Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) mike1334 válasza frankdelgado (#115998) üzenetére


mike1334
veterán

Ha már hasonlítani kell, akkor Takami Kósun Battle Royal-ja :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#116002) Heraldry


Heraldry
tag

A Live gold novemberi játékok mikortól(melyik naptól) elérhetők a store-ban?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#116003) oriic válasza oriic (#115989) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Xbox One X boot screen

Live-Die-Respawn

(#116004) #21946880 válasza oriic (#115997) üzenetére


#21946880
törölt tag

Any update on cross-play?

Greene: Not really. We still want to do it. As I said before we want to remain controller v controller or keyboard to mouse v keyboard to mouse. It's probably the fairest way to do it. We have no update on it.

NE ne ne ne ne NE NE NE NE NE ... és még sok sok NE.
A cross platform k* jó megoldás lenne (elméleti szinten), de multis játékokban a leginkább döntő érv számomra, hogy miért nem akarom őket PC-n tolni, az a csalók száma.

Baromi sok csalót bannolnak a PUBG-ból és még így is rengeteg van. Sajnos napról napra több. Az első pár hónapban egyet se láttam, de manapság...borzalmas speedhackek, wh...aim...etc...

Nem kellenek a PC-s csalók konzolra. Szenvedjenek a nyílt rendszerükkel a PC-sek. (Írom ezt úgy, hogy PC-n 450 órám van a játékban.)

Legyen konzolon egér támogatás a játékhoz, de ne legyen cross platform. Illetve ha ez az ára az egér támogatásnak, hogy utána cross platformok lesznek a multis játékok...inkább ne.

(#116005) frankdelgado válasza oriic (#115999) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hmmm. ez így szimpatikus, sztem benevezek én is, főleg ha 30 dolcsis áron van, legalábbis ha hol olvasom-...

(#116006) oriic válasza #21946880 (#116004) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezek szerintem csak a kötelező körök, mert nyilván sokan érdeklődnek iránta. De nem tartom valószínűnek hogy meglépnék a cross-play-t.

(#116005) frankdelgado

Igen, 30 dolcsi a játék, magyar ára egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#116007) parandroid válasza Heraldry (#116002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Már elérhetőek: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#116008) Stauffenberg válasza mike1334 (#116001) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Konkrétan a PUBG hivatalos Battle Royale játékként hirdeti magát. Annyira, hogy a fejlesztő be is perelte az Epic Gamest a Fortnite Battle Royale miatt.

(#116009) oriic válasza Stauffenberg (#116008) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt azért még mindig elég WTF nekem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#116010) mike1334 válasza Stauffenberg (#116008) üzenetére


mike1334
veterán

És oriic
Ha a Battle Royale kifejezést ő találta ki és megvették a jogokat, akkor simán perelhet. Kb mintha csinálnék egy fantasy játékot és hozzá csapnám a címéhez, hogy gyűrűk ura. Pláne mivel a sztori (sok ember egymás ellen, csak egy maradhat stb) is stimmel.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#116011) #21946880 válasza oriic (#116006) üzenetére


#21946880
törölt tag

Arról nem tudsz valami információt, hogy mi a kitűzött futási cél a játékkal kapcsolatban?
4K@60 fps (X) -- 900p@60 fps (One) vs 4K@30 fps (X) -- 900p@30fps (One)?

Azt láttam a cikkben, hogy később jön a 4K támogatás boxra. Azt ők sem húzhatják meg, hogy más legyen a framerate a konzolok között.

Egy vg247-es július végi cikkben írták, hogy
"“We were playing on live servers on the console at about 30 or 40 FPS. So it works on 100 man servers.”"
... "it’s a bit low at the moment considering it’s running on the more powerful Xbox"

Tehát az X-en bírt 30-40 fps-t a 4 hónappal ezelőtti verzió (Remélem natív 4K-ban...mert ha fullHD-val tette mind ezt, akkor baromi rossz érzésem van a sima One-osok számára). TPS nézetben nekem nem lenne bajom az atomstabil 30 fps-el, de FPS nézethez kevés lesz (ami ugye nem is lesz benne a startkor).

(#116008) Stauffenberg - Én úgy tudom, hogy azért perelték be őket, mert a PUBG-vel reklámozták a Fortnite-ot. Ezért pedig jogosan perelhetnek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#116012) oriic válasza #21946880 (#116011) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalos infó még nincs. Én igazából két lehetőséget látok.

Az egyik, hogy belövik a 60 FPS-t, mindkét konzolon (XO, XOX), amit nyilván az előzőn csak úgy tudnak elérni, hogy csökkentik a felbontást mondjuk 720p-re, vagy dinamikus felbontást használnak majd.

A másik, hogy fix 30 FPS lesz mindkét változa, csak XOX kiadás megkapja a HDR-t meg a true 4K-t.

Azt nem hiszem hogy meglépik, hogy sima XO-n csak 30 FPS-t kapjunk, XOX-en meg 60-at, hiszen ugyanúgy tudnak majd egymással is játszani a játékosok.

(#116010) mike1334 - Már a PUBG előtt is voltak ilyen játékok pl H1Z1.

Azelőtt meg az Arma 2 Battle Royale mód, amit ugyanaz az ember talált ki, aki most PUBG-t csinálja. Nyilván ez egy ördögi kör, de annyiban igaza van, hogy videojátékként ő hozta össze ezt a stílust.

(És most lehet jönni azzal hogy volt már UT-s Last Man Standing mód, de az teljesen más téma)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#116013) #21946880 válasza oriic (#116012) üzenetére


#21946880
törölt tag

Én nagyon bízom az MS-ben, hogy megszorongatták a bluehole tökeit és jó látvány mellett kapunk jó futási sebességet is. PC-n se lenne csúnya a játék, csak hát ugye mindenki lehúzza minimumra a grafikát a több fps reményében (illetve hogy többet lássanak a pályából és az ellenfelekből.)

(#116014) Madoc válasza oriic (#116003) üzenetére


Madoc
veterán

Nem elérhető!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#116015) oriic válasza Madoc (#116014) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

GIF - Ha törölnék a felsőt megint

___

Közben Quantum Break is feltűnt az enhanced játékok között konzolon.

[link]

Live-Die-Respawn

(#116016) Madoc


Madoc
veterán

Csalódtam ebben az uj dashboardban nagyot. Ugye van már beállítások elmentése amitől azt várja az ember hogy uj konzolra költözve rákérdez és minden beállitásod visszaállítja. Hát 1 lo*aszt. One és one S között nem lehet ilyet. Semmit se kérdezett vagy ajánlott fel. Még a profilom egyedi háttérképét is ugy kellett magamnak ujra beállitanom.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#116017) Madoc válasza oriic (#116015) üzenetére


Madoc
veterán

Köszi! 1 órája még nem volt ott a qb a listában.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#116018) RéNyBoY


RéNyBoY
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám adódott az elmúlt pár napban az Xbox One S gépemmel, hogy random megfagynak a játékok a gépen, olyanok is amikkel korábban semmilyen gondom nem volt. A játékaim mind store-ból vásároltak, nem lemezen futtatom őket. A hiba előjön Mafia 3, AC Origins, Forza H3-ban is egyaránt, vagyis a játék van hogy 1-2 percenként, van hogy 5-10 percenként megfagy, Forza H3-ban például láthatatlan falakba ütközik az autó, de a jobb gombával körbe tudom forgatni a kamerát és hallatszik a motorhang is csak egyszerűen áll az autó és mutatja hogy xy mph-val megyek, aztán pár pillanat múlva, meg mintha egy ütközés lett volna egy olyan hang jön és folytatódik minden rendesen tovább a következő ilyenig. Az AC-ben is csak egyszerűen megfagy Bayek mozgása, ugyan körbe tudom forgatni itt is a kameraképet a jobb gombával de semmi egyéb majd pár másodperc múlva továbblép, Mafia 3-nál ugyanez, azzal megfejelve, hogy ha pl egy hídon történik ilyen, akkor van hogy belezuhanok a nagy semmibe, és addig zuhan, míg ki nem lépek a játékból. Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Garanciális gond lehet? Mit javasoltok?

(#116019) mike1334 válasza oriic (#116012) üzenetére


mike1334
veterán

Jah azt hittem megvették a jogokat a névre stb az írótól. Maga a stílus csak ezzel a névvel együtt jelentene szerzői jogi védelmet szvsz, mert ahogy írtad Te is, a last man standong koncepció azért nem új.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#116020) dunc válasza RéNyBoY (#116018) üzenetére


dunc
nagyúr

első lépésbe egy rendszer visszaállítást tudok ajánlani, de előbb egy teljes kikapcsolás, és ártalmatlanítás 5-10 percig, hátha.

(#116021) RéNyBoY válasza dunc (#116020) üzenetére


RéNyBoY
csendes tag

Szia! Köszönöm a gyors választ. A kikapcsolással hosszabb időre próbálkoztam többször is, sajnos nem segített, de akkor kipróbálom a rendszervisszaállítást is, ha ez sem segítene, akkor garis vagy milyen más megoldás lehet még?

(#116022) #21946880 válasza RéNyBoY (#116018) üzenetére


#21946880
törölt tag

Ezt csináld meg, hátha:
How do I clear my Xbox One cache?

1. Press and hold the power button on the front of the console until it powers down completely.
2. Unplug the power cable from the back of the console so that the power brick in not connected to the console.
3. Press the power button on the console three or four times. This will ensure that any remaining power in the battery is drained, clearing the cache on the console.
4. Plug in the power cable back into the console.
5. Wait for the light on the power brick to change from white to orange.
6. Turn on the console using the power button.

Amennyiben nem segít, úgy az egész rendszert visszaállítanám 0-ra.
Amennyiben ez sem...akkor garancia.

[ Szerkesztve ]

(#116023) RéNyBoY válasza #21946880 (#116022) üzenetére


RéNyBoY
csendes tag

Szia! Köszönöm, akkor végigmegyek ezeken, hátha sikerül :)

(#116024) Stauffenberg válasza RéNyBoY (#116021) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hogyan kapcsoltad ki? Instant On módban maradt ilyenkor, vagy teljes kikapcsolást eszközöltél?

Nálam olyan van, hogy ha túl régóta nem kapott rendes kikapcsolást/újraindítást, akkor elkezdenek egyes játékok nem megfelelően futni (pl: GTA 5-ben a textúrák popupolnak vagy egyenesen szaggat a játék). A beállítások menüből eszközölt teljes újraindítás eddig mindig megoldotta.

Az meg amúgy mindegy, hogy lemezes vagy digitális a játék, mert a lemezes sem lemezről fut, ugyanazt az adatot tölti le a gépedre, a lemez csak az elindításnál kell.

(#116025) pzstm válasza oriic (#115996) üzenetére


pzstm
titán

ekkora Azure deal-nél kicsit sem lepne meg :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116026) pzstm válasza oriic (#116015) üzenetére


pzstm
titán

nem embargó van még? :DDD

simán lehet akár fake is persze ;] :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116027) oriic válasza pzstm (#116026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De az van, csak néhányan erről elfeledkeztek, ezért törlik mindenhonnan a videót. :D

Live-Die-Respawn

(#116028) pzstm válasza oriic (#116027) üzenetére


pzstm
titán

pénteken jár le? vagy szombaton? nem rémlik már :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116029) #21946880 válasza pzstm (#116028) üzenetére


#21946880
törölt tag

"Check out our unboxing of the Xbox One X and Xbox One X media kit as you bide your time waiting for the review embargo to lift for the console at 12:01 a.m. PT on Friday, November 3rd."

[ Szerkesztve ]

(#116030) Sify


Sify
senior tag

Need for Speed trial ma vagy holnap indul?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#116031) #21946880 válasza Sify (#116030) üzenetére


#21946880
törölt tag

holnap

(#116032) Sify válasza #21946880 (#116031) üzenetére


Sify
senior tag

Koszi! Manak jobban orultem volna. 😊

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#116033) pzstm válasza #21946880 (#116029) üzenetére


pzstm
titán

Pentek akkor jol remlett :)

Koszi a megerositest ;) :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#116034) mike1334


mike1334
veterán

Lehet hülye kérdés, de egy hirdetésben láttam, hogy úgy reklámozta az xboxot a srác, hogy megkímélt, mikor ki volt kapcsolva még le is takarta, hogy ne porosodjon. Ezt más is csinálja? Pcnél eszembe se jutna, azt pikk pakk szét lehet kapni kitakarítani, de ugye itt a garncia miatt annyira nem...vagy am beszállja por, azt kinyomja a venti mikor bekapcsolom?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#116035) oriic válasza pzstm (#116033) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja pénteken jön majd csomó helyről review majd a gépről.

#116034) mike1334

Ez az óvatoskodás szerintem felesleges ha az ember rendesen takarítja a lakását. Nálam pl soha nem volt egy gép sem letakarva.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#116036) Edgar2621 válasza mike1334 (#116001) üzenetére


Edgar2621
őstag

Csak annak aki olvasta a könyvet, mert óriási spoiler:
Tudjuk hogy nem feltétlenül csak egy maradhat :D

XO: Gollami26

(#116037) birorichard válasza Medocsabi (#115945) üzenetére


birorichard
őstag

Ha esetleg el is olvasod, amit küldtem, ha már korábban nem néztél utána, mielőtt ragaszkodni kezdtél egy hülyeséghez, akkor majd értelmezd újra, amit mondtál.

Hogy jön ide az AAA mint fogalom, basszus? A BF1 meg az új South Park játékok is AAA-k, mégsincs törvényszerű összefüggés, mint látod, az igényelt erőforrások között.

Tényleg ne haragudjatok, de eszébe jutott valakinek mostanában, hogy régen ez egy szakmai fórum volt...? :( Most meg egy 4 éves hardver mibenlétéről kell "vitázni". :( :(

[ Szerkesztve ]

(#116038) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Facebookon írta egyik ismerősöm, hogy felhívta Konzolstúdió üzletet, és állítólag nem kapnak gépet időben. Aki náluk rendelte elő az kérdezzen rá, mert állítólag ott senki nem kapja meg kedden az Xbox One X-et.

Live-Die-Respawn

(#116039) mike1334 válasza oriic (#116035) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Én se nagyon, csak meglepett a hirdetés, azt hittem én csinálok valamit rosszul :DDD

Edgar2621
Tudom, olvastam, de az alap koncepció az :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#116040) gduck válasza oriic (#116038) üzenetére


gduck
addikt

Remélem a hivatalos oldalon feltüntetett viszonteladókhoz időben szállít az MS...
Bár mondjuk a SWBFII csak csütörtökön jön, ha addig megjön az X semmi gond ;)

[ Szerkesztve ]

(#116041) oriic válasza gduck (#116040) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg igen. Mondjuk hivatalosan még nem érkezett meg az országba a szállítmány. :D

___

Halo 5: Guardians Xbox One X patch pénteken jön. [link]

Live-Die-Respawn

(#116042) birorichard válasza gduck (#116040) üzenetére


birorichard
őstag

Eddig tapasztalatok alapján igen. Érdekes, hogy pl. az 576-tal, Konzolok Szervizével volt már úgy, hogy egy-egy termék kimaradt a megjelenés napjára való szállításból, KV-nál meg nem. Mivel mindegyik "hivatalos" viszonteladó, inkább a hanyagság számlájára írnám, az MS időben szállított eddig (amennyire én tudom).

Az is bizakodásra ad okot, hogy tényleg már lassan minden bokorban találni egyet, ahol látsz egy YT csatornát vagy hagyományosabb médiumot, szóval nem hinném, hogy gond adódott volna.

[ Szerkesztve ]

(#116043) oriic válasza oriic (#116038) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#116044) Edgar2621 válasza mike1334 (#116039) üzenetére


Edgar2621
őstag

Igen gondoltam hogy olvastad az alapján ahogy és amit írtál :)
Ajánlom egyébként mindenkinek, tényleg jó könyv, végig élvezetes, bár az elején azt hittem feladom a sok ázsiai név miatt, de aztán egészen megkedveltem őket. Akár a PUBG megjelenése előtt is érdemes elolvasni kis hangulat fokozónak.

XO: Gollami26

(#116045) Siffredi válasza RéNyBoY (#116018) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szerintem hagyd így, sokkal viccesebb így játszani, és tudsz készíteni vicces videókat is... :D

(#116046) IntelKiller7 válasza oriic (#116003) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Törölték,de itt van újra. [link]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#116047) oriic válasza IntelKiller7 (#116046) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

KÉsőbb betettem újra egy GIF-el együtt. Ezt tuti nem törlik. :R

Live-Die-Respawn

(#116048) Croft-21


Croft-21
őstag

Hogyan tudnék ilyen fasza konzolos hátteret beállítani, mint ami a videó elején is látható?
[link]

(#116049) l.skywalker válasza Croft-21 (#116048) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Letöltöd PC -> másolod Pendrive -> beállítod XO

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#116050) KardosAttila válasza mike1334 (#116039) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

Én is letakartam a boxot eleinte,hogy ne lepje el a por,aztán többször előfordult hogy a box magától kapcsolt be,akkor pedig nem szerencsés ha le van fedve a tetejr..jól fel is melegedett,azóta ink nem rakok rá semmit. A magától bekapcsolást egyébként valószínüleg a krrp my console up to date funkció csinálta,mert mióta azt kivettem kb 3 hete,lekopogom nem kapcsolt be magától,előtte hrtente 2-3 alkalommal.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.