, hogy a szervezet utoljára "nyúl" a zsírtartalékokhoz és kalóriabevitel után azokat tölti fel legelőször. (ezért is nehéz lefogyni)

A fogyáshoz elég egy közepes, vagy annál alacsonyabb intenzitású rendszeres edzés és kontrollált kalóriabevitel.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#4987) szki válasza Atke (#4984) üzenetére


szki
őstag

"A 100% a nyugalmi állapot, ezt kell 60-70% emelni a zsírégetéshez."
Ez így valahogy nem kerek...

Köszi, elolvastam a cikket. Saját példám:
Életkor: 40. Max pulzus 202. Nyugalmi 46-51 BPM között valahol (a maxot többször kihajtottam, nyugalmit nagyon ritkán mérem)
A cikk szerint a max pulzusomnak 180-nak kellene lennie. Ehelyett én komfortosan futom a 21 km-es versenyeket 182-185-ös átlagpulzussal (92-100 perc, havonta egy futóverseny)...

A cikk szerinti, azaz max pulzus százalékos arányában megadott zónák helytelenek. Figyelembe kell venni a nyugalmi pulzust is! Inkább használd ezt:
Pulzusmérés 1: a maximális pulzus meghatározása
Pulzustartomány kalkulátor (oldal alján vannak még linkek)

(#4988) Atke válasza deicide (#4985) üzenetére


Atke
senior tag

A kalóriafelhasználás függ, minél nagyobb az intenzitás annál nagyobb a kalóriaigény. Csak az hogy honnan használja a szervezet, az nem mindegy. Minél magasabb a pulzus, annál kevesebb a zsírból nyert energia.Súlyt veszteni, vagy zsírt nem ugyanaz.

Én január óta 38-ról 32-re csökkentettem a gatyaméretet, ez alatt a karom 1cm-t ment össze(csípő,derék kb 10-et) 102 kg--->87kg lettem. az izomsűrűség nem változott a testzsír 17-ről 12-re csökkent.

szki bevallom régóta nem mértem, de nekem 50 körül van alapból a pulzusom, és terhelés alatt sem ment még soha 140 fölé Terheléses EKG-n meg 100 fölé sem ment...

[ Szerkesztve ]

(#4989) Atke


Atke
senior tag

lemértem most az ütőeres módszerrel 46 lett

[ Szerkesztve ]

(#4990) Doki-HUN1978 válasza Atke (#4988) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"Terheléses EKG-n meg 100 fölé sem ment..."

A keresztrejtvény fejtés nem számít terhelésnek! :D ;]

Akkor Te vagy szívbeteg vagy, vagy valami gyógyszer hatása/mellékhatása miatt van ez. (vagy nem jól emlékszel)

A terhelés, pont arról szól, hogy kihozzák a maximumot a testedből, akkor meg -normális esetben- nem 100-at ver a szív.

(#4991) -HajTömeg- : :))

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#4991) -HajTömeg- válasza Doki-HUN1978 (#4990) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ha csak a közelébe megyek egy futógépnek, már akkor 130 a pulzusom :D

Jut eszembe, múltkor fullra kihajtottam magam egy strava challange megdöntése miatt.
Csak 7km ,de azt izomból végigtekertem, a végére jó szarul is lettem. Ilyenkor cukrosvizet igyak? :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#4992) amargo válasza Vasinger! (#4956) üzenetére


amargo
addikt

Edzettnek kell lenni, hogy ilyen terhelést elviseljen a tested. Én még a földbe se szeretnék ilyen sebsebéggel belecsapódni, Ők meg fába és minden szarba bele akadnak.
Ami viszont meglepett, hogy amikor 4en indulnak valamilyen pályán, mennyire nem sportszerűek egymással.. az összes többi esetben segítették egymást.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4993) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

venember83, Deicide, Szki, köszi a tanácsokat, akkor legközelebb ha megyek hosszabb távot viszek magammal több kaját is, és gyakrabban megállok. A víz pótlást nem szoktam elhanyagolni, a kulacsokat folyamatosan töltöm. Pl a visegrádi 100-as körön egy 40 g-os müzliszelet, pár szem szőlőcukor és egy sós perec fogyott el. Ez ebéd után 2-3 órával volt. Nagy tempót nem tudok menni, ahhoz még sokat kell fejlődnöm. Max 25-27-es átlagokat tudok az 50+ kilométeres távokon.
Szki, hétköznap átlag heti 2-3 alkalommal biciklivel járok melóba, az napi 2x21 km. A reggeli éhgyomorra tekerést nem szeretem, de lusta vagyok korábban kelni hogy reggelizzek. Meló után már nincs nagyon kedvem vagy időm elmenni bármerre is, 6-ra érek haza és mindig van mit csinálni otthon, így a 100+ távokat hétvégére szoktam időzíteni. Fogynom szerencsére nem kell.

lukaszokni: "ha ledobnának minket egy sivatag közepén, te étlen-szomjan tovább jutnál, mint a táplálkozó puhapöcsök".
Szerintem ugyan addig jutnánk, csak én sokkal lassabban érnék oda.
Múltkor ezt sikerült összehoznom: 1. rész
+ 2. rész. Ezen a távon elfogyott reggelire 2 szelet kenyér felvágottal, 1 hamburger délben, 2 müzliszelet, 3 gombóc fagyi és egy sajtos croissant.

Deicide: Csak egy bajom van az energiazselével, az pedig az ára. Banánt is utoljára a Velence 10x-en ettem.

Izotóniás italból mennyit lehet fogyasztani? Most úgy csinálom, hogy 2 db 0,5 literes kulacsból az egyikben víz van, a másikban izotóniás ital (Isorade). Viszont most kaptam 2 doboz 1x1 Vitaday Iso Sport pezsgőtablettát. Csinálhatom azt, hogy ha elfogy az Isorade pótolom a pezsgőtablettával, vagy egy nap csak egy adagot lehet fogyasztani?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#4994) venember83 válasza amargo (#4992) üzenetére


venember83
nagyúr

4X, ez ilyen sport, lényeg a test-test elleni harc és, hogy ki ér le először a pályán, ennyi. Amúgy vannak bírók, akik figyelik a versenyt és ha olyat látnak, ami nem szabályos véleményük szerint, akkor diszkvalifikálják az illetőt.

(#4995) deicide válasza Szakbarbár (#4993) üzenetére


deicide
veterán

Igen, nagyon drágák, ha tehetem és van hely a zsebben, én is inkább több banánt viszek, az olcsóbb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4996) Solad válasza Atke (#4988) üzenetére


Solad
őstag

Attól, hogy a zsírból nyert energia százalékos aránya kisebb az összes energiafelhasználáshoz képest, attól még nem jelenti azt, hogy kevesebb zsírt égetsz.

hasraütésszerű számokkal érzékeltetve:

Alacsony intenzitáson elégetsz 300 kcal-t, amiből 70% a zsírfelhasználás, vagy magas intenzitáson 1000 kcalt, amiből 30% a zsírfelhasználás.

Remélem érzékeled, amit mondani szeretnék. Attól, hogy abban a tartományban legfőképpen zsírokból fedezi a szervezet az energiaigényt, nem biztos (sőt, valószínűleg nem) hogy az az ideális zóna a zsírégetéshez.

szerk: Haha ez jó kép, szakágak találkozása :D

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4997) bálint_s


bálint_s
csendes tag

Még egy utolsó hozzászólás a témában, ugyanis nem ez a fő csapásirány. Ugye a zsírégetés, más néven zsíroxidáció egy aerob folyamaat, amelyhez nagy mennyiségű oxigén szükséges, tehát ha magas a pulzusod (170-180) - és nem vagy annyira edzett, hogy ez a pulzusszám számodra az aerob tartományba essen - akkor lihegni fogsz, mint az állat, magyarán oxigénhiány, anaerob környezet lép fel. Ez a környezet tökéletes a cardio (szív), a kardiovaszkuláris rendszer (szív- és érrendszer) edzésére, magyarán az állóképesség fejlesztésére.

És valóban, a súlyvesztés és a zsírégetés két külön dolog.

(#4998) Atke válasza Solad (#4996) üzenetére


Atke
senior tag

utolsó hsz-em ehhez a témához (már túl sok )

"Alacsony intenzitáson elégetsz 300 kcal-t, amiből 70% a zsírfelhasználás, vagy magas intenzitáson 1000 kcalt, amiből 30% a zsírfelhasználás."

Pont ez a probléma 30% zsírból és a többi 70%??? Nem tömeget, ZSÍRT akarok veszteni!!!!
Akkor mikor járok jobban? Nem véletlen mondják hogy heti 1 kg az egészséges fogyás.

Ami a max pulzus számot illeti, szki kollégának volt igaza

(#4999) Solad válasza bálint_s (#4997) üzenetére


Solad
őstag

Vagyis azt az energiamennyiséget, amit nem tud a szervezet aerob módon biztosítani, anaerob anyagcserével pótolja. De attól még az aerob energianyerés továbbra is megy tovább, szépen maxra járatva :)

Atke: megfelelő táplálkozással nem feltétlenül fogsz tömeget veszteni. De meghagyom neked a kocogást, én inkább futok :)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#5000) bálint_s


bálint_s
csendes tag

Ja, és természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy a cardio nem éget zsírt. Mindenki azt csinálja, ami neki beválik, emellett a jól belőtt étrend az, ami számít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.