Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Kaptam 1 hónap ajándék Live-ot a Halo miatt...pedig csak home-olva van meg. :))

Köszi MS. :DD

(#33002) Def26 válasza MunezXBK (#33001) üzenetére


Def26
félisten

Hehe. Akik megvették megjelenéskor de nem indították el azok meg nem kaptak. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33003) A 8. utas válasza Mister_X (#33000) üzenetére


A 8. utas
tag

akarod mondani egészen el lett ba@va....szót nem érdemel,bugyuta hülyeség...

Xbox One Gamertag: Corsa1982

(#33004) Jovanny2 válasza A 8. utas (#33003) üzenetére


Jovanny2
őstag

Te csak flame-elni jarsz ide? :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#33005) Mister_X válasza A 8. utas (#33003) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja-ja, persze professzor, felállítottam a diagnózist:
A játék fő hátránya, hogy az EU-átlaghoz képest még mindig alacsony É.S.Z. kell hozzá (de már a tavalyihoz képest 4%-ot emelkedett, mint a minimálbér, Magyarország jobban teljesít) - a napjainkban oly' népszerű "megyek, lövök, meghalok, anyázok, respawnolok" metodikájú cuccokkal ellentétben - lvalamint csapatmunka, hogy le tudják vadászni a szörnyet / szörnyként túlélje Stage 2-ig egy jól kivitelezett rajtaütéshez vagy Stage 3-ig egy hatalmas harchoz.

Többieknek, hat óra béta után:

Valaki beszólt, hogy Xbox 360-as a grafikai szint. Az árnyekok baromi részletesek, a vegetáció gazdag, a textúrák részletesek, ez illik a mindenkori gyenge fényviszonyokba burkolózó tájhoz. Szép, de minimum ízléses, pláne bétához képest, stabil is. Sok pálya van a bétában is (4 vagy 5 kb.),

A csapatmunka a Hunterek között elengedhetetlen, ha nem tudnak semmilyen szinten együttműködni és nem használja mindenki a képességeit, akkor el fognak vérezni. A trapper csapdát állít, amik jelentősen lelassítják a szörnyet, valamint ledobhatja a mobil arénát, ahonnan a szörny nem tud kiszökni és harcra van kényszerítve, valamint van egy Daisy nevű háziasított kutyaszerű trapjaw, aki kiszimatolja a szörnyet (a másik oldalról elég idegesítő, mert hiába nem hagysz nyomot lopakodva, folyton megtalál), support buffol és pajzsot ad (Stage 2-es szörny már oda tud kapni rendesen, egy kombósorozattal kinyír valakit akár), a medic gyógyít, mesterlövész puskával gyengepontot jelöl meg a szörnyön, valamint nyugtatólövedékkel lelassítja, az assault meg a fő sebző. Minden kaszthoz három karakter tartozik, eltérő arzenállal és képességgel, a fentiek a kasztok alapkarakterei. Képességekhez tartozó questekkel (x sebzés y fegyverrel, stb.) lehet feloldani a következő karaktereket.

A szörny pozíciója nagyon érdekes. Fél perccel a hunterek érkezése előtt indít, addig van ideje elbújni és elkezdeni ritkítani az élővilágot. Evéssel pajzsot húz magára (a sérülések maradandóak), majd tud fejlődni (evolve). Négy képessége van, három-három pont mehet egy képességre, három elosztható ponttal kezd és evolve-onként még hármat kap. Stage 1-en indul, ilyenkor még gyenge, 1-1-1-0, 2-1-0-0 vagy 3-0-0-0 pontelosztással, kevés élettel és gyenge pajzzsal. Stage 2-n már harcképesebb, több az élete és a képességei is erősebbek. Enni kell, de vigyázni kell, hogy ne találjanak ránk a vadászok, ehhez elég nagyok a pályák. Simán futva elég nagy lábnyomokat hagyunk, amik világítva jelennek meg a huntereknek (monster tracks), lopakodva ilyet nem hagyunk, de persze lassabbak is vagyunk. Lopakodva az élővilág tagjait is egyszerűbb elkapni és felfalni. Az alap szörny a Goliath, egy tűzzel operáló, tank típusú közelharcos, aki bevetődik a csatába, sziklákat dobál, tüzet köp vagy lecharge-olja az egész csapatot. A feloldható szörny a Krakken, eltérő stratégiát kell vele alkalmazni, ő inkább távolról operál elektromos spellekkel, tud repülni bizonyos keretek között és távolsági támadásra is képes, képességei A Mennyei Szikra (decens castolási idővel rendelkező területi áldás az égből), tud aknát rakni (elég aggresszív kis gömbök), a környezetét túltölteni elektromos kisülésig, valamint a Vortex nevű, hatásos, hátra lökős "force push". Közelharcosként gyengébb, így a neutrális szörnyeket is lassabban öli.

A térképek, mint említettem, nagyok, és le vannak szórva élőlények. A szörnynek azért kell levadásznia őket, hogy fejlődjenek, a huntereknek meg azért érdemes, hogy így vágják el a tápláléktól (meg egyébkéntis, támadnak a szemetek), Vannak nagyobb bestiák, amik mindkét félt eléggé megizzasztják, őket fel is lehet használni. Egyszer Krakkenként bebújtam a legveszélyesebb lénynek számító, vízben magát áztató Tyrant mögé, amikor üldöztek, hát nem beleákkt egy gellert kapott golyó és szépen nekirontott a vadászkülönítménynek? ;] Amint eléri a szörny a Stage 3-at, át kell menni védekezőbe, mert a power relayt meg tudja utána semmisíteni.

Tetszetős a matchmaking, ahol fel tudunk állítani egy sorrendet a preferált role-ok szerint és az alapján rak meccsbe. Persze mindenki a monstert rakja elölre, mert baromi poén és jó pár menetenként átmenni bestiába, de igyekszik a game mindenkinek a preferált szerepet kiosztani - nálam a sorrend Monster, Medic, Trapper, Support, Assault, így általában én vagyok a medic, ha nem aprak be szörnynek.

Engem a béta meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33006) gianni85 válasza Mister_X (#33005) üzenetére


gianni85
veterán

Na ez jól hangzik, bár sejtettem, hogy elengedhetetlen egy jó csapat az élvezetes játékhoz

(#33007) Def26 válasza Mister_X (#33005) üzenetére


Def26
félisten

Szépen leírtad :R de szerintem ezzel a játékkal az lesz a baj, hogy egy év múlva senki nem játszik majd vele. :( Online miatt ez a félelmem.
Sokan annyira lehúzták, hogy kipróbálni sincs kedvem.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33008) Mister_X válasza gianni85 (#33006) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Annyira azért nem, de persze fontos. Jó az AI is, ami az üres slotokra ugrik be. Elég folyton szem előtt tartani a szörnyet, a hunterek is elég gyorsan tudnak haladni, kereshetik a nyomokat, Stage 1-2 alatt tudják elég kellő hatásfokkal kiiktatni mobile battle arénák során.

@Def26: elvileg van valami single opció (khm...?), plusz itt nem 16-64 fő kell a játékhoz, hanem papíron öt, de már hárman (1 monster, 2 hunter + 2 hunter AI) is jót lehet játszani, aztán útközben becsatlakoznak.

A béta azért van, hogy TE nézd meg, hogy miként fut a játék, ha valóban a pocskondiázás miatt nem élsz a lehetőséggel, az a te bajod. Persze nem kell mindenkinek szeretnie az Evolve-ot sem, de jobb magad meggyőződni, hogy neked bejön-e vagy sem, mintsem lemaradni egy esetleges jó játékról.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33009) gianni85 válasza Mister_X (#33008) üzenetére


gianni85
veterán

várj korrigálok, nem jó csapat, hanem jó társaság. Random emberekkel nem hiszem, hogy élvezném

(#33010) Mister_X válasza gianni85 (#33009) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én élvezem (kinyírni őket ;]), ismerősökkel a voip koordináció miatt nagyon megizzadna a monster. Én mentem szörnyként egy ilyen csapat ellen, egyrészről rekordidőt futottam (16 perc) és csak stage 2-ig engedtek fejlődni, az is kb a 8-9. percre lett meg.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33011) gianni85 válasza Mister_X (#33010) üzenetére


gianni85
veterán

na mondjuk abba nem is gondoltam bele, hogy egyedül játszogatnék, és én lennék a szörny ;]

(#33012) medvekutya válasza tDr1v3r (#32976) üzenetére


medvekutya
aktív tag

gt ?

(#33013) zzola


zzola
félisten

Dashboard Preview-ba valaki meg tudna hívni?

(#33014) Def26 válasza zzola (#33013) üzenetére


Def26
félisten

Minek az Neked? :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33015) zzola válasza Def26 (#33014) üzenetére


zzola
félisten

Ülj le fiam, 1-es! :)

(#33016) Def26


Def26
félisten

Xbox One gold akció

Chariot – Usually £11.99 now £6.00
Dead Rising 3: Apocalypse Edition – Usually £39.99 now £23.99
Sunset Overdrive – Usually £44.99 now £26.99
Sunset Overdrive Deluxe Edition – Usually £60.99 now £36.59

Zolar: komolyan kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33017) wannnabeees válasza Mister_X (#33005) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

én meg egész hétvégén vártam hogy legyen valaki akivel játszhatok :(

(#33018) Mister_X válasza wannnabeees (#33017) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezzel mondjuk még az a bibi, hogy partyban nem enged monsterként menni, én pedig azzal szeretek :) Pontosabban 4 fős partyig nem engedi a tagokat monster role-ra, öt fős haveri hülyülés elvileg megengedett.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33019) gianni85 válasza Def26 (#33016) üzenetére


gianni85
veterán

kár, hogy szar a forint :( Magyar xbox oldalon még nincs fent. DR3 esélyes, ha megállna olyan 9000 forintnál.

(#33013) Zolar
Ismerjük egymást Live-on már 30 napja? Ha küldesz linket hol és hogyan kell meghívni, akkor este megpróbálhatom

[ Szerkesztve ]

(#33020) medvekutya válasza zzola (#33013) üzenetére


medvekutya
aktív tag

kecskeméti barátunk feledékeny volt ? 😃
mondjuk nem egyből érkezik, de elküldtem 😉

(#33021) zzola válasza medvekutya (#33020) üzenetére


zzola
félisten

Írtam neki még tegnap, de nem jött válasz. Lehet nem ér rá, nem tudom...
Amúgy meg köszi!
:R

(#33022) Def26 válasza gianni85 (#33019) üzenetére


Def26
félisten

8995ft a magyar live -on. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33023) zzola válasza gianni85 (#33019) üzenetére


zzola
félisten

Köszi, közben medve küldött egyet..

(#33024) gianni85 válasza Def26 (#33022) üzenetére


gianni85
veterán

óóó köszi MS, hogy szeded ki a pénzt a zsebemből :D

(#33025) medvekutya válasza zzola (#33021) üzenetére


medvekutya
aktív tag

nm 😉
biztos közbejött neki valami 😊

(#33026) Def26 válasza gianni85 (#33024) üzenetére


Def26
félisten

Oroszoknál csak 6k. A baj az, hogy a vpn -t nem tudom használatra bírni.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33027) vg válasza Mister_X (#32980) üzenetére


vg
addikt

"Villog az Xbox logó, se ki- se bekapcsolni"

Valahol olvastam pár hete (arra más sajnos nem emlékszem hol), hogy ha leállás közben/alatt elmegy a net vagy nem tud szinkronizálni a egy adott pillanatban (nem tudja elküldeni az infót, hogy mondjuk offline-ba lettél) valamilyen oknál fogva, akkor "úgy marad" a gép. De ilyenkor jellemzően inkább egyszerűen lefagy. Van még mit javítani a rendcceren, de ahogy látom most is inkább a tv meg a átlátható menü az elsődleges...

(#33028) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Alien Isolation-nel játszik valaki? Az a szívfájdalmam hogy néha rettenetesen meg-megakad a játék, kíváncsi vagyok hogy más is tapasztalta-e ezt. Nem egyszerűen egy picit leesik az fps, hanem ilyen töredék másodpercekre teljesen megáll, nem is láttam még ilyet konzolon.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#33029) gianni85 válasza Def26 (#33026) üzenetére


gianni85
veterán

én nem kockáztatok. Úgyis meg akartam szerezni a játékot, mert tavasszal félbe hagytam. Lemezesen legolcsóbb helyen is 12e, használtan bukó, mert tuti felhasználták a DLC kódokat. Köcsög magyar store-on meg meg se lehet venni külön a DLC-ket, vagy én nézem be? Telón vagyok fenn xbox.com-on és se a DR3-nál, se a Ryse-nál nem elérhetőek a DLC-k, azt írja, hogy csak csomagban... Jó nagy buziság ez.
Na mind1, DLC-t egyébként is csak digitális játékhoz vagyok hajlandó megvenni itt nextgen-en

(#33030) Def26 válasza Def26 (#33026) üzenetére


Def26
félisten

Közben sikerült. Hulu alkalmazás telón. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33031) Def26 válasza bLaCkDoGoNe (#33028) üzenetére


Def26
félisten

Néha van nekem is. Többnyire az automatikus felvétel előtt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33032) godzsy2 válasza Def26 (#33007) üzenetére


godzsy2
senior tag

Egy év? Lesz az 3 hónap is. Magamból kiindulva én 3 hónap után megunom a CoD-ot. Nem véletlenül találták ki ezt a "3 havonta új DLC" metodikát. Az új pályák kombinálása a régiekkel újra leköt a következő DLC-ig. Aztán ősszel jön az új CoD. Ki van ez találva rendesen. Ha az Evolve-hoz nem lesz szintén 3 havonta DLC, akkor kifullad a játék. Majd ezt is leárazzák, mint a Titanfallt, hogy végre játsszon vele valaki. :)

(#33033) Mister_X válasza godzsy2 (#33032) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De a CoD repetitívebb, mint az Evolve.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33034) godzsy2 válasza Mister_X (#33033) üzenetére


godzsy2
senior tag

Pont ez az. :) Ezért fog befulladni az Evolve 3 hónap után. Jó a sejtésed, hogy egy év múlva senki nem fog vele játszani. És DLC-k nélkül már 3 hónap után pangani fog a szerverük. :K

(#33035) gianni85 válasza Def26 (#33030) üzenetére


gianni85
veterán

magyar kártyával és számlázási címmel?

(#33036) Def26 válasza gianni85 (#33035) üzenetére


Def26
félisten

Igen. :) k&h bank visa kártya.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33037) Mister_X válasza godzsy2 (#33034) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tehát az a játék, amiben van kihívás, erősen épít a csapatmunkára/taktikára, az fog kevesebb, mint három hónap alatt unalomba fulldni, azaz elnéptelenedni. Ugye nem gondolod komolyan?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33038) losilee1337 válasza Mister_X (#33037) üzenetére


losilee1337
aktív tag

+erösen egyedi nem egy 100. rész.

Psn id: HungaryLosi

(#33039) oriic válasza bLaCkDoGoNe (#33028) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy pár órát játszottam én vele, nálam nem volt gond.

Live-Die-Respawn

(#33040) wannnabeees válasza Mister_X (#33037) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

Pontosan ezért nem lesz népszerű játék. Csapatmunka és taktika kell hozzá. A béta alapján pedig a pubolók nem hogy taktikázni nem akarnak, de még játék közben beszélni sem arról, hogy mi történik.

Mikor nyerhet 1 nem taktikázó csapat? Ha béna a szörny.
Élvezetes e úgy? Nem nagyon.

Oké akkor játsszunk szörnyként. Eleinte élvezetes legyilkolászni a birkákat, de később azért csak jó lenne oroszlánok ellen is küzdeni. Illetve ha mindenki szörny akar lenni...hát az elég gázos.

Sajnos szörnyként nem is nagyon kell taktikázni.
Stage 2-ig bújkálás, menekülés és evés. Ha megtalálnak előtte, akkor sanszosan bukta.
Stage 2 után is bújkálás, menekülés és kajálás. Viszont itt ha megtalálnak, már van esély arra, hogy legyakjuk őket. (Először a medic és utána kb mindegy is.) Jobb csapat ellen itt is arra kell menni, hogy minél előbb elmeneküljünk a helyszínről, tehát ha lezárták a terepet, akkor el kell bújni. Ha nem tudunk, akkor a trappert kell megnyaldosni.
Ha elérte a szörny a Stage 3-at, akkor onnantól már csak olyan csapat állítja meg, akik jók együtt. Bár a 2. és főleg a 3. szörnynél még ez is kérdéses.

Úgy izgibb lenne, ha csak akkor élednének újra a hunterek, ha stage-t ugrott a szörny.
Így lenne értelme stage 1-ben levadászni a magányos vadászokat. Stage 2-ben pedig a vadászpárokat.
Viszont 2 percen belül úgyis újjá éled a megölt vadász, tehát vagy mindet van értelme megölni S3 előtt, vagy egyiket se.
Ha pedig elérte az S3-at a szörny, akkor pedig le lehetne venni 1 percre az újjáéledést.

szerk:
Ha lenne egy fix 5 fős társaság, akikkel lehetne élvezetesen játszani, akkor én megvenném ~12 ezer ft-ért a játékot. Azt mondjuk nem tudom, hogy most már lehetséges e 5 fős partyt indítani. Az alfa tesztben csak 4 fős lehetett. Nem volt olyan, hogy 4 ember hunter a partyból az 5. pedig szörny. Random szörnyekkel sorsolta össze a rendszer a partykat. Tehát ha meg is lenne a 4 fős party, akkor is kérdéses lenne, hogy mennyire lesz izgalmas. Komolyan jobban nyomják a bot szörnyek, mint az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#33041) wannnabeees válasza wannnabeees (#33040) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

5 percen túli szerk: Lehet 5 fős partyt indítani.

(#33042) B3ny00 válasza zzola (#33021) üzenetére


B3ny00
aktív tag

Küldtem én is mar, tegnap nem jutottam már el odáig bocs. megcsúsztam kicsit :K .
Van amúgy még itt kecskeméti ?

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#33043) zzola válasza B3ny00 (#33042) üzenetére


zzola
félisten

Ha 2x jön az nem gond! :D

(#33044) B3ny00 válasza spae (#32992) üzenetére


B3ny00
aktív tag

autofenyezessel foglalkozunk.

Zolar : egy kis idő mire megérkezik amúgy.

[ Szerkesztve ]

Xbox One GamerTag : Gyurisub | Subaru Impreza Gc8 | Htc One | Htc One X+

(#33045) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#33046) zzola válasza B3ny00 (#33044) üzenetére


zzola
félisten

Épp Siófokon kockulok egy oktatáson, most úgy sem tudnék mit kezdeni vele...

(#33047) Mister_X válasza wannnabeees (#33040) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valamiért nagyon rosszul látod át a dolgokat és elfelejted, hogy nem csak idióták játszanak a játékokkal. A matchmaking komoly(nak tűnik), level 8-9 környékétől pedig már nem voltak élvezhetetlen meccsek egyik oldalról sem. A noobok ki fognak kopni/megtanulnak játszani, kitapasztalják a nekik megfelelő role-t és kész. Az alap kommunikációt elvégzik a karakterek egymás között (üvöltenek, ha meglátják a szörnyet, szólnak ha aktiválják a pajzsukat, kell medic, stb.) és leheg markingolni, amivel leadható a szörny pozíciója (kiv. medic, az nyugtatólövedéket használ ;]).

De majd meglátjuk mi lesz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33048) wannnabeees válasza Mister_X (#33047) üzenetére


wannnabeees
aktív tag

"Pontosan ezért nem lesz népszerű játék."
Ezzel indítottam.

"nem csak idióták játszanak a játékokkal." ... viszont a többség pont az az ilyen típusú játékokhoz
Attól hogy van egy réteg ami jó is benne, még nem lesz népszerű a játék.

"A noobok ki fognak kopni/megtanulnak játszani, kitapasztalják a nekik megfelelő role"
Szerintem te vagy túl optimista a játékosfelhozatallal szemben.
Ha kikopnak a noobok, akkor kevés játékos marad. Ergó nem lesz népszerű.

szerk: Mondjuk a Battlefield is népszerű. Pedig ott is rengeteg olyan játékos van, akiknek fingjuk sincs a játékhoz. Mindent egyszerű tdm-nek fognak fel. Viszont nem is élvezetes velük annyira a játék.

[ Szerkesztve ]

(#33049) bLaCkDoGoNe válasza oriic (#33045) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez nekem tetszik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#33050) RichieTri válasza Def26 (#33016) üzenetére


RichieTri
senior tag

ezek hülyék..
a chariot free volt pár hónapja :)

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.