Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) micafighter válasza BK87 (#37899) üzenetére


micafighter
nagyúr

Indítsd a gépet csökkentett módban, és lépj be a Rendszergazda fiókkal. Ha csak nem kódoltad azt is le - feltételezhetően nem - , akkor az nem fog jelszót kérni és be tudsz lépni vele, és meg tudod változtatni a felhasználód jelszavát.

[ Szerkesztve ]

(#37902) flurider válasza Doky586 (#37900) üzenetére


flurider
aktív tag

Szoval a mostani rendszerem rossz, regi.
ujrahuzom. Az egyiket csak virtual rendszerekre hasznalom, a masikat minden masra. Nem a mostani rendszert klonoznam, hanem az ujrarakott friss, még minden egyeb corel, archicad photoshop meg mi denfele 1000 kis prog feltelepitese elott. Tehat csak driverek, meg kb virusirto.

De azert koszi az aggodast <:

Csillagkörü Litér

(#37903) flurider válasza micafighter (#37898) üzenetére


flurider
aktív tag

Hat ez nagyon kedves, koszonom! [:

Csillagkörü Litér

(#37904) micafighter válasza flurider (#37903) üzenetére


micafighter
nagyúr

:DDD ;)

(#37905) #54715584


#54715584
törölt tag

Segítsetek, valahogy átállítódott az órám, emiatt a hétvégém is jól elcsesződött, és csak most vettem észre :Y

Elvileg minden jól van beállítva, mégis késik 2 órát:

(#37906) jeni válasza #54715584 (#37905) üzenetére


jeni
félisten

feltehetőleg az alaplap gomb eleme merül,ezért pontatlan,felejti az adatokat,BIOS-ban is tudsz időt állítani.

[ Szerkesztve ]

(#37907) LonGleY válasza Doky586 (#37900) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért érdemes azzal? Szerintem a VirtualBox sokkal használhatóbb.

(#37908) #54715584 válasza jeni (#37906) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az tényleg csak egy elem? :Y Ki lehet cserélni?

Beállítottam a BIOS-ban, most jó. Csak azt nem értem, hogy a Win-ben is be van állítva a netről frissítés, az miért nem történt meg?

(#37909) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

A gépemen telepíteni akarja a windows a KB2858725-os frissítést a gép kikapcsolásakor. Látszólag rendben le is fut de újraindítás után megint ott van mint telepítendő frissítés. Hogyan tudom ezt megjavítani?

(#37910) DS39 válasza #54715584 (#37908) üzenetére


DS39
nagyúr

azt hetente egyszer frissíti. az alatt ha az elem tényleg merül, simán elállítódhat az idő.

kenguru99: az update előzményeket nézd meg, hogy sikeres volt-e. ha igen és újra ajánlja, akkor el kell rejteni. ha nem, akkor manuális update esetleg megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#37911) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy mikor USBről akarok bootolni azt írja az elején hogy hiányzó NTLDR?
Már Windows USB/DVD tool is jelezte a végén hogy valami nem oké.

Előre is köszi

(#37912) brd válasza kona005 (#37911) üzenetére


brd
nagyúr

Nem a Vista+ bootsector van a pendrive-on, hanem még az 2000/XP-s.

The only real valuable thing is intuition.

(#37913) kona005 válasza brd (#37912) üzenetére


kona005
senior tag

És ezt hogyan tudom megcsinálni? Az lehet mert atiflash volt rajta előzőleg, ami meg DOS os ugye.

(#37914) brd válasza kona005 (#37913) üzenetére


brd
nagyúr

A telepítő boot könyvtárában van egy bootsect.exe nevű file, azt futtasd le, egy admin jogú parancssorban, ilyen opciókkal, az m: az USB-s drive betűjele legyen:
bootsect.exe /nt60 m: /force

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37915) Doky586 válasza LonGleY (#37907) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanazt mondtad mint én... Mi a kérdés?

(#37916) micafighter válasza Doky586 (#37915) üzenetére


micafighter
nagyúr

Énis ezen töprengek :D

(#37917) kona005 válasza brd (#37914) üzenetére


kona005
senior tag

Köszi, nézem :R

(#37918) LonGleY válasza Doky586 (#37915) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem jól olvastam, megzavart a nagybetűzés. Nemszóttam... :]

[ Szerkesztve ]

(#37919) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy háttérképet csinálok win7-ben és amikor beállítom háttérképnek kicsit elmaszatolódottan jeleníti meg háttérként.

A laptop kij. felbontása 1366x768, ebben a felbontásban csináltam a képet.
A kép mind a programban, mind pedig végeredményképpen több fénykép nézegetőben tiszta és éles.

De amikor már beállítanám háttérképnek, akkor a win nem ugyan olyan tisztán rakja ki háttérként, hanem kicsit elmosódottabban, pedig nem lenne szabad, mintha lerontaná a minőségét.

Kipróbáltam több felbontással is és több formátumban is mint png, bmp és jpg, de ugyan az az eredmény.

Szóval nem értem, a végeredmény kimentett kép bármely képnézegetőben tökéletesen tiszta, de már win háttérnek kirakva mosott, életlen.
Tud valaki rá megoldást?

(#37920) LonGleY válasza Ice&Lime (#37919) üzenetére


LonGleY
veterán

El szabad kérni a képet? Mondjuk egy normális kódolású JPG formátumban.

(#37921) Ice&Lime válasza LonGleY (#37920) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Bocs, de nem.
Ahogy írtam is, a kép több képnézegetőben is tökéletes csak win háttérnek kirakva nem.
Eddig bármilyen képet is csináltam win7-ben már évek óta magam, még eddig win háttérnek kirakva egyik sem maradt tiszta csak nem értem miért. Ha képnézegetőkben tiszta, akkor háttérként miért nem marad az...

(#37922) LonGleY válasza Ice&Lime (#37921) üzenetére


LonGleY
veterán

Mivel rakod be? Simán win explorer, jobb klikk, beállítás asztali háttérképként?

(#37923) Ice&Lime válasza LonGleY (#37922) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Három féle képpen is.
-win explorerben jobb klikk beállítás háttérként
-win fényképnézegetőben megnyitva jobb klikk beállítás asztali háttérként
-személyre szabásnál betallózva és beállítva
..és ugyan az az eredmény mosott lesz.

(#37924) kona005 válasza brd (#37914) üzenetére


kona005
senior tag

Nagyon láma vagyok, nem bírom összehozni!
Folyton azt írja nem Win32 alkalmazás. D:\ ez a pendriveom neve, nem zudsz esetleg egy printscreent küldeni pontosan hogy és mit kéne beírni? Nagyon megköszönném...

(#37925) brd válasza kona005 (#37924) üzenetére


brd
nagyúr

64 bites telepítővel nem fog menni 32 bites OS alatt, valószínű, ez a baj. Semmi extra, futtatásba írod, hogy cmd, nyomsz entert és oda bemásolod, amit írtam (m: helyett d:-vel). Ha nincs futó 64 bites OS-ed, akkor a telepítővel bebootolva, javítást/parancssort választva ugyanúgy meg tudod csinálni az általam írt parancssal, csak a betűjelre figyelj (pl. a dir d:-vel meg tudod nézni a d: tartalmát, hogy az-e a pendrive).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37926) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Két rendszert szeretnék telepíteni, egy XP-t és egy Win7-et, az XP a HDD-re menne (ezt kell ugye először), és a Win7 menne az SSD-re. Az a kérdésem, hogy ez így ebben a felállásban megoldható e, és ha igen, akkor egy már a HDD-n lévő XP-t meg lehet e menteni a reinstalltól (nem tudom a MBR hogy nézhet ki ebben az esetben) ?

+ Mire érdemes odafigyelni OS installnál,konfigurálásnál, hogy meg legyen kímélve az SSD, van e olyan beállítás, ami fontos ebből a szempontból ?

(#37927) brd válasza VinoRosso (#37926) üzenetére


brd
nagyúr

Megoldható.
Meg lehet menteni, pl. az EasyBCD-vel egyszerűen meg lehet oldani a Win7 betöltőjében szükséges változtatást. Az MBR ugyanúgy néz ki, a különbség az aktív partíció bootsectorában lesz. Arra figyelj, hogy az XP-vel létrehozott partíciók nem jól lesznek alignálva az SSD-n. Ha az üres, és úgy telepíted rá a Win7-et, akkor ez nem baj persze. További kérdés még, hogy a HDD-ről akarod-e, hogy induljon a rendszer (gondolom, most így van), vagy az SSD-ről, ha utóbbiról, akkor többet kell bűvészkedni.

The only real valuable thing is intuition.

(#37928) Doky586 válasza VinoRosso (#37926) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a bios bootmenüjében akarod majd kiválasztani hogy hdd-ről vagy ssd-ről bootoljon akkor teljesen mindegy melyiket installálod előbb (XP-W7), ekkor a két lemez egymástól független, telepítés alatt pedig csak az egyik legyen benne a pcben.

Ha a win bootmenüjében akarod majd kiválasztani hogy melyik bootoljon akkor a feltelepített XP után kell a W7-et telepíteni, az egyik oprendszer csak akkor fog tudni bootolni ha mindkét lemez a gépben van (!), W7 telepítéskor a bios hdd-BBS menüjében az SSD legyen első helyen, és a boot-prioritás menüben is (a kettő nem ugyanaz!) az SSD legyen az első. (természetesen a telepítés idejére a DVD vagy Pendrive)

[ Szerkesztve ]

(#37929) LonGleY válasza Ice&Lime (#37923) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezek tulajdonképpen ugyanazt a win funkciót hívják meg. Próbáld meg esetleg IrfanView-al! Abban pl., ha van a saját monitorodhoz színkalibrált ICC profil beállítva, a színbeállításokat a háttérkép is örökli, míg a win-es nagy ívben tojik a dologra.

(#37930) Doky586 válasza Ice&Lime (#37923) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem itt a "középen" verziót próbáld ki mert azt biztos nem nyújtja ki desttop zoomolás esetén vagy kontrasztos témánál se remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#37931) LonGleY válasza Doky586 (#37930) üzenetére


LonGleY
veterán

De ha egyszer a méret egyezik a natív felbontással, akkor ez még csak nem is számít. Elég csúf hiba lenne különben, ezért érdekelt maga a kép. Valószínűleg ott van a turpisság elásva.

(#37932) #40835072


#40835072
törölt tag

Két windows van a laptopon (asus x501a)
először egy windows 8 volt rajta és most újratelepítettem windows 7 re , de rajtamaradt a windows 8 is mert .iso fájlból telepítettem és nem lehetett formázni a merevlemezt. Hogy tudom eltüntetni a windows 8 at? Nem engedi formázni azt a merevlemezt, ezért megpróbáltam USB ről újratelepíteni a gépet de azt írja ki hogy
"Nem található eszközillesztő.Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramokat, majd kattintson az OK gombra"

[ Szerkesztve ]

(#37933) Ice&Lime válasza LonGleY (#37929) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És ebben a programban mit is csináljak? Behívom a képet, Enter a teljes képernyő nézet és tiszta, éles a kép, oké, és most mit csináljak vele, hogy lesz ebből asztali háttérkép normálisan?
Van benne egy betenni asztali háttérképnek funkció? Mert én ilyet nem találtam benne.

(#37930) Doky586: az nem jött be sajnos, ugyan olyan mindegyikkel.

[ Szerkesztve ]

(#37934) kona005 válasza brd (#37914) üzenetére


kona005
senior tag

Nem jó így sem vagy csak nem tudom beírni rendesen... Ha reagál is valahogy csak annyit ír hogy nwm Win32 alkalmazás, nincs erre valami másik megoldás?

(#37935) brd válasza kona005 (#37934) üzenetére


brd
nagyúr

Így kellene kinéznie, kivéve, hogy access denied, mert az éppen futó rendszer meghajtóján nem lehet ilyet, ugyanis a M$ szerint így a jó :W (kattintható):

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37936) LonGleY válasza Ice&Lime (#37933) üzenetére


LonGleY
veterán

Ott van a menüben..

Amúgy Ctrl+Shift+C

[ Szerkesztve ]

(#37937) Ice&Lime válasza LonGleY (#37936) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jól beállította így háttérképnek, nem mosódott el.
Van is két kérdésem:
-megfogja e tartani minden újraindításnál, és amúgy már mindig ezt kell használjam?
-hol van ez a menüben pontosan?, mert ott nem találtam a ctrl+shift+c-t

(#37938) LonGleY válasza Ice&Lime (#37937) üzenetére


LonGleY
veterán

Megtartja.

Options > Set as Wallpaper > Centered

[ Szerkesztve ]

(#37939) kona005 válasza brd (#37935) üzenetére


kona005
senior tag

Hát én nem így írtam be :DDD

De végülis meg tudtam oldani, egy másik bootsec.exe-t szedtem le, azt bemásoltam a tool mappájába és jó lett. Az volt állítólag 32 bites ről 64 bites nem lehet alapból.

De köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#37940) Doky586 válasza Ice&Lime (#37937) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megmondtam hogy a középen (=centered) verzió kell (#37930)... ezekszerint ez volt a gond.

(#37941) VinoRosso válasza Doky586 (#37928) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hali !

Boot menüből szeretnék választani. Jelenleg 1.XP 2.Win7 a felállás (1HDD-vel) és a Win7et szeretném csak reinstallállni ha lehet, de ezt az új meghajtóra (SSD) és ezt nem tudom hogyan oldható meg. Ha leformázom a C:-t az ugye nem elég, mert attól még a bejegyzés ott marad a a boot loaderben és ha felhúzom az SSD-re az új rendszert, akkor az ugye egyrészt nem C: lesz, másrészt három OS lesz a boot menüben amiből csak kettő működik. A töröltet ha jól emlékszem még valammi BCD edit nevű cuccal ki lehet szedni, de a másik problémára nem tudom mi lehet a megoldás.

A legegyszerűbb nyilván az lenne, hogy ha a nulláról feltenném az XP-t és a Win7-et, de ezt ha lehet elkerülném. Megoldható valahogy, hogy az XP-t ne kelljen újra installálni ?

(#37942) quailstorm válasza VinoRosso (#37941) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az XP-hez semmiképp se kell hozzányúlni. Az meg hogy lesz-e fantombejegyzés vagy nem, azon múlik hogy a Win7 uninstallal eltűnik-e a BOOTMGR.
Formázzad a 7-et, rakjad SSD.re, majd nézd meg mi lett. Aztán Easy BCDvel kiigazítasz. Ha megnézed adatlapomon láthatod hány OS van fenn. XP-t egyszer telepítettem eddig. Vistát 2x, 7-et is egyszer és a Vista előtt, de volt linux is, most is van, Win8 is, most 8.1.
Meg lehet oldani.

(#37943) VinoRosso válasza brd (#37927) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hali !

Most olvasom a hsz-od. A SSD az üres igen, erre menne a Win7 a HDD-n meg maradna az XP.

"További kérdés még, hogy a HDD-ről akarod-e, hogy induljon a rendszer"

Ezen mit értesz pontosan ? Ha a Win7 az SSD-re lesz installálva, akkor gondolom alap, hogy erről is bootol nem ? Az XP pedig a HDDről bootol továbbra is, de ez nem érdekes.

@quailstorm : Ez az Easy BCD fizetős ahogy nézem , vagy ami ehhez kell azt tudja a free verzió is ?

[ Szerkesztve ]

(#37944) quailstorm válasza VinoRosso (#37943) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valószínűleg az XP partíción lesz a bootsector, hiába lesz az SSD-n a Win7.

(#37945) Doky586 válasza VinoRosso (#37941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Boot menü - Boot menü, de melyik Boot menü? a bios Boot menü vagy a hdd Boot menüje?

A bios boot menü a különböző hdd-k közt választ; a hdd boot menüje az egy hdd-re telepített oprendszerek közt választ. Gondolom nem a lassú hdd-ről akarod hogy a bootfolyamat átmenjen az SSD-re..?
Sokan panaszkodtak már (akár évekkel) a win telepítése után hogy nem bootol a win ha kiveszik azt a hdd-t amin nincs is rendszer... Te is efelé haladsz..

(#37946) VinoRosso válasza Doky586 (#37945) üzenetére


VinoRosso
veterán

Boot menünek én a HDD boot menüjét hívom, a BIOS az nálam csak simán BIOS.

" Te is efelé haladsz.."

Összesen ennyi hátránya van ennek, hogy ha kiveszem a HDD-t akkor nem bootol a rendszer ? Bár lehet, hogy ezt most még nem látom át, de jelenleg is csak ez van a gépben így ha kiveszem akkor nyilván most sem indul, az SSD meg csak egy progi miatt kell, hogy gyorsítson.

Mit tanácsolsz, te hogy oldanád meg ?

(#37947) quailstorm válasza Doky586 (#37945) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó de akkor nyom egy boot reapirt a win7 telepítőről. 10perc, azt cső. Csináltam eleget.

(#37948) Doky586 válasza quailstorm (#37947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HA tudja mit kell nyomni, de nem úgy néz ki hogy tudja..
És évek múlva ez meglepetésszerűen jön majd elő, szinte biztos hogy nem lesz kéznél bootDVD-je..

(#37949) Ice&Lime válasza LonGleY (#37938) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a segítséget! Megvan akkor.

(#37940) Doky586: de úgy nem ment, amit te mutattál windowsban, csak a program segítségével.

(#37950) LonGleY válasza Ice&Lime (#37949) üzenetére


LonGleY
veterán

Na, remek! Ettől függetlenül meglepő egy windows hiba ez, hiszen én akárhányszor natív vagy nem natív felbontású hátteret pakoltam be - akár windowsból, akár programból -, sosem lett homályos a végeredmény.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.