Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) tomi5244 válasza szabonagyur (#36200) üzenetére


tomi5244
őstag

Rendben! Igazából ha fővárosi lennék akkor turkálnék valami használt sata vinyót de így vidéki lévén nehezebben összehozható.

(#36202) LonGleY válasza tomi5244 (#36201) üzenetére


LonGleY
veterán

Igazából + 1 ezres a kipostázása, így a PH apró nem lenne rossz megoldás.
Lassúnak lassú lesz a 40-es, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#36203) olivera88


olivera88
veterán

Valamiért megkattant a Windows 1 kattintásra megnyitja a mappát vagy a képeket, nem birok sorozatban képet jelölni ki mert mind elkezdi megnyitni, ugyanígy a mappákat is. :W Mi okozhatja ezt?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36204) LonGleY válasza olivera88 (#36203) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálamn is előadja néha, ilyenkor végignyomkodom a billentyűzetet, egeret, esetleg újracsatlakoztatom ezeket. Meg szokta oldani.

(#36205) olivera88 válasza LonGleY (#36204) üzenetére


olivera88
veterán

Én tegnap találkoztam vele először. Nem segített. restartoltam is és semmi. :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36206) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

újraraktam a rendszert, megoldódtak a fenti dvd-s és usb-s problémák. persze jött új. a rendszer szuperül működik, gyors, pöpec. leszedtem az alaplapi drivereket a netről, és miután felraktam az usb 3.0 driverét, azóta az összes boot után ezt tölti be elsőnek a gép. miért? mi ez? hogy tüntessem el?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36207) Sub-ZeRo válasza hoffman_ (#36206) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Msconfig, majd keresd meg az induló programoknál. Startmenü -> msconfig (begépeled) onnantól meg megtalálod. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36208) hoffman_ válasza Sub-ZeRo (#36207) üzenetére


hoffman_
nagyúr

okézsoké. de ez mi? nem kell a 3.0-hoz driver, megy natívan? kihámoztam, hogy ez valami intel féle monitorozó vacak, kell ez nekem bármire? mert akkor leszedem, ha nem...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36209) szabonagyur válasza hoffman_ (#36208) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kell a driver általában, nekem amikor iylen volt egyszer kivettem a pipát a mindig kérdezze meg dolog elől, utána futtattam és többet nem jött elő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36210) LonGleY válasza olivera88 (#36205) üzenetére


LonGleY
veterán

A hardverhiba is egészen esélyes, ha teheted, próbálj ki más beviteli eszközöket / más drivert.

[ Szerkesztve ]

(#36211) bucilali válasza hoffman_ (#36208) üzenetére


bucilali
aktív tag

Vedd ki a pipát abból a jelölő négyzetből, és futtatás. Többet nem fog előjönni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#36212) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszi a tippeket. letakarítottam vezérlőpultból, nem érzem hiányát. csak abban a hitben voltam, hogy usb 3.0-hoz szükséges driver.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36213) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, van egy acer 1810tz noti itthon amiben van egy 320as vincsi, én ezt szeretném particionálni, de nem engedi.
Jelenleg 3 partíció van rajta egy 12 gb helyreállítási egy 100mb win7 és a maradék c meghajtó. Hiába megyek a kötet zsugorítása részre max 18 gb enged lecsípni ) pedig kb 280giga és ebbőr csak 40gb foglalt). A 18 gb pertíció engedi megcsinálni de anniy, utána amaradakot kb 260gb nem lehet tovább zsugorítani hogy akkor hozzá csatolnám a 18ashoz. Szerintetek mi lehet a gond?

Az élet nem habostorta.

(#36214) Misi1980


Misi1980
senior tag

Válasz a kérdésemre.[link]
1.Meg kell nyitni az explorert
2.Jobb fent klikk az ,,eszközök''
3.Internetbeállítások
4.Tartalom
5.Autómatikus kiegészítés-beállítások
6.Az autómatikus kiegészítési előzmények törlése.
Így kell törölni a mentett jelszavakat a böngészöből ha esetleg valakinek van még ilyen gondja.

LonGley:Elhiszem neked hogy segít a cclener progi a jelszavak törlésében sajna nincs elötem gép amin meg tudnám nézni.Köszi a helyesírási leckét!

(#36215) DS39 válasza Misi1980 (#36214) üzenetére


DS39
nagyúr

a CCleaner-es megoldás erre:

IE kategóriában az utolsót bepipálni, (elemzés), tisztítás futtatása.

[ Szerkesztve ]

(#36216) Misi1980 válasza DS39 (#36215) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszi az infót tényleg ez a legjobb megoldás erre!Nem kételkedtem benne hogy nem így van.Most adtam el mindkét nobookom de úgy látszik a nehezebb utat választottam.

(#36217) olivera88 válasza LonGleY (#36210) üzenetére


olivera88
veterán

Hát nem tudom, az egér működik pedig,

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36218) Művész úr


Művész úr
csendes tag

Sziasztok,

van egy frissen telepített jogtiszta 64 bites Win7 Pro frissen épített gépen. Az előző, XP-s konfigurációból átemeltem két HDD-t az új rendszerbe. Minden csodás, kivéve két dolgot:
1. a Firefox Zotero nevű kiegészítője nem tud hozzáférni az adatbázisához, ami az egyik régebbi HDD-n található. Maga a Zotero a MozBackup által elmentett profil részeként került át az új telepítésű Firefoxra, a többi kiegészítővel együtt. Azóta installáltam a Zotero Standalone-t is, ami szintén nem bír hozzáférni az adatbázishoz.
2. a Lightroom nem képes átnevezni a már importált képeket, és a három felkínált ok közül az írási jogosultság problémája tűnik a legvalószínűbbnek, főleg, hogy a Zotero is ezt emlegeti (a másik két ok nem áll meg: hogy hiányoznak a fájlok, vagy hogy névütközés lenne).

Rendszergazdaként használom a gépet, elvileg levettem az írásvédettséget az érintett könyvtárakról, de egyelőre hiába (a két könyvtár a két különböző HDD-n van). Mindenesetre az az érzésem, hogy a jogosultságokkal lehet valami gond, és hogy a két probléma összefügg.

Avast vírusirtó működik a gépen, a hardver Asus Z87-Expert, i5-4670T, 8 GB RAM, Samsung 840 EVO 250 GB, két vinyó: Samsung 500 GB, Seagate 1 TB.

Köszönettel/hálásan veszem a megoldási javaslatokat.

(#36219) LonGleY válasza olivera88 (#36217) üzenetére


LonGleY
veterán

A billentyűzet hibája könnyen kiszűrhető, egyszerűen indítsd anélkül a gépet! Az érdekesség kedvéért egy hiren's bootcs alatt is megnézném az input működését.

(#36220) Jarod1


Jarod1
addikt

miért nemjeleníti meg az eredmenyek.com oldalt semelyik böngésző? Csak a loading felirat van középen és kész, tud valaki vmi megoldást rá? Java ujratelepítve.

[ Szerkesztve ]

(#36221) LonGleY válasza Jarod1 (#36220) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmi köze a java-hoz. Opera Classic alól simán jó.

(#36222) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali

Újabban a win a temp mappából a hulladék mappákat a lomtárba pakolja.Tehát nem törli hanem beledobálja a szemetesbe. Miért?

A másik, mintha fogyna a helyem a C-n. Persze ez betudható a win hülyeségének is mert sokszor akár 5-6 gigát képes lefoglalni hogy aztán gondolva egyet újra felszabadítsa. Tudjátok, az adatokat tésztának képzeli amit szétnyújt majd összébb gyúrja :D

Csak érdekes hogy van 7-8 giga helyem szabadban a C-n erre elkezd játszadozni az adatokkal :) Lecsökkent 3-4 gigára a helyem.

Egyébként hány giga az elfogadott átlagos érték amivel a Win szokott így játszadozni?

(#36223) qqcqqc válasza Művész úr (#36218) üzenetére


qqcqqc
őstag

vedd birtokba az érintett meghajtókat, mappákat.

(#36224) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Használtam már többször többféle programnál portable verziót. (van hogy rendben volt, volt, hogy nem igazán) Kérdésem, mi a fő különbség ( azon kívül, hogy hordozható) egy portable és egy telepített közt? Mi a lehnagyobb hibája, hátránya egy portable-nak?

F.K.T.

(#36225) Sub-ZeRo válasza psg5 (#36224) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem eszi be magát a regisztrációs adatbázisba magát, még a telepített igen. Vagyis ha törlöd, nem hagy szemetet maga után.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36226) LonGleY válasza psg5 (#36224) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen programja válogatja, hogy melyik milyen tulajdonságokkal bír, függetlenül attól, hogy telepíted, vagy csak kitömöríted. Mindkét esetben hozhat létre a program a felhasználói fiók alá tartozó bejegyzéseket az AppDatában, és mindkettő bejegyezhet registry értékeket. De az igazi "portable" program attól portable, hogy szállítható, azaz a beállításokra a saját mappáján belül - relatív úton - hivatkozik. Ilyenkor, ha a mappát áthelyezed máshova, éppen ugyanúgy fog működni a program. Ettől pl. USB tollon remekül működik, akár több gépen is. Könnyebb backupolni, új rendszer alatt pedig elegendő csak újra kicsomagolni, máris használatra kész.

A telepítőket többnyire a kényelem miatt vannak, de azon belül is a normálisabbak felajánlják, hogy milyen módon szeretnéd a programot használni. Kiválaszthatod, hogy az appdatában tárolja az infókat, vagy a saját mappájában (pl. AIMP, foobar2000 stb.). Nem igazán lehet általánosan megmondani, hogy melyik a jobb. Van, hogy a telepítőnek muszáj beregisztrálnia a programhoz pár DLL-t és egyéb fájlt, hogy a program működőképes legyen. Jó példa erre a FileZilla FTP kliens, ami ugyan tökéletesen működik a ZIPelt változatából kicsomagolva, de a telepítős változat az, amelyikkel működik a drag & drop (windows explorer és az FTP kliens között). A telepítő továbbá segíthet a programverzió frissítésében, így nem kell manuálisan felülírni a fájlokat, veszélyeztetve esetleg a már létrehozott beállításokat. Az Opera telepítője pl. jó példa ez utóbbira.

Amúgy az, hogy mennyire eszi be magát a rendszerbe, és mennyire fogja lassítani azt, az attól függ, hogy milyen a program maga, és hány komponenst akar a rendszerrel együtt automatikusan indítani. Az, hogy létrehoz pár registry bejegyzést, vagy maradnak utána fájlok, nem befolyásolja a rendszer sebességét. Túl van misztifikálva a dolog, és főleg a fizetős rendszerturka programok felől érkezik az az üzenet, hogy egy hűdegáz a gépednek. Az általános jótanács erre az egészre, hogy érdemes megválogatni a programokat. Ha jó a gyártó cég hozzáállása, akkor a gépednek sem fog ártani. Még az is lehet, hogy financiális okokból teletömik a telepítőt adware-rel, de ha ezeket kikerülöd, maga a program tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#36227) LonGleY válasza psg5 (#36224) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóval, ha konkrét programokról van kérdésed, könnyebben tudok/tudunk segíteni a megfelelő verzió kiválasztásával. Személy szerint elég régóta gyártok szimplán kitömöríthető verziókat az amúgy csak telepítős változatban elérhető programokból, megkönnyítve ezzel a rendszer programokkal való benépesítését. Ha érdekel a téma, ajánlom ezt a - még fejlesztés alatt álló, de később nagyon sok idevágó információval felvértezett - oldalunk. Az egész célja az, hogy a korrekt, jól használható programokat gyűjtsük össze, ne ilyen all in one híroldalt csináljunk.

[ Szerkesztve ]

(#36228) spiritex


spiritex
veterán

Annak idején az XP alatt, ha valami nem volt okés az op.rendszer indulásával, akkor a folyamatok között leállítottam egyszerűen az explorer.exe-t, majd újraindítottam a File/Run-nál. Sok év alatt most lett volna először szükségem erre, mert úgy indult a win7 64, hogy kiírta a képernyőre, hogy nem sikerült elindítani a gadget-eket... Leállítottam az explorer.exe-t, el is tűnt minden a háttérképen kívül, de a File/run-nál hiába írtam be, hogy explorer.exe, nem indult el, tehát nem történt semmi. A két problémára tudtok valami megoldást? 1. gadget miért nem indult? 2. a lezárt explorer.exe miért nem indult el utána? Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36229) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Van nálam egy HP noti karbantartásra, minden rendben van vele, kivéve ha játékokat akarok indítani akkor ezt a hibaüzenetet kapom: 0xc000007b

Minden fel van telepítve, de nem jöttem rá a hiba forrására, gondolom itt hátha tud valaki segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#36230) Művész úr válasza qqcqqc (#36223) üzenetére


Művész úr
csendes tag

Köszi,
legjobb tudásom szerint megcsináltam a birtokba vételt (meghajtók és könyvtáraik, mappák, almappák és fájlok). De újraindítás után továbbra is fennáll mindkét probléma.

További ötletek? Esetleg valamilyen részletet kihagytam? Vagy az alkalmazásoknak is jogosultságot kell adni?
Köszönöm.

(#36231) olivera88 válasza LonGleY (#36219) üzenetére


olivera88
veterán

Ha csak simán kattintok Ctrl nélkül akkor is az történik h megnyitja. Avval mit lehet megnézni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36232) DS39 válasza olivera88 (#36231) üzenetére


DS39
nagyúr

én ezt a beállítást nézném meg a rendszereden. [link]

(#36233) mezis válasza spiritex (#36228) üzenetére


mezis
nagyúr

És ha így próbálod: %windir%\explorer.exe ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36234) olivera88 válasza DS39 (#36232) üzenetére


olivera88
veterán

Nincs bekapcsolva. Most észrevettem, ha megjelölök egy mappát és úgy jelölöm a képeket akkor nem csinálja.Érdekes..

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36235) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#36229) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#36236) spiritex válasza mezis (#36233) üzenetére


spiritex
veterán

A tallózással direkt elmentem a könyvtárába, a SysWOW64-be és onnan hívtam meg, úgy sem volt jó...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36237) Doky586 válasza spiritex (#36236) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a "C:\Windows\explorer.exe" a valós útvonal...

(#36238) spiritex válasza Doky586 (#36237) üzenetére


spiritex
veterán

Hát akkor lehet, hogy ez volt a gond. Meló után kipróbálom! Köszi nektek, remélem onnan jó lesz, mert először útvonal nélkül próbáltam és nem ment. Nem tudom honnan hívta meg.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36239) millerur válasza millerur (#36157) üzenetére


millerur
tag

Utolsó próbálkozás, erre senki? :(

(#36240) Sub-ZeRo válasza millerur (#36239) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olyan jól linkelsz hogy nagyítani sem lehet őket, így nem látunk belőle semmit... Egy újra feltőltés, nagyítási lehetőséggel sokat segítene a dolgon....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36241) millerur válasza Sub-ZeRo (#36240) üzenetére


millerur
tag

Jobb klikk, kép megjelenítése tökéletesen kinagyítja

Ide felraktam mégegyszer azért

[ Szerkesztve ]

(#36242) Sub-ZeRo válasza millerur (#36241) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows update volt már? Eredeti vagy tört win?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36243) psg5 válasza LonGleY (#36226) üzenetére


psg5
veterán

Nagyon köszönöm a választ! Sub-ZeRo-nak is. :R

Igazából azért került elő, mert használnám a LibreOffice Portable verzióját. Idáig is használtam/tunk egy-két portable-t de nem igazán nézrünk utána, hogy pl egy Firefox-nál van-e hátránya.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#36244) olivera88 válasza LonGleY (#36219) üzenetére


olivera88
veterán

Az egér nem jó.[link] Kettőt kattint 1 helyett sokszor. :O Ez szerint legalább is.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36245) psg5 válasza LonGleY (#36227) üzenetére


psg5
veterán

Egyébként az okozhat problémát, ha nem rendszergazdai jogosultsággal rendelkezőként használ valaki portable verziót?

F.K.T.

(#36246) millerur válasza Sub-ZeRo (#36242) üzenetére


millerur
tag

Eredeti, BME hallgatói licensz. Próbáltam updatelni is, igen

(#36247) Sub-ZeRo válasza millerur (#36246) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Alaplaphoz a driverek rendben? Chipset driver? Milyen lapod van?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36248) millerur válasza Sub-ZeRo (#36247) üzenetére


millerur
tag

Első kommentben mindent leírtam, mindent próbáltam, cseréltem is már, régebbivel is.

Asrock z87 fatal1ty professional lapom van.

(#36249) Sub-ZeRo válasza millerur (#36248) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megpróbáltad másik SATA dugora dugni? Az Intel vezérlő fent van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36250) millerur válasza Sub-ZeRo (#36249) üzenetére


millerur
tag

Igen és igen. Biosban tökéletesen rendben van minden, nem véletlen itt teszem fel a kérdést, itt a rendszer a zűrös

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.