Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) dtraveller válasza pzstm (#2150) üzenetére


dtraveller
csendes tag

Köszi :R
Ezeket már olvastam, akkor nem jelent meg semmi új róla?

Jöhetne már a végleges változat. :)

(#2152) pzstm válasza dtraveller (#2151) üzenetére


pzstm
titán

semmi újabb, de ezekben szinte minden benne van ;)

De már a kanyarban a BETA úgyis, ezerrel tökéletesítik a kódot a srácok ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2153) #41133696


#41133696
törölt tag

Oké, köszi srácok, ez így igazán megnyugtató :R

(#2154) nova001


nova001
senior tag

hello
2 kérdésem lenne
melyik a legujabb a verzio ? illetve ha felrakom egy már fent lévő win7 op rendszer mellé ugyan arra a meghajtora akkor megy a 2 együtT ?

(#2155) Neil Watts válasza pzstm (#2152) üzenetére


Neil Watts
veterán

Februarban jon a beta? Vagy jan vege? :)

(#2156) pzstm válasza Neil Watts (#2155) üzenetére


pzstm
titán

hivatalos BETA februárban (február végefelé) fog jönni.

A kiszivárgott ütemtervről itt olvashatsz kicsit részletesebben:
Exkluzív: Windows 8 Béta ütemterv

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2157) #41133696


#41133696
törölt tag

Az első részletek a Windows 8 új fájlrendszeréről

:Y Vajon mennyi került át a soha el nem készült WinFS-ből?

(#2158) RaZroX válasza #41133696 (#2157) üzenetére


RaZroX
addikt

WinFS ? Az mi ? :DDD

This is the way

(#2159) front3r válasza RaZroX (#2158) üzenetére


front3r
őstag

XP után a Longhornban próbálkozott vele a MS, de mivel még nem volt kész, így nem került bele a Vistába.
info

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2160) #41133696 válasza front3r (#2159) üzenetére


#41133696
törölt tag

De még a Windows 7 -be sem :D Pedig eredetileg úgy nézett ki, hogy majd jön a Vista SP1-el :DDD

(#2161) nova001 válasza #41133696 (#2160) üzenetére


nova001
senior tag

nem tudja valaki a drirt 3at életre lehet kelteni developer alatT ?

(#2162) Mackósajt válasza #41133696 (#2157) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Amiről a linkelt cikk elfelejt említést tenni, az az, hogy csak a szerver verzió kapja az új fájlrendszert, az asztali W8-nál marad az NTFS. Dailytech

(#2163) front3r


front3r
őstag

Windows 8 powered by Snapdragon S4 Processors with LTE Connectivity

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2164) Sátán44


Sátán44
addikt

Eddig nem próbáltam még ki a Win8-at, de a Beta verzióra már nagyon várok. Örülök, hogy a rendszerigénye nem változott és nem kezdtek el értelmetlen gépigényes oprendszert készíteni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2165) pzstm


pzstm
titán

Latest known Windows 8 Build 8187.0.120118-1748
;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2166) knor82


knor82
csendes tag

Az utóbbi 2 hétben észleltem (előtte semmi ilyen gond nem volt), hogy win8dp alatt MINDEN program amit elindítok az bezárás után is memóriában marad. nem csak a metro alkalmazások, hanem minden. Pl. elindítok egy total commandert, bezárom, majd újra elindítom, bezárom. végeredmény: a memóriában csücsül 2 tc. De ugyan ez a helyzet word-del, böngészővel, mindennel.

Esetleg egy frissítés okozhatja? Másnál mi a helyzet? Idáig annyira meg voltam elégedve vele, hogy egyik gépen jogtiszta WinVista, másikon jogtiszta Win7 helyett is ezt használom a megjelenésétől kezdve. Pedig munkaeszköz a gép, nem játszásra használom.

(#2167) kraftxld válasza knor82 (#2166) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már bocsi, de ha termelsz a gépen, akkor mi a frásznak kísérletezgetsz béta előtti programokkal? Nemhogy bétát, de a véglegest is konkrét tesztelés után szabad csak felrakni miután kipróbáltál mindent. Így elkerülhető az ilyen sírás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2168) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Uh, várom már nagyon a bétát. Kíváncsi vagyok rá. A DP-t nem próbáltam ki. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2169) raidx válasza knor82 (#2166) üzenetére


raidx
őstag

Ezt nem okozza semmi! ilyen a Win8!

Ezzel a progi újraindítási idő csökkenését szándékozik elérni az MS.

Korábban is így működött, csak te nem vetted észre. Azon oldalak akik alaposabban kivesézték a készülő 8-ast írták is ezt a ficsőrt.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#2170) knor82 válasza raidx (#2169) üzenetére


knor82
csendes tag

Sajnálom, de nincs igazad. A metro appoknál van úgy ahogy mondod. Normál, "hagyományos" programok esetében nem. A metro appok is nem a memóriában vannak bezárt állapotban, hanem suspended módban "alszanak", azaz kiírásra kerülnek a virtuális memóriába a merevlemezre (ahonnan szükség esetén visszatöltve 1 lépésben még mindig gyorsabb az indulása /amellett, hogy onnan folytathatod az adott programot ahol abbahagytad/ mintha a nulláról kellene befaultolnia magát. (ld: http://twitpic.com/89y6xo )

(#2171) tDr1v3r válasza knor82 (#2166) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hibernálódik a program... de igazából ugyanezt akkor is elérheted, ha x ideig nem nyúlsz pár futó programhoz, mivel azoknak az "állapotát" lementi HDD-re a RAM-ból, ergo helyet spórol így. És valószínüleg ez a lépés fogja megdobni az SSD Cache-el rendelkező HDD-k piacát.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2172) knor82 válasza kraftxld (#2167) üzenetére


knor82
csendes tag

Bocs már, de nem "sírok". Tesztelem és kérdezek, hogy más is tapasztalja-e ezt. Egyébként win8 mellett fennmaradt a gépen a win7 is, ha olyan gondom lenne, bármikor át tudok rá jelentkezni. De annyira nem volt gondom a win8-cal, hogy mióta használom egyszer sem kellett rá visszatérnem.

(#2173) knor82 válasza tDr1v3r (#2171) üzenetére


knor82
csendes tag

"Hibernálódik a program... de igazából ugyanezt akkor is elérheted, ha x ideig nem nyúlsz pár futó programhoz, mivel azoknak az "állapotát" lementi HDD-re a RAM-ból, ergo helyet spórol így."

Ez inkább hibrid alvás féle mód, nem valódi suspended és nem is hibernálás.
És win8 alatt ha egy metro programról (amik mindig teljes képernyős kizárólagos módban futnak) átváltasz másra, akkor ez azonnal megtörténik, és a processzorhasználat is megvonódik tőle, így biztosítva a teljesítmény megőrzését és a kisebb energiafelhasználását a számítógépnek.

Míg amit Te írtál az már az előző Windows verziókban is alap volt, nem véletlenül volt idáig sem virtuális memória használat. De attól még - hiába nem volt az adott program az előtérben - használhatta a gép erőforrásait.

(#2174) pzstm


pzstm
titán

Mobilhálózatok kezelése a Windows 8-ban

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2175) RaZroX válasza pzstm (#2174) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez is benne lesz már a Bétában ? (Nem olvastam el csak átfutottam)

This is the way

(#2176) pzstm válasza RaZroX (#2175) üzenetére


pzstm
titán

ha valami nagy kavarodást nem csinálnak addig (reméljük nem), akkor minden bizonnyal benne lesz ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2177) RaZroX válasza pzstm (#2176) üzenetére


RaZroX
addikt

Zsír! :C
Csak jönne már ki :O Egyből dobom föl :D A mostani 7es meg már haldoklik amúgy is.

This is the way

(#2178) aclandiae


aclandiae
senior tag

Hogy tudok csatlakoztatni w8-as gépet, w7-es otthoni csoporthoz?
Hiába próbálom mindig azt írja ki, hogy "change location".
(a w8-hoz feltettem a magyar nyelvű csomagot; ha lelépek a netről, magyarra vált az OCS-nál, hogy csatlakozzak hozzá, de amit visszamegyek a netre => change location)

(#2179) RaZroX


RaZroX
addikt

Egy fontos kérdés. Pendrivera hogyan tudom majd kiírni a Win8 Béta .ISO fájlt, hogy bootolni is lehessen ? Jelenleg nincs DVD olvasó a gépben szóval fontos lenne :DDD

This is the way

(#2180) Taifa Díaz válasza RaZroX (#2179) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Boot pendrive készítése

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2181) Воланд válasza RaZroX (#2175) üzenetére


Воланд
titán

ha benne is lesz a megfelelo eszkoz nelkul ugysem tudod majd hasznalni. raadasul szep es jo, hogy az amerikai telco cegek keszulnek metros programmal, de valakinek szolnia kellene a tobbi szolgaltatonak is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2182) RaZroX válasza Воланд (#2181) üzenetére


RaZroX
addikt

?

This is the way

(#2183) Воланд válasza RaZroX (#2182) üzenetére


Воланд
titán

ahhoz, hogy a win8 felismerje, hogy milyen eszkozt csatlakoztattal a gephez es magatol feltegye a megfelelo drivert es neked ne kelljen 3rd party appot telepitened, azert mert csatlakozni szeretnel az internetre, mar maganak az usb-s eszkoznek meg kell felelnie ennek a szabvanynak, mivel erre irtak a drivert.

a megfelelo appot, amit ki tudsz tuzni a kezdokepernyore meg a szolgaltatonak kell elkeszitenie.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2184) RaZroX válasza Воланд (#2183) üzenetére


RaZroX
addikt

Lehet hogy én lettem tök hülye, de ennek mi köze hozzám ? :DDD Én csak pendrive-ról akarom feltenni a Win8 bétát :D

This is the way

(#2185) Воланд válasza RaZroX (#2184) üzenetére


Воланд
titán

erre a kerdesedre valaszoltam.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2186) RaZroX válasza Воланд (#2185) üzenetére


RaZroX
addikt

Ja bocsánat :DDD Akkor viszont köszönöm az infót :R

This is the way

(#2187) Barthezz2 válasza knor82 (#2166) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bent marad, de ha jobban megnézed, akkor elszürkülve látszik a bezárt programok sora. Viszont ha újranyitod, akkor egy kis idő múlva az a sor el is tűnik, és csak az aktív marad.
De nem kell félni, lesz elég ram, ha kell valaminek :)

Everybody lies.

(#2188) Sub-ZeRo válasza Taifa Díaz (#2180) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a 4 gigás pen nem jó hozzá? Kell neki a 8 :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2189) pzstm


pzstm
titán

Még több részlet a Windows Store-ról

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2190) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#2188) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem attól függ melyik verziót teszed fel, Windows 8 Developer Preview with developer tools English, 64-bit (x64) ennek pl 4,8 gigás az iso-ja. A developer tools nélküli 32 bites 2,8 gigás isoban van, pendriveon is ennyit foglal. Szerintem a 64 bites is rá megy 4 gigásra mivel az iso is 3,6.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#2191) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#2190) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekem a developer tools nélkül kellene. Vagyis bétában biztos nem lesz ez, de remélem egy 4 gigás pen-re rámegy majd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2192) RaZroX válasza Sub-ZeRo (#2191) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát ja jó lenne :D

This is the way

(#2193) pzstm


pzstm
titán

Windows8 enter in Beta Escrow today

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2194) Barthezz2 válasza pzstm (#2193) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nice :)

Everybody lies.

(#2195) ubid


ubid
őstag

Sziasztok !

Egy olyan embert kérdeznék a 8-assal kapcsolatban, akinek ez van feltelepítve elsődeleges windows-ként, vagy egyáltalán csak ez az egy van felpakolva.

Mit tapasztalt ? Nagy hiányosságok vannak még ? mennyire használható a mindennapokban ? mondjuk összevetve a nagyon stabil win7 -el .

Köszi

-.-

(#2196) RaZroX válasza pzstm (#2193) üzenetére


RaZroX
addikt

Ú mi lesz itt :DDD Meg fog őrölni a topic amikor kijön :D

This is the way

(#2197) pzstm válasza RaZroX (#2196) üzenetére


pzstm
titán

amikor kijön addigra már megnyugszik...de majd mikor kiszivárog ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2198) RaZroX válasza pzstm (#2197) üzenetére


RaZroX
addikt

Jaja ;] Egyik Windows se érdekelt még ennyire... max a Vista amikor az elsők közt próbáltam ki :D

This is the way

(#2199) Taifa Díaz válasza ubid (#2195) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Néha meggajdul - nem reagálnak programok -, de eddig még mindig bejött ilyenkor, ha a Feladatkezelőt megnyitva újraindítottam a Windows Explorert kétszer (miért nem volt elég egyszer? fogalmam sincs).
A végleges rendszer PC-n nem hinném, hogy bármikor is stabilabb lesz, mint a Seven. Igazából kevés lesz az újdonság a PC-s tábor számára az eddigiek alapján. De már most is használható mindennapi munkára, nincsenek nagy hiányosságok.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2200) ubid válasza Taifa Díaz (#2199) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm a válaszod : )

Majd a bétánál robban úgyis minden :) Sűrűn fogok erre járni !

Minden jót addig is !

-.-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.