Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) pzstm válasza jenei92 (#2100) üzenetére


pzstm
titán

registry módosítással igen, de én inkább nem piszkálnám. Egyszerűen nem használod azt, hanem csak a "klasszikus" felületet. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2102) AthlonXP válasza jenei92 (#2100) üzenetére


AthlonXP
őstag

Egy reg. módosítással letiltható a Metro, de sztm felesleges.
A mostani verzió is tartalmazza a hagyományos desktop módot, így lényegében ugyan úgy használható a win. mint az előzőek. Ráadásul ehhez nem kell buherálni semmit.
Én is így használom, amikor win 8-ozok, teljesen jól használható és lényegében alig vagyok a Metro felületen. Szóval sztm nincs értelme külön tiltani.

Amúgy meg elképzelhető, hogy ha a bétában nem is, de talán a teljes verziós kiadásban már akár ténylegesen kikapcsolható lesz ez a felület, hisz asztali gépen érintő képernyő nélkül valóban nem akkora móka, mint pl. egy tableten vagy okostelón.
De mondom, anélkül, hogy letiltaná az ember, egész jól lehet használni a gépet a desktop módban a Metro felület nélkül és ehhez semmit nem kell átírni. :)

(#2103) RaZroX válasza jenei92 (#2100) üzenetére


RaZroX
addikt

Minek akarod letiltani ? Ha nem akarod használni akkor csak nem használod és kész :D

This is the way

(#2104) jenei92


jenei92
senior tag

rendben,köszönöm. :R

(#2105) raidx válasza jenei92 (#2104) üzenetére


raidx
őstag

Kíváncsiságból letiltottam és kaptam egy Win7-et. Minden megszűnt ami a 8-ban tetszik. Gyorsan vissza is állítottam az eredeti állapotot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2106) Regirck válasza jenei92 (#2100) üzenetére


Regirck
senior tag

Van normális/megszokott asztala is.

(#2107) qamu74 válasza raidx (#2105) üzenetére


qamu74
őstag

Csá! Hogyan lehet letiltani?

(#2108) qamu74


qamu74
őstag

Sikerült eltümnetnem a metro menüt, de ezt a vízjelet kaptam jobboldalt alul[link].
Nem lehet valahogy ezt eltüntetni?(De nem akarom visszaállítani a metro menüt)
És a videokártya driverrel hogy áll a win8?
Valamint az egyéb telepitendőekkel(lan,hankártya-beépített) stb!

(#2109) Sub-ZeRo válasza qamu74 (#2108) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így is úgy is kapnád, mert lejár majd így nem fogod többé tudni használni a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2110) AthlonXP válasza qamu74 (#2108) üzenetére


AthlonXP
őstag

A vízjel pont azért jelenik mert mert letiltottad a Metro-t, és ez a rendszerbuherálásnak minősül... :U
A driverekkel semmi gond nincs, megy minden rajta, ami a Win 7-en is megy, max. kompatibilitási módban kell felrakni a drivert ( ha véletlenül nem találna magától a rendszer megfelelőt ).

(#2111) raidx válasza qamu74 (#2107) üzenetére


raidx
őstag

[link]

De mint írtam, mindent elvesztesz ami 8-as!

Olvasnivaló a Win8 kozmetikáról: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2112) McKane


McKane
senior tag

mi hír a Windows 8 ról? mikor lesz béta? (tudom van az a Developer Prewiev, vagy mi . )

már körvonalazódik az hogy milyen szolgáltatások lesznek benne?

(#2113) pzstm válasza McKane (#2112) üzenetére


pzstm
titán

Epp most jott friss info;
" Wzor: Windows 8 Beta = 6.2.8175.winmain.111217-1215" ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2114) Tibi86 válasza pzstm (#2113) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ez nagyon jó!
Remélem január közepére kipróbálhatom majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#2115) Barthezz2 válasza pzstm (#2113) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt jelentené, hogy már rég kész? Akkor nehogy már februárig várjanak a kiadással.. :U

Everybody lies.

(#2116) pzstm válasza Barthezz2 (#2115) üzenetére


pzstm
titán

ma sikerült eldönteni/kiválasztani, hogy melyik build legyen az. Win7 esetében is így volt, csak akkor ki is szivárgott (december végén már tölthető volt és január közepén kiadták.)

Nem tudni, hogy most mikor is akarják. Azt még tudjuk, hogy a CES-en kiállított masinák mindegyikén a 8175 fog futni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2117) pzstm válasza Barthezz2 (#2115) üzenetére


pzstm
titán

most nézem csak, hogy moderátor lettél? :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2118) Barthezz2 válasza pzstm (#2116) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Arról szólnak a pletykák, hogy majd csak február végén. Azért kérdezem, ha már szinte egyenesben van, akkor véleményem szerint hülyeség volna addig várni. Na de majd kiderül :)

A mikulás hozott mint moderátor :)

Everybody lies.

(#2119) pzstm válasza Barthezz2 (#2118) üzenetére


pzstm
titán

lehet minden kész, csak a Windows Store még nem teljesen...könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy januárban megnyitják fejlesztők előtt a kapukat, majd ha töltöttek fel elég dolgot utána egy hónappal a userek előtt.. :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2120) Barthezz2 válasza pzstm (#2119) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na mondjuk az egy racionális magyarázat.

Egyébként most megvagyok a DP-vel is. Egy hete nincs más a gépemen. :)

Viszont észrevettem egy furcsaságot, ami inkább érdekesség, mint baj, tekintve a win jelenlegi állapotát.
Szóval, volt/van ez a para a Buldozerek(AMD) kontra windows ütemező között Win7 alatt. Na én most egy hagyományos AMD-vel tapasztalom ezt Win8 alatt. Tegnap a Stcc2-vel körözgettem, de néha piszokul beakadt, szaggatott. Betudtam annak, hogy félkész win sincs alatta. Aztán egy ötlettől vezérelve beállítottam neki az affinitást, core0-ra, és egycsapásra vaj simán megy :)
Csak a történeti hűség kedvéért, win7 alatt semmi baj sincs vele, ha mind a 4 mag rászabadul, akkor se.

Everybody lies.

(#2121) pzstm válasza Barthezz2 (#2120) üzenetére


pzstm
titán

ez mondjuk elég érdekes :B

De valóban tekintve, hogy WDP-ről van szó, "normálisnak" mondható. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2122) Komplikato


Komplikato
veterán

Miért ne lenne értelme? És aki nem olyan maradi mint Te vagy Én és megvette a HP, AOC, Acer, akármi érintőpanelos TFT monitorjait? :D

Szerk.: Ez egy pár oldallal előbbi beszólásra ment mert benéztem.

Lenne egy kérdésem. Fent van a publikus TechPrevie Windows 8 (nyilván vannak annál újabbak, de ez most legális), a testvérem legális XP-je érdekes fekete képernyővel meghalt, a telepítő lemez meg az exénél maradt ... Maradt választásban egy hirtelen talált igen koros Ubuntu 9.x vagy a tévedésből nálam lévő W8 x64 TP telepítő, utóbbit választottam. Fel is ment egy hete szépen, pár program is (böngésző és egyébb sallang), meg természetesen összes update. Most bekapcsolásnál csinált fura dolgokat, de nem tünt fel. Az is fura volt, hogy a videólejátszás darabos (5fps), de azt hittem a gázos sávszéllesség miatt van. De amikor egy gagyi javas játék sem akart elindulni, rácsodálkoztam, hogy valami szoftveres MS "mindent bele VGA" driver van fent. Egy GeForce 9400GT van benne, a beállító panelje ott figyel, a frissítések között látszik mikor volt telepítve, de a driver eltűnt szőrén szálán.
Van erre valakinek ötlete? Természetesen NV publikus oldalain nincs W8 driver, a fejlesztői oldalhoz való jelszavamat meg elvesztettem. (Nem röhögni, nem vagyok fejlesztő ... sajnos, de pár éve regisztráltam.)
Most leszedtem utolsó béta drivert (dec. 21-es), mert elvileg van benne W8 támogatás fű alatt, de nem vagyok nyugodt eme ügy miatt. :O

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2123) Barthezz2 válasza Komplikato (#2122) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem ugyan ATI-m van, de a legutóbbi Win7-es catalyst-al tökéletesen megy win8 alatt is.

Egy próbát megér nálad is a legfrissebb Win7-es nvidia driver. Max előtte csinálj egy restore point-ot, aztán ha valami gáz lesz, visszaállítod.

Everybody lies.

(#2124) Komplikato válasza Barthezz2 (#2123) üzenetére


Komplikato
veterán

Mint írtam ezt tettem, az utolsó NV driverrel persze bugos volt, de annak a Control Paneljéből csináltam frissítést ... és visszatette az augusztus 21-i techprew W8 drivert. Persze azzal sem indul el minden, de legalább az alapfunkciók okésak.
Otthon viszont megdöglött a W7 a gépemen és erős a gyanúm, hogy vagy az nyírta ki, amikor töröltem W8 alol a particióról egyébként felesleges dolgokat vagy amikor a W8 csinált valami ellenőrzést a meghajtón ... :(
Minden esetre várom már a publikus bétát.
Egyébként nekem nem túl stabil az IE10, itt most opera 11.60 van fent érdekes módon az sem. Ez azért fura, mert az otthoni verzión meg FF12A1 és Opera12 alfa volt és azok stabilabbak voltak, mint a végleges 11.60.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2125) Barthezz2 válasza Komplikato (#2124) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam egyikkel sincs baj. IE is megy, meg opera 11.6 is.

A W7 nálam is kinyíródott, a mellette másik lemezen lévő W8-al együtt még karácsony előtt. Szóval simán lehet, hogy a W8 teszi tönkre(persze nem így szó szerint, hanem valami komplikáció a két rendszer között). Nekem valami fájlrendszer hibára hivatkozva nem indult előbb a win7, utána a win8 sem. W7 menthetetlen lett, a 8-at meg újrapakoltam.
Majdnem az 1 Tb-os külső lemezem is elszállt tele adattal..

Everybody lies.

(#2126) Sub-ZeRo válasza Barthezz2 (#2125) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért jó az ilyen DP rendszereket külön vinyóra dobni. Azon ha elszál nem baj, de hogy egy msáik rendszer mellé, azért az.. :D Vagy virtuális rendszernek feldobni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2127) Komplikato válasza Sub-ZeRo (#2126) üzenetére


Komplikato
veterán

Izé, másik vinyón volt ... és még is.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2128) Barthezz2 válasza Sub-ZeRo (#2126) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Khm.. mint írtam, másik winyón volt, és ráadásul míg telepítettem a Win8-at, addig a Win7 lemeze be sem volt kötve.
BIOS boot-al választottam ki, hogy melyik lemezről menjen, azaz melyik rendszer induljon.

Everybody lies.

(#2129) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2130) Barthezz2 válasza Sub-ZeRo (#2129) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én se kutatom az okát. Szerencsére a külső winyó helyrejött, a Win8-at gyors újrapakoltam, a Win7 meg format.
Úgyhogy most próbálom a beta megjelenéséig kihúzni ezzel.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2131) raidx


raidx
őstag

"Lemez nélkül is magától újratelepül a Windows

A Windows 8-at használóknak azonban már arra is lehetőségük lesz, hogy abban az esetben, ha a rendszer valamiért nem működne megfelelően, a gyári beállításoknak megfelelő állapotra visszaállítsák azt akár a szoftver telepítőlemeze nélkül is. Az új operációs rendszer telepítője egy rejtett partíción lesz megtalálható a háttértáron, amelyhez a szoftverek nem férhetnek hozzá, erről pedig bármikor egyszerűen vissza lehet állítani az alaprendszert még akkor is, ha a Windows valamilyen hiba miatt nem is indul el."

[Innen]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2132) Mr.Peter válasza Barthezz2 (#2125) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Én a laptopomon már 3 hónapja használom párhuzamosan a Fejlesztői verziót meg a Win7-et, minden probléma nélkül.... és én azt találom bíztatónak, hogy a régebbi gépekre is feltelepül, és gond nélkül működik is. Az említett gép ugyanis egy 3 éves Asus gép ami elvileg csak Xp-t, meg Vistat támogat, de 7alatt se volt driver problémám, és a 8 alatt sincsen. :C (Asusnak is grat :K )

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#2133) pzstm


pzstm
titán

Windows8 BETA utemterv

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2134) Barthezz2 válasza pzstm (#2133) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ajj de sokára :O

Everybody lies.

(#2135) AthlonXP válasza Barthezz2 (#2134) üzenetére


AthlonXP
őstag

Látom te is azok közé tartozol ( velem együtt ), akiknek már szinte az is késő lenne, ha már most megjelenne a végleges változat a Win 8-ból! :))

(#2136) pzstm válasza Barthezz2 (#2134) üzenetére


pzstm
titán

de legalább mostmár tudunk valami konkrétabb ("belsőbb") infót ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2137) Barthezz2 válasza pzstm (#2136) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jogos :)

(#2135) AthlonXP: Nekem elég lesz a beta is már, ha lesz olyan szintű, mint anno a win7 volt beta fázisban :)

Everybody lies.

(#2138) Mankó


Mankó
veterán

Esetleg nem tudjátok, hogy a Windows 8-ba hogyan lehet elérni a illesztőprogram-aláírás megkövetelésének letiltását ?
dcbedit nincs :( -remélem, hogy a véglegesbe meghagyják-
A GPEdit.msc -ben való beállítgatások nem az igaziak

A kérdéses program amit kiszeretnék próbálni az a "dzsungel-villogó" ;) De anélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#2139) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Megjegyeznem elore hogy sajat tapasztalatrol beszelek. Egy heten keresztul eltem egyutt a WINdows 8 DP-vel egy laptopon. Egy dolgot nem ertek. 1G RAM van a gepben, ezen a Win7 vigan elvan, tok hasznalhato a gep, a Win8 meg akad, ragad. :F Minden driver fent van, eszkozkezelo nem jelez hibat.

Azt meg vegkepp nem ertem, hogy mikent kepzelik el az uj - egyertelmuen erintokepernyore tervezett, csempes - start menut. Touchpaddel kínszenvedés irányítani szerintem.

Amilyen pozitívan álltam hozzá az első szabadon, legálisan letölthető Win7 verzióhoz, s beváltotta a hozzá fűzött reményeket, ugyanannyira vártam ezt is, és hát... Hogy is mondjam... Nem jött be.

// SZIGORÚAN MAGÁNVÉLEMÉNY, KÉRETIK NEM MEGKÖVEZNI!

(#2140) raidx válasza Neil Watts (#2139) üzenetére


raidx
őstag

Azért majd tégy egy próbát a jövőhónapban megjelenő Béta verzióval is. Nagyon sok változás várható a DP-hez képest.
A csempéket most is ki lehet hagyni (buhera nélkül), de reménykedjünk, hogy nem csak telefonba és tabletbe kondolkodik az MS. Elég sok asztali PC és noti van még és lesz is jó pár évig.

A sebességcsökkenés érdekes, két gépen is próbáltam és gyorsabbnak éreztem mint a 7-est. Igaz 2 és 4 Giga ram van a gépekbe (x86, x64)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2141) Mr.Peter válasza Neil Watts (#2139) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Nálam is ez volt..... beragadt meg gondolkozott folyamatosan, aztán visszaraktam a win7-et és azzal is, kiderült a meghajtó lett szektorhibás.... előtte teljesen jó volt a lemez, véletlen egybeesés :O

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#2142) RaZroX


RaZroX
addikt

Nem most kéne valamikor jönnie a bétának ? :DDD

This is the way

(#2143) Воланд válasza RaZroX (#2142) üzenetére


Воланд
titán

elvileg a ces-rol szoltak a pletykak, de most ugy nez ki, hogy februar valamikor.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2144) Drughi válasza RaZroX (#2142) üzenetére


Drughi
addikt

"Január 8-tól január 21-ig tart a Pre-Béta. Majd január 23-án lép a Windows 8 a Béta – ESCROW szakaszba (ez egy szigorú, biztonsági és stabilitási teszteljárás, a publikus kiadást előzi meg). Ez január 28-ig tart, ez idő alatt választják ki a végleges Béta buildet, mely január 30-án lesz a Microsofton belül bemutatva (tehát ez nem a nyilvánossá tétel időpontja). A várható végleges béta build pedig a 8200.winmain_win8b1."

(#2145) RaZroX válasza Drughi (#2144) üzenetére


RaZroX
addikt

zsír köszi

This is the way

(#2146) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, minap kérdezték tőlem, hogy megjelenés napján átfogok e állni Windows 8 -ra ? Csak olyan alaplapokra lesz telepíthető melyek támogatják az UEFI 2.3.1 ? Vagyis pl az ASUS M4A785D-M PRO-ra nem?

[ Szerkesztve ]

(#2147) AthlonXP válasza #41133696 (#2146) üzenetére


AthlonXP
őstag

Sztm ez hülyeség. Bármilyen Win 7 kompatibilis alaplapon el fog menni ( mint pl. a mostani verziója ), az UEFI megléte csak egy plusz előny, de nem lesz feltétel, ezt egy korábbi leírásban közölték is ( de meg ne kérdezd melyikben, mert már nem tudom :( )..

(#2148) pzstm válasza #41133696 (#2146) üzenetére


pzstm
titán

AthlonXP kollega jol beszel. Nem kell megijedni az UEFI-től. Ez csak egy plusz lesz.
ITT olvasgathatsz rola röviden.

Más kérdés, hogy a tableteknél/érintőkijelzős eszközöknél muszáj lesz, hogy ez legyen rajta.
Windows 8 – érintőkijelzős eszközök hardverkövetelménye ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2149) dtraveller válasza #41133696 (#2146) üzenetére


dtraveller
csendes tag

"Csak olyan alaplapokra lesz telepíthető melyek támogatják az UEFI 2.3.1 ?"

Ez csak a BAREBONE gépekre igaz, amiket már gyárilag telepített windows 8 os-sel látnak el. Az általad korábban vásárolt vagy "tákolt" gépekre ez nem vonatkozik.

A Windows 8 Storage Spaces-ről van valahol egy részletes leírás vagy teszt?

[ Szerkesztve ]

(#2150) pzstm válasza dtraveller (#2149) üzenetére


pzstm
titán

„Storage Spaces” a Windows 8-ban

Windows 8 Storage Spaces részletek

Remélem kielégíti a kíváncsiságodat ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.