Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) ro_bert17 válasza LonGleY (#37600) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tudom, hogy lehet ilyeneket magunknak készíteni. De sajnos az idő hiány, meg a lustaság. :) Komolyra fordítva a szót, nincsenek nyers telepítőim.
Ezen a kölcsönkapott pendrive-on rajta vannak a verziók (home, prof., stb.) x64, x86, SP1, és kb. máig érkezett patch-ek, stb.Ez így 30GB. Ekkora pendrive-om eleve nincs, ezért gondoltam, hogy átmásolom valahogy egy másik saját tárolóra (bootolhatóként), mielőtt visszaadom a pendrive-ot.

(#37602) quailstorm válasza Doky586 (#37599) üzenetére


quailstorm
nagyúr

gondolom ezert szokott elofordulni azon ritka eset hogy a pendrivera akarja rakni amirol telepited
de ha oddrol rakom fel es csk hdd van benn, akkor az alaplapra festett szamokkal es az ide sata sorrenddel leirhato az egesz

(#37603) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Kellene némi segítség.

Windows indulásnál kidobja a windows javítás ablakot,teljesen függetlenül attól,hogy én mit adok meg neki. Ez még nem is lenne baj. Viszont innen nem lép tovább. Nem tudja javítani. Csökkentett módban sem tud elindulni,ugyanide jut el.

A gép nem az enyém,az egyik rokoné.
Pár napja telepítettem nekik.
Azt mondták csak játékokat telepítettek fel.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#37604) Sub-ZeRo válasza akoska07 (#37603) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemez be, majd onnan javítás. Ha nem megy, akkor reinstall.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37605) akoska07 válasza Sub-ZeRo (#37604) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi!

Nem soká indulok hozzájuk,majd kipróbálom.
Remélem nem kell újra telepítenem.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#37606) LonGleY válasza ro_bert17 (#37601) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondtam, hogy írj privátot, ha kellenek.

(#37607) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Bekerült egy Leadtek TV kártya a gépbe. Felraktam a programját. Erre azt vettem észre, hogy IE címsorába nem lehet 0-át írni, mert a 0 lenyomására feldob egy hibaüzenetet, hogy a Leadtek parancsikont nem találja, tallózzam be neki. Explorerben is ugyanezt a hibát dobja. Hogyan tudom megoldani, hogy a 0 gomb lenyomásával ne akarjon semmilyen parancsikont megnyitni, hanem csak írja be a karaktert?

Köszi előre is.

(#37608) LonGleY válasza sgergi (#37607) üzenetére


LonGleY
veterán

Használod is a programját? Nem elég csak a driver?

(#37609) LeslieStorm


LeslieStorm
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Nem tudom jó helyre írok. Ha nem azért elnézést. Lenne egy kérdésem. Hogyan oldható meg, hogy egy olyan program aminek az indításához amelyhez adminisztrátori jog szükséges, automatikusan elinduljon a windows indításakor.
Pl: Van egy programom (mhotspot), kipipálom a beállításaiban, hogy a win7-el automatikusan elinduljon.
Ez rendben van, de a betöltésnél feljön egy ablak, hogy elindítja-e a progit. Gondolom mivel adminisztrátori jog kell hozzá azért csinálja ezt.
Azt szeretném kikerülni, hogy indításkor ez az ablak ne jöjjön fel hanem auto fusson a prog...
A válaszokat előre is köszönöm.

(#37610) LonGleY válasza LeslieStorm (#37609) üzenetére


LonGleY
veterán

Az nem segít, ha a parancsikon vagy exe tulajdonságainál a kompatibilitás fülön bepipálod, hogy adminisztrátorként fusson a program?

(#37611) akoska07 válasza akoska07 (#37605) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát sajnos újra kellett telepíteni.

Lemezről azt mondta,hogy nem talált hibát. :o
De azért nem indult el.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#37612) quailstorm válasza LonGleY (#37610) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor is kérdez
Ezért van nekem UAC off Win7-en :DDD

(#37613) Doky586 válasza akoska07 (#37611) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A gép nem az enyém,az egyik rokoné.
Pár napja telepítettem nekik.
Azt mondták csak játékokat telepítettek fel.
"

"újra kellett telepíteni"

Már írhatod is be a naptáradba hogy jövő héten ugyanott agyanazért újratelepítés.. :D

(#37614) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Win 7 SSD-n, új vinyót beraktam a gépbe, HD sentinel látja, windows viszont nem. Régen vettem már új HDD-t mi ilyenkor a teendő?

(#37615) micafighter válasza Kephamos (#37614) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valoszinüleg csak el kell nevezni. Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép - kezelés, bal oldalt Lemezkezelés. Kiválasztod az SSD partícióját, jobb gombal rákattintasz, és adsz neki meghajtó betűjelet:

(#37616) NEMO1968 válasza Vardar (#37566) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Az a megoldás hogy tetszik,hogy csinálsz a mappáról egy parancsikont,és azt rögzíted a START menüben?
Ha jól tudom,lehet a tálcán is.
Ez nem megy,bocsi :B :W

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#37617) micafighter válasza NEMO1968 (#37616) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mappáról sajnos :N lehet parancsikont rögzíteni.

(#37618) NEMO1968 válasza micafighter (#37617) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ja,rájöttem,köszi :B :W !!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#37619) Kephamos válasza micafighter (#37615) üzenetére


Kephamos
addikt

:R

(#37620) quailstorm válasza micafighter (#37615) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem inkább nincs rajta partíció, ha lenne, akkor adna neki betűt. De azt is ugyanúgy a lemezkezelőben lehet intézni.

(#37621) micafighter válasza quailstorm (#37620) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, a Lemezkezelőből az úgyis kiderül, ha nem tud neki betüt adni, akkor előbb partíciót kell létrehozni, de ha nem megy a kolegának, akkor legfeljebb ír megint :)

(#37622) Kephamos


Kephamos
addikt

Kell valami extra dolgot beállítanom az SSD-hez?

(#37623) micafighter válasza LeslieStorm (#37609) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudnál mutatni képet? Több féle ablak van, különböző dolgokra kérdeznek rá :)

(#37625) Hawk1979 válasza hoffman_ (#37567) üzenetére


Hawk1979
őstag

Hehe, hasonló a cipő, nekem is nyomja a lábam most.
Nekem win7 32bit home, 7790, Catalyst 13.4.
Ha letiltod a Flash-t, akkor nem fagy le a Youtube.
Ha a 13.9 vagy feletti Catalystot használsz, akkor nem fagy a Youtube sem, viszont néha kékhalált dob a Win...
13.9 ami úgy ahogy jó volt, csak a kékhalál miatt visszatettem a 13.4-est itt nincs kékhalál, de a jelenlegi Flash-Youtube-Chrome-7790 kombó adott videónál, ha egy bizonyos hirdetés szeretne megjelenni a videó mellett, akkor fagyi.
Plussz poén, hogy HTML5 ben indulnak mostanában a videók, és szerintem ez is bejátszik.
Megoldás, megvárni a Chrome vagy a Chrome-ba épített Flash frissítést, hátha, vagy kisérletezni a catalystokkal.
Sajna a 7790 egy elég sanyarú sorsú videókari.

(#37626) micafighter válasza Hawk1979 (#37625) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Chrome topicban le van írva, hogy lehet a beépített flash helyett a különállóan telepíthető flasht használni, esetleg az is segíthet.

(#37627) LeslieStorm válasza LonGleY (#37610) üzenetére


LeslieStorm
csendes tag

Sajna nem.

(#37628) micafighter válasza LeslieStorm (#37627) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudsz mutatni képet a felugró ablakról?

(#37629) washington54


washington54
újonc

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a céges gépemre feltettem egy másik win7-et, mivel az elsőn nem voltam teljes jogú felhasználó és ez idegesített egy kicsit. :)
Azóta a 2. win-t már leszedtem, de megmaradt a választóképernyő induláskor. Hogyan lehetne ezt kikapcsolni? A hagyományos kikapcsolás természetesen nem jöhet szóba, mivel nem vagyok rendszergazda.

(#37630) micafighter válasza washington54 (#37629) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendszergazdai jogok fognak kelleni. Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Rendszerkonfiguráció -ban tudod kiszedni a nem kívánatosat:

Boot választó menü esetén itt több bejegyzést mutat, a nem kívánatosat egyszerüen törölöd. De rendszergazdai jogok nélkül nem fog menni.

(#37631) washington54 válasza micafighter (#37630) üzenetére


washington54
újonc

Ha ismét feltennék egy új win 7-et, azon beállítanám, hogy a régit indítsa el, aztán meg letörölném az újat nem oldaná meg a problémát?

(#37632) washington54 válasza micafighter (#37630) üzenetére


washington54
újonc

Vagy nincs egy olyan fájl a windowsban, amit egyszerűen ki lehetne cserélni egy másik win7-ből kimásolt fájllal?

(#37633) LeslieStorm válasza micafighter (#37628) üzenetére


LeslieStorm
csendes tag

Ha a kompatibilitásban kipipálom, hogy futtatás rendszergazdaként akkor el sem indítja betöltésnél.

(#37634) micafighter válasza LeslieStorm (#37633) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Feladatütemezöben (vezérlőpult -> felügyeleti eszközök) hozz létre egy új feladatot, a jelölő négyzetet pipáld ki, hogy a legnagyobb jogosultságokkal fusson, indításhoz add meg, hogy bejelentkezéskor, a feladatnak meg a program futtatását. Így indulni fog minden gép indításkor, és nem fog kérdezni. ;)

Képet sajnos nem tudok mutatni, telorol írok. Ha kell, akkor otthonról küldök majd képeket is.

[ Szerkesztve ]

(#37635) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Az mitől lehet, hogy normál esetben gyorsan áll le a gép (notebook), de amikor hetekig úgy használom, hogy csak alvóba teszem, felébresztem és pár hét múlva rendesen kikapcsolom, akkor elég lassan áll le? kiírja, hogy leállítás és ott elég sokáig pörög a kis karika.

(#37636) LeslieStorm válasza micafighter (#37634) üzenetére


LeslieStorm
csendes tag

Köszönöm szépen! :)
Összejött, így már tökéletes.

(#37637) micafighter válasza LeslieStorm (#37636) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon szivesen ;) Az üzenetet egyébként ki lehet kapcsolni az UAC kikapcsolása nélkül, a Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Helyi biztonsági házirend -ben Helyi házirend -> Biztonsági beállítások: Felhasználói fiók felügyelete: A jogosultságszint-emelési kérés müködése rendszergazdák esetében, rendszergazdai engedélyezés módban -> jobb kattintás, tulajdonságok, helyi biztonsági beállítások: Emelés rákérdezés nélkül.

Ez kikapcsolja azt az ablakot, pontosabban minden ilyen kérdésre automatikusan "Igen"-t fog válaszolni a gép, és fel sem jön az ablak :)

(#37638) akoska07 válasza Doky586 (#37613) üzenetére


akoska07
nagyúr

Csak poén vagy van vmi konkrét oka amiért biztosan vissza kell mennem telepíteni ?
Értsd: újra elő fog jönni,mint windows hiba,vagy a rokonok újra kinyírják a windowst ?

Egyébként szerdán repülök vissza Londonba,szóval jövő héten tuti nem telepítek náluk. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#37639) micafighter válasza micafighter (#37637) üzenetére


micafighter
nagyúr

Illetve ha már ez a téma, a következő üzeneteket is ki lehet kapcsolni:

1) Szeretné megnyitni ezt a fájlt? (Do you want to open this File?)
2) A szoftver gyártója nem ellenőrizhető. Biztosan futtatni szeretné ezt a szoftvert? (The Publisher could not be verified. Are you sure you want to run this software?)
3) Szeretné futtatni ezt a fájlt? (Do you want to run this file?)

Ezeket az üzeneteket a következő képpen lehet kikapcsolni:
Vezérlőpult (Control Panel) -> Internetbeállítások (Internet Options) -> Biztonság (Security) -> Egyéni szint... (Custom level...) -> Alkalmazások és nem biztonságos fájlok indítása : Engedélyezés ( Launching applications and unsafe files : Enable)
Okézd le, fogadd el a felugró ablakot, majd mindent zárj be okéval.

(#37640) Doky586 válasza washington54 (#37629) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Másik oprendszerről bootolva (DVD/USB) átállítod. Win parancssoros bcdedit vagy valami linuxos progival.

(#37641) Doky586 válasza akoska07 (#37638) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp, hogy feltelepítik ugyanazt a játékot ami kinyírta az előző wint..

(#37642) thorex válasza spiritex (#37428) üzenetére


thorex
tag

Köszönöm sikerült megoldani :R :R :R

(#37643) Core2duo6600 válasza Sub-ZeRo (#37360) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szia !

Most annyiban változott a helyzet, hogy az egyik gép tartományban van, a másik nincsen.
Ez esetben hogyan állítsam be ?
Azon a gépen amelyik nincs tartományba 2 megosztás kellene, az egyiket csak én, a másikat meg mindenki érje el.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#37644) Sub-ZeRo válasza Core2duo6600 (#37643) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs tartományban? Hogy érted? Nem vagytok egy hálózatban? Mert az úgy nem megy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37645) Belako


Belako
tag

Hola!

Valaki ezt meg tudja fejteni?
[kékség][/L] Köszi. B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#37646) föccer válasza Belako (#37645) üzenetére


föccer
nagyúr

aham, a google.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37647) Belako válasza föccer (#37646) üzenetére


Belako
tag

Köszi
Hogy ez nekem nem jutott eszembe. a lustaság fél egészség
:R

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#37648) Belako


Belako
tag

Akkor ahogy látom ez valami vinyó vagy boot gond lehet.
De javíts ki ha tévedek.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#37649) föccer válasza Belako (#37648) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem olvastam utána, csak rávezettelek a megoldás felé vezető útra. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37650) micafighter válasza Belako (#37645) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Kékhalállal kapcsolatban A BlueScreenView programban látható Bug Check Code-ra és a Caused by driver oszlopokra érdemes rákeresni az interneten.

Itt a Microsoft Bug Check Code referencia táblázata: [link] Böngészőben ha megnyitod, Ctrl + F -re feljön a kereső, elkezded írni bele a BCC kódodat, akkor oda is ugrik a tiédhez. Itt a sok 0-át nem fogják kiírni, tehát a te BC kódod 0x00000124, de a referencia táblázatban az egyszerűség kedvéért 0x124 ként lesz feltüntetve. Szóval Ctrl + F, beírod 0x124 és odaugrik a tiédhez.

Ez alapján elképzelhető, hogy hardver hiba lesz.

Hardver hiba esetén ilyeneket kell végig zongorázni: CPU overclock van-e? Hűtés megfelelő, nem szokott túlmelegedni? Ezek után..

Első körben ezzel érdemes próbálkozni: [link] -> általános dolgok, amik segíthetnek a blue screen megoldásában Win 7 esetén. Ha ezeket végig próbáltad, és nem segít, akkor: [link] , [link], [link] , [link], [link]

Ha elküldöd a C:\Windows\Minidump könytárban található dump fájlt nekem valamilyen úton-módon, akkor vetek rá egy pillantást.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.