Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) FіkuszKukіsz válasza mezis (#36050) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Khm... Azért azt az egy kattintással többet míg engedélyezed a hozzáférést nem nevezném finnyáskodásnak.

Puma K

Nyugodtan csatolhatod egy másik vindózba, rendszergazdaként az adatokhoz hozzá fogsz férni.

Romanes eunt domus

(#36052) dances válasza szabonagyur (#36048) üzenetére


dances
tag

Köszöntem. Sikerült.

Only the Good die young.

(#36053) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, kell egy win7 reinstall. Segítsen nekem valaki legyenszives,honnan tusok letölteni olyan verziót amibe már a frissítések benne vannak. Nekem még az első kiadás van meg, vagy két óra még az update végez.

(#36054) LonGleY válasza TESCO-Zsömle (#36001) üzenetére


LonGleY
veterán

A Notepad++ hajlamos rá... mert olyankor pl. ellenőrzi, hogy az előzőleg más meghajtókról kinyitott dokumentumok elérhetők-e még. Vagy ilyesmi...

(#36055) BigManus válasza peu407 (#36053) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Oprend
Regisztráció/bejelentkezés után a fórum/oprend releases menüpont alatt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#36056) peu407 válasza BigManus (#36055) üzenetére


peu407
senior tag

THX

(#36057) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Az XP topicba nem tudott segiteni senki,igy hátha itt van ötlet.
Szóval adott egy régi 256mb os laptop. És nem jó a cd olvasója igy usb-n keresztül próbáltam újratelepiteni. De folyamatosan kiirta,hogy hiányzik a hal.dll fájl stb. Erre a megoldás átirni a boot.ini fájlt. Át is irtam csak nem jól
És most nem enged semmit se bootolni se belépni a windowsba,folyamatosan azt irja,hogy hibás dll.
Még a külső dvd irót se ismerte fel.Megvan az eredeti xp telepitő,azzal próbáltam,de semmi.
Van ötletetek,hogyan tudnék bejutni a windowsba,hogy visszairjam a boot.ini-t?
ime egy videó is róla.
Köszönöm a segitséget

[ Szerkesztve ]

(#36058) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#36057) üzenetére


Remekelek28
őstag

vagyis legelsőnek ezt irta ki :
Hard disk boot sector invalid
Press 'H' to retry Hard Disk, any other key for floppy

hiába kattintok a h-ra újra kilőki ezt..utána irták többen megoldásként a boot.ini átirását.

(#36059) mezis válasza Remekelek28 (#36057) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, téves.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36060) BigManus válasza Remekelek28 (#36057) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Indítsd el a telepítést újra, válaszd a javítás opciót.
Parancssorba írd be: fixboot és fixmbr

Vagy megpróbálhatod

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#36061) Remekelek28 válasza BigManus (#36060) üzenetére


Remekelek28
őstag

köszi
a javitást,hol kezdeményezhetem? az f8-at megnyomva nem jön elő ilyen. :( a videóban láthatod is.

[ Szerkesztve ]

(#36062) BigManus válasza Remekelek28 (#36061) üzenetére


BigManus
addikt

" Indítsd el a telepítést újra, válaszd a javítás opciót. "

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#36063) Remekelek28 válasza BigManus (#36062) üzenetére


Remekelek28
őstag

jah,de ha be se bootol,akkor,hogyan inditsam a javitást? :F
láttad a videót? :U

(#36064) BigManus válasza Remekelek28 (#36063) üzenetére


BigManus
addikt

Az XP-t hogyan telepítetted fel?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#36065) Remekelek28 válasza BigManus (#36064) üzenetére


Remekelek28
őstag

az már kb. úgy 5-6 éve lett feltelepitve, szervizbe,utána romlott el a cd irója.
De már úgy néz ki,hogy sikerül feltennem a linuxot. Bár az xp-t jobban szerettem volna.

(#36066) BigManus válasza Remekelek28 (#36065) üzenetére


BigManus
addikt

De nem értelek... Ha Linuxot tudtál telepíteni usb-n keresztül, akkor az XP-t is újra húzhattad volna.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#36067) Remekelek28 válasza BigManus (#36066) üzenetére


Remekelek28
őstag

nem,mert az xp-nél az a dll hiba volt és nem engedett tovább sehova,a win7-nél és a linuxnál nem irt ki hibát.Csak a win7-et a gyenge hw miatt nem kezdte el.

(#36068) BigManus válasza Remekelek28 (#36067) üzenetére


BigManus
addikt

Akkor ott a telepítővel volt gond, nem a géppel.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#36069) Remekelek28 válasza BigManus (#36068) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem.Később megtudtam,hogy a c tárhelyet,melyen az xp van törölni kellett volna. Igy az nem zavart volna be. itt is minden második embernél előjött az a hiba,csak ők a boot ini beirását nem cseszték el.

(#36070) micafighter válasza twine (#35616) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amit lacy86 kolega írt az is megoldás, vagy esetleg próbáld meg ezt: [link].

(#36071) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok !
Olyan kérdésem lenne, hogy kaptam ajiba egy 32gb-os ssd-t és arra szeretnék 64bit-es win7-et rakni. jelenleg a rendes hdd-n win7 ultimate van.
Milyen verziót javasoltok?
Őszintén szólva nem tudom mivel tud többet az ultimate a többihez képest. Mostani windows könyvtáram és 30gb! :( A program files meg még 5gb és a pagefile megint csak 5gb.
köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#36072) föccer válasza cikasz (#36071) üzenetére


föccer
nagyúr

Otthoni használtra nem kell több, mint a Home Premium. Pagefile 8GB RAM mellett már letiltható, nem lesz gond vele. hyber.sys szintén tiltható, valószínűleg nem okoz gondot a hiánya.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36073) cikasz válasza föccer (#36072) üzenetére


cikasz
őstag

Csak 4gb ramom van sajna. Viszont van egy másik gép ami xp-s meg egy medialejátszó is amin erről a gépről nézem a filmeket. Ez nem lehet gond? Gondolok itt a megosztásokra.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#36074) maross


maross
veterán

Lenne egy kerdesem, nem tudom letezik ra megoldas vagy sem: Alt+tabnal rohadtul zavar, hogy desktop is megjelenik kozben mint alttabolhato "ablak". Soha eletemben nem valtottam még rá, viszont sokat alttabolok a futo alkalmazasok kozott. El lehetne tuntetni valahogy?

Koszi, udv, Maross.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36075) Visormail válasza maross (#36074) üzenetére


Visormail
addikt

Itt leírnak pár lehetőséget [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36076) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

A segitsegeteket kernem.
Eddig 32 bites Win7 (eredeti) volt a gepem, es szegyen es gyalazat, de nem tudtam, hogy a 32 bites nem fogja latni a 8 giga ramomat, csak negyet.
Ezert gondoltam megveszem a 64 bites Ultimatet, viszont elotte tesztelnem, hogy egyaltalan mukodik-e.

Na, itt kezdodnek a problemak. Letoltottem egy verziot, install, hibauzenet. Ujra, megall a telepites 77%-nal. Harmadik probalkozas: 77%.
Letoltok egy masik verziot, hibauzenet (sajnos a kodra nem emlekszem, de miutan rakerestem, azt irta, hogy lehet, hogy a cd olvaso a hibas), ujrairas, megint nem mukodik.

Azt hittem, hogy menet kozben beszart a cd olvasom, ugyhogy visszatettem a 32 biteset, amivel ugyan most mukodik a gepem, de megint csak nem a 64 bites van fent.
Raadasul a driverek installjanal admin jogokat akartam szerezni, de valamit elrontottam, es azota hiaba probalkozom az ismert (leirt) megoldasokkal, azok az opciok nincsenek is jelen; ezert gondoltam, hogy az Ultimate verzio kellene.

Legy szives segitsetek, mi lehet a gond? A 64 bites verzio telepitesehez kell valami "specko" hardver is?

Ha csak annyi lenne a komment, hogy no warez, akkor azt koszonom, de nem kerem. Nem warezolok, viszont 50 ezer forint elkoltese elott szeretnek megbizonyosodni, hogy egyaltalan menne-e a gepen a szoftver. Koszonom.

Szereted az állatokat?

(#36077) Fire/SOUL/CD válasza piqla (#36076) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Nem kell megvenned a 64bites változatot, mert a kulcsod jó ahhoz is(az architektúra mindegy (x86 vagy x64), csak a verziók közt nem vihető a kulcs, pl Home Premium kulcs nem jó Ultimate-hez és fordítva...)
2. Az eredeti OS hogy értendő, előtelepítve volt a W7 avagy külön vetted és úgy telepítetted?
3. Ha netről töltesz le telepítőt, akkor az valóban eredeti/érintetlen MSDN ISO legyen, ne pedig minden szeméttel teleintegrált bináris hulladék. (Sajnos tele van a net olyan ISO-kkal, amikre azt írják, hogy eredeti/érintetlen MSDN ISO, de nem az. a HASH alapján ellenőrizd le őket)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36078) piqla válasza Fire/SOUL/CD (#36077) üzenetére


piqla
őstag

Kulon vettem - bementem boltba, osszeallitottam a gepet, es leemeltem polcrol a windowst.

Ugye ket geprol beszelunk, mindegyikhez 32 bites verzio van, gyariak.
De akkor hogyan szerezzek be 64 biteset? toltsek le torrentrol, aztan a kulcs megadasanal adjam meg azt, ami a 32 bites dobozan van?

Es ha nem 64 bites a rendszer, hogyan veszem ra, hogy lassa a masik 4 giga ramot is? A gep azt irja: 8 giga ram, de csak 3,48 hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#36079) Sub-ZeRo válasza piqla (#36078) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha 32 bites HP verziód van, akkor a 64 bites HP verzióhoz jó a kulcs.

Es ha nem 64 bites a rendszer, hogyan veszem ra, hogy lassa a masik 4 giga ramot is? A gep azt irja: 8 giga ram, de csak 3,48 hasznalhato.

Sehogy, kell a 64 bit hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36080) kiskaktusz válasza piqla (#36078) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az a 32 bit hátránya, hogy csak 4-et lát. Többet sehogy sem fog, csak a 64 bites kiadással.

Az előbb megkaptad a választ, miszerint a win verzió (legyen az bármilyen) kulcsa használható x86-hoz és x64-hez is, csak a lényeg, hogy ugyan az a kiadás legyen.

Letöltheted persze, nem attól lesz eredeti a win a gépen, hogy eredeti cdről dobod fel az OSt, hanem attól, hogy eredeti kulcsot használsz.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#36081) twine válasza micafighter (#36070) üzenetére


twine
addikt

Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a dologgal...
Végül lacy86 ötletét felhasználva végig klikkeltem minden progin, amit használok notin, és most boldogság van ;)
Full hd-hoz vagyok szokva évek óta, a noti meg "kishd",,és így is kevés a látható felület,,ráadásul még ezeket is kis ablakba szorítja induláskor,,,,ez rémálom volt,,,aztán meg folyton klikkelgetni a nagyításhoz...de mostanra beérett a dolog;)
Köszi neked is, és lacy86-nak is...

Még ez az "instant" felhasználó váltás lenne a vágyam,,,de mostanában sokkal több a problémám mint hogy ilyen luxussal tudjak foglalkozni, hogy 3 klikkből váltok felhasználót, vagy egyből :B :D
Úgyhogy ez most jegelve... ;)

[ Szerkesztve ]

(#36082) piqla


piqla
őstag

Oke, koszonom mindenkinek a valaszokat!

Szereted az állatokat?

(#36083) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
A beépített biztonsági mentésnél meg lehet azt oldani, hogy a tároló egy mappájába készüljön el a mentés, és ne csak úgy rádobja szanaszét?

(#36084) nszero válasza Winnie The P (#36026) üzenetére


nszero
csendes tag

Hello.

Ma megint megállt a gépem. Nem reagál semmire. semmilyen billentyű lenyomására.
Olyan mintha a gép menne, a videokártya nem adna ki jelet.
Újra indítás után a WIN7 semmilyen rendszerüzenetet nem ad.
Decemberben lett cserélve a videokártya Shappire Dual-x R9 270X 2G GDDR5 -re.
A tápegység 650W-os. Mint már írtam eddig játék közben nem állt le.
Leállást csak normál üzemmódban produkál.

(#36085) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hello

A win7 renceremet ki lehet írni dvd-re? (ami már fut) mert megvettem a kulcsot csak a win7 telepitőt nem mert a bolba csak feltelepítik és a kódot adják tehát nincs meg amit betenék a gépbe a telepitéshez !!

SC: Herczku_Death

(#36086) afrojack1 válasza nszero (#36084) üzenetére


afrojack1
senior tag

Nekem meg leált a windows ha bekapcsolom megkérdi hogy csökentet mód vagy normál módu inditás de addig jutunk el hogy üdvözöljük és enyi semmi más

SC: Herczku_Death

(#36087) Winnie The P válasza nszero (#36084) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem kaptam a kérdésemre egyértelmű választ, csak részben. Így nehéz lesz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36088) mezis válasza afrojack1 (#36085) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A Vezérlőpult - Rendszer és biztonság - Biztonsági mentés és visszaállítása-ra gondolsz ?
(Kijelölt alkönyvtárba, DVD méretű file-okba lehet lementeni a Win7 aktuális állapotját egy későbbi, esetleges helyreállításhoz. Vagy egyből DVD-kre.

Vagy rendszer helyreállító lemez készítése ?

Vagy Lemezkép létrehozása ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36089) afrojack1 válasza mezis (#36088) üzenetére


afrojack1
senior tag

Ez így nehéz mivel elszált a gépem rendszere!!
De most újra fogják telepiteni mert nekem nincs meg a telepitő csak a kód !! Ők pendrive-ról telepítik és én a rendszeremről azt akkarom leszedni, hogy ne keljen mindig bevinni !! Fúú nem nagyon tudom megfogalmazni

Ha lementettem volna az aktuális állapotat akkor ugyan úgy ''újratelepitve ugyan ooda jutok?

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#36090) Poo


Poo
aktív tag

sziasztok,

Szeretném megkérdezni hogy melyik a leghatékonyabb program amivel tudok eredeti telepítőbe frissítéseket integrálni vagy akár programokat is? :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36091) micafighter válasza Poo (#36090) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#36092) micafighter válasza afrojack1 (#36089) üzenetére


micafighter
nagyúr

Telepítőt te is tudsz csinálni, egy legalább 4GBos pendrive kell, vagy egy DVD. Visszaállítani rendszer visszaállítással is lehet, de az komoly problémánál nem fog segíteni. Ha már nem indul el a gép, akkor csak a biztonsági mentés (renszerkép) és egy helyreállító média segít. Ezeket persze előre kell elkészíteni, amíg még müködik a gép.:DDD

(#36093) afrojack1 válasza micafighter (#36092) üzenetére


afrojack1
senior tag

Ok köszi

SC: Herczku_Death

(#36094) nszero válasza Winnie The P (#36087) üzenetére


nszero
csendes tag

Hello.

A rendszer WIN7 Ultimate service pack1 nem eredeti verzió.
AMD Phenom II X4 Deneb AMD Phenom(tm) II X4 B50 Processor egy kétmagos proci biosból engedélyezve mind a négy mag. Egyéb tunung nincs.

(#36095) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Jelenlegi rendszerem egy angol nyelvű Windows7 Ultimate 32bit. Egészen pontosan Windows7 7100rc. Hol találhatnék hozzá magyar nyelvcsomagot ? Windows Update nem talált sajnos. Köszönöm előre is :R

(#36096) Sub-ZeRo válasza Tenager18 (#36095) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

RC? Sehol. Már nem is él ez a verzió... Egy normális RTM verziót dobj fel, és akkor lesz hozzá nyelvi fájl.
Home premiunhoz nincs fájl, csak ha olyan verziót raksz fel, amilyen nyelvű kell. Prof és ultimate verzióhoz van külün nyelvi fájl.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36097) Tenager18 válasza Sub-ZeRo (#36096) üzenetére


Tenager18
senior tag

Időközben sikerült megoldanom, végre magyar lett.

(#36098) micafighter válasza Tenager18 (#36095) üzenetére


micafighter
nagyúr

RC = Release Candidate -> vagyis végleges verzió megjelenése elötti.

(#36099) Sub-ZeRo válasza Tenager18 (#36097) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezzel a verzióval még az utcára sem lépnék már ki... 1000 éves kb...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36100) Tenager18


Tenager18
senior tag

Ezt nem tudtam ... de jelenleg csak ez volt sajnos. Majd beszerzek egy ujabb verziót

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.