Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) vlevi válasza rlazol (#37248) üzenetére


vlevi
nagyúr

A wi nsxs az maradjon meg ugy olyan nagynak ahogy van, nem szabad kezzel piszkalni. Itt ugyanis a rendszerfileok, dll-ek, es egyebek vannak mindnefele verzioban kulon elmentve, es bekegyezve, hogy melyik alkalmazasnak melyikre van szuksege a kompatibilitasi problemak elkerulesere.
A (most ne, tudom hogy hivjak) felesleges fileok torlesenel ki tudod torolni a wi dows frissitesek backupjait, azzal is lehet sok helyet nyerni.

(#37252) micafighter válasza rlazol (#37244) üzenetére


micafighter
nagyúr

TreeSize Free vagy WinDirStat, mind kettő ingyenes. Ezek a programok arra vannak, hogy megmutassák, mi mennyit foglal.

Arra kell figyelni hogy jobb kattintás, futtatás rendszergazdaként érdemes indítani őket, mert csak úgy lesz jogosultsága minden mappát feltérképezni.

Amelyik mappa sokat foglal és nem tudod mi az, arra google vagy a ph forumtársak válaszolnak.

(#37253) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Miért nem tudok az asztalon háttér képet változtatni. Csak az egyszínű háttereket engedi. Minden más program működik csak ezt az egyet nem lehet változtatni.
Üdv.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#37254) Martin97


Martin97
aktív tag

Tisztelt fórumozók!

a számítógépemen windows 7 operációs rendszer van és néha random kékhalálozik a következő hibakóddal:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 124
BCP1: 00000000
BCP2: 8568C024
BCP3: B2000040
BCP4: 00000800
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Meg tudjátok mondani mitől van ez?

Tisztelettel
Martin97

(#37255) micafighter válasza SirKero (#37253) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mert feltételezem Home Basic-ed van. Starterben egyáltalán nem lehet változtatni hátteret, Home Basicben pedig csak korlátozottan. A Windows 7-ből sok féle verzió van, ez a Starter meg a Home Basic nagyon korlátozott. [link] [link]

(#37256) SirKero válasza micafighter (#37255) üzenetére


SirKero
őstag

Windows 7 Ultimate 64 Bit. SP1 van :U
Azt hozzá kell tennem hogy mostanában döglődött a rendszer fagyott vagy újra indult több alakalommal is :O

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#37257) micafighter válasza Martin97 (#37254) üzenetére


micafighter
nagyúr

Bug Check referencia táblázat -> megnyitod, Ctrl + F, beírod a Bug Check Code (BCC)-ot (jelen esetben 124), enter, és egyből a tiédhez ugrik. Továbbá BCC értelmezése. Ezek általános dolgok, amik segíthetnek, ezek pedig konkrétan a te hibádra vonatkoznak. Hasznos programok : WinDBG, DumpCHK, BlueScreenView.

Itt egyrészt a legfelső sorok az érdekesek:

This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. -> magyarul hardverhiba történt.

A te BC kód első paramétered (BCP1) alapján a legfelső írja le a te esetedet. Cause of error oszlopban, azaz a hiba oka oszlopban érdemes elgondolkozni ezen a kifejezésen: A machine check exception occurred. Erre googlezol egyet, és érdekes találatok jönnek ki, a legfelső például egy wikipédia cikk, ami konkrétan leírna, hogy mi lehet a gond nálad: [link]
Első mondat: A Machine Check Exception (MCE) is a type of computer hardware error that occurs when a computer's central processing unit detects a hardware problem. -> magyarul a CPU hardware hibát észlelt.

Lehetséges okok: túlmelegedés, overclock, rosszul van feltéve a processzor, vagy a processzor hűtése, vagy sz@r a tápod, továbbá érdemes a RAMokat is ellenőrizni, megfelelően van-e bent, illetve érdemes futtatni egy memtest-et is.

Ha ezek 100%-osan ki lettek zárva, akkor szoftver gond is lehet. Computer software can also cause MCE errors (normally by corrupting data which programs read or write). For example, software performing read or write operations from or to non-existent memory regions can lead to confusion for the processor and/or the system bus. Accessing memory marked off-limits by UEFI may cause MCE errors. Ez kevésbé valoszinűbb.

Gondoltam több értelme van így válaszolni, hogy leírom, hogy tudod könnyen kideríteni a gondot, mint ha csak leírom 1 mondatban hogy mit csinálj.

[ Szerkesztve ]

(#37258) micafighter válasza SirKero (#37256) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor pedig megsérült a rendszer. Ha van visszaállítási pont akkor most érdemes lenne rendszervisszaállítást csinálni. Ha nincs, akkor egy telepítő segítsévégel meg kéne próbálni egy javítást.

(#37259) SirKero válasza micafighter (#37258) üzenetére


SirKero
őstag

A rendszer visszaállítást próbáltam de hiába van visszaállító pont az írja ki hogy nem sikerült :(
A telepítőről is próbáltam a a javítást de ott meg ezt a hibaüzenetet kapom " Az erőforrás-betöltő gyorsítótára nem rendelkezik betöltött MUI bejegyzéssel" :O

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#37260) micafighter válasza SirKero (#37259) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor ott elég komoly probléma lehet. A legegyszerűbb az újratelepítés lenne. Ilyen esetekre érdeme egyébként csinálni egy friss Windows telepítésről (amire csak az update-et és a rendszeresen használt programjaidat raktad fel) egy biztonsági mentést csinálni a beépített rendszer mentéssel, vagy mondjuk Macrium Reflect Free-vel. Macrium Reflect Free-vel klónozni is tudod a renszer partíciót. Nálam van egy backup és egy klón partíció. Ha meghibásodna a rendszer partíció, akkor bebootolok a klón particíóról, ami pontosan ugyanúgy néz ki minden szempontból, elindítom a backup visszaállítását az eredeti rendszer partícióra, vagy a klónt visszaklónozom az eredeti partícióra. 1 óra alatt helyreáll a gép, de közben is tudom folytatni a munkát a klónozott partícióról. Aki nagyon biztonságos akar lenni annak off-site érdemes menteni a backupot, esetleg több példányban, különböző helyeken.

[ Szerkesztve ]

(#37261) SirKero válasza micafighter (#37260) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi. Sejtettem,hogy valami ilyesmi lesz a vége :K Akkor marad az újra telepítés :((

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#37262) micafighter válasza SirKero (#37261) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a rendszer több sebből vérzik már, lehetne próbálkozni a hibák keresésével, aztán megoldások keresésével, de lehet, hogy egy lyuk betömésével kettő másikat csinálsz. Egyszerübb, gyorsabb, hatékonyabb ilyen helyzetben már az újratelepítés.

(#37263) TigerCat válasza rlazol (#37248) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha hely kell, ezt szívesen ajánlom. Egyszerű és biztonságos megoldás.
[link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37264) Martin97 válasza micafighter (#37257) üzenetére


Martin97
aktív tag

Tisztelt micafighter!

Köszönöm a válaszát!
(Valószínű akkor az oc a probléma, gondolom nem elég a processzornak az 1,328 V 3,8 ghz-hez).

Tisztelettel
Martin97

(#37265) rlazol válasza #54715584 (#37249) üzenetére


rlazol
addikt

mindenkinek köszönöm, megpróbálom.
a fő kérdés ugyanakkor nem változott:
a a freetree is csak 45 gb nyi file-t lát, egy 80-as winyón miközben 1 gb szabad hely - hol az a 30 gb????

szerk.:
hiberfil.sys 12 gb
pagefile.sys 17 Gb

tudom, h rendszerfilok, de van lehetőség ezeknek a méretét csökkenteni?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37266) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom miért történt de a lefelé ill. felfelé mutató nyíl átvette a nyillal jelzett billentyűk funkcióját,tehát ha a lefelé mutató nyilat megnyomom nem gördül folyamatosan lefele az oldal,hanem egyből leugrik az oldal aljára.
Hogyan tudnám visszaállítani? :F
Vezeték nélküli a bill.

[ Szerkesztve ]

(#37267) #54715584 válasza rlazol (#37265) üzenetére


#54715584
törölt tag

A pagefile.sys az a lapozófile, itt tudod beállítani:

Vezérlőpult - Rendszer - Speciális rendszerbeállítások - Speciális fülön (elvileg itt fog megnyílni) a Teljesítmény résznél Beállítások - Speciális - és végül Módosítás :)

Nekem csak az egyik meghajtón van lapozófile, azt is a rendszer kezeli, a többin le van tiltva.
4 giga memóriánál nálam ez ugyanennyit foglal.

(#37268) LonGleY válasza creed33 (#37266) üzenetére


LonGleY
veterán

Driver (újra)telepítés?

Egyszerűbb a helyzet, ha megírod, hogy mi a szóban forgó eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#37269) sfdrakex válasza rlazol (#37265) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a hibernálást nem használod azt törölheted is:

Start menü keresőjével indítsuk el rendszergazdai jogosultságokkal a cmd-t.
Kikapcsoláshoz: powercfg -H off
Bekapcsoláshoz: powercfg -H on

A lapozó fájl méretét pedig szintén veheted kisebbre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37270) creed33 válasza LonGleY (#37268) üzenetére


creed33
aktív tag

Üdv!
Ez egy Genius SlimStar 8000 Slim Wireless Keyboard
ez az

(#37271) creed33 válasza LonGleY (#37268) üzenetére


creed33
aktív tag

Driver újratelepítés megtörtént sajnos nem változott semmi :O

(#37272) Sub-ZeRo válasza creed33 (#37270) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet megdöglött. Húzzd ki majd vissza.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37273) rlazol válasza sfdrakex (#37269) üzenetére


rlazol
addikt

lejjebb vettem a pagefile-t, már sokkal jobb.
kikapcsoltam a hibernációt a parancssorban, ettől törlődött a hiberfil - 26 gb szabad hely... Köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37274) rlazol


rlazol
addikt

az amúgy miért van, hogy egyes ikonokat (TotalCommander, és most az egész office) egy olyan ikonnal helyettesít, amit a nem érvényes hivatkozásúakra szokott tenni? Maga a parancsikon működik, de a képe nem jó és hiába állítom be. Eddig jó volt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37275) DS39 válasza rlazol (#37274) üzenetére


DS39
nagyúr

néha bugos. ilyenkor ez használ: [link]

[ Szerkesztve ]

(#37276) rlazol válasza DS39 (#37275) üzenetére


rlazol
addikt

köszi, megpróbálom.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37277) rlazol válasza DS39 (#37275) üzenetére


rlazol
addikt

nem lett jobb.
most ez van:
kép

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37278) DS39 válasza rlazol (#37277) üzenetére


DS39
nagyúr

újraindítás is megvolt?
töröld a parancsikont, és hozd létre újra.

(#37279) rlazol válasza DS39 (#37278) üzenetére


rlazol
addikt

megvolt.
A start menü is össze van kuszálva.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37280) DS39 válasza rlazol (#37279) üzenetére


DS39
nagyúr

érdekes. a forrásfájlnak ha megnézed a program files-ban, ott pl az excel.exe-nek van ikonképe?
egyébként nem tudom mi lehet a baja :U

(#37281) rlazol válasza DS39 (#37280) üzenetére


rlazol
addikt

igen, ott rendben van.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#37282) LonGleY válasza creed33 (#37271) üzenetére


LonGleY
veterán

A legújabbat pakoltad?

Ha már terméket linkelünk, ez a hivatalos. Itt van egy tavaly ilyenkori driver.

Mondjuk a kavarodásra én is azt gondolom, hogy a billentyűzet zakkant meg. Nem volt leöntve?

[ Szerkesztve ]

(#37283) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok!
Ért valaki a dosboxhoz??
Folyamatosan ezt a hibaüzit kapom:

Üdv.: Aszti

(#37284) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy a windows7 professional 64bit egyszercsak átváltott egyszerű színösszeállításra, és olyan volt, mintha videokártya se lenne a gépbe (szaggatva tálcázta le a böngészőt, bár ez lehet azért volt mert ugye behalt az aero téma). Aztán 3 perc múlva visszaváltott, és minden hiba nélkül zajlott tovább. Ez mi lehetett? Az eseménynapló ilyet írt: "Az Asztalablak-kezelőt nem lehetett elindítani, mert az összetételt letiltotta egy futó alkalmazás"

[ Szerkesztve ]

(#37285) sfdrakex válasza Stylerr (#37284) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Winupdate nem frissítette közben esetleg a vga drivert?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37286) #93794560 válasza aszti93 (#37283) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az adott alkalmazás Dosbox-ban nem támogatja a teljes képernyős futást, ezért csak ablakban futtatható. Erről szól az üzenet.

(#37287) aszti93 válasza #93794560 (#37286) üzenetére


aszti93
aktív tag

Hogy lehetne megoldani hogy ne teljes képernyőn fusson a dolog? Mert automatikusan kirakja teljes képernyőre.

Üdv.: Aszti

(#37288) Stylerr válasza sfdrakex (#37285) üzenetére


Stylerr
addikt

Nem tudok róla. Miközben ez épp történt nem frissült semmi.
/edit : Megnéztem a winupdate listát, tehát amelyek a gépen vannak, és 03.16. óta nem volt új frissítés semmire.

[ Szerkesztve ]

(#37289) #22237440 válasza Stylerr (#37284) üzenetére


#22237440
törölt tag

Valami futó alkalmazás bezavar. Az akár lehet fizikai betegség is. Videó kártya vagy csip hibásodás. Nézz be az eszközkezelődbe, mert ott jelzi ha baj van egy eszközmeghajtóval. ;)

(#37290) olivera88


olivera88
veterán

Pár napja mindennap előjön a gépkikapcsoláskor valami EOLesyserror. exe, és ez miatt nem akar kikapcsolni a gép, csak ha leállítom a folyamatot. Mitől lehet ez?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37291) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Feltelepítettem egy progit és szeretném leszedni a vezérlőpult->telepített programok listáról. De nem engedte, mert kiírta,hogy nincs meg egy installer fájlja. Gondoltam majd akkor kézibe mindenhonnan törlöm és majd a ccleaner szépen söpri a többi részt. Na de nem így lett...próbáltam újrarakni,de mindig azt írja hogy telepitve van már. Ha meg a telepített progikban újra uninstallálni akarom akkor megint azt írja ki,hogy nincs meg az uninstall file...

(#37292) LonGleY válasza polgi803 (#37291) üzenetére


LonGleY
veterán

A CCleaner-ben van uninstaller rész, a windows félét nem is érdemes kinyitni. Onnan tudod törölni a bejegyzést, így nem látod többet.

[ Szerkesztve ]

(#37293) polgi803 válasza LonGleY (#37292) üzenetére


polgi803
őstag

Nem tudja törölni és uninstallálni sem...na ilyenkor mi van??? :(((

(#37294) LonGleY válasza polgi803 (#37293) üzenetére


LonGleY
veterán

Jobb klikk az elemre a CCleaner-ben és bejegyzés törlése. Elfelejted és nem foglalkozol vele többet. Nem történik semmi attól, hogy marad pár registry bejegyzés vagy fájl egy program után, az nem fogja lassítani a Windowst. Max legközelebb kerülöd az ilyen kétes termékeket.

[ Szerkesztve ]

(#37295) polgi803 válasza LonGleY (#37294) üzenetére


polgi803
őstag

Mint írtam is,nem törli azzal az opcióval sem...az a baj,hogy újra kellene tennem azt a progit,mert Lumia telefonom,csak azzal a progival kommunikál a PC-vel.

(#37296) LonGleY válasza polgi803 (#37295) üzenetére


LonGleY
veterán

A következő lépés a jv16's PowerTools lehet, erről küldtem privit.
Az egy kicsit komolyabban tud kutakodni a fennmaradók után.
A procedúra után eltávolítható a program.

[ Szerkesztve ]

(#37297) polgi803 válasza LonGleY (#37296) üzenetére


polgi803
őstag

Köszönöm uram! Ez már zodar cucc! Törölte mint a sicc! :R

(#37298) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Meg tudná mondani nekem valaki mennyit foglal egy frissen telepített Win7 SSD-n SP1 nélkül, indexelés kikapcsolása után? Van egy 16-os SSD a másik gépemben, arra szeretném feltenni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37299) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hali,
mi lehet annak az oka, hogy egy telepítőfájlt nem tudok rendszergazdaként futtatni, holott rendszergazdaként vagyok bejelentkezve és más mappáknál a jobb klikk után van ilyen opció. A legördülő listával csak a megnyitás játszik. Mi lehet a probléma?

meg

(#37300) LonGleY válasza Petyyyyy (#37298) üzenetére


LonGleY
veterán

Az mindenképpen szűkös, frissítés nélkül nem nagyon van értelme Win 7-et használni, és szerintem SP1 nélkül sem leszel sokkal "beljebb". Régebben volt párszor, hogy felműtöttem 20 gigás partícióra, de igen gyorsan kifogyott alóla a talaj. 30-asra sem ajánlott pakolni; minimum 60 gigás SSD kell a 7 alá, hogy a hibajavítás megfelelően funkcionáljon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.