Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#226001) Zjunior válasza Guitar14 (#225996) üzenetére


Zjunior
veterán

2 tv-nel is csinalja...
lg oled cx es egy lg led.
Nem értem :W

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#226002) elder troll válasza Zjunior (#226001) üzenetére


elder troll
senior tag

Pc szokott ilyet csinálni, ha nem tetszik a "színtömörítés".
Próbáld ki 4:2:2-vel vagy amilyen beállítás van rá.
Illetve ha jött ki frissítés a tv-re, akkor érdemes frissíteni.
Tudtommal ultra high-speed hdmi kábel kell hozzá (4K 120Hz), a gyári biztosan az, úgyhogy teszt erejéig megnézném a gyári kábellel. Tippre nem véletlenül vettél hozzá madzagot, de teszt miatt mindenképpen érdemes megnézni a gyárival.

[ Szerkesztve ]

(#226003) IntelKiller7


IntelKiller7
Topikgazda

Valakivel volt már ilyen?
Telós Xbox appon jön az értesítés. Valaki írt üzenetet.Megnyitom, bejön az üzenet küldős rész, de ott 1 db üzenet sincs. Se tőlem, se tőle.
Rámegyek a profiljára, nem is ismerősöm. Nem értem ez most mi? :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#226004) akooos válasza IntelKiller7 (#226003) üzenetére


akooos
veterán

Konzolon nézd meg, lehet, hogy az engedélykérésekben van... Tiszta facebook :)
Csak akkor látszik az appban, ha már megnyitottad konzolon... agyfsz.

[ Szerkesztve ]

(#226005) gutkeled válasza jaroslav (#226000) üzenetére


gutkeled
tag

Nekem volt már jó és rossz tapasztalatom is az MTC-vel. Szerintem jobb a cdkeys (ott is vannak gift cardok), főleg, hogy van Paypal az MTC-n meg nincs.
De USA gift card tudsz venni az amazon.com.ról is.

(#226006) szemy94


szemy94
senior tag

Nah sikeresen bekapcsoltam messziről távvezérlésbe a boxot, kikapcsol magától alvó módba, vagy nem? Nincs kontroller, egeret, billentyűzetet nem támogatja, pedig csak egy kattintás lenne, hogy konzol leállítása. Most annyira nem érdekes, 2 óra múlva hazaérek, de a jövőben legalább tudni szeretném, hogy mire számítsak.
A pontosítás végett az alvó mód lehet be van állítva valami 2 órára, de az érdekelne, hogy ha távvezérlésből kilépek, mit reagál a box?

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226007) l.skywalker válasza szemy94 (#226006) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Van olyan beállítás, hogy "x" idő inaktivitás után kikapcsoljon. Ha ez nincs bekapcsolva, akkor bekapcsolva marad. De távolról is ugyanúgy ki tudod kapcsolni, mintha a gép előtt ülnél. X-gomb hosszan nyomva és kikapcsolás. Ugyanúgy Instant ON-ba teszi.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#226008) szemy94 válasza l.skywalker (#226007) üzenetére


szemy94
senior tag

Persze, ezt tudom, ezért is pontosítottam, hogy a beállítás lehet be van kapcsolva.
DE: USB-Type C androidon egér, billentyűzet megy, de az xboxot nem engedi irányítani, kontroller nincs kéznél.
Amit a program enged: VAGY távvezérlés, akkor nem látok semmit, és félek nem arra megyek rá, hogy kikapcsolás, VAGY távoli irányítás, akkor meg nem működik a bevitel. Szóval ezért kérdeztem, hogy esetleg amint kilépek véletlenül nem megy-e vissza instant on-ba, de akkor ezek szerint nem.
Remélem átjön amit írtam, nem túl katyvaszos :DDD (DE).
Köszi azért :)

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226009) IntelKiller7 válasza akooos (#226004) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Pont ma adtam el. :DDD De valakivel beszélget a profilomban.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#226010) szemy94 válasza szemy94 (#226008) üzenetére


szemy94
senior tag

Volt itt egy Manta kontroller is, azon meg a d-padot nem nyeli be :D (olcsó egy valami, még analóg kar nincs rajta, lehet az a baja)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226011) l.skywalker válasza szemy94 (#226008) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem, semmi gond.

Távoli irányítás vagy csak kontrollerrel vagy touch-al megy, függően attól, hogy hol és miként léptél be.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#226012) szemy94 válasza l.skywalker (#226011) üzenetére


szemy94
senior tag

Igen, de mint látod a kontroller-t sem szereti, bár ma már talán a kontroller név hízelgő egy analóg kar nélküli Manta csodára :DDD

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226013) ρσгτσ válasza szemy94 (#226012) üzenetére


ρσгτσ
őstag

"Számos nem Xbox Bluetooth-kontrollert támogat a mobileszköze, és azok sok esetben működni is fognak a felhőalapú játékokkal. Habár ezek az eszközök kapcsolódhatnak a mobileszközéhez, egyeseket még nem teszteltek, és a bemenetek és tapasztalatok az eszköztől függően változhatnak. Kérjük, vegye figyelembe, hogy az esetlegesen előforduló problémák lehetséges, hogy nem támogatott kontroller-támogatáshoz, és nem kifejezetten a felhőalapú játékokhoz köthetők."

A felhőalapú játékok használata.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226014) szemy94 válasza ρσгτσ (#226013) üzenetére


szemy94
senior tag

Van külön felhő alapú (Microsoft szerver) és van távoli játék (saját box) , vagy rosszul értelmezem?
Egyébként USB átalakítóval csatlakoztattam az eszközöket, és nem játszani akartam, csak kikapcsolni :)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226015) ρσгτσ válasza szemy94 (#226014) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ez a rész mindkét esetben érvényes.

Távoli eléréssel és felhőből is tudsz játszani.

Utóbbi azt jelenti, hogy olyankor nem kell bekapcsolva lennie a gépednek. Csak egy androidos eszköz kell és egy támogatott BT kontroller. Ez esetben a szerver látja el a konzol szerepét. A droid eszközöd pedig csak megjelenítő lesz. Illetve van néhány játék, ami támogatja a képernyő tapizást. Igaz nem sok.

Csak azért írom, mert szerintem ez is megoldás lehet neked, ha éppen másképp nem megy. Illetve az ottani kontroller leírás a távoli elérés esetén is érvényes.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226016) szemy94 válasza ρσгτσ (#226015) üzenetére


szemy94
senior tag

Ezzel is okosabb lettem, még valami, a távoli játék csak GPU-val megy, vagy anélkül is?

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226017) ρσгτσ válasza szemy94 (#226016) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Itt a "Cloud gaming (béta) az Xbox Game Pass Ultimate-tel" leírása. Szerintem minden kérdésre választ kapsz.

Persze kérdezz, ha valami nem tiszta.

Közben szerkesztettem...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226018) l.skywalker válasza ρσгτσ (#226015) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem vagyok benne biztos, hogy a Touch Control működik Remote Play alatt is.

Egyébként a Remote Play esetében nem szerver látja el a feladatot, hanem a te saját konzolodra csatlakozol. Akár úgy is megy, hogy be van kapcsolva a konzol, ilyenkor párhuzamosan történik minden.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#226019) DavidQ válasza jaroslav (#226000) üzenetére


DavidQ
tag

Az ide kapcsolódó feltöltőkártyás sztorim. Én egy brazil rokonomnak vettem itt brazil feltöltőkártyát. Mivel a brazil rokonomnak mégsem volt rá szüksége, ezért én kellett hogy felhasználjam, nehogy kárba vesszen :U . Androidos Xbox appban (verzió: 1911.1121.1943) régiót váltottam Brazíliára, majd a Redeem code menünél beírtam a kódot ennek megfelelően megkaptam a brazil reált. Ezután (még mindig az androidos Xbox appban) a Store-ban bevásároltam. Néhány nap múlva visszaállítottam a régiót magyarra.
Remélem megfelel a topik szabályzatának ez a hozzászólás, végtére is a hivatalos Xbox app tehet erről a kiskapuról.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#226020) ρσгτσ válasza l.skywalker (#226018) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt írtam én is.

Illetve csak felhőben van képernyő tapizás. Ott is csak a külön megjelölt játékokra.

Szerk.:
Nyomtam egy entert, így csináltam még egy bekezdést. Hogy egyértelműbb legyen. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226021) l.skywalker válasza ρσгτσ (#226020) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Király. Akkor csak a felfogásom rossz :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#226022) ρσгτσ válasza l.skywalker (#226021) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Közben írtam, hogy új bekezdésbe tettem, mert lehet félreérthető. :)

Egyébként nála gyanítom a vezetékes kontroller a ludas. Illetve nem derült ki milyet használ...de ha régi Manta, akkor gondolom vezetékes?

Úgy emlékszem vezetékes kontrollert nem támogat se a távoli elérés, se a felhő. Vagy nem jól emlékszem? Csak vezetek nélkül használom.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226023) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

Nem teljesen ide kapcsolódik, de talán elfér itt is: csak nekem tűnik úgy, hogy az online kódvásarlós oldalakon jóval nagyobb a kódválasztek Xboxra, mint PS-re? Pl. Cdkeys vagy G2a.

Gondolkodom platformváltáson is, ezért kiváncsiságból rákerestem, hogy ne csak majomra legyen pénzem, hanem banánra is.

Az egyes országok storejai között sincs árkülönbség a Sonynál?
Ilyen tekintetben az Xboxra olcsóbb játekokat vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#226024) szemy94 válasza ρσгτσ (#226022) üzenetére


szemy94
senior tag

Apáméknál voltam, és ott volt egy régi kontroller igen, amúgy egérrel akartam kikapcsolni, nem jött össze, azért próbáltam rá arra. Tehát type-c otg-n lett valami régi Manta, hátha azzal ki tudom kapcsolni.
Tudom amatőr dolgok, én kérek elnézést eddig még nem próbáltam a távoli elérést sem. De legalább több dologról szó van a fórumon, hátha más is van ilyen elvetemült :))

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226025) ρσгτσ válasza szemy94 (#226024) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nincs ezzel gond. Én sem vagyok biztos abban a részében, de majd valaki megerősít vagy megcáfol.

Ettől függetlenül simán lehet az is, hogy nem támogatott. Mindegy hogy vezetékesen vagy nélküle van összekötve.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226026) IntelKiller7 válasza bbsofficial (#226023) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

PS-nél régiókorlát van.
Ha pl veszel 1 USA letöltőkódot akkor azt csak USA regisztrációs profilon tudod beaktiválni.
Ugyan ez pl, ha hardveraprón veszel magyar feltöltőkártyát, azt csak magyar accountra tudod aktiválni.

Xboxon nincs régiókorlát. kb mindent betudsz aktiválni.
Én játékot nem is vettem még magyar storeban kb. Feltöltőkártyával kb bárhonnan tudsz vásárolni, ha találsz az adott ország pénzneméhez való feltöltőt. Pl UK csak font, USA csak dollár.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#226027) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Sziasztok! Az miert lehet, hogy pl tavoli eléréssel akarok játszani a tableten az xbox app alatt mertva gyerek mesét néz a tvn es iszonyúan akad! FIFA 20 jatszhatatlan így! 5ghz wifin vagyok 120as nettel es ossze vissza ugrál a kapcsolat ikon is!

120as netnek elégnek kéne lennie! Ha a game pass appbol jatszok bármivel akkor tökéletesen fut!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#226028) ρσгτσ válasza Kumblee88 (#226027) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Más játékkal is próbáltad? Mert gyengélkedik most az EA.

Általános probléma. Nem először idén...

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226029) IntelKiller7 válasza Kumblee88 (#226027) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

A FIFA már arra is háklis, ha wifin van a gép és nincs direktbe kötve. :DDD
Emlékszem amikor először wifin keresztül FIFAztam haverral, össze vissza laggolt. Utána bedugtam a kábelt és mintha kicserélték volna az egész mindenséget.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#226030) ρσгτσ válasza IntelKiller7 (#226029) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Plusz eleve hulladék az EA szerver (-ek). 20 -as szezonban legalább 15x halt le az egész. Abból kb. 6-7x teljes egészében az összes játéknál.

Lehet még keveset is írtam....addig tartott a türelmem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226031) Kumblee88 válasza ρσгτσ (#226028) üzenetére


Kumblee88
csendes tag

Nem próbáltam más játékkal de megnezem hogy azzal megy e rendesen! Ha kabelre kotom a boxot javithat valamit? Ha a távolin jatszok akkor a boxtol veszi a netet vagy teljesen független?

(#226032) ρσгτσ válasza Kumblee88 (#226031) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, a konzolt érdemes kábelesen összekötni a nettel.

Egy neten vagy a konzollal, a telefonnal, illetve lehet egyéb mással is? Mert akkor természetesen lefoglalnak a különböző eszközök a sávszélességből. Meg mint írtam a Fifa sem túl stabil most.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226033) Kumblee88 válasza ρσгτσ (#226032) üzenetére


Kumblee88
csendes tag

Mondjuk a red dead redemption 2 tök jol fut valszeg az EA szerverrel lesz a gond

(#226034) IntelKiller7 válasza ρσгτσ (#226030) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Igen az is probléma. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#226035) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#226036) elder troll válasza Wesder (#226035) üzenetére


elder troll
senior tag

Ez minket egy ideig még nem érint, vagy változott valami?

#226037 wesder
Valamiért az derengett, hogy később kapják az xbox tulajok, de gugli szerint 3 nap múlva jelenik meg mindenre, úgyhogy benéztem.
szerk.: akkor biztosan a godfall-al kevertem.

[ Szerkesztve ]

(#226037) Wesder válasza elder troll (#226036) üzenetére


Wesder
félisten

3.-àn megjelenik nem?

Szerk.
Igen, a Godfall 6 havi exklúzív. Hàt nem tett jót neki az biztos. 6 hónap utàn szerintem a kutyànak nem fog kelleni Boxra.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#226038) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a felhő alapú gameing tamogatja a ket kontrollerrel jatszast?

(#226039) ρσгτσ válasza Kumblee88 (#226038) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#226040) Kumblee88 válasza ρσгτσ (#226039) üzenetére


Kumblee88
csendes tag

Kár akkor még az nem valtja ki azt hogy ne a boxot vigyem el ha esetleg ketten haverral akarok jatszani ☹️

(#226041) szemy94


szemy94
senior tag

Én is kérdezek mégegyet, esetleg offline módszer nincs arra, hogy a box képét lássam a telefonon? Screen share ugye fordítva működik, telefon képét a box-ra, de nem azt szeretném.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#226042) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Adott két játék az egyik a The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition a másik The Witcher 3: Wild Hunt nem játszottam még vele csak azt látom, hogy a két game között 1000ft különbség van a Game of the Year Edition javára a kérdés hogy megéri-e a +1000ft-ot? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy van a Forza Horizon 4 Ultimate és a Forza Horizon 4 Standard a kérdés itt is az lenne hogy megéri-e az ultimate a +4000ft-ot ha engem csak a kampány része érdekel?

(#226043) kalozhun100 válasza atom18 (#226042) üzenetére


kalozhun100
őstag

Witcher 3 game of the yeart vedd, abba benne van a 2 kiegészítő. Forzából is szerintem megéri az ultimate.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#226044) raziel01 válasza atom18 (#226042) üzenetére


raziel01
veterán

Konkrétan a Witcher 3 DLC-k vagy +30 órát nyújtanak szóval igen megéri: :D

(#226045) rdt89 válasza atom18 (#226042) üzenetére


rdt89
addikt

Mind a 2 játéknál megéri a felárat bőségesen is!

(#226046) nkaresz1976 válasza atom18 (#226042) üzenetére


nkaresz1976
kezdő

Ezt a kérdést magadnak tedd fel ne más döntsön helyetted.
Forzákban alapból rengeteg autó van amivel a végigvitel alatt kb a 10%-ával se fogsz gurulni. A legos kiegről meg nézel videot ha tesztik akkor szerezd be ha nem hat meg totál felesleges neked az ultimate.
Storeban nálam 6 995,00 HUF az ultimate addon. Majd ha kivezetik a storeból sokkal olcsóbban adják majd.

(#226047) raziel01 válasza atom18 (#226042) üzenetére


raziel01
veterán

Forza 4-hez amúgy miért nem aktiválsz egy havi GPU-t ha nincs?
Ha csak a sztori érdekel

(#226048) #46824192


#46824192
törölt tag

Találkozott már valaki ilyennel?

[Ezzel] a szokásos megoldással cseréltem ONE S -ben a HDD -t 500Gb ---> 1TB -ra.
Ha Seagate HDD kerül bele , akkor E100..... hiba van , bárhogyan bármit csinálok.
Ha Samsung HDD -t használok , akkor meg elsőre sikerül és megy minden.

Létezne olyan , hogy bizonyos HDD -kkel képtelen működni a box?

(Természetesen mind a kettő hibátlan állapotban van!)

[ Szerkesztve ]

(#226049) Micsurin válasza raziel01 (#226044) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Darabonként +30 óra kb... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#226050) AMD Power válasza gutkeled (#225980) üzenetére


AMD Power
titán

Már húzom is be! Köszönöm! :K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.