Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Bilux válasza #41133696 (#2949) üzenetére


Bilux
veterán

Monitor van, de különálló beviteli eszköz nemigen.
Notebookon talán megcsinálhatnák, hogy a tapipaddal simítva mint az okostelefonokon váltsunk képet. Vagy már ez is megy? :D

NA, megtaláltam azt a virtuális billentyűzetes notebookot. Erre lesz értelme telepíteni Metro UI-s windowst

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2952) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok hogy lehet kivenni bele ezt a felbontás korlátot? 1280x720 ban nem hajlandó megnyitni a képeket a médialejátszót meg szinte semmit.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#2953) gzbotii válasza Bilux (#2946) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem billel es egerrel is szuperul operalok :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2954) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

nekem tetszik de ha a start menüben nyitok meg valamit pl a maps-ot hogy tudom bezárni??

(csak úgy llehet ha visszalépunk a startmenüben a desktopba és oldalt bezárjuk???)

(#2955) infectedmann


infectedmann
őstag

Ha felteszem Win 7 mellé majd azt mondom, hogy eleget nézegettem és tesztelgettem, akkor utána miképpen tudom eltávolítani? :)
Sry, de ezen a téren kicsit n00b vagyok :) Sosem volt még a gépemen egyszerre két operációs rendszer :)

(#2956) gzbotii válasza BeeNiTTo (#2954) üzenetére


gzbotii
veterán

Az egert a bal szelere viszed es akkor elojon az a sav (nem tudom, mi a neve) onnet be lehet zarni barmit, barhol is vagy.. :K

#2955) infectedmann: pl Win7 alol leformazzod azt a particiot amin van es csatolod egy mar meglevohoz (pl EASUS Partion mastr-el konnyen megoldhato) ;)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2957) Воланд


Воланд
titán

a metro stilusu alkalmazasokat nem kell bezarni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2958) Máté94 válasza Воланд (#2957) üzenetére


Máté94
addikt

Olyan szépen szívják a RAM-ot a háttérben, ha nem nyomom ki ALT+F4-el, hogy az csak na. :DDD

(#2959) Воланд válasza Máté94 (#2958) üzenetére


Воланд
titán

nem azert van a ram, hogy hasznalva legyen? amugy meg nem szivja, nyugodj meg.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2960) negyedes válasza Воланд (#2957) üzenetére


negyedes
addikt

Az megvan hogy nem kell bezarni,de baromi idegesito es zavaro,hogy alt+tabnal ott van! Nem weather-t akkarok nezni hanem dolgozni es ez nalam sokszor 10 programot is jelent,nem kell meg n+1 metrot is lassak ablakvaltasnal. :W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2961) RexpecT


RexpecT
addikt

Eddig én is megvagyok vele elégedve :K .

(#2962) Воланд válasza negyedes (#2960) üzenetére


Воланд
titán

ertem. viszont ezt a "jaj istenem foglalt a ram" dolgot ideje lenne kicsit atgondolni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2963) Sub-ZeRo válasza Máté94 (#2958) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már lassan asztali gépekben a 8 giga ram lesz az alap. Nekem a következő gépem tuti legalább 16 giga ram lesz benne. Nem azért hogy felvágjak vele, hanem mert a gép meg a programok megérzik mennyi ramot használhatnak. Most jött vissza gariból a ramok és 2 gigával meg voltam lőve, mert virtuális ramot használt minden 2 percben. Amint 4 giga lett benne egyszer nem használta még. És van amikor 2 2,5 gigát is eszik a gép és egyáltalán nem lassú. Sőt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2964) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki írta, hogy alapból van már a Microsoftos MSE a Windows 8-ban. Én nem találom ....

(#2965) Exelsior válasza hkari (#2924) üzenetére


Exelsior
senior tag

Sziasztok. Én ezt raktam fel és megy jól.

[link]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#2966) Psychonaut válasza RexpecT (#2964) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azt is irta, hogy Defender neven talalod. ;)

(#2967) Boonen007


Boonen007
őstag

Volt aki DVD-re kiírta?

(#2968) Воланд válasza Boonen007 (#2967) üzenetére


Воланд
titán

volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2969) negyedes válasza Воланд (#2962) üzenetére


negyedes
addikt

Az engem is sirbatesz. :U Amugy a charmot hogy hozom elo? es a metro app valasztot bal oldalt?
Volt egy kis problema a vid karival,de cask siman a drivert adtam meg neki updatekent ugy ment.Nem kedveli az amd vista legacy drivert. :))

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2970) Boonen007 válasza Воланд (#2968) üzenetére


Boonen007
őstag

Milyen opcióval Neroval? Én rányomok hosszan, hogy image lemez írása és behozza a nerot és annyi semmi mást nem csinál.

(#2971) Воланд válasza negyedes (#2969) üzenetére


Воланд
titán

amint feltettem megmodnom. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2972) Воланд válasza Boonen007 (#2970) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2973) janihunk válasza Boonen007 (#2970) üzenetére


janihunk
senior tag

imgburn 2.4.2 vel írtam ki.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#2974) RexpecT válasza Psychonaut (#2966) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi. Azt megtaláltam, de azt hittem, hogy az csak a kémprogramok ellen véd, de hogy megnyitottam most már egyértelmű :R .

(#2975) szente


szente
addikt

Kipróbáltam...

Hát, nem igazán gyere be! Lehet azért, mert tök más, mint az eddigiek, de nekem ezt nem eszi meg a gyomrom...

A klasszikus start menü nélkül pár percig csak bámultam az asztalt, hogy na akkor most merre tovább...

A metro nekem tök káosz, a vissza lépés, az üzenet kezelő(messenger), meg úgy egyáltalán.

Szerintem amúgy lassabb is kezelni egérrel bill.-el, mint érintve...

Hozzáteszem, hogy eddig 5 percig nyomkodtam egy Windows Phone-t, nekem az is káosz volt és nem jött be, szóval lehet, hogy csak egyszerűen nem én vagyok a célcsoport....

Jah és azért egy kis pozitívum is:

Rohadt gyorsan áll fel a rendszer, és még gyorsabban áll le. Remélem ezt a jó tualjdonságát megtartja akkor is, ha már be van lakva a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#2976) Boonen007 válasza Воланд (#2972) üzenetére


Boonen007
őstag

Optionsban állítsak írjak be valamit? Finalize disc?

[ Szerkesztve ]

(#2977) F34R válasza Sub-ZeRo (#2963) üzenetére


F34R
nagyúr

én a gigát terrára cserélném háttértárban . nekem a 2gb is bővel elég lenne. úgy látom a mai OS és szoftverek megkövetelik a sok ramot azért 8 fele járnak.

(#2978) Воланд válasza Boonen007 (#2976) üzenetére


Воланд
titán

semmit nem kell beallitani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2979) Dave™


Dave™
nagyúr

Megkérdezem azért itt is: VMWare player alatt sehogy sem megy? Mert fórumokon volt, aki azt írta megy neki. A 8-as VMWare nem jó, mert fizetős. A VirtualBox meg elvileg lassabb. Ötlet?

Köszi

(#2980) Bordoi


Bordoi
őstag

Nagyjából 5x próbáltam felrakni, de mindig csak addig jut el hogy 2 restart után full fekete képernyő kurzorral. :U
Ráadásul az elején eltoltam kicsit, mert nem húztam le a többi vinyót és belenyúlkált a WIN7 vinyóba is.
Van valami ötletetek, hogy miért nem megy tovább a fekete képernyőnél?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#2981) gzbotii válasza Boonen007 (#2967) üzenetére


gzbotii
veterán

volt es van is :K

(#2975) szente: Aki hasznalt WP7-et annak sok minde ismero...sok minden nem meglepo. Es meg kell szokni, rengeteg olyan dolog van benne ami konnyiti az eletet. De ez szvsz.

Mas: Win7 sokkal jobban hasit rajta, idaig nem erzek semmit abbol, hogy a Win8 jobban gazdalkodna az energiaval

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2982) Воланд válasza Bordoi (#2980) üzenetére


Воланд
titán

konkret konfig?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2983) Drughi


Drughi
addikt

divx update közben kék halál történt. Ezt leszámítva nem találkoztam hibával, lassulással.
Elsődleges rendszerként használom egy viszonyag kényes laptopon (Sony Vaio Y series)
Egyes egyedül az ATI drivert kellett feltenni, minden más (wifi, bluetooth, kártyaolvasó, stb) ment magától.

[ Szerkesztve ]

(#2984) Bordoi válasza Воланд (#2982) üzenetére


Bordoi
őstag

Asus P5E-E6700-4Giga Crucial 800MHz RAM-sok vinyó-ODD-ATI5670 :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#2985) Воланд válasza Bordoi (#2984) üzenetére


Воланд
titán

elso korben azt mondanam, hogy a vga nem tetszik neki, pedig az nem egy osregi darab.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2986) negyedes


negyedes
addikt

Be lehet zarni a metro appokat. :C Kicsit korulmenyes de lehet.Kihuzod bal felso sarkoba az egerek,megfogod a megjeleni kis ablakkot lehuzod kozepre mig ki nem huz 1 dokot.Ledokolod es jobbklik arra amit be akarsz zarni es close. :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2987) vlevi válasza amadeus11 (#2930) üzenetére


vlevi
nagyúr

"No én feldobtam . Friss telepítés . Nem változott a véleményem a DP óta . "
Legalább nekem már nem kell írnom róla, mert valaki leírta helyettem, amit én akartam :D
Teljesen egyetértek veled.

(#2988) Bordoi válasza Воланд (#2985) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem tudom mi lehet, de ha a videó kártya a baja akkor azért nagyot csalódnék a Microsoft-ban.
Ráadásul már kék helyreállító képernyővel indul a Win7-is, de ez a kisebbik baj. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#2989) Máté94 válasza Sub-ZeRo (#2963) üzenetére


Máté94
addikt

Én itt még szenvedek 2GB RAM-al, de oda se neki. :)

(#2990) kmisi99


kmisi99
addikt

le akarom tölteni a bétát de az valami exe fájlt töltött ami itt ellenőrizget és most tölti a bétát. Na de milyen formában? iso fájl ként? Mert pendriveról akarom felrakni ha lehet.

(#2991) PH 5.5 válasza Bordoi (#2980) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ugyanez a tünet nálam is. Erre a vasra próbálom: C2D E6400, 1,5 GB DDR2, GF 7650 (PCI-E, 256MB vram, valami medion csoda), szűz vinyó.
Már lehúztam a kártyaolvasót, kivettem az usb bővítő kártyát, tv tuner-t, de nem akar összejönni. Már csak a vga van vissza, de azt nem akarom kivenni a "főgépből". Csak egy kisebbfajta quadro van itthon, azzal még teszek egy próbát.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#2992) Воланд válasza kmisi99 (#2990) üzenetére


Воланд
titán

ez kell neked.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2993) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Én netbookra tettem fel, mert hát reméltem tőle egy adag teljesítmény növekedést a Win7-hez képest. Ami az általam eddig tapasztaltak alapján bejött, mert a böngésző veszett gyors, hamar feláll a rendszer és gyorsan elteszi magát pihenni.

DE!

1024*768 a minimális felbontás. Ha ez alatt vagy akkor a Metro-féle Start menüből SEMMIT nem indít el, csak nyafog, hogy vegyem magasabbra a felbontást.

Mivel netbookok körében elég elterjedt az 1024*600-as felbontás (a minimum felbontás widescreen formátuma), ezért ebbe a hibába szerintem rohadt sokan belefutnak. És idegesítene, hogy itt egy rendszer ami gyorsabb, mint az előző, végre javulna a netbookom teljesítménye, erre meg rendszer szinten le van tiltva a dolog, mert a túl alacsony felbontás elcseszné a csilivili dizájnt... :(((

Van erre valami megoldás, vagy a Microsoft már eldöntötte, hogy nem ad lehetőséget a Win8 + netbook párosításokra?

Azért felteszem asztalira is, de eredetileg nem terveztem. Itt amúgy is hasít a rendszer és a Metro UI sem izgat túlzottan.

(#2994) Gorneck válasza negyedes (#2986) üzenetére


Gorneck
titán

Desktopon gyorsabb...egér középső gomb a bal sávban...

Gorneck#1239

(#2995) pzstm válasza negyedes (#2969) üzenetére


pzstm
titán

charm jobb oldalra behúzod az egeret...vagy jobb felső sarokba...VHD boot alól is nagyon korrekt a kicsike :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2996) _NCT


_NCT
őstag

Na jólvan, úgy bepörgött a topik, hogy a 2 perccel ezelőtti HSZ-em sem találom :D Azt hiszem nekem a Win gombom el fog kopni ha továbbra is W8-at használok :D

(#2997) kmisi99 válasza Воланд (#2992) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz. És akkor ez az exe fájl akkor itt mit tevékenykedik? Csak nem magának szépen fel updateli a win7 emet win8 ra mert akkor az még jobb.

(#2998) Воланд válasza Stauffenberg (#2993) üzenetére


Воланд
titán

egyelore ez a felallas a felbontasokat illetoen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2999) negyedes válasza pzstm (#2995) üzenetére


negyedes
addikt

Hiaba,megjelenik es el is tunik.Nem marad ott,nem tudom ravinni a kurzort.Ha megjelelenik akkor 1 masodperc es eltunik. :W

Bakker,50% cpu load 6 ie ablakkal. :Y

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#3000) PH 5.5 válasza Bordoi (#2988) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Kicseréltem a vga-t, egyből elindult. Szerintem neked is ez lehet a gond.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.