Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-17 19:32:13

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) killertibi


killertibi
tag

A 2. oldal képernyőképén jól látom, hogy kaptok egy Sony Pro-I-t?? :B :R

A teszt is jó lett amúgy. :D

[ Szerkesztve ]

(#2) viragdani01 válasza killertibi (#1) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Csak kölcsönbe, de már nálunk van. :K

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#3) Roland861010


Roland861010
addikt

Nem értem miért kell politizálni egy okosóra cikkben .

Már a flipet is lehúzásnak vettétek ezt meg végképpen.
Érdekes, lehet nem úgy jön a támogatás már a Samsungtól...

[ Szerkesztve ]

(#4) Oldman2


Oldman2
veterán

„A Samsung sportételemben használja”

sportértelemben?

„például szívromot sem jelez”

szívrohamot?

(#5) Bog válasza Oldman2 (#4) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

LOL, javítottam, thx :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) embe


embe
nagyúr

Jó lesz ez 2 hónap múlva féláron. Nevetséges volt a Watch 4 áresése, szerintem ez sem fogja ezt elkerülni.
A tesztet elovasva, nézve a fotókat, nincs meg az a "KELL, MOST " érzés.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7) floatr


floatr
veterán

Elég ótvarul néz ki, pedig vártam már, hogy végre megjelenjen.

(#8) Roland861010


Roland861010
addikt

Azért amivel össze hasonlítottad az nem éppen egy olcsó óra.
Ha pedig a Huaweit vesszük akkor ahhoz is kell egy Huawei telefon amivel normálisan össze dolgozik.

Anno ezek a tesztek mindig arról szóltak, hogy milyen plusz kiegészítőt kell használni ahhoz, hogy normális értéket kapjunk.

Mostmár azért nagyjából megvannak a megfelelő értékek egy egy ilyen okoseszköznél is .

Eddig egy Amazfit T-Rexet nyuztam ha nem volt aktív a kijelző akár 2 hétig is elment.
Aktív kijelzővel csak 4 napot folyamatosan aktív monitorozás mellett. Ezerszer kevesebb funkcióval.

Van itthon egy Apple Watch SE LTE az naponta töltőn van. Igaz azon megy a Messenger is de hát ez van.

Nekem a lényeg egy ilyen eszköznél, hogy nagyjából a mért értékek megfelelőek legyenek, lehessen látni ki hív vagy írt és most jelenleg az is fontos ha nincs nálam a telefon mert nem lehet akkor legalább vissza tudjak írni egy üzenetet.

Amennyire szerettem a cikkeket itt olvasni annyira ment el tőle a kedvem mivel teljesen értelmetlen össze hasonlításokat csináltok.

De főleg a politikát belekeverni nem okés.

[ Szerkesztve ]

(#9) szabi__memo válasza embe (#6) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Félárra esett 2 hónap alatt? Gondolom kicsit költői túlzás, de tényleg, mennyit esett és mikor?

(#10) Roland861010 válasza szabi__memo (#9) üzenetére


Roland861010
addikt

Jelenleg a Classic LTE verzió 104ezer, neve nincs helyen 90ezer.
169ezres áron nyitott anno .

[ Szerkesztve ]

(#11) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Bogot kértem hasonlítsátok össze a fényerejét a Watch 4-gyel, kültéren, maximum fényerőn. Ez nem történt meg esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#12) Roland861010 válasza Roland861010 (#10) üzenetére


Roland861010
addikt

Előrendelés esetén kapsz 25ezer Ft alap kedvezményt+ 25ezret készülék beszámításra (akár egy mi band 1-et is le lehet adni.) Az ajándékok értéke ( olyan 30ezer Ft ebből ha nem kell a füles még tudsz csinálni egy kis mínuszt.) Plusz ha valaki esetlegesen a telekomnal veszi még lehet belőle lefaragni csomag függő persze ott nincs a 2*25ezer Ft .

Szóval rosszabb esetben 180ezer Ft az óra kezdő ára.

(#13) Sgr_A válasza Roland861010 (#10) üzenetére


Sgr_A
addikt

A samsungtól kuponokkal 69300 ért vettem egy hete a 4 klasszikot :D

(#14) Roland861010 válasza Sgr_A (#13) üzenetére


Roland861010
addikt

Az teljesen korrekt!

Milyen amúgy maga az óra?
Nekem a titán van úton, elvileg holnap érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#15) polonic válasza floatr (#7) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem nagyon jól néz ki, különösen szürkében. Itt van a karomon.

És beszámítással, kuponokkal jóval olcsóbban lehetett megvenni.

(#16) Sgr_A válasza Roland861010 (#14) üzenetére


Sgr_A
addikt

Jó nagyon pont a lünetta miatt vettem, volt elötte egy watch active 2 nem tetszett a virtuális lünetta
ezért esett ki az watch 5 sorozat is

(#17) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Samsung oldaláról jelenleg az LTE verziót 159 742 forintért lehet elhozni készülékbeszámítással, SAMSUNGNYAR10 és egyedi generált kóddal. Jár mellé még plusz szíj és Buds Live füles is.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dodeszh


Dodeszh
tag

Kíváncsian vártam, hogy Bog vagy Brigi ír esetleg egy bekezdést a W4 és a W5 összevetéséről és részletesebben arról, hogy szerintük megéri-e váltani az új szériára.
Nekem a W4 Classic után nem éri meg, hiszen a soft újdonságok egy részét a 4 is meg fogja kapni, a hőmérő nem igazán selling point nekem, a fizikai lünetta hiánya meg eléggé zavar, hihetetlenül kényelmessé teszi a kezelést. A napi töltést pedig megszoktam már, az S22+-t is naponta töltöm.
Esetleg majd a 6 jövőre.

(#19) $atirka


$atirka
senior tag

Nem érzem ennyire rossznak az üzemidőt. Watch4C-hez képest majdnem dupláját látom így egy nap használat után, ami később még jobb is lehet.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#20) embe válasza szabi__memo (#9) üzenetére


embe
nagyúr

Természetesen költői túlzás.
De! Februárban már az Emag a Watch4 + Watch 4 Classic csomagot adta 154eFt.-ért. Utána adták magát a Classicot már ~90eFt. körül. És ez normális üzletben, nem zuggéesemben. :D Pár hónappal a megjelenését követően.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#21) ollie válasza $atirka (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, sokkal jobb, kerek 1 nap használat után (végig rajtam volt a zuhanyozáson kívül), kevesebb, mint 30%-ot fogyasztott, és még egyszer sem töltöttem (tegnap jött meg), vagyis valszeg 1 héten belül még javul az üzemidő, mint ahogy a korábbi órákkal is történt.

Nálam szerintem simán lesz 4-5 napos üzemidő, mint ahogy a 44mm-es GW4-gyel volt bő 2 nap, vagy szűk 3.

***

(#22) ollie válasza Roland861010 (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én 140-ezerért vettem a BT-s GW5 Pro-t, 2 kuponnal, és beszámítási kedvezménnyel. Ennyiért szerintem jó ár volt. És persze jött vele az ajándék Buds Live meg a hibrid bőrszíj.

[ Szerkesztve ]

***

(#23) embe válasza ollie (#22) üzenetére


embe
nagyúr

Most milyen kuponok használhatók? A SAMSUNGNYAR10 már nem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet. Egyelőre marad az SW4.

A jövő most van

(#25) ollie válasza embe (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én azt használtam, 2 hete vettem, plusz még egy egyedileg generált kupont.

Ez talán működik a SAMSUNGNYAR10 helyett:
SAYCM10

***

(#26) Csocsesz75 válasza ollie (#25) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Megy a SAMSUNGNYAR10 is most próbáltam le.

[ Szerkesztve ]

(#27) ollie válasza embe (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A samsung.hu-n próbálod? A ses.hu vagy sestore.hu nem fogadja el a kuponokat (ezeket nem a Samsung üzemelteti).

Ugyanakkor a samsung.hu-n nem előrendelési 25k kedvezmény van, hanem készülékbeszámítási (de nem kell leadni a készüléket, csak megadni beszámításhoz).

[ Szerkesztve ]

***

(#28) embe válasza ollie (#27) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! A ses oldalon próbáltam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29) floatr válasza polonic (#15) üzenetére


floatr
veterán

Nemrég adta meg magát a huawei gt órám. Körbenéztem a boltokban, hogy mi a felhozatal, és szerettem volna egy samsung órát, mivel a telefon is az. Bár az igazság az, hogy samsung telefonnal is tökéletesen együtt tudott működni a huawei óra egy korábbi kommenttel ellentétben. A w4 classicra mentem rá -- tetszettek a szenzorok, elmegy a külseje, bár appokra nem volt szükségem -- de lepattantam róla a borzalom üzemidő miatt.

Amikor megláttam a w5 renderképeket, vettem egy gt2-t. Nyilván az ízlés nem vitatéma, de ez...

(#30) szabi__memo válasza Roland861010 (#10) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez az. De egy éves..

#20: köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#31) ollie válasza floatr (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig a GW5 Pro élőben nagyon jól néz ki.

***

(#32) atomka78


atomka78
tag

Végre ma már én is átvehettem az 5pro t. Beszámítás nélkül 157 re sikerült lenyomni az árat, így megérte a csere a 4 röl :)

(#33) szabi__memo válasza ollie (#22) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De miket számíttattok be? Pár telót próbáltam, igaz 5+ évesek de kiváló állapotúak és 3000Ft-ot számolt. Annyiért meg még szarakodni se érdemes, meg egyébként sem adnám oda mert többet ér backupként ha gond van

[ Szerkesztve ]

(#34) ollie válasza szabi__memo (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tök mindegy, nem az számít, mennyit adnának érte, mert nem fogod leadni. Viszont önmagában a beszámítás csökkenti az árat 25 ezer forinttal (igen, akkor is, ha nem adod le a telefont, annak a becsült ára még ráadás lenne, ha leadnád, de nem kötelező).

Írják is:

"Rendeld elő a Galaxy Watch5 Pro okosórát ráadás, ónix színű Galaxy Buds Live fülhallgatóval és óraszíjjal augusztus 25-ig! Készülékbeszámítás esetén 25 000 Ft azonnal felhasználható kedvezményt is adunk."

Szóval a lényeg, hogy beszámításra megadsz valamit, de NEM KELL LEADNI azt a készüléket, és ez a 25k kedvezmény ebben az esetben fix.

[ Szerkesztve ]

***

(#35) Bumburka


Bumburka
csendes tag

127/92, 127/91, 126/94 mmHg,

A systolés éértékeid rendben de a dyastolé magas.....érdemes lenne lmenni kardiológushoz nincs e valami lappangó dolog a háttérben...

(#36) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Hiányoltam pár összehasonlító táblázatot a cikkből, mint a mobiloknál szokás.
Na mindegy, 1-2 nap és megjön és majd akkor kiderül minden.

(#37) Barthezz2 válasza ollie (#21) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hogy van neked 2-3 nap? Én örülök, ha egyet elmegy :DDD

Bumburka
Nekem 130-140/90 körüli szokott lenni. Lehet nekem is elkéne..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#38) Roland861010 válasza Barthezz2 (#37) üzenetére


Roland861010
addikt

Milyen felhasználási szokásaid vannak hogy nem bír ki egy napot?

(#39) Sgr_A válasza Barthezz2 (#37) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mennyi idős vagy?
40 felett az már jónak mondható de egy szakvélemény jól jöhet

(#40) Barthezz2 válasza Roland861010 (#38) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Néha hallgatok zenét róla, LTE, WiFi bekapcsolva(automata), BT végig, GPS is, folyamatos stresz, folyamatos pulzus, alvásfigyelés mindennel, sok értesítés, napi 1-2x mérek mindenre, amit mér.

AOD az nincs.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#41) Barthezz2 válasza Sgr_A (#39) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Annál 5-el kevesebb.
Mondjuk, szerintem mióta eszemet tudom, nagyon alacsonyabbat nem mértek sehol.

Everybody lies.

(#42) S@c@ válasza Barthezz2 (#37) üzenetére


S@c@
őstag

135/90ig normalis...sot 140/90 a felso normalis hatar kardiologian. A szakkonyvek irnak csak alacsonyabb erteket. A kor valoban valtoztatja.

(#43) ollie válasza Barthezz2 (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az LTE verziónak fele annyi az akkuideje, így nem csodálom.

***

(#44) GeoJoe válasza ollie (#43) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Nekem ez lesz az első LTE-s verzióm, remélem van olyan beállítás, hogy akkor menjen hálózatra ha nincs a telóra csatlakozva. Wifi nem kell soha szerencsére de az AOD igen szóval sosem érek el jó üzemidőt, rengeteg értesítésem van egy nap.

(#45) Barthezz2 válasza ollie (#43) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De az a vicc, hogy ha az LTE-t "mindig ki" - re állitom, akkor se érzem szignifikánsan jobbnak.

Everybody lies.

(#46) ollie válasza Barthezz2 (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy a folyamatos mérések miatt. Nálam alap beállításon van szinte minden.

***

(#47) szilasz007 válasza GeoJoe (#44) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Amiatt ne aggódj. Samsung se hülye.
Mindig a leggazdaságosabb hálózatot fogja futtatni.
Ha telefon ott van BT közelben, akkor csak azt. Ez engem mondjuk appok telepítésekor szokott zavarni, mert BT-t lekapcsolva órán, wifin sokkal gyorsabban tölte le, mint egyébként.

Ergo, akkor fog LTE-zni, amikor nincs mellette a telefon. Én a 4-esnél váltottam rá, és megérte.
Edzés terembe volt amikor kellett reagálni kis történésekre pl egy gyors hívás képében, vagy csak válaszolva messengerben. MMS hangos üzenet is hasznos erre (Samsung saját Messages appja tudja ezt), ha GBoard nagyon "nem tudni magyartat"...

Szóval azt a 3x merülést vedd úgy, hogy ha nincs BT-n közelségben a telefon.

+1. Egy dolog szokott mostanában elfordulni. Van amikor közvetlenül akarok az óráról telefonálni. Ezt hívás kezdésekor feldobja, hogy min keresztül hívjon (telefon, vagy óra). Mondom telefon, erre meg szól, hogy engedélyezzem a hangot BT-n. Mondtam anyád. Telefonon ki kellett kapcsolnom a BT-t, hogy magára találjon, és úgy már hívott. Ez pl ha rohangálnod kell házban és nem akarod a telefont cipelni...
+2: Hívószám kijelzéshez órán keresztül, legyél órán mobilhálózaton és akkor a tárcsázó alján a beállításokban szabályozható a hívószám kijelzés.

(#48) GeoJoe válasza szilasz007 (#47) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Köszönöm!
Futás, úszás, strandolás, ilyesmi miatt gondoltam az LTE-t. Már csak ide kéne érnie.

(#49) szilasz007 válasza GeoJoe (#48) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Nekem is az volt az egyik fő terület. Viszont víz alatt tedd repülőre majd. A 4-es nagyon hajlamos volt túlmelegedni fürdővízbem. Ezerrel megy a rádió hogy tartsa a jelet. Ezért sokkal jobban fog merülni is. 2 óra pincsi-pancsi és már a fele lement a 4-nek. Ha meg mondjuk fizetni szeretnél órával lehet nem fér bele az a 2-5-10 perc míg lehűl. Addig csak pontosidő és segélyhívás.
Az 5-ös legalább jobban bírja, ha használod és az aki is jóval combosabb. Itt már azért itt max a melegedés para eshet be élményfürdőkbe, termálba... de aksi merülést nem hiszem, hogy gond lesz..

(#50) LosBlancosRM válasza szilasz007 (#49) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Elég merész vagy, hogy termál(gyógy?) meg élménymedencében használod. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.