Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) DJ. Ru$y válasza Obendi (#71700) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A HGW-ben beállítottad az USB fül alatt, hogy nyomtató megosztást szeretnél használni? (Nem használtam még ilyen eszközt így csak próbálok segíteni látatlanban.) Ha meg van osztva, onnantól sima hálózati nyomtatóként feltudod csatlakoztatni Sagemcom IP\megosztott név felállásban. Szerintem. Ha erre jár valaki aki ilyet használ kijavít, ha nem így van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71702) Intruder2k5 válasza Obendi (#71700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy szál telefon előfizetésre kaptál egy Sagemcom 24 csatis HGW-t? Azért az nem semmi. :)

(#71703) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Bocsánat a zavarásért.Az alábbi kérdésem lenne. Tehát itthon a házban T-Home vezetékes ADSL internet van bevezetve, a vezeték a villanyoszlopról van levezetve a ház falához, és ott belemegy egy kis fehér dobozba ami a falra van feltéve. Innen pedig egy fehér kábelen keresztül jön be a szobába az internet. Ez a kábel szépen a ház külső falán el van vezetve viszont pár héten belül felújításon esik át a ház és az internet kábelt is el kell sajnos távolítani ami a falon fut végig. Az lenne a kérdésem hogy ebben az esetben hova kell fordulni és kitől kell segítséget kérni hogy új kábelt rakjanak fel és helyrehozzák az internet kábelezést ugyanis sem én sem az ismerőseim között nincs olyan aki ezt meg tudná csinálni megfelelő szakértelem hiánya miatt. Ez ugye nem az internet szolgáltató hibája hanem én fogom megbontani a kábelezést fizikailag ezzel tisztába kell lenni tehát úgymond magam okozom a problémát amit utána helyre kéne hozni, de sajnos mindenképpen muszáj ezt megtennem. Előre is köszi...

(#71704) Gubek-Einste válasza #85154688 (#71703) üzenetére

Hálózati szerelőt kell kerítened de a szolgáltató pénzért megcsinálja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71705) poli27 válasza Intruder2k5 (#71702) üzenetére


poli27
veterán

Mindenkinek azt adnak amúgy, én adsl helyett gondolnám a leirtakból... nem csak telefon miatt :D

(#71706) poli27 válasza #85154688 (#71703) üzenetére


poli27
veterán

sztem tegyet be a falba egy csövet, és abban vezessétek majd el a kábelt :D ha már felújítsátok ... amúgy húzassatok be sima utp cat5e kábelt a falba a kinti bejövő és a modem közé ennyit kell megoldani.. a csö meg azért jó, mert ha esetleg optika lesz lehet cserélni a kábelt...

(#71707) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#71702) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel eddig használt routert, gyanítom DSL-en volt net előfizetése modem-mel és saját router-rel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71708) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

DJ. Ru$y & poli27

OK, félreértettem, sorry! Nekem elsőre úgy jött le, hogy ez a TP-LINK-es történet már régebben volt. De mindegy is, a kérdés szempontjából lényegtelen, kár tovább ragozni. Csak azért kérdeztem rá, mert ugye UPC-nél meg csak 500-as net mellé adnak "sok csatis" Compal modemet, pedig hányan szeretnének olyat... :)

[ Szerkesztve ]

(#71709) Obendi válasza Intruder2k5 (#71702) üzenetére


Obendi
csendes tag

Nem csak telefonra, internet is van.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#71710) Obendi válasza DJ. Ru$y (#71701) üzenetére


Obendi
csendes tag

A nyomtató megosztás be van állítva.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#71711) DJ. Ru$y válasza Obendi (#71710) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor, Start menü, Eszközök és nyomtatók, Nyomtató hozzáadás, Hálózati, vezeték nélküli... nyomtató hozzáadása, ott meg kellene találnia. Ha nem, de látod a HGW felületén, hogy milyen nevet visel a nyomtató, akkor, Keresés leállítása, "Az általam keresett nyomtató nem található a listában", Megosztott nyomtató kiválasztása név szerint: \\HGW IP-je\nyomtató neve
Nem kellene ehhez külön program, szerintem a TP-Link-nél sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71712) Obendi válasza DJ. Ru$y (#71711) üzenetére


Obendi
csendes tag

"A Windows nem tudott csatlakozni a nyomtatóhoz. Ellenőrizze a blablabla..." :O

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#71713) lócitrom válasza pingtest (#71693) üzenetére


lócitrom
őstag

nálad lényegében mindig ugyanakkor száll el?

megjegyzem, hogy jó legyen az új modemmel sem ért véget ez a mizéria számomra. most már nappal szakad meg a ZTE-vel. teljes mértékben ugyanaz a hibajelenség. úgyhogy a szerelő elmélete az úgy néz ki megbukott és megint jöhet a harc a szolgáltatóval...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#71714) pingtest válasza lócitrom (#71713) üzenetére


pingtest
tag

Úgy látom, hogy igen, 24 óra.

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

(#71715) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok!

akadt egy kis problémám az elmúlt időkben, mégpedig a következő:

adott egy játék: Lineage2 (eredeti szerveren)

belépéskor kér a játék egy legenerált biztonsági kódot amit e-mailben elküld ha az IP cím nem az amit a legutolsó bejelentkezéskor megadott biztonsági kulcsal léptem be.

Nah itt kezdődik a probléma: A külső IP címem nem nagyon változik csak ha nagyon muszáj neki, DE a Külső IP Port-om van hogy egy nap 4-5x is változik emiatt folyamatosan kilépked a játék és új biztonsági kódot küldenek. (disconnect). :W :W :W

A gép 24/7 ben megy.

Erre van valakinek valami ötlete?

T-home router: speedport W 724V Type Ci
1 méteres kábel van a gép és a router között
Sz.gépen Win10 van.

Kérlek segítsetek. Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#71716) MasterHUn válasza MasterHUn (#71715) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Nem volt időm szerkeszteni már bocsánat. félig meddig hülyeséget írtam

81.182.46.221:55296

81.182.46.174:52815

A kérdés továbbra is az ha nem szakad meg az internet hogyan változhat az IP ennyire sűrűn? ( van hogy 2-3-4 napig nem változik minden rendben van hogy napi 4-5x is )

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#71717) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

A t-online-os e-mail címem nem működik. Sem az outlook, nem tölti le a leveleket, sem a webmail felületen nem tudok belépni. Másnál sem működik, vagy csak nálam? Az utolsó levél amit letöltött az outlook aug 2-án 12.30-kor jött

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#71718) lufi7 válasza Gubek-Einste (#71690) üzenetére


lufi7
aktív tag

Egyet. :D
Ugyan az a futár hozta. Csodálkozott is, hogy milyen jól megy. :C
Aztán szépen visszavitte.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#71719) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Június legvégén hosszabbítottuk meg a hűséget a Telekomnál ( a hűségidő a telefon esetén július elején, a tv és az internet pedig augusztus elején járt volna le ), de most ahogy megnéztem a telekomos e-mail címemet (amit manapság már nem használok) észrevettem, hogy több üzenet is érkezett a hűségidő meghosszabbítása óta, miszerint hamarosan lejárt a hűségidő és hosszabbítsam meg. A Telekom oldalon belépve a szolgáltatások neve mellett a helyes lejárati dátum áll (2018 június), a kapott e-mailekbe pedig nem. Szerintetek valami hiba van a rendszerbe, vagy ne foglalkozzak vele, mert a Telekomos oldalon lévő adatok a mérvadóak?

(#71720) Gubek-Einste válasza funk648 (#71719) üzenetére

Ne foglalkozzál vele, lehet, hogy az üzenet küldésekor még nem volt elszámolva a hosszabbítás így ezért jött az üzenet és/vagy a rendszer automatikusan küldi ha kell, ha nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71721) funk648 válasza Gubek-Einste (#71720) üzenetére


funk648
aktív tag

Azóta már 3db-ot kaptam, a legutóbbit 2 napja, és igazából ami furcsa, hogy az üzenetben egyesével fel vannak sorolva a csomagok, illetve a lejárati idejük, viszont a csomagnevek a mostani állapotot tükrözik. (korábban a Sat Tv-nél a Családi csomagban voltunk, most pedig a Családi+HD van és az e-mailbe is már ez szerepel, csak éppen július lejárati dátummal, illetve a Hoppá helyett is Hoppá plusz szerepel már)

(#71722) Gubek-Einste válasza funk648 (#71721) üzenetére

A biztonság kedvért hívd fel őket.
Én is kapok e-mail-t a UPC-től. hogy regisztráljak a MyUPC-re pedig már a kezdetek óta meg van a regisztrációm.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71723) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!
Mitől lehet az,hogy eddig teljesen jól ment a netem egy sima 10 megás van.
Az utóbbi napokban viszont fogja magát és egyszer csak belassul magától.
Amikor mértem akkor volt olyan hogy alig 1 megát mért a teszt,de volt olyan is hogy 7.5-et meg 5-öt is.
Tegnap reggel rámértem akkor megvolt a 10 gond nélkül.
Kábeles netem van,egy boksz van a szüleim szobájába.
Ennyi.

Eddig sosem volt ilyen gond vele.

(#71724) havri1


havri1
félisten

Helló!

Optikán a végpontra kihelyezett eszköz (120/50?) sebességet megbízhatóan tudja kábelen? Wifin mit tud kb?
Azért kérdezem, mert elvileg hamarosan az lesz, és akkor ha jó, nem biztos, hogy most veszek routert. Jelenlegi VDSL speedport entry 2 elég gáz..

havri

(#71725) DJ. Ru$y válasza havri1 (#71724) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

[link]

Kereső: HG8245H

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71726) dchard válasza havri1 (#71724) üzenetére


dchard
veterán

A sebességgel kapcsolatban azért meglehetőse tanulságos, hogy a Digi hasonló ONT-ket rak ki, de elvből tiltják a wifi-t, router funkciókat stb. nyilván azért mert a több száz megás csomagok sebességét nem bírja áttolni NAT mellett. Olyan routert ami például gigát tud natolni teljes sebességgel, még mindig csak drágán lehet venni.

Nyilván ez a telekom 15/50-ére nem vonatkozik, de azért eljuthatunk ide. Bár a telekom szerintem nem fog optikám sem gigabitet adni egyhamar (legfeljebb majd ha lesz 10GPON), mert két előfizető megeheti a teljes kapacitást. Ráadásul jó eséllyel az OLT-k is 10gigán vannak bekötve, úgyhogy túl sok 1gigás előfizetőt nem bírnának el. Mondjuk ha a 150/50 helyett lenne egy 300/100-as csomagjuk azzal már sokan kibékülnének.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71727) poli27 válasza dchard (#71726) üzenetére


poli27
veterán

Már nem tiltja elég régóta a Digi, hanem router módban is működik az ont, és olyan 800mbit körül átviszik lanon az eszközök...

(#71728) havri1


havri1
félisten

Köszönöm!
Tehát akkor érdemes elgondolkodni egy erősebb gigabites saját routeren. (Sajnos a kiszemelt xiaomi router nem tud csak 100mbitet :( )
:R

havri

(#71729) dchard válasza poli27 (#71727) üzenetére


dchard
veterán

Egy éve néztem, akkor még blokkolva volt minden. Lehetett is látni, hogy ha nyomtál factory resetet minden elérhető volt addig, amíg az eszköz le nem töltötte a profilt, újraindult, utána már minden blokkolva volt. Mondjuk jó döntés volt a blokk feloldása, így mindenki eldöntheti, hogy mit akar csinálni. Gondolom megy bridged módban is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71730) Latency


Latency
senior tag

Üdv!

Jelenleg 10Mb-es ADSL2+ netünk van, IPTV-vel. Sajna a vonal nem túl acélos és mostanában úgy vettem észre csökkent is a sebesség. Korábban volt, hogy kicsivel 10Mb felett linkelt a modem, de most már a 9 is csak alig van meg. Megnéztem a Telekom oldalán, hogy mit kínálnak és szerintük elérhető a 30Mb-es net, tehát valószínűleg van VDSL2 (Kecskemét, Műkerti sétány).
Lehetséges az, hogy valahogy átkerüljünk VDSL2-re anélkül, hogy nagyobb csomagot rendelnénk? Ilyenek most a kapcsolat adatai: [kép]

(#71731) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

GPS hez keresek valami adatcsomagot. Talaltam a 490 Ft-os kiegeszito csomagot, viszont ehhez meg kell valami olyan csomag is, amihez meg tom rendelni... Szerintetek melyik csomaggal jonnek ki a legjobban?

Amugy tok jo lenne, ha lenne csak navigaciora csomag, egyre tobb GPS tamgatja a mobilnetet...

[ Szerkesztve ]

(#71732) DJ. Ru$y válasza vampire17 (#71731) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez itt az otthoni szolgáltatások topik, ezt itt tedd fel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71733) DJ. Ru$y válasza Latency (#71730) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A vonaladat majd dchard megszakérti, ha erre jár. Én rákérdeznék a 20 megás csomagra, ugyanis lehet, hogy csak 200-300 Ft különbség van a két csomag között, az meg talán vállalható.

Amúgy, mivel 9 megabit még simán a tűrésben van, nyilván nem az 1 Mb garantálthoz viszonyítva, de őszintén szerintem ezért nem fognak áttenni VDSL2-re, de tehetsz egy próbát, hogy felhívod őket ezzel kapcsolatban.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71734) wmati válasza DJ. Ru$y (#71733) üzenetére


wmati
addikt

Kb 300 Ft többlet ára lenne a sávszél duplázásnak, szerintem simán megéri.

(#71736) poli27 válasza vampire17 (#71731) üzenetére


poli27
veterán

okos telefon amin van adatkeret, és megoldja a problémádat többletköltség nélkül.. vagy ha van wifi a gpsbe akkor a telefonról megosztod neki a netet...

(#71737) Latency válasza DJ. Ru$y (#71733) üzenetére


Latency
senior tag

Az a 9 mega csak a linksebesség, valójában 7,75 a max amit most tud.
Szóval, ha 20Mb-es csomagot rendelnénk már áttesznek VDSL-re? Nekem úgy tűnik ennél többet az ADSL itt nem tud. 300 Ft lenne a különbség a 10-20 között, szerintem is megéri, de faterom nevén van az előfizetés és rá kell vennem, hogy szánja rá az időt az ügyintézésre.
Az nem gond, hogy van még közel 1 év hűség hátra a jelenlegi szerződésből?

[ Szerkesztve ]

(#71738) adika4444 válasza Latency (#71737) üzenetére


adika4444
addikt

Nem, de újra fog indulni a csomagváltás miatt...

üdv, adika4444

(#71739) dchard válasza Latency (#71730) üzenetére


dchard
veterán

Csillapítás alapján közepesen szar vonal. Lehet itt valami más gond is, ha 25dB áltagában csak 10megát tud. Én nyomnék rá egy 20megás csomagot aztán megnézném VDSL2-n mennyit megy. A lakás/ház telefon hálózatát is érdemes lenne átnézni és ésszerűsíteni ha lehet. A váltás előtt kifejezetten érdeklődj hogy van-e VDSL2 és ha igen rakjanak át, mert ez ADSL2+-on nem lesz gyorsabb egy büdös bittel se.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71740) wmati válasza Latency (#71737) üzenetére


wmati
addikt

MT szám + jelszóval a 1412 számon elintézheted az előfizető nélkül.

(#71741) pethYeti


pethYeti
addikt

Az normális hogy IPTV-n 1080i alatt nagyon szemcsés a kép? Kb mintha streamet néznek ahol baromi gyenge a bitráta.

(#71742) Latency válasza dchard (#71739) üzenetére


Latency
senior tag

"A lakás/ház telefon hálózatát is érdemes lenne átnézni és ésszerűsíteni ha lehet."

Kertes ház, légkábel van az utcában. A padláson van egy kötés, onnan kb. 15m Cat5 UTP kábel van a modemig, amin nem lehet rövidíteni, mert már így is a lehető legrövidebb úton jön le a kábel. A padláson lévő kötést tudom esetleg megnézni, de kétlem, hogy az lenne a baj.

[ Szerkesztve ]

(#71743) #41133696 válasza #41133696 (#71558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Magyar Telekom ZTE Speedport Entry 2i HGW éjszakai fények, kapcsolat felépítés

xDSL-nél kicsit tovább tart, mint kábelmodem esetében.

(#71744) #32577792 válasza #41133696 (#71743) üzenetére


#32577792
törölt tag

izgalmas

(#71745) havri1 válasza #41133696 (#71743) üzenetére


havri1
félisten

Nem mondom, hogy értem mi történik ;)

havri

(#71746) #41133696 válasza havri1 (#71745) üzenetére


#41133696
törölt tag

A videón annyira nem látszik, de oldalról a ledek elég szép háttérvilágítást biztosítanak végig a perem mentén a HGW-nek. Tulajdonképpen ezt akartam megmutatni sötétben, alul a két zölden villogó router csak bónusz, az egyik az én saját Archer C5-9m, a másik pedig az NMHH mérődoboz.

(#71747) Rent


Rent
senior tag

Hali! Tudtok valamit azzal kapcsolatban, hogy mikor kerülnek bevezetésre 120mbitnél nagyobb csomagok?

(#71748) Gubek-Einste válasza Rent (#71747) üzenetére

Nincsen semmilyen hivatalos info de nem mostanában lesz az biztos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71749) poli27 válasza Rent (#71747) üzenetére


poli27
veterán

sztem sose, mivel nincs felkészülve rá a T hálózata... sok helyen koppolva működik, azt is lexarják....

(#71750) Nooeca válasza poli27 (#71749) üzenetére


Nooeca
senior tag

Szerintem nem szarják le, csak egyelőre úgy vannak vele, hogy az üres területek élveznek előnyt és ez mellett külön szálon építik a szörnyű hálózatok kiváltását. Budapestet le is vehetjük a térképről mert ha jól hiszem ott majdnem hogy mindenhol optikázni akarnak.

A legnagyobb probléma ez (mármint hogy túl sok terület tartozik a Telekom alá):

És ezen belül is az olyan részek, amik nem székhely és székhelyi agglomerációs/körzeti területek.

http://szelessav.e-epites.hu/map-core/

Általánosságban elmondható, hogy a székhelyek és azok vonzáskörzetei ha nem is egyből de már képben vannak, viszont a mucsogaröcsögében lévő hálózat a világ végén mindentől távol - ha egyáltalán van - még nem biztos hogy egyből megoldást kap a max 1 Mbps-es sebesség kiváltására.

Pápa környéke pedig maga a borzalom (elvileg inviteles primer körzet), a lehető legtöbb településen (pl. Döbrönte) nincs is normális net... még olyan sincs amivel legalább normálisan böngészni lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.