Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) krealon válasza Peczek (#36348) üzenetére


krealon
veterán

Megjelenik a „Felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni” hibaüzenet

Ha nincs masik adminisztrator felhasznalo, amivel be lehet lepni a javitashoz, akkor a registry kulcsok modositasat egy live Windows es egy offline registry editor segithet elvegezni (pl Hiren's BootCD, Registy Editor PE).

(#36402) TigerCat válasza TigerCat (#36172) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kíváncsiságból megnéztem egy frissen installált és összes frissítésével telepített Windows 7 x64 Home Premium mennyi helyet foglal.
Egész pontosan 13,5 GB.
Ebben minden benne van. Az összes frissítés, drájverek, lapozófájl 400-4096 MB-ra állítva, hibernálás kikapcsolva (mivel desktop gép), tehát a 60 gigás rendszerpartíción 46,5 GB szabad hely maradt. Mindez az előzményben leírt lemezkarbantartást követően.
Gondolom nem vészes...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36403) myke01


myke01
senior tag

Alaposan megnyirbáltam az automatikus indítást az msconfig-ban a gyorsabb boot érdekében. (Ld. az alábbi képeken!)
Ezzel kapcsolatban kérdezem ,hogy a képeken lévő "pipa nélküli" indítandó elemek ,ha nem indulnak automatikusan ,azok okozhatnak-e problémát a system működésében? (pl. az " Intel Common User Interface" indítandó elem(ek) ,ha nem indul(nak) automatikusan ?)

(#36404) LonGleY válasza myke01 (#36403) üzenetére


LonGleY
veterán

Elképesztő, mire nem jó egy Google keresés.

Az Avastból az egyik miért van bepipálva? Ezen kívül a hangkártyát (Conexant) és az USB3 monitort sem bántanám, meg a Dolby cuccnak is utánanéznék. A SugarSync pedig nem sokat ér szinkronizálás nélkül.

A DAEMON Tools-t instant kinyírnám a helyedben, helyette Virtual CloneDrive.

[ Szerkesztve ]

(#36405) myke01 válasza LonGleY (#36404) üzenetére


myke01
senior tag

Avastból az egyik "emupdate" ,régebbi verzióból visszamaradt elem .Ennél nincs "pipa" , a másikat nem is engedi "kivenni" .

Conexant , USB3 monitor , Dolby - a legnagyobb boot lassítók ,főleg a Dolby , azért lőttem ki .

A Sugarsync-et rég nem használom ,csak szintén "beragadt" bejegyzés ; helyette G. Drive van .

Daemon Tools-al kapcsolatban egyetértek veled .

(#36406) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Van egy nagy problémám, szerintem a win7 a ludas, hátha valaki tud segíteni.
Adott egy Lenovo T500, win7 x64 rendszer. Ugyebár elvileg a 64 bites megköveteli a digitálisan aláírt illesztőprogram meglétét. Van továbbá egy Nokia N8, ami bőven ezután jelent meg, hogy ez a rendszer megjelent, következésképp kellene hogy legyen driver hozzá, de eddig akármit csináltam csak hibásan aláírt illesztőprogramot találtam.
F8 meüben le lehet tiltani az illesztőprogramok digitális aláírásának megkövetelését, de gyakorlatban hiába teszem, továbbra is letiltja. Mikor rádugom bármilyen módban csak dinget, még háttértár módban is. Egyetlen módon tudom a háttértár módot elindítani, ha a csatlakoztatott eszközön jobb klikk > eltávolítás, majd újra csatlakoztatva működik, de ha csak egyszer is más módon dugom rá a kábelt, abortálja az illesztőprogram telepítését.
32biten nem volt ilyen gondom. Blútuszon megy a szinkronizálás, de ha a telefon modemével csatlakozom a netre, úgy 1-2 percenként ledobál, több giga fotó szinkronizálása is nagyon lassú.
Töltés sincs, és ha így rádugom képes lenne órákig csilingelni (csatlakoztatáshang > ding hang újra és újra)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36407) quailstorm válasza Arlekim (#36406) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyon izgalmasan hangzik. Pedig ez még Windows 8 x64 alatt sem probléma. Sokkal régebbi Nokiával sem.
Egyetlen javaslatom van, rakd fel a phoenixet. Abban benne van a létező összes Nokiás driver, menni fog.[link]
El is kell indítani, és sokáig települ.

Remélem ez megoldja.

(#36408) Arlekim válasza quailstorm (#36407) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Köszi! Ha otthon leszek megpróbálom. Már gúgliztam párszor a kérdést, külföldi fórumokban találtam homályos utalásokat a jelenségre, de megoldást nem.
Hogyan lehetséges vajon hogy a Nokia kiad egy csúcstelefont csilliókért (én még 100ezerért vettem), és a hivatalos nokia suite, pc suite, és ki tudja még hány féle nevű szinkronszoftverben nem megfelelő digitális aláírást alkalmaz.
Egyszerűen nem értem :W
Leszedtem a hivatalos oldalról a hivatalos usb driverét, azzal sem. A vicc az hogy még az áramot is leveszi az usb-ről, nehogy véletlenül töltsön ha már kommunikálni nem tud.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#36409) quailstorm válasza Arlekim (#36408) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hivatalos megoldás az utolsó amit használni szoktam :DDD Minden márkánál rossz...
Najó, a Nokia suite az fent van, de csak mert újraraktam az N95-öt és kellett a backup. Annyira meg nem használhatatlan. De előtte került fel a Phoenix meg a lentebb említett alter is.
MOBILedit forensic is létezik mint alternatíva.

(#36410) #54715584 válasza myke01 (#36403) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Nekem ehhez kapcsolódóan az lenne a kérdésem, hogy a szokásos boot idő kb. 2 perc :((( Konfig az adataimnál.
Az msconfig-ban én is megnyírbáltam a szükségtelen dolgokat, beállítottam a 2 magos CPU-t, a lemez nem töredezett, ccleanert is használom, mégis pár hete borzasztóan lassú.
Másik dolog, hogy rányomok mondjuk FF indítására, az kb. 10 mp, míg betölti, miközben felugrik az Avast kis info ablaka.
Lehet, hogy az Avast fogná vissza az egész boot folyamatot?
Statikus IP címem van, az sem lehet probléma.
Nem használt eszközök nincsenek.

Tudnátok segíteni/ötletelni, hogyan lehethne gyorsítan ia boot folyamatot?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#36411) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Adott egy hdd, melyen C:-n win7, D:-n szimpla tárolás, F:-n pedig win 8.1 van. Win8.1-hez a win 7 beépített partícionálójával hoztam létre helyet.
Kérdésem, hogy ugyanilyen "helycsinálással" megférne még egy linux disztro ezek mellett?

F.K.T.

(#36412) mezis válasza psg5 (#36411) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt csak Te tudod, hogy mennyi szabad helyed van még azon az egy szem HDD-n.
Minimum 10 GByte ajánlott egy Ubuntu Linux-hoz, de ha használni is akarod, kalkuláld még hozzá a saját igényedet.

mezis

(#36413) psg5 válasza mezis (#36412) üzenetére


psg5
veterán

Nem is a méretre gondoltam, hanem, hogy ez az utólagos win 7-es partícionálás nem okozhat gondot? Nem akadhatnak össze az op-rendszerek?

F.K.T.

(#36414) Sub-ZeRo válasza psg5 (#36413) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem akad össze, de arra figyelj, hogy ilyenkor, ha már van 1 windows telepítve, nálad már 2, hogy a linux partíció csak 1 darabból álljon. Én próbáltam már win 7 mellé egy ubuntut, 3 vagy 4 partícióval a linuxot, de valamiért hibába ütköztem. 1 linux partícióra meg elsőre felment a linux. Persze a dual boot is jó lett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36415) psg5 válasza Sub-ZeRo (#36414) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm!

F.K.T.

(#36416) mezis válasza psg5 (#36413) üzenetére


mezis
nagyúr

Az op. rendszerek nem fognak összeakadni, de az újraparticionálás kockázatos ! (Legenyhébb esetben adatvesztés, legrosszabb eset: kezdheted elölről az egész HDD-t.)

mezis

(#36417) micafighter válasza Antibazsi (#36393) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ilyen fajta korlátozás nincs az OEM liszensznél. Ha rövid időn belül sokszor aktiválod akkor legfeljebb majd telefonos aktiválást kér.

(#36418) micafighter válasza myke01 (#36403) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akármennyire nyirbálod az autostartot a vírusírtót illene bent hagyni. Nyilván ha utána néztél hogy pontosan mi az és tudod mit csinálsz akkor az más.

[ Szerkesztve ]

(#36419) psg5 válasza mezis (#36416) üzenetére


psg5
veterán

Na ettől tartottam.
Így már ne is merem megpróbálni...
Köszi.

F.K.T.

(#36420) Sub-ZeRo válasza mezis (#36416) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows alatt összezsugorítja a kötetet, majd levág 10 gigát belőle és megformázza ntfs-re. Majd Linux alatt meg ext4-re formázza és csók a családnak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36421) psg5 válasza Sub-ZeRo (#36420) üzenetére


psg5
veterán

Nah most akkor lehet mégis belevágok...
Az ext4-re formázás egy kötelező dolog? Ezt akkor, ha telepítem menet közben?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#36422) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Egy idegesítő bug miatt kérném a szakik segítségét:

Adott egy X58-as deszka(Sapphire pure black ) , SSD+HDD kombó megtámogatott rendszer amin egy win7 x64 ultimate fut.

A probléma az lenne (ezért is írtam le a deszka típusát) hogyha rádugok egy pendrive-ot bármelyik csatlakozóra akkor sokáig gondolkozik a gép mire hajlandó felismerni. Ez sokszor beletelik fél percbe vagy többe is.
A pendrive tuti jó 1db Samsung +win8, 1 db Acer +win8 , 6 HP+WIN7 laptopon + egy asztali xp-s gépen is teszteltem és azok rögtön felismerték.

Az alapali driverek közöl minden fel van rkva, kivéve a Marvel Storage Drive mert alatta lassabban muzsikál
az SSD. Próbáltam úgy is , hogy fel volt rakva ez a driver de akkor is előjött ez a bug.

Mi okozhatja ezt és van -e rá gyógymód?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36423) quailstorm válasza psg5 (#36421) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Anélkül nem megy a linux, olyan fájlrendszer kell neki. De csinálhatod a telepítővel is. Sőt, az egész partícionálást is, mert általában szokott lenni Gparted egy felhasználói linux telepítőn. Egy a lényeg, nem azzal a rendszerrel vágod le a partíció végét amelyiket meg akarod nyírni. Hacsak nem a datát nyírod meg, akkor mindegy honnan csinálod.
Meg a GRUB-ot a partícióra rakd, ne az MBR-re.
Esetleg EasyBCD bejegyzés windows bootmgr-be a linuxról ha kész vagy.

(#36424) psg5 válasza quailstorm (#36423) üzenetére


psg5
veterán

"Meg a GRUB-ot a partícióra rakd, ne az MBR- re. Esetleg EasyBCD bejegyzés windows bootmgr-be a linuxról ha kész vagy. ." Ez még nem teljesen tiszta, a többi érthető volt. Köszi.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#36425) quailstorm válasza psg5 (#36424) üzenetére


quailstorm
nagyúr

EasyBCD-re guglizol, letöltöd az tiszta lesz, de az már ha kész a linux csak akkor érdekes. Biztonségi dolog nehogy egyszer kizárd magad az OS-ből.

GRUB telepítést meg megint a telepítő kérdezi hogy hova. És ne a teljes HDD-t válaszd hanem a linuxot ahova rakod, azt.

(#36426) micafighter válasza #54715584 (#36410) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, elképzelhető hogy az Avast fogja, a vírusirtók lassítják a bootot és lassithatják a programok betöltését is. Próbáld ki hogy avast nélkül mi a helyzet.

(#36427) #54715584 válasza micafighter (#36426) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kb. 20 másodpercet nyertem vele, ha nem fut, de még így is bő másfél perc a boot.

Kipróbáltam közben a Soluto-t is, de ez sem hozott semmi változást...

Nincs több ötletem hirtelen :(

(#36428) psg5 válasza quailstorm (#36425) üzenetére


psg5
veterán

KÖSZÖNÖM!

F.K.T.

(#36429) #54715584 válasza #54715584 (#36427) üzenetére


#54715584
törölt tag

Leszedtem az Avastot és feltettem a Bitdefendert. Nem tudom mennyire jó ez az antivirus, de most már csak 1:20 a boot idő és sokat gyorsult a netezésem is :)

(#36430) myke01 válasza #54715584 (#36429) üzenetére


myke01
senior tag

Ennyire "gatya" lenne az Avast ? :)) Mondjuk azt én is észrevettem ,hogy miután feltettem friss W7 telepítés után , mintha "meghalt" volna a rendszer (legfőképpen a boot idő) .

(#36431) #54715584 válasza myke01 (#36430) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mióta frissítették a szoftvert pár hónapja, nálam nagyon megfogott mindent, Úgy tűnik a boot időt is. Ha meg beépül a böngészőbe, akkor a netezést is megfogja rendesen, legalábbis a google keresést biztosan.

Nod32-t kipróbáltam ismét, az jó volt, minden gyors volt, de annyi pénzt nem tudok kiadni érte, így maradt a Bitdefender. De ott is vannak beépülő dolgok, amiket tiltani kell. Safebox a facebookhoz pl. ugyanazt produkálta, mint az Avast.

+ CCleanerben átnéztem az összes induló programot, bejegyzést, és kiszedtem, ami nem kell.
+ a szolgáltatások közül is tiltottam csomót, ami ntutira nem kell.

Így most egész jó :) Bár az 1:20 sztem még így is sok, de sokkal hatékonyabb most a rendszer.

(#36432) myke01 válasza #54715584 (#36431) üzenetére


myke01
senior tag

Az 1:20 az nagyon jó szerintem :) ,legalábbis az én gépem 2 perces boot idejéhez képest :K .

Nod32-ből ott a havi "ingyenes" kód ,csak havonta macerás ,mivel pár percet igénybe vesz az update (upgrade) . Viszont teljes értékű lesz tőle a progi. Lustáknak nem ajánlott ez a módszer. :D

(#36433) sanzi89


sanzi89
addikt

Mitől függ, hogy a telepítő létrehozza-e automatikusan a 100mb-os partíciót vagy se? Eddig mindig létrehozta, most a világ összes kincséért se hajlandó. Kétféle telepítőlemezt is kipróbáltam már.
Azért gáz, mivel ugyanolyan vasból van sok, és a telepített gépről csak csinálok egy image-et, és később azt tolom rá. Namost az image-ben benne van a 1000 megás partíció is, de az új gépen nincs. Hozzam létre esetleg kézzel?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36434) sanzi89 válasza sanzi89 (#36433) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha kézzel hozom létre, akkor hibával el se indul a Windows.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36435) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Adott lenne egy gép, eredeti Win 7 Professional rendszerrel. Szeretném újratelepíteni, mert elég lassúcska már szegény. Viszont nincs telepítőlemezem, és ilyen recovery partíció félét sem látok :U Kérdésem az lenne hogy ha újratelepítem a Wint netről letöltött telepítővel és a gépre felragasztott matricán található termékkulcsot beírom, az úgy jó lesz-e? Szeretném a jogtisztaságot megtartani, ha egyszer már megvan...

Köszönöm a választ :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#36436) #54715584 válasza Traxx (#36435) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, jó lesz :K

(#36437) Traxx válasza #54715584 (#36436) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm, akkor holnap neki is ugrok :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#36438) Kcsabi válasza sanzi89 (#36433) üzenetére


Kcsabi
tag

Nekem tökéletesen műkszik a 100Mb-os nélkül is.
Szándékosan nem hoztam létre.
De ha nagyon kell, úgy emlékszem, ha telepítés előtt törlöd a régi partíciót és újra létrehozod, akkor megcsinálja a telepítő.De akkor már mindkét particiót mentened kell.
Erre a Ghost 15 boot lemezét használom klónozásra, gyors és könnyű dolgozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#36439) #54715584 válasza Traxx (#36437) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak arra figyelj, hogy ha Professional-höz van kódod, akkor azt telepítsd fel :)
Nem vagyok biztos benne, de talán az MSDN verzió még letölthető? Bár lehet hülyeséget írtam.

[ Szerkesztve ]

(#36440) Traxx válasza #54715584 (#36439) üzenetére


Traxx
őstag

Fogalmam sincs, hogy letölthető-e. De azt a kódot használnám nyilván, ami a matricán szerepel :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#36441) brd válasza sanzi89 (#36433) üzenetére


brd
nagyúr

Attól, hogy olyan verzió-e, ami támogatja a rendszerpartíció BitLockerrel való titkosítását, ha igen, készít, ha nem, nem. Tovább az is számít, hogy van-e aktív, bootolható partíció már a háttértárolón, ha van, akkor oda teszi a cuccait, és nem hoz létre újat magának.

The only real valuable thing is intuition.

(#36442) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Az aláírásomban is szereplő notebook-ról van szó. Eddig Win 8.1 volt rajta de most szeretnék Windows 7-et telepíteni rá. Amikor választom ki a kívánt partíciót és rámegyek a továbbra a következő hibaüzenet fogad: "A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti."
Mi lehet a gond?

(#36443) vlevi válasza bopeti98 (#36442) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valószínűleg 32 bites Windowst akartál rakni. GPT partíciókra pedig legjobb tudomásom szerint csak 64 bites win megy fel.
Én a telepítéskor, ha van valami partíció, azt előbb mindíg mindet törölni szoktam a lemezről, és hagyom, hogy a windows telepítője újra létrehozza azokat a méreteket, amire szükség van. Így ugyanis törli a partíciós táblát, és nulláról újra megcsinálja úgy, ahogy neki a legjobb. Ha viszont nem törlöd a partíciókat, akkor megpróbálja meghagyni a már meglévőt, és ez, mint látod is, néha nem sikerül.

(#36444) w.miki


w.miki
veterán

Van egy új Win7-es laptop, Toshiba C50D
Wifi routeren keresztül csatlakozik az internetre WPA2-es erősségű jelszóval...
Legalábbis tegnapig ezt csinálta... ma már nem tud rá kapcsolódni.
A jelszót még bekéri, de aztán azt írja ki, hogy Probléma a csatlakozással, és nem is csatlakozik.
A telefonom wifin tud csatlakozni a routerre, illetve, ha a telefonnal csinálok Wifi Hotspot-ot arra meg tud csatlakozni a laptop, és megy az internet is.
Ha UTP kábelen keresztül dugjuk rá a routerre, akkor is megy az internet.
De arra a Wifi-re, amire tegnap még felment, ma már sehogy nem megy fel a Win7.
Próbáltam, hogy kitörlöm ezt a hálózati kapcsolatot, és újra csatlakoztatom, de nem segített.
Szerintetek mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36445) andaman


andaman
tag

Üdv.

Windows 7 Home Premium 64-bit HU 1pk OEM /GFC-02057/
A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre később nem telepíthető?
Javítás - alaplapcsere új számítógép - esetén mi a helyzet?
Tapasztalatok?

Köszönöm.

The man is a snowflake on the river.

(#36446) bopeti98 válasza vlevi (#36443) üzenetére


bopeti98
őstag

64 bites Windows 7 Professionalt akarok telepíteni rá. Sajnos nem tudom törölni az összes partíciót mert az egyikre azt írja hogy a számítógép gyártója fontos adatokat helyezett el rajta ezért nem törölhető.

(#36447) LonGleY válasza bopeti98 (#36446) üzenetére


LonGleY
veterán

Csinálj Parted Magic-el új partíciós táblát a lemezre!
Utána szűz lesz ismét. :] letöltés (2013.08.01 stable)

Még a gyárilag megosztott, marketing célra terjesztett
pendrive-okat is képes újrahúzni.

[ Szerkesztve ]

(#36448) 14adam


14adam
addikt

üdv
Hazahoztam egy gépet amire új xp-t kell tenni meg a vinyón lévő dolgokat le kell menteni. Nem látta a vinyót a gépem (win7 64bit),lemezkezelőbe megoldottam,látta,lehúztam. A gépem kikapcsoltam,hogy bekötöm a frissen hozottat,felraktam rá az xp-t. Dugom vissza a gépemet,hogy azt használom,erre nem tud bebootolni, ctrl+alt+del-t dobja ki,hogy nyomjam meg. Nem igazán akarnék megint telepítgetni.Valami megoldást tud valaki? :R

(#36449) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem tudom idetartozik-e a dolog, ugyanis lehet nem a windows a ludas, de valami biztosan. Évek óta használom távoli asztallal az itthoni gépemet pl munkából, iskolából, be van állítva a routerben a WOL, hogy bármikor el tudjam indítani. A router kb 2 éve van meg, megvételkor beállítottam, rátettem a DD-WRT firmwaret, és azóta megelégedéssel használom (Linksys E2000), nagy ritkán a NAT táblához adok hozzá értékeket, de az is inkább korábban volt jellemző, azóta már belekerült minden.
Na már most a következő történt: a legutóbbi rendszerújratelepítés óta nem működik a távoli asztal kintről. Helyi hálózaton megy, de kívülről nem. A routerben nem állítottam át semmit, de a biztonság kedvéért linkelem is, hogy így volt/van beállítva már régóta. Az előző, azelőtti és azelőtti rendszeren is ment tökéletesen, a legutóbbi telepítés óta áll fenn a probléma. Az előző win8 volt, most pedig visszatértem win7-re, bár ez nem okozhat ilyen problémát. Igazából fogalmam sincs mi lehet ez, nem tudom megmagyarázni, van ötletetek?

Képek a router beállításokból:
Statikus ip-t kap dhcp-vel a routertől, jelenleg is ezt használja:

NAT is konfigolva:

Létezik, hogy az oprendszerben van a bibi, és újra kell húznom? Nem találok magyarázatot a dologra.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#36450) Arlekim válasza 14adam (#36448) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Hiányzó LTLDR?
Mert akkor sérültek az adatok / nem mentek fel maradéktalanul / Bades a hdd

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.