Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) zoli62 válasza Peczek (#36350) üzenetére


zoli62
addikt

Csökkentett módban se lehet bejelentkezni?

(#36353) Peczek válasza zoli62 (#36351) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ezt még nem próbáltam, hogy is kell azt ?

(#36354) zoli62 válasza Peczek (#36353) üzenetére


zoli62
addikt

Gépbekapcsolás után F8 gombot megnyomod. és a menüből kiválasztod a csökkentett módot.

(#36356) Peczek válasza zoli62 (#36354) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, így elindult.
Most vagy kimentem a lemezről a cuccokat, és új oprendszert rakok fel, vagy máshogy gyógyitom meg a gépet.
A recovery (visszaállítási partició) micsoda ? Onnan újra rakhatom a rendszert ?

[ Szerkesztve ]

(#36357) Peczek válasza #45553408 (#36355) üzenetére


Peczek
aktív tag

bocs, felraktál egy új op rendszert ? Félek, hogy akkor az adatokat le kellene szednem, mivel nincs partició az op rendszernek

[ Szerkesztve ]

(#36358) DS39


DS39
nagyúr

OFF:

IE11-gyel a Spotify webplayer miért nem megy? ugyanolyan verziójú flash player van telepítve mint Firefox alá, ott megy itt nem. :F
(többi flash verziót is próbáltam)
azt írja ki hogy telepítsem a flasht, de telepítve van, engedélyezve is, ráadásul mivel az IE ilyen hibrid, a 32 és 64 bites verzió is rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

(#36360) Peczek válasza #45553408 (#36359) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nekem nincs telepítőlemezem, mert a HP-t anélkül árulták.
A recovery partició nem jó erre ?

(#36362) Peczek válasza #45553408 (#36361) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, lehet, hogy lementem a lementeni valót, és felrakok egy lightos win 7-est, úgy is haldoklik szegény ( mint minden netbook egyébként)

(#36363) Zé777


Zé777
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy miért csinálják ezt a böngészők nálam? A karakterkódolás és nyelvbeállítás rendben van. Egyik napról a másikra "bolondult" meg.

Ez egyaránt fennáll chromenál, explorernél és mozillánál is.
Mit kellene/lehetne át/visszaállítani? :B

(#36364) BenJoe80 válasza Doky586 (#36339) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Bocs, ezt el is felejtettem: Windows 7 Enterprise. Ott sem megy?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#36365) BenJoe80 válasza LonGleY (#36340) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hm... windowson belül nincsen rá mód, csak külön progival? Azt elfelejtettem megírni, hogy a szóbanforgó OS az Windows 7 Enterprise.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#36366) zoli62 válasza Peczek (#36362) üzenetére


zoli62
addikt

Hp-től kérhetsz recovery lemezt. 06 1 3821111 a telefonszámuk, már ha üzleti a gép.

(#36367) szabonagyur válasza mokiber (#36309) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ha aktuális írj rám!

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36368) Rendo84


Rendo84
senior tag

Valamilyen okból kifolyólag a win 7, létrehozott egy felhasználói fiókot, amit szeretnék törölni, mert így a win indulásakor nem töltődik be azonnal az op rendszer, csak ha entert nyomok.
Nézegettem a beállításokat, de sajna nem sikerült megtalálnom, örülnék egy kis segítségenk. :R

(#36369) kispx válasza Rendo84 (#36368) üzenetére


kispx
addikt

futtatás -> netplwiz -> szedd ki a pipát

Szerk.: Ha létrehozott egy felh. fiókot, akkor pedig a vezérlőpult -> felhasználói fiókok -> másik fiók kezelése menüpont alatt tudod törölni.

[ Szerkesztve ]

(#36370) Rendo84 válasza kispx (#36369) üzenetére


Rendo84
senior tag

Köszönöm, hazaérek esete, ez lesz az első dolgom! :)
Csak tudnám hogy mi hozta létre? :(((

(#36371) Doky586 válasza Rendo84 (#36370) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Csak tudnám hogy mi hozta létre?"
Nyugi megtudod. Amint kitörölted az új usert, azon programok amik haszmálták volna működésképtelenné válnak. A következő kérdésed az lesz hogy azok miért nem működnek.. :DD

(#36372) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Előre is bocsi, ha rossz helyre írom..de félig ide is vonatkozik a kérdésem.

Adott egy frissen telepített Win7 Home Premium asztali gép. Feltettem minden drivert, köztük a Realtek hangkárytát is.. és lett hang.. nos gép kikapcs.. és mikor újra be lett kapcsolva.. már nem volt hang..csak a digitális verziója.. SPDIF.. szóval analog nem volt. (Hangszórók).
Újra feltettem rá a drivert.. és megint van hang.. ha csak újraindítom a gépet.. akkor megmarad.. de ha kikapcsolom akkor megint eltűnik..
Alaplapi elem cserélve.. Bios beállítás megmarad.. szóval itt hiba nincs..

Van valakinek valami ötlete mi lehet mégis a gond??

Köszönöm előre is!

(#36373) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ha kattintva nyitok egy táblázatot ezt a hibaüzenetet kapom. A Fájl-Megnyitásnál viszont semmi gond. Mi lehet a probléma?

(#36374) Peczek válasza zoli62 (#36366) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok, köszi. Persze nem üzleti, csak egy olcsó kis netbook. Op rendszer ujrahúzás lesz belőle, amúgyis belassult mint a rettenet.

(#36375) Đusty


Đusty
addikt

Miért van az, hogy a mediaplayer bizonyos fájlokat nem hajlandó lejátszani, míg az smplayer gond nélkül megbírkozik vele? Nem fájltípusokra értem, hanem azon belül is csak egyes fájlokra, tehát valószínűleg nem a codec a gond.

(#36376) szabonagyur válasza Đusty (#36375) üzenetére


szabonagyur
félisten

A beépítettre gondolsz? Valamint mit jelent, hogy nem tud lejátszani? Kicsit bővebb leírást légyszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36377) kispx válasza Đusty (#36375) üzenetére


kispx
addikt

Mert az SMPlayernek beépített codecjei vannak.

A fájltípus az egy dolog, de az csak a konténerformátumot adja meg. Benne min. van egy audio- és egy video- adatfolyam, amihez codec kell.

Például videó codec-ek ezek: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (DivX). De a konténer formátumok ezek: MPG, AVI, ASF.

(#36378) Đusty válasza szabonagyur (#36376) üzenetére


Đusty
addikt

igen a beépítettre,
ok, akkor, hogy tudom megnézni mi hiányzik neki? Azonos mp4 fájlból valamelyiket lejátsza valamelyiket nem, ami kodekkijelző progit találtam az meg hibát talál a fájlban így nem tudom milyen konkrét codec kellene neki, de mondom az smplayer meg mindent lejátszik. Akkor van valami tuti codec pack? K-lite és windows7 codec pack van fenn. Vag ymi lehet a hiba? A WMP nyitásnál azt írja, hogy nem tudja lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#36379) szabonagyur válasza Đusty (#36378) üzenetére


szabonagyur
félisten

Klitenak elégnek kellene lennie, sőt 2 packot nem is szoktak ajánlani mert összeakadhatnak. Smplayerben ahogy írta a kolega beépített kodek van. Azonos mp4 fájl mit takar?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36380) Đusty válasza szabonagyur (#36379) üzenetére


Đusty
addikt

Azt, hogy ugyanazt az mp4 fájlt az egyik lejátsza a másik nem míg más mp4 fájllal mindkettő megbírkózik simán, tehát csak néhány esetében nem működik az wmp és nem tudom mitől. De ha az sm-nek beépített van akkor valószínűleg mégis csak a codec lehet a hibás hisz az meg lejátsza.Most nézem, hogy mégsem a klite van fennt hanem [ez]
smplayert kinyitva ezt írja ki a codec-nél, de elvileg ennek meg kellene lennie a telepítettben
ffh264 - FFmpeg H.264 [h264]

[ Szerkesztve ]

(#36381) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő. Egy ideje használom Windows 7 alatt a cmd \susbst parancsot. Segítségével létrehozok egy virtuális meghajtót, amire egyetlen könyvár elérési útját teszem ki. Egy tervező program beállítási fájljait töltöm be így.
Tökéletesen működik a dolog, de csak a Windows újraindításáig. Akkor újra be kell pötyögnöm a parancsot.

Lehet ezt valahogy automatizálni? Az indítópultot használom adott szoftverek indítására a Windows-al együtt. De ezt hogy lehetne megoldani, hogy a parancssor induljon el majd begépelődjön pl.. hogy "subst e: d:\új mappa ".

Előre is köszönöm.

(#36382) mezis válasza Ferink (#36381) üzenetére


mezis
nagyúr

Megírod ezt a kis egysoros BATCH pogramocskát. Asztalra egy parancs ikont ehhez a BATCH programhoz.
Végül ezt a parancsikont bemásolod a C:\Users\Te Magad\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Indítópult nevű alkönyvtárba. (Erre az útvonalra rátalálhatsz a Start ...Indítópultra jobb klikkel.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36383) mezis válasza Đusty (#36375) üzenetére


mezis
nagyúr

Mert nem a VLC Media Player-t használod ! :DDD ;]

mezis

(#36384) szabonagyur válasza Đusty (#36380) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem ha már kodek kell neked meg WMP akkor klite-ot rakj mellé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36385) Đusty válasza szabonagyur (#36384) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi ez a k-lite valóban bejött, most ok. Egyébként a vlc sem rossz, de így maradok a wmp-nél :)

(#36386) pinnacle válasza pinnacle (#36373) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, hogy mi lehet a gond? Ilyen APPCRASH más programnál is előfordult, de nem állandóan.

(#36387) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy az OEM telepítőt hányszor lehet újra telepíteni és aktiválni? Van valami korlátozás? Leírom miért is kérdezem mert lehet kiderül nem ott van a problémám ahol én gondolom.
3 totál egyforma gépre kellett telepítenem win7-et és több tervező programot. Azt csináltam, hogy az egyikre felraktam mindent a windows aktiválása nélkül majd klónoztam a rendszert a másik kettő gépre és utána aktiváltam egyenként. A probléma ott kezdődött, hogy az egyéb programok telepítése közben ment a win update (ami ugye ekkor még nem volt aktiválva) amiket nem szűrtem s egyszer csak befigyelt a fekete háttér és az ehhez kapcsolódó figyelmeztetés, hogy szoftver hamisítás áldozata lettem. Nem foglalkoztam vele, hiszen három bontatlan eredeti windows 7 volt a kezemben, gondoltam, miután minden szépen felkerül és utána aktiválom még aznap mind a három gépen baj nem lehet. Ebből baj nem is lett viszont az aktiválás után valami megmagyarázhatatlan módon több fontos program használhatatlanná vált, pedig aktiválás előtt még rendesen működtek mert mindet leteszteltem. Először liszensz hibára hivatkoztak majd miután frissitettem a liszenszt el sem indultak, mindegyik kifagyott. Ezután mindegyik gépről szépen vörös fejjel uninstaláltam a programokat, nyomtam egy reg cleanert újra felraktam és aktiváltam....hiába. Ugyanúgy kifagytak indítás után.
Most eljutottam arra pontra, hogy elkezdem előröl a műveletet a windows telepítéssel lehúzott nettel, viszont felmerült bennem a legelején feltett kérdés és nem szeretnék elcseszni 3 win liszenszt.
És lehet, hogy más volt a probléma nem a win update?

Üdv, Balázs

(#36388) LonGleY válasza Antibazsi (#36387) üzenetére


LonGleY
veterán

Mennyiségi licenszed van hozzá? Mert ha nem, egy rendszer egy gépre telepíthető.

Az, hogy miért szartak be a programjaid, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#36389) Antibazsi válasza LonGleY (#36388) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Az rendben van, hogy egy rendszer egy gépre telepíthető, de hány alkalommal lehet újra telepíteni és újra aktiválni (ugyanazzal a kulccsal ugyanarra a gépre.) Ilyen jellegű korlátozásra gondolok. Mert mintha a win8 home-nál olvastam volna még egyszer, hogy egy kulcsot 3x lehet felhasználni újra telepítésnél. E miatt van egy kis parám....de lehet baromság.

Update: Úgy tűnik félreértelmeztem annó a hírt és közben meg is világosodtam. A dobozos verzió az amit 3 gépre is fel lehet rakni egymás után (nem egyszerre), az oem meg ugye konkrét hardverhez kötött amit aktiválás után másik gépre már nem lehet átrakni akkor sem ha töröljük az első gépről a liszenszt, de újratelepítési korlátozás nincs...nagy hülyeség is lenne. :) De azért örülnék egy megerősítésnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#36390) Doky586 válasza Antibazsi (#36387) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"s egyszer csak befigyelt a fekete háttér és az ehhez kapcsolódó figyelmeztetés, hogy szoftver hamisítás áldozata lettem"
A win install után ~1hetet engedélyez az aktiválásig. Viszont a matricán levő kulcsot már installkor be kell pötyögni..

Szóval ha az 1.gépre felinstalláltad az 1. matrica kódjával és ezt átklónoztad a 2.gépre, akkor első dolgod az kell hogy legyen hogy a régi kódot lecseréled a 2.matrica kódjára valahogy (még aktiválás előtt). Csak így LEGÁLIS.
(LonGleY: neked is ismétlem: LEGÁLIS, mielőtt feljelentgetnél..)

[ Szerkesztve ]

(#36391) Antibazsi válasza Doky586 (#36390) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Én installkor azt választottam, hogy aktiválás később gondolva, hogy jobb ha már külön-külön aktiválom a gépeket klónozás után a saját kulcsokkal. Akkor mi az értelme ennek a funkciónak? Szóval leklónozhattam volna már egy aktivált windows-t is és utána simán átpötyögöm a kulcsot?

Üdv, Balázs

(#36392) Doky586 válasza Antibazsi (#36391) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan én azt írtam hogy aktiválás előtt klónozd, de hálózat nélkül utána is lehet. [kép1] [kép2]

(#36393) Antibazsi válasza Doky586 (#36392) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Értem, köszönöm! És akkor olyan korlátozás nem létezik ugye, hogy hányszor telepíthetem újra ugyanarra a géppel ugynazzal a kóddal. Ha akarom akár minden nap...

Üdv, Balázs

(#36394) Doky586 válasza Antibazsi (#36393) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nem tudom. Szerintem nincs darabszámilag korlátozva, de életszerűségileg biztos korlátozzák. (pl. óránként csak max.1x aktiválhapod stb, esetleg kérdezz-felelet játék kell az aktiváláshoz, de ez csak tipp) esetleg telefonos aktiválás, passsz...

(#36395) Evome


Evome
aktív tag

Hello!
Nem tudom jó helyen kérdezem e meg, biztos van erre pontosabb topik is!!
Az lenne a problémám hogy van egy mappa a gépen amiben elvileg 75 giga valami van .. de ha a mappát megnyitom azon belüli mappák összesen 226 Mb (ez a mappa a c/felhasználó/user mappa )
Van erre valami megoldás ? csináltam töredezttség mentesítést és ccleaner is futattam de semmi eredmény :/

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#36396) Rendo84 válasza Evome (#36395) üzenetére


Rendo84
senior tag

Engedélyezd a rejtett fájlok és mappák megjelenítését is. (Ha esetleg nem lenne).
Vezérlőpult/ Mappa beállításai/ Nézet fül

(#36397) Evome válasza Rendo84 (#36396) üzenetére


Evome
aktív tag

Köszönöm!!!

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#36398) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
szokás szerint a legegyszerűbb kérdések szokták megakasztani az embert... legalább is ma velem ez történt..
olyat kértek, hogy scannaléshez rakjak ki 1 parancsikont, úgy értem, hogy ha fel van dobva 1 nyomtató és jobb gomb új beolvasás, azt az ablakot kellene megoldanom hogy 1 parancsikon formájában kint legye az asztalon... lehet ezt egyáltalán? :F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#36399) bela85 válasza bela85 (#36372) üzenetére


bela85
aktív tag

Erre nem tud senki valami segítséget?

Sziasztok!

Előre is bocsi, ha rossz helyre írom..de félig ide is vonatkozik a kérdésem.

Adott egy frissen telepített Win7 Home Premium asztali gép. Feltettem minden drivert, köztük a Realtek hangkárytát is.. és lett hang.. nos gép kikapcs.. és mikor újra be lett kapcsolva.. már nem volt hang..csak a digitális verziója.. SPDIF.. szóval analog nem volt. (Hangszórók).
Újra feltettem rá a drivert.. és megint van hang.. ha csak újraindítom a gépet.. akkor megmarad.. de ha kikapcsolom akkor megint eltűnik..
Alaplapi elem cserélve.. Bios beállítás megmarad.. szóval itt hiba nincs..

Van valakinek valami ötlete mi lehet mégis a gond??

Köszönöm előre is!

(#36400) Ferink válasza mezis (#36382) üzenetére


Ferink
tag

Köszönöm, működik!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.