Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) RoryBreaker válasza Doky586 (#36691) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Nem hiszem hogy bármi köze van a cuccaimhoz. Friss telepítés után nem volt ez a jelenség, azóta nem változott a hardver.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#36702) korobi


korobi
aktív tag

hello.

akadt egy kis gondom a windows 7el.
akár wifin akár lan hálózaton nem tudja azonosítani a hálózatot.
azt a választási lehetőséget sem ajánlja fel mikor ki lehet választani hogy otthoni vagy nyilvános.
valamint a munkacsoport megváltoztatása sem lehetséges. újraindítás után marad a régi.

driver újratelepítés, csere már megvolt.

(#36703) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Tettem egy SSD-t a gépbe... ezért ACHI-ra lett belőve a bios...

Emiatt most ez a kép fogad ha alul rányomok pl. egy pendrive eltávolítása során...

Ezt hogy lehet orvosolni, hogy lehet a wincsiket és az SSD-t eltüntetni innen???
Nehogy véletlenül azt távolítsam el.... :D

Előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36704) Sub-ZeRo válasza nimfas (#36703) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sehogy. Az AHCI miatt van. Ted ide módba és nem lesz ott. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36705) nimfas válasza Sub-ZeRo (#36704) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi...."sokat" segítettél :-P

De azt hiszem az nem jó megoldás.... hisz pont az SSD miatt kellett az AHCI :S

Ha rányomok le is csatolja? :D

(#36706) Sub-ZeRo válasza nimfas (#36705) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld ki! ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36707) brd válasza nimfas (#36705) üzenetére


brd
nagyúr

Normális vezérlőnél/BIOS-ban lehet állítani portonként, hogy hot-swap legyen-e, vagy ne, valahol a storage configuration néven/alatt. Egyébként gondot nem okoz a lehetőség, eltávolítani úgysem tudod ettől még szabályosan.

The only real valuable thing is intuition.

(#36708) #54715584 válasza nimfas (#36703) üzenetére


#54715584
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#36709) bucilali válasza nimfas (#36705) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Rányomhatsz nyugodtan, nem csatolja le...

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#36710) nimfas válasza brd (#36707) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi mindenkinek a választ... a BIOS-t meg fogom nézni... csak ez egy régebbi lap...

Giga P35C-DS3R egy Core2Duo procival... nem tudom van-e ilyen opció a BIOS-ban, de ránézek... :D

(#36711) #54715584 válasza nimfas (#36710) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem fogod tudni kilőni a vinyót, lesz egy figyelmeztetés, hogy az eszköz használatban van :)

(#36712) nimfas válasza #54715584 (#36711) üzenetére


nimfas
addikt

Ranyomtam, "d" meghajtó eltűnt, ez nem jött be :-P

(#36713) brd válasza nimfas (#36712) üzenetére


brd
nagyúr

Nem írtuk, de a rendszermeghajtóra értettük az eltávolíthatatlanságot. A többi persze eltávolítható, ha éppen nem használja semmi, mert AHCI-re állított S-ATA vezérlővel ez a szabvány része. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#36714) #54715584 válasza nimfas (#36712) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szorri, direkt kipróbáltam :D Akkor nálam tényleg használta vmi a meghajtót :)

(#36715) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Valamiért nem aktiválódik nálam a képernyő pihentető és más energiagazdálkodási beállítás.

Hogyan lehetne kideríteni, hogy mi nem engedi futni a képernyő pihentetőt?

(#36716) TigerCat válasza nimfas (#36703) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez: Intel SATA RAID/AHCI Driver, vagy az Intel Rapid Technology driver kell hozzá. Az alaplap gyártójának oldalán, vagy az Intel honlapján megtalálod. Telepíted, újraindul, felismeri, megint újraindul és normálisan működik. Itt van egy Giga alaplapos gép, annál az utóbbi kellett, de gondolom típusfüggő.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36717) golfnyeres


golfnyeres
tag

Sziasztok !

Segítségetek kérném. Van egy gépem, amin win 7 ultimate 32 bites rendszer fut. Van benne egy nVidia quadro NVS 200 vga kártya. Nem találok hozzá drivert. Próbáltam már sok mindent, de nem akarja az igazságot. Futtam az iobit-ot. Próbáltam xp drivert xp kompatibilásként futtatni. Fel is települt, de ha felépít mindent a win7 kék halállal elszáll. Van megoldás ? Köszi a segítséget előre is.

(#36718) LonGleY válasza golfnyeres (#36717) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs hozzá, XP driver pedig nem fog 7 alatt menni. Legközelebb a 210-eshez van, amint az az Nvidia oldalán is látható. 4-6 ezerért kapsz Aero-kompatibilis kártyát az aprón (GF6 vagy HD 2xxx és fölötte, ill. pár kivétel alatta).

[ Szerkesztve ]

(#36719) micafighter válasza golfnyeres (#36717) üzenetére


micafighter
nagyúr

Márkázott a gép? (Pl Dell, Lenovo, stb) Ha márkagép, akkor az adott márka honlapján kell először keresni drivert. Ha nem márka gép, akkor az nvidia honlapján keresel hozzá drivert. [link] Nem láttam 200-ast csak 210est, de ha nem találod akkor rámész hogy Option 2: Automatically find drivers for my NVIDIA products. és megkeresi a neked valót.

[ Szerkesztve ]

(#36720) golfnyeres válasza micafighter (#36719) üzenetére


golfnyeres
tag

Ez egy hp dc5000 asztali gép. A HP oldalán semmi, az nvidian ha automatikusra teszem nem talál semmit.

(#36721) golfnyeres válasza LonGleY (#36718) üzenetére


golfnyeres
tag

Ez egy régi gép csak pci kártyát lehet beletenni. Ezek ilyen kártyák ?

(#36722) #01682176 válasza golfnyeres (#36721) üzenetére


#01682176
törölt tag

Próbáld meg esetleg a Vistas drivert felrakni.

(#36723) quailstorm válasza golfnyeres (#36717) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennyit találtam.
Az a cucc kb egy GF 4 MX. Ahhoz XP-nél újabb drivert ne várj semmiképpen. Directx7-es...
A fentebb linkelt szvsz baromság. A legkevesebb ami nVidia és elég a Win7-nek, az az FX5200, 64-bitessel is barát, volt, használtam, HL2 meg CS1.6 elment. Eladtam, szarfos.
Ha nagyon kell neked az a gép, veszek egy GT610-et ami PCI-os. AGP-d sincs? 6xxx vagy felette az is jó neked.

(#36724) nimfas válasza TigerCat (#36716) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm szépen... ez volt a megoldás!

Leszedtem az alaplap oldaláról az ACHI drivert, feltettem, és eltűntek a a wincsik a listáról csak a pendrive maradt ott.

Sőt, még gyorsabb is lett az SSD, pedig az SSD-s oldalon nem javasolják az alaplapi driverek telepítését, ezért is nem tettem fel eddig...

SATA 2.... csak hogy a lassúság érhető legyen :-D

Win7 alap driver:

Giga-Intel driver:

(#36725) LonGleY válasza golfnyeres (#36720) üzenetére


LonGleY
veterán

Pár ezer forintért kapsz jobb PC-t...

(#36726) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!
Mitől lehet az a jelenség hogyha filmet nézek akár Youtubon akár VLC lejátszón oldal és fel vagy lefelé képmozgásnál szaggatva megy a kép.
Darabosan mozog nem szép egyenletesen, mi okozhatja ezt?
Amióta az új kártyám van benne AMD 7850 azóta csinálja.
Windows7 64 bites rendszerem van.
Mit hol próbáljak beállítani hogy megszűnjön ez a jelenség?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36727) LonGleY válasza Gaboman (#36726) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Aero engedélyezve van?
Rendesen a legújabb driver van fent?
Frissítve van a rendszer?

(#36728) mekker


mekker
őstag

Az energiagazdálkodásban nagyjából mi az ideális alsó proci órajel-limit(%)?

Azt szeretném főképp, hogy alapon, ha csak böngészek, videót nézek, ne fűtse feleslegesen a gépet és halkabban járon a venti.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#36729) golfnyeres válasza quailstorm (#36723) üzenetére


golfnyeres
tag

Köszi. Csak PCI van. Megnezem hogy mennyi a kartya, de sokat nem aldozok erte, mert csak alapdolgokra hasznaljuk. Ovis lanyom nyuszteti.

(#36730) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Valamiért nem aktiválódik nálam a képernyő pihentető és más energiagazdálkodási beállítás.
Hogyan lehetne kideríteni, hogy mi nem engedi futni a képernyő pihentetőt?

(#36731) quailstorm válasza golfnyeres (#36729) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ebben az esetben miért nem jó az XP? Az a hivatalosan támogatott a géphez.

(#36732) Gaboman válasza LonGleY (#36727) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az Aero nem tudom mi, igen a legfrissebb driver van fent, frissítve is van a rendszer.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36733) quailstorm válasza Gaboman (#36732) üzenetére


quailstorm
nagyúr

tömören

Egyébként Directx 9b-ben írt windows kezelőfelület, rakat hasznos és/vagy giccses elemmel.

(#36734) pendre54 válasza mekker (#36728) üzenetére


pendre54
addikt

Mivel azt nem írtad, hogy milyen procid van, és a profilodban sem látható a konfigodból semmi, ezért én a saját tapasztalatomat tudom leírni. Nálam egy négymagos Phenom II X4 945 3,0GHz-es proci van, én a minimum értéket 5 %-ra lőttem be, és azokra a dolgokra amit leírtál, tökélletesen elegendő.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#36735) mekker válasza pendre54 (#36734) üzenetére


mekker
őstag

Hát egy i5 750-es procim van, szóval nagyjából hasonló kategória.
Most akkor kipróbálom az 5%-os limitet, köszi a választ!

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#36736) Gaboman válasza quailstorm (#36733) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nincs fent nekem ez a program.
Nem tudom mi okozhatja ezt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36737) LonGleY


LonGleY
veterán

Mi lehet a gond abban az esetben, ha printscreen-re azonnal szétfagy egy gép? Illetve csíkozódik az Elder Scrolls Online béta képe (bár saját szemmel még nem láttam).

Egy általam letisztultan telepített Windows 7 x64 Ultimate-ről van szó Phenom II x4-es gépen, HD 4xxx-es videokártyával, hivatalos AMD meghajtóprogrammal. Az Aero és a játékok (pl. Skyrim) eddig mentek rendesen.

Lehet a billenyűzet hibás/zárlatos? Előtte XP volt, ott nem csinálta. Mit próbáljak ki? Most videokártyát és bill-t fogunk cserélni, de várok még ötleteket a témában.

Vagy túl régi a kártya? De attól még miért fagy szét prt scr-re?

[ Szerkesztve ]

(#36738) quailstorm válasza Gaboman (#36736) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez most nagyon lámasztikus volt.
Aero tuti fennvan, mert nem startert használsz. Furmark ablaka meg csak példa a linkben, de ezekszerint se angol nyelvismeret, se képfelismerés...

Azért lényeges az aero, mert az állandóan dolgoztatja a GPU-t. Pl gnome3 linuxon ha előjön skype értesítés miatt, rohadtul belaggol a játék. Itt is lehet hasonló. Bár nem hiszem.

Flash hardvergyorsítást kikapcsoltad már? Másik böngésző?

(#36739) LonGleY válasza quailstorm (#36738) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért nem erőltettem a böngészőkérdést, mert a VLC-t is említette. Tehát olyan, mintha a hardvergyorsítás nem funkcionálna nála normálisan.

Gaboman: Kérdés a fentiek alapján, hogy a 3D játékok futnak-e rendesen?..

Az AMD meghajtócsomagból érdemes csak a driver-t kiválasztani, az ilyen transcoding bigyókat pedig nem. Próbáld meg esetleg újratelepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#36740) Gaboman válasza quailstorm (#36738) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Van angol ismeretem is csak nem olvastam el semmit belőle megláttam a képet azt mondom ez nincs fent.

LonGleY

Igen azokkal nincs bajom, 14.1 van fent most.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36741) LonGleY válasza Gaboman (#36740) üzenetére


LonGleY
veterán

?

13.12 a legutolsó stabil verzió a kártyádhoz, bétából meg 14.2 (1.3).

[ Szerkesztve ]

(#36742) Gaboman válasza LonGleY (#36741) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Illesztőprogram csomag verzió 13.35.1005-140131a-167669E-ATI
Catalyst verzió 14.1
Szolgáltató Advanced Micro Devices, Inc.
2D illesztőprogram verzió 8.01.01.1379
2D illesztőprogram-fájl útvonala /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0009
Direct3D Verzió 9.14.10.01017
OpenGL Verzió 6.14.10.12780
AMD Catalyst Control Center verzió 2014.0131.1535.27922
AMD hang illesztőprogram verzió 7.12.0.7718

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36743) LonGleY válasza Gaboman (#36742) üzenetére


LonGleY
veterán

Elhiszem, de ez valami gagyi béta lehet. Előbb a linkelt stabillal érdemes próbálkozni.

(#36744) Gaboman válasza LonGleY (#36743) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az az igazság fent volt a 13.12, azzal sem volt jobb.
A 14.2re meg panaszkodnak többen is a 7850 topickban úgy hogy nem erőltetem, Aero nincs bekapcsolva most néztem meg.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36745) TigerCat válasza nimfas (#36724) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívesen, örülök, hogy hasít a masina!
Nekem komplett leírásom van róla, hogy mire kell figyelni, így mindig-mindenkinek jól beállított géped adok át...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36746) golfnyeres válasza quailstorm (#36731) üzenetére


golfnyeres
tag

Kipróbálta win7-tel, de igy lehet hogy visszarakom az xp-ét.

(#36747) quailstorm válasza golfnyeres (#36746) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem többet vesztesz vele mint nyersz. Egy erősebb 1magos gép, 2GB RAM és GeForce fx mellett is szenvedés volt. De ott legalább volt mindenhez driver :DDD

(#36748) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Ujratelepitettem a win 7-et es a korabbi rendszeren otthoni halozatban megosztott mappaimba most csak rendszergazdai joggal tudok belepni (uac-ban le kell okézni). Hiaba osztottam meg ujra nemelyik almappa megmaradt ilyennek (azokat nem is latom a megosztasban). Hogy lehet ezt megszuntetni?
Koszi

(#36749) rootkiller


rootkiller
őstag

Itt van egy ismerősöm gépe, raktam rá Windows 7-t. Még a telepítés után az elején ráraktam WiFire aztán később kábelről használtam mert úgy egyszerűbb volt. Aztán végeztem a telepítéssel és arra lettem figyelmes hogy nem hajlandó egyáltalán WiFi hálózatokat keresni. Azt írta hogy a vezeték nélküli szolgáltatás ki van kapcsolva. A neten azt írták hogy a WLAN hálózat automatikus beállítása szolgáltatás lesz a hiba forrása, azonban ez fut, és hiába is indítom újra nem javul meg a dolog.

Mit tegyek?

Artengo TR 990 Pro

(#36750) micafighter válasza rootkiller (#36749) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem a billentyüzetemen van egy speciális billentyű, ami kikapcsolja a vezeték nélküli modulokat a gépben. Triviális, de amíg nem tudtam, hogy mit csinál az a gomb, és nem volt hajlandó a gép netre csatlakozni, hát volt bennem ideg rendesen :D Úgy jöttem rá végül, hogy nekem is ezt írta ki, hogy a vezeték nélküli szolgáltatás ki van kapcsolva. Gondoltam ha eddig ment, akkor lehet én kapcsoltam ki véletlenül.

Szóval lehet hogy ez a gond, lehet hogy teljesen más, de érdemes megnézni a billentyüzetet :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.