Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Воланд válasza KIRU_l (#2050) üzenetére


Воланд
titán

nincs meg uj, publikus verzio.

"Szerintem 2 külön rendszert kellene csinálniuk az asztali és a tábla PC -re, fölösleges a kettőt egybe gyúrni."

az ms szerint meg egy rendszert erdemes csinalni. es nem csak pc-re meg tabletre. hanem pc-re, tabletre, telefonra, xbox-ra, mindegyiken "ugyan az" a rendszer fog futni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2052) KIRU_l válasza Воланд (#2051) üzenetére


KIRU_l
csendes tag

Ezzel csak az a baj, hogy nem lehet különböző hardvereken ugyanazt az optimális teljesítményt elérni. Tehát egy telefonon vagy egy tableten ne fusson már ugyanaz a rendszer mint egy erős PC -n, mert a kettő nem ugyanaz.

Gondold végig ott van az iPad vagy a Galaxy Tab, olyan rendszer van rajtuk ami mind a felhasználó felületben, és a hardverigényben rájuk van igazítva.
Szerintem egy PC operációs rendszert körülményesebb kezelni, mint egy direkt táblagépre íródott rendszert.

Persze pont ezt akarja megoldani az MS hogy olyan felhasználó felületet készít ami egy tábla PC-n is használható. De mint tudjuk az ilyen hybrid megoldások sose olyan tökéletesek.

kiru_l felhasználónak 5 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2053) Воланд válasza KIRU_l (#2052) üzenetére


Воланд
titán

nem szamolsz a hardverek fejlodesevel. nyilvan nem a win8-al lesz meg az osszeolvadas (bar lehet, hogy a wp8 mar a win8 kernelere fog epulni, de ez meg nagyon pletyka), csak kezdeti lepeseket tesznek abba az iranyba, elso korben a kezelofeluletet erintve. aztan ha nem jon be, akkor ugyis leallitjak az egeszet (bar telefonon es box-on nagyon jo a metro ui, tableten szvsz szinten, egyedul a pc-s kezelest kell megoldani).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2054) raidx


raidx
őstag

Egy érdekesség.

Van egy Intel Atom D510MO lapos gép 2 Giga ram, 80 Giga HDD. Windows 7 minden verziója fut rajta. Ma telepíteni akartam a Windows 8 Developer Preview verziót ami elvileg minden olyan gépre telepíthető amin a Win 7 elfut. Jelen esetben viszont nem települ! KB. 3% kicsomagolásnál hibával kiszáll. Többször is kiírtam lemezre de az eredmény ugyanaz.

A másik gépen Asrock E350M1 (AMD Brazos) Virtuális merevlemezre simán települt és működött!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2055) raidx válasza raidx (#2054) üzenetére


raidx
őstag

USER ERROR!

Figyelmetlenségből a 64 bites telepítőt erőltettem minden áron! Persze, hogy nem ment fel a 32 bites rendszerre. Biztonság kedvéért letöltöttem és kiírtam a 32 bitest. Simán települt!

Érdemes a magyarítással foglalkozni? Mennyire helytálló a nyelvi csomag?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2056) Taifa Díaz válasza raidx (#2055) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én felraktam rá. Ami kell, az magyar benne :D

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2057) raidx


raidx
őstag

Fura. A Panda Cloud vírusírtóm nem települ. Azt mondja, vegyem fel a kapcsolatot az MS-al.
De még a TC 7.56a telepítésekor is kompatibilitási problémával nyaggatott de feltelepült a TC..

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2058) Воланд válasza raidx (#2057) üzenetére


Воланд
titán

nem meglepo, ez csak egy fejlesztoi elozetes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2059) AthlonXP válasza raidx (#2057) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nálam a TC 7.56 simán felment, minden akadékoskodás nélkül.. :F
Vírusirtóból meg az MSE van rajta ( amit külön leszedtem hozzá, bár elvileg nem kéne, mert benne van ) és azzal sincs gond. :)

(#2060) raidx válasza Воланд (#2058) üzenetére


raidx
őstag

Azért lepődtem kicsit meg mert virtuális HDD-re telepítve AMD Brazos alapú gépen nem voltak kifogásai. Most Intel Atom lapos gépen van és itt kötözködött. Úgy látszik érzékelte, hogy éles vason van.
Csak nekem van olyan érzésem? Ha a Metro felületet ki iktatom vissza butul Win 7 szintre sebességbe is?
Kíváncsi leszek, asztali gépek részére lesz e valami megoldás a Metro helyett?

Egyébként, vissza emlékezve a Win 7 beta korszakára, ott sokkal több nyűg volt. Ezt irodai környezetbe akár élesbe is belehetne vetni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2061) pzstm


pzstm
titán

Hamarosan kész a Microsoft a Windows 8 Béta verziójával

Hátha február előtt is már megleshetjük azt a BETA verziót ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2062) RaZroX válasza pzstm (#2061) üzenetére


RaZroX
addikt

Alakul alakul :D

This is the way

(#2063) Taifa Díaz válasza raidx (#2060) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én be is vetettem, és állja a sarat.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2064) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Üdv.! Volt fent pár hetet a Win8, de nem emlékszem pontosan, benne van már a partícionálós rész? tehát ha van egy meglévő Win7em felmegy mellé?

(#2065) Regirck válasza gergobaby (#2064) üzenetére


Regirck
senior tag

Computer -> (ball klikk) Manage -> Diskmanagment ->

Így tudsz bármikor particionálni úgy is ha már van fent Windows! Érdemes külön helyre tenni őket nehogy bekavarodjanak!

(#2066) raidx válasza Regirck (#2065) üzenetére


raidx
őstag

Még érdemesebb virtuális HDD-re telepíteni!

StartMenü/jobb klikk számítógép/kezelés/katt lemezkezelés/miután megjelentek a lemezek/partíciók jobb klikk lemezkezelés/Virtuális lemez létrehozása. itt megadod a helyet ahová a VHD fájl kerül és a lemez méretét (pl. 40 Giga).

Telepítés előtt még elvégzendő a leírás szerinti akció: [VHD boot]

Telepítés után ugyan úgy viselkedik mint ha valódi HDD-re telepítetted volna. Bootoláskor választhatsz, Win 7 - Win 8.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2067) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

VMware-ből csak a Workstation-nel hajlandó menni? Player-rel nem?

Véleményem szubjektív...

(#2068) AthlonXP válasza hackeeeee (#2067) üzenetére


AthlonXP
őstag

Megy a playerrel is, de min. a 8-as verzió kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#2069) hackeeeee válasza AthlonXP (#2068) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Player-rel Nekem nem indul el.. :( smájli, majd reboot.

Véleményem szubjektív...

(#2070) AthlonXP válasza hackeeeee (#2069) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát akkor X !
Igazából én nem próbáltam, csak a Work-ön, de úgy emlékszem, hogy valaki írta anno amikor kikerült ez a verzió, hogy neki ment a Playerrel is, viszont legalább a 8-as verzió kell neki. Egyébként a Work-ből is az kell, korábbi verziókon nem megy.

Na meg is van a leírás a telepítésről, mert csak úgy nem lehet ám telepíteni a rendszert, kell egy kis trükk bele :) [link]

Hát ha nálad is ez a hiba...

[ Szerkesztve ]

(#2071) hackeeeee válasza AthlonXP (#2070) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, hazaérek megnézem, mert van egy kis dolgom. Remélem jó lesz. :)

Thx! :R

Véleményem szubjektív...

(#2072) hackeeeee válasza hackeeeee (#2071) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És tényleg megy, király. :)

Furcsa ez a metro, de közel sem annyira zavaró, mint gondoltam.

Véleményem szubjektív...

(#2073) AthlonXP válasza hackeeeee (#2072) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na csak összejött!! :)

Amúgy a Metro mellett is használhatod a hagyományos asztali módot épp úgy, mint akár a Win. 7 esetében és nem kell hozzá "regisztri" hack.
Ja és arra majd figyelj ( bár ezt gondolom te is tudod ), hogy a Metros IE10 nem támogatja a flash tartalmakat, így azokat nem jeleníti meg. De persze a hagyományos asztali verzió továbbra is gond nélkül kezeli azt. Igazából nem teljesen tiszta nekem sem, hogy miért is van ez a kettősség a dologban, de mindegy.. :)
Amúgy sztm az IE10 már ebben a kezdeti formában is jó ( bár nekem az IE9 is bejön ).

(#2074) Воланд válasza AthlonXP (#2073) üzenetére


Воланд
titán

"Igazából nem teljesen tiszta nekem sem, hogy miért is van ez a kettősség a dologban, de mindegy.."

mert flasht egyaltalan nem tamogat a metros felulet (helyette ott van a html5), kivenni viszont nem lehet teljesen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2075) pzstm válasza AthlonXP (#2073) üzenetére


pzstm
titán

Igazából nem teljesen tiszta nekem sem, hogy miért is van ez a kettősség a dologban, de mindegy.. :)

MEtro appok programozhatósága más, meg ugyebár az MS is a HTML5 mellett tette le a voksát mint tudjuk ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2076) hackeeeee válasza AthlonXP (#2073) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom. :)

De ez akár még meg is szokható, szerintem.. :K

Véleményem szubjektív...

(#2077) AthlonXP válasza pzstm (#2075) üzenetére


AthlonXP
őstag

Így van és ez nem is baj, csak sajna nagyon sok oldal flash-t használ és akinek az fontos lenne, nem fogja használni az IE-t ( már amennyiben a Metro-t használja elsődleges felületnek, bár azt nem próbáltam, hogy megy-e más böngésző is az IE-n kívül vagy csak asztali módban ), pedig szerintem jó az és nem érdekel a sok "hülye" véleménye, akik szerint a FF.-on kívül minden más böngésző szar! ;] :)

(#2078) Barthezz2 válasza pzstm (#2061) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Örülnék neki ha a CES alkalmával kiadnák.
Tegnapról mára virradóra behalt a win7-em, csak úgy :O Mivel MSDNA verzió, és már nem vagyok egyetemen, ha újrarakom, gyakorlatilag warezoltam.. Így most W8 DP alól vagyogatok..

Ha kijön a beta, és olyan lesz mint anno Win7 esetén, akkor onnantól simán elsődleges oprendszer nálam, míg ki nem jön az RTM :) Win7-et most már nem akarok venni. :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2079) Воланд válasza Barthezz2 (#2078) üzenetére


Воланд
titán

30 napig lehet hasznalni a win7-et kulcs nelkul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2080) Barthezz2 válasza Воланд (#2079) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tudom, de most ha kijön jauár elején a beta, addig minek tegyem fel a 7-et újra? Win8 meg fentvolt.

Everybody lies.

(#2081) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Nekem fenn van a windows developer preview a gépen és most éppen vga-t tuningoltam, amikor sikerült a start menüt belerakni egy ablakba, miután teljesen elment a kép a monitorról. Ezt a telómmal készítettem: link

[ Szerkesztve ]

(#2082) Sub-ZeRo válasza PPatrik (#2081) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A DP még általános használatra is necces, nem még hogy tuningoljunk alatta.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2083) KukuriQ válasza Sub-ZeRo (#2082) üzenetére


KukuriQ
csendes tag

végülis alap rendszernek van fent 2 hónapja és tökéletesen müxik,nem is tudom lehet te vagy az a fajta akinek 300 ikon az asztalon 400 programmal felrakva amiböl 3at használ igazából és minden rendszer kiakad nem?:)

(#2084) Воланд válasza KukuriQ (#2083) üzenetére


Воланд
titán

de gondolom a fontos adatokat, esetleg a munkadat azert nem biznad ra egy meg nem is beta fazisban levo szoftverre? ha megis az a te dolgod, de azert kezdoknek ne javasoljunk ilyet es ne is altalanositsunk. mert lehet, hogy nalad normalisan megy, de valakinek mar telepulni sem akart virtualis gepre. egyeb hibakrol nem is beszelve.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2085) KukuriQ válasza Воланд (#2084) üzenetére


KukuriQ
csendes tag

Ne a virtuális környezetröl beszéljünk,és mindenki tudja hogy beta fázis elötti rendszerrel lehetnek gondok...Sokan itt hözöngenek szinte hogy júúúj mikor lesz már kész meg júúúj lehet ezt minden nap használni,,,hát hadd ne mondjam... Ennél már csak az a jobb amikor anno win7 megjelenésekor azirt sirtak páran hogy a 8 éves epson nyomtató nem megy rajta...Hát igen a Trabant sajnos sosem lesz Ferrari.:S

[ Szerkesztve ]

(#2086) Sub-ZeRo válasza KukuriQ (#2083) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ha neked egy lomtár ennyi ikonból áll, akkor részvétem.
Amúgy meg egy előzetes rendszert nem használnék minden nap, csak néha bekapcsolnám és nézegetném mit újitottak, meg mit változtattak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2087) KukuriQ válasza Sub-ZeRo (#2086) üzenetére


KukuriQ
csendes tag

Én sem terveztem anno hogy fent is marad.Viszont mikor láttam hogy egy relative mindenben win7 csak minimális újítás van benne ami miatt még elég stabil szerintem...Driverezése is épp emiatt nem problémás.Nekem érezhetöen elég stabil ezért van ez. Csak nem kellene igy lenyuzni mindenki elött hogy hozzá se érjetek szinte ez még nagyon gyerekcipó:)

(#2088) Romvr


Romvr
őstag

Nekem is DP fent van megjelenés óta a Lenovo S205-ömön és semmi problémát nem észleltem benne. Egyedüli apróság a médialejátszásnál néha "nyekken" a hang, de az meg totál nem zavar. Minden más feladatra ideális. Word-excel, internet, fájlkezelés, videószerkesztés, Gimp, filmnézés...stb megy rajta.
Melóban Win7-van és már hiányzik onnan az új Explorer Ribbon vagy az új Metro start menü ahol minden szépen elrendezve megtalálható. Az ISO natív kezelést vagy VHD-t már nem is említem.

Szerintem nálam már véglegesig Win8-lesz, mert nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyenlőre... még elronthatják :D

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#2089) qamu74


qamu74
őstag

csá!
A kérdésem a köv. lenne, lehete magyarosítani a windows developer preview-et?
Ha igen hogyan?
Thx

(#2090) Воланд válasza qamu74 (#2089) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2091) salival


salival
aktív tag

Urak!
Hogyan tudnám a kép mellett a hangot is kiküldeni hdmi-n a tv-re? devices->project-en keresztül csak a képet tudtam átnyomni.
Köszi: salival

YNWA

(#2092) negyedes válasza qamu74 (#2089) üzenetére


negyedes
addikt

egy kis borssal meg paprikaval. ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2093) qamu74 válasza Воланд (#2090) üzenetére


qamu74
őstag

THX!
Sikerült magyarosítani, de (lehet hülye kérdés) hol találom a start menüt??
Ahol leállítani,restartolni,kijelentkezni lehet, mert én nem találom!!
Köszi!

(#2094) Воланд válasza qamu74 (#2093) üzenetére


Воланд
titán

start menu az nincs, helyette van az a metros start kepernyo.

bal also sarokba lehuzod az egeret --> settings --> power (kikapcsolas, ujrainditas, alvo allapot)

start kepernyon jobb felso sarokban levo felhasznaloi nevre rakattintasz es ott lesz a log off meg a zarolas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2095) qamu74 válasza Воланд (#2094) üzenetére


qamu74
őstag

:R

Másik hülye kérdés van ebben a windosban játék(passziánsz és hasonló kártyajáték)?

[ Szerkesztve ]

(#2096) RaZroX válasza qamu74 (#2095) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem valószínű. De ilyeneket nyilván találsz neten is :D

This is the way

(#2097) pzstm válasza qamu74 (#2095) üzenetére


pzstm
titán

nincs benne.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2098) salival válasza salival (#2091) üzenetére


salival
aktív tag

up! fontos lenne a gyors válasz

YNWA

(#2099) Sub-ZeRo válasza salival (#2091) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hangeszközöknél engedélyezni kell a hdmi kimenetet. Alapértelmezetté kell tenni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2100) jenei92


jenei92
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy tervezem felrakni a hamarosan megjelenő béta verziót.
De nekem ez a Metro felület nem tetszik.Le lehet ez tiltani? :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.