Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#36639) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyorsabb, talán az elérési időben. De én haverral teszteltem a programok elindulását egy olyan géppel amin nem volt readyboost. Az enyém sokkal előbb betöltött mint neki. Pedig az ő gépe izmosabb volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36652) quailstorm válasza bim (#36650) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Linux.
Gparted, vagy Hiren's bootCD-n található partition magic. Azzal seperc alatt elpicsázod.
Aztán meg kiveszed az XP bejegyzést easy BCD-vel win7 bootmenüből.

(#36653) SaNyEe válasza SaNyEe (#36635) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hiba kijavitva, problema megoldva. Tanulsagos volt :)

-- end of transmission --

(#36654) Agyasima


Agyasima
senior tag

Dobozos, gépcsere esetén új gépre is telepíthető Windows 7 64 bit home premium magyar nyelven hol és mennyiért kapható, ha egyáltalán kapható?

A barátom nem sok okossággal látott el eddig, csak számomra noname boltokkal, külfölddel vagy OEM verziókkal.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#36655) LonGleY válasza Agyasima (#36654) üzenetére


LonGleY
veterán

Én se találok dobozost.

[ Szerkesztve ]

(#36656) #54715584 válasza LonGleY (#36655) üzenetére


#54715584
törölt tag

Micsoda szerkesztés :D
Kerestem én is dobozost, de csak azt az infót találtam, hogy október 30-al megszűnt az árusítása...

(#36657) LonGleY válasza #54715584 (#36656) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, mert menet közben jöttem rá, hogy az OEM az csak egygépes.

(#36658) #93794560 válasza #54715584 (#36656) üzenetére


#93794560
törölt tag

Baragadt készleten még előfordulhat itt-ott.

(#36659) Agyasima


Agyasima
senior tag

Akkor nem - csak ;] - én vagyok a béna. Windows 8-at dobozosan lehet downgradelni Win7-re? vagy - ha emlékeim nem csalnak - csak bizonyos verzióit?

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#36660) bim válasza quailstorm (#36652) üzenetére


bim
veterán

Sikerült úgy törölnöm pár fájlt az xp-n hogy a win7 se indult el. :DDD
Újra kellett tennem a rendszert és töröltem az egész vinyát és átparticionáltam. :U

(#36661) quailstorm válasza bim (#36660) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel az XP-n volt a BCD :U
Ez user error már bocs. Kell a körültekintés. Ma faragtam, lecseréltem a Win8-at 8.1-re, úgy hogy mellette 3HDD-n van XP-vista-7-Ubuntu12.10-Ubuntu12.04.
És nekem is az XP-re rakta anno a BCD-t a 7, mert az volt az első elsődleges partíció azon a HDD-n.

(#36662) bim válasza quailstorm (#36661) üzenetére


bim
veterán

Igen. Igazad van. Fáradtan álltam neki a telepítésnek és nem figyeltem oda. Legalább ilyet is megéltem.

(#36663) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Sziasztok!

A notebookomhoz van egy OEM W7 pro és azt szeretném kérdezni, hogy hányszor telepíthetem, aktiváltom még? Szeretnék HDD-t cserélni, mert olyan halk a kis noteszgép, hogy a 7200-as winyó kb kinyír. Az, hogy 5400-as hdd, vagy ssd kerül bele, a kérdés megválaszolásában lényegtelen infó nektek.

Természetesen nem több gépen akarom aktiválni, hanem ezen egy másik HDD-re telepített win után.
Szóval van erre valami lifetime x aktiválási szám, vagy havi 1, vagy évi 1 aktiválás?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#36664) borsodika válasza kiskaktusz (#36663) üzenetére


borsodika
őstag

Ha átklónozod a rendszert még ezzel se kell vesződj.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#36665) kiskaktusz válasza borsodika (#36664) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Sosem klónoztam még, mindig friss rendszert telepítettem és nem most szeretnék utána olvasni, mert a 2 munkahely és a koncertre készülés mellett nemigen van időm most ilyenek után olvasni. A gépet viszont használom a 2. munkahelyen és zavar...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#36666) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Nah írok már ide is már írtam mindenhova, dehát elvégre windows probléma(is)
Szóval heteken át szívtam a géppel, hogy müködjön, most működik, és most felakarom gyújtani.
Merthogy mostmeg windowst nem lehet rá telepíteni. USBről menne a cucc, háttértár (másik) nincs, 1 hdd van azon 2 partíció, értelemszerűen a maradék 750gigányi adatot nem szeretném formatálni. Achi/IDE módban ugyanaz a tünet.
"A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni" - semmit nem enged csinálni, nem tudom elvégezni a telepítést... "
Életemben nem láttam még ilyet, kb 10 x lett már különböző winfost telepítve erre a vinyóra usbről gond nélkül.
Próbáltam olvasgatni de a megoldások amik másoknak segítettek nekem nem(ide mód, próbáltam semmi, többi háttértár leválasztása-nekem eleve nem volt semmi, nincs mit leválasztanom)
a winfos egy terrás samu, semmi gond nem volt vele soha.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#36667) LonGleY válasza Vismajor01 (#36666) üzenetére


LonGleY
veterán

USB-ről sokszor eljátsza ezt. Nyomd ki a pendrive-ra más programmal (pl. Universal USB Installer-rel, vagy ugyanennek a multiboot-ot létrehozni képes változatával, a YUMI-val), de ha teheted, akkor telepítsd DVD-ről! Azzal menni fog.

A formázásban, partícionálásban segíthet még a Parted Magic (letöltés), de itt valószínűleg az USB-s boot a gond.

[ Szerkesztve ]

(#36668) Jarod1 válasza Vismajor01 (#36666) üzenetére


Jarod1
addikt

próbáld hiren boot cd vel....formázni

(#36669) quailstorm válasza Vismajor01 (#36666) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miért érzem úgy mintha én erre tegnap már válaszoltam volna? A pendrive-ra akar partíciót létrehozni mert az a legkisebb azonosítójú eszköz. Ne kérdezd miért, azért mert szar.
Szerezz be egy optikai meghajtót, fogadok menni fog.
Mert ha a másik partíció is NTFS, nagyon rinyálnivalója nem lehet. Esetleg magával a telepítővel törlöd a win7 partíciót és újra létrehozod, hátha odarakja a 350megás hülyeségét...
De nekem is az IDE-s HDD-re kellett hogy rakja mert az az eszköz 0 :W

(#36670) gebro


gebro
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy HP 8440P alján van egy win7 pro matrica serial számmal. Aktiválásnál azt írja, hogy a serial nem aktválható és telefonálni kell. Akkor most telefonon lehet csak ezt a serial-t aktiválni, vagy már más kód kell?

Valahol azt olvastam, hogy online aktiválás csak 4-5 telepítést engedélyez.

(#36671) LonGleY válasza gebro (#36670) üzenetére


LonGleY
veterán

Telefonálj és meglátod...
Nem egy ördöngősség.

[ Szerkesztve ]

(#36672) Mercutio_ válasza mezis (#36537) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, fene se érti, egyszer csak magához tért, és kiírta, hogy publikus hálózat, arra kattintva pedig át tudtam állítani otthonira :U
Kiváncsi vagyok mikor kergül meg újra, és ha igen mitől? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36673) gebro válasza LonGleY (#36671) üzenetére


gebro
aktív tag

Igen, nem "ördöngösség", ahogy rendesen válaszolni sem. :U

Probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#36674) micafighter válasza kiskaktusz (#36665) üzenetére


micafighter
nagyúr

Írtunk már erről, az aktiválás sosincs x darabra korlátozva. Legfeljebb telefonos aktiválás kell, de az is pár perc alatt megvan. A klónozás egyébként egy nagyon egyszerű művelet, ajánlom a figyelmedbe pl a Macrium Reflect Freet. Pár kattintás az egész, és van hozzá tutorial: http://kb.macrium.com/KnowledgebaseArticle50081.aspx

(#36675) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy a win 7 (32bit) bejelentkezőképernyőjénél (amikor a jelszót kéri) sokat kell várni mire lesz egerem illetve tudok írni? nem mozog az egér, eltűnik, utána mozog csak később és ezzel együtt jön meg a billentyűzet is, vagy nem tudom hogy mondjam, de biztos értitek, szóval a lényeg, hogy elég sok idő telik el (kb. fél perc), mire tudom írni a jelszavamat.

Nem olyan régi a rendszer, nincs fent semmi szarság ami nem kell, szoktam figyelni mindig, de ilyen gondom még nem volt.

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#36676) LonGleY válasza RoryBreaker (#36675) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt próbáld ki, hogy ugyanezt csinálja-e akkor, ha a net nincs rádugva, illetve kérdés még, hogy van-e valami külső meghajtó, pendrive a gépre kötve. Ez persze csak egy apróság a sok közül, ami esetleg okozhatja a leakadást.

(#36677) RoryBreaker válasza LonGleY (#36676) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

OK, köszi, megpróbálom, rengeteg dolog van rádugva... külső vinyók, pendrive-ok, külső hangkártya...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#36678) micafighter válasza RoryBreaker (#36677) üzenetére


micafighter
nagyúr

Húzz le mindent a gépről monitoron kívül, próbáld úgy. Ha jobb lesz, Akkor pedig egyesével kéne lehúzni a dolgokat próba képpen.

(#36679) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Lehet nagyon lame kérdésem lesz telepítéssel kapcsolatban :)

Szóval 4 HDD van a gépemben, telepítéskor ezeket nem szoktam lehúzogatni, egyrészt mert macerás, másrészt nem is tudom, hogy le kell-e húzni őket.
Viszont ha a 4 HDD-ből kihúzok egyet indítás előtt, akkor nem mindig indul el a gép. A virtuális memória nem a C-n van, de ha másik HDD-t húzok le, akkor sem indul el a rendszer.

A kérdésem igazából az, hogy ha legközelebb telepítek Win-t, akkor minden HDD-t húzzak le, és csak a rendszerért hagyjam bent?

(#36680) quailstorm válasza #54715584 (#36679) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tegnap csináltam ilyet, OS fel, visszadugtam a HDD-t (kikapcsolt gépnél), na többé nem indult az OS míg ki nem húztam újra, semmilyen módban se...
Szóval egyértelmű megoldás nincs.
Úgy telepíts OS-t, ahogy a gépet fogod majd használni, minden legyen benne.

(#36681) LonGleY válasza #54715584 (#36679) üzenetére


LonGleY
veterán

A virtuális memóriával nem érdemes szórakozni (ha sebességben előre akarsz lépni, akkor SSD kell), és igen, jobb, ha csak a rendszerwinyó aktív telepítéskor. A problma okát nem tudom, ilyet egy normális rendszer nem csinál.

quailstorm

"Úgy telepíts OS-t, ahogy a gépet fogod majd használni, minden legyen benne."

Bocs, de ennek nincs sok értelme. Persze, legyen bent a videokártya, memória, minden alapcucc, de a winyókat utólag is felismeri a rendszer, és úgy leglaább nincs szükség a meghajtó betűjelek silabizálására. Ha csak egy van bent, akkor biztos, hogy a telepítés nem kutyul semmit össze. A Windows-nál nem árt az ilyesfajta elővigyázatosság, meg hát nem kerül semmibe.

[ Szerkesztve ]

(#36682) #54715584 válasza LonGleY (#36681) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, erre gondoltam én is, hogy elvileg 1 HDD-vel kellene mennie, amelyiken csak a rendszer megy. Amikor rendszert telepítek, akkor sem teszi be az összes meghajtót, ha meg beállítom, olyan, mintha USB eszközt csatakoztattam volna :)
Az lehet még esetleg probléma, hogy volt másik HDD, amire volt rendszer telepítve? Bár mindig formáztam a HDD-ket, nem tudom maradhattak-e rajta fileok vagy töredékek, amik esetleg ezt okozzák? Van valami hatékony takarító program?

SSD-n is gondolkoztam, viszont akkor egy 320-as HDD-t kellene feláldoznom 60 vagy 120 gigás SSD-ért. De ha sokat jelent gyorsulásban, akkor hajlandó lennék rá, viszon sajnos a keret szűkös, csak 20e körüli.

[ Szerkesztve ]

(#36683) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok!

2 hete valahogy rákerült valami telepítésnél valami az egyik meghajtóra (nem rendszer) amit sehogy sem tudok törölni. Valami eula fájlok stb, lehet vírus nem tudom de a lényeg, hogy rendszergazdai szinten sem tudom a zárolást sem feloldani sem sehogyan letörölni. Csökkentett módban sem engedi, arra gondoltam valami rendszereszköz használja de nem mert ha leválasztom a meghajtót akkor is minden működik.
Nem marad más hátra mint adatok átmásolása és a meghajtó formázása? Találkozott már valaki hasonlóval?

(#36684) Đusty válasza Đusty (#36683) üzenetére


Đusty
addikt

Unlocker program megoldotta :)

(#36685) LonGleY válasza #54715584 (#36682) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tudom, hogy mi lehet most a probléma (újratelepítés gyanús). De ha a kiszemelt winyóra telepíted a rendszert úgy, hogy nincs mellette a többi (és nem költözteted át a különféle részeit máshova), akkor onnantól fogva teljesen mindegy, hogy mit dugsz pluszban a gépre, vagy hogy eltávolítod-e ezeket. A többi winyón lévő fájltöredékek sem számítanak, mert nem linkel rájuk a rendszer.

SSD: sokat jelent, persze. El lehet felejteni a szörnyű kerregést és várakozást. Akkor érdemes rá fejlesztened, ha erősebb kétmagos vagy jobb procid van. A 320 gigás HDD nem számít mainak, se gyorsnak, így legfeljebb csinálsz belőle külső tárolót.

[ Szerkesztve ]

(#36686) quailstorm válasza LonGleY (#36681) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eddig én is így voltam vele, de a tegnapi eset után módosítanom kellett az elképzelést...
Win8-at még az általad vázoltak alapján telepítettem. Az másképp nem is akart. Bezzeg a 8.1 ugyanoda ahol a 8 volt, na az neeeem.

(#36687) brd


brd
nagyúr

Valaki találkozott már azzal, hogy a bejelentkező-képernyőn nem működik a Num Lock funkciója? Kapcsolgatni tudom, vissza is jelzi a bill', de nem tudok ott számokat írni. BIOS-ban, és másik OS-ben is jó, ill. a bejelentkezés után a Win7-ben is, tehát valami Windows(ba épülő) gyíkság lehet csak.

The only real valuable thing is intuition.

(#36688) RoryBreaker válasza LonGleY (#36676) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

sajnos ez nem jött be...

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#36689) #54715584 válasza LonGleY (#36685) üzenetére


#54715584
törölt tag

A gépem az adataimnál megtalálható. Érdemes SSD-t vennem bele? Az utóbbi hetekben gondolkoztam ezen, szívesen váltanék. A gép 2008-as, akkoriban jónak számított, még most is jó sztem, nem vagyok hardcore gamer :)

(#36690) LonGleY válasza #54715584 (#36689) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem 5600+-os AMD-m van, de néha kevés. Ezerszer jobb így is, mint volt, minden forintot megért a drive, de tudni kell, hogy prociigényes a fájlmozgatás SSD-n, és nem hozza majd a maxot nálad. Szerintem jó fejlesztés, de te tudod, mennyire van szükséged rá. Én naponta milliószor indítok (és zárok) böngészőket és szerkesztőprogramokat, ezért kell. Ahhoz, hogy gyorsabban induljon el a win, vagy az Excel, nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#36691) Doky586 válasza RoryBreaker (#36688) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs kitöltve a profilod cuccok része !
oprendszer, alaplap, ram, stb

semmilyen adathoz milyen segítséget vársz?

(#36692) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ismerősömnek van egy Lenovo B590-es laptopja, Win 7x64-el. A gondja az lenne hogy van pár oldal, amin a videók nem kerülnek lejátszásra, csak egy fehér kép van a videó helyén és kész. Pedig fent van neki minden bővítmény ami kell. De így sem jó. Pl a youtube az hibátlanul megy, de a sportmotoron levő videók már nem.

Tudnátok esetleg valami tippet adni hogy a Windowsnak van valami beállítási hibája, vagy esetleg valami bővítmény hiányozhat még?

Köszönöm :R

Ja és chrome ie meg ff-el is ezt csinálja.

iPhone 13 Pro Max

(#36693) #54715584 válasza LonGleY (#36690) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hmm, akkor nem biztos, hogy váltanom kell. Általában 5-6 program fut egyszerre, ezeket többször zárom-nyitom.

(#36694) GAbre


GAbre
veterán

Vki esetleg tud win7re vmi jó kis fájlellenőrzőt?
Most mentettem vissza a dolgaim a bades merevlemezről,és mind átért elvileg.
Kiváncsi vagyok nem-e sérült vmi.
De 1 Tbot nincs időm/energiám átnézni...

Avatar

(#36695) jilian


jilian
addikt

Meg tudná valaki mondani miért kapok mindig kék halált? :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#36696) #54715584 válasza #54715584 (#36693) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oooh, közben felfedeztem valamit: sajnos a biosban a SATA-AHCI helyett Native IDE van beállítva...
Megváltoztattam SATA-AHCI-re, de nem indult a rendszer. Eleve úgy kell telepíteni? Valószínű egy tavalyi BIOS upgrade után ezt nem állítottam át.
Meg lehet ezt változtatni létező rendszerrel, vagy új telepítés kell?

(#36697) LonGleY válasza #54715584 (#36696) üzenetére


LonGleY
veterán

Gúúúúúgöl

[ Szerkesztve ]

(#36698) #54715584 válasza LonGleY (#36697) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, közben rágugliztam és meg is oldottam. Azért köszi :)

(#36699) micafighter válasza jilian (#36695) üzenetére


micafighter
nagyúr

Blue Screen Bug Check Code referencia táblázat -> ez alapján értelmezni tudod a kiváltó okot.

[link] -> általános megoldások kékhalálra Win 7nél

[link] -> Konkrét hivatalos válasz a microsoft support oldalán az F4-es kékhalál BCCode-ra

(#36700) jilian válasza micafighter (#36699) üzenetére


jilian
addikt

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.