Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) Jarod1


Jarod1
addikt

hali, F.-secure virkeresőm van és 2 oldalt nem nyit meg semelyik böngészőben: jofogas.hu és köpönyeg.pu ha engedélyezem a teljes hálózati forgalmat akkor bejönnek , Mi lehet a gond?

(#36602) brd válasza maross (#36595) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg próbálj ki egy sfc /scannow parancsot kiadni admin jogú parancssorban, de szerintem nem filesérülés van.

The only real valuable thing is intuition.

(#36603) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! vettem használt laptopot ssd-re telepítettem a windows 7 home sp1 64-t. az a gond,hogy az 500 gb ,,új kötet,, meghajtó eltűnt,de eszközkezelőbe látni,ott a disk 0-án van..... ezt a meghajtót most hogy tudom előhozni?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#36604) LonGleY válasza Casanova* (#36603) üzenetére


LonGleY
veterán

(#36605) Casanova* válasza LonGleY (#36604) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! délután megnézem.... ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#36606) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Kipróbálnám a ReadyBoost-ot. Mire illetve milyen méretűre formázzam? Olvastam, hogy 4GB-t felett az exFAT ajánlott csak a formázási egység nem volt megadva.

(#36607) maross válasza brd (#36602) üzenetére


maross
veterán

Koszi a tippet. Ez uj volt nekem, de sajnos nem jott be, hibatlan a lemez.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36608) w.miki


w.miki
veterán

Win7 (HP32b) óriási méretben rakja ki az ikonokat az asztalra, azt hogyan tudnám visszaállítani normál méretűre?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36609) quailstorm válasza w.miki (#36608) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ctrl+egérgörgő
Jobbklikk nézet ikonméret

[ Szerkesztve ]

(#36610) Casanova* válasza LonGleY (#36604) üzenetére


Casanova*
veterán

probléma megoldva. köszi kolléga! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#36611) brd válasza maross (#36607) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor valószínűleg marad a védelmi program hibás bejegyzése. Próbáld meg az összeset eltávolítani! Azt is, ami korábban telepítve volt, de nem tudtad jól eltávolítani, mert fagyás volt közben, ezt próbáld úgy, hogy visszatelepíted, majd eltávolítod. Persze egy mentés javasolt előtte, vagy legalább rendszer-visszaállítási pont létrehozása (itt figyelj oda, hogy elég legyen a hely, mert telepítésekkor újat fog létrehozni, és ha elfogy a hely, akkor a régieket törli).

The only real valuable thing is intuition.

(#36612) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Adott egy hp compaq 6910p laptop, rajta win7 home basic. Van itthon nekem egy 2 gigás microsd kártyám átalakítóval, amit tud kezelni a laptop. Melyiknek van több értelme, ha readyboost meghajtónak használom, vagy ha a virtuális memóriát növelem vele. Egyáltalán érnek ezek valamit?

Köszi!

(#36613) pinnacle válasza pinnacle (#36606) üzenetére


pinnacle
nagyúr

ReadyBoost-ban nincsen valakinek tapasztalata? exFAT-ra formáznám, csak nem tudom, hogy mekkora legyen a foglalási egység.

(#36614) Sub-ZeRo válasza pinnacle (#36613) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Exfat és hagyd autón, majd a rendszer eldönti.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36615) pinnacle válasza Sub-ZeRo (#36614) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Kíváncsi vagyok, hogy PC-n számít-e valamit? Laptopon 3GB RAM, 1GB-os SD kártyával, tényleg gyorsabbnak tűnik. PC-n 8GB RAM van, de sokat szokta kerregtetni a vinyót, lehet, hogy ott is javul valamit.

(#36616) Sub-ZeRo válasza pinnacle (#36615) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem biztos hogy 8 gigánál már észre veszed a readyboost-ot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36617) maross válasza brd (#36611) üzenetére


maross
veterán

ok, koszi, akkor nekiallok ennek amint idom engedi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36618) FoxiestFox válasza johnny82 (#36612) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazából egyik se..

(#36619) johnny82 válasza FoxiestFox (#36618) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! Mivel nem használom, benne hagyom readyboost-nak, gondolom kárt nem tesz.

Üdv!

(#36620) maross válasza brd (#36611) üzenetére


maross
veterán

eset uninstall megvolt, elojott a tipikus hiba, bongeszo megnyitasa utan nem nyit meg oldalt.. DE!! nem fagyott ki :). Nem tudom hogy azert mert nincs http kapcsolat (vmi eset uninstall bug, mindjart utananezek, de mar lattam valahol), vagy azert mert ot percig még birja, vagy azert mert megjavult :). Mindenesetre nemi progress :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36621) maross válasza maross (#36620) üzenetére


maross
veterán

Nem hiszem el, most meg ezzel nem tudok zold agra vergodni. Elindul az osszes bongeszo, de nem jon be semmi. Netkapcsolat tovabbra is van (steam, skype).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36622) Rendo84 válasza maross (#36621) üzenetére


Rendo84
senior tag

Uninstallálj minél több programot a gépeden, és telepítsd újra ami szükséges.
Azóta egyébként a win-t újrahúzhattad volna ennyi idő alatt. :DDD

(#36623) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok,
Egy kulonos hibaba futottam. Gep startupnal hibaba futott (your computer was unable to start), s ezt automatikusan meg is kiserelte kikuszobolni. Kesobb ujraindult, kaptam egy login screen-t, orultem.
A felhasznalok kozul kivalasztottam a sajatom, s vartam, hogy kerje a jelszot, ehelyett 1-2 sec eltelte utan fekete kepernyo egy pillanatra, majd ujbol valaszthattam felhasznalot.
Tegnap telepult egy update ... Ezt eltavolitottam az advanced boot options/repair your computer system restore funkcioja segitsegevel.

Kulonos az, hogy ehhez a funkciohoz be kellett jelentkeznem, valo igaz egy masik feluleten es egy teljesen mas feluletre is navigalt .. Mind1 is.

Restore pointra viszaallas utan ugyanez a hibajellenseg. 5let?

A startup repair logja is tartogatott furcsasagot, a window home-t a d:\ particion latta, ami egyebirant c: .. Lehuztam a merevlemezt, most csak az ssd van a rendszerben es egy dvd rw.

A startup repair amugy tok tiszta 0x0 mindenutt ...

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#36624) SaNyEe válasza SaNyEe (#36623) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Majd elfelejtettem, csokkentett modnal is ugyanaz a hiba lep fel.

-- end of transmission --

(#36625) pinnacle válasza Sub-ZeRo (#36616) üzenetére


pinnacle
nagyúr

PC-n másodszori indításnál a játékok is gyorsabban töltenek be, állnak le. Akkor a ReadyBoost olyan, mintha 2 vinyóról töltene be, ezért gyorsabb?

(#36626) maross válasza Rendo84 (#36622) üzenetére


maross
veterán

Nem akarom ujrahuzni, mert fel van telepitve kb 200 jatekom. Na azzal vegkepp nincs turelmem szivni. A programok uninstallalgatasa nem tudom hogy oldalan meg a netproblemamat, tobb helyen irjak hogy nod32 uninstall a winsockot hazavagja.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36627) LonGleY válasza maross (#36626) üzenetére


LonGleY
veterán

Nehogymár az a 10 játék újratelepítése legyen gond, amivel játszol is. Méghogy 200... Majd felrakod azt, amit éppen indítanál - előre betárazni hótt fölösleges. És ezek szerint már nem tegnap óta nyúzod szerencsétlen rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#36628) föccer válasza LonGleY (#36627) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem ismered te marosst. Simán kinézem belőle, hogy havi szinten legalább 50-et elindít.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36629) LonGleY válasza föccer (#36628) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor egy hónap alatt szépen egyesével újra is tud telepíteni 50-et. :]

(#36630) Sub-ZeRo válasza pinnacle (#36625) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. A readyboost olyan, hogy a sűrűn használt fájlokat a pendrive-ra írja ki és onnan tölti be. Azért, mert onnan gyorsabb elérni a fájlokat. Nem mondanám 2 vinyónak, mert itt a pen gyorsabb mint a vinyó. Ebben a felálásban persze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36631) LonGleY válasza pinnacle (#36625) üzenetére


LonGleY
veterán

Igazából az egyetlen normális továbblépés az az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#36632) maross válasza LonGleY (#36627) üzenetére


maross
veterán

Mivel en mindenbe belekezdek, de keves az idom, semmit nem fejeztem még be, es tuti hogy egy jatekot se fogok ujra elkezdeni. Az ilyen okos gamesaver progikat inkabb hanyagolnam. Ha ugy latnam hogy az az egyszerubb, a 30 perces ujratelepitest valasztottam volna, valoban nem mai a rendszer, de mindeddig teljesen rendben uzemelt.

a kovetkezok mindenfele kombinaciojan mar tulvagyok, 10 netdoktorbol 9 ennek valamelyik variansat ajanlja:

ipconfig /flushdns
nbtstat -R
nbtstat -RR
netsh int reset resetlog.txt
netsh int ip reset
netsh winsock reset

+ manual google dns szerverrel is probalkoztam ipv4-en es ipv6-on, sokaknak segit, hat most nem jott be.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36633) pinnacle válasza Sub-ZeRo (#36630) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Sub-ZeRo, LonGleY! Gondolom az USB 3.0-s pendrive gyorsabb a vinyónál, de nekem USB 2.0-s alaplapom van (az USB 3.0 mégis gyorsabb), így 35 MB/s a maximális sebesség. exFAT-on kicsit gyorsabb volt, de azt nem mentettem le.

[ Szerkesztve ]

(#36634) vlevi válasza pinnacle (#36633) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Gondolom az USB 3.0-s pendrive gyorsabb a vinyónál,"
Egyáltalán nem. Rengeteg USB3-as pendrivera ráírják, hogy USB3, csak azért, mert a csatlakozója kék, és nem fekete. De az írás/olvasás sebességük alig éri el a 8-10 megát. Van egykét ismert típus, pl. Sandisk Extreme USB3, ami tényleg írható száz fölött, és az olvasás is 250 környékén van. MByte/sec.
[link]
Igaz, nem olcsó, de legalább jó drága.

Persze más típusok is vannak, amik valóban usb3-asak, a sebességük alapján, de most hirtelen ez jutott eszembe. De ezek már olyan árak, egy 64 gigásért, hogy inkább mobilrackbe rakok egy SSD-t...

[ Szerkesztve ]

(#36635) SaNyEe válasza SaNyEe (#36624) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Fejlemények:
újból telepítettem az updatet, azonban update után egy filesystem ellenőrzésre utasította magát a rendszer. A C:\ ellenőrzése közben egy halom ilyen üzenet került elő: deleting corrupt attribute record (128, "") from file record segment [6számjegyű azonosító]

Bad sector az SSD-n nincs az ellenőrzés végén lévő összegző képernyő tanúsága szerint.
Mire utal ez a hiba? Egy alkalommal már történt ilyen (akkor is win update után), viszont akkor elindult a rongydózer.

Jelenleg számos dll fájl hiba van a rendszeren, gondolom összefüggésben van a szükségszerű törlésekkel.

A kérdésem, hogy van mód arra, hogy valamilyen szoftverrel átnézesem a jelenlegi windows installációm, s az javítsa a hibákat? Eddig 2 dll file-t pótoltam, így már a beteg vasról írogatok, most perpill a dwm.exe képtelen elindulni(mondjuk a szép win7 effektek nélkül megvagyok, de ki tudja mi károsodott még).

-- end of transmission --

(#36636) brd válasza maross (#36621) üzenetére


brd
nagyúr

Admin jogú parancssorba, talán segít:

netsh winsock reset
netsh int ip reset %temp%\resetlog.txt

Szerk: Ja látom, már megcsináltad.

Vírusod/spyware-ed nem lehet esetleg? Futtass egy MBAM-ot, elég a free.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#36637) brd válasza maross (#36632) üzenetére


brd
nagyúr

'uzi időlimint

Nem volt véletlen proxy beállítva? Alapból az összes böngésző az IE-ben beállítható konfigurációt használja.

The only real valuable thing is intuition.

(#36638) maross válasza brd (#36637) üzenetére


maross
veterán

Nem volt proxy a bongeszoben, megneztem a beallitasaikat. Hosts.ini -t turtam fel az elobb, de ott se latok semmi gyanusat...igazabol semmit ami nincs kikommentelve. Te javaslatodban benne van a %temp, kiprobalom :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36639) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mitől gyorsabb ez a readyboost?

ócsó USB2 pendrive persze...

(#36640) maross válasza brd (#36636) üzenetére


maross
veterán

nem nyert a tempes verzio sem..amugy 2012 augusztusi a rendszer, 433 telepitett programmal :P.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36641) LonGleY válasza Doky586 (#36639) üzenetére


LonGleY
veterán

Attól, hogy pluszban használja, párhuzamosan a HDD mellett. Elvileg. De sok értelme valóban nincs... Akinek gyors USB 3-as cuccra van pénze, annak egy nyamvadt 15 ezres, 60 gigás SSD-re is telik, és akkor nem placebóval kezeli a sebességvágyát, hanem valóban meglódul a gépe.

[ Szerkesztve ]

(#36642) pinnacle válasza vlevi (#36634) üzenetére


pinnacle
nagyúr

"de nekem USB 2.0-s alaplapom van". USB 3.0-val gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36643) brd válasza maross (#36640) üzenetére


brd
nagyúr

Az még az XP-nél kellett (hibát írt ki nélküle), Win7-en már anélkül is lefut.

Az MBAM is megvolt? Ennél többet én már csak úgy tudnék segíteni, ha itt lenne a kezeim között a gép, esetleg távelérés lenne rá. :( Át kellene nézni listát, hogy milyen program/driver indul (pl. szolgáltatások, eszközkezelő, rejtett eszközök be) el, mert csak HTTP-t biztos, hogy valamilyen külső program szűr (rosszul).

The only real valuable thing is intuition.

(#36644) maross válasza brd (#36643) üzenetére


maross
veterán

nem ,az kiment a fejembol, mert kozben még leszedtem par progit, de mindjart nezem.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36645) maross válasza maross (#36644) üzenetére


maross
veterán

Megvolt mbam is, 2 gyanus file a temp konyvtarban, eltavolitva. De valoszinuleg artalmatlanok (egyik kozuluk daemon tools resze). Es persze net tovabbra sincs. Kozben eszembe jutott meg valami, atnyergeltem utprol wifire, ez se jott be :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36646) LonGleY válasza maross (#36645) üzenetére


LonGleY
veterán

> reinstall

(#36647) maross válasza LonGleY (#36646) üzenetére


maross
veterán

Kozeledik mar a megoldas...tanult kollegam, agyzuzo egyik tippje bejott: chrome-ot atnevezni, elinditani. Mukodik. Ez most igy mas megvilagitasba helyezi az egeszet.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36648) maross válasza maross (#36647) üzenetére


maross
veterán

lehet annyira megsem..mert nem talalok semmit..volt 4 gyanus dolog, azokat is toroltem, most mar minden tiszta...malwarebytes full scan nem talal semmit. ccleaner is megvolt, registry fixalva. chrome exe atnevezve jol mukodik, safe modban chrome.exekent is jol mukodiki, egyebkent normal hasznalatnal csak "web page not loaded"-ra kepes. evvan..2 nap mulva visszaterek ra, addig nem leszek gepkozelben.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36649) Rendo84 válasza maross (#36648) üzenetére


Rendo84
senior tag

Én nem mernék ilyet kijelenteni hogy minden tiszta. Vannak olyan vírusok és férgek amik jól elrejtőznek, valamint a nagy testvér megfigyel minket és mindent tud rólunk. :DDD
A mai modern kornak vannak előnyei és hátrányai is. :)

[ Szerkesztve ]

(#36650) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Egy 2 egyenlő részre particionált vinyóra tettem fel a win7 64bit-et de nem felülírattam vele az xp-t hanem véletlenül mellé tettem. Gondoltam hogy majd rendszer alól formázom és kész. Sajnos nem engedi formázni. Hogy tudom az xp-s particiót leformázni? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.