Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159601) HussarF


HussarF
addikt

Bohos Kornél: A csúcsra nem az intelligencia vagy a manipuláció visz, hanem az alázat!!! - fb post

Ezen kiakadtam. Így kívülállóként nem tudom mire alapozza a kijelentését az intelligenciával kapcsolatban
:U

(#159602) marked one94 válasza HussarF (#159601) üzenetére


marked one94
őstag

Most már menő lesz buta gyurosnak lenni :DDD

You'll Never Walk Alone

(#159603) BÁ Nutrition válasza HussarF (#159601) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Hallotta valakitol ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#159604) aelod válasza HussarF (#159601) üzenetére


aelod
veterán

Én arra leszek kíváncsi, hogy a drognyúlnál mikor esik ki a pixisből a Kornél azzal, hogy most szerepel egy műsorban a Bereczkivel (ő is tiltólistás Bunnynál).

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159605) BÁ Nutrition válasza aelod (#159604) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Elvileg mar tullepett ezen h ki kivel edz meg hol posztol. Gondolom a Belaek elmontak neki h ez az uzlet resze oszt kesz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#159606) aelod válasza BÁ Nutrition (#159605) üzenetére


aelod
veterán

Ahhoz képest alig szerepel már neki valaki a nagyobb nevek közül a bbtv-ben...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159607) KAMELOT válasza HussarF (#159601) üzenetére


KAMELOT
titán

Csúcsra jutás:
Eat, train, sleep!
Ami a legfontosabb a PÉNZ! azaz dolgozni is kell valahol! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#159608) aelod


aelod
veterán

Srácok, a támogatás egy része beváltva:

Köszi mindenkinek! Többiből vmi súz lesz a mostani gatya már...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159609) benfolds


benfolds
őstag

két hónap és egy hét után, minden másnap való edzéssel mennyire okés az 5 kg plusz (178/65-ről 70-re)? hogy ebből mennyi a víz meg a zsír, nem tudom, de én a combomra és a derekamra szoktam hízni, ha hízok, viszont a feszülős gatyáim kb. ugyanúgy rám jönnek. persze megközelíthetném a dolgot úgy is, hogy tükörbe nézek, de attól nem vagyok nagyon elragadtatva. szerintem túl lassan haladok, kicsit úgy is érzem, hogy tévúton járok, mindenki mást mond, hogy mit kéne csinálnom, most kiderült, hogy egész testes edzéseket kéne tartanom minden alkalommal, én meg kezdetektől háromfelé szedtem. a jobb vállamat már a legelején elcsesztem, másfél hete kipróbáltam egy új vállgyakorlatot (terpesz, előre dőlsz és oldalra emeled a súlyt), akkor a bal lett még a jobbnál is rosszabb. tartok tőle, hogy a következő vállazás és hátazás nem fog menni, sőt biztos. kenegetem, szedem a tablettákat, pihentetni kéne, de ahogy a regenerációs képességeimet ismerem, ez minimum két hét lenne.
ami jó: tök erős lettem magamhoz képest, elkezdek fekvőtámaszozni és nem bírom abbahagyni. mellezésbe be szoktam venni, 200-at lenyomok (vö. 70 db-bal kezdtem :) )

[ Szerkesztve ]

(#159610) marked one94


marked one94
őstag

Héten sikerült egy 597kg totált összehozni a teremben 83,6kg-val. Jövőhéten szombaton a CSB-n -83ban jöhet a 600as.

2 év alatt idáig sikerült eljutni. Picit most büszke vagyok magamra és még kitudja hol van a vége:
140->202,5
115->150
170->245

és még 2 év után is azt mondom élvezem az egészet :B

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#159611) HussarF


HussarF
addikt

Scitec Máté index-interjút adott: [link]

(#159612) KAMELOT válasza marked one94 (#159610) üzenetére


KAMELOT
titán

Most hány éves vagy?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#159613) medica válasza HussarF (#159611) üzenetére


medica
senior tag

Hosszú Katinka és Madeline Maya Dirado tudnak róla hogy szartek reklámhoz használják a fotójukat? Főleg hogy 2016-ban amikor a kép készült mintha a másik magyarisztáni csodaszergyártóval házalt volna...

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#159614) benfolds válasza benfolds (#159609) üzenetére


benfolds
őstag

az meg a másik, hogy olyan problémába is beleütköztem, hogy pont a hype-olt ch forrásoknak van magas glikémiás indexe, pl. éppen a rizsé messze a legmagasabb, 87, még a fehér kenyéré is alacsonyabb, 70, főtt tészta (durum) 52, főtt krumpli 58. szóval lehet, hogy a tápanyag összetétele valamivel jobb a rizsnek, mint a többinek, de akkor nekem mi legyen a prioritás az IR-emmel? :U a reggeli 15 deka zapelyhemmel (+joghurt+gyümölcs) is elég jó odaverek a vércukorszintemnek, mert az is a bűvös 50-es érték felett van: 55.

[ Szerkesztve ]

(#159615) MATEO6600 válasza HussarF (#159611) üzenetére


MATEO6600
őstag

Wow, egy igényes cikk, köszi a linket!

(#159616) vendingo


vendingo
veterán

üdv
Több mint 1 hónapja kezdtem edzeni, futásnak meg egyszerű súlyzós edzésnek indult, de megtetszett, ezért elkezdtem több gyakorlatot végezni, ezeket kombinálni. Erőben már mutatkozik fejlődés, ezért gondoltam szisztematikusan kéne csinálnom, lebontva több napra. Eddig heti 4-5 napot toltam teljes testedzést, a több jó alapon, de rájöttem, hogy ez így baromira nem jó.

Eddigi elképzelésem:
1. nap: hát + mell
2. nap: váll + láb
3. nap: bicepsz + tricepsz + has

Szerintetek ez így megfelelő lehet, vagy valamit érdemes lenne variálni?
A kajára is elkezdtem jobban odafigyelni, szép fokozatossan kezdek áttérni. Ha egyből beleugranék a sűrűjébe, akkor tuti elmenne az egésztől a kedvem.
Ez már a sokadik alkalom, hogy belevágok az edzésbe, de eddig mindig szarul csináltam, meg a hozzáállás se volt az igazi, a motivációról, meg a kitűzött célokról nem is beszélve.
Most kis, könnyen elérhető célok vannak előttem, amiket majd mindig megtoldanék egy kicsivel.

A lényeg: itthon edzek, van kettő 1 kezes súlyzóm, egy egyenes rudam, több mint elég súlyom, meg egy gagyi fekpadom. [kép] .

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159617) bigmasterg válasza benfolds (#159614) üzenetére


bigmasterg
addikt

"lehet, hogy a tápanyag összetétele valamivel jobb a rizsnek, mint a többinek"

Pedig nem jobb.
De használd nyugodtan az internetet, mielőtt ilyen kérdéseket teszel fel.

(#159618) Dreadloord válasza benfolds (#159614) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Rizst soha nem önmagában esszük. Pláne nem inzulinproblémákkal. CH forrás mellé mindig kell zöldséget enni. (extrém nehezen hízóknak kevesebbet, könnyen hízóknak meg rengeteget :))
100 gramm rizshez (nyersen mérve) tegyél 300 gramm zöldséget, így főzve lesz kb. 6-700 gramm "rizibizid"+ eszel hozzá 15-20 dkg valamilyen zsírszegény húst. A GI indexet mindig teljes étkezésre számold. Ha még komolyabban veszed, akkor basmati rizst vegyél, ne fehér, vagy jázmin rizst. A basamatinak jobb a GI-je, és 4-szeresére duzzad főzéskor, nem 3-szorosára.

Kis matek egy étkezéshez: Basmati GI ~60, zöldség GI ~15, hús GI: 0

(1*60+3*15+2*0)/6= ~17-18-as GI lesz a kaja Gi-je /100 gramm (nyersen).

Illetve ami fontos még az az étkezés glikémiás terhelése: A fentinek kb. ez az értéke ~90, viszont megettél 800 gramm ételt. Hacsak nincs eszméletlen nagy étvágyad, akkor a felével is jól fogsz lakni, és úgy már bent vagy 50 alatt össz terhelésben is.

De mindezektől függetlenül keress fel egy táplálkozáshoz értő szakembert, olvass szakirodalmat, és tanulj bele a részletekbe, mert az egészséged nem játék.

[ Szerkesztve ]

(#159619) marked one94 válasza KAMELOT (#159612) üzenetére


marked one94
őstag

25 lettem a nyáron.

You'll Never Walk Alone

(#159620) Dreadloord válasza Dreadloord (#159618) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Bocsi, elírtam nem 90 hanem csak 55 körüli lesz a teljes terhelése, felezve meg csak szűk 30.

(#159621) KAMELOT válasza marked one94 (#159619) üzenetére


KAMELOT
titán

Mik a céljaid? Mármint ha a munka is engedi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#159622) marked one94 válasza KAMELOT (#159621) üzenetére


marked one94
őstag

A mostani munkám simán engedi. Ebben az évben a 600as totál utána meg 2 éven belül kijutni egy európai versenyre és ott is helytállni.

You'll Never Walk Alone

(#159623) KAMELOT válasza marked one94 (#159622) üzenetére


KAMELOT
titán

Szép célok. Csak vigyázz le ne sérülj!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#159624) Angel2014 válasza marked one94 (#159622) üzenetére


Angel2014
addikt

És mennyi a kor hozzá?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159625) Angel2014


Angel2014
addikt

Egész jó az új edzőcsaj tényleg el kell kezdenem már az edzést.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159626) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Szevasztok,

Tavaly november korul (akkor 33 evesen) tobb ev kihagyas utan ujra elkezdtem rendszeresen (heti 3, ennyi fer bele gyerek, csalad, munka mellet) terembe jarni, azzal az elsodleges cellal, hogy rendszeresen mozogjak valamit, es ha mar mozgok, legyen valami latszata is. Irodai ulomunkam van, muszaj mozogni. Probaltam odafigyelni a kajalasra is - alairom, csak tobb-kevesebb sikerrel. Viszont ebben az elmult lassan egy evben sikerult fogynom par kilot (most 93 kg vagyok, 186 cm magassaghoz), illetve fejlodni eroben es kulsosegekben is. Azt a celt tuztem ki magam ele, hogy fekvenyomas, guggolas, tolodzkodas es felhuzas menjen a sajat tomegemmel (~90-95 kg) egy ev alatt, es ugy nez ki, hogy ez a felhuzast kiveve ossze is fog jonni. Na ennyit a tortenelemrol.

Ugy gondoltam ideje kicsit magasabb fokozatra kapcsolni es kicsit feltolteni telen, ezert tomegelesbe kezdenek, celom a 100kg, termszetesen nem zsirbol. :D Eleg motivalt vagyok, szerencsere a munkahelyemen tobben hajtogatjuk a vasat, van kozos tema, 'versenyszellem', raadasul a felesegem (~10 ev fitness utan) eleg jo forma, nem akarok az aputestu aranyos kis maci lenni mellette.

Az edzeseket tobb rovidebb, intenzivebb menetre bontanam, rovidebb sorozatok, nagyobb sulyok, heti 5 nap: mell, lab, vall, hat, kar leosztasban. Etrenden mindenkepp valtoztatni kell, mind mennyisegben, de legfokepp minosegben. Erre talaltam mar etrendet, a nehezebb feladat az lesz hogy valtozatosan tudjam tartani es ne unjam szenne a kajat.

Napirend, amit tartani szeretnek:
6:30 - reggeli, zabpehely es feherje
7:30 - edzes, bcaa+glutamine
9:00 - edzes utan Jumbo
12:30 - ebed, rizs, bulgur, parolt zoldseg, hal, csirke, pulyka es hasonlok
15:30 - ebed 2, ugyanaz
18:30 - vacsora, zabpehely es / vagy hal, csirke, pulyka
21:30 - feherje

Ezek mellett persze a multivitamin, kalcium, magnezium, arthro guard (ja, igy 30 felett minden nap ajandek, szoval az izuletekre is figyelni kell) es napi ~7 ora alvas.

Hulye kerdesek:
- Kell e hogy kardiozzak tomegeles alatt? Most ~30 perc futogeppel indul minden edzesem. Ha 30 percet nem is, de egy 10 percet szivesen kocognek bemelegiteskepp.
- Mivel nem fogok tudni napi 6-7 etkezest beszurni (5 az rendben lesz), arra gondoltam rasegitenek edzesek utan 1-1 Jumbo!-val. Kell e az nekem, illetve kell e az egesz adag (220g), vagy ehetem a felet akar?
- A munka miatt biztos lesz olyan, hogy nem fogom tudni tartani a napirendet, olyankor mi a jobb, ha kihagyom azt a kajat, amire epp nincs ido, vagy ha bepotolom, amikor van ra 10 percem?

Ha valami fatalis hulyeseget irtam, legyszi javitsatok ki es tereljetek a jo iranyba.

Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#159627) KAMELOT válasza DNReNTi (#159626) üzenetére


KAMELOT
titán

7.30-kor mész edzeni??? :) Akkor én még csicsikálok.
30 felett nem minden nap ajándék. Férfi szervezet 37-38 évesen érik be teljesen és az egész csak a hozzáálláson kaján és a testmozgáson múlik. Persze igen a multi elengedhetetlen, de abból is magadnak kell megtalálni a pontos mértéket.
pl. nekem így néz kia vitamin packom és a kajám

9.00.....100g gainer, 500ml 3,5% tej, 15g lecithin
1 tab.. Two per day multi
1 tab magnesium 350mg
1 tab C-vitamin 1000mg
1 caps omega3-6-9 1200mg
1x NAC 600mg
1x Silymarin 300mg
1x Shizandra
1x D-vitamin 5000iu
1x E-vitamin 400iu
1x Ecdysterone

11.00...100g instant oats natural, 50g whey 80, 500ml 3,5% tej (mert jó krémes)

12.30...edzés

14.00...50g gainer, 50g whey 80, 500ml 3.5% tej, 15g lecithin
1 tab.. Two per day multi
1 tab magnesium 350mg
1 tab C-vitamin 1000mg
1 caps omega3-6-9 1200mg
1x NAC 600mg
1x Silymarin 300mg
1x Shizandra
1x E-vitamin 400iu
1x Ecdysterone

16.00...100g rizs (szárazon mérve), 250g csibemell enyhén füszerezve, lila káposzta, uborka, paradicsom

19.30...500g túró, fél konzerv őszibarack kompót, 50g piskóta, 2 leveses kanál tojáslikőr, 1 leveses kanál RUM...egészet összekeverem majd a tetejére egy leheletnyi csokiöntet

23.00...50g Hydrobeef protein instant, 300ml tej.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#159628) aelod válasza Dreadloord (#159618) üzenetére


aelod
veterán

Ha jól tudom ha beáztatod egy napra a rizst megfőzöd pihenteted és hidegen eszed akkor elvileg nem lesz akkora a GI-je.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159629) DNReNTi válasza KAMELOT (#159627) üzenetére


DNReNTi
őstag

Eddig 5:20-kor keltem, es 6:00-ra mentem edzeni, ezert is lesz jo felbontani az edzest tobb napra, mert egyszerre kevesebb idot kell a teremben tolteni, tudok kesobb menni es 9-9:30 korul beerek dolgozni. Koszi az atom reszletes napi receptet.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#159630) bigmasterg válasza DNReNTi (#159626) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Azt a celt tuztem ki magam ele, hogy fekvenyomas, guggolas, tolodzkodas es felhuzas menjen a sajat tomegemmel (~90-95 kg) egy ev alatt, es ugy nez ki, hogy ez a felhuzast kiveve ossze is fog jonni. "

Itt felhúzásra (deadlift) gondolsz valóban és nem húzózdzkodásra?
Egy 90-95kg-os fekvenyomás és guggolás mellett elviekben simán mennie kellene a deadliftnek.

Kérdésekre:
- attól függ hogy kell-e kardió, hogy mi a célod vele. (Egészségnek csak jót tesz). De tömegeles szempontjából attól függ, hogy mennyit eszel mellé. Ha tudsz eleget enni, vagy akár túl sokat, akkor simán mehet.
- Napi bevitt kalória és makro számít, az étkezesek elosztása és száma sokkal kevésbé. Ha tudsz eleget enni (mennyiségre), akkor nem kell jumbo.

(#159631) Dreadloord válasza aelod (#159628) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Minden nap tanulok valamit :) Én nemrég mondjuk csicseriborsóval jártam meg, nyersen vettem, gondoltam ez is a szokásos főzd 20 percig kis lángon sztori. Aztán lett belőle valami fél nap áztatás és több óra főzés :)

Azóta csak készen veszem :D

Szerencsére teljesen egészséges vagyok, csak amiatt igyekszem minél egészségesebben enni, mert irgalmatlan nagy étvágyam van, ami ülő munka mellé necces :)

2500 kcal a TDEE-em 2700-on már hízok szép lassan, de hagyományos kajákkal még 3000 kcal mellett is folyamatosan éhes vagyok. Van, hogy napi 1 kiló zöldséget eszek, hogy végre ne legyek éhes, de ne is egyek 4000 kalóriát.

Tényleg valakinek van valami tippje természetes étvágycsökkentésre (a napi 5 liter víz, kalóriák csak szilárd kajából, rengeteg zöldség, IF, stb. trükköket már mind használom)?

(#159632) DNReNTi válasza bigmasterg (#159630) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ja, a deadlift valoszinu menne, termeszetesen a huzodzkodasra gondoltam, csak fogalmatlan vagyok. :DDD Szoval a huzodzkodas biztos nem fog menni rasegites nelkul = egyelore. Nem vagyok amugy nagy zabas, inkabb tobbszor eszek kevesebbet.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#159633) KAMELOT válasza DNReNTi (#159632) üzenetére


KAMELOT
titán

Pedig addig kell csinálni ameddig nem megy egyedül. Én is úgy tanultam meg. Aztán már súlyt is akasztottam magamra egészen 20kg-ig. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#159634) benfolds válasza bigmasterg (#159617) üzenetére


benfolds
őstag

oké, bocs, ha hülyeségeket kérdezek. (mondjuk akkor már végképp nem vágom, hogy miért a rizs az egyik alap ch a kondis diétában :U )

(#159635) aelod válasza Dreadloord (#159631) üzenetére


aelod
veterán

Már megint ezek a kalóriák. Mit értesz hagyományos kajákon? A gyors ch-tól mindenki éhes lesz hamar. Egyél sok rostot, alacsony glikémiás indexű élelmiszereket. D.e és este semmi ch, a napi mennyiséget ha délután edzel akkor időzítsd az edés előtti és utáni órákra.

csicseriborsó - én tuti nem szarakodnék vele ennyit...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159636) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!A véleményetekek szeretném kikérni.Magnerot vagy Magnézium sandozt ajánlanátok inkább?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#159637) aelod válasza Gaboman (#159636) üzenetére


aelod
veterán

Keresőt használd azért legközelebb:

[link]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159638) Gaboman válasza aelod (#159637) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm a segítséget!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#159639) mike1334 válasza aelod (#159637) üzenetére


mike1334
veterán

Azóta találtam egy papíron jónak (jobbnak) tűnőt, de Zola nem válaszolt rá, hogy tényleg jobb-e.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#159640) Macka válasza mike1334 (#159639) üzenetére


Macka
veterán

Nutris termékek jók nagyon, főleg ár/értékben.

(#159641) rwin5


rwin5
őstag

Csak szerintem hasonlít itt Béla HussarF-re? :DDD

[kép]

(#159642) benfolds válasza Dreadloord (#159618) üzenetére


benfolds
őstag

köszi. mindig eszek zöldséget a rizs mellé, igaz nem főzöm bele, hanem nyersen eszem mellé (paprikát és/vagy paradicsomot). remélem így is működik az a játék, amit írtál.

(#159643) HussarF válasza rwin5 (#159641) üzenetére


HussarF
addikt

Szeretnék ilyen izmos lenni ;]

(#159644) benfolds


benfolds
őstag

kezdőként mennyire kéne multivitamint vagy bármilyen vitamint szednem? a kondizás előtt is nagyon sokat mozogtam (bicikli) és csak az utolsó két télen kezdtem el d-vitamint szedni (ilyen 900 ft-os aldis naturland). de lehet máskor is kéne szednem, mert engem igen keveset lát a nap. emellé még c-vitamint szoktam bekapni nagyon ritkán, influenza szezonban, nagyon minimális mennyiséget, 50 mg-ot. szívem szerint maradnék ennél a két vitaminnál, mert az utóbbi pár évben elég sok cikk jelent meg komolyan vehető újságokban olyan tanulmányokról, amikor évtizedeken keresztül vizsgálták, hogy x vitamin napi ajánlott dózisban való szedése milyen hatással van az emberi szervezetre. asszem az A-ról és/vagy a B-kről derültek ki csúnya dolgok, bizonyos rákfajták szignifikánsan gyakoribbak voltak a kontroll csoporthoz képest. szóval a multivitaminoktól laikusként kicsit tartok, ha nem edzenék, biztos nem szednék.

(#159645) vendingo válasza benfolds (#159644) üzenetére


vendingo
veterán

Edzéstől függetlenül mindenkinek ajánlott a multivitamin. Alap...
50mg c vitamin? Nehogy túlzásba vidd. :) Gyártanak egyáltalán ilyen kiszerelésben?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159646) @tco@ válasza benfolds (#159644) üzenetére


@tco@
aktív tag

Nem igazán van olyan tanulmány ami bizonyítja, hogy a rendszeresen vitamint szedők kevesebbet betegeskednek, én részben ezért nem is locsolnék el sok pénzt erre. Jó kompromisszumként én a Mega Daily One-t szedem évek óta, ha napi kettőt tolsz, akkor is csak kb 2 ezer forint a havi adag. Esetleg még némi kálcium és halolaj mehet mellé, meg télre egy 500-1000mg-os C.

(#159647) aelod válasza @tco@ (#159646) üzenetére


aelod
veterán

Nem kell hozzá nagy tanulmány. Elég ha kitapasztalod. Ne szedj semmilyen vitamint, eddzél keményen és meglátod, hogy hajlamosabb leszel elkapni valami taknyot/göthét.

(#159645) vendingo

Igen, egy jó nagy citromban kb annyi van. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159648) mike1334 válasza vendingo (#159645) üzenetére


mike1334
veterán

A Béres gyárt ilyen kiszerelésben, a Béres csepp mellé ajánlott szedni c vitamint, ahhoz szokták csomagolni.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#159649) Apollyon válasza aelod (#159647) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Körülbelül 11-12 évig szedtem rendszeresen multivitamint, mindennap. Még az egy hetes fesztiválozásokra is vittem magammal, annyira komolyan vettem, és ez évtized alatt ha volt 1 hónapnyi nem összefüggő időszak összesen talán, amikor 1-1 nap elfelejtettem bevenni.

Azóta kb. másfél éve egyáltalán nem szedek multit, és azt kell mondjam, hogy nem vagyok beteg se többet, se kevesebbet. Nem vagyok beteges amúgy se, ergo én nem vettem észre különbséget.

Ha valaki rendesen eszik, van zöldség, gyümölcs stb. akkor szerintem nincs szükség plusz multira. Akkor sem, ha edzel, mert akkor meg többet eszel kb. mindenből (én legalábbis).

Ellenben C-vitamint azt rendszeresen viszek be, naponta többször. Szerintem az valóban kell, és egyvalamiben biztos, hogy segít, mármint immunrendszer témában.

Multi azoknak kell(ene), akik magasról tesznek a kajálásra, mint pl. ez a srác.

[ Módosította: Qru ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#159650) benfolds válasza Apollyon (#159649) üzenetére


benfolds
őstag

kb. ez volt az én logikám is, de én csak itt-ott összeolvasott dolgok alapján, laikusként jutottam erre, szóval simán gondolhatom rosszul. viszont talán a d-vitamin sem árt a megfelelő mennyiségben téli időszakban a mi égövünkön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.