Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) Champipi


Champipi
senior tag

Ez mond valakinek valamit?

"7-KETO"

Állítólag bontja a zsírt, és építi az izmot, gyorsítja az anyagcserét. Ha fele is igaz, már az isten ajándéka. Itt is van az asztalomon iherb.com-ról 4 nap alatt ideért, csak épp lebetegedtem, és nem akarom addig elkezdeni.

A WebMD-ről a csoda ígérete:

- Promoting weight loss. Developing research suggests that 7-keto-DHEA might significantly help obese women
- lose weight and fat.
- Improving lean body mass.
- Building muscle.
- Increasing activity of the thyroid gland.
- Boosting the immune system.
- Enhancing memory.
- Reducing signs of aging.

Jó mi, és nem Szájtek, nem is Biotök, és nem is MájProtein, mégis milyen hangzatos. ;]

(#43202) Dicker válasza Champipi (#43201) üzenetére


Dicker
őstag

Szerintem zsírból izmot csinál.

[ Szerkesztve ]

(#43203) SchumiBácsi

Jut eszembe. A vitaminba és ízületvédőbe 7-8 pirula van tasakonként. Egy az egészbe vagy lehúzom vagy nem, darabokban meg kellene fél liter tea/víz egyszerre főleg ha a kettőt együtt szedném ami 15pirula. Víz annyira nem gond, de a tea után ugye indul a vízmű :D Mi van akkor ha nem egyszerre hanem étkezésenként vennék be 1-2 pirulát és így is lement az egy csomag/nap?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#43204) hrvp válasza SchumiBácsi (#43203) üzenetére


hrvp
aktív tag

Nem kell buziskodni, le kell nyelni egyben vagy ha fél liter vízzel megy, akkor annyival, az sem egy hatalmas mennyiség.
Persze, ha lehet jobb elosztani a nap folyamán több részre, akkor talán nem végzi az egész a WC csészében.

annál szánalmasabb nincs is, amikor felnőtt férfiak meg akarnak fulladni 1 kapszulától, közben amikor esznek 6x nagyobb falatokat nyelnek le gond nélkül.

(#43205) Dexar007 válasza _NCT (#43200) üzenetére


Dexar007
veterán

Csak jatszott a feny-arnyekkal.Nekem ahhoz nem volt most kedvem. :DDD

Give me your cum,bull!

(#43206) Woodslave válasza Dexar007 (#43205) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K ja villanykapcsolás előtti

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#43207) stickrs


stickrs
senior tag

Silverr voltam ma Szabadkán edzeni a sportcsarnokba. Elég király terem :D

Többiek: ti az ultramodern termekbe jártok szivesebben,vagy inkább az ugymond oldschool termekbe?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#43208) BÁ Nutrition válasza stickrs (#43207) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én abba a terembe járnék szívesen ahol 200at nyomok fekve, de még nincs ilyen terem sehol ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#43209) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#43208) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nyomtam már 200-at, egyszer voltam egy amerikai teremben, ott fontban volt megadva, ment a 200. :D

(#43210) Silverr válasza stickrs (#43207) üzenetére


Silverr
aktív tag

Nem rossz hely. Én most a Bodyline-ba edzek, egyszer nézz be oda is. Hotel galleria :)

(#43211) rwin5 válasza Dexar007 (#43182) üzenetére


rwin5
őstag

öcskösöm kerek 70kg, de ő már jobban el van "zsírosodva" hány cm vagy?

(#43212) nepszter1


nepszter1
addikt

szerdán fekvenyomó verseny ugye , hogy tudok felkészülni előtte ? Pl. keddencsak menjek el egy átmozgató edzésre ? vagy hétfőn? vagy inkább csak kardizzóak egyet ?

(#43213) Morris


Morris
veterán

Tegnap nyomtam egy egyéni csúcsot fekvenyomásba. 135kg. Tetszett!! :))

(#43214) rwin5 válasza Morris (#43213) üzenetére


rwin5
őstag

Te vagy? [video]

(#43215) _NCT


_NCT
őstag

Ha már fekvenyomás: könyököt mennyire kell a testedhez képest közel tartani fekvenyomásnál? Próbáltam figyelni rá múltkor, hogy viszonylag zárjam a könyökeimet közelebb a testemhez, illetve gyomorszáj magasságig engedem a rudat.

(#43216) Sotho válasza _NCT (#43215) üzenetére


Sotho
őstag

Topic zárható mára kiégtem.

tessék

[ Szerkesztve ]

(#43217) rwin5 válasza _NCT (#43215) üzenetére


rwin5
őstag

ha szűken fogod és zárod a könyöködet a testedhez, akkor az már tricepsz inkább.. felettem linkeltek.. vagy beírod youtube-ra Benchpress és kiad 12ezer videót.

(#43218) _NCT válasza rwin5 (#43217) üzenetére


_NCT
őstag

Erre gondoltam. Itt azt pofázzák, ha zárod, akkor az a helyes, amit Sotho linkelt és sok helyen szerepelt, az elvileg nem jó. Szal erre lettem volna kíváncsi hol az igazság.

Továbbá ha a könyökeim kifelé állnak, a vállam és a deltám rohadtul szokott fájni fekvenyomás után. Kipróbáltam úgy, ahogy a fenti videón van, úgy meg semmi bajom nem lett, nem fájdult meg a vállam.

[ Szerkesztve ]

(#43219) rwin5 válasza _NCT (#43218) üzenetére


rwin5
őstag

Amit Sotho linkelt az jó. Nekem is szokott fájni a vállam fekve nyomásnál, de ha 45 fokon kezdem és 2. gyakorlat a fekve nyomás akkor sosem szokott. Próbáld így ki, vagy használj bemelegítőkrémet a válladra, és lehet jobb lesz..

(#43218) MMA87: Amit linkeltél videót az elég érdekes.. én a tricót szoktam így engedve nyomni, vagy francia rúddal, vagy fekve nyomó rúddal, de sosem nyomtam még úgy rendesen mellre :DDD Az egykezes súlyzós nyomás még oké, de a rúddal nem értem. Na majd biztos felvilágosít minket más fórumtag, azzal én nem értek egyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#43220) BÁ Nutrition válasza _NCT (#43218) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én pont fordítva érzem, ha a könyökömet szélesen tartom akkor csak mellből nyomok, ha zárom akkor viszem bele a vállat és a tricepszet
erre szokták mondani hogy érezni kell h neked mi a jó, nem vagyunk egyformák, mások a tapadások

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#43221) stickrs válasza _NCT (#43218) üzenetére


stickrs
senior tag

ahány ember annyi féle helyes megoldás van. a lényeg,hogy a melled érezd,pl az edzőtársam teljesen máshogy nyom fekve mint én( bár én az utóbbi időben egyáltalán nem nyomok rúddal), és neki az vált be,nekem meg más. ő jobban a bb-s linkhez hasonlóan nyomja,én pedig kb ahogy te linkelted. Rá kell érezni,egy biztos,ahol a vállad- ami ugye a delta,amit irtál utána :D - szóval ha a vállad kétszeresen fáj,akkor az bizt nem a neked való kivitelezési forma.

Silverr: hallottam már arról a teremről,de még nem voltam. Na majd legközelebb ha arra vezet az utam :D

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#43222) Sotho válasza _NCT (#43218) üzenetére


Sotho
őstag

Ki kell tapasztalni , ha teljesen kifele áll a könyököd 90 fokban nem praktikus mert gyakorlatilag a nyakadra engeded a súlyt de ha az oldaladhoz szorítod az meg evidens hogy elülső vállra megy, van ilyen speckó gyakorlat is asszem boxolóknak hogy felfele (magad felé) néz a tenyered úgy fogod a rudat könyök a test mellett és úgy nyomsz. 45-90 között lehet a ideális.szerintem.

szerk BÁ megelőzött

[ Szerkesztve ]

(#43223) Morris válasza rwin5 (#43214) üzenetére


Morris
veterán

Áhhh, én 104kg vagyok. :D

(#43224) _NCT


_NCT
őstag

:R Mindenkinek. Valószínű nekem is a "zártabb" könyök fog bejönni, úgy éreztem jól múltkor a mellem. De majd kitapasztalom. Nem nyomok nagy súlyokkal, most inkább formálni akarom magam, mint erősödni, azt megkapom boxnál.

Anno asszem Ijk is írta, hogy ő sem nyom nagy súlyokkal, mégis elég fasza csöcsökre tett szert. Azóta meg
kitudja hova fejlődött :)

Idáig úgysem figyeltem a technikára nagyon, amolyan b@sszuk fel a súlyokat és nyomjuk, hadd szóljon technikával edzettem. Általában mindig bukásig.

[ Szerkesztve ]

(#43225) God Vazzeg válasza _NCT (#43224) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is a zártabb könyök a nyerő. De kinek mi :K

(#43226) Dexar007 válasza rwin5 (#43211) üzenetére


Dexar007
veterán

178-79 korul.

Give me your cum,bull!

(#43227) rwin5 válasza Dexar007 (#43226) üzenetére


rwin5
őstag

Akkor azért, ő 172 :DDD :)

(#43228) kolosanyi válasza _NCT (#43215) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nem szeretem ha a felkar 90 fokos szöget zár be a törzsemmel. Úgy szinte csak a vállam érzem, nem jó. Ha teljesen a törzsem mellett van, akkor a tricepszem jobban, a vállam kevésbé (a mell változatlan, sőt, talán itt a legjobb), a kettő között meg mindent egyformán érzek. Egyébként mellre úgy tudsz jobban koncentrálni, hogy megpróbálod "összenyomni a rudat".

(#43229) Recon666 válasza Morris (#43213) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Grat, az már szép. Nekem kb 2 hete ment ki elsőnek a 90kg. A cél, hogy nyárig a 100+kg kimenjen, meg vagy fel kéne hízni vagy 90kg-ra, most 82-84kg között mozgok.

(#43230) rwin5 válasza Recon666 (#43229) üzenetére


rwin5
őstag

Szerintem ez tök változó amúgy, minden haveromnak a melle a kedvence, én útálom, a 100Kg nálam csúcsnyomás volt, de a hátazásnál meg evezek +130 körül. Nekem a mell nagyon nem erős :O

(#43231) God Vazzeg válasza rwin5 (#43230) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megnézném azt az evezést :D

(#43232) Recon666 válasza rwin5 (#43230) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát ez elég változó felénk is. Szerencsére eddig viszonylag gyorsan fejlődtem a fekvenyomásban. Aztán majd kiderül mikor lassul be a dolog, nekem a lábbal van a gond, talán a combom fejlődik a legnehezebben, főleg a vádli. Pedig az utóbbi 2 hónapban, minden héten a pénteket rászánom a láb + hasra. :/

(#43233) Kleroo válasza rwin5 (#43230) üzenetére


Kleroo
veterán

130kg-nál több? DAFUK

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#43234) kolosanyi válasza rwin5 (#43230) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha géppel nyomod, próbáld meg szabad súllyal, vagy csináld a személyes kedvencem, az invertált evezést. Még a sárga oldal is pozitívan nyilatkozik róla.

Ők ugyan nem említik, de plusz előnye - azok mellett, amiket felsoroltak -, hogy a pozíció megtartásához a törzsed igen keményen dolgozik közben. Ergo ez egy elsőrangú vízszintes húzó és törzs gyakorlat együtt. (Igen, a vesszőparipám...)

Hogy miért ajánlom ezt a gyakorlatot a gép helyett? Persze, nem olyan látványos, mint a nagy súllyal végzet gépes cucc, de szerintem teljes mértékben felülmúlja, minden tekintetben. Plusz ha odáig eljutsz, hogy egy kézzel csináld, az már igencsak frankón néz ki. :)

(#43235) stickrs válasza kolosanyi (#43234) üzenetére


stickrs
senior tag

már vártam valami törzserősítő hozzászólásodat :DDD

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#43236) Dicker válasza rwin5 (#43230) üzenetére


Dicker
őstag

Csigán gondolom, azt azért tedd hozzá. :))
Ez kb. így olyan mintha összehasonlítanád a guggolásnál meg a lábtolónál használt súlyt.

(#43237) kolosanyi válasza stickrs (#43235) üzenetére


kolosanyi
veterán

:DDD
Egyébként tényleg jó kis gyakorlat, nehezebb, mint aminek látszik.

Szerk.: Nem tudom biztosan, de a fekvőből indulok ki, ott hasonló a kiinduló helyzet, kb a testtömeged 60-70 százalékát mozgathatod ha a lábad a talajon van (a fekvő az 58-60, de ez érzésre nehezebb). Vízszintes húzó mozdulatnál az egész jó, nem sok embert látok arányaiban nagyobb ellenállással húzni a termekben. Mármint szabályosan húzni, nem rángatni, annak sok értelme nincs ugye. Nyilván ez tovább nehezítő ha a lábad megemeled, vagy ha súlyokat raksz magadra.

[ Szerkesztve ]

(#43238) Dicker válasza kolosanyi (#43237) üzenetére


Dicker
őstag

Nehéznek rövid ideig nehéz, mert elég szokatlan szögben van, de meg lehet gyorsan találni a technikát, amivel tudja húzni magát az ember, és szerintem a törzsre nem hatékony, legalábbis megtartani magadat, egyáltalán nem okoz gondot, hacsak nem 0-24be övvel jársz a derekadon, meg egy hároméves kislány derekával rendelkezel.
Háromévesről jut eszembe. Liam Hoekstra szervezetében a myostatin nem úgy működik, ahogy kell, így nincs zsír, és dupla akkora sebességgel nő az izom, és az erő, komoly előny. :))

(#43239) kolosanyi válasza Dicker (#43238) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, én is az első két alkalommal szívtam vele, de megszerettem. Törzsre az alap variáció még nem az igazi, bár annak aki nem edzett rá rendesen, már ez a feszes "hollow" pozíció - ahogy az angol mondja - megtartása is kihívás lehet. Én kétféleképp szoktam csinálni, vagy szilárd felületen (rúdon) kapaszkodok és akkor elemelem az egyik lábam, vagy instabil cuccon (GFlex, tornászgyűrű, akármi lehet). Így már viszont jó tud lenni, bár az egykezes változat értelemszerűen mégjobb. (A legjobb persze ha elülső függőmérlegből tudja csinálni az ember, de ezt meghagyom a profi tornászoknak, egy "kicsit" kevés vagyok hozzá, az én tömegemmel, arányaimmal nem mostanában leszek a gyakorlat kivitelezésének a közelében.)

Szerk.: Belenéztem a kristálygömbömbe és azt láttam, hogy a kiskrapekből profi sportoló lesz, méghozzá valamilyen erősportot fog űzni. Szerintem tehetséges jós vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#43240) deniro2 válasza kolosanyi (#43228) üzenetére


deniro2
senior tag

Egyébként mellre úgy tudsz jobban koncentrálni, hogy megpróbálod "összenyomni a rudat"

Szerintem is, viszont ezt annál kevésbé tudod megtenni, minél jobban közelíted a könyöködet a törzsedhez...

(#43241) kolosanyi válasza deniro2 (#43240) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, úgy nehezebb. Én félúton szeretem, kb 45 foknál, vagy max egy picit kisebb szögben. Amúgy minél jobban kifordul a karom, annál jobban feszül a könyököm. Teljesen kint, 90 fokos szögnél már kifejezetten fáj, meg úgy nem is tudok mellre koncentrálni. De ez tényleg olyan dolog, hogy úgyis mindenki kitapasztalja magának, az viszont biztos, hogy az "összenyomós technika" mindenkinél működik. Ugyanúgy az inverze is igaz, ha "széthúzni" próbálod, a vállad és a hátad kapcsolódik be jobban, nagyobb súlyt tudsz kinyomni. Valami ilyesmit csinálnak az erőemelők ha jól tudom, de nem akarok hülyeséget mondani, nem értek hozzá.

(#43242) _NCT


_NCT
őstag

És akkor még egy idiótának tűnő kérdés mára: regeneráció gyorsításához van a jó alváson kívül valami "csodaszer"? Heti 5 edzés szinte egymás után meló mellett néha sok, nem tudok rendesen regenerálódni, és egyik sport a másik rovására megy....

(#43243) Ijk válasza _NCT (#43242) üzenetére


Ijk
nagyúr

Heti 3 edzés.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43244) kolosanyi válasza _NCT (#43242) üzenetére


kolosanyi
veterán

BCAA?

Esetleg próbáld csökkenteni a volument a súlyzós edzésen. Újabban én például összetett gyakorlatokból csak két munkasorozatig megyek, bukás előtti formaromlásig, izolációs gyakorlatnál pedig 3 munkasorozat ugyanígy. Most ezt kb tökéletesnek érzem, van is izomláz, de nem tart egy hétig kiheverni az edzést. Azt nem tudom, hogy mennyit fogok így fejlődni, majd az idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#43245) _NCT válasza kolosanyi (#43244) üzenetére


_NCT
őstag

BCAA-ról én is olvastam, segít(het) a regenerációban, de azt hittem van valami ütősebb termék is.

Súlyzós edzéseken nem szaggatom szét magam, nem megyek bukásig, csak f@szán bedurranjak, hogy meglegyen az a kellemes égő érzés az izomban. 1 izomra max 2-3 gyakorlat, untig elég.

Ijk: pont ez a lényeg, hogy nem tudom csökkenteni, illetve nem akarom. Mert akkor 2 sport közül valamelyikről le kéne mondanom, amit nem akarok, mert tetszik Gyúrós Jóskának lenni, meg Gyuri bojkának is. :)

Meg amúgy is az én k*rva anyámat, van aki tényleg 1 héten letol 6-7 edzést, nehogy nebírjammá'.

(#43246) Peddy789 válasza _NCT (#43242) üzenetére


Peddy789
őstag

esetleg lcarnitin? vagy ez csak kamu h sergíti a regenerációt? valahol asszem olvastam,

(#43247) Koczó93 válasza _NCT (#43245) üzenetére


Koczó93
őstag

Ha ütősebb termék kell akkor gogsz :D
Viccet fèlre téve elvileg jó a beta alanin is bár én nem nagyon éreztem a hatását.

[ Szerkesztve ]

(#43248) Dicker válasza _NCT (#43245) üzenetére


Dicker
őstag

Vagy 10-12 edzést.
Egyébként a ZMA is segít, a kreatin, a vitaminok, a fehérje, az étrend is segít, még mi kell, hogy segítsen regenerálódni? Mindenre nincs csodaszer, meg vitamin, van egy határ, azontúl az injekciók segítenek. :))

(#43249) _NCT válasza Dicker (#43248) üzenetére


_NCT
őstag

Jó értem, ezért írtam h "csodaszer"... Csak rossz, hogy szerdán vót hát-váll-láb és még mindig izomlázam van. Azóta voltam tegnap 1 box edzésen és ennyi.... De ott volt a csütörtök regenerálódni.....

(#43250) _NCT válasza Dicker (#43248) üzenetére


_NCT
őstag

Push10.

Próbáltad már? Stimuláns mentes jól tudom?

Idióta MP Assault-tól tegnap is szakadt rólam a víz, kb azt sem tudtam hol vagyok. Vérnyomásom nem tolta fel, de valami nem kompatibilis velem.

Ezért gondoltam, hogy stimuláns-mentes cuccot próbálok ki. Má' elegem van h semmi nem jön be....

Ugyanitt 200g MP Assault eladó! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.