Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) micafighter válasza hoffman_ (#36150) üzenetére


micafighter
nagyúr

Milyen OPrendszeren próbáltad? Nekem Win 8 alatt nem volt hajlandó a Win7usb download tool müködö telepítőt csinálni. Win 7 alatt is meg kellett vele szenvedni, de legalább sikerült. Viszont másnak W8 alatt is müködik.

(#36152) hoffman_ válasza micafighter (#36151) üzenetére


hoffman_
nagyúr

minden alkalommal ugyanazon Win 7 alatt nyomtam ki Win 7 telepítőt

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36153) Zola007 válasza micafighter (#36144) üzenetére


Zola007
veterán

Biztosan nem pixelhiba, mert mint említettem, megy odébb a képpel együtt, ha húzom az windows ablakot. :)
Ezért sem gondolom, hogy kábelhiba lenne, mert elméletileg az is statikus hibajel tudtommal

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#36154) micafighter válasza Zola007 (#36153) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, akkor igazad van, ez a részlet elkerülte a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

(#36155) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

hogyan lehet winben felcserélni billentyűket?

van egy qwertz billentyűzet és azt szeretnénk, hogy a Z az az Y legyen

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#36156) Sub-ZeRo válasza scope2007 (#36155) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vezérlőpult, régió és nyelv.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36157) millerur


millerur
tag

Üdv!

Volna egy ilyen gondom

Tehát a probléma, van 2 ODDm és egy virtuális lemezmeghajtóm, viszont az a helyzet, hogy hiába van fenn minden driver, emulátort is cseréltem már, vezérlő drivert is, de semmi. Z87 Fatal1ty Professional lapra lenne rádugva 2 régi Pioneer 216D, de kétlem hogy azokkal lenne a gond, mert akkor menne a virtuális.

Valaki valami tipp?

(#36158) _Sevi_


_Sevi_
tag

Sziasztok!

Ma frissen telepítettem a Win 7 (Ultimate sp 1)-et és szembetűnt nekem ,hogy a Windows\winsxs mappa létezik méghozzá 6,49 GB méretbe. Nem értem hogyan élte túl a többszöri formázást. Valaki tudd benne segíteni hogyan tudnám eltüntetni vagy legalább jóval kisebbre faragni? Sokallom az új rendszer 25,8 GB méretét úgy hogy még semmit se telepítettem.

Köszi előre is!

Üdv;
Sevi

(#36159) Sub-ZeRo válasza _Sevi_ (#36158) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahhoz ne nyúlj mert megdőltöd a rendszert. Ha hely kell, akkor nagyobb helyet hadj neki, vagy a lemezkarbantartót futtasd le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36160) _Sevi_ válasza Sub-ZeRo (#36159) üzenetére


_Sevi_
tag

Azt mondod ,hogy ha ismét újra rakom a rendszert akkor ez megint ott lesz?
Vennem kel egy új vinyót hogy ne legyen többé Winsxs mappa??
A lemezkarbantartó nem segít próbáltam vele is.

(#36161) DS39 válasza _Sevi_ (#36160) üzenetére


DS39
nagyúr

wtf? a winsxs mappa a rendszer része, nem valami maradvány.
ha veszel egy új vinyót és rátelepítesz egy w7-et, ugyanúgy ott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36162) szabonagyur válasza _Sevi_ (#36160) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, az a mappa kell a gépnek. Helyet hibernálás kikapcsolással lehet növelni. Mennyi ramod van?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36163) _Sevi_ válasza DS39 (#36161) üzenetére


_Sevi_
tag

Jó legyen rajta de ne foglaljon 25,8 GB a rendszer és 6,49 GB a winsxs mappa, úgy hogy semmit se telepítettem csak a rendszert.

(#36164) _Sevi_ válasza szabonagyur (#36162) üzenetére


_Sevi_
tag

8 GB ramom van.

(#36165) szabonagyur válasza _Sevi_ (#36164) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor az már magában 8GB helyet foglal a vinyódon. Lapozófájl is közel hasonló méret.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36166) aram01


aram01
nagyúr

esetleg erre valaki?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36167) Sub-ZeRo válasza _Sevi_ (#36160) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hagyj neki legalább 50 gigát és akkor nem fog zavarni. Vagy egy külön 80-as vinyót adj neki.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36168) DS39 válasza _Sevi_ (#36163) üzenetére


DS39
nagyúr

ahogy utánad írják, lapozófájl, és hibernációs fájlok foglalnak sokat, ezek ram mérettől függenek. ha kikapcsolod őket, több helyed lesz.

(#36169) _Sevi_ válasza szabonagyur (#36165) üzenetére


_Sevi_
tag

Rendben foglaljon, de a winsxs miért foglal ilyen sokat? Semmilyen játék vagy program nincs telepítve a C meghajtóra. Ha belemegyek a winsxs mappába látom hogy az előző rendszerem maradványai vannak benne.
Ezek szerint nem lehet formázni a mappát és viszi magával az adatokat a következő rendszerhez. Nem értem hogy mi köze van az új rendszer winsxs mappának a régihez?

(#36170) szabonagyur válasza _Sevi_ (#36169) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az elég érdekes, hogy az előző rendszer maradványait látod benne... Hogy raktad újra a gépet? Részletezd kicsit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36171) DS39 válasza _Sevi_ (#36169) üzenetére


DS39
nagyúr

mivel ez egy rendszer mappa, ugyanazok benne lesznek mint az előzőben, ez nem jelenti azt hogy viszi magával.

(#36172) TigerCat válasza _Sevi_ (#36164) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Lapozófájl méretének csökkentése (Letiltani szerintem nem célszerű, így sem foglal 400 megánál többet, hiszen semminek nem kell, ha viszont igen, 1-2 megát hízhat. Skype például sír miatta, ha teljesen ki van kapcsolva.)

2. Hibernációs fájl törlésével is nyersz, ha nem használod a hibernálás funkciót. (Asztali gépen SSD mellett nekem nem kell, de notebooknál nyilván más a helyzet) Parancssort rendszergazdaként futtatni: powercfg -H off

3. Lemezkarbantartó futtatása, majd egyéb felesleges fájlok törlése
Én ezeknek a mappáknak a tartalmát szoktam törölni:

C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp\
C:\Windows\Temp\
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\
C:\Windows\Installer\$PatchCache$\
C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36173) Doky586 válasza _Sevi_ (#36163) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez egyszerű...
Ott rontottad el hogy Win7 ultimate verziót telepítettél.
Próbálkozz WinXP-vel vagy Win7 HomeBasic verzióval mert ezek sokkal kevesebb helyet foglalnak (cserébe tudásuk is csekélyebb), és kapcsold ki a hibernálást (hiberfil.sys). :DD

(#36174) _Sevi_ válasza szabonagyur (#36170) üzenetére


_Sevi_
tag

2 partíciós a 320GB-os vinyóm. A C meghajtó 50 GB ezen volt/van a rendszer.
Szokásos módon dvd röl ment az instal. Először formáztam a C partíciót (amin a rendszer van, a D-hez nem nyúltam) majd utána elindult a Win 7 telepítése. Amikor először léptem be a rendszerbe már ez a kép fogadott hogy winsxs -es mappa irreálisan nagy. (Ha jól emlékszem még 2 éve ugyan ezzel a konfiggal 12-13 GB volt a rendszerem teljesen szűzen).

(#36175) szabonagyur válasza _Sevi_ (#36174) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szűz rendszer 8GB ram mellett nem lehet ennyi... A 8GB ram az 8GB hibernálás + 8GB lapozófájl alapból.

Szerintem ne foglalkozz azzal a mappával ha hely kell lapozó méretét csökkentsd le ahogy írták, hibernálást kapcsold ki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36176) _Sevi_ válasza szabonagyur (#36175) üzenetére


_Sevi_
tag

Szerintem se lehetne ennyi a szűz rendszer.
Laptopom van úgy hogy a csak a lapozó méretett csökkentem, a hibernálás marad.
Köszi azért az infókat.

(#36177) szabonagyur válasza _Sevi_ (#36176) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mármint 12-13 hülyeség le is írtam minek... 16GB csak a hibernáló meg a lapozó a t gépeden...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36178) micafighter válasza _Sevi_ (#36169) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#36179) szabonagyur válasza micafighter (#36178) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mindenhol ez a téma most..Win7/8.1 :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36180) _Sevi_ válasza szabonagyur (#36177) üzenetére


_Sevi_
tag

Értem.
8GB hibernálás + 8GB lapozófájl alapból = 16GB + rendszer 3,1GB + 6,49GB winsxs mappa= 25,6 GB "szűz rendszer".

(#36181) micafighter válasza szabonagyur (#36179) üzenetére


micafighter
nagyúr

jaja :D

(#36182) Zola007 válasza micafighter (#36154) üzenetére


Zola007
veterán

Probléma részben megoldva.
Kipróbáltam notebookon hdmi-vel, ugyanaz a gond.
szóval marad a kábel vagy monitor, remélem előbbi, mert egy fokkal olcsóbb dolog.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#36183) tibbike01 válasza LonGleY (#36129) üzenetére


tibbike01
őstag

Oh köszi.
Futtattam a reg fájlt, újraindítottam, de nem változott a helyzet :((

(#36184) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Windows 7-en hogy tudom törőlni az összes jelszómentést a rendszerből?

(#36185) mezis válasza Misi1980 (#36184) üzenetére


mezis
nagyúr

CCleaner vagy valami hasonló ?

mezis

(#36186) szabonagyur válasza _Sevi_ (#36180) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen valami ilyesmi :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36187) Misi1980 válasza mezis (#36185) üzenetére


Misi1980
senior tag

A cclener nem segít de lehet törőlni valami felhasználói fiókot a böngésző beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

(#36188) micafighter válasza Misi1980 (#36187) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát ez böngésző függő. Melyik böngészőből akarod törölni? És akkor annak a témájában kéne kérdezni, és akkor ON maradsz és hamarabb választ kapsz :)

(#36189) millerur válasza millerur (#36157) üzenetére


millerur
tag

senki? :(

(#36190) Misi1980 válasza Misi1980 (#36187) üzenetére


Misi1980
senior tag

Az explorerből szeretném kitörőlni.Megpróbálom megkeresni és törőlni a fiókot ahova menti a jelszavakat.

[ Szerkesztve ]

(#36191) LonGleY válasza Misi1980 (#36190) üzenetére


LonGleY
veterán

A kitörölni szóban nincs hosszú ő.

A CCleaner pedig segít, csak a megfelelő részeket kell bepipálni a felületén, és aztán megnyomni a takarítás gombot. Az egyik pipa a mentett jelszavakról szól.

+

To make it think it's a fresh IE, delete this registry key...

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer]

Once opened, it will prompt you for the IE RunOnce. Also, delete anything under Application Data and Local Settings that relate to IE.

[ Szerkesztve ]

(#36192) 2ning


2ning
tag

Erre valaki? [#36148]

(#36193) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

A notebook-om minden induláskor kiírja a következőt egy kis ablakban: "Az értesítő dll-t nem regisztrálták; a program nem fog megfelelően működni."

Az alábbi módszert próbáltam, nem jött be:

Startmenü >> Futtatás beírod: "cmd"
Win7-nél Futtatás rendszergazdaként (a startmenüben megjelenő CMD programon jobb klikk)
Majd beírod a konzolba;
regsvr32 wltrynt.dll
enter

Van rá valami más megoldás? Eddig ilyen gond nem volt. Nem tudom géptől függ-e, most DELL Inspiron 3521-em van.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#36194) mezis válasza LonGleY (#36191) üzenetére


mezis
nagyúr

Neked nincs, de neki van ! :DDD

mezis

(#36195) Taszillo


Taszillo
tag

Sziasztok, szerintetek erre lenne é valami gyógyír?

Tegnap simán netezgettem (semmi kétes oldal). Reggel bekapcsolom, és bármilyen programot vagy mappátt nyitnék az intéző működése leáll. Feladatkezeló bill.-vel nyitható, gyanús futást nem látok. Rendszervisszaállítás nem segített, csökkentett módban ugyanúgy jelentkezik a hiba.

[ Szerkesztve ]

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#36196) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Apum megörökölné a régi gépem, de a benne lévő SSD-t ki veszem belőle. Egy core2duo e4600 proci, msi p35 neo3 lap, 4 giga ram. Van egy régi 40 gigás HDD-m. Nyilván nem egy gyorsaság bajonok de csak netezésre lesz használva. Amennyi erőforrást megzabálnak a weboldalak és a youtube gondoltam kérdezek mielőtt telepítenék.

A fent említett hdd mennyire lenne szűk keresztmetszet a win7-nek. Vagy rakjak fel neki XP-t?

Köszönöm a tanácsot!
T
:R

(#36197) LonGleY válasza tomi5244 (#36196) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen jó a 40 giga. Még 25-tel is elboldogulna (partíciókra szabdalni persze nem érdemes). A weboldalak nem zabálják fel a HDD-t, max gyűlik némi cache, ami nem oszt, nem szoroz. Néha takarítani is lehet (CCleaner), illetve a böngészőkben többnyire amúgy is van limit.

Az XP totál értelmetlen lenne minden szempontból. Sőt, ha csak netezik, amúgy is inkább egy Ubuntut javasolnék. Oda nem kell semmi mánia, ha soha nem láttad, akkor is felmegy.

[ Szerkesztve ]

(#36198) LonGleY válasza LonGleY (#36197) üzenetére


LonGleY
veterán

*akarom mondani: mágia

(#36199) tomi5244 válasza LonGleY (#36197) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi, igazából a cache miatt is kérdeztem, mert a 40gigás vinyó 2MB-al büszkélkedik belőle :D

évekig használtam ubuntut, de a youtube soha nem ment rajta jól, mondjuk akkor még a flash lehetett a ludas. HTML5 óta lehet változott a helyzet.

(#36200) szabonagyur válasza tomi5244 (#36196) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Win7 64 bit HP kell neked, vinyó is jó csak ne legyen hibás szektor rajta stb. vagy ha túl sokat futott mindenképp nézd meg az állapotát, 40 GB-s vinyók nem pár évesek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.