Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Köszi a tesztet!
Ha lesz készleten a vodánál, már a kezembe is lesz! :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#2) paatrick


paatrick
senior tag

Ez a szög teljes design katasztrófa:

:DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#3) zsolt501 válasza paatrick (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem sem jön be a hátulja, az egyik képen pont olyan mint egy mérleghinta, ráadásul ez már nem kamera sziget, hanem kontinens....

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) bteebi


bteebi
veterán

Az a kamerasziget brutál méretű és vastagságú, pedig amúgy anélkül is egy igazi behemót a telefon. :Y Ezt leszámítva amúgy egész tetszetős, villámgyors (töltésben is), és egész jók a fotós-videós képességei is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) thomasa


thomasa
senior tag

Kicsit nagy a hátizsák. Mondhatni bohóc telefon lett. A kevesebb néha több.

(#6) Vtwo


Vtwo
senior tag

Komoly kamera van benne az tény, de a kicsit túlárazták ( pl. a napokban láttam , hogy az MM 530e forintért adja a Iphone 15 pro maxot).

(#7) Plug Life


Plug Life
senior tag

600e-ért inkább maradnék az igazi iOS-nél 😂

(#8) nuke7


nuke7
veterán

mindig mosolygok a dolby vision meg HDR meg hasonló cuccokon mobiltelefonoknál... mintha bárki ilyenen nézne egy filmet végig... :DDD :N :C(miután több mint félmilló forintot költött telefonra... szerintem akkor akad elég pénz normális házimozira is)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#9) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Yettelnél elérhető. 440-ért vettem.

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#10) sfefe válasza Vtwo (#6) üzenetére


sfefe
őstag

Csak mint írva van ha a másik pl 2-höz megvesz az ember mindent ami ehhez van az plusz 100k...
Így már azok a drágábbak...

Ezt a teló meg milyen nem tudom xiaomim még nem volt...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#11) kiezTe90 válasza Majkee84 (#9) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Sajnos jelenleg nincs…

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#12) Majkee84 válasza kiezTe90 (#11) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Bent a boltban nincs. Van ügyintéző ismerősöm, ő rendelte nekem is. :R

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#13) virkir válasza sfefe (#10) üzenetére


virkir
veterán

Azért eléggé barokkos túlzás az a 100k a konkurenciához viszonyítva, hogy finoman fogalmazzak.
Pár hete lett bevásárolva ájfonhoz szerintem jobb tok meg egy eléggé csúcs kijelzővédő üveg és meg sem közelítettük a 20k-t. Namost a töltő meg a kábel kizárt, hogy 70 legyen.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14) wolfman válasza nuke7 (#8) üzenetére


wolfman
veterán

Nem értelmes funkciók kellenek telefonokba, hanem hangzatosak. Ezek a szavak most szórakoztató elektronika körökben nagyon pörögnek, így beleteszik, csak épp funkciótlan. Én mai napig azon se vagyok teljesen meggyőzve, hogy ez a HDR és DV nem lehetne egy SDR anyag része. Amúgy is egyfajta csalás.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15) Azie válasza Majkee84 (#9) üzenetére


Azie
őstag

múlt héten volt, azóta nincs. boltban azt mondták bolti készlet nem is lesz sehol, csak online lesz elérhető - ha elérhető lesz...

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#16) natë


natë
nagyúr

A vibrant valami rettenetes. Sajnos több gyártónál ez a fajta képfeldolgozás a trend.
Az authentic jobb lenne, ha nem lenne a mesterséges vinyettálás.

(#17) judas13


judas13
addikt

Ez valami borzasztó dizájn, ahogy az ára is.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#18) Hobbbyt válasza virkir (#13) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Azt is add hozzá, hogy 512Gb tárhelye van. A cikkben ezzel együtt jött ki a +100e, jogosan.

Én amúgy tegnap rendeltem meg egy fehéret. :D Karácsony óta kerestem az S10-em utódját..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#19) joey04


joey04
titán

De legalább nem párásodik.

Legalább...

Sikerült megoldani, de kellett neki összesen kb. 8-10 óra "törődés", vagyis ennyi ideg ment a stress teszt, meg a 4-8k videó, sim tálcát kivéve, de csak kiszáradt a ragasztó. :)

Kamerával kapcsolatban szerintem brutál túltolja a színeket, authentic meg vibrant módban is. Kár, mert ezt leszámítva egy s24 ultrához hasonlítva érezhetően jobb a kamerás hardver, de egy s24 ultra vagy iPhone ha technikailag szarabb képet is ad, de sokkal közelebb vannak a valósághoz, ha a színeket nézem, de ez ízlés kérdése. Persze a pro mód meg valamilyen gcam config ezt megoldhatja, bár szvsz nem az, ami tesztben van, mert a színeket az is túltolja. Meg hát ugye a mobilos fotozásnál szerintem kb. a képek 80%-a point and shoot készül. Ami még hátrány, szintén iPhone-hoz és Samsunghoz mérve, hogy a kamera használata jobban melegíti és (nem meglepő módon) jobban meríti is a készüléket.

Általában véve is gyengébb az üzemidő mint amit az S24 Ultra tudott nálam. Nem drasztikusan, de érezhetően. Persze ez is felhasználástól függ, nálam sokat megy a kamera és a böngésző, játék viszont szinte 0, social cuccok meg nagyon moderáltan.

A szoftver alapvetően stabil, nálam sokkal kevesebb bug és mikro lagg volt, mint pl. Vivon, de azért nem One UI szint. Viszont van egy 1-2 bug, hiányosság. Nekem iOS-en hiányzik a duplikált app lehetősége. Xiaomin egy régebbi készüléken, valamint egy S24 Ultrán, Vivon, OP-n próbálva teszi is a dolgát, itt viszont Hyper OS-en van egy olyan bug, hogy ha duplikálsz egy appot, akkor automatikusan létrejön egy duplikált Chrome app is, és innentől kezdve az egyéb alkalmazások ebben a duplikált Chrome-ban nyitják meg a linkeket. Aztán a nagy iOS majmolásban, hogy szétszedték a cc-t és noti centert az is rossz, hogy Globál romon nem is lehet visszaállítani a régit. Kínain elvileg igen. Ha pedig gesztusvezérlést használok, és kikapcsolom a lenti csíkot, akkor nem működik az egykezes mód. Erre fel is hivja a figyelmet a rendszer, de Samsungon ez nem gond, tud menni együtt a 2. Ami szintén észrevehető, hogy hiába van benne több ram mint a samuban, hamarabb bezárja az alkalmazásokat. Itt sem használhatatlanul szar, csak észrevehető.

Az utolsó problémám a térerő. Én elég sokat mozgok olyan helyen, ahol kell a jó térerő. iPhone 15 PM-on is az volt a bajom, hogy a 13PM után gyengébb volt a vétel ezeken a helyeken. Az S24 Ultra ebből a szempontból jobban teljesített a szifonnál, de a 14 Ultra elbukik mindkettő ellen. Ahol az S24 Ultra még valahogy tud értelmezhető sebességet hozni netezés közben, ott az iPhone már sokszor Edge-re vált, de ott, ahol még a samu meg a szifon is fog jelet, ha gyengén is, a Xiaomi már a teljes térerőt eldobja, volt is már 2 bukott hívásom is emiatt. Szóval nem botrányos, csak ha valaki ilyen helyeken mozog, annak szívás.

Ami viszont előny a samuhoz képest: mindenféle biometrikus azonosítás gyorsabb, pontosabb. De nem olyan jó, mint a Vivonál. Ott volt a legjobb és leggyorsabb leovasó és arcazonosítás androidos vonalon.

Jó telefon lehetne, de ilyeneken nálam elbukik.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Dr. Oid válasza nuke7 (#8) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

engem pl nem izgatnak a minősítések, de simán végignézek egy filmet mondjuk utazás közben, vagy ha nem vagyok egyszerűen TV közelében, pedig van otthon 4K TV.
ahogy a fotósok mondják: az a legjobb fényképezőgép, ami épp nálad van.

(#21) doooo


doooo
veterán

Az authentic mód használhatatlan a mindennapokban, a másik meg okés, de semmiféle előnye nincs a konkurensekkel szemben.
Az egyetlen elismerésre valóban méltó dolog a 3,2x zoom-kamera.

(#22) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Maradok a 13 Ultránál. :K
Arra legalább van gcam.

(#23) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nem tudom hova tenni ezt a készüléket főleg ezért az árért. A feléért már hozzá lehet jutni bármilyen elfogadható kamerájú készülékhez, amihez van hosszú terméktámogatás is. A maradék háromszázba meg csak belefér egy alap dslr fényképezőgép akár plusz objektívvel, ami megeszi reggelire a Xiaomi kameráját, képfeldolgozását.
A másik: egy profi fotósnak még mindig kevés a kamera tudása, egy influenszer, vagy átlagfelhasználó meg nem használja ki. Talán egy amatőr fotósnak még csak- csak, de azért meg drága. Nem értem, kérem kapcsolja ki... :N

(#24) joey04 válasza Jack Hunter (#23) üzenetére


joey04
titán

A maradék háromszázba meg csak belefér egy alap dslr fényképezőgép akár plusz objektívvel,

a franc cipelje.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) nuke7 válasza Dr. Oid (#20) üzenetére


nuke7
veterán

De ugyanezt tv-re, monitorra sose mondjak 😆

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Az előző 3 generációnál, nem igen volt ellefele egyiknek sem kamerában. :N(11ultra,12sultra,13ultra) eléggé rongyosra verte az egész mezőnyt.:K
Na de idén már kicsit kevésnek érzem ugyanazt kiadni mint a 13 ultra.
Talán a legnagyobb hibája ennek a telónak, az s24 ultra.
Összességében biztos vagyok benne, hogy egymás mellett nézve így is több esetben jobb képeket lőne mint egy s24 ultra, de nem hiszem hogy sokkal lemaradna már.
Sőt ha természetes színek a cél, akkor egy s24 ultra még jobb is, kellene egy természetes profil a xiaomikra, mert ez így megosztó nagyon.
Vibrant szerintem hulladék, az authentik nagyon tetszik mint filter, de örökké azt sem szeretném használni.
Bár a kijelző fényesebb lett manuális módban ami már nagyon illendő volt, de a 24 ultra többet lépett előre ezen a téren a tükröződés mentes kijelzővel. :K
UI kb egál nálam, kinézete meg a 14 ultrának sokkal jobban tetszik.
Ár döntene kb,(na meg egy jó kamerás összehasonlítás.)de aprón már elég jó áron lehet 24 ultrákat venni, és olcsóbban azért már én is inkább azt választaná első körben. :K

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#27) zdanee


zdanee
őstag

Hú, ez a kamera kontinens durvább, mint a jegesmedve! Emlékeztek, amikor az iPhone kamerája kilógott 0.1mm-t és mentek a videók, hogy az emberek leflexelik, mert legyen síkban? Ez nem szimplán csúnya, ez funkcionális probléma, pláne ha kiszédül a kezedből...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) ZS3NI válasza nuke7 (#8) üzenetére


ZS3NI
őstag

Vidd fel a házimozidat egy repülőre. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#29) novinyul válasza Elit3Zotya (#26) üzenetére


novinyul
veterán

Azt ott a Pixel 8Pro sokkal jobb áron :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#30) spect80


spect80
senior tag

off: nem kötözködésből, de tényleg van, akinél bámennyire is számít az, hogy a telefon mennyire billeg az asztalon a kamersziget miatt? Csak mert minden tesztben benne van, de embert nem láttam még aki asztalra letéve nyomkodta volna a telefonját.

(#31) bostone


bostone
addikt

Készíteni kellene egy felmérést milyen korú felhasználók tekintik a mobilt teljes értékű szórakoztató eszköznek. Zene, film, játék stb.
Táblagép tesztek alatt lehet találkozni véleményekkel, hogy a mai mobilok mellé felesleges még egy gép.

A kamera teljesítményét figyelembe véve is inkább egy Poco X6 Pro mellett döntenék, ha döntenem kellene, ha már Xiaomi.

De ha már 600-at kiadok valamire az inkább Samsung vagy Apple termék lesz. És majdnem biztos vagyok benne, hogy a legtöbb vásárló hasonló módon gondolkodik.

(#32) Elit3Zotya válasza novinyul (#29) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Direkt azonos értékű ellenféllel akartam összehasonlítani, jobb ár érték arányú van több is, ahogy a többi 600 ezrestől is.
Almát direkt nem írtam, nem vagyok balkezes.:)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#33) Atomgeszi válasza zdanee (#27) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mivel ennyi minden van a kamerarendszerben, azért van kamerasziget. Ha ugyanezt a tudást akarjuk, és ne legyen kiemelkedve, akkor az egész olyan vastag lesz, mint most maga a sziget. Ha vékony lesz, akkor pedig nem lesz benne kamera. Ilyen egyszerű.

A 13Ultra kameraszigete pont jó helyen van, szépen megül rajta a mutatóujjam és gyönyörűen tartja az egész telefont. Még csak véletlenül sem szoktam összefogdosni a lencséket. Fél éve van meg, és még egyszer sem lett ujjlenyomatos, sem pedig soha nem ejtettem le.

(#34) joey04 válasza Atomgeszi (#33) üzenetére


joey04
titán

itt kicsit rosszabb a helyzet.

13 ultra nem volt nálam, de tényleg picit necceseb a tartása, mint a hasonló kialakítású x100 pro-nak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Hobbbyt válasza Atomgeszi (#33) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sajnos az nincs sehol sem említve, hogy a kamera sziget miért is akkora amekkora. A méretei pont akkorák, hogy egy 67mm-es szabványos szűrő rámehessen. Ez a photography kittel kapna igazi értelmet, de nincs kétségem afelől, hogy lesznek rá olyan tokok amik ezt kicsit orvosolni tudják..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#36) nuke7 válasza ZS3NI (#28) üzenetére


nuke7
veterán

oda minek, van beépített entertainment rendszer :)
meg a laptopodon / tableteden sokkal jobb az élmény szerintem repülőn is :U

#31 bostone : tablet / laptop mellé felesleges egy ekkora telefon :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#37) hankock


hankock
tag

Ha kérhetném a Mobilaréna tesztelőit, hogy készítsenek egy "vaktesztet" kamerával amiben a A15ProMax, S24U és a X14U fotóit kiraknák egy cikkben és lehetne szavazni, hogy kinek, melyik fotó és videó tetszik előítéletek nélkül.

(#38) darapeti444


darapeti444
csendes tag

Sziasztok!Valakinek sikerült már Xiaomi 14-et venni a Yetteltől? Már kb 1,5 hónapja szerepel a kínálatukban, azonban eddig akárhányszor bementem, soha nem kaptam rendes választ, megvenni nem tudtam a telefont! Pedig más szolgáltatónál már elérhető legalább 1 hónapja! Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#39) Atomgeszi válasza Hobbbyt (#35) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, igazad van! 13Ultrás telegram csoportban sokan használnak ilyeneket. :K Az egyedüli gond ezekkel, hogy megkérik az árát is rendesen.
[link] 13 Ultára 33 körül van a kit. A gyári ezzel szemben a 14Ultrára 85 ezer.. [link]
Biztos lesz majd erre is megoldás

[ Szerkesztve ]

(#40) rosieposie


rosieposie
kezdő

A zoom és makró fotók kiválók, ezzel a kameraszettel már úgy ahogy ellennék :DD
(Random kérdés, de a Gcamet legális használni ?)

(#41) bteebi válasza spect80 (#30) üzenetére


bteebi
veterán

Én szoktam, pl. kajálás közben. És tokban is szar úgy. Meg eleve idegesítő, ha nem stabil. Mindenesetre ez önmagában nálam nem lenne deal breaker. Viszont ezen a Sziamiaún a kamerasziget megdöbbentően ormótlan. Talán (már csak emiatt se) nem vennék ilyet, de ingyen, vagy nagyon olcsóért mindenképp elfogadnám, mert amúgy remek telefon. :K

#39: Nem is tudtam, hogy vannak ilyenek is. A 14 Ultráé ár szempontjából mindenképp brutál overkill.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) Atomgeszi válasza rosieposie (#40) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gcam vágyakhoz ezt a Telegram csoportot ajánlom [link]

(#43) joey04 válasza hankock (#37) üzenetére


joey04
titán

Ezzel az a baj, hogy ahány teszt, annyi eredmény. Nálam megfordult mostanában OP12, Vivo x100 pro, S24 Ultra, Xiaomi 14, 14 ultra, iphone 15pm. Csináltam magamnak teszteket, kialakult bennem egy vélemény, és bizony van olyan teszt, amiben teljesen más erdemények vannak, és én is azt mondanám, hogy x készülék jobb mint y, holott nálam pont fordítva jött ki. Plusz látni kellene élőben, hogy mit fotóznak, mert a színek miatt az fontos. Mert lehet, hogy egy kép jobban néz ki, és arra szavazol, de a valóságban csúnyább volt táj és az a jobb (ha ez szempont), amelyik kevésbé látványos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) xabolcsy


xabolcsy
aktív tag

Csatlakozom a klubhoz 😉

(#45) Badboys


Badboys
őstag

Hááát a hátulja bitang ocsmányra sikeredett.

(#46) xabolcsy válasza joey04 (#19) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Akkor ez már megint a marketing duma része :W

"Xiaomi 14 Ultra két, a Xiaomi által fejlesztett Surge T1 jelerősítő chippel lesz felszerelve. Az egyik T1 chip javítja a közepes és nagyfrekvenciás kommunikációs teljesítményt, valamint a vezeték nélküli kommunikációs teljesítményt, mint például a Wi-Fi és a Bluetooth, míg a másik T1 chip a kétirányú műholdas antennák adó-vevő teljesítményét. Ezzel egy időben a Xiaomi egy külön műholdas jelerősítő tartozékot is piacra dobott."

(#47) Hallosz


Hallosz
senior tag

A cikk címe mindent visz :)

Mert lakni, muszáj.

(#48) joey04 válasza xabolcsy (#46) üzenetére


joey04
titán

Ez is olyan, hogy saját tapasztalat. Más a 15pm topikban azt jelezte vissza, hogy semmivel nem rosszabb a térerő, van akinek meg egyenesen jobb, mint a 13 pm volt. Nem értek hozzá, de az is lényeges, hogy kezeli a tornyokat. Mert az egyik ilyen helyen bekapcsolta az 5g-t a telekom és azóta a 15pm is nagyon jó ott. Plusz pl ha full térerő volt valahol, akkor sima sebességteszteken nekem is 10/9 gyorsabb volt a 15pm, mint a 13pm. Szóval én már nem adok egy teszt és user véleményére sem (nem azért, mert megbízhatatlan, hanem mert annyi egyedi tényező van), hanem letesztelem magam. Most pl. láttam egy battery tesztet, ahol a 14 ultra lenyomja a samut meg a szifont is. Holott a legtöbb tesztben megmelítik, hogy jó az üzemidő, de nem s24u szint.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Piszok jól néz ki, de nem használnám ki a képességeit, egyszerűen nem fotózok ennyit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) vlesi69


vlesi69
senior tag

Vasárnap voltam az Alzába átvenni egy Watch 4-et, és ki van rakva egy 14 Ultra ha valaki megakarja nézni testközelről. Amúgy kipróbálnám, jó nagy kamera sziget mert azért a csúcs szettet bele kell pakolni valamibe, meg ami jó opció a 1920 videó opció ami a Sonyból már kimaradt. De maradok egyenlőre a H. M. 5 P. nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.