Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) Doky586 válasza #54715584 (#36439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"de talán az MSDN verzió még letölthető?"

Szerinem sehonnan nem lehet ingyenesen legálisan wint letölteni (legalábbis multkor amikor ugyanez szóbakerült a modik wareznak minősítették a letöltési hely miatt a hozzászólásomat) de ha már van egy lopott MSDN példányod azt legálisan fel lehet telepíteni a gépre ha matricás géped van.

[ Szerkesztve ]

(#36452) 14adam válasza Arlekim (#36450) üzenetére


14adam
addikt

a probléma a saját gépemnél van. Tehát a win7-es gép,valami ilyesmi a hibaüznet. Addig tökéletesen üzemelt amíg ki nem kapcsoltam. De mindjárt megpróbálok egy javítót rászabadítani ha megtalálom azt az átkozott dvd-t

[ Szerkesztve ]

(#36453) Ólommentes


Ólommentes
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata Windows Hét és kb ilyen kategúriájú cucc: Intel Celeron 900 / 2.2 GHz + 4GB DDR3 együttműködéséről? Kevés lesz neki, vagy épp nem elég? Tudom, nem mai a vas (mit vas, spiáter), de jó noti, és egy SSD-vel vennék neki még 2 évet az elmúlásig.

Kösz előre is!
om

ecks dee

(#36454) Gergosz2 válasza Doky586 (#36451) üzenetére


Gergosz2
veterán

wtf? Nekem így van win7-em az egyik gépen . Igaz azt hiszem már nem msdnaa néven fut , hanem valami dreamsparok-on. Egyetemista vagyok, és így ad 2 éves licencet .

Akkor ez most nem legális vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36455) szabonagyur válasza Ólommentes (#36453) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha tudnál benne procit cserélni tuti jó lenne a dolog, így az 1 mag miatt lehet éreznéd néha, hogy sok neki a 7.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36456) Ólommentes válasza szabonagyur (#36455) üzenetére


Ólommentes
csendes tag

kösz a választ, proci csere lesz. :)

ecks dee

(#36457) Doky586 válasza Gergosz2 (#36454) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem licenszről beszéltünk, hanem arról hogy már ott van ráragasztva a hologramos matrica a gépen, de az előtelepített oprendszer és az előtelepítő a hdd-n van (tipikusan laptopoknál), de a géphez nem adnak manapság win install dvdt.. (tipikusan laptopoknál) !

És eggyercsak tönkremegy / törlődik a hdd (bármi miatt - lényegtelen). Feltenni nyilvánvalóan legálisan fel lehetne rá a wint hiszen ki van fizetve (van számla, van matrica) de nincs DVD. (a win beépített mentője ezt nem pótolja)

A kérdés: honnan szerezze be ingyenesen a wint?
Az M$ MSDN fejlesztői oldala tudtommal nem nyitott, hanem pénzes, nem is a fenti célra készült.
Szóval hogy pótolható illegális letöltés nélkül a WIN amit utána legálisan feltehet a gépre ????

[ Szerkesztve ]

(#36458) Gergosz2 válasza Doky586 (#36457) üzenetére


Gergosz2
veterán

Á értem a problémád.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36459) Traxx válasza Doky586 (#36457) üzenetére


Traxx
őstag

Pontosan ez volt az én kérdésem is :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#36460) szabonagyur válasza Doky586 (#36457) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudtommal csak Win8 és Win8.1 esetében tette lehetővé az MS, hogy ha van legális kulcs akkro azzal le lehet tölteni a kulcsnak megfelelő verziót legálisan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36461) bopeti98 válasza LonGleY (#36447) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszönöm! :R

Sikerült felrakni a Win 7-et.

(#36462) qqcqqc válasza Doky586 (#36457) üzenetére


qqcqqc
őstag

A laptop gyártójától tudsz kérni, persze fizetni kell egy kicsit érte.
HA garis és akkor megy tönkre a hdd, akkor csere esetén felrakják a recovery-t ingyért.

(#36463) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Abba szeretném kérni valakinek a segítségét hogy anyának szeretnék írni két parancsfájlt, mégpedig a rendszer internetbeállításainak módosítására, itt a proxy szerver ki, és bekapcsolására, mivel az irodai hálózatban proxy van, itthon természetesen nincsen. Sose csináltam ilyet még.

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#36464) samgar válasza Doky586 (#36457) üzenetére


samgar
őstag

A szerviz megcsinálja neked. Nyilván ha nem garis, akkor némi pénzért.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#36465) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Mennyire jogtiszták azok a Win 7 64bit pro multil. oprendszerek, melyeket ebay-en lehet (mondjuk Németországból) megvásárolni számlával, matricával aktiváló kóddal, valamint a Dell supportálja?
Ezek ugyanolyan jellegű OEM termékek, hogy alaplaphoz kötöttek, vagy pl szabadon átrakható gépváltásnál, de természetesen csak 1 gépen használható? Hogyan működik ez?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36466) premete válasza Real_Necro (#36465) üzenetére


premete
veterán

Ha Dell laptopod van W7 Pro matricával, akkor azon a gépen legálisak. Dell OEM operációs rendszert nem használhatsz legálisan más gépeken.
Ha mondjuk én eladok neked egy windows aktiválót számlára, attól az legálissá válna?

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#36467) Real_Necro válasza premete (#36466) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tehát más, asztali gépeken nem. Nem is indokolható azzal, hogy németországi (EU-s) vásárlás?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36468) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van az az ablak, ami olyan, mint régen, mikor DOS-os volt az operációs rendszer. Az a cmd.exe. Nem tudom miért, de igen kicsi lett a betűméret az ablakban. Hol kell azt visszaállítani a normális méretre?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36469) Arlekim válasza tknof1871 (#36468) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Ablak fejléc > jobb klikk > tulajdonságok.
A pontos neve parancssor, vagy CMD, azaz CoMmanD prompt.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36470) Gergosz2


Gergosz2
veterán

senki ? (#36422) :O

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36471) sanzi89 válasza sanzi89 (#36434) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül csak úgy tudtam megoldani, hogy feltelepítettem egy Windows XP-t, utána mikor újra elindítottam a Windows 7 telepítőt létrehozta a 100MB-os partíciót.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36472) csandris


csandris
csendes tag

Sziasztok!
Másodlagos kijelzőre kirakott parancsikont hogyan lehet beállítani úgy, hogy az azzal elindított program ott is jelenjen meg, mármint a másodlagos kijelzőn. Magyarul, ha pl. kiteszek egy Total Commander parancsikont másodlagos kijelző asztalára (TV), akkor ne az elsődleges kijelzőn (monitoron - mert az éppen kikapcsolt állapotban van) jelenjen meg a program, ha elindítom. Előre is köszönöm a választ.

(#36473) Droid9


Droid9
csendes tag

Urak! Meg tudná valaki mondani, hogy mi ez? A napokban települt, de nem vettem észre, hogy mikor és hogyan. :W Gondolom, win frissítéssel.

msxml4 sp2 piller kft

(#36474) Arlekim válasza Gergosz2 (#36470) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Csak találgatni tudok.
Amire gondolok: Bios beállítások, feszültség jumper(?), biztonsági program okozta blokkolás az átizsgálás időtartamára.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36475) LonGleY válasza csandris (#36472) üzenetére


LonGleY
veterán

DisplayFusion Pro

A többképernyős rendszerek hasznos kiegészítő eszköze. Alternatíva lehet:

Actual Multiple Monitors

[ Szerkesztve ]

(#36476) Gergosz2 válasza Arlekim (#36474) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az a megleppő, hogy pl ha telefont dugok rá azt azonnal felismeri. Csak a pendrive-ok nem tetszenek neki.

A BIOS-t nem babráltam, csak az AHCI mód lett beállítva az SSD miatt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36477) daad79


daad79
csendes tag

Szevasztok!
Mi a különbség a Windows 7 home premium,ultimate és professional közt?Mivel tud többet egyik a másikátol és föleg játékra melyiket ajánlanátok?

(#36478) Sub-ZeRo válasza daad79 (#36477) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Játékra mindegy, mert egy a gépigény. Szolgáltatásokban van eltérés a verziók között.

5 mp kugli...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36479) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Ha két winchester van a gépben és mind a kettőn van operációs rendszer mivel lehet beállítani hogy az adott operációs rendszer csak azon a winchesteren lássa az adatokat amelyikről a rendszer fut?

[ Szerkesztve ]

(#36480) Doky586 válasza daad79 (#36477) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi a különbség? főleg az áruk, vagy ha ez nem számít mert úgyis lopott lesz, akkor BSA ellenörzéskor a büntetési tétel... :))

[ Szerkesztve ]

(#36481) szabonagyur válasza Irvkhf (#36479) üzenetére


szabonagyur
félisten

MIndkét rendszer esetében vedd le a másik meghajtó betűjelét, ez a legegyszerűbb

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36482) Irvkhf válasza szabonagyur (#36481) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Jó lenne titkosítani, hogy az egyik winchesterről ne lehessen megnézni mi van a másikon.

(#36483) szabonagyur válasza Irvkhf (#36482) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha leveszed a meghajtó betűjelet ki fog hozzányúlni? Senki, csak aki azzal akar foglalkozni...akit meg ennyire érdekel a dolog a titkosítást is megoldja..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36484) Qwertz_


Qwertz_
csendes tag

Sziasztok. Szeretném újratelepíteni a rendszert, de hiába állítom be, hogy CD/DVD legyen a first boot, nem írja a szöveget, hogy "CD/DVD-romról való indításhoz nyomjon meg egy gombot.". Nem először telepítenék, tudom mit kell, de ilyet még nem csinált. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj, mert mindig csak bootol a rendszer és nem jön a szöveg? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36485) Irvkhf válasza Qwertz_ (#36484) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

DVD rom, telepítő lemez jó? Próbáltad másikkal?

[ Szerkesztve ]

(#36486) Qwertz_ válasza Irvkhf (#36485) üzenetére


Qwertz_
csendes tag

Próbáltam másikkal is, de ugyanez.

(#36487) Arlekim válasza Qwertz_ (#36486) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Van hogy nem elegendő first bootba tenni az odd-t, külön engedélyezni is kell az arról való bootot.
Az is lehet hogy quick bootot van, ami nem ellenőriz csak a master hdd-t. Kapcsolt ki a quick opciót. Érdemes lehet pár unalmas kört lefutni: Be van dugva rendesen az odd? Bios látja? Lemez jó? Másik lemezzel mit mutat?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36488) Doky586 válasza Qwertz_ (#36484) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem egészen értem a problémádat. Az a problémád hogy egyből bebootol a telepítő DVD és nem kérdezi meg a gombnyomást?, vagy az a probléma hogy nem a DVD-ről bootol a rendszer ???

(#36489) Arlekim válasza Doky586 (#36488) üzenetére


Arlekim
aktív tag

"Szeretném újratelepíteni a rendszert, de hiába állítom be, hogy CD/DVD legyen a first boot, nem írja a szöveget, hogy "CD/DVD-romról való indításhoz nyomjon meg egy gombot."

Telepíteni szeretne, így következésképp a lemezről bootolás hiányzik nála.
Felteszem ő is tudja, hogy csak akkor ajánlja fel a gombnyomásos bootot, ha már van telepített rendszer.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36490) Doky586 válasza Arlekim (#36489) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerinted lehetetlen úgy modifikálni egy telepítőt hogy ez a kérdés elmaradjon? (ha nem gyári lemezról van szó hanem egy módosított isoról dvdrwn amit kitudja honnan töltött le)

[ Szerkesztve ]

(#36491) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Üdv, urak
Napi 1-2 alkalommal csonttá fagy a rendszerem, jó lenne tudni miért.
Az eseménynaplóban a szokásosak mellett egy ilyen bejegyzés szerepel az adott időintervallumban:

Mi okozhat ilyet? Hálódriver-hiba?
Akkor is megtörténik, ha lanon vagyok letiltott wifivel, és akkor is, ha wifin.

(#36492) Sub-ZeRo válasza FoxiestFox (#36491) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Virtuális ram mennyi? Esetleg a memória vezérlővel van gondja, driver van fent hozzá?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36493) Arlekim válasza Doky586 (#36490) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Természetesen lehet.
Az alapesetből indulok ki, ha nem így tenném túl sok opció lenne, ami megnehezítené a tisztán gondolkodást. Pontosan az a helyzet, hogy a folyón akkor kell átkelni, ha odértünk, addig nincs folyó.
A másik dolog hogy ha valakinek már a bootolás során nehézségei támadnak, nem hiszem hogy módosítaná a telepítőt, ha pedig usb kulcs lenne a kulcs, akkor nem DVD szerepelne a hsz-ban. :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36494) Arlekim válasza FoxiestFox (#36491) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Media playert használsz?
Nálam a media player hálózati megosztás szolgáltatás kikapcsolása után megszüntek a hasonló jelenségek. (100%-on pörgette percekig a cput, néha még az egér sem mozgott)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36495) FoxiestFox válasza Sub-ZeRo (#36492) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A virtuális memóriát a Win kezeli, a rendszer SSD-n van.
Az Intel chipset driverei fent vannak.

Media Playert nem használok, nem fut semmije.

[ Szerkesztve ]

(#36496) Sub-ZeRo válasza FoxiestFox (#36495) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van frissebb vezérlője az intelnek?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36497) Doky586 válasza Arlekim (#36493) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én sem arra gondoltam hogy ő módosította..

De előző napokban tisztáztuk hogy legális matricás laptophoz kizárólag illegálisan lehet ingyen wint letölteni, és miután felrakja már legális lesz a winje. De az illegális helyeken időnként moddolják a wint -ahogy kedvük tartja- emiatt nem biztos hogy az onnan letöltött iso bootoláskor kérdéssel indul..
Természetesen mivel nem mondta hogy nem_írott hanem préselt DVD-t használ ezért gondoltam jobb tisztázni ezt.. Elnézést ha túlbonyolítom.

[ Szerkesztve ]

(#36498) FoxiestFox válasza Sub-ZeRo (#36496) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs. Minden a legújabb a rendszeren.

(#36499) Sub-ZeRo válasza FoxiestFox (#36498) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sfc / scannow parancs egy rendszergazda parnacsorban hiba nélkül lefut?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36500) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok! Van egy Hp notebook nálam, haveromé!Vagy 15 perc mire bebootol a win 7!Eseménynaplóban 2db hiba szerepelt a mcafee (azt töröltem is, de még mindig lassan jön be) illetve az amd multi-vendor miniport driver(amire nem jövök rá h mi és mit lehet vele tenni?)! Újratenni nem kéne mert egy csomó könyvelés van rajta!mit tudok tenni?segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.