Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Donbalazs válasza quailstorm (#36549) üzenetére


Donbalazs
tag

Az alaplap Windows 7, Vistát, XP-t támogat, nekem most Win7 van. Minden driver frissítve.

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#36552) Sub-ZeRo válasza bigdady (#36550) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

HP-ben nincs gpedit....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36553) bigdady válasza Sub-ZeRo (#36552) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most már van :): csak telepiteni kellett, majd beállitani ezt :C

[ Szerkesztve ]

(#36554) quailstorm válasza Donbalazs (#36551) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win8-nál meg gondolom ment a beépítettel.
Eseménynaplót nézel? Sajnos senki nem tud neked varázsolni, hacsak nem volt pont olyan gépe mint neked pont ilyen hibával és még ide is kerül.
HDD hogy áll?

(#36555) Donbalazs válasza quailstorm (#36554) üzenetére


Donbalazs
tag

HDD 100% a Sentinel szerint,

a naplóba volt egy kritikus Kernel-Power hiba, viszont ebből a WMI hibából elég sok volt.

Részletesebben ezt írja, sajnos én nem értem:

"Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected."

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#36556) quailstorm válasza Donbalazs (#36555) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem hiszem hogy ez okozná a gigalaggot

Kernel-power meg váratlan rendszerleállást jelez. Tudtommal.

(#36557) Bohir


Bohir
tag

Sziasztok

Ma frissítettem a win7-emet és a frissítés után nem működik az oldalsáv, vezérlőpultban az internetbeállítások nem nyílik meg, valamit CCleaner futtatásakor a következő üzenetet kapom:

Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#36558) Imre921


Imre921
tag

Üdv

Tudna valaki ajánlani szép aero felületű gadgeteket win7 alá. Elsősorban a rendszerinformációkat szeretném megjeleníteni az egyik oldalsávon. Ilyeneket hogy proci magok kihasználtsága-órajele, memóriahasználat, gpu hőmérséklete stb.

A hwinfo64 gadgetjével most próbálkoztam de az konkrétan "ronda" :((( 1920*1080ban olyan apró hogy látni is alig lehet belőle vmit.

(#36559) Imre921 válasza Imre921 (#36558) üzenetére


Imre921
tag

Tárgytalan. Megoldódott

(#36560) maross


maross
veterán

udv.

Lenne egy gondom, ma kezdodott, es nem tudom elharitani.

- barmikor bongeszot inditok el, instant kek halal, kepen lathato driver irql not less or equal, tcpip.sys-re hivatkozva, 0x00000000D1 error.

- visszatettem minden huzott dolgot alapjaratra, kikapcsoltam extra funkciokat biosban
- pagefile osszeomlasa jo otletnek tunt, 2-5gbre volt allitva, attettem automatikusra. Lefoglalt maganak 8 gigat, restart utan mukodott a rendszer ujabb 5 percig, utana kekhalal. Ujabb restart utan chrome azonnal kekhalal (mozilla is, opera is, bar utobbinal volt egyszer az elejen, hogy birta egy ideig).
- steam, programok mukodnek, ftp mukodik.
- safe modban mukodik - ebbol kiindulva msconfigban az automatikus inditasbol gyakorlatilag mindent kiszedtem, nem hatotta meg. Valami otlet?

Koszi, udv, Maross.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36561) maross válasza maross (#36560) üzenetére


maross
veterán

Ha valaki advanced user, itt talal az esetrol minidumpot, bar nem ertem miert csak 2 filet csinalt (nem is ez a ket legutobbi), mar tul vagyok vagy husz restarton.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36562) brd válasza maross (#36560) üzenetére


brd
nagyúr

Vírus/spyware-irtó milyen van? Azt uninstallálva is van hiba? A hálókártya drivere nem sérülhetett meg? Ill. ha van frissebb belőle, próbáld ki azt! A Steam/FTP jól működéséből inkább a védelmi programokra gyanakodnék elsősorban.

- pagefile osszeomlasa jo otletnek tunt, 2-5gbre volt allitva, attettem automatikusra. Lefoglalt maganak 8 gigat, restart utan mukodott a rendszer ujabb 5 percig, utana kekhalal. Ujabb restart utan chrome azonnal kekhalal (mozilla is, opera is, bar utobbinal volt egyszer az elejen, hogy birta egy ideig).

Ettől nem fagy le Windows.

The only real valuable thing is intuition.

(#36563) maross válasza brd (#36562) üzenetére


maross
veterán

Eset es microsoft security, mindketto kiszedve automatic startbol, mar nem futnak. Ha ez keves, akkor uninstallt is nyomhatok, bar ugy gondoltam ennek elegnek kell lennie. Halokartya drivernek utananezek, ha legujabb van, felteszek egy regebbit.

Kozben uj fejlemenyek: verifier nevu beepitett progit elinditottam, restart utan elvileg vegignezte volna a drivereket, es a hibasnal lefagy. Namarmost en ugy gondoltam hogy ez win betoltese utan lesz, es dumpolhato, de jelenleg ugy tunik, hogy win alig kezd el bootolni, kekhalal, es mar restartol is, kepernyot gyakorlatilag nem latom, max ha videot csinalnek egy kameraval, es kikockaznam. Es persze uj restartnal is maradt az effekt, szoval windowsom most mar csak safe modban hajlando elindulni.

szerk: tudtam hogy elfelejtem a leglenyegesebbet: az egesz akkor kezdodott, miutan feltettem a hide my ip nevu progit, elinditottam, kekhalal. Restartoltam, gondoltam uninstallalom, kekhalal (vegul safe modban lemaszott). Elotte is volt fent egy, gondoltam kiprobalok par trialos progit, hogy melyik lenne jobb nekem. Ez boven bekavarhatott, csak nem tudom hogy kene kikuralni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36564) Rendo84 válasza maross (#36560) üzenetére


Rendo84
senior tag

Szerencsés esetben ez egy driver hiba lesz.
Ha Win8-at használsz, főleg előfordulhat ilyen típusú kék halál.
Próbálkozz a Win telepítő lemezével és kérj egy javítást.
Ha vírus okozza a hibát, én mindenképpen újratelepíteném a windows-t, mert volt olyan is, hogy a tcpip.sys-t töltötte be a gondot okozó vírust és utána rejtegetni igyekezett.
Próbáld meg ebben a topicban is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36565) micafighter válasza maross (#36563) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendszervisszaállitást probáltál ?

(#36566) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hol tudom megnézni, hogy melyik folyamat akasztje meg a gépet a sleep-be lépésnél?

(#36567) borsodika válasza FoxiestFox (#36566) üzenetére


borsodika
őstag

Event viewer-be nem jelzi?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#36568) FoxiestFox válasza borsodika (#36567) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennyit találtam, kernel-power esemény:
A(z) \Driver\ACPI illesztőprogram (eszköz: ACPI_HAL\PNP0C08\0) leállította az energiaellátási átmenetet.

(#36569) kissd01


kissd01
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok.Olyan gondom lenne, hogy: mióta felpakoltam a win 8.1-et a win 7 melllé (persze másik partició..) azóta nincs se egérem,se billentyűm a win7-en.Csökkentett módot próbáltam és biosban az alaphelyzet beállítását.Valakinek valami ötlet? Gondolom az újratelepítés segítene, de ezt szeretném az utolsó opciónak meghagyni! :) Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv: Dávid

(#36570) quailstorm válasza maross (#36563) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tcpip.sys nem változott meg véletlen? ez az enyém

(#36571) maross válasza quailstorm (#36570) üzenetére


maross
veterán

tippre patchenkent valtozhat es nem mervado, nem mernem felulirni, még ha mas is a merete (azert vetek ra egy pillantast, mert ha ugyanakkora, akkor legalabb ezt is kihuzhatjuk).

Rendszer visszaallitast nem probaltam, de megteszem. Most epp a halokartya driverek torlese van soron:).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36572) quailstorm válasza maross (#36571) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, ahogy elnézem W7-re van egy pár verzió.
XP-n viszont nekem moddolt van, 50 kapcsolattal, és megy szépen.
Egyébként meg ha csinálsz backupot, miért ne próbálhatnád meg? Legfrissebb Win7 x64-ből van.

(#36573) maross


maross
veterán

tcpip.sysnek nem windows konyvtarban kene lennie? (system32/drivers). windows konyvtaramra ezt dobta a kereso, kulonbozo meretuek a fileok.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36574) quailstorm válasza maross (#36573) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem ott volt, és amit találtál, azok szvsz a backupok a frissítésekről. kép
TC x64 8.01

(#36575) maross válasza quailstorm (#36574) üzenetére


maross
veterán

Megnezem meg egyszer..nem tudom elkepzelni hogy ne legyen ott, es mukodjon a net. Bar lehet pont a verifier program vagta annyira haza hogy eltunt es azota nem bootol a win...nem tul hiheto de elofordulhat. Safe modban még mindig teljesen jol megy, ugyhogy nem hiszem. Mindenesetre ranezek, gyanus ez az egesz.

Rendszer-visszaallitas buko, nem volt semmifele visszaallitasi pont letrehozva :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36576) maross válasza maross (#36575) üzenetére


maross
veterán

Ott van az, csak totalcommander rejtett fajlok bekapcsolva es rendszergazda futtatas ellenere se listazta ki. De nem vagyok elorebb sajna.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36577) Doky586 válasza maross (#36576) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam így néz ki. Semmi rejtett és hasonlót nem kellett engedélyeznem. [link]

(#36578) maross válasza Doky586 (#36577) üzenetére


maross
veterán

intezo listazza rendesen, szoval nincs gond. totalcommander nalam nem szereti a safe modot. nem akarom felulirni random biuldes tcpip.sys-el, orulok hogy safe modban jo a rendszer. ebbol kiindulva nem a fajllal magaval van a gond szerintem. nem tudom erdemes lenne valami registry cleant inditani (ha mukodik safe modban), mert mar nem tudok mast kiszedni automatikus inditasok kozul.

mas: win reinstallnal feldob ugye javitas ablakot, ahol elvileg semmi beallitasom fajlom savegamem parancsikonom nem veszik el a muvelet kozben? mert ha igen es ezzel semmit nem veszithetek, talan ez lenne a legjobb eselyem, es legegyszerubb is.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36579) #81556480


#81556480
törölt tag

(#36580) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Ghostolással kapcsolatban lenne kérdésem. Van egy elég jó win7 rendszerem, közepesen belakva, de bizonyos dolgok miatt szeretném felrakni az xp-t próbaképpen, viszont ha nem válik be, akkor szeretném visszarakni a win7-et. Hogy tudnám leghostolni úgy, hogy azt a kis 100 megás partíciót is lementsem?

Tud esetleg valaki ebben vmit segíteni?
:R

(#36581) DS39 válasza RockHaRD (#36580) üzenetére


DS39
nagyúr

van erre beépített megoldás a Win7-ben. (+ Macrium Reflect Free)

DE: ha csak próbaképp kell az XP (mihez ma már? a támogatása is lejár mindjárt), virtuálisan megteheted ezt.
VMware Player, VirtualBox. sokkal egyszerűbb és kockázatmentesebb.

[ Szerkesztve ]

(#36582) micafighter válasza RockHaRD (#36580) üzenetére


micafighter
nagyúr

Macrium Reflect Free: [link] ;)

(#36583) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Sziasztok !
Mivel eltérő infókat hallottam, ezért feltenném ide is a kérdésemet :
Adott egy notebook, SSD a rendszernek és a programoknak, HDD az adatoknak !
A lemeztöredezettség mentesítést érdemes kikapcsolni az SSD miatt, vagy csak a HDD-t fogja karbantartani az ütemezett töredezettség mentesítéssel a windows 7 ?

Most így van beállítva , itt csak a HDD látszik !

Akkor így jó lesz ?

(#36584) Doky586 válasza RockHaRD (#36580) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Macrium Reflect Free: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#36585) LonGleY válasza Sz7Cs (#36583) üzenetére


LonGleY
veterán

Az ütemezettnek amúgy sincs értelme, az adatokat meg nem kell töredezettségmentesíteni. Ha akarod, rakd rendbe egyszer Defraggler-rel vagy MyDefrag-gal, utána el lehet felejteni a témát. Az SSD-nek meg ugye nem kell ilyesmi.

(#36586) Sz7Cs válasza LonGleY (#36585) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

köszi :R

(#36587) FoxiestFox válasza LonGleY (#36585) üzenetére


FoxiestFox
félisten

SSD-n elvileg le sem hagyja futni a W7, hisz értelmetlen. Vagy igen?

(#36588) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!
Felhasználói fiókot hogyan lehet átnevezni rendesen?
Ha a felhasználói fiókoknál a "fiókhoz tartozó név módosítása"-ra megyek, akkor az a dokumentumok mappát nem nevezi át, igaz?
A megoldás csak, ha új felhasználót csinálok?

(#36589) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, most cseréltem le a monitoromat egy tv-re, és lenne egy kis gondom.

A tv a vga dvi portjára van rákötve, tv-be hdmi megy (dvi-hdmi kábellal), 1-es monitornak van beállítva, win+p-nél pedig csak számítógép, ugyan ez volt beállítva, amikor a monitor volt rádugva, de mégis, ha kikapcsolom a tv-t és a gép még megy, akkor hallom a hardver lecsatlakoztató hangot (a hifire van kötve a hang) és összebarmolja az asztali ikonokat és widgeteket, ugyanez van, ha előbb a gépet kapcsolom be és csak utána a tv-t, monitorral nem volt ilyen gond.
A vga hdmi kimenetére a rendes tv van rákötve és az van másodlagos/kivetítőnek beállítva, mind a kettő full hd.

Hogyan lehetne megoldani, hogy rendesen érzékelje az 1-es monitort és az ikonok is maradjanak rendesen?

Vagy esetleg inkább felejtsem el a dvi portot, és kössem mind a két tv-t a hdmi kimenetre?
Vagy itthon egy ilyenem, ez szerintetek mennyire végezné el a feladatot?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36590) Đusty válasza Zirowe (#36589) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem is van egy ilyenem, kb. semmire nem jó, legalábbis a ps3-at nem tudta ketté osztani.

(#36591) #54715584 válasza Zirowe (#36589) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam ha ki/bekapcsolom a TV-t, akkor elmegy 2 mp-re a kép a monitoron, és összezavarja a megnyitott alkalmazások méretezését. Ez engem is érdekelne.

(#36592) Zirowe válasza #54715584 (#36591) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A nézet/ikonok automatikus elrendezése nincs bejelölve, viszont az alatta lévő ikonok rácshoz igazítása viszont be volt, amióta nincs bepipálva mintha nem csinálná, de azért még várok, hátha csak vmi placebo hatást érzek.

Viszont most meg mintha a képernyő alsó sávjában 5-10percenként egy pillanatra elcsíkozódna a kép, ez meg vajon mitől lehet?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36593) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Win 8.1 volt a gepen, ( lenovo idepad s400) feltettem a win7-et es easeus particionaloval letoroltem a folosleges particiokat, most viszont nem bootol be a gep, csak ezt a kepet kapom. Ilyenkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#36594) quailstorm válasza OgKush (#36593) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eltüntetted a bootsectort...

[link] [link] kiír, bootol, javíttat

Nekem is utólag letöltött van, de életmentő volt. Minden adat megmaradt, össz az indítóképernyőm lett angol.

[ Szerkesztve ]

(#36595) maross válasza maross (#36578) üzenetére


maross
veterán

Javitas nem mukodik, rendszervisszaallitasi pont nincs, mentett lemezekep nincs, Safe mode hibatlan mukodes van :(. Egyre kellemetlenebb az egesz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36596) OgKush válasza quailstorm (#36594) üzenetére


OgKush
senior tag

Az a helyzet, hogy nincs dvd olvaso a gepben, ugyhogy pendriverol kell telepiteni, amivel nincs is baj, de probaltam amit linkeltel kiirni, a kickasstorrenteset, es azt irja , hogy invalid iso file. Most kiirom ujra a win7 telepitot, azzal is kellene mukodnie nem?

(#36597) Doky586 válasza OgKush (#36593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"letoroltem a folosleges particiokat" mint elefánt a porcelánboltban...
meg is lett az eredménye.

(#36598) OgKush válasza Doky586 (#36597) üzenetére


OgKush
senior tag

Koszonjuk az ertelmes hozzaszolast, ertekes tagja vagy a PH!-nak! :R

(#36599) Doky586 válasza OgKush (#36598) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szivesen máskor is. :DDD Köszönöm.

(#36600) OgKush válasza OgKush (#36596) üzenetére


OgKush
senior tag

+quailstorm Megvan! Koszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.