Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) Gubek-Einste válasza puru (#71050) üzenetére

Elég ha a reset-eled az ONT-t, a wifi-t kikapcsolod benne, a saját routerben beállítod a PPPoE csatlakozást és kész is vagy, a saját eszközök már is publikus IP címet fog kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71052) ferikek válasza Gubek-Einste (#71030) üzenetére


ferikek
aktív tag

most apple aiport express, de már jó a letöltés is, vmiért megint 10 már 2 napja...
gmail nem játszik, max még a onedrive-ba lehetne átrakni, Telekom mondta h segít, de hát...

(#71053) DrBeatport


DrBeatport
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy uj Netgear D7800 tipusu modem-routerem, melyen 1 WAN port, 4 Lan port illetve egy VDSL/ADSL port van. A jelenlegi Telekom altal biztositott ZTE markaju hiper-gatyi modem routert szeretnem lecserelni erre. A szolgaltato altal nyujtott VOIP telefon van a lakasban kozvetlenul a modem-router hatlapjan talalhato zold szinu Phone feliratu portba dugva.

A router az ISP kabel vegen levo kis dobozkaba van bekotve egy mindket vegen RJ-11 csatlakozoval szerelt telefon kabellel.

A gondom a kovetkezo lenne ha ezt a kabelt a uj Netgear modem router ADSL/VDSL portjaba dugom es elinditom a telepitest a kovetkezo hibat kapom:""No DSL Cable is Plugged into the Router ADSL Port" Azaz nincs ADSL kabel csatlakoztatva a Router ADSL portjara.

Szuksegem lenne egy ADSL szurore az ISP kabel vegere ami kulon osztja a telefont illetve az ADSL-t?
Vagy egyeb problema miatt nem erzekelne az uj router az ADSL kabelt?

Varom a segitsegeteket! Koszonom megtisztelo valszotokat! :R

Udv: DrBeatport

(#71054) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71053) üzenetére

Mivel van VoIP így nem tudod lecserélni a szolgáltatói eszközt sajátra, max amit megtehetsz, hogy ha a támogatja akkor ZTE-t tedd át PPPoE Passthrough módba és a saját router WAN portjába menjen a ZTE-ből jövő kábel, a saját eszközben add meg a PPPoE user/pass párost így teljes értékűen tudod használni a saját router-edet ami publikus IP címet fog kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71055) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71054) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Gubek-Einste koszi a valaszodat! :R

Tudnal bovebb magyarazatot adni arra a VOIP miatt miert nem tudom hasznalni az uj Modem-routerem csak? Ha a bejovo ISP kabel vegere egy ADSL szurot tennek aminek a phone vegebe menne a telefon az ADSL vegebe az uj Router, ez se oldana meg hogy csak az uj Rouetert kelljen hasznalnom?

Udv :R

(#71056) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71055) üzenetére

A splitter csak a xDSL és analóg telefont választja szét de mivel neked VoIP van így felesleges ilyet használnod.
Pontosan milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71057) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71056) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

A szolgaltato altal adott modem router tipusa: ZTE ZXV10 H201L Annex B (ISDN)

Az uj modem- routerem pedig NetGear AC-2600 X4S Nighthawk (D7800)

Elviekben mukodni kellene az uj routeremmel a netnek ha az ADSL kabelt kozvetlenul csatlakoztatom az uj Netgear VDSL/ADSL portjara? Csak nem lenne telefon?

Teljesen kezdo vagyok a temaban ha vmit rosszul fogalmazok, elnezeseteket kerem! :R

(#71058) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71057) üzenetére

Elvileg működnie kellene de a VoIP bekavarhat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71059) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71058) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

az ISP kabel vegen van egy dobozka, fogalmam sincs mi celt szolgal, ennek a kimenetere van csatlakoztatva a gyari modem router egy telefonkabellel mindket vegen RJ-11 csatlakozoval. Az a baj az uj router egyaltalan nem erzekeli az internet vonalat ha az ADSL portjaba dugom ezt a kabelt. :((

(#71060) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71059) üzenetére

Hogyan néz ki az a dobozka?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71061) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71060) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

http://logout.hu/dl/upc/2015-03/11/130822_ysjxvxduonphj8gz_wp_20150311_23_42_05_pro_1.jpg

Mint itt a kepen a jobb oldalon is lathato! :F

(#71062) poli27 válasza taki01 (#71045) üzenetére


poli27
veterán

ez a hálózat, de neked hova kéne, ezt megint nem fejtetted ki...

(#71063) DrBeatport válasza poli27 (#71062) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Hali

Ebbol a dobozkabol egy kabel van beledugva a gyari Telekomos ZTE VOIP modem-router DSL portjara. A telefon keszulek pedig ezen router Phone portjara.

Van Egy Netgear D7800 modem routerem ADSL/VDSL porttal ha ezt a kabelt a regi modembol az uj modem ADSL bemenetere dugom es elinditom a telepitest hibakent az kapom nincs ADSL kabel csatlakoztatva a router ADSL portjahoz! Hasznalnom kellen egy ADSL szurot? :U

(#71064) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Mennyi megszokott az, hogy egy otthoni előfizetés átírása után eltüntetik a hozzá kapcsolódó t-online-os mail fiókokat? Mert most éppen ezt csinálta a 15 éves fiókommal az ügyintéző hülye picsa. Legalábbis a 1412-nél ezt mondták, hogy a fiókok elszálltak, mert nem állították/írták át őket amikor intéztem.
A szép a dologban, hogy már csak ez a 2 fiók volt érdemi súlyú a szerződés hosszabbításakor, mert amúgy a pokolba kívánom ezt a szemét céget.
Erre hivatkozva lehetne azonnali felmondást eszközölni?

(#71065) poli27


poli27
veterán

hogyan tudok a sagemcomra felrakatni a beta szoftvert,amiben sokminden javítva van? a telekom forumon sajna pont nem érhető el az emberke aki meg tudná oldani :S

(#71066) DJ. Ru$y válasza DrBeatport (#71063) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kellene használnod, de a VOIP-od nem fog működni az új HGW-vel. Csak rendesen kell konfigurálni az új eszközt, ahhoz, hogy az modemként is tudjon funkcionálni több beállítást is meg kell adni. Ebben max dchard tud segíteni, de nem javasolt az ilyen saját vásárlású modem-router (HGW) eszközök használata.

Egy egyszerű router-t kellett volna utánakötnöd, bár azt még mindig nem tudjuk, miért kell a másik eszköz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71067) dreko


dreko
aktív tag

Üdv

Az emailmigralok@telekom.hu email címre írtam 06.29-én, hogy kössék hozzá email címemet az MT ügyfélazonosítóhoz, mivel 07.15-én kikukázzák. Kértem visszajelzést, de nem kaptam a műveletről. Hol tudnék utánanézni, hogy elvégezték-e?

köszönöm

(#71068) wmati válasza dreko (#71067) üzenetére


wmati
addikt

Írj egy MT számot pm-be + hogy milyen mail címet szerettél volna hozzá kapcsolni.

(#71069) DrBeatport válasza DJ. Ru$y (#71066) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Szia!

Az uj HGW amit szeretnek hasznalni egy Netgear D7800 tipusu modem-router egyben, merfoldkovel jobb mint barmelyik telekom altal biztositott vacak.

Jelenleg egy ZTE markaju VOIP modem- router uzemel.

A kerdesem a kovetkezo lenne:

Ha ADSL szurot hasznalok az ISP kabel vegen akkor se fog mukodni a telefon?

Jelenleg ha az ADSL kabelt bedugom az uj modembe nem ismeri fel a vonalat! :((

(#71070) dreko válasza wmati (#71068) üzenetére


dreko
aktív tag

:R

(#71071) dchard válasza DrBeatport (#71069) üzenetére


dchard
veterán

Tehát:

Saját eszközzel az IP telefon biztosan, az IPTV jó eséllyel nem fog működni.

Mivel VDSL2-n nincs analóg hangszolgáltatás, így a telefon úgy sem fog működni, ennek megfelelően a szűrő teljesen elhagyható. Ha a kapcsolat ADSL2+, akkor van némi esély az analóg telefonra,

Az új eszközt természetesen be kell állítani, hogy az internet kapcsolat működjön. Ehhez a PPPoE felhasználói neven és jelszón túl szükség lesz a PTM (VDSL2 esetén), vagy ATM (ADSL/ADSL2+ esetén) beállítására is, addig nem fog működni semmi amíg ezt nem teszed meg.

A saját eszköz használatával nincs semmi probléma, de tudomásul kell venni, hogy bizonyos szolgáltatásokat így nem tudsz igénybe venni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71072) DrBeatport válasza dchard (#71071) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Hello

Koszi a valaszt, de az uj HGW az ADSL kabelt se ismeri fel ha annak ADSL portjara csatlakoztatom. Ez miert van?

(#71073) SlayR


SlayR
senior tag

Gondoltam ez talán alkalmas hely, hogy meséljek egy kisebb sztorit...és óvatosságra intsek mindenkit akit talán érint.
Mai napon tettem látogatást a Telekom ügyfélszolgálaton azügyben, hogy a tegnapi nap folyamán szokásosan, ahogy minden hónapban szerettem volna online befizetni "Otthoni" számlámat, de többszöri próbálkozásra is "Érvénytelen kártya adatok" hibával vissza lett dobva a próbálkozásom. Mai napon sem ment a dolog így fel lett hívva a bank ügyfélszolgálata ahol közölték, hogy márpedig a tegnapi késő délután folyamán 3x 15ezres össze lett átutalva Telekomos mobil feltöltő címen. Az ügyfélszolgálaton annyit mondtak átadták pestre az illetékeseknek az ügyet így majd értesítenek. De gondoltam ez alkalmas arra, hogy óvatosságra intsek sokakat, hogy úgy néz ki nem csak ijesztgetős csalós témák mennek mostanság, és ha hasonlót tapasztal rögtön értesítse a szolgáltatót! (jelzem senkinek sehova nem voltak semmilyen adatok kiadva így teljesen értetlenül állok a dolog előtt)

[ Szerkesztve ]

(#71074) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71072) üzenetére

Ne Quick Setup-pal állítsd be, hanem szépen manuálisan mindent. Korábban is gondolhattam volna erre :W

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71075) dchard válasza DrBeatport (#71072) üzenetére


dchard
veterán

Olyan nincs, hogy a kábelt nem ismeri fel. Olyan viszont van, hogy ha mondjuk ADSL a szolgáltatás, akkor lehetséges hogy a Netgear router amit vettél Annex A rendszerű, míg a Telekom hálózata Annex B rendszerű.

Ezt úgy tudod kideríteni, hogy bedugod a kábelt az új eszközbe, bejelentkezel a webes felületére és megnézed az információs fülön (a részletesen!), hogy a DSL kapcsolat felépült-e és ha igen milyen sebességgel. Ha az ATM beállítások szarok ettől még nem lesz internet, de legalább az kiderül, hogy az eszköz kompatibilis-e a hálózattal.

A tanulság: előbb kérdezünk és utána vásárolunk. Főleg ha jól láthatóan nem értünk hozzá.

MOD:

most nézem hogy a Netgear hivatalos álláspontja szerint a D7800 nem támogatja az Annex B-t, tehát jó eséllyel szar eszközt vettél:

https://community.netgear.com/t5/DSL-Modems-Routers/D7800-prepurchase-annex-a-annex-b/td-p/983996

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71076) Gubek-Einste válasza dchard (#71075) üzenetére

Erre is gondolhattam volna :W :W

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71077) Pokesz007 válasza btz (#70986) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Sikerült megoldani. Frissítettem a hálókártya drivert. 1024kB/s Jön az adat lefele+IP TV be van kapcsolva.

ui: Azóta se jött ki még egyszer a T-home. Csend van.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#71078) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#71076) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én viszont gondoltam is rá, de feltételeztem, hogy aki ilyen eszköz vásárlására adja a fejét kicsit utánanéz a dolgoknak, és nem a levegőbe szórja a pénzét.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71079) taki01 válasza poli27 (#71062) üzenetére


taki01
őstag

Bocsi az tényleg kimaradt. Link

[ Szerkesztve ]

(#71080) DrBeatport válasza dchard (#71075) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Tehat azert nem ismeri fel az ADSL kabelt mert nem tamogatja a Telekomos Annex B halozatot? A kapcsolat csak akkor epul fel ha a gyari Telekomos ZTE modemhez egy ethernat kabellel csatlakoztatom WAN porton keresztul. :W

(#71081) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#71078) üzenetére

Nem legyél ebben olyan biztos :(
A router ajánlos topikban volt aki tanácsot kért, hogy jó lesz-e neki optikai net mellé egy modem-router kombo eszköz mert akkor olcsóbb volt mint a sima router-es verzió.

#71080 DrBeatport
Tehat azert nem ismeri fel az ADSL kabelt mert nem tamogatja a Telekomos Annex B halozatot?
Igen

A kapcsolat csak akkor epul fel ha a gyari Telekomos ZTE modemhez egy ethernat kabellel csatlakoztatom WAN porton keresztul.
A VoIP miatt amúgy is kellene a ZTE, tedd át PPPoE Passthrough módba és használd normál router-ként.
Esetleg azt még megnézheted, hogy van-e hozzá olyan firmware amivel B-sé tehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71082) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71081) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

A Netgear webes telepitojet probalgatva:

A rendszer PPPoE DSL internetkapcsolatot azonosított, keri az ISP altal megadott username / passwordot.

Ilyet elotte meg nem csinalt. :D

[ Szerkesztve ]

(#71083) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71082) üzenetére

Akkor most megy vagy sem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71084) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71083) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Jelenleg a Netgear beallitasai:

MAC-cím B0:7F:B9:3F:DA:60
IP-cím 192.168.1.1
Csatlakozás DHCP
IP alhálózati maszk 255.255.255.0
Domain név kiszolgáló 192.168.1.254

Útválasztó adatai
Hardver verzió D7800
Készülékszoftver-verzió V1.0.0.48
GUI-nyelv verzió V1.0.0.246
Működési mód Router
LAN port
MAC-cím B0:7F:B9:3F:DA:5F
IP-cím 192.168.0.1
DHCP kiszolgáló Be

A Netgear Ethernet kabellel van osszekotve a ZTE-vel.

(#71085) upc8823 válasza DrBeatport (#71084) üzenetére


upc8823
tag

DLINK 360R szürke / fekete modem+ router volna jó a vonalra

modem adat
ADSL2+ modem
Hardware: C3
Firmware: 3.5.4.0

router adat TP-LINK TL-WR1043ND V3
LAN portok száma 4 port
LAN sebesség 10/100/1000 Mbit/s

WAN portok száma 1 port
WAN sebesség 10/100/1000 Mbit/s
Wi-Fi sebesség 450 Mbit/s

Működési frekvencia 2,4 GHz
Antennák száma 3
Vezeték nélküli szabványok
802.11b
802.11g
802.11n

[ Szerkesztve ]

(#71086) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Bekötötték ma az optikai XXL-t. Köszönöm a segítséget, sikerült a kapott "routert" modemként használni :)

Üdv.

(#71087) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71084) üzenetére

LAN vagy WAN portba megy a ZTE-ből kábel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71088) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Ma bekötötték a XXL csomagot (kábel).Sagemcom F@st 3686 modemmel,volt egy kis kínlódás a transmission beállítással,gondoltam leírom más ne sz... vele.Port átirányításokat meg kell csinálni a kábelmodemben,aztán a synology nasban:vezérlőpult-hálózat-általános- DNS kiszolgáló manuális konfigurálása pipa be-Preferált DNS kiszolgálónál az ip cím legyen:8.8.8.8 És innen kezdve működik.
Sziasztok

(#71089) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71087) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Szia.

A ZTE LAN Portjabol megy a NetGear WAN portjaba.

Megjegyzes: A ZTE-nek nincs WAN portja csak 4 LAN, Phone, DSL. :R

(#71090) Gubek-Einste válasza DrBeatport (#71089) üzenetére

Úgy gondoltam, hogy a ZTE LAN portjából a Netgear WAN vagy LAN portjába meg a kábel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71091) DrBeatport válasza Gubek-Einste (#71090) üzenetére


DrBeatport
csendes újonc

Amint feljebb is irtam igen ugy megy az ethernet kabel. :K

(#71092) poli27


poli27
veterán

Tudunk valamit az ipv6 ról esetleg? Szégyen amúgy hogy a 2 legnagyobb hazai szolgáltató ennyire leszarja ezt a témát ....

(#71093) DJ. Ru$y válasza poli27 (#71092) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Dehogy szarják le, ezért NAT-olnak DSL-en, hogy ne kelljen egyelőre erőltetni. :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71094) anadroid válasza poli27 (#71092) üzenetére


anadroid
senior tag

Az 1 legnagyobbnál már megy, egyelőre tesztelőknél.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#71095) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Sagem F@ST3686 esetében mit kell állítanom/engedélyeznem, ha WAN-on keresztül rá akarok kötni egy TP-Link routert? (mac alapján hozzá akarok rendelni állandóra egy-egy IP címet a HTPC-hez, és a NAS-hoz, amit sajnos a Sagem-mal nem tudok megtenni, mert áramszünet, stb után állandóan eldobja)

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#71096) dptrsk válasza Gabesz26 (#71095) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

HTPC és NAS beállításaiban static IPt beállítani könyebb szerintem.
Szerintem alap üzemmódban nem lehet rákötni routert, csak, ha a HGWt Bridge módba rakatod(csak akkor lehet ha nincs IPTVd).

(#71097) DJ. Ru$y válasza Gabesz26 (#71095) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

pietrasko-t kiegészíteném annyival, hogy vagy DMZ-be teszed a saját routered és minden forgalmat ráengedsz. Máskülönben marad a visz IP az eszközökben, HTPC-ben és NAS-ban is lehet fix IP-t állítani ez biztos. (Nekem is úgy van, annyi, hogy, ha van DHCP, akkor a DHCP tartományon kívülre tedd a fix IP-ket.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#71098) tibibi


tibibi
őstag

Lecserélték a speedport modemet egy zte-re ,mert szétcseszte csütörtökön egy durva villám .Ma egyre többször szakadt meg a net korlátozott kapcsolat hibával, majd pár perc múlva helyre áll. Idáig ilyen hiba nem volt mi lehet a gond?
Speedport Entry 2i
Device Serial No. 268EG8JG1X06009
Hardware Version V1.0.1
Software Version V1.0.0_HU_T1P12
Boot Version V1.0.1

Moduláció típusa VDSL2
Tényleges sebesség (Fel / Le) 1279/24312 kbps
Elérhető Rate (Fel / Le) 2784/31911 kbps
Zajhatára (Fel / Le) 10,2 / 6,6 dB
Vonal Csillapítás (Fel / Le) 52,4 / 24,8 dB
Kimenő teljesítmény (Fel / Le) 6,3 / 14,5 dBm
Adatútvonaltesztek (Fel / Le) Interleaved / Interleaved
Interleave Mélység (Fel / Le) 17/781
Átlapolja Delay (Fel / Le) 5/8 ms
INP (Fel / Le) 2 / 3,5 szimbólumok
Profil 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC hibák (Fel / Le) 0/0
FEC hibák (Fel / Le) 0/9660

[ Szerkesztve ]

(#71099) ANDROID??? válasza tibibi (#71098) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az egyik zte, nekem is ezt csinálta, csere lett. Próbáld meg resetelni..

[ Szerkesztve ]

(#71100) tibibi válasza ANDROID??? (#71099) üzenetére


tibibi
őstag

Próbáltam ugyan az a hiba :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.