Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok :B
Adott három laptop, amik nem éppen úgy működnek, ahogyan azt elvárnám tőlük.
Az egyik egy Dell XPS (i5, 8GB RAM, 1TB HDD, 525m)
-OS: előre telepített x64 Win7 Home Premium (Recovery-ről, ami csak parancssorral indul el Hiren's Boot CD segítségével), illetve a napokban kaptam hozzá a Dell supporttól egy DVD-s verziót driver nélkül.
-Böngésző: IE 11
-Antivírus: Kaspersky Internet Security 2014
-Egyéb: MS Office 2013, BSPlayer, CCleaner, Total Commander, Daemon Tools, BB Link, uTorrent.
-Játék, stb: Teamspeak 3, Hamachi, Age of Empires II, Aion.
Ezt a gépet én használom, játék, sok internetezés, film, zene, telefon sziknronizálása. Kb ennyi.
A második egy kissé gyengébb Toshiba Satellite L650 (i3, 4GB RAM, 650GB HDD, intel 3000HD). -OS: MSDN-es Win7 Ultimate x64
-Böngésző: Chrome
-Antivírus: Kaspersky Internet Security 2014
-Egyéb: MS Office 2013, BSPlayer, CCleaner, Total Commander, Daemon Tools, uTorrent.
-Játék, stb: Teamspeak 3, Hamachi, Age of Empires II, Aion.
Ez a párom gépe, ő általában zenét hallgat, filmet néz, néha játszik, illetve állandóan netezik össze-vissza minden blogot, stb-t.
A harmadik pedig egy öregecske Dell Latitude E4300 (intel P9300, 2GB RAM, 80GB HDD)
-OS: Win 8.1 x64 MSDN
-Böngésző: Chrome
-Antivírus: AVG Internet Security 2014 volt amíg magától le nem törlődött, most Malwarebytes Anti-Malware és egy gyári vírusirtó
-Egyéb: MS Office 2013, BSPlayer, CCleaner, Total Commander.
Ez a párom munkaeszköze úgymond, ezen csak az Office van használatban, illetve sajnos ezen is böngészget össze-vissza mindent.

A problémám pedig az, hogy karácsonykor csináltam meg az összes gépet formázással, stb. teljesen gyári állapotúra, adatmentéssel (WD 500GB HDD-re, előtte és utána is KIS-el végigellenőriztettem, nehogy vírusos legyen). Egy ideig mennek szépen, de folyamat lassulnak és nagyon zavaró. Az enyém kb 5 perc mire bekapcsol, utána tűrhető, viszont az IE eszméletlen lassan működik, csomószor befagy az ablaka, stb, ugyanezt produkálja a BSPlayer is.
A párom Toshibája állandóan lefagy, rettenetesen lassú, és sokszor indításnál nem indul el a vírusirtó se. Emellett ha fut egy Teamspeak, egy Chrome és egy Játék, akkor komoly idő kell egy Alt+Tab-os váltáshoz, illetve mostmár egyre gyakrabban fordul elő az, hogy kiír egy hibaüzenetet, a téma átvált ilyen "csökkentett mód"-szerűre, hogy a file nem található, biztos hogy törli? és elsötétül, újraindul.
A kis Dell pedig most 1 hónapig kölcsönözve volt az egyik ismerősömnek, aki elvileg csak Skype-olt és Facebookozott egy kis online sorozat meg filmnézés közben (hurrá), és mostanra használhatatlanul lassú szar lett az egész.

A kérdésem pedig az lenne, hogy most úgyis újra fogom húzni az összes gépet, de az lenne a kérdés, hogy érdemes-e a fennt említett OS-el, és a többi programmal csinálnom, vagy kellene valami változtatást eszközölnöm?
Előre is köszönöm a segítségeteket, illetve elnézést ha rossz helyre írok.

(#37052) sfdrakex válasza Yiggdrasil (#37051) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladatkezelőben nézd meg első körben hogy mi terheli a gépet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37053) quailstorm válasza brd (#37034) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem sajna, azt is állítottam, sőt az overall nagyon kicsi szokott lenni, 500Kbyte-2 MB/s. Sentinel nem nyivákol.

(#37054) demmer123


demmer123
őstag

Állandóan kékhalálozik a gépem nem tudom mia gond.Tuningok alapok az kizárt.Táp se csinálhassa mert 2hónapos új.Memória hiba se mert memtest hibátlanul végigment.Időnként hirtelen kékhalál.
Win 8 feltenném megoldaná a problémát?
Kérlek segítsetek mi lehet a baj.

Köszi a válaszotokat.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#37055) micafighter válasza Yiggdrasil (#37051) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Elmondom én mit tennék. Alapvetően kettő lehetőséged van:

A) Ha jól értem most mindegyik gép problémás. Megpróbálhatod különböző programokkal kideríteni, hogy miért lassúak. Gyanús, hogy 3-ból 3 gép lassú, így hasonlóságokat kéne keresni. Első hallatra ez a megoldás tűnik a könnyebbiknek, de nem biztos, hogy olyan egyszerű lesz rájönni, hogy mi fogja a gépeket.

B) a 3ból az 1ik gépet újratelepíteni. Ezen a gépen szép fokozatosan "építed fel" a rendszered. Arra gondolok, hogy felrakod a Wint tiszta telepítéssel (tehát Windows telepítőből törlöd a rendszermeghajtót, és aztán oda telepíted majd a Win-t. Így a Win telepítő készíti majd el a rendszerpartíciót, szépen megformázza magának ahogy kell. Ha egy másik partícióra vannak telepítve programok, akkor azokat egyenlőre el kell felejteni, ne használd őket). Első indulás után hagyod vagy negyed órát futni a gépet. Utána restart. Aztán Win Update-ben beállítod, hogy mindenhez keressen frissítést. Futtatod a Win Update-et és felrakod a frissítéseket. Újraindítás. Felrakod az Office-ot. Újraindítás. Utána megint futtatod a Win Update-et. Ez után szépen egyesével felrakod a programjaidat, mindegyik után csinálsz egy gép újraindítást, és egy Win Update manuális futtatást. (Azért érdemes ennyiszer futtatni a Win Update-et, mert ha az egyik programod telepít mondjuk egy .net keretrendszert ami eddig nem volt fent, akkor a Win Update következő futtatásnál ahhoz is találni fog frissítéseket. És érdemes így minden program telepítése után futtatni a Win Update-et, mert így egyszerre kevesebb frissítést telepít, mint ha mondjuk egyszer futtatnál Win Update-et, miután az összes programod feltelepült, és ha kevesebb frissítést telepít egyszerre a Win Update, akkor kisebb a hibalehetőség)

Fontos: Ne tedd fel az összes általad használt programot.
MS Office 2013, BSPlayer, Total Commander, Daemon Tools, uTorrent, ezek mehetnek, szépen egyesével telepítve, ahogy írtam, de mindegyikből stabil verzió.

CCleaner, BB Link, Kaspersky Internet Security 2014, és a játékok (Teamspeak 3, Hamachi, Age of Empires II, Aion.) -> ezeket ne tedd fel. Vírusírtónak maradjon a Windows Defender.

Fontos még, hogy ennél a friss telepítésnél felejtsd el a varez programokat, minden eredeti legyen a gépen.

Ennél a folyamatnál a legnagyobb hibalehetőségeket kizártuk, így egy gyors, stabil rendszert kell, hogy kapj. Egy ideig (1-2 hét mondjuk) teszteld így a rendszert, aztán ha úgy érzed, elkezdheted felrakni a játékokat egyesével, a CCleaner, BB Link, Kaspersky Internet Security 2014 programokat viszont ne tedd fel egyenlőre. Érdemes lesz mindegyik program telepítése előtt majd rendszervisszaállítási pontot csinálni manuálisan. Fontos, hogy a stabil rendszerre, ami MS Office 2013, BSPlayer, Total Commander, Daemon Tools, uTorrent -et jelent, ez után is egyesével tedd fel a programokat(játékokat), és mindegyiket használd 2-3 napig, mielőtt feltennéd a következőt. Így szépen fokozatosan haladva szerintem ki fog derülni, hogy mi a ludas.

Amig az egyik gépen csinálod a B) folyamatot, addig a másik kettőn csinálni tudod az A) folyamatot.

(#37056) olivera88 válasza olivera88 (#37047) üzenetére


olivera88
veterán

Erre valaki? [link] Okozhat adatvesztést ha megtelik a partíció? A C partícióm lett tele kis időre 2-3 mb hely volt rajta.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37057) föccer válasza olivera88 (#37056) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg nem, max akkor, ha áthelyeztél egy fájlt (egy másik meghajtóról), és a fájl másolása közben telt be a lemez. De elvileg ez sem okozhat adatvesztést.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37058) olivera88 válasza föccer (#37057) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. Nem helyeztem át fájlt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37059) Darkness válasza demmer123 (#37054) üzenetére


Darkness
aktív tag

Üdv!

netán esetleg: hotfix ?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#37060) Jarod1


Jarod1
addikt

mitől llehet az hogy eltűnt pár mappa a program filesból? Norton ghost pl, meg a kmplayer is.nem volt uninstall.

(#37061) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Árt-e egy Windows 7 Professional 64 bites rendszernek,vagy a rajta levő programoknak az,ha a "Windows indítása"felirat közben nyomom meg a "Power"gombot,amivel alaphelyzetben ki tudom kapcsolni a gépet?
Tehát mielőtt betöltene,az előtt kapcsolom ki.

(#37062) quailstorm válasza Kezdő vagyok (#37061) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elég intenzíven. Konkrétan NTFS fájlrendszerhibát okoz, rossz esetben adatvesztéssel. Próbáltam...
Legjobb esetben megúszod pár óra chkdsk-kel.

(#37063) föccer válasza quailstorm (#37062) üzenetére


föccer
nagyúr

A chkdsk meg rosszabb esetben teljes adatvesztést tud okozni, amit ráadásul szinte lehetetlen vissza állítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37064) quailstorm válasza föccer (#37063) üzenetére


quailstorm
nagyúr

még ilyen nem történt

(#37065) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A WIN7 tűzfalàban hol kell beàllítani,hogy egy adott program ne mehessen ki a netre?

(#37066) micafighter válasza GEPESZ66 (#37065) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vezérlőpult -> Windows Tüzfal -> bal oldalt haladó beállítások, azon belül kimenő kapcsolatok. Ott vannak a szabályok. A szürkével jelöltek inaktív szabályok.

(#37067) #41133696 válasza #54715584 (#37041) üzenetére


#41133696
törölt tag

;)

Anno én is ezzel találtam meg egy csomó felesleges dolgot, pl hogy a JAVA képes volt egy bug miatt 500 MB-ot foglalni (nem törölte a régi verziókat frissítés után), ekkor átgondoltam kell e nekem még a JAVA. Aztán mivel ekkor már nem voltam CIB-es (CIB Internet Bankhoz kell), és nem is chatelek, így ment a levesbe mindegyik gépemen, Windows 7 és Windows 8.1 rendszereken egyaránt. Anroidon szerencsére eleve nincs, a másik "kedvencemmel" együtt (Flash), de azt PC-n még nem éri meg kiselejtezni, ki lehet, csak magát szívatja vele az ember. Illetve Windows 8.1 rendszeren valamint Chrome felhasználóknak nem, mert IE 11-ben és GC-ban is beépítve van.

Ja látom, hogy négy SATA helyed van, nekem ugyan 5 van a lapon, de ebből egy SSD+3 HDD elvisz négyet, az ötödiket meg a DVD író :)

(#37068) Lenry


Lenry
félisten

a helyzet
adott egy gép, Win7, egy frissítés valószínűleg valahol beragadt, mert boot után rögtön azzal kezd, hogy konfigurálná a frissítéseket, de valami nem sikerül, ezt kiírja, és visszavonná a változásokat, de itt elakad és hosszú órák után sem végez vele
"Failed to configure updates, reverting changes"

mit lehet ezzel kezdeni?
mondom mi nem működik:
- sok fórumon javasolják, hogy tiltsuk le a selejtes frissítést, de ez nem játszik, mert nem indul el a Windows, csak csökkentett üzemmódban, ott meg nem tudod piszkálni az Updatert, mert nem fut a service, és nem is indítható el.
- rendszervisszaállítás. bár szinte 100%-ig meg vagyok győződve, hogy ez segítene, de sajnos valaki, valamilyen megfontolásból letiltotta, így nincs miről visszaállítani.
- újratelepítés. ahhoz nincs kedvem, nem az én gépem, nem is fizetnének érte és március 15-e van.

ötletek?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37069) Jarod1


Jarod1
addikt

Tudja valaki mi a fene lehet az a jsdriver? meg shopperpro? ezt betölti a win7 de fogalmam sincs mi ez...

(#37070) Lenry válasza Jarod1 (#37069) üzenetére


Lenry
félisten

rákereshetünk a Google-n, de te is... :)
nevéből ítélve valami malware

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37071) Winnie The P válasza Jarod1 (#37069) üzenetére


Winnie The P
őstag

jsdriver
shopper pro

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#37073) Jarod1 válasza Lenry (#37070) üzenetére


Jarod1
addikt

hja a hozzászólás után rájöttem én is hogy a Google jóbarát...thanx

(#37074) brd válasza Lenry (#37068) üzenetére


brd
nagyúr

Igyál egy pálinkát az egészségükre, és hagyd a francba.
Ha le tudod menteni az OS partícióját, akkor lennének ötleteim, de gondolom, erre nem nagyon van lehetőséged.

Esetleg innen a 3-as lépést megpróbálhatod, az jobbára veszélytelen.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37075) Yiggdrasil válasza micafighter (#37055) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Szia!
Köszi a választ, akkor így fogom csinálni.

Más kérdés:
Ha adott ez az előre telepített csoda, akkor tudok úgy paritícionálni hogy meg is maradjon, de mégse 1 partíció legyen csak a 750GB-os merevlemezből? Utálom, hogy minden egyes alkalommal mentenem kell minden adatot az amúgy is túlzsúfolt külső winyóra.

(#37076) umbriel válasza umbriel (#37022) üzenetére


umbriel
csendes tag

Ha valakit érdekel a megoldás: nem elég inaktívvá tenni a rendszer partíciót, törölni is kellett.

(#37077) Lenry válasza brd (#37074) üzenetére


Lenry
félisten

megpróbáltam, de a regeditben inaktív volt a Struktúra betöltése menüpont, de szerencsére máshogy megoldottam, így most jó.
csökkentett módban a korábban telepített frissítéseket le lehet kérni és Uninstallálni is lehet, onnan láttam, hogy SP1-et próbált szerencsétlen gép telepíteni, ott akadt valahol el. letöröltem, elindult (sikeres boot után pedig boldogan tájékoztatott, hogy sikeresen felrakta az SP1-et, pedig nem)
mindegy, amikor legközelebb arrajárok, viszek magammal WSUS-t, azt ráeresztem, addig meg letiltottam a Windows Update-et.

(#37076) umbriel vagy simán előrébb vehetted volna a boot sorrendben az SSD-t

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37078) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Üdv!
Ha valaki csinált már ilyet:

Adott egy Dell laptop, azon egy Recovery partícióból elérhető Win7 HP.
Termszetesen volt winyócsere a Dell által, és az újon már nem fut le a Restore Backup.
Na én ezt vagy 1 hét keresgélés után meg tudtam oldani úgy, hogy egy Hiren's Boot CD-ről bebootolok, és egy 32 bites imagex.exe filet visszamásolok oda ahol lennie kellene, majd egy parancssorral formázom a C:-t, és egy marha hosszú paranccsal pedig elindítom a recovery-t.
Ennek eredményeként felkerül a gyári rendszer. Persze a Dell Datasafe akármi ami elvileg indítaná a Restore Backup nevű funkciót random időnként összeomlik és kikapcsol egy csokornyi hibaüzenettel.

Én szerintem a szervizesek csesztek el valamit amikor felklónozták az új vinyóra a partíciókat, azért nem megy F11-ből a visszaállítás.

Persze hívtam is őket, mondták, hogy elvileg kaptam egy DVD-t amivel vissza lehet állítani, mondtam hogy nem, ere küldtek laza 1 hónap alatt egy Win7 HP DVD-t, felhívtam őket, azt mondták, hogy ezen csak egy előre aktivált Win van, de semmi több (se driverek, se semmi). Mondtam is magamban, hogy köszi, van MSDN accom, arról olyan eredeti Wint szedek le amilyet akarok.

A kérdésem pedig az lenne, hogy szeretném valamilyen formában megőrizni ezt a partíciót, mert hiába a parancssoros szenvedés, mégiscsak egy konyhakész rendszert kapok ha végigfuttatom, bánnám ha elveszíteném. Viszont nagyon kényelmetlen az a része, hogy minden egyes visszaállításnál minden szart le kell mentenem a ~750GB-os partíciómról, merthogy ugye csak egy C:-t kaptam.

Szóval a kérdésem, hogy le lehet valahogy menteni ezt az előre telepített csodát kölső vinyóra, vagy DVD-kre valahogy hogy szétszedhessem nyugodt szívvel az egy hatalmas partíciómat egy OS meg egy Data-ra?

(#37079) TigerCat válasza Yiggdrasil (#37075) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha kész a rendszer, létrehozol egy új partíciót, arra teszed a dolgaidat, a másikon csak a rendszer legyen. Majd lefuttatsz egy lemezkarbantartót, törlöd a felesleges fájlokat és lemented az egészet, pl. ezzel. Ha valami nem oké, csak visszaállítod és kész. Nekem csak egy 256 GB-os SSD van a gépemben, de így csináltam meg. A jó kis rendszerem le van mentve a másik partícióra, így ha gond van, csak visszaállítom és kész. Az egész művelet nem több 5 percnél. A dokumentumaim, képeim, stb. szinkronizálva vannak egy fájlszerverre (a te esetedben a külső vinyó lesz a nyerő), így azok is biztonságban vannak.

Nekem is Dell laptopom volt előtte, amit DVD-ről telepítettem és a fent leírtak szerint mentettem le. Közel 3 évig így használtam, tökéletesen. Most egy barátomnál van, aki szintén gond nélkül használja. Ha kell, segítek privátban...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37080) Yiggdrasil válasza TigerCat (#37079) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi a választ, küldtem egy privátot ha nem gond :)

(#37081) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

összeraktam egy új gépet és telepíteném a w7-et, de van egy kis gondom.

még egy kis info:
a telepítő saját eredeti windows 7 lemezről készült kb 2 hónapja (X17-04958)
SSD-t látja a bios

valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#37082) vlevi válasza Sanyi.mTs (#37081) üzenetére


vlevi
nagyúr

Veletlenul nem usb3-ba dugtad a telepito pendriveot? Win7 nem ismeri az usb3-t csak gyarto driverrel.

(#37083) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Ha belassul a windows akkor ajánlott újrarakni? Ehhez kapcsolódik hogy ilyenkor ha például másik verzíót raknám akkor elég a javítás vagy teljesen újra kell rakni?Második esetben bizonyos programok nem fognak futni? Ilyenkor a windows old mappát ki is lehet törölni mert már nincs rá szükség csak a helyet foglalja?
Bocs az amatőr kérdésekért de nem lehet mindent profiként kezdeni!Előre is köszönöm az útbaigazítást :R

(#37084) sfdrakex válasza tankal (#37083) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Érdemes inkább takarítani, amiket nem használsz programokat, azokat eltávolítani. Utána átnézetni a gépet vírus kergetőkkel. Megnézni sok program indul-e a windowsal együtt, ami nem kell azt kiszeded. Érdemes megnézni mi használja a gépet (feladatkezelőben).

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37085) LonGleY válasza tankal (#37083) üzenetére


LonGleY
veterán

- A win 7 nem igazán szokott lelassulni, nem ártana tudni az okát.

- Ha már egyszer újrarakod, akkor tedd normálisan. Nem javítgatva, hanem format után.

(#37086) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Asztali pc-ről váltottam notebookra,a rendszert (win7 64bit sp1) ssd-n használtam,amit átszereltem a notiba. Működik is rendesen kifogástalanul,viszont kérdezném a hozzá értőket hogy érdemes e újra telepíteni inkább a rendszert a notihoz. Ha újra telepítem a wint akkor melyek azok a nélkülözhető szoftverek amiket nem kell vissza rakni. Játék már nem érdekel,(ezért lett notebook),csak internet,irodai használat (microsoft office),zene,film vagyis teljesen átlagos otthoni felhasználás.
Jelenleg telepítve van a NET Framework 4.5.1 , a Microsoft Visual C++ 2008 - 2010 - 2012. Fent van a "Java 7 update" amit nem értek miért foglal 118 MB helyet. Szóval ezek mindenképp kellenek a használathoz?

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

(#37087) DS39 válasza #77081088 (#37086) üzenetére


DS39
nagyúr

az ms cuccokat nem kell külön feltelepítened, mert majd szépen felkerül win update-tel és egyéb programok által amik igénylik. a Java-t meg ha használod kell, ha nem, akkor nem kell. ilyen egyszerű. :)
hogy miért foglal ennyit? kérdezd az Oracle-t. :P

[ Szerkesztve ]

(#37088) #77081088 válasza DS39 (#37087) üzenetére


#77081088
törölt tag

Tenkjúúúúúúú ! :P :)

(#37089) tankal válasza LonGleY (#37085) üzenetére


tankal
tag

Kösz a válaszokat!
Igazából nem az én gépem én újraraktam az enyémet (win 7 ultimate 64 bit) a konfigom az adataimnál.
A haver gépét takarítottam ki az egy E3400 4GB ram win 7 ultimate 32bit (kicsit lassúnak tűnt de lehet a gép miat) a legfőbb baj hogy valami nem stimmel a beállításoknál nem tud frissíteni a vírusírtó és így nem működik rendesen és tele volt a gép.Megpróbáltam több fajta védelmet és mindnél előjött valami hiba (a CIS nem indult,avg nem frissül...stb) Valamit beállított a srác de nem találom mit ezért gondoltam az újrarakásra,esetleg valami ötlet mit állíthatott el?

(#37090) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Windows 7 SP1 Ultimate X64 van fent, a problémám, hogy ha felkeltem alvóból akkor utána minden alkalmazás hibaüzenettel leáll amikor elindítom. Konkrétan semmit nem tudok használni..
Win8 alatt ez nem fordult elő. Tud valaki segíteni benne ?

Gépem:

IBM Lenovo ThinkCentre m55p
-Intel Core 2 Duo E6300
-4GB DDR2 Ram
-NV 9600GS
-500GB SATA HDD 7200 RPM

This is the way

(#37091) Kezdő vagyok válasza quailstorm (#37062) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A chkdsk-t elkezdte,de aztán kiléptem,azt hiszem a főkapcsoló lenyomásával,de azóta minden rendben van.
Akkor úgy néz ki,szerencsésen megúsztam?
(Ősöm csinálta a fentebbi történetet a géppel.)
Nem kell semmit sem újratelepíteni?
Operációs rendszert vagy programokat?

(#37092) quailstorm válasza Kezdő vagyok (#37091) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Majd észreveszed ha van valami :DDD
Nekem okozott mán olyat hibát hogy pl a linux nem engedte csatolni, de asszem akkor bootkor mindig meg akarta csinálni a vizsgálatot. Ha ilyen nincs akkor hagyd rá. Úgyse tudsz semmit tenni. Ha bebootol az OS akkor lényeges elem nem veszett el.

(#37093) Sanyi.mTs válasza vlevi (#37082) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

:R
nem véletlen volt a dolog, hanem szándékos. azért vettem usb3-as pendrive-ot, h majd az új gépen (ezen) gyorsabban települhessen a w7. :W

Más:
hdmi-n összekötöttem a htpc-t a HD (ready) TV-vel. viszont, a natív felbontást nem tudom beállítani (1366x768) az asztalnak, helyette 1280x720 van. így viszont nehézkes az írott szöveg olvasása a tv-n.
van valami megoldás erre?

(#37094) quailstorm válasza Sanyi.mTs (#37093) üzenetére


quailstorm
nagyúr

TV-ben olyan képmód választása, ami berakja középre és nem nyújt, nem vág?

(#37095) wolf88


wolf88
tag

HEllo!

Van én nekem két csodálatos unokahúgom, akik állandóan értenek ahhoz, hogy valamit, valahogyan elállítsanak a laptopon.Fogalmam sincs, hogy hogy a francba sikerül nekik, de komolyan mondom én ilyet még nem tapasztaltam.
Eddig az volt, hogy az oldal betűnagyságát állítgatták vagy a tálcát elhúzták valamelyik oldalra....
De most az arckönyv kezdőoldalát állították el valahogy.
Grafikai kinézet helyett csak egy alap fehér háttér van, meg betűk.Ezt hogy lehetne visszaállítani?Másik böngészőben jó az oldal.
Jah és csak a face belépő oldala.Minden más oldal működik az adott böngészőben.
Köszönöm szépen a segítséget.

(#37096) LonGleY válasza wolf88 (#37095) üzenetére


LonGleY
veterán

Nullázd a böngésző beállításait! Azt sem írtad, hogy melyikről van szó.

(#37097) Sanyi.mTs válasza quailstorm (#37094) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nincs ilyen opció a tv-n, de attól, h full képernyőn lesz, a betűk ugyan úgy nehezen olvashatóak lesznek.

(#37098) wolf88 válasza LonGleY (#37096) üzenetére


wolf88
tag

Jogos.Firefox.És azt hogy kell?

(#37099) quailstorm válasza Sanyi.mTs (#37097) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én arra gondoltam hogy minden pixelt valósan jelenítsen meg, a helyén. Ha 720p a kimenet, olvashatóság gondot nem okoz, csak legfeljebb nézed a fekete keretet a kép körül.
De az is lehet nem értem mitől szőrös a betű. Meg LCD tévém sincs, 2 havernál láttam azt ennyi.

(#37100) Mirman


Mirman
őstag

Üdv , lenne valószínűleg egy újabb hülye kérdésem , de ez az saját PC-m és nem igazán foglalkoztam aze lőtt ilyenekkel. Tehát ha újratelepítem a windowst akkor az eddig telepített programok használhatóak maradnak utána, ha nem ugyanazon a patríción vannak , vagy újra kell őket is telepíteni ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.