Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Béla 2


Béla 2
csendes tag

Sziasztok!

Hozzáértők tanácsát kérném.
Adott egy dell 3521 noti. Rajta 64bit-s win7sp1.
A probléma, hogy nem lehet párosítani a telefonokat bluetooth-on keresztül. Nem is látja meg a telókat.
Amit már megcsináltam:
drivercserék. dell, gyári, modulszám szerinti
láthatóság beállítás, msconfig, services beállítás
Szóval ötleteket várnék, mert kicsit bosszantó a dolog.

(#37402) spiritex válasza Béla 2 (#37401) üzenetére


spiritex
veterán

De keresni keresi?
Valaha működött már a párosítás?
Más bluetooth eszközt (pl. egér, headset) próbáltál?
Bluetooth tuti be van kapcsolva, mert általában külön lehet a notikon kapcsolni a wifi-t és a BT-ot?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37403) Béla 2 válasza spiritex (#37402) üzenetére


Béla 2
csendes tag

Keresei, de nem talál.
Még nem sikerült működésre bírni. (más gépeken még nem volt ilyen gond)
Biztos be van kapcsolva. (a win+x konzol is azt mutatja)

(#37404) spiritex válasza Béla 2 (#37403) üzenetére


spiritex
veterán

Ki kéne akkor próbálnod egy live linux disztróval, hogy kiderüljön, hogy szoftveres vagy hardveres a gond. Mert ha ott sem jó, akkor sajnos a géppel van valami...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37405) Béla 2 válasza spiritex (#37404) üzenetére


Béla 2
csendes tag

Valahol a win-ben van a bibi, mert egy usb-s adapterrel sem akar működni. Ami persze másik gépen okés.

(#37406) Lenry


Lenry
félisten

van egy Acer noti. haldoklik benne a HDD, kicseréltem, átklónoztam a rendszert, de az új vinyóról nem indul, helyette 0xc00000e hibaüzenettel kedveskedik.
ha indítási javítást kérek egy Win7 DVD-ről, akkor közli, hogy a lemez nem kompatibilis a meglévő telepítéssel (mindkettő Win7 Home Premium SP1 x64)

gyanítom, hogy az Aceres helyreállító-partíció kavar be a képbe, de mit lehet ezzel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37407) spiritex válasza Lenry (#37406) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld ki Macrium Reflect Free-vel a klónozást.
(Amúgy a gyári partíciókat én kapcsiból gyalulom... persze ezzel bukok minden recovery-t, de arról úgyis én gondoskodok utána.)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37408) LonGleY válasza spiritex (#37407) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, azzal mennie kell, itt a videó hozzá. Partícionálatlan winyóra lehet klónozni. De ha rossz szektorba fut olvasáskor, akkor hibás lehet az eredmény. Szerintem jobb eredményt hozhat egy rendes újratelepítés.

(#37409) Lenry válasza spiritex (#37407) üzenetére


Lenry
félisten

Macriummal próbálkoztam először, de az egy szektorhibánál elsírta magát, végül MiniTool Partition Wizarddal sikerült klónozni.

most a Macriumtól kértem egy rendszerindítás helyreállítást, így már legalább csökkentett módban elindul, normál módban csak fekete kép és kurzor van, úgyhogy már közel a cél :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37410) LonGleY válasza Lenry (#37409) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy hibás rendszert klónozni az lehet egyáltalán cél?

(#37411) Lenry válasza LonGleY (#37410) üzenetére


Lenry
félisten

ha helyrehozható, akkor igen.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37412) LonGleY válasza Lenry (#37411) üzenetére


LonGleY
veterán

Aztán sosem tudhatod majd, hol fut még hibába..

(#37413) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha nekem van eredeti win vista kulcsom azt ha felrakom akkor én a vista rendszert tudom win7 re upgradelni, vagy külön kulcs kell?

(#37414) Winnie The P válasza kmisi99 (#37413) üzenetére


Winnie The P
őstag

Vista to Win7

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#37415) Poo válasza Lenry (#37411) üzenetére


Poo
aktív tag

Futtass le a vinyon egy chkdsk /f/r -t van amikor segít.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#37416) kmisi99 válasza Winnie The P (#37414) üzenetére


kmisi99
addikt

:R

(#37417) koboldozat


koboldozat
senior tag

Üdv.

Hogyan tudnék olyat csinálni hogy Win7-re legyen egy xp-m is de ilyen emulátoros dologban olyasmi hogy megnyitom és bejön egy ablakba az xp felrakok egy játékot és elindul.
Van ilyen??

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#37418) cappa72 válasza koboldozat (#37417) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van.
Virtualbox (by Oracle)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#37419) koboldozat válasza cappa72 (#37418) üzenetére


koboldozat
senior tag

értem és esetleg vmi rövidke leirást kérhetnék hozzá esetleg hogyan?? :)

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#37420) LonGleY válasza koboldozat (#37419) üzenetére


LonGleY
veterán

Google

Ezt hívják virtuális gépnek, egy keretrendszer, ami az operációs rendszert futtatja. Egy nagy emulátor. :] Könnyű használni, a varázsló végigvezet. Létrehozol egy úgy virtuális gépet, megszabod a tárhely méretét (dinamikusan fog a mérete növekedni a benne foglalt fájloktól függően, szóval lehet akár nyugodtan 30 gigát is megadni), kiválasztod, hogy XP 32-bit lesz a rendszer, amit fogadni fog. Utána a gép beállításainál megadod, hogy mennyi memóriát használhat a rendszermemóriádból, 3D gyorsítás bekapcsol, videokártya memória megnövel, XP ISO másodlagos meghajtóként felmountol. A rendszer telepítése után nem a szokásos, gépedhez való drivereket kell telepíteni, hanem a VirtualBox saját eszközét a menüből (Eszközök > Integrációs szolgáltatások telepítése). Nagjyából így lehet a használatának nekikezdeni.

Teljesképernyős, 3D-s vagy bármely komolyabb játék nem fog menni úgy, mintha natívan futtatnád (vagy egyáltalán). Ha olyat akarsz, akkor szerezz inkább egy használt 30 gigás winyót, és nyomasd arra külön az XP-t!

[ Szerkesztve ]

(#37421) vlevi válasza LonGleY (#37420) üzenetére


vlevi
nagyúr

Virtualbox alatt nem emlekszem, de Wmvrare player (szinten ingyenes) alatt jatszottam gt legendssel, egesz jo fps ertekekkel.

(#37422) micafighter válasza koboldozat (#37417) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem írtál valami sok részletet, úgyhogy nézd meg, hátha ez is jo: Windows 7 xp mód:

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/install-and-use-windows-xp-mode-in-windows-7

(#37423) katalin888


katalin888
aktív tag

Windows 7 van a ceges gepemen es csak 3G modememrol megy a net.
Ha hazaviszem es radugom a kabelt az ethernet portra egy pillanatra van net, de utana semmi.
Mi lehet a gond? A tuzfalbeallitasoknal nem talaltam semmit es a dhcp is rendesen mukodik, ha a sajat
gepemet dugom ra akkor megy a net.

(#37424) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

nekem egy olyan problémám van, hogy mikor a Win7-et telepítem akkor elkészíti a telepítő számunkra a szükséges rejtett és rendszer particiókat. A rejtett partíció 200 MB, de az a problémám, hogy mikor belépek első elinduláskor láthatóvá válik ez a 200 MB-os partíció (belőle kb 150 Mega szabad) a kérdésem hogy ezt hogy lehet rejtetté tenni, mert nagyon zavar, hogy van egy külön partíció, amin sokmindenre nem elég!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#37425) spiritex válasza Bzzz (#37424) üzenetére


spiritex
veterán

A win saját lemezkezelőjével rejtetté tudod tenni. Win keresés Lemezkezelés (Disk Management), rámész alul a partícióra, jobb egér, lemez betűjelének megváltoztatása, és simán törlöd a betűjelet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37426) Bzzz válasza spiritex (#37425) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szuper! Köszi szépen!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#37427) thorex


thorex
tag

Üdv!!!

Olyan kérdésem lenne hogy a WM-player 12-t ami alapból fent van a Win 7-en azt hogyan tudom újratelepíteni??? :F (nincs win 7 telepítőm mert ez egy laptop)

A választ előre is köszönöm. :)

(#37428) spiritex válasza thorex (#37427) üzenetére


spiritex
veterán

Control panel (Vezérlőpult), Programs and Features (Programok telepítése...), Turn windows features on or off (Windows összetevők be- és kikapcsolása), Media Features (Média Szolgáltatások), ezt lenyitod és ott van a Windows Media Player. Tedd vissza a pipát, ha nincs ott, vagy vedd ki, hogy leszedje magát, és utána rakd vissza, hogy feltelepítse.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37429) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! nagy bajban vagyok. :P tegnap fészbúkon bekaptam egy trójai vírust. olyat,hogy a i7 procin, mind a 8 szál full 100%-on terhelődött. hiába indítottam újra a gépet,akármire kattintottam full 100-ra felpörgött a cpu és úgyis maradt. csak melegedett,forrósodott a laptopom... újratelepítettem mindent és most nem tudom aktiválni az origi wint. azt írja ki,hogy ,,írjon be egy másik termékkulcsot az aktiváláshoz,,.. :((( a vírus ennyire bezavarta?? 4 éve van meg a laptop,meg az origi win 7 home premium. azóta ilyen baj nem volt.... nem értem! :( van erre valami megoldás,hogy tudjam újra aktiválni?

,,fészbúkon egy ismerős megjelölt egy videón. (persze nem az ismerős volt,hanem a vírus automatikusan küldte,csak én ezt nem tudtam. -.-) én ugye megnéztem,rákattintottam és lám riasztott az avast internet security, de hiába a vírus átjött. :O ,,

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#37430) micafighter válasza Casanova* (#37429) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia. Hány partíció van a gépen ? Gondolom a rendszer partíció formázva lett, úgy húztad újra. Azért érdekes ez mert másik partícióra beírhatta magát a vírus. Át kéne ez ügyben fáradni a nagy virusirto topicba:

http://m.prohardver.hu/tema/melyik_a_legjobb_virusirto_progi_kerdes_elott_olva/friss.html

Azt még hozzá tenném, hogy vírus nem szokott ilyet okozni, úgyhogy a liszensz gond független lesz a vírustól. Gondolom eredeti Windows liszenszel próbálod aktiválni. Pontosan milyen Windows liszensz? Win7 verzió ? OEM v Retail? Feltételezem hogy OEM, Retailnál a liszensz típusából adódóan nem szokott ilyesmi gond lenni.

(#37431) Sub-ZeRo válasza Casanova* (#37429) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet kilőtted az aktivációs számodat, így nem fogadja el. Hivd fel az ms hazai számát és mondt azt, hogy szervíz miatt cserélték az alaplapot és nem tudsz aktiválni. megcsinálják neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37432) micafighter válasza Sub-ZeRo (#37431) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, az MS valószínűleg meg tudja oldani, de mondhatná éppen az igazat is, mert abba nem lehet belekötni. Ha azt mondja, hogy alaplapot cserélt, akkor mondhatják azt is hogy szorri, de benne volt az ÁSZF ben hogy ne cserélj alaplapot. Az más kérdés hogy egyébként ilyen esetben is segítenek általában, de nincsenek rá kötelezve.

Szóval én az ő helyében inkább az igazat mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#37433) Sub-ZeRo válasza micafighter (#37432) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem foglalkoznak vele, itt már nem egyszer adtak ilyen tippet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37434) Casanova* válasza micafighter (#37430) üzenetére


Casanova*
veterán

hali! telepítés előtt,még a vírus előtt... 3 meghajtó ment. közben egyik meghajtót elfeleztem,úgy hogy beraktam a win telepítő lemezt és csináltam még egy meghajtót és utána kiléptem. lehet ez az oka? laptop alján van a win home premium serial kulcsa,ezzel aktiválok. a win pedig msdnes, úgy töltöttem le. amúgy egy ssd van,ezen van rendszer és egy winyó,ezen van 3 meghajtó most,összesen 4 meghajtó van. most akkor,hogy tudom újra aktiválni??

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#37435) Lenry válasza Casanova* (#37434) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem az MSDN-es telepítő üti az OEM serialt, azért nem megy. tölts le valahonnan nem MSDN verziót és próbáld azzal.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37436) Casanova* válasza Lenry (#37435) üzenetére


Casanova*
veterán

jó ideje ezt az msdn-es verziót aktiváltam mindig. nem msdn-es verziót próbáljak ki?? RTM verzióra gondolsz? mást nem ismerek. :)

srácok, kipróbálhatom virtualboxon az aktiválást?? nem gond??

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#37437) qqcqqc válasza Casanova* (#37436) üzenetére


qqcqqc
őstag

Véletlenül nem OA win volt alaptopon?
Annak a számát nem tudod aktiválni. Csak a recovery partícióról tudtam én is újrahúzni ilyen laposokat.

(#37438) Casanova* válasza qqcqqc (#37437) üzenetére


Casanova*
veterán

rendes msdn win van,amit az ms-től lehet letölteni. mindig jó volt,csak most nem. majd újratelepítem megint,hátha jó lesz már. megnézem az RTM verziót is. virtulboxon megnézhetem az aktiválást? nem lesz gond?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#37439) katalin888


katalin888
aktív tag

Erre nincs senkinek se otlete?

(#37440) Visormail válasza Casanova* (#37438) üzenetére


Visormail
addikt

Ne próbáld virtuális gépen, mert ott más a hardverkörnyezet és biztos hogy nem engedi. Ha eddig elfogadta a kulcsot az a win7 telepítő, akkor most válaszd a telefonos aktiválást, ahogy már írták.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37441) spiritex válasza katalin888 (#37439) üzenetére


spiritex
veterán

Lehet, hogy a munkahelyeden le van tiltva a hálókártyád MAC-címe. Tenned kéne bele egy másik hálókártyát és azzal kipróbálni. Bár, ha nem tiltóra, hanem áteresztőre van állítva a MAC-cím szűrés, akkor az sem fog segíteni...

Szerk.: ja most látom, hogy otthon sincs neted ezzel a géppel. Nincs beállítva az otthoni router-eden egy túl szűk dhcp tartomány? Pl. 192.168.0.250-től 192.168.0.255-ig? Mert akkor ha elfogytak az IP-k, és le vannak foglalva, akkor azért nem megy. Esetleg otthon is megnézheted a MAC-cím szűrést..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37442) Visormail válasza katalin888 (#37439) üzenetére


Visormail
addikt

UPC és egyéb tv kábeles szolgáltatóknál mac cím szűrés van. A géped hálókártyájának címét beregisztrálták, ha másik gépet dugsz rá azon nem megy a net. Ezt router-el lehet megoldani, abban kell beállítani a MAC Clone résznél.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#37443) Jarod1


Jarod1
addikt

van 1 külső winyó, amit rawnak lát ha hiren boot cdről bootolok, hogy tudnám visszaállítani? adatokat nem látja..

(#37444) DS39 válasza Visormail (#37442) üzenetére


DS39
nagyúr

és ha hálókártyát cserél, akkor telefonálhat be, hogy legyen azzal is nete?
én is UPC-s vagyok, nem találkoztam ilyen problémával.

(#37445) spiritex válasza DS39 (#37444) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, tesómnál így volt!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37446) Casanova* válasza Visormail (#37440) üzenetére


Casanova*
veterán

ok,köszi! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#37447) Doky586 válasza Casanova* (#37434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kell törődnöd vele, nem kell semmit se csinálnod.
Ugyanez volt nálam is. Beírtam kézzel a hologramos OA matricáról a kódot, első regisztrációnál sikertelen regisztrációt dobott, de másnap sikeresen aktiválta magát neten keresztül..

(#37448) katalin888 válasza Visormail (#37442) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ez jelen esetben nem all fent, mert egy router ossza ki az ip cimet!

(#37449) spiritex válasza katalin888 (#37448) üzenetére


spiritex
veterán

Abból, hogy jól működik a dhcp, gondoltam is, ezért írtam, hogy nézz utána a tartománynak!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#37450) Casanova* válasza Doky586 (#37447) üzenetére


Casanova*
veterán

akkor próbálkozzak másnap,3-ik nap,hátha.. ? én is így gondoltam. ha nem sikerül,újra telepítem. másik msdne wint rakok fel. aminek más a kódja.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.