Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Windows telepítés után az alaplapi drivert kell elösször telepíteni.Ez pontossan melyik driver?Lenovo U510-em van.Tudom hogy nagyon amatör kérdés de biztossan szeretném tudni.

(#37502) Darkness válasza Hauptmann (#37493) üzenetére


Darkness
aktív tag

Üdv!

Nekem két gépem van, mindkettőn van C: és D: partíció. a D: partíción van a "swap" fájl. az egyikben 8GB a másikban 16GB memória van.
hogy bonyolultabb legyen... :) ramdrive -t használok. oda van irányítva a "swap" file. mindkét esetben 512MB a mérete, fixen. vannak programok amik használják, igénylik. jelen helyzetben a 8GB memóriával rendelkező gépemben a "swap" fájl 90% -ban van használva. a másiknál 50% -ban.
egyszóval szerintem, nyugodtan nyiss egy másik partíción egy minimális méretű (512-512) "swap" file -t. nem vesztesz vele semmit. (nálam a C: a rendszer és a D: az adatok, s minden más).

(saját tapasztalat vélemény)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#37503) Darkness válasza Misi1980 (#37501) üzenetére


Darkness
aktív tag

Üdv!

chipset driver, VGA driver, hangkártya driver, Lan driver, etc... legalább is én nálam ez a menete...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#37504) gallzsolt


gallzsolt
csendes tag

Sziasztok! Mi lehet a baj akkor amikor telepitem a windows-t es megkerdezi, hogy hova telepitsem, es kivalasztom a particiot es annyit ir ki alulra hogy: "a telepito nem tudott uj rendszerparticiot letrehozni vagy egy meglevot keresni..." Valaki valami otlet? :(

Gépem:alaplap:ASUS M5A78L-M/USB3 proci:AMD Phenom II x4 B50 Ram: Kingston 4096Mb 1600Mhz vidi kari: ASUS radeon HD 7770 Táp: Chieftec Iarena 450W ház:Sharkoon vaya value vinyo:segate baracuda 250GB

(#37505) Lenry válasza Misi1980 (#37501) üzenetére


Lenry
félisten

édes mindegy, hogy milyen sorrendben telepíted a drivereket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37506) micafighter válasza Misi1980 (#37501) üzenetére


micafighter
nagyúr

A legfontosabb, hogy a Lenovo honlapjáról szerezd be a te gépedhez illő drivereket.

(#37507) micafighter válasza gallzsolt (#37504) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan hogy is próbálod telepíteni? Bebootoltál telepítőről? A partíciót ahova tenni akarod, törölni érdemes (minden rajta lévő adat törlödni fog), és arra az üres helyre rakni a Windowst, így a telepítő formázza meg az üres helyet, és létrehozza magának a rendszerpartíciót.

(#37508) Misi1980


Misi1980
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! :R

(#37509) gallzsolt válasza micafighter (#37507) üzenetére


gallzsolt
csendes tag

Igen. Ugyan ezt csinaltam. Es akkor irta ki ezt a szep hiba uzenetet...

Gépem:alaplap:ASUS M5A78L-M/USB3 proci:AMD Phenom II x4 B50 Ram: Kingston 4096Mb 1600Mhz vidi kari: ASUS radeon HD 7770 Táp: Chieftec Iarena 450W ház:Sharkoon vaya value vinyo:segate baracuda 250GB

(#37510) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. Nemtudom ide vág e a téma,.de remélem,hogy igen. Nos akadt egy kis gondom,egy programmal,ami alapból benne van a win7ben. És az pedig a windows dvd készítő.Filmet szeretnék kiirni lemezre, de nem megy,. pedig már megvan minden,és mikor rámegyek az írásra,akkor elkezdi kódolni,és 0,4%-nál megáll,és aztan kilép a programbol. Valaki megtudna mondani mia hiba? Lehet elállítási,vagy valami windows hiba? Csak azt remélem,hogy nemkellesz ujratenni a win 7-et.Vagyha mégis,akkor esetleg melyik más oprendszert tegyem fel a most használt Windows7 Home Premium x64 helyet? Amin lehetőleg,és remélve múködik,és nemcsinalja ezt a hibát?

(#37511) Lenry válasza #10234880 (#37510) üzenetére


Lenry
félisten

a megoldást nem tudom, de nekem furcsa, hogy miért akarsz másik Windowst vásárolni a mostani helyett, egy olyan funkció miatt, ami ingyenes, de legalábbis a Windowsnál jóval olcsóbb programokkal kiváltható?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37512) #54715584 válasza Lenry (#37511) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bocsi, nem választ akartam nyomni.

Amikor telepítettem a Win-t, akkor a BIOS-ban a SATA csatoló nem AHCI-re volt állítva. Kell-e emiatt újratelepíteni a rendszert, gyorsabb lesz-e?

[ Szerkesztve ]

(#37513) #10234880 válasza Lenry (#37511) üzenetére


#10234880
törölt tag

nemszeretnék másik win-t ehelyet,. azéris kérdem, mi a probléma,és meglehet e oldani

(#37514) Lenry válasza #54715584 (#37512) üzenetére


Lenry
félisten

elméletben gyorsabb lesz, gyakorlatban kevéssé vehető észre, ha viszont SSD-t használsz, akkor ajánlott.

újratelepítés nélkül is könnyen elvégezhető a váltás:
regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / services / msahci
itt a Start kulcs értékét 0-ra módosítod, majd ezután indítasz újra és állítod át a BIOS-ban a SATA-t AHCI-ra.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37515) micafighter válasza #10234880 (#37510) üzenetére


micafighter
nagyúr

Milyen vírusírtót használsz? Próbáld újra az írást úgy, hogy mielőtt elkezded, minden lehetséges háttérben futó folyamatot leállítasz, a vírusirtót is.

(#37516) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Azt írta ki a windows 7 telepítője hogy a ha a particiókon módosítást akarok csinálni akkor a telepítő lemezen újra kell indítanom a gépet.Szerettem volna a C meghajtót formázni.Ezt hogy tudom megcsinálni?

(#37517) #54715584 válasza Lenry (#37514) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :R

(#37518) Misi1980


Misi1980
senior tag

Azt hiszem hogy ezen a telepítőn nincs illesztőprogram a particiók formázásához.Azt hogy tudok rátenni?

(#37519) micafighter válasza Misi1980 (#37518) üzenetére


micafighter
nagyúr

Pontosan milyen telepítővel próbálkozol ?

(#37520) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem kifejezetten Win7 a kérdés (bár lehet összefügg valamelyik frissítéssel), hanem IE11.
1-2 napja megbolondult az expolerem. Véletlenszerűen, ha hozzányúlok valamilyen billentyűhöz, átugrik az expoler teljes ablakosba (vagy mibe) mint pl. most is, enter lenyomása után:

Ez a teljes képernyő fotó, normális esetben ilyen:

Tehát véletlen szerűen, valamilyen gombok lenyomására eltűnik az alsó (tálca vagy mi) és az IE felső sávja.

Ha kattintgatok össze vissza, az IE felső sávja (bocs nem tudom gyárilag hogy hívják, szóval az, ahol a menük, gombok, stb. van) előjön, "tömörítve" (fekete és aminek 2 sorban kellene lennie, egy sorban van):

Ha nem bolondul meg a rendszer, akkor a fenti kép így néz ki (mutatva, hogy mi van bepipálva, mi nincs):

Tud valaki ötletet adni mi romolhatott el? Szoftveres, vagy hardveres lehet a gond?
Ablakváltások gyárilag milyen billentyű kombinációk, illetve beállítások mellett jönnek elő?
(Még arra is gondoltam, hogy kipurcant a rádiós billentyűm, de nincs másik hogy kipróbáljam vele a fenti hiba meglétét)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37521) Misi1980 válasza micafighter (#37519) üzenetére


Misi1980
senior tag

Torrent töltöttem le és MSDN.DVD-re kiírtam és úgy telepítettem.

(#37522) DS39 válasza VGYke (#37520) üzenetére


DS39
nagyúr

F11 - teljes képernyőre váltás
Alt + Tab - ablakok váltása
Ctrl + Tab - fülek/tabok váltása

ezek az alapbeállítások, de ha vmi gáz van, próbáld meg az alaphelyzetbe állítást: Internetbeállítások -> Speciális fül -> alul van erre opció.

[ Szerkesztve ]

(#37523) Winnie The P válasza Misi1980 (#37521) üzenetére


Winnie The P
őstag

Warezba nincs segítség, ki is van írva a topik jobb felső sarkába!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#37524) Doky586 válasza Winnie The P (#37523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy lehet legális hologramos matricához legális wint letölteni????????
(tipikusan laptopok esetén hdd sérüléskor)

(#37525) micafighter válasza Winnie The P (#37523) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az, hogy torrenten tölt le egy MSDN telepítőt, még nem jelenti, hogy varez. Windows 8 esetén egy Microsoft segédprogram segítségével a liszenszkódjával le tudja tölteni az MStől a Windows telepítőt (bár bit verziót nem választhat, pedig a liszensz szempontjából nincs megkötés, de azért mégsem választhat). Windows 7 esetén ilyen segédprogramról nem tudok.

(#37526) micafighter válasza Misi1980 (#37521) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mivel írtad ki DVD-re?

(#37527) KISDUCK válasza Doky586 (#37524) üzenetére


KISDUCK
addikt

Egyszer még beszéltem olvastam hasonlóról, torrenten lehet találni érintetlen telepítőket, de a kód ami a matricán van azzal nem lehet aktiválni. Microsoft fórumon azt írták nekem, hogy telefonon keresztül elvileg aktiválható a matricás kóddal a win. Én nem próbáltam ki, inkább vettem win8 frissítést.

(#37528) micafighter válasza KISDUCK (#37527) üzenetére


micafighter
nagyúr

Költöi kérdés volt a fórumtárstól. Az MSDN-es telepítők gyári telepítők, ugyanaz, mint ami egy gyári telepítő DVD-n van. Innen meg tudod keresni, hogy az eredeti MSDN-es SHA1 checksumja mennyi, ezzel meg ki tudod számolni az általad letöltött telepítő SHA1 checksumját. A kettő SHA1 check-et összehasonlítod, ha egyezik, akkor teljesen ugyanaz a fájl egy az egyben. Ha matricás kódod van, akkor is be tudod aktiválni, legfeljebb fel kell hívni az MS magyar supportot telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#37529) krealon válasza Misi1980 (#37501) üzenetére


krealon
veterán

Lenovo az IBM-tol orokolte a Smart Update-et, ami netkapcsolaton keresztul telepiti az alapveto szoftvereket (driver, hotkey, stb).
Ha az alap Win install mukodesre tud birni legalabb egy halozati kapcsolatot, akkor a tobbit elintezi a fenti szoftver.

(#37530) krealon válasza VGYke (#37520) üzenetére


krealon
veterán

"(Még arra is gondoltam, hogy kipurcant a rádiós billentyűm, de nincs másik hogy kipróbáljam vele a fenti hiba meglétét)"

Vagy merul az elem es ezert bizonytalan az atvitel, vagy 2.4GHz-es savot hasznal, es annyi a zaj, hogy hibas lesz az atvitel, stb.

A radios atvitel ilyen.

(#37531) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Windows 7 vásárlása esetén létezik-e valahol igénybe vehető diákkedvezmény? Felsőoktatásban résztvevők részére? (nem műszaki irányú főiskoláról van szó)

(#37532) DS39 válasza cascada (#37531) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem az iskolában érdeklődj először hogy részt vesznek-e a Tiszta szoftver Programban.

MS kedvezmény: [link]

szóval csak a frissítés kedvezményes a legújabbra.

(#37533) cascada válasza DS39 (#37532) üzenetére


cascada
senior tag

Rendben. Köszi az infót!

(#37534) micafighter válasza cascada (#37533) üzenetére


micafighter
nagyúr

Illetve érdemes utána járni, jár-e nektek valamilyen program diák ként. Pl nálunk az infó karosoknak DreamSpark hozzáférése van, vagyis ingyen kapnak Windowst, Officeot, meg miegymást. Viszont úgy tudom, hogy az Office meg a többi karnak is jár. Szóval érdemes utána kérdezni.

(#37535) pados


pados
csendes tag

Hali!

Van egy UKASH vírusom, de enged safety módban indítani.
Akár hálózattal, akár parancssorral akarom indítani, a boot után azonnal kilép.
két win 7 van a gépen, a 32bites kapta be. a 64bites meg nem hajlandó kezelni a megtalált módszereket.(pl nem tudom telepíteni a spyware-t, mert szerinte nincs jól telepítve a win. )
Valakinek valami ötlete, hogy lehet leszedni telepítés nélkül? (sok régi dolog van, ami nem megy 64biten, azért kell sajna a 32bites)
Előre is köszi.

(#37536) kispx válasza pados (#37535) üzenetére


kispx
addikt

Próbáld meg a Kaspersky Rescure disk-et.

(#37537) pados válasza pados (#37535) üzenetére


pados
csendes tag

lol, nem enged safety módban indulni:)

(#37538) pados válasza kispx (#37536) üzenetére


pados
csendes tag

Kösz!
csak éppen nem megy az oldal. 404:(

(#37539) kispx válasza pados (#37538) üzenetére


kispx
addikt

lol, linkelésnél még ment. Itt egy másik oldal, innen is lehet tölteni.

(#37540) pados válasza kispx (#37539) üzenetére


pados
csendes tag

köszi, asszem meglesz, csak nab vagyok:)
http://w.w.w.homeimprovement.com/ de hogy ezt miért rakta mind a két link elé, azt nem tudom:)

(#37541) Doky586 válasza kispx (#37539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az oldalalnak semmi baja. A linkelést mindkétszer elrontottad... :((

(#37542) micafighter válasza Doky586 (#37541) üzenetére


micafighter
nagyúr

:K https után kell a kettőspont, így ni: https://support.kaspersky.com/4162

[ Szerkesztve ]

(#37543) Garf.


Garf.
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Windows 7 Thin Pc-ben hogyan lehet elérni a windows szolgáltatások be és kikapcsolása funkciót?
Ha rákattintok, azt írja ki, hogy a:
"A rendszergazda letiltotta a windows szolgáltatások alkalmazását".
Pedig rendszergazda fiókból vagyok... :) ilyenkor mi van?
Az IE-t szeretném eltávolítani.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#37544) Doky586 válasza micafighter (#37542) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy mit rontott el lényegtelen. Elrontotta.

(#37545) micafighter válasza Doky586 (#37544) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, de gondoltam akkor már belinkelem normálisan :) és mellesleg megjegyeztem, hogy mi volt a gond :)

[ Szerkesztve ]

(#37546) kispx válasza Doky586 (#37541) üzenetére


kispx
addikt

Az Opera nem illesztette be normálisan. Én címsorból másoltam. És most is kipróbáltam, dettó lehagyja a https mögül a kettőspontot. Ez megy a bugreportba, az Opera meg lassan a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#37547) micafighter válasza kispx (#37546) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sejtettem, hogy Operáztál és az volt a gond. Nálam is hülyén rakta be a linkeket ide pár napja.

[ Szerkesztve ]

(#37548) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win7-hez keresek egy "Scientific Calculator" programot ami legalább 16 karakteres pontosságú (32 még jobb)
Régen a WinXP-hez a M$ power tools-ban volt, de az W7-en nem megy. Van helyette más ingyenes alternatíva?

(#37549) #54715584 válasza Doky586 (#37548) üzenetére


#54715584
törölt tag

A beépített miért nem jó? Abban 4 félét is tudsz használni, köztük a tudományosat is.

(#37550) quailstorm válasza Doky586 (#37548) üzenetére


quailstorm
nagyúr

gyorssegély flashben ;]
Samsung S5230-on ezt használom

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.