Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) rocket


rocket
nagyúr

Sziasztok!
Hogyan lehet ravenni telepitesnel a Win7-et, hogy alap grafikus adapternek ismerje fel a VGA-t es ne telepitse fel az Nvidia drivert?

Van egy passziv 8500GT es telepites vegen BSOD jon NVLDDMKM.SYS hibaval.
Probaltam mar sok mindent, safe modeba nem lehet bebootolni, mert meg nem fejezte be a telepitest.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#37202) micafighter válasza rocket (#37201) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! [link]

(#37203) rocket válasza micafighter (#37202) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez hasonlonak tunik mint az atnevezes CMD-bol amit mar probaltam, de folytatas utan ujra telepiti, es megint jon a BSOD, azert koszi.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#37204) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok
Mióta megvan a gép(1 hónap) azóta volt 1-2 kékhalál meg fagyás. Nagyon ritkán de volt. Ma végre eljutottam odáig h megnézzem az eseménynaplót:

[link]

Mi lehet a nyűgje?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#37205) micafighter válasza Vismajor01 (#37204) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kernel Power 41. A kékhalálokat meg vissza tudod nézni pl a BlueScreenView programmal.

(#37206) MasterDeeJay

Van egy gépem ami biztosan stabil de ennek ellenére néha a windows7 javítással indul el. Azaz felkínálja hogy nem sikerült az indítás és javítást javasol. Ha ekkor rámegyek a normál indításra akkor elindul, ha javításra akkor megcsinálja a javítást és szintén elindul.
Nem értem mi okozza, a gépben minden hibátlan és stabil.

Hogyan lehet kikapcsolni hogy alapértelmezésnek simán normál módban induljon és ne javítás módban?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37207) Vismajor01 válasza micafighter (#37205) üzenetére


Vismajor01
addikt

[link]

Fáradjak át az ati driver topikba?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#37208) micafighter válasza Vismajor01 (#37207) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valóban az ati driverrel van gond. Ezeket ki lehetne próbálni első körben. Lehet egyébként egy egyszerű driver újratelepítés megoldja a gondot. Az is lehet, hogy annak a konkrét driver verziónak van gondja. Nézd meg, van e frissebb driver hozzá. Bár van néha, hogy a megoldás a vissza lépés.

[ Szerkesztve ]

(#37209) aclandiae válasza aclandiae (#37154) üzenetére


aclandiae
senior tag

Megválaszolom a kérdést, hátha más is találkozik vele. Malwarebytes Anti-Malware Pro-t használok, ami megfogta és karanténba tette a libcurl.dll fájlt. Innentől pedig következtek sorban a furcsa jelenségek. Miután visszaállítottam a karanténból és a Mellőzési listához adtam, megszűntek a gondok.

(#37210) LonGleY válasza MasterDeeJay (#37206) üzenetére


LonGleY
veterán

Olyan sosincs, hogy "biztos".

Újratelepítés, minden hardverelem tesztelése, megfelelő tápegység meglétének biztosítása (!) stb.

aclandiae: Ezért nem szokás egy sima malware keresőt vírusirtó helyett (pláne mellett) aktív védelemként használni, legfeljebb egyszeri keresésre... Teljesen szükségtelen, rossz megoldás. A Malwarebytes minőségéről meg annyit, hogy évekig nem tudott belenézni a kapcsos zárójelet tartalmazó nevű mappákba. :D Csini az új weboldala, néhai keresésre néha jó, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#37211) #73959936


#73959936
törölt tag

Van topicja, de:

Van valakinek tapasztalata, véleménye a Gdata Internet Security program kapcsán ? Igen a 2014-re gondolok...

Van, de kihalt a topic...

Más: hogyan lehet végérvényesen törölni 1 partíción a lomtárból kilökött fájlt ? win 7 saját eszköz ?

:R

[ Szerkesztve ]

(#37212) LonGleY válasza #73959936 (#37211) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja, van neki.

A CCleaner-ben van olyan opció, hogy az ürítést többszörös wipe-al intézze.

[ Szerkesztve ]

(#37213) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Sziasztok!

Lehetséges Win7 alatt, hogy a saját wifimen kívűl még egy wifire (a szomszéd) rácsatlakozzak egy időben, tehát egyszerre 2 wifi kapcsolat legyen? Ezzel esetleg gyorsítva a letöltést, vagy ha elmegy az egyiknél a net, akkor a másikkal azonnal menjen tovább? Létezik ilyen opció?

:R

(#37214) LonGleY válasza Sanci789 (#37213) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs olyan, hogy két netet egyidőben használ.

kovacsen222: Megnézted egyáltalán, hogy mit linkeltem?

[ Szerkesztve ]

(#37215) #73959936 válasza LonGleY (#37212) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen lehet h.van, de már kidobtam a lomtárból....

Ha most teszem fel a ccleaner-t akkor nem fogja megtalálni ???

(#37216) LonGleY válasza #73959936 (#37215) üzenetére


LonGleY
veterán

A CCleaner-ben van szabadterület wipe-olás is, szóval igen, megoldható, de csak úgy, ha az összes szabad területen átfut - ami nagyon sok idő lehet a méret és a kiválasztott alaposság függvényében (egyszeres, háromszoros stb.).

Eszközök > Meghajtó tisztító > Adattörlés > Csak szabad terület

[ Szerkesztve ]

(#37217) #73959936 válasza LonGleY (#37216) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nincs semmilyen más mód, hogy a win7 másik partícióra végzett biztonsági mentésének törlését a lomtár ürítése után véglegesen kip....am ???

(#37218) LonGleY válasza #73959936 (#37217) üzenetére


LonGleY
veterán

? Épp most írtam le a módját. Utólag a szabad terület felszántásával biztosíthatod, hogy ne legyenek visszanyerhetők az előzőleg törölt fájlok.

Ha épp egy aktuálisan lomtárban lévő elemet p....nál el, arra szintén ott van a megfelelő beállítás.

Beállítások > Beállítások > Végleges fájl törlés > ...

Ha ez az opció aktív, akkor minden tisztítandó elemet (a lomtár tartalmával együtt) a kívánt felülírási mennyiséggel biztonságosan töröl.

[ Szerkesztve ]

(#37219) #73959936 válasza LonGleY (#37218) üzenetére


#73959936
törölt tag

Értem én, csak...sok idő...míg vagy másfél száz gigányi helyet töröl....

A 2.ra már megvan a megoldás: a fentebb említett és nem ide való védelmi szoftvernek van ilyen opciója, a lomtárnál jobb gomb és már huss...

Egyébként kösz...mindent :R

(#37220) LonGleY válasza #73959936 (#37219) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, ez ilyen, idő kell neki. Ezt nem lehet elspórolni...

Attól függ, hogy mennyi idő alatt tud törölni, hogy hányszoros felülírásra van állítva a biztonság, és mennyi mindent törölsz. Ha 3 gigát törölsz 3x-os felülírással, akkor az olyan, mintha 9 gigát kéne átdarálnia a programnak. Ha 1 mp alatt végez, akkor inkább valami kamuról van szó. Ilyenből nem létezik "huss" verzió... Erre nincsenek alternatív gyorsító programok, minden a kiválasztott algoritmustól és a törlendő mérettől függ. A CCleaner-nél egyik sem lesz gyorsabb...

Nameg a CCleaner is be tud épülni a kuka jobbklikkes menüjébe, tehát pont ugyanarról beszélünk. A CCleaner csak annyiban több, hogy a lomtár tartalmán kívül a rendszert is tisztogatja kicsit, abszolut nem káros.

[ Szerkesztve ]

(#37221) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van itt valaki, aki nagyon ért a windows7-hez, legapróbb beállítások-szolgáltatások-stb.. és a színprofilokhoz?

(#37222) LonGleY válasza Ice&Lime (#37221) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi a kérdés?..

(#37223) Ice&Lime válasza LonGleY (#37222) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Inkább privátban küldöm, mert hosszú.

(#37224) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

A képeken látható folyamat bootolás után 100%-on pörgeti a CPU-t. Ha kilövöm és újraindul, akkor is folytatja tovább. Lefuttattam 3féle keresőt, de nem találtak semmit sem.
Ahogy a topic keresőjében olvastam: tényleg csak az újratelepítés oldja meg a gondot?

(#37225) LonGleY válasza aclandiae (#37224) üzenetére


LonGleY
veterán

Honnan tudjuk? Egyszerűbb arra szánni az időt, ami közel biztos megoldásnak számít (már ha nem fertőzöd újra a gépet azzal a valamivel, ami ezt okozza), mint lesni a random fórumjavaslatokat.

Különben már kétszer leírtam, hogy két víruskergetőt egyidejűleg épelméjű ember nem futtat. Az első lépés, hogy az MB-t leszeded a francba. A megfelelő topikra is tettem javaslatot, mégis itt ismételgetsz.

[ Szerkesztve ]

(#37226) #54715584 válasza LonGleY (#37225) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem AVG van fent meg Webroot, de ha jól tudom Webroot az nem víruskereső. Vagy igen? Mert akkor kellene más fizetős megoldás után néznem, ami figyel vírust és malwaret is.

(#37227) Tulku


Tulku
veterán

Üdvözletem!
Az a problémámhogy egy .exe 100%-on járatja a procit (quad core 9600), megnéztem teljesítmény figyelőben vmi cvtrl.exe ( lehet hogy összekevertem a betűket, otthon megnézem pintosan, de commanderben rákeresve mind a net keretrendszerben mind x86-ban talál ilyen exe fájlokat) .
Ha leállítom a folyamatot, akkor helyreáll a proci használat semmilyen negatìv hatást nem tapadztalok, de ha újra indítom a gépet akkor az exe is újra indul.
Mit tehetek, húzzam üjra az ulti.ate 64-et? Kölök sajna rendszeresen összeszemeteli mindenféle internetes szennyel a gépet sajnos, de ez változni fog ( jelszó csere rendszergarázdánál)
Válaszokat előre is köszönöm!

(#37228) #73959936 válasza Tulku (#37227) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem vagyok szakértő és nem mondom azt, hogy újra kell rakni az op rendszert, azt azonban igen, hogy adj a kölöknek 1 felhasználói fiókot, amiben tiltsd le pl. a progitelepítést és minden olyant, ami fontos...

Akkor van értelme a rendszergazdai jognak, és akkor tehetnek akármit a felhasználói fiókban...
(szerintem)

(#37229) spiritex


spiritex
veterán

Ha egy programot háromszor telepítek újra, mint tegnap a winamp-ot (mert nem megy a shoutcast rádió része), akkor az 3x annyit szemetel a registry-be, vagy mivel ugyanazt telepítem, így olyan, mintha elsőre felment volna? Amúgy nálatok se megy a winamp-nak az online services része?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37230) Visormail válasza Tulku (#37227) üzenetére


Visormail
addikt

Dehogy kell újratelepíteni, keresd meg honnan indul pl cleanerben automatikus indulás résznél és tiltsd le, futtass le egy mbam keresést. Kezdetnek ennyi, ha így nem sikerül megoldani akkor gyere át a Vírusirtó topic-ba.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37231) micafighter válasza Tulku (#37227) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! A gép összeszemetelését ki tudod védeni, a gyereknek csinálsz egy másik felhasználót, és azt a fiókod levéded Shadow Defender-el vagy ToolWiz Time Freeze, vagy hasonló "jegelő" programmal. Röviden a lényeg, hogy amikor kikapcsol a gép, törlődik automatikusan a szemét.

(#37232) micafighter válasza #54715584 (#37226) üzenetére


micafighter
nagyúr

Webrootnak több féle verziója van: Webroot SecureAnywhere AntiVirus, Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus, Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete

-> ezekben van víruskereső, valós idejű vírusvédelem, meg még sok minden más.

Webroot Identity Shield -> Ez a fentebb említett programok személyazonosság - védelmi része, ami külön program ként is elérhető.

Mindegy, hogy neked melyik van fent, mert a Webrootot úgy tervezték, hogy más antivírus termékekkel is együtt tudjon futni. Ha érdekel részletesebben a dolog: [link]

Röviden a lényeg, hogy maradhat fent AVG és a Webroot is. De egyébként a WSA Antivirus, a WSA IS Plus, és a WSA IS Complete teljes értékű védelmi programok, nincs mellette szükség az AVG-re.

(#37233) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!

Légyszi segítsen valaki!
Laptopomon gyári Win7 van és az utóbbi napokban azt csinálja, hogy ha a Facen megnyitok egy videot, elkezdi lejátszani és kb. 10 másodperc után eltűnik a film és csak egy zöld képernyő marad a helyén.
Ha Youtubon akarok filmet nézni, ott elkezdi lejátszani, de ha beletekerek, akkor másodpercekig csak homokórázik.
120/10- es netnél eddig sosem csinált ilyet.
Odáig fajult a dolog, hogy frissíteni akartam a FlashPlayert meg a VlcPlayer de le sem tudom tölteni a filét, mert menet közben megszakad.
Van valami ötletetek?

(#37234) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

USB-ről szeretnék Win7-et telepíteni. Na most bootolhatóvá tettem a pendrive-ot de mikor ki akarom választani hogy melyik komponenseket tegye fel valmai ilyesmit ír hogy hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram.

Ez mi lehet?

Előre is köszi :R

(#37235) LonGleY válasza kona005 (#37234) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi az, hogy bootolhatóvá tetted? Erre vannak megfelelő programok, pl. Universal USB Installer. Ez a szükséges formattal egybekötve az ISO tartalmát sikerrel műti fel a pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#37236) twine válasza LonGleY (#37235) üzenetére


twine
addikt

Egy tudatlan kérdés,,,(hangsúlyozom, nem kötekedés,,valóban kíváncsiság)
MIért szükséges win7-hez ez a "varázslás", hogy segédprogival gyártsuk a telepítő pendrive-ot?
Eddig még csak Linux-hoz használtam ilyen progit,,,
WIn7-hez egyszerűen csak rámásoltam a formázott pendrive-ra az iso tartalmát, és patentul működött...
ha jól rémlik vista óta "tudja ezt" a win...
Szóval miért érdemes win7-nél ilyen segédprogit használni?

(Még egyszer utoljára, mert nem szeretnék szájkaratét,,tényleg érdekel mert gondolom nem véletlenül ajánlgatjátok) :R

(#37237) kona005 válasza LonGleY (#37235) üzenetére


kona005
senior tag

Úgy csináltam :U Windows 7 USB-DVD tool-al tettem bootolhatóvá.

(#37236) twine:[link] Elvileg én úgy tudom máshogy nem is lehet. Jó persze más hasonló programmal biztos...

[ Szerkesztve ]

(#37238) micafighter válasza kona005 (#37234) üzenetére


micafighter
nagyúr

USB 3.0-val telepítesz? Ha igen, akkor kelleni fog egy driver hozzá, amit rá kell tenni a pendrivera, és a telepítésnél amikor feljön az üzenet, akkor betallózod neki. Azért kell ez mert Win7 még nem tud telepíteni USB 3.0-ról. USB 2nél nincs ilyen gond.

Ha nem USB 3.0-val telepítesz, akkor nagy valószínűséggel nem készült el megfelelően a telepítő, formázd a pendriveot és készítsd el újra. Mielőtt elkezdesz telepítőt készíteni, érdemes a háttérfolyamatokat leállítani, amire nincs szükség, és az antivirus programot (programokat) is érdemes leállítani, mert belezavarhatnak a telepítő készítésében. Pl én egy darabig nem tudtam telepítőt készíteni pendrivera, azt hittem, az USB csatlakozóval van gond, de mint kiderült, a Win 7 usb download tool nem tudta megformázni, mert a BitDefender antivírus program automatikus keresést végzett a háttérben (nem szólt róla) a pendrive-on, és amíg ment a keresés, nem lehetett formázni a pendrive-ot. Még kb egy tucat lehetőséget fel tudnék sorolni, hogy kavarhat be egy virusirtó, a lényeg, hogy mielőtt elkezded készíteni a telepítőt, érdemes kikapcsolni.

(#37239) kona005 válasza micafighter (#37238) üzenetére


kona005
senior tag

Szia!

Először is köszönöm a segítséget!

USB 2.0-ról próbáltam, de akkor megpróbálom még egy párszor úgy ahogy te írtad. :R

(#37240) micafighter válasza kona005 (#37239) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon szivesen ;) Majd írj, hogy sikerült-e.

(#37241) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan kellene beállítani az energiagazdálkodást és/vagy hálózati vezérlőt, hogy csak akkor altassa el magát a gép, ha nincsen hálózati médiamegosztás (értsd DLNA megosztás) ?
Nem tudom egyszerűen jól beállítani, elalszik a gép megosztás közben...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#37242) #54715584 válasza micafighter (#37232) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm :R

SecureAnywhere van fent Webroot szoftverből. Az utóbbi időben feltűnt, hogy kb. egyszerre riasztanak be az AVG-vel, de nem mindig.

(#37243) micafighter válasza Csabroncka (#37241) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#37244) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

Windows 7, 64 bit, magyar, enterprise, legális

A rendszer egy 80 Gb-os winyon van, más nincs ott, csak a rendszer és programfileok. A TC-ben megnéztem és összeadtam az egyes könyvtárak által foglalt helyet, nincs 50 Gb, ehhez képest azt írja ki, hogy csak 1 gb szabad.
Gondolom, van egy rakat telepítési meg egyéb file, amit nem látok. Ezeket hol tudom megnézni? Vagy mi lehet ennek még az oka?

köszi

ui.: lomtár is üres.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37245) Sub-ZeRo válasza rlazol (#37244) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Virtuális ram, lapozó fájl mondjuk.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37246) #54715584 válasza rlazol (#37244) üzenetére


#54715584
törölt tag

A múltkor ajánlották ezt nekem és be is jött: Treesize Free

Kb. 45 giga volt az összes könyvtáram, most alig 27...
Nagyon sok dolgot lehet törölni, ami nem kell, szörnyen sok szemét van a könyvtárakban.

(#37247) rlazol válasza Sub-ZeRo (#37245) üzenetére


rlazol
addikt

és ezeket hol találom, hol tudom beállítani? törölni?

monstre: köszönöm, megpróbálom.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37248) rlazol válasza #54715584 (#37246) üzenetére


rlazol
addikt

ez hogy működik? honnan tudom, mi kell, mi nem kell?
pl wan 13+Gb a C\windows\winsxs könyvtárban - ezek kellenek?kép

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37249) #54715584 válasza rlazol (#37247) üzenetére


#54715584
törölt tag

Rendszer - Speciális beállítások

Futtathatsz egy lemezkarbantartót is, sok feleslegtől megszabadíthat. Ha a Rendszerfileok törlését választod, akkor egy újabb frissítés után sok telepítőt is tudsz törölni.

Treesize Free-t is ajánlom, bár azzal csak óvatosan.

CCleaner is jó választás egy kis pucoláshoz, de az is csak óvatosan.

(#37250) #54715584 válasza rlazol (#37248) üzenetére


#54715584
törölt tag

A winsxs mappát én nem piszkálnám, fontos rendszermappa a rendes működéshez. Viszont vannak tmp és temp könyvtárak.
Program files mappákat is érdemes átnézni.
És ami nálam nagyon sokat segített: a User mappában lévő mappákat mindenképpen érdemes átnézni, nagyon sok szemét van benne vagy olyan programok könyvtárai, amiket már nem használsz, de esetleg telepítő fileok vagy más hasonló dolgok ott vannak.

Nekem 7 giga volt a user mappa. Dropbox is benne volt, azt kivettem, 4,5 giga volt. És még 1,5 gigát kitakarítottam belőle.
Most kb. 500 mega az egész könyvtár, és jóval gyorsabban működik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.