Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) Sub-ZeRo válasza millerur (#36250) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor Passz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36252) Winnie The P válasza B-L-A-C-K (#36229) üzenetére


Winnie The P
őstag

1.
2.
Kb 5 perc volt a google-en megtalálni!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36253) B-L-A-C-K válasza Winnie The P (#36252) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Másodikat megtaláltam már, de nem oldotta meg, elsőt megnézem majd, bár most újra raktam, félig kész vagyok vele, meglátom produkálja e ugyan azt, ha igen meg remélem a linked segít. Köszi.

(#36254) Winnie The P válasza B-L-A-C-K (#36253) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nm

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36255) mezis válasza millerur (#36246) üzenetére


mezis
nagyúr

Amennyire én tudom, lejártak a hallgatói, diák license-ek. A legutolsó alkalommal már csak a tanárokig lett kifizetve. Azt is frissíteni kell évente.
(Egy évekkel ezelőtt installált OP rendszer rendben működik, de ha most újra kell installálnod, azt az üzenetet fogod kapni az MS-éktől, hogy keresd a rendszergazdát egy új kulcs ügyében.)

mezis

(#36256) Sub-ZeRo válasza mezis (#36255) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De ennek semmi köze ahhoz hogy nem talál drivert a Windows 7 egy DVD romot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36257) samgar


samgar
őstag

Sziasztok! Elnézést az offért.
Még mindig a pendrive-al kínlódok. Freecom Databar USB 3 64 GB. Három féle particionáló programmal és az összes lehetséges formázással kipróbáltam, NTFS, exFAT, FAT32, Rufus, AOMEI particion manager, gyári beépített, bármit próbálok, teszek, nem tudom elindítani a bitlockert rajta, pár mp után kiírja nem megfelelő paraméter. Az össze eszközömön rögtön működött, 2 GB, 4 GB, 16 GB USB2-ek, 32 GB-s SD kártya, 500 GB-s külső HDD, mindegyiken kivétel nélkül működött, ezen a pendrivon nem akar, mellesleg vadonatúj. Azt mondjuk nem értem, hogy a rufus alapból miért USB merevlemezként detektálja, de lehet ez mellékes. (Vagy nem?) Próbáltam angol nyelvű oldalakat is böngészni, de nem igazán találtam semmi okosat. Nincs valakinek valami ötlete? Bocs de ez a topik pörög a legjobban, még bedobom a hetesbe illetve a pendrive topikba, bár oda már egyszer beírtam.

Oppo Find X5 PRO

(#36258) millerur válasza Sub-ZeRo (#36256) üzenetére


millerur
tag

Közben felbszott az egész, úgyhogy fogtam és újraraktam a rendszert, tökéletesen működik. Amúgy a kulcsommal most is aktiválni tudtam, szóval az msdnaa megy frankón itt van róla több infó is. Azért köszi a segítséget! :R

(#36259) Sub-ZeRo válasza samgar (#36257) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet a chip ami rajta van nem tetszik a rendszernek. Ha amikkel próbálta működik, akkor nem a windows-szal van a baj, hanem a pendrive-nak mert ilyen márka, típus stb. Mondom, szerintem a pendrive-nak a chippel nincs kiegyezve a windows, hiába partacionáltad meg ezerszer ez van. Nem jó rá, kész.

Amúgy nekem meg olyan az usb 2-es 32-es pendrive, amit Németből kaptam, ha bármilyen gépbe bedugom, kikapcsolt állapotban és utána bekapcsolom, nem bootol a gép. Lekapcsolom, kihúzom, elindítom és elindul a gép, windows minden. :DDD S

Egy szó mint száz, nem jó a pendrive titkosításra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36260) szabonagyur válasza mezis (#36255) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Tisztaszoftver az ami már csak tanároknak elérhető. Az MSDNAA vagy új nevén DreamSpark az él a hallgatók számára is, de ezt is meg kell újítania az egyetemnek évente. pl. a BME-n minden hallgató tudja használni a rendszert legálisan, de pl. DreamSpark plusz vagy milyen szint kell a többi szoftver használatához.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36261) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnapi :)

(#36262) HZoli87 válasza #41133696 (#36261) üzenetére


HZoli87
veterán

+ KB2830477

(#36263) repvez


repvez
addikt

Egy sürgős segitségre lenne szügségem.
Azt hogyan tudom megoldani, hogy csak 1 felhasználó legyen a win alatt és az az egy a rendszergazda legyen minden joggal?

Mert amig saját fiókban csinálok valamit ,pl. el akarok menteni egy fájlt kiirja, hogy rendszergazda jodosultság kell hozá és csak a személyes user/dokumentumokba enged menteniegy másolatot ahol volt oda nem.

Egy leirás alapján beállitottam, hogy ne legyen elrejtve a rendszergazda felhasználó,de igy a bekapcsolás után a felhasználóváltás képernyőnél megáll a betöltés mig nem választom ki melyik legyen.
Az meg egy másik gond, hogy ha a rendszergazdát választom akkor a legtöbb programom nem látszik az asztalon vagy nem ismeri fel.
És ma a rendszergazdás fioknál mp-ként elfeketedik elmegy a kép.viszont egyből csatlakozik a routerem a saját fioknál meg csak a 3. ujrainditásra kapcsolódik a nethez. Ez mitől lehet

Hogy lehetne ezt a 2 fiokot egybegyúrni képességvesztés nélkül?

(#36264) DS39 válasza repvez (#36263) üzenetére


DS39
nagyúr

a telepítéskor létrehozott felhasználói fiók is rendszergazdai, csak az UAC miatt korlátozott. (biztonsági szempontból)
de ha kikapcsolod, akkor olyan lesz mint XP-nél, minden programot rendszergazdaként futtatsz.

[ Szerkesztve ]

(#36265) Doky586 válasza repvez (#36263) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"pl. el akarok menteni egy fájlt kiirja, hogy rendszergazda jodosultság kell hozá"
Az UAC véd néhány könytárat. pl. a "c:\Program Files\", "c:\windows\" stb. Hozzál létre saját könytárat magadnak és abba mentsd amit akarsz, úgy már nem fog panaszkodni...

(#36266) repvez válasza Doky586 (#36265) üzenetére


repvez
addikt

Köszi,de ez egy olyan partición volt amin nincs win telepitve csak mindenféle képek és videok .
ÉS azt még mindig nem értem, hogy mi miatt van hogy a rendszergazdás bejelentkezéskor egyből csatlakozik a router a saját fioknál meg 3-4x ujra kell inditanom vagy kihúzni a routert a tápkábelről hogy csatlakozzon inditáskor.

(#36267) Jarod1


Jarod1
addikt

mitől van az hogy nem csinál semmit ha privát üzenet küldése gombra nyomok it a ph-n? Crome

(#36268) Művész úr válasza Művész úr (#36230) üzenetére


Művész úr
csendes tag

A tünetegyüttes kiegészült azzal, hogy pl. a WordPad nem tud rámenteni a fájlokra, a BitTorrent "nem találja a megadott elérési utat (WriteToDisk)". Mindezt úgy, hogy összesen két felhasználói fiók van, egy rendszergazdai és egy vendég, én az előbbit használom. Egyben ez a tulajdonosa is az érintett meghajtóknak és a könyvtáraknak, mappáknak is, elvileg teljes hozzáféréssel, az összes jogosultsággal (a rendszer külön meghajtón van, a saját dolgaimat nem azon tárolom).

Valaki sejti a megoldást? Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#36269) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Windows 7 rendszerem van és a mai nap folyamán nem működik a Gmail Notifier programom. Kapok mailt és gmailben látszódnak az olvasatlan mailok, de a Gmail Notifier nem jelzi.

Hiába zárom be és indítom újra a Notifiert.

Nálatok is fennáll ma ez a probléma ?, mi lehet a baj ?, mert több ismerősömnél is valami gond van.

köszi

(#36270) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy állandóan eltűnnek a tálcán lévő eszköztárak néhány bootolás után, már nagyon idegesít, van valami ötlete valakinek.

(#36271) krealon válasza Művész úr (#36268) üzenetére


krealon
veterán

"Egyben ez a tulajdonosa is az érintett meghajtóknak és a könyvtáraknak, mappáknak is, elvileg teljes hozzáféréssel, az összes jogosultsággal"

Ha ennek ellenere megsem mukodnek a fajlmuveletek, akkor megsincs meg a szukseges jog, vagy valahol tiltas van, ami felulbiralja az engedelyeket.

(#36272) mezis válasza spiritex (#36236) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Tegnap kénytelen voltam a a Win7/32bit-nél a feladatkezelőből kiadni az explorer parancsot. Rendben működött. Megtalálta útvonal nélkül.

Rakd újra az op. rendszeredet.

mezis

(#36273) spiritex válasza mezis (#36272) üzenetére


spiritex
veterán

Kénytelen, mert tényleg kénytelen, vagy kíváncsiságból kénytelen, hogy működik -e? :)
Köszi akkor, lehet azt fogom tenni. Bár egyelőre minden más tekintetben jól működik.. úgyhogy lehet várok még vele.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36274) Ispy


Ispy
veterán

Van egy Win7-es lenovo laptopom, hogyan tudnám a rádugott T-s mobil stickes netet hotspotolni?

Eddig azt próbáltam, hogy a T-mobile kapcsolat tulajdonságainál engedélyeztem a wifi kapcsolat megosztását, majd megpróbáltam csinálni egy adhoc kapcsolatot, de azt írta ki, hogy nem tudja létrehozni :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36275) Fire/SOUL/CD válasza Ispy (#36274) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Menj be egy T-Mobile központi üzletbe és érdeklődj, mert vélhetően +1 vagy 2 év hűségidő aláírásával(vagy anélkül is talán(T-nél nem tudom biztosan, de Voda-nál így van)) lecserélik a régebbi USB modemedet egy HotSpot-ként is üzemelő stickre. Probléma egyből letudva.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36276) szabonagyur válasza Ispy (#36274) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Connectify szerintem egyszerűbben létre tudja hozni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36277) micafighter válasza Ispy (#36274) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha biztos vagy benne, hogy a laptopban van hotspot hardver, akkor a lenovo laptophoz kéne keresni wifi-hotspot drivert / programot. Lehet használni Connectify-t is, de Dell gépeknek van saját megoldása, feltételezem a Lenovonak is.

Az is megoldás, amit Fire kolega írt, de ha nem szükséges, én nem írogatnék alá hüségnyilatkozatot :)

(#36278) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Volt egy 0x0000003b-s kékhalál ha jól olvastam ez vga miatt lehet?
Tegnap volt újratelepítés felraktam az alaplap chipset driver-t és a vkari legfrissebb driver-ét.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36279) mokiber


mokiber
tag

Sziasztok, pár napja ilyen a tálcám, előtte fullosabb volt. Van ötlete valakinek mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#36280) LonGleY válasza mokiber (#36279) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi ez a kula? XP? :]

[ Szerkesztve ]

(#36281) spiritex válasza mokiber (#36279) üzenetére


spiritex
veterán

Ilyen a Windows Classic kinézet. Tedd vissza Basic-re vagy Aero-ra.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36282) szabonagyur válasza mokiber (#36279) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy kolléga írta válts témát, vagy ha úgysem jobb futtasd le az élményindex mérést.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36283) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Üdv
Arra keresem a választ hogy win7 Ultimate 32bit értékelése szerint 7,4 volt a processzorom,újra kellet raknom mert több memóriát tettem bele.Most Win7 Ultimate 64 bit és csak 6,8 kap a processzor,továbbá én úgy veszem észre hogy jobban van terhelve a cpu mind a 4 mag 10%-al jobban terhelt mind 32bit-en.
Asus P6T SE,I7 920 nem húzva teljesen alapon,3*2G+3*1G memória.
Mi lehet a gond?Rossz a win verzió amit feltettem próbáljam meg másikkal?

(#36284) mokiber válasza LonGleY (#36280) üzenetére


mokiber
tag

7-es

(#36285) mokiber válasza spiritex (#36281) üzenetére


mokiber
tag

köszi. hol is lehet állítani?

(#36286) millerur válasza mokiber (#36285) üzenetére


millerur
tag

Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások\Személyre szabás

(#36287) nindzsavagyo válasza nindzsavagyo (#36283) üzenetére


nindzsavagyo
tag

És még a youtube is lassú laggolnak a videók,az internet kapcsolattal semmi gond.

(#36288) mokiber válasza mokiber (#36285) üzenetére


mokiber
tag

megtaláltam, de valamit kitörölhettem a gépemről, mert az aero témákat nem lehet kiválasztani. pedig előtte az volt. van erre valami telepítő, mert emiatt nem akarnám újrahúzni az egész gépet.

(#36289) szabonagyur válasza mokiber (#36288) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy téma sincsen? Akkor simán tölts le valamilyen témát, kattints a további témák beszerzése gombra. Élményindex le van futtatva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36290) Winnie The P válasza nindzsavagyo (#36283) üzenetére


Winnie The P
őstag

Meg kell venni és akkor jó pontszámot fog adni! :D

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36291) Ispy válasza Fire/SOUL/CD (#36275) üzenetére


Ispy
veterán

Megnéztem a neten, egyetlen egy hotspotos cuccot találtam, ami normál áron 42k :Y Az én előfizetésemmel még nem néztem, de biztos 10k felett van.

(#36276) szabonagyur

Igen, azt próbáltam, lite verzió, felraktam, majd mikor kiválasztottam a T-Mobile-t, akkor közölte, hogy azt már nem barátom, csak a PRO verzióval, tessék a pénztárhoz fáradni (50 dodo).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36292) mokiber válasza szabonagyur (#36289) üzenetére


mokiber
tag

aerok közül egyikre se tudok kattintani. élményindex 6,7.
köszi.

(#36293) szabonagyur válasza mokiber (#36292) üzenetére


szabonagyur
félisten

Futtasd le esetleg megint. Videókártyát felismeri a gép rendesen? Nem frissült valami drivere a gépnek?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36294) mokiber válasza szabonagyur (#36293) üzenetére


mokiber
tag

ugyananyyi lett. sajnos a letöltött aerokat sem akarja tudomásul venni. más gondom nincs egyelőre. a minap tisztogattam, és szinte biztos, hogy kitöröltem vmit a programok közül amit nem kellett volna.

(#36295) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki már próbált win7-tel készített rendszerkép fájt visszaállítani és ha igen, mennyire jól sikerült?

(#36296) mokiber


mokiber
tag

a hibakereső a videokártyát mondja ("nem támogatja a szüks. beállításokat"), de szerintem azzal nincs baj, mert minden működik. azt hogy tudom chekkolni, hogy a vidkval minden ok-e valóban? HD radeon.

(#36297) micafighter válasza Ispy (#36291) üzenetére


micafighter
nagyúr

A lenovo honlapján keress rá programot, ha van a laptopodba hotspot hardver akkor találni fogsz hozzá programot is.

(#36298) szabonagyur válasza mokiber (#36296) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eszközkezelőben felkiáltójel van mellette?
Frissítsd esetleg a drivert, de nézd meg, hogy Windows update nem rakott e fel drivert hozzá, egyik kolégának volt ilyen baja ma, hogy rossz driver ment fel Updateről.
Tesztelni jó játékokkal is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36299) qqcqqc válasza mokiber (#36296) üzenetére


qqcqqc
őstag

driver gyári, vagy az amit a win feltett?

(#36300) mokiber válasza szabonagyur (#36298) üzenetére


mokiber
tag

nincs felkiáltójel, frissítettem az illesztőt is, az is jó.

a driver gyári hivatalos program, eddig semmi baj nem volt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.