Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) szőröscica válasza Cathfaern (#39538) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszönöm a válaszod.
Már szedem is lefelé a klienst. :DDD

(#39552) hyperspace


hyperspace
őstag

szerintem jó lesz az új kieg. :))

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#39553) lakisoft válasza hyperspace (#39552) üzenetére


lakisoft
veterán

Szerintem is ... akik eddig játszottak folytatni fogják szerintem egy kieg nem veszi el a kedvét senkinek pandák ide vagy oda.

(#39554) #57919488 válasza Wolverine (#39550) üzenetére


#57919488
törölt tag

Értem,kösz.
Azt hittem valami béna kinézetet össze dob a gép nekem majd :D
Viszont lehet a Skyrim közelében nem kellene azért feltöltenem még idén :)

(#39555) szőröscica


szőröscica
addikt

Heirloomot lehet küldözgetni szerverek között?
Szeretnék egy lockot kezdeni az Arathoron, viszont a többi karakterem más szerveren van.

(#39556) #57919488 válasza szőröscica (#39555) üzenetére


#57919488
törölt tag

Úgy tudom, hogy nem.
GM tud TALÁN segíteni.
Ez nálam is gond mert Ragnára akarok csinálni egy karit alli-ba de másik realmen van a fő karim amit vinnék, a másik meg hordában nagyobb Gold mennyiséggel amit vinnék.
Ragnán szokott olyan lenni, hogy full a realm és sorba állás van?

(#39557) Cathfaern válasza #57919488 (#39556) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Realmek között nem lehet BoA-t átvinni. GM sem fog tudni ebben segíteni. Egyetlen lehetőség, ha áttransferolsz egy karaktert, akinél ott van a BoA cucc. De ugyebár ez elég költséges megoldás, meg visszavinni se fogod tudni.

"Ragnán szokott olyan lenni, hogy full a realm és sorba állás van?"
Ha épp kijött egy új kieg, akkor mindenhol sorbanállás van, amúgy meg sehol sincs :)

(#39558) Wolverine válasza szőröscica (#39555) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez csak fizetős karaktertranszferrel lehetséges. (értsd: az átküldeni kívánt heirloomot összegyűjtöd egy karakter táskájába/bankjába, ezt a karit transzfereled oda, ahol a heirloomot használni szeretnéd és örülsz)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39559) szőröscica


szőröscica
addikt

Még egy kérdésem van: warrior DPS-ként milyen most?

(#39560) #57919488 válasza szőröscica (#39559) üzenetére


#57919488
törölt tag

BG-n Arénában haláli :)

(#39561) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Valaki tudja, hogy mi lett a 10 napos cata triallal? Egyik accountomon volt még trialom, de péntek óra elűnt. Azóta a diablos hírdetés van a helyén.

(#39562) hyperspace válasza Kokkantas (#39561) üzenetére


hyperspace
őstag

nekem felette van, megmaradt (az összes).

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#39563) Wolverine válasza Kokkantas (#39561) üzenetére


Wolverine
félisten

Megvan az, csak lejjebb került.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39564) #57919488


#57919488
törölt tag

A Typhoon Feral Druidáknak is elérhető lesz majd Talent-ből?

szerk: most látom -usable in all shapeshift form- :)

[ Szerkesztve ]

(#39565) Wolverine válasza #57919488 (#39564) üzenetére


Wolverine
félisten

Minden talent elérhető lesz minden specnek, nem lesznek megkötések.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39566) szőröscica válasza #57919488 (#39560) üzenetére


szőröscica
addikt

PVE-re gondoltam. :)

(#39567) #57919488 válasza Wolverine (#39565) üzenetére


#57919488
törölt tag

Eddíg a talent rendszer jön be legjobban.
A mostani botrányos, hogy mindegy mire kerül a végén pár pont úgyis ugyan az mind, pl. ha jön egy warri akkor hp-ból és fegyverből meg lehet mondani milyen talenten van.
Na ez itt meg lesz csavarva picit.
De Arathi Basin-en se kell majd meglepődni Lumber Mill-nél Typhoon-ozó Feraloktól :D

(#39568) ArmanD. válasza szőröscica (#39559) üzenetére


ArmanD.
őstag

A wari mindig is a legjobb DPS volt hát az is maradt és az is lesz! :K

Öreg vagyok már bohócnak!

(#39569) lakisoft válasza ArmanD. (#39568) üzenetére


lakisoft
veterán

Óhh persze :P

(#39570) Khelben válasza #57919488 (#39567) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt lehet már tudni, hogy hányféle "talentfa" lehet egyszerre? Mert a mostani kettő édeskevés pl a druidámnak... Legalább 5 kellene. Épp elég, hogy mindegyikhez külön gear kell, de most még át is kell talentolnom, ha épp tankolni támad kedvem. Szép és jó, hogy a druida meg a pala lehet dps, tank és heal is, csak épp a jelenlegi talentrendszerrel nem lehet ezt kihasználni.

(#39571) LucifeI2 válasza Khelben (#39570) üzenetére


LucifeI2
őstag

4 talent fája lesz a druidnak. Külön lesz cica dps és medve tank.

Nem hiszem, hogy 2-nél lehet több talented majd később se. Marhaság is lenne, mert ha lehetne 3-4 talent fád, akkor semmi értelme nem lenne szinte az egész talent dolognak. Így el kell döntened, hogy mivel szeretnél játszani.

(#39572) Khelben válasza LucifeI2 (#39571) üzenetére


Khelben
nagyúr

Így el kell döntened, hogy mivel szeretnél játszani.

Hát ez az, így milyen előnye van a druidnak? Ugyanúgy 2 féle talentje lehet, mint egy sámánnak. Jó, több lehetőségből lehet választani, de használni ugyanúgy csak kettőt lehet.

(#39573) #57919488 válasza LucifeI2 (#39571) üzenetére


#57919488
törölt tag

Lenne értelme az összes talent használatának, elvégre kiválasztottam egy Class-t akkor had játszak már azzal rendesen.
Amúgy meg szegény Feral-nak ez lesz a halála, hogy ketté szedik.
PvP-ben ez olyan volt mint rugónak a cos+vanish, igaz Druid is kap Vanish-t meg ha jól láttam akkor 2 dot-ot is leszed de akkor is.
Amennyire unalmas most a Rogue annyira jó lesz az új talent rendszerben (inkább szemétkedőbb mint most).
Egyedül Shaman-t érzem úgy, hogy mind3 talent kellene :)

(#39574) parandroid válasza #57919488 (#39573) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem két druidám van, egyik feral, másik resto/balance. Még a régi rendszerben (4.0 előtt) húztam fel őket, mert akkor még a feralon belül is sokkal inkább különbözött a tank és a dps szerep. És akkor még a pvp-ről nem is beszéltünk. Warriorok vannak többen ismerőseim között, akiknek szintén gondot okoz, hogy van egy prot és egy fury talentjük, ha pvp-zni is szeretnének, akkor minden alkalommal előtte és utána is retalent.

Inkább kerüljön 1000 (vagy akár még több) aranyba minden plusz talent, de tényleg legyen már végre belőle több. Mondjuk arra is emlékszem, amikor a dual talent is 1000 aranyba került, pedig nem játszom régóta.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39575) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

A dual talent is el lesz törölve, mivel ugyanúgy (ingyen) lehet majd retalentolni, mint most glyph-ot váltani.

[ Szerkesztve ]

(#39576) lakisoft válasza DrGonzo22 (#39575) üzenetére


lakisoft
veterán

Elég keményen fel lesz forgatva minden. Most akkor tanulhatom újra a játékot? :O

(#39577) #57919488 válasza lakisoft (#39576) üzenetére


#57919488
törölt tag

Az tuti, hogy a mostani játékstílus változni fog rendesen mind PvE mind PvP-ben.

[ Szerkesztve ]

(#39578) F-ECT$ válasza lakisoft (#39576) üzenetére


F-ECT$
titán

Ne sírj, örülj a változásnak. Ha nem alakulna folyton, már rég nem játszanának vele ennyien.

Dive ever, work never.

(#39579) lakisoft válasza F-ECT$ (#39578) üzenetére


lakisoft
veterán

Igazad van. De én még ezt szem játszottam ki teljesen ... szerintem sokan vagyunk még így ezzel :D

(#39580) Arnold2


Arnold2
őstag

Wolvi lenne pár kérdésem, amire te talán hivatalból tudsz válaszolni:

A 12 hónapos hűség szerződéshez: mindent elolvastam amit lehetett (kivétel magát a szerződést nem), de nem találtam konkrétan leírva, hogy mi történik akkor, hogy ha nem fizetsz. Gondolom alap, hogy nem léphetsz be sem a WoW-ba sem a Diablo 3-ba onnantól (plusz bukod a mountot :) ), de utána még pert is indítanak esetleg? Tudom, hogy nem lehet felmondani, ha már megkötötted (nagyon kivétel, ha valami életbevágó dolog történt veled), de mi történik, ha nem is tud leemelni pénzt a számláról és nem is érkezik GC kód?

Valamint karakter névváltoztatásról: van két karakterem amiknek fel szeretném cserélni a nevét. Ezt csak úgy tudom megtenni, hogy A-t átnevezem (ideiglenesen) C-re, B-t A-ra, és C-t (ami eredetileg A volt) B-re? Mert ez ugye 3 tranzakció. Nem lehet valami olyan 'bartelbe' kiegyezni hogy csak kettőt fizetek ki? Tudsz-e ilyesmiről?

(#39581) Arnold2 válasza Arnold2 (#39580) üzenetére


Arnold2
őstag

Elnézést, utólag jutott az eszembe (esetleg egy kedves peterkeT összefűzhetné :) ):

Lock revamp: per pillanat egyik szemem zokog másik csak bazsalyog. Mindenesetre ugye a mana megmarad, és ehhez jön hozzá a SS/Demonic rage/Cinder?

(#39582) Lirion válasza Khelben (#39572) üzenetére


Lirion
addikt

Miért kéne, hogy bármiféle előnye is legyen egy druidnak egy sámánnal vagy akármelyik másik kaszttal szemben?

(#39583) Telda válasza F-ECT$ (#39578) üzenetére


Telda
addikt

En személy szerint nagyon örülök a változásoknak, de ahogy elnézem az emberek egy része ezt nagyon nehezen viseli, de az is lehet hogy szimplán csak követik a divatot és sírnak amin csak lehet. Szóval tök mindegy hogy mit jelentettek volna be, pl részfaszú bagoly lesz az új faj és mindenki kap plusz 5 talent pontot, akkor is ment volna a jajveszékelés.

(#39584) Khelben válasza Lirion (#39582) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem előnye lenne, hanem ellensúlyozná a többi kaszt előnyét a variálhatósága. Igaz, hogy a druida lehet tank, dps és healer is, de egyiknek se a legjobb. Erre lenne orvosság, hogy ha már nem a legjobb, legalább szabadon válthasson szerepet bármikor. Ehhez viszont jelenleg legalább ötféle talent kellene, nem kettő.

(#39585) parandroid válasza Khelben (#39584) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Igaz, hogy a druida lehet tank, dps és healer is, de egyiknek se a legjobb."

Lock kivételével mindent kipróbáltam end-levelen is (ugye druidból 2 van, jgy elfogytak a slotok, lásd később), de azért ezt így nem merném kijelenteni. Perpill healerből is a druidát szeretem a legjobban, a boomkin is ütős jószág azért, a feral dps nekem mindig az egyik kedvencem volt (swipe ftw), a macitankot meg végre megint lehet használni, miután az első nagyobb peccsekkel halálra nerfelték szegényt. Jó, lehet, hogy a mage többet tol, huntert is kedvelem, a warrior is ütős a két kétkezessel, tankolni meg a palával is szeretek, de azért nekem a druida marad a mainem továbbra is.

Mostanra már azt sem bánom, hogy kettő van belőle, más-más szakmákat, karaktereket (nem játéktechnikailag, hanem úgy érzésre) kaptak, teljesen jól hozzászoktam már ehhez a rendszerhez. A pvp-t néha egy kicsit hiányolom, de amiatt nem fogom nullázni a talentfáimat, a glyphjeimet, meg a teljes toolbaromat is, úgyhogy az továbbra is marad másik szerveren a hordás altok öröme (ja, tényleg, a másik kedvenc klasszikus hiszti-témám a miért lehet csak 10 karakter egy szerveren :D).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39586) Lirion válasza Khelben (#39584) üzenetére


Lirion
addikt

Még mindig nem értelek. Miért is kéne a legjobbnak lennie bármiben is? Egyik kaszt sem a legjobb dps vagy healer vagy tank. Vannak szituációk, ahol egyik-másik kaszt jobban tud teljesíteni, mint a másik. Az meg normális dolog, hogy választanod kell a szerepek között, de még így is több lehetőséged van, mint mondjuk mage-dzsel, rugoval, hunter-rel, warlock-kal...

(#39587) DrGonzo22 válasza Khelben (#39584) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Már egyszer írtam, de leírom még egyszer, az új talent rendszerrel eltűnik a Dual Talent is, mivel az egész mechanizmus fog megváltozni. Hét darab kattintás lesz egy retalent lvl90-en, és teljesen ingyenes lesz, ugyanúgy, mint most a Glyph-ok cseréje. Egy retalent (beleszámolva a 6-tizenvalahány közötti aktív spell action barra való kirakását) legfeljebb 1-2 percig fog tartani. Új key-t nem kell bindelni, mert eleve az előző build megüresedett helyeire rakja az ember a skilleket.

Más: akik azon sírtak, hogy egyformákká válnak a karakterek az új talent system miatt gondálják át újra a dolgot, mert valamit nagyon félreértettek. lvl10-en kiválasztható a 3 ág közül az egyik, ez a döntés hozza magával az egyelőre nem ismert számú skillt, áganként mindig ugyanazokat - ma ugye az a helyzet, hogy van 3 build és kész. De a jövőben erre jön még rá 6 plusz választás, ami a 3 alap buildtől független folyamat, és mind a 6 alkalommal 3 különböző skill közül tudunk választani, ráadásul ezen választások függetlenek egymástól. Ez pedig lényegesen nagyobb diverzitást eredményez, sőt megkockáztatom, hogy ezentúl adott bossfightra kell majd talentolni minden egyes karaktert. Mivel egy retalent rendkívül gyors, és ingyenes folyamat lesz a jövőben ezért ez egy elég játékos barát elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#39588) CactuS válasza DrGonzo22 (#39587) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bár már nem játszom pár hónapja, de akkor még nem volt ingyenes a glyph-ek cseréje - kellett valamilyen dust x goldért, hogy kitörölje a régit. Ha azóta ez változott, akkor tárgytalan a megjegyzésem.

Khelben: A hibrid classok elég messziről jutottak el idáig. Egyébként nem csak a hibrid classok tudnak ujjal mutogatni, hogy kevés ez a dual talent jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39589) F-ECT$ válasza DrGonzo22 (#39587) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt biztos így akarják? Régebben azt mondták, hogy a talent azért legyen valamennyire állandó, ne kelljen minden boss fight előtt retalentelni.

Dive ever, work never.

(#39590) Wolverine válasza Arnold2 (#39580) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha nem fizetsz, akkor bukod a Diablót és a bónuszokat, de nem kapsz a nayakdaba pert és nem is bannolják a WoW-accountodat sem.
A karakter névváltására szerintem nincs más olyan módszer, ami ne igényelne költöztetést vagy karaktertörlést. Ez a 3 lépéses tűnik a legrövidebbnek.
Valószínűleg a warlock olyan lesz, mint a paladin vagy a DK: a mana mellett lesz másodlagos erőforrásnak a specnek megfelelő cucc.

#39579: teljesen "kijátszani" egy MMO-t nem is igazán lehet.

#39570: nem említették, hogy a dual talenten módosítanának. A druida előnye abban van, hogy szabadon megválaszthatja a szerepét - de döntenie kell, hogy mi is legyen az. Az 5.0 után a trainerek gyakorlatilag egy szerepet fognak betölteni, és ez a retalent biztosítása lesz.
Amúgy ha megnézed a talenteket, direkt van olyan, ami lehetővé teszi majd, hogy átmenetileg a Balance vagy a Feral beugorhasson healelni, vagy a Resto dps-elni vészhelyzet esetén.

#39575: senki sem mondta, hogy eltörlik a dual talentet. Azt igen, hogy könnyebb lesz megcsinálni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39591) vpeeter


vpeeter
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék Tőletek. A bankkártyámat szeretném módosítani amivel a játékot fizetem. Az adatok megadásánál a "Payment Label" mezőbe melyik számot kell beírni?

(#39592) lakisoft válasza Wolverine (#39590) üzenetére


lakisoft
veterán

Hát de törekszem rá :DDD - ezt hívják függőségnek? :DDD

(#39593) Coldearth válasza DrGonzo22 (#39587) üzenetére


Coldearth
csendes tag

A dual spec marad (értsd még mindig válthatsz raid elött DPS ről HEAL re ha nincs meg az ember) mivel 10 es szinten még mindig el kell döntened ,hogy melyik ágon folytatod a játékot ez ha jól értettem minden class nál három ág kivéve a druid ott négy ágon mehetsz tovább. Tehát 10 es szint spec választás amihez kapsz core skilleket amik vagy csak a speccre jellemzőek vagy átfedés van pl warrior furry és arms ága között és ehhez választhatod majd az egy talent fából ami minden spec en közös azt a hat talentet ami neked jobban fekszik játékstílusod szerint. És a talentek nem annyira fixek mint eddig és menet közben is cserélheted retalent nélkül mint a glyph eket persze valami pénzösszeg vagy reagensért cserébe.

Angol szöveg:
At level 10, players will still select a specialization and unlock an iconic class specialization ability. As players level up, they will then automatically learn both class-based and specialization-specific abilities at set intervals. The specialization abilities you learn will be largely comprised of old talents we feel players should have, as well as core class abilities that not every spec needs.

As a result, talents can be changed out when switching specs, as well as when running dungeons, raids, and battlegrounds. While re-talenting will most likely be disabled during combat and will incur a small fee (either in the form of gold or a reagent), it will still give players more opportunities to adapt their characters to better meet the challenges they expect to face while playing.

These spells and abilities will be trained in the field, appearing immediately in players' spellbooks once they reach the appropriate level. As a result, there will no longer be a need to visit class trainers save to re-spec or purchase Dual Specialization, keeping players engaged and doing what they enjoy.

(#39594) DebilEvil válasza Khelben (#39584) üzenetére


DebilEvil
tag

Barmikor valthatsz talentet. 15 percenkent van HS-ed, mellette mehetsz Moonglade-be is. Gyakorlatilag mindenki tud summon-olni. 5 fos insta-kban ott van a teleport out/in opcio.
Igy "barmikor" pillanatok alatt elerheto egy druid class trainer, "barmikor" valthatsz.
Ha ennel a 15 percnel gyorsabban akarnad valtogatni a talentjeidet, akkor valoszinuleg HC raider vagy es boss try-ok kozott finomitod a talentjeidet, de akkor ott vannak a mage-k, akik tudnak portal-t nyitni. Igen van egy dolog, vegig kell click-elgetni a talent-eken, de a kovetkezo kieg-ben mar ez is csokken 6ra.

(#39595) DrGonzo22 válasza DebilEvil (#39594) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem kell semmiféle trainer:

"As a result, talents can be changed out when switching specs, as well as when running dungeons, raids, and battlegrounds."

"Similar to current functionality, talents selections will be finalized by clicking "Learn" at the bottom of the talent pane; however, a big benefit of removing talent points is that it allows us to let players "re-talent" with more flexibility. Even after players have activated their talents, they won't be completely locked into their choices as they are now. If at any point a player feels that another talent may be more appropriate or fun, he or she can simply select that talent from their tree and click "Learn" again. This can be done on a talent-by-talent basis or, if the situation demands it, all talents can be changed out at once."

Viszont tényleg nem lesz teljesen ingyenes: "While re-talenting will most likely be disabled during combat and will incur a small fee (either in the form of gold or a reagent)"

Egyébként szerintem jó lenne szétválasztani a Spec váltást (3 ág), és a talentek kezelését (6x3 skill kiválasztása). Ahogy most átolvastam sajnos ez utóbbiért is fizetni kell, de gondolom jelképes összeget kérnek majd.

[ Szerkesztve ]

(#39596) lumpen_stex válasza #57919488 (#39556) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

a ragna egy lefutott low szerver nagyon ritkán van medium felett. ez eu szerverek között egyedül az outland-on van olyan, hogy várni kell 8 után rendszeresen 4..5 percet.

aranyat meg nem érdemes vinni oda, okosba fillérekért lehet azon a szerveren "szerezni", szerintem a transzefer árából akár 100k is kijön.... max akkor vidd ha abból akarsz gametime-ot venni.

ahol sokan vannak egy nagy klánok vannak az a frostmane és az outland.

(#39597) Khelben válasza lumpen_stex (#39596) üzenetére


Khelben
nagyúr

"a ragna egy lefutott low szerver"

Akkor milyen lehet egy outland? Mert a ragnán se tudok olyan területre menni, ahol ne jönne szembe 5-6 játékos. Ez főleg a rare monster vadászataimat teszi tönkre...

(#39598) Wolverine válasza lumpen_stex (#39596) üzenetére


Wolverine
félisten

Ragnaros rendszeresen van medium telítettség felett; a Bloodscalp viszont sosincs :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39599) #57919488


#57919488
törölt tag

BS-ről mennék akárhova :O De PvP érdekel csak, BS-en az alli/horda arány se normális, egy olyan hely kell ahol mindíg a hátam mögé kell nézni bármerre járok. Ragnára gondoltam mert ott azért van PvP guild ahogy néztem, de Outland és Frostmane fel se merült bennem. Nem igazán halottam jót se rosszat se.

(#39600) birno válasza Wolverine (#39598) üzenetére


birno
addikt

Olyan szerver van ahol a verpistikek es rokonsaguk alacsony letszamban leledzik?
Most fuggetlenul a szerver letszamatol es nyelvetol vagy ilyen nem letezik? :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.