Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) kona005 válasza micafighter (#37240) üzenetére


kona005
senior tag

Szia!

Sikerült :C
Lelőttem a vírusírtót + a sallang progikat és jó lett.

Még egyszer köszi :R

(#37302) TigerCat válasza Petyyyyy (#37298) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Persze, direkt lemértem: [link]
Windows 7 lemez karbantartás és helymegtakarítás: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37303) LonGleY válasza TigerCat (#37302) üzenetére


LonGleY
veterán

Na jah, aztán telepítene pár programot, meg használná is a rendszert, és máris nincs elég hely a meghajtón. Frissítetlen winnel meg szórakozzon az, akinek két anyja van, vagy nincs net előfizetése. A 16 giga semmiképpen sem járható út, csak ideig-óráig.

[ Szerkesztve ]

(#37304) DS39 válasza TigerCat (#37302) üzenetére


DS39
nagyúr

az elsővel csak az a baj, hogy lemezkarbantartás után lehet hogy ennyi, de amikor telepíted, lefoglalja a többit is, amit utána te kikapcsolsz, de nála nincs rá hely hogy létrejöjjön a hiberfájl, lapozófájl stb.
a frissítések is először többet foglalnak és terjeszkednek, ami nálad elfért, később törölted, de ha 16 GB az össz hely, ami ugye még kevesebb is.., akkor nincs hova letölteni kicsomagolni, telepíteni őket, így későbbi törlésük sem lehetséges.

szóval ezt így szép dolog prezentálni, de nálad volt hogy terjeszkedni, viszont ha az egész gépben van egy 16 GB SSD, onnan nincs hova, megakad a telepítés azzal hogy kevés a hely.

[ Szerkesztve ]

(#37305) LonGleY válasza DS39 (#37304) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy másik meghajtóra telepítheti, és onnan átklónozhatja a 16 giga alá zsugorított winecskét. :] De tényleg értelmetlen lenne, nem beszélve arról, hogy az SSD-nek sem tesz különösebben jót, ha nem marad szabad hely.

Netezős gépnek pontosan ilyenkor szokás Linux-ot pakolni, az vígan elfér 16- gigán.

[ Szerkesztve ]

(#37306) micafighter válasza kona005 (#37301) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Köszi a visszajelzést, szivesen ;) örülök hogy sikerült :)

(#37307) micafighter válasza LonGleY (#37305) üzenetére


micafighter
nagyúr

Épp ezt akartam mondani, ilyenkor mindig jusson észbe a linux :)

(#37308) TigerCat válasza LonGleY (#37303) üzenetére


TigerCat
nagyúr

LonGleY, DS39:

Csak a kérdésre válaszoltam, nem akarok senkit meggyőzni, hogy ekkora helyre telepítsen. Szerintem 60 giga a minimum, de a céges gépeket 80-100 gigás rendszerpatrícióra telepítem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37309) LonGleY válasza TigerCat (#37308) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez világos, nem is gondoltam, hogy ez lenne a célod, de sokaknál a szűkös lehetőség egyben tényleges alternatívát jelent. Aztán ebből születnek azok a csodálatos képlopatok, ahol a rendszer azért nem tud fájlok törölni, mert nincs elég hely a lemezen. :]

[ Szerkesztve ]

(#37310) TigerCat válasza LonGleY (#37309) üzenetére


TigerCat
nagyúr

... és majd rendezhetünk egy "Kinek fér el kisebb helyen a Windows?" versenyt is.

:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37311) dokee78


dokee78
félisten

Kitöröltem véletlen egy filet.
Tudom melyik meghajó melyik mappájából,de a filet nem tudom.
Win7 alatt meg tudom nézni mit töröltem?
Lomtár ki van kapcsolva.

(#37312) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Erre tud valaki megoldást.
Köszönöm. :R

(#37313) Petyyyyy válasza LonGleY (#37300) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Valahogy sejtettem, hogy ez lesz a válasz. Mindenesetre köszönöm, így megy a 160-as vinyóra a rendszer.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37314) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok. Kicsit elszurtam par dolgot :D.
Szoval gondoltam kiprobalom az ubuntut, ingyen van meg minden, fel is raktam usb-re az ubuntu oldalan javasolt universal usb installerrel. Pc reboot es azota inditaskor csak egy menu jelenik meg, 4 lehetoseggel:
- try ubunti w/o install
- install ubuntu
- valami manufacturer/oem duma
- erre nem emlekszem :D, de aki erti, kell tudja, mirol van szo.

Es ennyi, nincs mar windows, vagyis nem kapom. Ha usb nelkul inditom a gepet, akkor csak egy hibauzenet jon, hogy rebootoljam, s barmit kattintok, ujra kiirja ugyanazt egymas ala.

Mi a teendo. Tudom, hogy en vagyok az aldozat es ti segitokesz emberkek, meg minden, de viszonylag surgos lenne a dolog.

Egy kollega szerint: Jó eséllyel valahogy sikerült felülcsapnod az MBR-t a merevlemezen. Kérdezd meg a windows topikban hogyan kell helyreállítani. Azt hiszem telepítő lemezről kell valamit mókolni parancssorban.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#37315) quailstorm válasza alpihun (#37314) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Telepítő lemezes automata helyreállítás (rendszerindítást megakadályozó folyamatok javítása), az megoldja. (nem, nem az oprendszer javítása gomb)

(#37316) spiritex


spiritex
veterán

Erre nem tudja valaki a választ?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37317) alpihun válasza quailstorm (#37315) üzenetére


alpihun
senior tag

Telepito lemez batyamnal van, az ugy meg annal surgosebb. Van alternativ modszer?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#37318) G@ben


G@ben
addikt

Segítséget kérnék Win 7-re átálláshoz. Szeretném feltenni, amivel nincs is gond, de az egerem, a régi jó Logitech MX500 nem kompatibilis vele. Ezzel csak az a baj, hogy egy Win 7 kompatibilis ilyen kialakítású egér első ránézésre 17000 Ft, annyit meg nem ér nekem az átállás, főleg, hogy a billentyűzetemet is mindenképp le kéne cserélni, mert multimédiás, de az nem is kerülne ennyibe, az vállalható.
No de a lényeg, keresgéltem, hogy hogyan lehetne az egeremet Win 7 kompatibilissé tenni, találtam is 2 leírást, miszerint a legfrissebb drivert XP SP3 kompatibilis módban kell futtatni és akkor jó lesz. Megtettem, de mivel párom laptopján próbáltam ki, lévén azon van Win 7, a tapipad kicsit bezavarhatott. Az eredmény az lett, hogy működnek az extra gombok, de úgy, ahogy gyárilag be vannak állítva, ami viszont nekem nem jó. A Mouseware-t (gyári Logitech driver) ha meg elindítom, akkor is csak a gyári eszközkezelő jön be a tapipadhoz és az egérhez, ott meg nem tudok ilyeneket állítani. Hogyan tudnám elérni, hogy a Mouseware indításával tényleg a Mouseware induljon el?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#37319) qqcqqc válasza G@ben (#37318) üzenetére


qqcqqc
őstag

van hozzá vista driver. próbáld meg azt

(#37320) quailstorm válasza alpihun (#37317) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudok róla. Hiren's boot CDn van Microsoft BOOTMGR ideiglenes bootoláshoz. Mindenképp CD-DVD kell. Vagy ugyanaz pendrive-on.

(#37321) G@ben válasza qqcqqc (#37319) üzenetére


G@ben
addikt

Egy próbát megérhet...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#37322) micafighter válasza spiritex (#37229) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mivel egy adott program ugyanazokat a registry bejegyzéseket hozza létre, ezért akárhányszor telepíted, nem fog többet szemetelni. Persze lehetnek szélsőséges kivétel esetek, de ez az alap eset, és a leg általánosabb.

(#37323) micafighter válasza alpihun (#37317) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt mindneképpen próbáld ki, engem már megmentett egy menthetetlennek hitt helyzetből.

(#37324) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Tanácsot szeretnék kérni olyantól aki mozog jogtiszta orendszerekkel kapcsolatos témákban.
Tervezek venni egy használt lapost, aminek az alján van wista matrica, de akinek lenne a gép az win7-et szeretne. Úgy hallottam lehet upgrade-elni, de nem ismerem a megoldást.
A legolcsóbb, de még jogtiszta megoldást keresem.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#37325) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Kérdezném hogy GTA San Andreas telepités után nem negedi eltávolitani a gépről! DVD nélkül is fut a játék minden fel van telepitve, de sehogy nem tudom uninstallni win prog törléséből sem, azt irja ki hogy az alkalmazás nem található, pedig minden a helyén! Ha törlöm a mappát a fenébe akkor hogy tudom a programok telepitése törlése fülből eltávolitani illetve hagy a win mappákba igy szemetet!? Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#37326) olivera88 válasza olivera88 (#37290) üzenetére


olivera88
veterán

Erre valaki? Mi az a EOLesyserror.exe? És miért nem akar leállni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37327) spiritex válasza olivera88 (#37326) üzenetére


spiritex
veterán

Nem tudom mi ez, de az ilyen esetekre van az a registry módosítás, amikor felveszel egy AutoEndTasks kulcsot (keress rá a mikéntjére), ill. a WaitToKillService és WaitToKillAppTimeout értékét kell lejjebb venni.

Pl.: http://javac-programmer.blogspot.in/2010/11/auto-end-tasks-to-enable-proper.html

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37328) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

A Windows 7-es fájltitkosítóját használva /EFS/ van arra lehetőség, hogy a titkosított mappát listázni és törölni ne tudja másik felhasználó?

(#37329) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Van a családban egy lapos amiben amd c60 és 2gb ram van, hp féle windows van rajt. Netezésre és filmnézésre van használva. Eléggé lassú most a masina, döbbenetesen lassú. A kérdésem az lenne, hogy ki tudom annyira herélni rajt windows 7-t annyira, hogy élvezhetően fusson (ha igen hogy?) vagy inkább kísérletezzek linuxal?

(#37330) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Windows 7 Ultimate x64 -et szeretnék telepíteni a gépemre és bebootolás után a "telepítés" gombra kattintva a következőt írja ki: >> KLIKK <<

Ha tudna valaki bármiféle helpet nyujtani ezzel kapcs. nagyon megköszönném.
Sajnos nem áll rendelkezésemre DVD meghajtó tehát csak USB-ről tudnék telepiteni, eddig nem okozott problémát, nem tudom most mégis miért.

Üdv.:Peti

(#37331) micafighter válasza chosa921 (#37330) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha jól értem, akkor USBről próbálod telepíteni? (#37238) micafighter

(#37332) chosa921 válasza micafighter (#37331) üzenetére


chosa921
tag

Mi az a driver amit még rákell tenni a penyora? usb 2.0- és 3.0-ról is próbáltam egyaránt sikertelen, kipróbáltam hogy a megírt usb-s pendriveket beledugtam a saját gépembe és itt működött mindkettő kifogástalanul, szóval nem a megírásával van a baj, vírus irtót nemhasználok se tűzfalat.
Még valami ötlet ? valaki akinek volt hasonló problémája?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#37333) micafighter válasza chosa921 (#37332) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mivel készítetted a telepítőt? Arra is érdemes figyelni egyébként, hogy ha van USB elosztó, akkor telepítéskor ne azt használd, hanem közvetlen a gépbe menjen a pendrive. Illetve érdemes a telepítés erejéig lehúzni minden nem szükséges perifériát a gépről.

(#37334) somasz


somasz
addikt

Jó barátomtól kaptam egy pendive-ot, így néz ki a tartalma:

Egyszer csak elcsesződött az egész, nem lehet megnyitni semmit sem. Mitől lehet? Windows hiba, vagy usb-vezérlő? Vírus esetleg?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#37335) chosa921 válasza micafighter (#37333) üzenetére


chosa921
tag

Rufus 1.4.6-al készítettem, semmi felesleges periféria nincs bedugva, csak a billentyűzet egér monitor RJ45, és megerősítem az előbb leírtamat , más gépeken is kipróbáltam a kész bootable usb-met és működött szóval nem hiszem hogy a pendrive-ben lenne a hiba

Üdv.:Peti

(#37336) Sz7Cs válasza chosa921 (#37330) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

így már én is jártam, csak nem a rufus-al, hanem egy másik szoftverrel !
utána tettem egy próbát Windows7 USB-DVD tool-al, úgy, hogy rendszergazdaként futtattam, úgy már jó volt minden !

(#37337) #01682176 válasza somasz (#37334) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nekem amikor ilyet csinált, akkor az ment vissza gariba. Próbáld meg formázni, ha nem megy, szerintem "kuka".

(#37338) chosa921 válasza Sz7Cs (#37336) üzenetére


chosa921
tag

azzal kezdtem és azzal is hasonló negatív eredmények, még valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#37339) rgeorge válasza chosa921 (#37330) üzenetére


rgeorge
addikt

Eredeti a Windows?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#37340) micafighter válasza chosa921 (#37338) üzenetére


micafighter
nagyúr

Elérhető számodra egy gép amin Windows 7 vagy frisebb OPrendszer fut?

[ Szerkesztve ]

(#37341) chosa921 válasza rgeorge (#37339) üzenetére


chosa921
tag

igen eredeti

igen elérhetó (win7 x64)

Üdv.:Peti

(#37342) cirpo


cirpo
csendes tag

Helló!

Egy borzalmas nagy problémám van :DDD
32 bites Win 7-et feltelepítettem egy meglehetősen régi gépre.
CPU: 1magos Celeron vagy Pentium
RAM: 1GB DDR
HDD: 120GB IDE
Gép típus: HP Compaq EVO D510 cmt

Win7 felment frissítések letöltődtek. Az a problémám hogy kb 15 perc futás után elsötétül a kép és nem hajlandó reagálni semmire. Amit még észrevettem hogy ilyenkor a vinyó sem aktív és indíthatom újra a gépet. Valami ötlet?
Egy mem tesztet már lefuttatam egyszer és az nem talált semmilyen hibát.
Ja még annyit hogy az MBR-t újra kellett írnom mert újraindításkor hibát írt ki. De ez még közvetlen a Win7 telepítése után volt. Lehet ez okozza a gondot?

(#37343) micafighter válasza chosa921 (#37341) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor a másik Win 7-es gép alól fel tudod rá telepíteni a Windows 7-et. A következőt kéne tenni: A merevlemezt, amire telepíteni szeretnéd a Windowst, kiveszed a gépből, és átteszed abba, amelyiken már fent van a Windows 7.

Szükség lesz
1) a gépen a telepítő ISO-ra,
2) illetve a WAIK-ra ( Windows Automated Installation Kit, vagyis Windows automatikus telepítési csomag).

Miután rádugtad a merevlemezt a gépre, és meggyőződtél róla, hogy müködik, a következőt kell tenni:

1) a WAIKot feltelepíted
2) gépet indítsd újra
3) Start menübe sajátgépre jobb gomb, kezelés, majd a bal sávban a Lemezkezelést kiválasztod
4) ((!! formázáskor minden adat elvész !! Ami kell, mentsd le !! )) a merevelemezen, amire telepíteni akarod, jobb kattintás, és formázod, ez után létrehozod a kívánt partíciókat egyszerü kötetként
5) mountold be az ISO-t
6) parancssor futtatása rendszergazdaként (tehát rendszergazdai fiókból jobb gomb a cmd-re, és futtatás rendszergazdaként)
7) keresd meg a WAIK-al települt imagex.exe fájl elérési útját. (a példa kedvéért legyen most C:\WAIK\imagex.exe , a "C:\WAIK" helyére te majd azt írd, ahol a gépeden megtaláltad az imagex.exe-t)
8) elnavigálsz a parancssorral az imagex.exe könyvtárába a következő képpen:

beírod a parancssorba:

pushd C:\WAIK

(tehát amelyik könyvtárba van az imagex.exe)

ezután:
9) írd be a parancssorba:

imagex.exe /apply e:\sources\install.wim 1 v:\

az e betü helyére a virtuális meghajtó betűjelét írd, ahova az ISO-t mountoltad, a v helyére pedig annak a particionak a betüjelét írd, ahova a Windowst telepíteni szeretnéd.

Ez elkezdi a parancssorból telepíteni a Windowst. Ha kész, akkor kikapcsolod a gépet, visszateszed a merevlemezt az eredeti gépbe, és bekapcsolod. Első induláskor konfigurálja magát, és ha befejezte, kész a telepítés.

Azért kell ennyi hókamóka, mert ha csak egyszerüen telepíted a pendriveal a másik gépről a vinyóra, akkor nem fog müködni a Windows amikor visszateszed az eredeti gépbe a merevlemezt. Ezzel a telepítéssel müködni fog.

[ Szerkesztve ]

(#37344) sz.j válasza micafighter (#37343) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Akkor a másik Win 7-es gép alól fel tudod rá telepíteni a Windows 7-et....."

Akkor már nem lenne egyszerűbb ha klónozná?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37345) micafighter válasza sz.j (#37344) üzenetére


micafighter
nagyúr

Klónozhatja a meglévő rendszerét a másik gépről. Viszont akkor Windows 7 ultimate-je lesz, annyira belakva, amennyire. Az új rendszer nem biztos, hogy ultimate (ahogy látom nem írta, milyen rendszert szeretne telepíteni), és nem biztos, hogy belakott rendszert akar rárakni. Ha új telepítést akar, akkor nem jó a klónozás. Max ha felteszi a gépére, amelyik beolvassa az USB telepítőt, és azt a friss telepítést klónozza át.

[ Szerkesztve ]

(#37346) harley


harley
senior tag

üdv

mitől lehet az, hogy a win dvd készítő 4/3-as filmet ír fel, miközben 16/9-re van állítva?
eddig 16/9-be csinálta és most akármit állítok be akkor is 4/3 lesz a tv-n már.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#37347) Kobe


Kobe
veterán

helló

cserélnem kell a vinyót a gépemben, van egy windows installerem image fileban, és van egy külön külső HDD m. Van rá mód, hogy esetleg arról telepítsem majd vissza ? Próbáltam utána járni de hol azt írták lehet, hol azt hogy nem lehet / ajánlott. Lépésenként mi a teendő vele ?
Formázni a külső vinyót nem akarom, mert van rajta még jópár backupolt holmi

(#37348) TigerCat válasza Kobe (#37347) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mentsd le szektoronként pl. Macrium Reflect-tel és azt tedd vissza az új vinyóra. Így a leggyorsabb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37349) micafighter válasza Kobe (#37347) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tehát, csak hogy jól értem-e: van egy külső hdd-d, azon egy Windows telepítő ISO. Új merevlemez megy a gépbe, és a külső hdd-röl szeretnéd rá telepíteni a Windowst ?

(#37350) micafighter válasza TigerCat (#37348) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha megvan a régi merevlemez, amin a rendszere volt, és működik még, és az a rendszer jó neki, akkor valóban ez a legjobb megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.