Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) LonGleY válasza #41133696 (#36900) üzenetére


LonGleY
veterán

:F

(#36902) twine


twine
addikt

Sziasztok...

A helyi menü (jobb klikk menü) szerkesztésére keresek valami egyszerű programocskát,,,
Google segített, van pár alternatíva,,de annyira tökéletes az os, és a működése a notebookon, hogy nem visz rá a lélek a kísérletezgetésre...
Ezért jöttem segítséget kérni,,, hátha van valakinek, egy, már jól bevált progi, ami nem zavar össze semmit,,,nem
"teszi tönkre" az os-t,,,és megbízhatóan működik...
Köszönettel... :R
Üdv

(#36903) LonGleY válasza twine (#36902) üzenetére


LonGleY
veterán

Mit akarsz rajta szerkeszteni?

(#36904) twine válasza LonGleY (#36903) üzenetére


twine
addikt

alig cca. 3-5 dolgot használok belőle,,,a többit "rejteni"...

(#36905) #41133696 válasza LonGleY (#36901) üzenetére


#41133696
törölt tag

Látom nem érted... nem baj, mások igen, ezért felesleges :F emotikonnal hsz számot növelni :U

[ Szerkesztve ]

(#36906) LonGleY válasza twine (#36904) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy dolgot szoktam tiltani, az pedig a Küldés menüpont. Ez GIGATweaker-rel megtehető. Amúgy alapvető tweaker, amit telepítés után szoktam alkalmazni (Környezeti menü > Menü műveletek). A Yamicsoft Windows 7 Manager alternatívája, fölösleges, beépülő eszközök nélkül, ingyenesen. Galéria a beállításaimról.

Van 1-2 NirSoft pogram is, ami segíthet a gyepálásban, pl. ShellMenuNew és ShellExView. Az egyikkel az új létrehozható dokumentumtípusok közül lehet törölni, a másik pedig a különféle programok helyi menübe épülő megoldásait regulázhatja meg.

[ Szerkesztve ]

(#36907) #54715584 válasza #41133696 (#36905) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt én sem értem :) De örülnék egy kis infónak, ha hasznos másoknak is? :)

(#36908) #41133696 válasza #54715584 (#36907) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vannak sokan, akik két dolgot felejtenek el a Windows Update kapcsán... Az egyik, maga a frissítési nap, és óra (minden hónap második keddje magyar idő szerint 19:00 után), így órákig, vagy amennyiben nincs bekapcsolva az automatikus telepítése a frissítéseknek, akár napokig úgy lógnak a neten, hogy azok a biztonsági rések, melyekre már van kiadva hivatalos biztonsági javítás, befoltozolatlanul maradnak.

A másik dolog pedig a Frissítés utána takarítás, amivel minden alkalommal több tíz MB helyet szabadíthatunk fel, és véglegesíthetjük a javításokat.

Sokan örülni szoktak annak, hogy ez eszükbe jut, amikor benéznek a topikba. Persze vannak páran, akik a fába is belekötnek, de tényleg csak páran, ők ráérnek... :)

[ Szerkesztve ]

(#36909) micafighter válasza #41133696 (#36908) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én azt nem értettem hogy mit nem értenek a hszeden :DDD

(#36910) #41133696 válasza micafighter (#36909) üzenetére


#41133696
törölt tag

Na azt én sem! A dolog trollkodással, hsz növeléssel határos szerény véleményem szerint :)

(#36911) LonGleY válasza #41133696 (#36910) üzenetére


LonGleY
veterán

A kommented abszolut ez a kategória, való igaz. Én értetlenkedtem, te megmagyaráztad, de ez az utolsó szöveg már nem kéne hozzá. Ez a hsz-növelés-paranoia már rég lejárt téma.

[ Szerkesztve ]

(#36912) #41133696 válasza LonGleY (#36911) üzenetére


#41133696
törölt tag

"de ez a szöveg már nem kéne hozzá"

Azt ne te döntsd már el :U

(#36913) LonGleY válasza #41133696 (#36912) üzenetére


LonGleY
veterán

Te sem légyszíves, hogy hova rakok ki egy darab emotikont...

(#36914) #41133696 válasza LonGleY (#36913) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó, látom másik topicban is fura a stílusod... igazából ezzel a hozzáállással azt csodálom, hogy még be tudsz lépni :D

[ Szerkesztve ]

(#36915) #54715584 válasza #41133696 (#36908) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, köszönöm :) :R

A frissítések menetrendjével tisztában vagyok, bár nekem ma reggel jelzett a rendszer és 13 fontos új frissítésem volt.

Azt nem tudtam, hogy lehet utána is takarítani, ez az opció nem tűnt fel még a Lemezkarbantartóban, de ha hazaértem, megnézem én is.

(#36916) #41133696 válasza #54715584 (#36915) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#36917) #54715584 válasza #41133696 (#36916) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm az infókat. :R

Elolvastam ezt a cikket. Akkor nem lesz SP2 ezek szerint? Miért? Azért mert a következő rendszerekre koncentrálnak vagy egyébként se nagyon lenne rá szükség?

(#36918) #41133696 válasza #54715584 (#36917) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát az úgynevezett mainstream support időintervallumában (ami 5 év), adják ki az SP csomagokat. Windows XP-nél volt az egyetlen kivétel, mert ott 2008-ban érkezett az SP3. Vistához két SP érkezett, és bár már régen ideje lenne ott is egy harmadiknak arra sem fog már sor kerülni. Windows 7 esetében pedig csak egy készült, és bár voltak korábban arra utaló jelek, hogy lesz SP2, ezek nem bizonyultak igaznak. Talán azért sem mert az MS most teljes erejével a Windows 8.x vonalat erősíti, amely ráadásul erősen indokolt is, mert komoly tömegek nem váltanak át a 7-esről. Tehát csak maga ellen dolgozna a cég, ha nyomatná a Windows 7 szekerét is.

A Microsoft kinyírja a Windows 7-et - Index

(#36919) LonGleY válasza #41133696 (#36914) üzenetére


LonGleY
veterán

Attól még mert zavarja az önérzeted egyetlen smiley, nem kéne direkte trollkodni... Mi azzal a célod, hogy egy általad nem ismert előzményekkel rendelkező hsz-párost kiragadsz? Nem tudom, észrevetted-e, de nem személyeskedtem veled, te viszont egyből ehez az eszközhöz nyúlsz.

[ Szerkesztve ]

(#36920) #41133696 válasza LonGleY (#36919) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bocs ha annak vetted, nem akartam személyeskedni veled.

(#36921) LonGleY válasza #41133696 (#36920) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem úgy tűnt. Ráadásul valószínűleg nem esett le, hogy teljességgel elfogadtam a magyarázatod - attól még, mert nem nyomtam utána hajbókolós emotikont. De akkor písz.

[ Szerkesztve ]

(#36922) brd válasza #41133696 (#36918) üzenetére


brd
nagyúr

Tehát csak maga ellen dolgozna a cég, ha nyomatná a Windows 7 szekerét is.

Miért maga ellen dolgozás lenne az, hogy egy sikeres (a felhasználói, és az értelmesebb szakmabeliek szerint is) termékét továbbra is könnyen elérhetően tovább értékesítené, és megfelelő támogatást is nyújt hozzá? A Microsoft nem egy profit-orientált cég? :W

The only real valuable thing is intuition.

(#36923) LonGleY válasza brd (#36922) üzenetére


LonGleY
veterán

A Microsoft nem egy profit-orientált cég?

De, pontosan ez az indok a fentiekre. Abban nincs haszon, ha nem veszik meg az új operációs rendszert, és kitartanak a régi, rendszeresen karbantartott darab mellett. Míg a kézzelfogható termékeknél megoldják tervezetten az elévülést, addig a szoftvereknél így tudnak trükközni... Sajnos semmiből sem éri meg a tökéletest legyártani, mert abból nem akarnak az emberek majd továbblépni. Ez rengeteg olyan dolgot megmagyaráz, hogy miért éri meg nekik így is az a sok összeegyeztethetetlen, rosszul dokumentált szutyok, amit gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#36924) #41133696 válasza brd (#36922) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Windows 7 egy sikeres OS, ez az aktív ciklusában nagy öröm, de utána már nem. Nem szeretnének egy új XP-t. Nem akarják, hogy 2020. január 14-ig azt használd. Szoftvereket fejlesztenek ami sok pénzbe kerül, nekik az az érdekük, hogy 3 évig jól fogyjon, utána meg válts.

(#36925) #54715584 válasza #41133696 (#36924) üzenetére


#54715584
törölt tag

És érdemes váltani 8.x-re?
Mert nekem például nem jött be ez a csempés felület, sem a használata. De ha sokan azt mondanák, hogy sokkal jobb és biztonságosabb, akkor lehet váltanék rá.

(#36926) LonGleY válasza #54715584 (#36925) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem fölös szenvedés. Több probléma van vele, mint előny - elnézegetve a topikját (driver omlások, hardverek támogatottságának hiánya, random szoftverhibák). Talán kicsit kevesebb memóriát eszik. Mit számít? Cserébe kapod a kiiktathatatlan paneleket és az egyéb idiótaságokat (még ha közvetlenül a desktopra is bootolsz), miközben az Aero totál le van butítva (se átlátszóság, se glow effekt). Igaz, hogy a 8.1-et nem próbáltam, a 8-ról viszont menekültem 2 nap után.

[ Szerkesztve ]

(#36927) brd válasza LonGleY (#36923) üzenetére


brd
nagyúr

Azt én értem, de hányan vannak, akik csak az OS miatt vesznek OS-t (pláne, ha az egy Windows)? A legtöbben a gép mellé veszik, ott meg lehetne adni a "régit" is. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#36928) LonGleY válasza brd (#36927) üzenetére


LonGleY
veterán

De az a hardvergyártóknak is húzó dolog, hogy új OS-sel adnak egy gépet, az egyszeri felhasználót ez jobban felcsigázza, minthogy "régi, jól bevált rendszerrel" adnak valamit.

(#36929) DS39 válasza #41133696 (#36924) üzenetére


DS39
nagyúr

azért jó lett volna egy SP2. céges környezetben tudod mikor fognak váltani 8/8.1-re. majd 2020-ban se. (nem IT szektorban tevékenykedő cégre kell gondolni)
én mint otthoni user, lehet hogy azért leszek kénytelen váltani mert az SP1 óta kiadott kb 200 frissítés rendkívüli mód megkeseríti az ember életét egy újratelepítésnél. szóval ha azt nézzük elérik a céljukat, mert sokan upgrade-elni fognak.

egyébként szerintem jó hogy berakod a képeket a frissítésről, mert már előbb tudom hogy lesz, minthogy jelezne a rendszerem :D
másrészt én nem parázok azon hogy ha egy-két nappal később kerül fel, mint azt kiadták egyrészt a biztonsági rés eddig is ott volt, bárki kihasználhatta, másrészt elég sok elb.szarintott update volt az utóbbi egy évben így érdemes megvárni a reakciókat a felhasználók részéről, ha nem tapasztalnak hibát, mehet fel szépen mind.

[ Szerkesztve ]

(#36930) LonGleY válasza DS39 (#36929) üzenetére


LonGleY
veterán

Vannak frissítésekkel integrált telepítők, ahol ezzel semmi probléma nincs.

[ Szerkesztve ]

(#36931) jilian


jilian
addikt

Helló!

Most telepítettem egy Professional-t.
Szeretném updatelni de "WindowsUpdate_80072F8F" hibával kidob. :U
A területi beállítás, idő, dátum minden stimmel, még sem enged frissíteni.

Net van mert most is az IE-ről írok, de viszont telepíteném a Firefox-ot, az sem jó nem csatlakozik semmi oldalhoz, valami "az adott oldal nem biztonságos" címszóval...

A Dropbox-ot is le le tudtam tölteni IE-vel, de viszont telepítésnél meg azt írja, hogy nincs net. :U

Az alaplap (H77M-ITX) bios-a a legfrissebb, a LAN driver is a legújabb.

(#36932) micafighter válasza LonGleY (#36926) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Win8 topicban már sokszor le lett írva,de akkor egyszer leírom itt is, a Win 8 desktop felülete 99%ban ugyan olyan, mint a Win 7, a beugro szélsö sávokat nagyon egyszerűen le lehet tiltani, és a metró felületet nem kötelező használni. Az én egyik gépemen Win 8.1 van, de 10 emberből 9 azt hinné hogy Windows 7 van rajta. Nem akarok OS vitát indítani, de a kezelésre hivatkozva kritizálni a W8at teljesen irracionális. Még hozzá tenném hogy én mind 2 oprendszert használom és szeretem.

(#36933) LonGleY válasza micafighter (#36932) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem már az is elegendő, hogy szanálták az Aero képeeségeket.

(#36934) Bjørgersson válasza micafighter (#36932) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hogyan lehet letiltani az oldalsó sávot?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36935) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , érdemes AMD proci AMD vga-ról Intel proci ugyanúgy csak másik AMD vga-ra váltásnál újratelepíteni a windows-t vagy nem feltétlenül muszáj ?

(#36936) remeteking


remeteking
csendes tag

sziasztok. lenne egy kérdésem remélem valaki megtud rá válaszolni és valami okosat mondani. telepetitem a xp t a hldata storage gsa 44163b típusú dvd vel dolgoztam egyebek tökéletesen müködödt. fel raktam a vin 7 et addig míg fel telepítet működőt szépen a dvd viszont mikorra újraindul a win 7 a dvd ét pergeti de be nem olvas semit apszulut kuka frisitetem a driver ujra raktam töröltem ujra rakta magátol de semmi javulás valaki egy tip?

(#36937) micafighter válasza Bjørgersson (#36934) üzenetére


micafighter
nagyúr

A windows 8ban amit a legjobban hiányoltak: 1) asztalra bootolás 2) w7hez hasonló start menü 3) lehetőség a szélső sávok eltüntetésére. A 8.1-ben van lehetőség asztalra bootolásra, van egy startmenü ikon, de magát a start menüt nem csinálták meg, arra gondolták ott a metro felület, a szélső sávok eltüntetése pedig félig lett megoldva: a bal oldali "multitask" sáv kikapcsolható az OPrendszerből. A jobb oldali beugró menüsávot külsö programmal lehet a legegyszerübben kikapcsolni, pl Classic Shell. Classic Shell-el kapunk egy w7 start menüt is kicsit metrósítva, amit témákkal olyanra állítunk, amilyenre akarunk. Ugyhogy ha valaki W8ban W7 kinézetet akar, annak egyetlen programot kell feltennie, Classic Shell. Nálam amugy is alap program, és kb 3 másopderc beállítani, mert egyetlen pipát kell beletenni, hogy letiltsa az oldalsó sávokat. Classic Shellben egyébként asztalra bootolási lehetöség is van, de mint említettem ez már a 8.1-ben is van ilyen lehetőség.

(#36938) micafighter válasza DS39 (#36929) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahogy a fórumtársunk is írta, vannak integrált telepítők, és lehet is készíteni integrált telepítőket, nem nagy ördöngösség. Win Toolkit az egyszerübb megoldás erre, de itt egy alternatíva is: [link] Akármelyik Update-et integrálhatjuk, akár az összeset, de akár egyeseket ki is lehet hagyni. Ezekkel tudsz csinálni egy olyan telepítőt, ami már egyből telepítés után up-to-date, azaz naprakész rendszer lesz.

Megjegyezném, hogy mivel a telepítőbe integrálunk további frissítéseket, így a végeredményként kapott telepítő mérete nagyobb lesz, mint a "csupasz" telepítő, amivel elkezdtünk dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#36939) #41133696 válasza #54715584 (#36925) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha Hardverileg képes a számítógéped futtatni, akkor igen, önmagában azért is, mert a 7-tel ellentétben a 8.x nem egy statikus rendszer, amit egyszer kiadtak aztán úgy marad.

Itt bővebben is leírom, hogy miknek kell a számítógép részéről meglenniük, hogy a Windows 8.1 telepíthető legyen: Windows 8.1 teszt

Most vonatkoztassunk el a Modern UI-tól ami van akinek bejön van akinek nem. Ha ezt megtesszük, akkor láthatjuk, hogy a Windows 8.x asztali része hasonlatos nagyon is a Windows 7-re, de egy csomó újdonságot kapunk, és nem mellékesen jegyzem meg, hogy nekem ez a rendszer vált be a leginkább. A mostani Windows 8.x-et még 2012-ben telepítettem, igaz kapott egy a fentebbi cikkben szereplő 8.1 frissítést, de az alaprendszer 2012.12.31-én lett telepítve pont :) Volt amikor utána néha lement alfába (B.S.O.D - kék halál), de az azóta eltelt hónapokban, több alkalommal is érkeztek hozzá stabilitási javítások is a kötelező biztonságiakon túl, amik ugyan csak ajánlottak, de rengeteget segítettek.

XP óta egy MS OS-t sem hagytam ki, a Vistát sem, nálam az is aktív rendszer volt pár nappal ezelőttig, amikor kivettem a merevlemezt a kisebbik gépből és csak egy SSD maradt benne amin a Windows 7 fut.

A kérdésedre a válasz attól is függ persze, hogy milyen áron jutsz hozzá. 7-ről 8.x-re váltani nekem akció keretében 29.99 € volt a történet mindössze, de ma már lényegesen drágábban oldható meg.

(#36929) DS39 :R

Több megoldás is lenne, de sejthetően üzleti érdekek miatt a legkézenfekvőbb, miszerint az összes Windows licenccel rendelkezőnek, hónapról hónapra az MS által a saját szerverein hozzáférést biztosítani a legfrisebb javításokkal integrált telepítőhöz, sajnos nem lépik meg.

SP csomagot Windows Vistához és Windows 7-hez szerintem 2,5 - 3 évente kellene kiadni és nem csak az 5 éves ciklusban, de ezt sem lépik meg.

Érdemes minden hónapban csinálna valami Backup/klonozó programmal a telepített rendszerről teljes képet lementeni /én például az egyik SSD-mhez adott Acronis True Image HD-t használom/, és ha valami gond van abból visszaállítani.

(#36938) micafighter: XP-ig egyébként volt lehetőség hivatalos MS féle összefűzésre is. Sajnos azóta már csak harmadik féltől származó megoldásokat lehet használni, amiket az MS fórumain Hack Toolnak minősítenek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36940) #54715584 válasza micafighter (#36938) üzenetére


#54715584
törölt tag

Már csak egy olyan hely kellene, ahonnan az összes frissítés letölthető lehetőleg 1 fileban :)

(#36941) micafighter válasza #54715584 (#36940) üzenetére


micafighter
nagyúr

A Win Toolkit -ből rá tudsz keresni a frissítésekre, kilistázza neked, kipipálod amit le akarsz tölteni, vagy töltheted persze az összeset is.

[ Szerkesztve ]

(#36942) micafighter válasza #41133696 (#36939) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,amiket az MS fórumain Hack Toolnak minősítenek" Akkor a Windows Assessment and Deployment Kit (ADK) is hacktool? Az érdekes mert az MS csinálja :DDD

(#36943) DS39 válasza micafighter (#36938) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infókat neked is. :R

(#36944) #54715584 válasza micafighter (#36941) üzenetére


#54715584
törölt tag

:R

(#36939) GoodSpeed Hát igen, azért nem mindegy mire ad ki pénzt az ember. Popntosabban nem szeretnék olyat venni, ami nemtetszik. Amikor kipróbáltam a 8-at, akkor nem tetszett az egész, nagyon sok dolgot hiányoltam. Persze biztosan meg lehet szokni ezeket az új dolgokat.

Másik dilemma, hogy a következő Win mennyire fog épülni a 8-ra? XP után a Vista üdítő dolog volt az elején, aztán mikor kiderült, hogy mégsem működik olyan jól, akkor a 7 is megváltás volt, de a kettő kezelése ugyanaz volt. Most nekem a 8 tűnik egy Vistának, szóval lehet inkább mégis várok a következőre.

Bár nem a 9 előtt szeretnénk majd bután pislogni, hogy akkor most ezt hogy is kell használni? :D
Ha jól tudom az upgrade még mindig olcsóbb?

Szóval még gondolkozom erősen, ráadásul a gépem sem új, bár még bőven vinnie kell ezt a rendszert. :K

(#36945) #41133696 válasza micafighter (#36942) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az akkor nem :D Amit én anno évekkel ezelőtt néztem (a Chip magazin is lehozta) az a Seven Lite volt, és arra azt írta, hogy egy MS-s mérnök, hogy mivel nem tudják mit mókol a telepítőkészlettel így HT-nak minősítik, és ha valaki egy ilyen rendszert installál fel, az ne is menjen sírni a terméktámogatáshoz :)

(#36946) #41133696 válasza #54715584 (#36944) üzenetére


#41133696
törölt tag

A jelek azt mutatják, hogy a Microsoft minden eddiginél jobban fog építeni a 8-ra, különösképpen az új csempés start menüre (kezdőképernyő). Szóval aki emiatt vár csak az csalódni fog.

(#36947) Mirman


Mirman
őstag

(#36948) #54715584 válasza #41133696 (#36946) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, akkor valahogy össze kell barátkoznom vele... :)

(#36947) Mirman Szerintem igen. A videokártya nem gond, de nem tudom egy proci cserét hogy viselnek a rendszerek. Próbáld ki, hogy eltávolítod az összes régi vonatkozó drivert, ha van, és felrakod az új chipset drivereket. Bár elvileg WinUpdate is megtalálja a friss drivereket. Ha megy a rendszer, akkor minden oké. Ha nem megy, akkor újra kell telepíteni sajnos.

De biztosan vannak itt okosabbak nálam, én biztosan újratenném :)

[ Szerkesztve ]

(#36949) brd válasza LonGleY (#36928) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom ezért ad pl. a Dell/Lenovo az új csodaOS helyett Win7-et (is).

The only real valuable thing is intuition.

(#36950) LonGleY válasza brd (#36949) üzenetére


LonGleY
veterán

Is. Követve szintén a trendet, ami most legfőképp a 8 utálata (részemről is).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.