Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) wmati válasza poli27 (#71150) üzenetére


wmati
addikt

Erről én nem szeretnék beszélni, itt a nyilvánosság szeme előtt :D

[ Szerkesztve ]

(#71152) Intruder2k5 válasza poli27 (#71150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, dchard a laborban, és működött. Persze ha a Telekom nem állítja senkinek bridge-be IPTV megléte mellett, akkor ez teljesen mindegy. :)

(#71153) Uyuarasy válasza bopeti98 (#71148) üzenetére

Igen, de attól még dupla NAT is lenne.

(#71154) #78121280 válasza wmati (#71149) üzenetére


#78121280
törölt tag

A D-Link DCM704 B3 is tudja a Bridge módot. :)

(#71155) Uyuarasy válasza #78121280 (#71154) üzenetére

És ha B4 akkor újabb zsákutca? :)

(#71156) wmati válasza Uyuarasy (#71155) üzenetére


wmati
addikt

Pontosan újabb zsákutca.

(#71157) dchard válasza poli27 (#71150) üzenetére


dchard
veterán

Jelentem, igen.

Ahogyan az MTA funkciónál, úgy az IPTV-nél is lehet a set top box által küldött addicionális információkra támaszkodni címosztáskor, így az IPTV boxok is könnyedén megkülönböztethetők például a felhasználó eszközeitől. Ennek megfelelően az elkülönített címtérre már kreálható is az ACL a kábelmodem konfig állományában, amit a modem/HGW regisztráláskor letölt és alkalmaz. Így a különböző típusú forgalmak szétválaszthatók, priorizálhatók, az engedélyezett multicast stream-ek száma és minden más szükséges paraméter is beállítható.

Tehát sem az IPTV sem az IP telefon, netán ezek együttes megléte sem indok arra, hogy miért nem megy a bridged mód. Az álláspontom ezzel kapcsolatban az, hogy nem teljes értékű internet kapcsolatról beszélünk, ha ahhoz nem jár legalább egy publikus IP cím, mivel bizonyos szolgáltatásokat így nem lehet használni. A mostani gyakorlattal szemben pont fordítva kéne lennie: az alap a bridged mód, és aki akar, "lemondhat" erről. A minimum az volna, hogy ezt a funkciót nem veszik ki szándékosan a modemek webes felületéről, és mindenki eldönthet maga, hogy milyen módon akarja használni a szolgáltatást.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71158) Komi28 válasza poli27 (#71143) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, de egyikkel sem tudtam elindítani aTv go-t. :(

(#71159) jansky1


jansky1
senior tag

Melyik árat veszik figyelembe készülékvásárlásnál biztosítás kötésekor, amennyiért vettem, vagy a teljes árat ?

(#71160) dptrsk válasza jansky1 (#71159) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"Biztosítás csak a Telekomtól vásárolt, legfeljebb bruttó 350 000 Ft akciós kiskereskedelmi árú mobiltelefonokra és mobilinternetezésre alkalmas eszközre köthető."

Ez (illetve a honlapon a táblázat) alapján én az akciós kisker árlista szerinti árat mondanám mérvadónak.

(#71161) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Adott egy pár napos szerződés, amiről utólag érkeztek meg a dokumentumok, azonban abban nem a tben személyesen megbeszélt havidíj szerepel, hanem több.
Telefonon 3 alkalommal elismerték és megerősítették, hogy nekem van igazam és módosítják a megbeszélekre. 2 hét alatt sem történt semmi, aztán a telefonon azt mondták ezt mégsem tudják összehozni, mert a tben az üfsz dolgozó hibázott..
Most ilyenkor mi a helyzet, hova menjek fogyvéd?

(#71162) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Samsung Smart TV-re nincs TVGO alkalmazás? Csak azért kérdem mert az ügyfélszolgálat azt mondta, hogy van, de nem bízok bennük teljesen. Nagyon jó lenne, ha lenne, rengeteg munkától kímélne meg.

(#71163) Garold válasza kentucky (#71162) üzenetére


Garold
senior tag

Már nem megy smart tv-n a tvgo. Korábban ment, talán márciusban lett kivezetve.
Nem hivatalos infó, de elvileg a samsungnak köszönhető a megszűnése.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#71164) maxxenergie válasza ANDROID??? (#71161) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Van olyan a szerződésen, hogy Telekom kedvezmények azt is keresd meg és vond le a feltüntetett havidíjakból, + lehetnek még speciális kedvezmények is amik szintén lejönnek a fix havidíjakból a szerződésen mindig a listaárak szerepelnek, melyből lejönnek a kedvezmények majd.

Ha ennek ellenére más havidíjak szerepelnek, mint amit személyesen megbeszéltél, akkor 1412-öt hívd és reklamáld meg. Utólag jóváírják, de a jövőbelei díjakara vagy elfogadod ami most van a helyes tájékoztatástól, vagy módosítasz a csomagokon hogy olcsóbb legyen, melyre a téves tájékoztatásra hivatkozva szintén lesz lehetőséged szankció nélkül a reklamáció keretein belül, melyre írásban fogsz választ kapni. Ha ezt a választ megoldást nem fogadod el, akkor mehetsz a fogyasztó védelemhez, de ez is benne lesz a válaszlevélben elérhetőségekkel stb...Tehát első lépés 1412-ön a reklamáció, ha sehogy nem jönnek ki azok a díjak, melyeket kaptál a csomagodra.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#71165) kentucky válasza Garold (#71163) üzenetére


kentucky
őstag

Értem, köszi. Akkor nézhetek wifi bridge-t :O

Szerintetek az működne, hogy a HGW Wifijére rácsatlakozok egy Wifis eszközzel, amit aztán az IPTV-re kötök rá. Lényeg: IPTV működne a WLAN Hálózaton?

[ Szerkesztve ]

(#71166) seger válasza kentucky (#71165) üzenetére


seger
addikt

Szerintem nem. Vagyis van valami ilyen eszköz amit a T használ. De nem ajánlott...

(#71167) ANDROID??? válasza maxxenergie (#71164) üzenetére


ANDROID???
addikt

Már a kedvezményeket stb levonva nem stimmel a végösszeg.
A fogyasztóvédelmen kívül minden megvolt már. Megvan hova fogok fordulni.

Egyébként jellemző az ilyen hozzáállás a T-nél?

Korábban volt már olyanom, hogy a díjcsomagban valamit elbaltáztak, de akkor korrigálták ahogy az elő volt írva, de most már a többedik hívás/reklamáció megy emiatt.. :U

(#71168) #78121280


#78121280
törölt tag

A Sagemcom F@ST3686AC HGW-re Hódmezővásárhelyen pilot jelleggel az éjszaka folyamán beállításra került a 2.84.0 szoftver, modem újra indítása szükséges.
Továbbá az új telepítésű eszközökre is ez a szoftver fog kerülni. Ha két hétig nincs semmi kirívó eset, akkor országosan is ez a szoftver kerül beállításra. Arról hogy mi lett javítva sajnos pontos listám nincsen. :)

(#71169) Nasuto


Nasuto
tag

Van egy kis gondom: VDSL 50Mbit (Speedport W724V home gateway) előfizetésünk, Családi HD tv csomag, és Cisco 6030 set-top boxunk van. Áramszünet után sokszor nem hajlandó automatikusan csatlakozni az STB. Olyan mintha nem kapná meg az IP címet automatikusan. Az STB-n mindig a próbálja újra gombra kell nyomnom, hogy csatlakozzon. Ilyenkor persze rögtön megy. Ezt így alkalmanként kibírnám, csak most is elutaztunk külföldre, közben itthon volt egy vihar áramszünettel és persze egy hétig nem bírt magától felcsatlakozni a Speedportra és ezáltal egy rakás beállított felvételnek búcsút mondhattam. Van erre valami megoldás? Esetleg valamit be kell kapcsolni a Speedportban? Vagy törődjek bele, hogy néha csatlakozni fog, néha meg nem?

(#71170) Laxxon


Laxxon
csendes tag

Sziasztok.

Hozzájutottam a képen szereplő set top box távirányítóhoz, Egy hagyományos Samsung tévén szeretnénk használni az alapvető funkciókra, csatornaváltás, hangerő, kikapcsolás.
Viszont a programozás mikéntjére nem jöttem rá, és a neten talált használatikban sem szerepel ez a típus.
Ha esetleh valaki használ ilyet, megoszthatná velem a TV-hez tanítás mikéntjét.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#71171) DJ. Ru$y válasza Laxxon (#71170) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Téma összefoglaló GYIK részében van egy ilyen bekezdés:

"STB távirányító beállításához útmutató"
Érdemes megpróbálni... ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71172) Laxxon válasza DJ. Ru$y (#71171) üzenetére


Laxxon
csendes tag

Köszönöm, ezt már megtaláltam a neten is, sajnos nem ehhez a távirányítóhoz való :(
Azért köszi.

(#71173) maxxenergie válasza ANDROID??? (#71167) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ezért célszerű nem személyesen hanem a 1412-ön ügyet intézni (vagy online), mert ott van a hangfelvétel minden hívásról, és ha rossz infó hangzik el, akkor erre lehet hivatkozni, visszahallgatják, és ez alapján kezelik a panaszt. Bár így utólag is 1412-ön az ilyen ügyeket fel szokták venni reklamációra, és írásos választ kell hogy kapjál, tehát ha ez nem történt meg akkor hívd fel őket újra, és kérd a kivizsgálást, és írásos válaszlevelet az üggyel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#71174) PhoenixSzG válasza Laxxon (#71172) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Ebben a használatiban megtalálod a leírást hozzá.

(#71175) Uyuarasy válasza Laxxon (#71170) üzenetére

Emlékeim szerint szüleimnek adtak ilyet a műholdas STB mellé. Hétvégén meg tudom nézni ha így jó neked.

(#71176) Laxxon válasza PhoenixSzG (#71174) üzenetére


Laxxon
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget, Tökéletes.

Köszönöm mindenkinek, megoldódott.

(#71177) dreko


dreko
aktív tag

Be van kapcsolva a wifi fon szolgáltatás a routerben, azonban nem kaptam meg a használathoz/belépéshez az adatokat. Ügyfélszolgálat meg tudja adni?

(#71178) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Nem akar menni az új routerrel a vpn. Sagemcom f@st3686.
Az előző Thompson-an ment frankón.
Van egy Deuche-Telekom laptop, ami mindent egy németországi vpn-szerveren keresztül nyom át. Magyar iroda, home - office kapcsolat. Lenovo noti, kártyás megoldással. Szóval máshogy nem lehet netezni vele. Látja a wifi-t, de csatlakozni nem tud rá.
Nem tudom, milyen beállításokat kellene eszközölni rajta.
Valaki tudna ebben segíteni?
Minden más eszköz működik vele, csak a céges gép nem.
Engedélyezve lett rajta a vpn passtrought l2tp-re.
Ha sehogysem megy, nagyon örülnék, ha valaki rápillantana Teamviewer-en keresztül. Ha kell, veszek egy régifajta modemet, ha azzal megy.
Nagyon köszönöm, előre is!
Ja, és a hibaüzenet és a szerver címe: (a linken egy másik kép van)

[link]

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71179) teo77 válasza teo77 (#71178) üzenetére


teo77
őstag

Ha ezt nem tudom megcsinálni, akkor az is jó, ha bridge módba tudnám kapcsolni. Így rá tudom dugni a régi routert.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71180) DJ. Ru$y válasza teo77 (#71179) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Te nem tudod Bridge módba kapcsolni, az biztos, csak a T és csak akkor, ha nincs IPTV szolgáltatásod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71181) teo77 válasza DJ. Ru$y (#71180) üzenetére


teo77
őstag

Szia! Köszi! Vagy úgy! Akkor sem tudom, ha van ilyen funkció a routerben?

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71182) petya2012


petya2012
őstag

Üdv

Interaktív sat tv-m van és kaptam egy Kaonmedia CO1000 tipusú set top boxot.Na most ez hetente legalább egyszer lefagy,az EPG folyamatosan elmegy a csatornákról,csíkozódik a kép..... Mi a teendő ilyenkor??

köszi a segítséget

(#71183) osonopogacsa válasza #78121280 (#71168) üzenetére


osonopogacsa
csendes tag

Szia!

Illetékes területen a címben szereplő jószággal rendelkezem. Restart megtörtént, szoftver verzió változott. A beállítások mind megmaradtak. Eddig semmi probléma. De referálok, ha lesz.

Üdv!

t.

(#71184) dptrsk válasza teo77 (#71181) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez nem az a bridge ami neked kell.
Ez csak lokális "híd".
Ezzel vezeték nélküli hidat tudsz összehozni ha van egy másik eszközöd is ami támogatja.
Így pl. a nappaliból a hálóba vezeték nélkül eljut a jel, s ott a második eszköz szórja a netet, ami így erősebb lesz.

(#71185) kentucky


kentucky
őstag

Feladtam az életem, nem sikerült konfigolni egy OpenWRT-s routert. Vezeték nélkül csatlakozott a gyári SpeedPort Entry2i-re, PPPoE kapcsolatot hoztam létre. Net van, de az IPTV nem akar működni, hiába van IGMPproxy

(#71186) dptrsk válasza kentucky (#71185) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem sokat értek hozzá, de az OpenWRT-s router OpenWRT nélkül is támogatná az IGMP Proxy-t?

Ha nem, akkor lehet ez a gond.
Bár IGMP Proxy nélkül is elvileg kéne lennie adásnak, csak akadozhat(legalábbis nálunk ez volt).

(#71187) teo77 válasza dptrsk (#71184) üzenetére


teo77
őstag

Ahham! Köszi!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71188) ANDROID??? válasza maxxenergie (#71173) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi, ez mind megvolt. Remélem lesz etedménye. ;)

(#71189) teo77 válasza dptrsk (#71184) üzenetére


teo77
őstag

Azt áruld el még nekem légy szíves, hogy milyen módon kössem össze a bridge-modemet a másik routerrel, hogy menjen végre wifi-n a VPN-es laptop is! Köszönöm szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71190) dptrsk válasza teo77 (#71189) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A Sagemcom webes felületén, ahol az (IPSec)/PPTP passthrought-t kipipáltad, ott van egy olyan, hogy

WAN blokkolás

Amellett NE legyen pipa, s úgy próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#71191) teo77 válasza dptrsk (#71190) üzenetére


teo77
őstag

Ezt normál vagy bridge módban?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71192) dptrsk válasza teo77 (#71191) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Probald meg mindkettoben

(#71193) teo77 válasza dptrsk (#71192) üzenetére


teo77
őstag

Okés. A bridge módhoz hogyan kell összekötni a modemet és a routert? Mely portokkal kell összekötni őket?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71194) Ku'leth válasza teo77 (#71193) üzenetére


Ku'leth
tag

A modem menüjében kell lennie egy olyan lehetőségnek hogy Bridge vagy router/hgw mód.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#71195) dptrsk válasza teo77 (#71193) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1412t kell felhívni, s kérni a bridged módot.

(#71196) teo77 válasza dptrsk (#71195) üzenetére


teo77
őstag

Ez oké, na de hogy kell rákötnöm a routert a Telekom routerére ezután?

Ku'leth: az lokális bridge, nekem a Telekom modem router részének lekapcsolása kell, hogy majd rá tudjak kötni egy másik routert, amivel majd megy a VPN. (külföldi munkahálózatra csatlakozás )

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#71197) Ku'leth válasza teo77 (#71196) üzenetére


Ku'leth
tag

Amit te írtál az a wifi/wireless bridge, én nem arra gondoltam. A modemekben szokott lenni egy bridge/hgw opció. Ha a tiedben nincsen akkor tényleg csak a telekom felhívása marad.

Hogy kötöd rá ? Pl. modem/hgw LAN1 port - router WAN port Cat5e/Cat6 kábellel. :)

[ Szerkesztve ]

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#71198) wmati válasza teo77 (#71196) üzenetére


wmati
addikt

Sagem 1-es lábára utp saját routered wan lábára a másik vége.

(#71199) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok
Telekom iptv ről mi a véleményetek??
Erősen gondolkodom a sat tv leváltásán.
De még nem tudom mire váltsak.
Sajnos nagyon sok sd csatorna minősége már a béka se..e alatt van. Nem úgy mint a kezdeti időkben. Illetve mennyit kajál az internetből egy egy SD és HD stream? Egyenlőre 50megabit Vdsl -en lenne. Szóval milyen összességében sat tvhez viszonyítva?
(A hátrányait ,pl. egyszerre csak egy HD egyidőben stb... már ismerem, így ez nem is érdekel)

A szolgáltató emberkéje előzetesen annyit mondott hogy 1HD+2SD stream szerinte megoldható.
Persze pontosat csak a műszaki szaki tud mondani.
Megjegyzésként annyi, hogy a központ kb. 200-300 méterre van a lakástól.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#71200) teo77 válasza Ku'leth (#71197) üzenetére


teo77
őstag

De, van az enyémbe is! Itt: [link]
lesz elég. Tévedne?

Wmati:[/IJól értem, hogy a Sagem Lan1-re megy a másik routerből kijövő UTP? A másik router D-Link. A D-Link (D-Link DWL-G710) melyik portjából jöjjön ki az UTP, és menjen a Sagem L1-be?
A hiányzó vessző(k) miatt nem teljesen értettem, hogy is gondolod, bocsi!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.