Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) Stauffenberg válasza bulikavagyok (#94785) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a probléma, hogy a TV (meg a HDD) topikban sokszor tapasztalható, hogy a helyi topikgazdák a konzolos topikokba irányítják vissza a fórumozókat ha kifejezetten Xbox/Playstation specifikus a kérdés.

Tudom mi a felső utasítás, én is topikgazda vagyok máshol a fórumon (LG G4), de van, amit nehezebb máshol megvitatni. Van például a garanciális ügyintézésnek is saját topikja, mégis egyszerűbb első kézből kérdezni. Nem könnyű a topikokat teljesen különválasztani, mert a legtöbbnek van közös metszete másokkal.

Amúgy nem lenne rossz ötlet az összefoglalóba rakni egy bekezdésnyi szöveget arról, hogyan válasszunk játékos szemmel TV-t (lehetne linkelni az input lag táblázatot is) és akinek további kérdése van az egyéb jellemzőkkel kapcsolatban, annak irány a TV-s topik.

(#94802) LeventeV válasza eL Geri (#94797) üzenetére


LeventeV
senior tag

Nagyon sajnalom :(
Hatha sikerul valahogy lemezesen beszerezni.

(#94803) sting2 válasza s7evcsenko (#94794) üzenetére


sting2
addikt

Helyes.
Vannak dolgok amiket nem érdemes sokáig "hegeszteni"! :D :K :R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#94804) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#94801) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Egyetértek. Láthattad, h mit írtam a topikgazda topikba: "...nálunk elég nehéz meghúzni a határvonalat az off és az on témák közt. " Amióta topikgazda vagyok nem ez volt az első eset, h a TV téma felmerült itt, legutóbb (2-3 hete) is két nap és legalább 20 hsz után kértem csak, h hanyagoljátok a témát. :B
Az az igazság, h egyáltalán nem mozgok otthonosan a TV-k világában, de ha vki összehoz róla egy rövid leírást én szívesen berakom az összefoglalóba! :R

[ Szerkesztve ]

(#94805) Rage47


Rage47
veterán

Nekem is jöhet Wildlands beta kód, ha van még valakinek fölös, mert hiába jelentkeztem, nem kaptam. Thx :)

(#94806) Jovanny2 válasza Rage47 (#94805) üzenetére


Jovanny2
őstag

Megpróbálok szerezni, de szerintem legrosszabb esetben valaki meg tud hívni, ha a barátlistáján leszel.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#94807) Rage47 válasza Jovanny2 (#94806) üzenetére


Rage47
veterán

Ja, oké, köszi.

(#94808) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Wildlands Beta kódot, ha még van szívesen fogadok egy jószándékú fórum lakótól!:D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#94809) Jovanny2 válasza Rage47 (#94807) üzenetére


Jovanny2
őstag

Privát ment.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#94810) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Televízió vásárlás játékos szemmel:

1.) Az első és legfontosabb paraméter, amit nézned kell az input lag. Ez a konzolról küldött jel és a tényleges képernyőre kerülés között eltelt idő milliszekundumban (ms) kifejezve. Ha ez az érték túl magas, akkor a kép zavaróan későn jelenik meg, csúszni fog. Te lenyomsz egy gombot a kontrolleren és érezhetően későn fog megjelenni a képernyőn az így kiváltott esemény.

Televízióknál a 40 ms alatti érték átlagosnak, de használhatónak számít, míg a 20 ms alatti érték már kifejezetten jó. Minél alacsonyabb ez az érték, annál jobb a játékélmény. Ebben a táblázatban számos népszerű TV modellről találsz mérést különböző felbontásokon, bekapcsolt és kikapcsolt képjavítással vagy HDR-rel. A gyártók nem szeretik önként közölni az input lag adatokat, nem fogod megtalálni a TV adatlapján.

Fontos: A televízión minden képjavító funkció növeli az input lag-ot! A legtöbb TV-n található játékos vagy PC mód, ami kikapcsolja ezeket a képjavító funkciókat!

2.) A 4K és HDR képes TV vásárlásakor arra érdemes figyelni, hogy az Xbox One S a két fő HDR szabvány (HDR10 és Dolby Vision) közül a HDR10-et ismeri! Sok TV mindkét szabványt tudja, de amelynél csak Dolby Vision támogatott, ott nem lesz elérhető az Xbox One S HDR funkciója! Mivel a legtöbb gyártó a HDR10 szabványt sokféle fantázianéven alkalmazza, érdemes a kiszemelt TV-nek megfelelő topikban (lásd: lent) kérdezősködni!

! !

A TV általános minőségének és egyéb paramétereinek (színtér, kontraszt, fényerő, okosfunkciók, audio lehetőségek, stb) megvitatása nem az Xbox topikra tartozik. Mankónak ezeket a topikokat használhatod:

Milyen TV-t vegyek?
LED / LCD TV topic
OLED TV topic

Továbbá minden TV gyártónak (Samsung, LG, Sony, stb) is van saját topikja, ahol az adott márkát/típust jobban ismerő fórumozóktól kérdezhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#94811) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#94810) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt azért írtam ide, hogy mehessen az összefoglalóba. Ha kihagytam valamit ami játékos szemszögből fontos lehet, azt jelezzétek! :)

(#94812) oriic válasza Stauffenberg (#94810) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszönjük. Bulika beteszi összefoglalóba, innentől ha kérhetjük a többiektől, hanyagoljuk a 20-30 hsz-es TV-s posztokat a topikban. Thx.

Live-Die-Respawn

(#94813) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#94811) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szuper lett! Köszi a többiek nevében is! :R

Oriic: Betettem.

(#94814) - = Zk = - válasza okibots (#94778) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, magyar maradt.
ellenben az átírás segített. köszönöm

nem értem, mért.. pedig tudtommal a fiókom is angol...

köszönöm :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#94815) r.levente75 válasza LeventeV (#94802) üzenetére


r.levente75
addikt

Én több mint fél évig vadászatam lemezesbe, de karcmenteset nem találtam, ami volt az is store áron. A legutolsó leakciózásban nem vártam tovább és megvettem a storeból. Szerencsém volt. :B

(#94816) oriic válasza bulikavagyok (#94813) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R

Időközben megkaptam az új dashboard frissítést én is. Kicsit mintha gyorsabb lett volna minden. (holott eddig sem volt gondom sebességgel)

Plusz legalább bekerültem már Preview alfába is. :C

Live-Die-Respawn

(#94817) Jovanny2 válasza - = Zk = - (#94814) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ctrl-F5 az oldalon. Az törli a cache-t. Szerintem valami cookie probléma lehet.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#94818) Madoc válasza oriic (#94816) üzenetére


Madoc
veterán

Ez most új, vagy most kaptad meg az új guide menüset?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#94819) NoMagix válasza oriic (#94816) üzenetére


NoMagix
addikt

Na erre kíváncsi vagyok, mit sikerül(t) összehozni, a jelenlegi menü nem igazán nyerte el a tetszésemet! :)

[ Szerkesztve ]

(#94820) oriic válasza Madoc (#94818) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem csak most jött meg az új guide menüs. De mostantól gyorsabban kapom majd.

Live-Die-Respawn

(#94821) Madoc válasza NoMagix (#94819) üzenetére


Madoc
veterán

Csak a főmenüt rendezték át, nekem pozitiv a véleményem rola, hamar megszoktam. Bár lehetne még egyszerűsíteni rajta. Picit gyordabb lett és a miniatűrök a játéklistába is gyorsabban jönnek be. Vannak fent videok, nézd meg.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#94822) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok.

Beszállok én is, ma jött meg ax Xbox One S-em. :D

(#94823) oriic válasza zoleee24 (#94822) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Üdv a csapatban!

Live-Die-Respawn

(#94824) frankdelgado válasza Stauffenberg (#94811) üzenetére


frankdelgado
őstag

Megkülönböztetve érzem azokat, akik monitoron játszanak! :) Lehet, h csak én vagyok egyedül...:)

Szóval, ha van rajtam kívűl még ilyen és 4K monitora van, vagy tervez, vagy képben van a témában az írjon rám :)

[ Szerkesztve ]

(#94825) Atomgeszi válasza frankdelgado (#94824) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is tudnám ecsetelni 20-30hsz-on keresztül a projektorozós játékot, szóval ne érezd magad kívülállónak. :N

(#94826) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Szeretnék venni 1 éves goldot és 1 éves ea acces-t.
Hol a legolcsóbb?Honnan érdemes megvenni?

(#94827) eL Geri válasza yanesz (#94826) üzenetére


eL Geri
őstag

Ea Acces mindenképp a hivatalos XBOX store-ból. Legegyszerűbb, legolcsóbb Magyarországon :)
Csak arra figyelj, hogy ugyan 5500 Ft-ot fog kiírni, mint ár, de igazából 5900-et vagy mennyit, majdnem 6000 Ft-ot fog levonni. Ez van!

[ Szerkesztve ]

(#94828) Atomgeszi válasza yanesz (#94826) üzenetére


Atomgeszi
veterán

1 éves GOLD-ot nézhetsz Hardverapron is, tele vannak jó értékelésű eladókkal :)

(#94829) Rage47


Rage47
veterán

Ti amúgy mit szólnátok egy Ubisoft Access-hez az EA Access-hez hasonlóan?

(#94830) konwktor


konwktor
tag

valaki....
Ez teljes Game vagy kieg?????

[link]

(#94831) xrace77


xrace77
tag

Törölve

[ Szerkesztve ]

(#94832) oriic válasza konwktor (#94830) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak upgrade, nem a teljes jatek.

Live-Die-Respawn

(#94833) sugarforce válasza Stauffenberg (#94810) üzenetére


sugarforce
őstag

Esetleg még ez és ez hozzá?

(#94834) csabamigo


csabamigo
aktív tag

Ha esetleg valakinek lenne 1 fölös Wildlands kódja nagyon megköszöném!

Az Élet a Legjobb Méreg!

(#94835) LeventeV


LeventeV
senior tag

Az Xbox One tamogatja a vezetekes/vezeteknelkuli egeret es billentyuzetet az applikaciokban (Edge, Youtube, Netflix, stb)?

[ Szerkesztve ]

(#94836) pelenka35


pelenka35
őstag

Ubinevem: Robiapu75 vegyen fel akinek kell beta kulcs .

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#94837) okibots


okibots
aktív tag

Ghost Reacon Wildlands Closed Beta kulcs: 4CWWV-JJMX9-MJ9J2-DDDKP-CD77Z

Jó szórakozást hozzá, ha elvitted kérlek jelezz vissza :)

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#94838) Hunt3r22 válasza okibots (#94837) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Köszi, vittem!

Xr

(#94839) okibots válasza Hunt3r22 (#94838) üzenetére


okibots
aktív tag

Nincs mit :)

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#94840) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Szeretném az xbox one s-t használni 4K playerként NAS-ról, (mkv) elvileg megy is de elég döcögős. Milyen player van hozzá akár fizetős is ami tudja a 4K-s filmeket lejátszani.

(#94841) sch_a válasza lcdtv (#94840) üzenetére


sch_a
addikt

Hát ezt szerintem el is felejtheted... Semmi értelme hálózatról 4K-t lejátszani. Meg egyébként is médialejátszónak egy rakás szar a One.

(#94842) Bogyi007 válasza sch_a (#94841) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezt azért páran tudnánk cáfolni de nem kezdek bele mert akkor bulika mindjárt takarítást végezhet ma is. :DD

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#94843) birorichard válasza sch_a (#94841) üzenetére


birorichard
őstag

Azért a Plex vállalható szerintem, 4K-s tartalommal kapcsolatban ugyan nem tudok nyilatkozni, de maga a boxos kliens viszonylag jól működik a smart tv-s változatokhoz képest legalábbis.

(#94844) lcdtv válasza Bogyi007 (#94842) üzenetére


lcdtv
aktív tag

szeretném a cáfolásokat megismerni!

(#94845) #56691712


#56691712
törölt tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani fejhallgatót?
Sima MS-ről mi a véleményetek?

(#94846) IntelKiller7 válasza birorichard (#94843) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

TV-s app is jól működik. Legalábbis a Samsung TV-n hibátlan :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#94847) bbmt


bbmt
senior tag

Ghost Recon Wildlands beta:

3GMTD-CY7HC-3HMXM-JRKWV-CYR4Z

A kanál a gyengék villája

(#94848) sch_a válasza Bogyi007 (#94842) üzenetére


sch_a
addikt

Transcode... RaspberryPI+Kodi ezerszer jobb, kényelmesebb. Az XO 10x annyiba kerül(t) mint a RasPi, de pl. a HDMI-CEC már nem fért bele a költségvetésbe.

Azt meg sem említem, hogy az imádott Plex-edet nem is biztos, hogy lehet telepíteni az adott NAS-ra.

Különben is 4K streamingről volt szó. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy bírja a hálózata azt a bitrátát...

[ Szerkesztve ]

(#94849) Ti Bo válasza bbmt (#94847) üzenetére


Ti Bo
aktív tag

Köszönöm, vittem. :R

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#94850) L_YKing válasza bbmt (#94847) üzenetére


L_YKing
addikt

Mar aktivaltak.. :(

Ahha.. Meg is van a tettes..

[ Szerkesztve ]

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.