Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) szabonagyur válasza mokiber (#36300) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendszer visszaállítás egy korábbi pontra amikor működött?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36302) mokiber válasza szabonagyur (#36301) üzenetére


mokiber
tag

én is gondoltam rá, de ki van kapcsolva mert ssd-m és telepítéskor ezt ajánlották. nincs viszonyítási pont.
még valami olyat írt ki, hohy kevés lenne a memória, de azt nem hiszem, mert több gigás videokat szoktam konvertálni. az tény hogy a ssd jól tele van ,de eddig is így volt. na mindegy ,lehet így marad, azért köszi.

(#36303) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Adódott egy kisebb probléma. Win Update le lett kapcsolva frissítés alatt az asszony által. Mondjuk Win is csak miatta van.
Valahol megállt a tudomány, indításnál problémázott kicsit, de aztán elindult a gép, Viszont az IE teljesen meghalt rajta. Win update nem tudja telepíteni. Már az is érdekes, hogy felhozza, hogy nincs telepítve, miközben ott van a telepített programok között a frissítésekben is. Letöltöttem manuálisan, hogy felteszem, de ez is nyavalyog, hogy már telepítve van, de azért indítsam újra mert az jó lesz nekem. Persze nem történik semmi, és az IE sem indul el, mert szerinte nem megfelelő verzió. Egyébként ugye 11 -es lenne. A win update folyton b@szogat, hogy tegyem fel, miközben nem tudja telepíteni mert fent van csak teljesen meghalt, letörölni ugye nem lehet uninstall sem megy...

Valaki találkozott már hasonlóval? Van megoldás? Újratelepíteni biztosan nem fogom.

Sajnos van amihez muszáj lenne az IE.

(#36304) szabonagyur válasza mokiber (#36302) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az, hogy tele van nem lehet probléma. Na szerintem pont emiatt hülyeség kikapcsolni még SSD-n is a rendszervisszaállítást...főleg, hogy gondolom van másik meghajtód is szóval oda is rakhattad volna.

Próbáld a teljes AMD drivert mindennel együtt törölni és legfrissebbet felrakni. Jobb ötletem nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36305) spiritex válasza Benőke (#36303) üzenetére


spiritex
veterán

"Sajnos van amihez muszáj lenne az IE."

Na ez nagy baj volna, ha tényleg így volna, de én nem indítottam el ezt a programot kb. 15 éve. ;)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36306) mezis válasza Benőke (#36303) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Vez. pult - Programok - Programok és szolgáltatások - Telepített frissítések -nél próbáld megkeresni és eltávolítani. (Én találtam IE9-et, de most nem szeretnék kísérletezni az eltávolításával.)

mezis

(#36307) nindzsavagyo válasza Winnie The P (#36290) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Ebben nem is kételkedem :U
Esetleg valami más megoldás?

(#36308) Fire/SOUL/CD válasza Ispy (#36291) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

T-Mobile-nál, ezt azért tegyük hozzá...
A voda-nál 42 MB/s hotspot-ot adnak (ha azt kéred, mert van 21 meg 7,2 MB/s is)

A Voda "megcsinálta" a hálózatát, azt fejlesztette, ahogy ígérte(kínai befektetőkkel kötött szerződés...)

UI: 7 évig rendszerprogramozóként dolgoztam kint, ezzel egy időben hardverrel is foglalkoztam. Bár manapság a rendszerprogramozás területe csak hobbi (SSDOK), a hardver megmaradt és annak már 21 éve..(szóval nem azért írom azt, amit, mert a neten olvastam...) persze azért én is tájékozódom: Első osztályú megoldás, mert
# Nincs semmilyen driver, platform független, azaz az android-os kütyütől a MAC OS-en keresztül, a Linux-on át, MAAC OSX-n is, no meg persze minden Windows, meg Windows Phone stb stb használható, mivel semmilyen driver-t nem telepít, nincs szükség rá....

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36309) mokiber válasza szabonagyur (#36304) üzenetére


mokiber
tag

letöltöttem egy drivert, de a törléstől félek, mert nem csináltam még ilyet. ebben tudsz segíteni privátban?

(#36310) Benőke válasza mezis (#36306) üzenetére


Benőke
őstag

Próbáltam, de természetesen hibával elszáll... :O

Előkapartam egy Hasonló gépet amin van IE11 majd a telepített programokat átmásoltam a gépre, a meglévő IE könyvtárakat átneveztem, mert ugye törlésre nincs mód. Így elindul ugyan, bár nem tudom milyen problémák fognak még fellépni. Anno VISTA -n is hasonló volt, Windows Update törölte saját magát, ami még a W7 -ben is létező hiba. Az MS féle megoldás akkor is az volt, hogy telepítsem újra a gépet... :(

(#36311) Doky586 válasza nindzsavagyo (#36283) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"jobban van terhelve a cpu mind a 4 mag 10%-al"
Próbáld ki hogy nem WINt hanem csak DOS-t telepítesz rá, az esetleg kevésbé terheli... :D
esetleg Home verzióval..

(#36312) Művész úr válasza krealon (#36271) üzenetére


Művész úr
csendes tag

Köszönöm. Hol lehet állítani ezeket az esetleges tiltásokat?

Teljes hozzáférést adtam a System felhasználónak (merthogy az a tulajdonosa az alkalmazások .exe fájljainak) és a rendszergazdai fióknak, amivel én vagyok bejelentkezve, és a biztonság kedvéért a Rendszergazdák csoportnak is. Ez mind nem volt elég. Több program sem fér hozzá régi adatbázisaihoz, illetve nem tud rámenteni régebbi fájlokra.

Van egy "S-[hosszú számsor]" formátumú felhasználónév is a listán, ez nem tudom, micsoda, csak a meghajtó alatti szinteken bukkan fel, az ikonján kis piros jelzéssel (??). Köze lehet a dologhoz?

Létezik egyszerűen elmagyarázható elv a tulajdonosok-felhasználók-jogosultságok hierarchiájára illetve kapcsolataira és ütközéseire? Esetleg az egész azért van, mert XP-ről csak úgy átemeltem a meghajtókat az új környezetbe, pedig kellett volna berhelni valamit, hogy működjön a dolog?

Bill! Steve!! Satya!!!!

:O illetve :W

[ Szerkesztve ]

(#36313) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Reset to device, \Device\RaidPort0, was issued
Windows log ennyit mond, nem tudok rájönni mitől fagy csonttá a rendszer 1-1 percre időszakosan.
Vmi tanács?

(#36314) Sub-ZeRo válasza bobalazs (#36313) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Raid-ben vannak a vinyók nálad? Vagy van raid képes sata csatlakozón 1 hdd?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36315) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Nem pont W7 kérdés, de mivel konkrétan erről az oprendszerről van szó, ezért gondolom itt teszem fel.

Adott 6db ugyanolyan hardverkiépítésű pc. Miképp oldható meg, hogy a leggyorsabban feltelepítsek rájuk mindent? Mivel ugyanazon szoftverek (MS Office, Acrobat reader, stb) kerülnek rájuk, gondoltam egynél megcsinál minden installt, letöltöm az összes frissítést, és a végén klónozom. Ellenben vannak változó dolgok, serial, user acc, stb.

Megoldható ez valahogy okosba-gyorsba?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36316) millerur válasza aleister (#36315) üzenetére


millerur
tag

Egy gépet felraksz, a többiről ghosttal csinálsz egy backup lemezt, azzal meg fellököd a többit, szerintem ennél sokkal nincs gyorsabb

(#36317) Visormail válasza aleister (#36315) üzenetére


Visormail
addikt

Klónozás előtt sysprep

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36318) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#36314) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

AHCI módban van egy 120as SSD és mellette egy 640-es Samsung HDD.
Nem tudom melyik fagy be, talán az SSD? Hogy tudnám kideríteni?:

(#36319) aleister válasza Visormail (#36317) üzenetére


aleister
veterán

Ez a sysprem nekem új. Utánanézek.

(#36316) S40:
Igen, első körben nekem is a norton ghost jutott eszembe.

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36320) Sub-ZeRo válasza bobalazs (#36318) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amelyik a 0-ás porton van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36321) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#36320) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor az SSD. Most hogy tudom ezekre a kiakadásokra van valami megoldás, mit lehetne ssd-vel kezdeni? (Firmware nincs újabb, kábel lett cserélve az elmúlt 1 hónapban).

(#36322) Sub-ZeRo válasza bobalazs (#36321) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Alaplapi driver esetleg? Vagy ha az van, akkor leszedni és hagyni hogy a windows intézze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36323) qqcqqc válasza bobalazs (#36321) üzenetére


qqcqqc
őstag

nálam ilyen hibaüzenetet az amd sata driver produkált.
legyalultam, utána hagytam a win7 sajátját és semmi gond

(#36324) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok! Van egy olyan gondom hogy amikor bekapcsolom a gèpet akkor kiírja hogy: bootmgr missing. Próbáltam azokat amiket olvastam de nem működnek. Most éppen kivettem az elemet 20percre, addig szünet van. Van valami ötlet?

(#36325) Winnie The P válasza banánocska (#36324) üzenetére


Winnie The P
őstag

Lemezről való javítás esetleg?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36326) banánocska


banánocska
aktív tag

Volt... Telepìtés sem segìt mert nem találja telepìtésnél az ssd-t. Bootrec-et is pròbáltam.

(#36327) bobalazs válasza qqcqqc (#36323) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sajna mindkettővel ugyanaz a jelenség, már próbáltam.

(#36328) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a win nem látja a hálózati kártyát. A gyerekek játszottak rajta, nem tudom mi történt. Egyszer csak nincs internet, majd nézem, nemcsak internet nincs, de hálózati kártya (alaplapi) sem látszik az eszközkezelőben. Próbaképp raktam bele egy külön PCI-os hálózati kártyát, azt meg fel sem ismeri mint új hardvert, mintha bele sem raktam volna. Ilyenkor mi lehet a probléma?

köszönöm

(#36329) LonGleY válasza nihill (#36328) üzenetére


LonGleY
veterán

Hogy a win hibáját kizárd, próbáld ki egy bootolható lemezzel is a netet!

Erre jó a parted magic (letöltés), a hiren's bootcd (MiniXP > hálózati eszközök telepítése parancsikon az asztalról) vagy egy Ubuntu telepítő is live módban. Mindháromnak fel kellene ismernie a kártyát, és böngésző is van rajtuk.

(#36330) nihill válasza LonGleY (#36329) üzenetére


nihill
őstag

A parted magic-et próbáltam, de 1 óra alatt sem indult el a gépen, csak töltött mindenfélét. Viszont a sok újraindítás közben "megoldódott" a probléma, csak nem tudom hogy örüljek-e neki. Egyik boot közben kiírta hogy a fő BIOS megsérült, és visszaállítja a másodlagos BIOS-ból. Miután ez megtörtént, egyből látta a hálókártyát, netet.

(#36331) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Használ valamelyikőtök Gmail Notifier programot ? Nektek működik ?

Nekem valamiért lassan 1 hete, hogy nem jelzi a mail üzeneteket.

(#36332) S-IW válasza Orionk (#36331) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Ezt használom, nincs semmi gond vele.

(#36333) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Teljesen új laptopra szeretnék oprendszert telepíteni majd. A gépbe egy korábban használt ssd is be lesz szerelve,amire van telepítve win7 64bit sp1. Első körben az lenne a kérdésem hogy fogom e tudni használni a gépet az ssd-n lévő oprendszerrel, legalább annyi ideig,amíg készítek bootolható pent. A penre azért lenne szükségem,mert a gépbe nincs optikai meghajtó,az ssd miatt.

Ha ez így nem megy, akkor a második kérdésem az lenne,hogy xp alatt tudok e botolható pent készíteni,win7-hez?

Köszönöm szépen előre is! :R

(#36334) LonGleY válasza #77081088 (#36333) üzenetére


LonGleY
veterán

Lehet, hogy elindul a rendszer, nem nem 100-as.

De szerintem tudsz ugyanúgy, YUMI-val vagy Universal USB Installer-el XP alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#36335) Orionk válasza S-IW (#36332) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi, de Vistán nekem nem akar telepítődni. :(

(#36336) LonGleY válasza Orionk (#36335) üzenetére


LonGleY
veterán

Vista? WTF? Akkor előbb Win 7-et kéne pakolnod.
Különben is lásd: topik cím. A Freemake cuccokhoz
egyébként .NET Framework 4.0 kell, ami a win 7 alatt
többnyire automata települ, de Vista-hoz lehet külön kell.
De arra a rendszerre egy percnél több időt sem szánnék...
Lassú, instabil mocsok, a Win 7 bétája. Instant kuka.

[ Szerkesztve ]

(#36337) #77081088 válasza LonGleY (#36334) üzenetére


#77081088
törölt tag

:R

(#36338) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Windows 7-ben van arra mód, hogy egy adott mappát megosszak egyetlen géppel egy PAN-on vagy LAN-on belül?

Én így próbáltam: "jobb gomb\Megosztás ezzel\Adott személyek" ahol a "Vendég", "Mindenki" és az "Otthoni csoport" szerepel a választások közül (ill. a sajátom). Viszont én azt szeretném, hogy az általam megosztott mappát csak pl. a "JuliskaPC"-ről lehessen megnyitni, csak a "JuliskaPC" lássa, a többi ne.

Jó lenne, ha ezt meglehetne oldani jelszó nélkül...

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#36339) Doky586 válasza BenJoe80 (#36338) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Home verziónál kissé macerás. Ha jól értelek neked csak az van (ámbár nem írtad meg).
Ha mindkét gépen létezik ugyanolyan nevű user ugyanazzal a jelszóval (belépéskor) akkor hálózaton keresztül nem kéregeti újra a jelszót, hanem beenged.

Arra is van lehetőség hogy gépinduláskor automatikusan belépjen (interakció nélkül) a jelszavas user, ámbár mivel a jelszó könnyen kiolvasható ekkor a winből: nem túl biztonságos az egész.

(#36340) LonGleY válasza BenJoe80 (#36338) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha csak szimpla letöltésre kell a másik oldalon (akár nem csak belső hálón), akkor a HFS vagy a Kangee http fájlszerverek segíthetnek. Utóbbi a legegyszerűbb, pár kattintással tudod is küldeni az IP címed.

(#36341) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezem-e de mást nem találtam ahol feltehetném a kérdésem.
3 internetböngészőm is van a gépen. IE,Chrome,Firefox.
Teljesen meg van hülyülve a gépem. Kb. 2 hete elkezdte azt csinálni a gépem hogy nem tölt be oldalakat.Változó hogy melyik oldalt. Van mikor a facebook-ot van mikor a WIKI-t nem tölti be, néha az Online Soccer Managger oldat nem hozza be. Ilyenkor hiába frissítgetem nem tölti be. Beírok egy másik címet a böngészőbe vagy a könyvjelzőbe kiválasztok valami mást azt egyből behozza. Után megpróbálom ismét betölteni az előzőleg felsorolt oldalak közül valamelyiket és ezután már jó. Egyszerűen nem értem miért csinálja ezt. Mind a 3 böngészővel ezt csinálja. Akkor néha olyat is csinál hogy keresek valami képet a google-ba és vagy semmi képet nem tölt be vagy csak minden másodikat tölti be. Ugyan ez a helyzet a facebook-on is. A profil képeket néha nem tölti be. Ha be is tölti néha csak nagyon lassan. Az üzenőfalon lévő képeket se tölti be néha. Nem töltök se le se fel. Így nem tudom mi lehet.

Tudtok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#36342) micafighter válasza LonGleY (#36340) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez hasznos volt nekem is, köszönöm szépen :R

(#36343) LonGleY válasza micafighter (#36342) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha folyamatos megosztás kell, akkor a HFS beta-t ajánlom, nagyon profi. :] Abban van rendes userkezelés, de még feltöltési lehetőség is böngésző oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#36344) micafighter válasza LonGleY (#36343) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönöm szépen :) Alkalmi fájlküldésre ezt használtam eddig, nagyon jó, mert nem kell hozzá semmi regisztráció, program telepítése, egyszerüen csak tallózod és küldöd. Viszont ismerősöknek fájlküldéshez nem találtam még hatékony megoldást. A legjobb amit találtam a torrent, de az gyakorlatban nem mindig müködött úgy ahogy kellett volna.

(#36345) LonGleY válasza micafighter (#36344) üzenetére


LonGleY
veterán

Dropbox vagy más cloud fájltároló, és kérsz publikus linket a mappához vagy fájlhoz. Így mappákat, szimpla fájlokat és képtárakat is tudsz osztani, ahol utóbbi közvetlen böngészhető.

Webküldésre a zippyshare.com a kedvenc, 30 napig aktív a fájl az utolsó letöltést követően. A max fájlméret 200 mega, nem várakozós oldal, csak egy popup van rajta. Ne felejtsd el becsekkolni a privát osztást.

Illetve a két említett cucc - nehéz őket helyettesíteni, ha közvetlen küldés kell. A macerásabb torrent csak akkor jön jól, ha nagyon sok vagy nagyméretű fájlról van szó.

Szinkronizációhoz még a BitTorrent Sync is szóba jöhet. Felhőkerülő jószág, a BT nevéhez mérten P2P alapokon. De az ultimate megoldás az a Dropbox nálam.

[ Szerkesztve ]

(#36346) micafighter válasza LonGleY (#36345) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, a torrent nagy fájloknál jön jól. Kisebb fájloknál a Cloud szolgáltatások (Dropbox, Box, Google Drive, SkyDrive/OneDrive, Copy, Mega stb) is jók lehetnek.

A BT Syncet pedig én is meleg szívvel tudom ajánlani, fájlszinkronizálásra nagyon szuper :)

(#36347) Doky586 válasza micafighter (#36346) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A sima torrent azért jó nálam feltöltéshez ismerősök felé mert van NAS-om (7/24-ben megy) és így nem kell _nekem_ feltölteni a nagy filet az internetre, mert az sok időmet rabolná el. PC-ről nas-ra gigabiten pár másodperc bármekkora a file, aztán előállítani (uTorrent-el) a *.torrent filet (ez csak pár kB) amit mailben elküldhetek, és tőlem letölthetik; hogy mennyi idő altt az a lassú netkapcsolatom uploadjától függ csak, de nem függ attól hogy hány emberkének küldtem a levelet (1-nek vagy 9-nek) mert ugyanannyi időbe fog kerülni.

(#36348) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak, adott HP mini 5102 netbook, Windows 7 starter oprendszerrel. Ha be akarok lépni, akkor ezt írja ki:

A felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A fehasználói profilt nem sikerült betölteni.

Megjegyzés. nem a jelszó nem jó neki, mert akkor nem ezt írja ki.

Szerintetek hogyen lehet ezt gyógyitani ? A merev lemez formatálást szeretném megúszni, mert akkor a gépen levő adatok elvesznek.

[ Szerkesztve ]

(#36349) zoli62 válasza Peczek (#36348) üzenetére


zoli62
addikt

Ez egy rendszergazda fiók?

(#36350) Peczek válasza zoli62 (#36349) üzenetére


Peczek
aktív tag

Szerintem igen, mivel csak ez az egy felhasználó van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.