Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) micafighter válasza akoska23 (#37848) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, honnan van z iso? Csinálj rajta SHA1 check-et. Ha nem tudod mi az akkor írj és ha hazaértem leírom képekkel meg linkekkel. Milyen OPrendszeren próbálod készíteni a telepítőt ? Nekem windows 8on nem sikerült működő telepítőt csinálni a w7 usb download toolal, viszont w7 alól szinte mindig jó.

Úgy érdemes telepítőt csinálni egyébként, hogy minden háttér folyamatot leállítasz, még a vírusírtót is, mert bezavarhatnak a telepítő készítésébe.

(#37852) akoska23 válasza micafighter (#37851) üzenetére


akoska23
aktív tag

Szia! Egy torrentről letöltött fájl a telepítő évek óta ezt használom mert hiába van egy win7 dvd-m ha a laptopba nincs optika :) Nem tudom mi az amit írtál de egy próbát megér.

Üdv Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#37853) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Egy kedves ismerősöm el szeretné adni laptopját, és megkért, hogy a személyes dolgait töröljem le vagyis állítsam vissza alaphelyzetbe (mint amikor megkapta).
Windowsnál nincs olyan opció, mint androidnál, hogy "gyári visszaállítás"?
Mindenképpen újra kell húznom a gépét ehhez?

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#37854) LonGleY válasza bsanya (#37853) üzenetére


LonGleY
veterán

A Win visszaállítására nem tudok válaszolni, attól függ, hogy megtartotta-e a gyári partíciót, amin a visszaállító lapul. Ilyen reset opcó szerintem csak a 8-ban van, vagy csak nem tudok róla.

Az újrahúzás ráadásul egy dolog. A másik viszont, hogy a winyó felületét nem árt wipe-olni is, hiszen mindaddig, míg csak simán törölve/formázva vannak az anyagok a gépen, visszaállíthatók. A biztonságos törlés a CCleaner-rel elvégezhető (Eszközök > Meghajtó tisztító > Csak a szabad terület). Egy jó háromszorossal ha rámész, akkor elkerreg pár órát a gép. :]

[ Szerkesztve ]

(#37855) kispx válasza bsanya (#37853) üzenetére


kispx
addikt

Aha, ha nincs recovery partíció. És a személyes adatokat (hacsak nem ssd-s a gép) eraser programmal törölni, hogy utána ne lehessen visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#37856) DS39 válasza kispx (#37855) üzenetére


DS39
nagyúr

ilyenkor ha sima formázás után rádob egy Linux-ot, ext4-es fájlrendszerrel, akkor is visszaállíthatóak az adatok?

LonGleY: értem, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#37857) LonGleY válasza kispx (#37855) üzenetére


LonGleY
veterán

Aha, és nézzen át előtte minden programot és registry bejegyzést? Szerintem is mindenképp kell egy teljes visszaállítás vagy újratelepítés, utána pedig az említett módszer. A manuális tisztítgatásnál mindig hátramaradnak cuccok.

DS39: Attól még, mert ext4-nek jelölöd a fájlrendszert, nem jelenti automatikusan, hogy végig is formázza a lemezt. Ilyenkor még érintetlenül maradnak a fájlok. Ahhoz végig kell rajta menni többször is, hogy valóban biztonsággal letudd a törlést.

[ Szerkesztve ]

(#37858) Doky586 válasza bsanya (#37853) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Windowsnál nincs olyan opció, ... hogy "gyári visszaállítás"?"

Ha még az eredeti előtelepített win van rajta akkor: van. Win boot alatt F9.
Formázza a C:-t és mindent visszatelepít (bolti állapotra) magától fél óra alatt.

[ Szerkesztve ]

(#37859) bsanya válasza LonGleY (#37857) üzenetére


bsanya
aktív tag

Akkor, most így ahogy van futtassak egy CCleaner tisztítást és utána húzzam újra?

Xiaomi Mi 11i

(#37860) bsanya válasza Doky586 (#37858) üzenetére


bsanya
aktív tag

De jó lenne ez a megoldás :C
Majd megnézem...

*bocs elfelejtettem a szerkesztés gombot :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#37861) kispx válasza LonGleY (#37857) üzenetére


kispx
addikt

Registry bejegyzésekben nem nagyon találni személyes adatot. Max programokhoz kulcsokat. De a swipe tényleg jobb.

(#37856) DS39
Lehet, de macerás, meg szerencsejáték is. Egyszer amikor csináltam, akkor majdnem 1 GB adatból pár 10 MB-ot tudtam csak visszanyerni. (De lehet, hogy én voltam a szerencsétlen.)

[ Szerkesztve ]

(#37862) LonGleY válasza bsanya (#37859) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem. Előbb törölj mindent a D-ről, állíttasd vissza a rendszert, és aztán mehet a szabad terület törlése CCleaner-rel a C és D meghatókra egyaránt (mondjuk a háromszoros módszer már elég jó).

Ha nincs gyári visszaállításra lehetőség, akkor pedig fogj egy Parted Magic-et (letöltés), nyomd ki pendrive-ra vagy CD-re, bootolj be róla, nyomj egy teljes pusztítást a merevlemezen (erre több eszköz is megtalálható a kis Linux disztróban, pár óra alatt végez), és aztán telepítsd a Win-t! Szerintem.

Ha van lehetőség a merevlemez külső tokba vagy másik gépbe pakolására, akkor a CCleaner-rel teljes wipe-olást is végezhetsz rajta, így nem kell Parted Magic-ezned. Attól függ, neked mi egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#37863) LonGleY válasza bsanya (#37859) üzenetére


LonGleY
veterán

És véletlen se keverd a szimpla tisztítással, az csak az általános karbantartás funkciója a CCleaner-nek.

(#37864) bsanya válasza LonGleY (#37862) üzenetére


bsanya
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Xiaomi Mi 11i

(#37865) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Otthoni felhasználásra, 7-8 éves gépre(2GB DDR2, 7300GT, Pentium D 925) milyen Windows 7-et érdemes rakni, amivel legalább az XP felhasználói élményét hozni fogja, és nem hasal el a kevés RAM miatt? A helyigény se lenne mellékes, 40GB winyóból kéne gazdálkodni, jelenleg az XP már 2,5-3 éve él 15GB-tal, csak idegesítőek a support hiánya miatti anomáliák.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#37866) LonGleY válasza CHIPman (#37865) üzenetére


LonGleY
veterán

A 2 GB RAM teljesen jó a Win 7-hez addig, míg nem akarsz komolyabb szerkesztőprogramokat futtatni. Persze, ki tud futni a limitből, ha nagyon sok füllel használod a böngészőt, de alapvetően azzal a mennyiséggel már jól tud bánni a rendszer. Különbség nincs a verziók fogyasztása közt (hacsak nem a lebutított Starter-ről van szó), ideális esetben a 64-bites Home Premium jó választás otthoni gépre.

Windows 7 Editions - Comparison chart

[ Szerkesztve ]

(#37867) DS39 válasza CHIPman (#37865) üzenetére


DS39
nagyúr

egy Home Premium szerintem megfelelő lesz. és persze 32 bites. (a 2 giga ram miatt)
még az aero-t kikapcsolhatod majd, akkor simán XP tempós lesz.

(#37868) quailstorm válasza CHIPman (#37865) üzenetére


quailstorm
nagyúr

40GB? Egy sok frissítést tartalmazó SP1-es telepítővel éppen el lehet rajta férni. XP-mellett nem nagyon.
A vinyó miatt lesz szar, de nagyon. A HW bőven több mint elég.
Home premium x64 vagy jobb. Ha valamiért x32 kell akkor meg az.
Ilyen lebutított startert meg basicet felejteni kell.

(#37867) DS39 : aero fogyaszt max 60mb RAMot. VGA meg ott van hozzá, garantáltan nem venné vissza a teljesítményt, viszont nélküle pár kényelmi funkció elvész.

[ Szerkesztve ]

(#37869) LonGleY válasza DS39 (#37867) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért 32-bites, mert 2 GB RAM van csak a gépben? Ez nem logikus. A 64-bites kiforrottabb, stabilabb (ellentétben az XP-vel). Ha a proci bírja, minden esetben azt van értelme pakolni, ez nem is kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#37870) DS39 válasza LonGleY (#37869) üzenetére


DS39
nagyúr

4 GB ram-nál érdemes 64 bitre váltani. a 64 bites Win7 500 MB RAM-mal többet használ, ami nálam olyan 1,1 GB, ami persze nem sok, de ha csak 2 a max, akkor szerintem jobb a 32-es, ott 600-650 MB, az alapból használt. a rendszer stabilitásban én nem tapasztaltam semmi különbséget.

(#37871) LonGleY válasza DS39 (#37870) üzenetére


LonGleY
veterán

Én nem tudok ekkora különbségről. Asztali gépet meg simán pár ezerből bővíteni lehet az átlagfelhasználás esetében ideális 3 vagy max. 4 GB memóriára. Szerintem ennyit megér a dolog. Én azért több 32-bitest láttam lehalva, az általam telepített 64-esekkel még sosem volt gond (nem is maradt emiatt sok visszajáró ügyfelem. :Đ).

[ Szerkesztve ]

(#37872) DS39 válasza LonGleY (#37871) üzenetére


DS39
nagyúr

személyes tapasztom alapján (ami nyilván nem releváns világszinten), nincs semmi para 32 bitessel.
viszont a másik hogy írta hogy 40 GB-on kellene elférjen, így a Win Update szempontjából is "jobban" jár, mert kisebbek valamelyest az update-ek.

(#37873) LonGleY válasza DS39 (#37872) üzenetére


LonGleY
veterán

A 40 GB teljesen lepucolva, egy partícióval bőségesen elég a 64-es alá is. Kb. alapprogramokkal, update-ekkel 25-30 GB a foglaltsága. Linkeltem neki frissített telepítőket, azzal is csökken a szemetelés. Hibernáció off, indexelés off, lemezkarbantartóban takarítás, CCleaner néhai használata. Ennyi kell kb.

[ Szerkesztve ]

(#37874) akoska23


akoska23
aktív tag

Kipróbáltam LonGleY által küldött RUFUS programot de azzal sem jutok előre valami használja a pendrive-ot. Mi lehet az?

(Hogy elképzelhető legyen a helyzetem én Hollandiában ülök a szóban forgó laptopot (Asus x401a) most vettem a feleségemnek használtan egy rosszul telepített windows 7 -tel (nincs hely a C meghajtón kicsi a partíciója a windows nak,vírusos a gép,nem megy a wifi,a lan port se működik egy csomó dolog felkijáltójeles az eszközkezelőben) szóval TeamViewer segítségével próbálom csinálni a gépét mert az egyetlen Windows 7 bootolható kész pendrive-unk nálam van itt kint. De nem gondoltam volna hogy ilyen nagy fába vágom a fejszém hogy nem tudok megcsinálni egy Win7 telepítőt ilyennel még sosem találkoztam.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#37875) #54715584 válasza LonGleY (#37873) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam úgy 30 giga a rendszer, hogy van benne egy majd 8 gigás játék is, szóval bőven elfér az 40 gigán normál használtra, ha rendesen karban van tartva. :K

(#37876) #93794560 válasza #54715584 (#37875) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én használtam 64 bites Win7-et 2 giga RAM-mal, egy Intel Pentium D-945 3.4 GHz-es procival szerelt gépen. Semmi különbséget nem vettem észre a 32 biteshez képest. Sem lassabbnak, sem pedig gyorsabbnak nem éreztem. Simán működött.

(#37877) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Elég gyakran újraindul a win 7, beállítottam, hogy mutassa a hiba okát de nem tudom értelmezni, tudtok segíteni mi lehet a hiba oka?

köszi

ati

(#37878) vlevi válasza ati888 (#37877) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az fsni64.sys-nek kellene utananezni. Miaz? Egyetkettot guglizatm, nem tudom jol olvastam-e, f-secure-al kapcsolatban talaltam dolgokat. Ha van f-secure a gepeden, akkor uninstallald.
Ha viszint mindne kekhalalnal mas file-t ir ki a vegen a hiba okanak, akkor mas lesz a problema, talan memoria.

(#37879) ati888 válasza vlevi (#37878) üzenetére


ati888
senior tag

UPC Smart Guard van a gépen, az pedig a f-secure-t használja. Figyelni fogom mit ír ki legközelebb.

ati

(#37880) gerrog


gerrog
aktív tag

hali

64 bites win 7

hol tudom megnézni az intel chipset driver verziószámot?
vagy milyen programmal?

eszközkezelőben nemtom melyiket kell nézni, aida64-ben sem találom

help pls :F

[ Szerkesztve ]

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#37881) CHIPman válasza quailstorm (#37868) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi mindenkinek. Erre reagálnék, nem az XP mellett kell elférni, hanem a helyén, a 15GB-on. Akkor ezek szerint ennyi helyre meg se próbáljam felrakni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#37882) quailstorm válasza CHIPman (#37881) üzenetére


quailstorm
nagyúr

semmiképp se
Ahogy én használom 60-80GB-os partíció a minimum, de igazából 100-at is tele tudok rakni. Játék nélkül.
15-re még az XP is csak akkor fér el ha pár frissítés, a telepítőbe integrált SP3, meg egy két app, office, és kész. Teli van.

(#37883) CHIPman válasza quailstorm (#37882) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Egyáltalán nem vagyok laikus, annyira nem kevés az XP-nek a 15GB, többször használtam már így. Sőt, egy 7GB-os Quantum Fireball-on is volt XP SP1-em. A főgépemen a 7 egy 64GB-os SSD-n van, 20GB alá egyáltalán nem ment a szabad hely, és én sem játszom. A legkevesebb helyigénnyel rendelkező(integrált SP2) WIN7-et keresem, de ezek szerint nem sok különbség van a verziók között a Startert kivéve. Abban mi hátulütő lenne?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#37884) quailstorm válasza CHIPman (#37883) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Maximalizálva van a párhuzamosan futtatható appok száma, nincs aero, media center, codec, semmi.

Én meg kaptam 4,3GB-os quantum fireballon XPSP2-t telepített office 2003-mal? Na kinek van nagyobb pénisze?
De nem ez a lényeg, 15GB-ot úgy kihíz mint a sicc. Én odadobnám neki az egész vinyót hogy ne kelljen állandóan baszakodni a hely miatt csak ha ráérsz.

De egyébként azt csinálsz amit akarsz, te használod. Én csak leírtam a tapasztalatom. Ja és játszok, de más partíción vannak.

[ Szerkesztve ]

(#37885) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

hdd sentinel telepítése után megváltozott az alul látható 2 ikon, ez zavart, úgyhogy letöröltem (a hdd sentinelt)
most ilyenek az ikonok, lehet ezen változtatni? :F

(#37886) CHIPman válasza quailstorm (#37884) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Chrome az egyetlen felhasználó által futtatott app, a többi egy nyomtató daemon, egy antivirus és kb ennyi. Maximum egy Word vagy Excel csúszik be néha. A Starter sem férne el?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#37887) brd válasza thiclyoon (#37885) üzenetére


brd
nagyúr

Talán az a legegyszerűbb, ha visszatelepíted, kikapcsolod benne az ikonok cseréjét, majd megint eltávolítod.

The only real valuable thing is intuition.

(#37888) thiclyoon válasza brd (#37887) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

köszönöm :R :R

(#37889) quailstorm válasza CHIPman (#37886) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azzal a szarral én nem foglalkoznék :DDD
Suliban 20GB van a win7-nek, az van full tele. Állítólag a diákok így nem tolják teli szeméttel. Szóval próbáljad te dolgod.
Suliban Win7 enterprise x64 van meg office 2010 és chrome FF.

(#37890) Doky586 válasza CHIPman (#37886) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win7 startert nem is lehet boltban vásárolni mifelénk.
Lopni pedig nagyon a legalja lenne.. Lopni inkább drágább dolgot szokás.
Persze hallani olyat hogy a kukából kilopják a szemetet a guberálók..

(#37891) flurider


flurider
aktív tag

Hi!

Ujrarakom a laptopom. Win7 64bit van hozza alapbol.
Ha ujrarakom, aktivalom, majd csinalok egy system image backupot az egeszrol es ugyanazt visszahuzom egy masik particiora, akkor tudom hasznalni oket kulon? A backup visszahuzas nem kuld rontast arra a 100 megas boot prticiora?
Az egyik mndenre kell, a masik csak virtual gepekre meg homelabra.

Koszi

Csillagkörü Litér

(#37892) flurider válasza gerrog (#37880) üzenetére


flurider
aktív tag

Az eszkozkezeloben a system devices alatt talalod meg a chipseted (+jobbgomb properties driver tab)

Csillagkörü Litér

(#37894) LonGleY válasza flurider (#37891) üzenetére


LonGleY
veterán

Ennek a ráduplázásnak meg vajon mi értelme? Ha van egy jó rendszered, akkor azon a "minden" és a virtualizálás is elmegy. Legfeljebb több usert hozol létre...

(#37895) micafighter válasza flurider (#37891) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha ezt szeretnéd, akkor én macrium reflect free-vel csinálnám. Ingyenes, gyors, egyszerü. Pár kattintás, és lesz egy teljesen klónozott rendszered. Nekem pár napja egy 50 GB-os rendszert SSDről HDD-re 10perc alatt klónozott.

(#37896) flurider válasza micafighter (#37895) üzenetére


flurider
aktív tag

Kiraly, koszi!

Csillagkörü Litér

(#37897) flurider válasza LonGleY (#37894) üzenetére


flurider
aktív tag

Nade amikor az udvozlokepernyoig is nehezen jut el, akkor ott mit szmait a juzer

Csillagkörü Litér

(#37898) micafighter válasza flurider (#37896) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szivesen ;) Itt van a Macriumhoz egy rövid leírás és egy videó a klónozásról, leaírás , videó.

[ Szerkesztve ]

(#37899) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy van nekem egy notebookom, amin a win 7 nem enged be az eddig működő jelszóval. meg lehet oldani valahogy, hogy az adataim elvesztése nélkül belépjek a windowsba? Vagy teljesen húzzam újra a rendszert (bár talán azt is csak a win alól lehet)?Előre is köszönöm a segítséget.

(#37900) Doky586 válasza flurider (#37891) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

virtual gépet VMWARE vagy VIRTUALBOX -al érdemes csinálni persze ekkor nem szabad engedni az aktiválást mert az elronthatja az eredeti rendszert..

"amikor az udvozlokepernyoig is nehezen jut el.."
Ilyen rendszert Macriummal se klónoznék...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.