Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9297) atollox válasza atollox (#9204) üzenetére


atollox
csendes tag

Hmm. a log az SSDP-kereső szolgáltatás érdekességére hívta fel a figyelmem -elindítottam wireshark közben a hálózat-beállítása -vagy mi a t.köm - hülye windózos fordítások-- dolgot, s az NBNS protokoll olyan névre hivatkozott "periodikusan", mely csak a múltban volt ezen hálózaton. Magyarul: ugyanazon az IP címen (esetleg a routeren beállított DHCP lease time lejártának idején belül??? passz..) időközben új gép lett "dugva" a hálókábel végére, de valamiért a régit próbálta meg "névfeloldani".

Úgy tűnik a probléma túlmutat az adott -win7-es- gépen, talán a router a hibás? Reset volt, probléma maradt. :U

Érdekesség: pontatlan voltam legutóbb: win7 alatt- virtual xp alatt DOS módban a nyomtató megosztása nem működött::

net share lpt1 \\gep1\hpLaserJ

csak így:

net share lpt1 \\xxx.xxx.xxx.xxx\hpLaserJ

Azaz csak IP címmel tudtam rá hivatkozni, NETBIOS névvel hivatkozva nem ment a nyomtatás. De ping használtával, "-a" kapcsolóval korrektül visszaadta az XP-s gép nevét..szóval nem értem!

X-aktás eset, kérlek segítsetek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.