Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) bakabacsi


bakabacsi
csendes tag

Kedves Hozzászólók!

Két napja vezetékes telefon-migrációt hajtottak nálunk
végre, tehát jelenleg voip szolgáltatást veszünk igénybe.
Thomson speedtouch homegateway üzemel, melyet a migrációhoz
frissíteni kellett. Az internetkapcsolat, valamint a voipra
migrált telefon működik, viszont az IPTV szolgáltatás az
alábbi módon:
Bármelyik csatorna 20mp után kimerevedik. Utána lehet
további csatornákra kapcsolni, ám a jelenség megismétlődik.
Így a TV nézés használhatatlan. Újraindítottam a
settopboxot, a routert, az eredményen ez azonban nem
változtatott.

Aznap 21.30-kor kapcsoltam (volna) be a settopboxot, ám az
össze csatornára az volt a "válasz" hogy nincs információ.
Kizárólag a videotéka, illetve a rögzített műsorok voltak
elérhetőek. Gondoltam újraindítom az STB-t. A szokásos
indítási procedúrától eltérően a regisztrációs folyamat
vette kezdetét. Itt a szerződésen feltüntetett regisztrációs
számot kellene megadnom, amiről sajnálatos módon fogalmam
sincs, ugyanis régi IPTV előfizető vagyok, most kaptam új
szerződést a telefonmigráció miatt, viszont régi szerződésem
IPTV-re nincsen.

A 1412-es telefonszám hívását 60 perc után feladtam. A webes
felület a belépés utan azt közli, hogy nekem semmilyen
szolgáltatás nem áll rendelkezésemre.

Egyébként nem tudom, miért kell ezt most újra elvégeznem.
Eddig, a bevezetéskor, illetve kétszer volt STB csere,
mindig a kiérkező munkatársuk munkalapján volt ez a számsor,
mi erről másolatot nem kaptunk.

Szóval, miután az IPTV-s regisztrációs számsorozat nem
került beírásra a STB-n, a készülék rendszeresen újraindult.
Ezt elkerülendő éjszakára kikapcsoltam. Reggel a
bekapcsolást követően eltelt kb. 10 perc, mire a "Nincs
kapcsolat" felirat fut a STB kijelzőjén, a TV képernyőjén
pedig egy piros X látható.

Tehát alig több mint 12 óra alatt (miután elment a szerelő)
a készülék önmagába fordult és mivel nem tudom hogyan tudnám
a T-Homemal felvenni a kapcsolatot, nem tudom mitől javulna meg
hirtelen.

Ami változott:

1. A router firmware-e frissítve lett
2. VOIP szolgáltatást is igénybe veszek.

Talán a routeren a QoS teljesen a VOIP szolgáltatásnak adja
a sávszélességet?

Tény, a STB teljesen elvesztette a kapcsolatot a
külvilággal. Kábelezésben nem történt változás.

Valakinek valami Ötlete?

Köszi,
baka

(#2102) petne válasza bakabacsi (#2101) üzenetére


petne
őstag

Be kell jelenteni hibára az ügyfélszolgálatra, hogy nézzék meg, hogy mi okozza a gondot.

(#2103) b1848tomi


b1848tomi
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap lecserélték nálam a régi Speedtouch routert Pirelli típusúra. Az alapszolgáltatások (net, tv, voip) jól működnek rajta, azonban ha a portforwardot (virtual servers), vagy a dyndns-t próbálom beállítani sokszor lefagy a router és nem enged hozzáférni a menüjéhez és netet sem ad, csak fix ip-címre állított pc-ről tudok csatlakozni a routerhez, majd gyári beállításokra visszaállítani. Amikor viszont valamilyen csoda folytán elfogadja a dydns beállításokat nem frissíti az ip címet és a logjában sem látszik semmilyen hibaüzenet vagy a dydns-sel kapcsolatos adatforgalomra utaló jel.
A portforward-dal kapcsolatosan a beállításoknál szerepel egy "public ip adress" nevű mező, ide nem tudom mit írjak, de üresen hagyni nem engedi.

Ha valaki már találkozott hasonlóval, vagy bármilyen (pl.: beállítások, portok, stb) tanáccsal szolgálna, nagyon szívesen fogadnám!

Köszönöm!

(#2104) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Üdvözletem!

A net és telefon "költöztetése" mennyi időt vesz gyakorlatban idénybe? Mert ügye nekem 2 hetet mondtak, ami a tegnapi nap folyamán telt le.

(ügye azért tisztában vagyunk vele, hogy ez mennyi idő lenne? :U )

(#2105) petne válasza juliabrilke (#2104) üzenetére


petne
őstag

Ha úgy emlékszem 60 nap maximum szerződésileg... de kérdezz rá telefonon, hogy mizújs.

(#2106) juliabrilke válasza petne (#2105) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez ok, de addig ügye nem küldik a szép kis csekkeket, mert nagyon morci leszek! :U
Jelen esetben nem szolgáltatnak nekem semmit, tehát pénzt se kellene várni a "szolgáltatásért"... :U

[ Szerkesztve ]

(#2107) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Most is elég rendesen akadozik a net

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2108) ForRedGlory válasza downnola92 (#2077) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Attól függ milyen az a csomag
Mert ha t-home dupla mondjuk országos vagy helyi kedvezménnyel, akkor nem tudsz...

(#2109) ForRedGlory válasza juliabrilke (#2106) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha kérted a szüneteltetést az áthelyezés alatt, akkor nem megy számla... különben igen... :U

(#2110) Idorkai


Idorkai
csendes tag

na ha már ilyen tpoicba keveredtem, akkor írok... :) A véleményemet inkébb nem írom le. Én arra lennék kíváncsi, hogy a modemre miért lehet CSAK 2 gépet és CSAK 2 TV-t kötni? mert most kb úgy néz ki a szitu, hogy a TV-zni akarok akkor net kihúz. Ha netezni, a TV kihúz... És már unom mert vagy 3 szobával arréb van a modem... most akkor a T-com-nál nem is lehet hálozatot csinálni? Valahogy multkor összerakták egy routerrel, de úgy meg vagy van netem, vagy nincs... Hiába van beduga... Ilyenkot mi a fene van? Vki HELP!!

Minden út kómába vezet...

(#2111) Csizi12 válasza b1848tomi (#2103) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Nekem pontosan ugyanez a problémám a Pirelli eszközzel, de sajnos megoldást én sem találtam még rá. Elvileg a Public IP address az a gateway IP címe kell legyen, tehát a 192.168.1.254, mert elfogadja. Viszont ezt beállítva sem működik a Port Forwarding, pedig nekem is jó lenne. Szerintem direkt van letiltva ez a port nyitási dolog, hogy a derék júzer ne növelje a biztonsági kockázatokat, de ez csak az én véleményem.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#2112) petne válasza Idorkai (#2110) üzenetére


petne
őstag

Jelenleg is zajlanak a HGW-k szoftverjének frissítése, ha már nálad letöltődött az új, akkor már nincsen ilyen megkötés, tehát az eszközket akárhova csatlakoztathatod és akármilyen kombinációban.

(#2113) Core2duo6600 válasza Idorkai (#2110) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Routert probléma nélkül be tudsz kötni.
Ekkor a roterben a kapcsolatot úgy kell beállítani, hogy automatic - dhcp vagy dynamic ip vagy valami ilyesmire.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2114) darkybandi


darkybandi
csendes tag

Helló ,mindenkinek!!! A segítségetek kellene-

Egy jó ismerősömet csőbe húzták egy fórumon, már fel sem mer jönni a netre.Belevezették egy csúnya enyén politikai vitába, és fel is jelentették a rendőrségen .A kérdés az, hogy egy bármilyen oldal kiadja e a fórum üzenetek IP jeit, és internetszolgáltatók kiadják e az IP cím után az előfizedtő adatait a zsaruknak vagy sem?? Én nem tudom a választ, szerencsére ilyen még nem történt velem .Thx, God.Kérlek titeket segítsetek a barátomon..Köszönöm előre is

(#2115) ForRedGlory válasza darkybandi (#2114) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szerintem simán kiadják, de ez csak egy vélemény.

(#2116) MJ12


MJ12
csendes tag

Az lenne a problémám... hogy: Megrendeltem a 8 mbitet, a régi modemmel ment is, de kaptam az új routert, ezt a széles fehér Pirelli-t és a sebesség, amit tapasztalok vele 4mbit, a régi modemmel 7,4 mbitet is elértem, de a router jobban jönne mert 1-2 hó és egy másik géphez is kell net majd, de jelenleg csak 1 gépre van csatlakoztatva, és 4 mbitet érek el 8 helyett... hogy oldhatom meg

(#2117) Csizi12 válasza MJ12 (#2116) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Elképzelhető, hogy a beszereléskor nem állították be az új 8-as profilt. Nálam a szerelő egy órát telefonálgatott, méregetett, mire megjött a rendes 8 Mbit, addig nekem is kb. csak 4 volt meg. Azt mondta a DSL Solo miatt a központban más profilt kell a vonalra ráhúzni, mint a régi 8 Mbit-nél, de ez nem mindig sikerül zökkenőmentesen, ezért méregetett a T-Com tesztszerverén egy csomót, míg a kollégái a központból állítgatták a vonalamat Aztán egyszercsak sikerült nekik. Javaslom tégy egy hibabejelentést, mert ezt a hibát a központból orvosolni tudják..

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#2118) petne válasza darkybandi (#2114) üzenetére


petne
őstag

A megfelelő hatóságnak természetesen kiadják...

(#2119) MJ12


MJ12
csendes tag

Az úy volt hogy, megrendeltük 14-ikén, 16odikán ment 8mbittel és szóltak hogy 29-edikén jönnek routerrel, megy is minden,csak a sebesség felezödött meg,illetve a feltöltés negyedannyi lett

[ Szerkesztve ]

(#2120) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Múlt hét csütörtökön bekötötték a vonalat és ma jött meg a modem. Tök jól műxik a netem :DD .

(#2121) Csizi12 válasza MJ12 (#2119) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Pedig ez tipikusan az a hiba, amit én is írtam. Egyet viszont megpróbálhatnál, hátha segít. Lépj be a Pirelli szoftverébe: böngészőben 192.168.1.54-et beírod címnek. User 3play, pass: 3play. A tools menüpontban válaszd a Restore Router to Factory Defaults-ot. Ezzel a router visszaáll a gyári értékeire. Ha újraindult, be kell újra állítanod a WAN menüpontban az internet usernevedet és password-ödet. Save settings után újraindul az egység és elképzelhető, hogy meglesz a sebességed teljesen. Nálam hétvégén, valami oknál fogva leesett a sebességem 5 Mbit/128 kbit-re, és ez segített csak rajta.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#2122) MJ12


MJ12
csendes tag

nem működik, maradt a 4 mbit

(#2123) KrAt


KrAt
veterán

Küldtem privit :)

(#2124) juliabrilke válasza ForRedGlory (#2109) üzenetére


juliabrilke
addikt

Megnézem a szerződési feltételeket, hogy hány nap alatt kell(ene) átkötniük.
Gyakorlatban az a kellemetlen, hogy nem több az egész 30 percnél. :W

(#2125) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nocsak! ÁSZF megmondja a helyes megoldást:

"Amennyiben a Szolgáltató az igénynek műszaki lehetőség hiányában nem tud 30
napon belül eleget tenni
, a teljesítés időpontjáról év, negyedév megjelöléssel köteles az
áthelyezési igény beérkezésétől számított 15 napon belül tájékoztatást adni. Az
Előfizető választhat, hogy áthelyezési igényét továbbra is fenntartja-e, vagy
megszüntetheti előfizetői jogviszonyát. Amennyiben az Előfizető az áthelyezési
igényét továbbra is fenntartja, az előfizetői hozzáférési pont megszüntetésétől az
áthelyezés teljesítéséig az előfizetői jogviszony szünetel. A Szolgáltató a fent
meghatározott határidő be nem tartása esetén kötbért köteles fizetni, melynek összege
minden késedelmes nap után az áthelyezés díjának egyharmada. A kötbér összegét az
áthelyezés díját tartalmazó számlán kell jóváírnia a Szolgáltatónak.
Ha az Előfizető a jogviszonyát megszünteti, és ezt követően a volt előfizetőtől újabb
igénybejelentés érkezik, azt a Szolgáltató új igénynek tekinti, és az előfizetői
jogviszony létrejöttére vonatkozó szabályok szerint jár el.
Az Előfizető az áthelyezési igényét telefonon, és a Szolgáltató által rendszeresített
megrendelőlapon adhatja be.
Amennyiben a Szolgáltató az áthelyezési kérést 30 napon belül teljesíteni tudja, a
Szolgáltató a szerződés módosítását 15 napon belül írásban visszaigazolja az
Előfizetőnek A szerződésmódosítás a szolgáltatás áthelyezésének időpontjában lép
hatályba."

A gond az, hogy azt se mondta még nekem senki, hogy bakk! Az eltelt napok száma lassan kettővel kezdődik már. :DDD

(#2126) MJ12


MJ12
csendes tag

amúgy a Helyi kapcsolat azt írja nálam hogy Csatlakoztatva, Megosztott de nincs senki se csatlakozva a routerre,
Az nem baj ha az Online gomb gyorsan villog állandóan?2-t írnak a könyben mellé:
Világít: PPPoE kapcsolat létrejött
Nem világít: PPPoE kapcsolat sikertelen azonosítás miatt nem jött létre
nem íírják mi van ha állandoan villog

(#2127) juliabrilke válasza petne (#2105) üzenetére


juliabrilke
addikt

Látom, hogy te is Fehérvári vagy! Esetleg valamit nem tudsz tenni az ügy előrehaladása érdekében? :B

(#2128) petne válasza juliabrilke (#2127) üzenetére


petne
őstag

Telefonos ügyfélszolgálaton kellene rákérdezni, hogy hol tart az ügy...

(#2129) juliabrilke válasza petne (#2128) üzenetére


juliabrilke
addikt

"Folyamatban van... Majd keresnek..." Ezzel sajnos nem sokat tudok kezdeni. :(

Egyébként megigértem magamnak, hogy minden nap fel hívom őket. ;]

(#2130) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

2 Mbites netem van tegnap óta és így néz ki:

Sztem elég jó. :))

[ Szerkesztve ]

(#2131) Dedkov76


Dedkov76
tag

Hy!
Következő a kérdésem:ha a T-online csak 2megás dsl netet tud nekem garantálni sebességben akkor más szolgáltató tud-e többet kihozni a vonalból?

"miért vagytok gyengék?"

(#2132) T-online válasza Dedkov76 (#2131) üzenetére


T-online
tag

A vonal ugyan az így ha ADSL-ről van szó, akkor sebesség tekintetében mindegy, hogy kinél fizetsz elő, nagyobb sebességet nem fogsz tudni elérni más szolgáltatóval sem.

Mivel most csak 2 és 8Mbit-es net van így esetleg az lehet elképzelhető, hogy 4Mbit-et bír a vonalad, azt megpróbálhatod, ha nincs már hűséged, de ha nem fog menni csak 1-2Mbit-el akkor valószínűleg nem fogsz tudni semmit csinálni.

T-Home TV - Ne csak nézz, tévézz! (www.t-hometv.hu) - megújultunk

(#2133) Dedkov76 válasza T-online (#2132) üzenetére


Dedkov76
tag

Nagyon köszönöm a választ.Egyébként előzmény a 2099 postban.Igazán a vicces az,hogy egyre gyengül a történet........

[ Szerkesztve ]

"miért vagytok gyengék?"

(#2134) zanshin


zanshin
csendes tag

Üdv, nekem az a problémám hogy több mint 30 napja rendeltem meg a THome TV (Koktél csomag... emiatt szeretném igazán ezt...) + 8 mega + DSL telefon szolgáltatást. Amikor rendeltem TéPontban, lecsekkolták hogy rendben 8Mega meg IPTV mehet szal nincs gond. Eltelt 3 hét felhívtuk őket (Barátném nevére kértük)... mondták hogy már a számlázást csinálják, nemértik miért nem volt a szerelő de még a héten kimegy. Aztán eltelt a hét, lejárt a 30 nap. Felhívtuk újra hogy most mi a szitu? Egy fickó vette fel egy 5 perces keresgélésd után mondta is hogy van egy kis gond mert IP-TV nem megy. Viszont valszeg meg tudják oldani, csak még 30 napot kérnek, ha viszont nem akkor is kérem -e a cuccot. Namost igazából pont a TV miatt szeretném a dolgot, mert konkrétan a Koktél csomag érdekel, abból is csak egy azaz egy szál mixcsomag. A Net viszont kell a 8 mega (vagy ami jön... ), mert ugye megszoktam (Szintén T-Onlány ADSL volt költözés előtt). Nameg annak idején Mivel Anyám Megboldogul Matáv rabszolga volt, még a vízözön előtt a CS_SZ_DK Szereld Magad ADSL óccsóértgyors verziót köttettem be, és jó tapasztalataim voltak. Most a 20. kerületben lakom, a Vízisport utcában.... ha jól sejtem hogy hol a DSLAM akkor még gyalogosan is kb 800 méterre vagyok tőle (légvonalban meg jóval kevesebb, és nem kizárt hogy 1 km en belül van egy másik is....), így a távolság nem lehet gond. Nem szeretnék UPC -t de már nem fest olyan csodásan a helyzet. A fő bánatom az hogy legalább mondhatták volna h Öreg nem megy, és nem is biztos hogy fog. Akkor legalábbb tudom hogy mi van. :((( Kérdés a bennfentesekhez: mi lehet a gond? Vagy ami fontosabb szerintetek van esély rá hogy megoldják, várjak még? Szerencsére már nem kell otthonról dolgoznom így nem égető szükség de egy hónap az egy hónap...
Előre is köszönöm ha megtudtok valamit, ha meg nem akkor a jószándékot.

(#2135) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Azért ide irok mert nem látom hogy lenne ilyen általános internet topic. Szóval az lenne a kérdésem hogyaz másnál is igy van e azaz tök általános e hogy mikor elkezdek valamit tölteni akkor az elején pár ,másodpercig 5megabittel tölt majd pár másodperc után visszalassul a reális értékekre. Regionális kábelnetem van 2MB/128kb. Szóval az lenne a kérdésem hogy hogy más netnél is igy van ez a dolog vagy meg lhetne buherálni a netet hogy gyorsabb legyen?

(#2136) Thulcandra válasza Baga1983 (#2135) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Kell egy-két másodperc minden programnak míg megállapítja a pontos sebességet...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2137) zanshin


zanshin
csendes tag

Ráeszmélve hogy van loginom, így Kínomat beheggesztettem a PoliFórumba is... :F

(#2138) ladlac


ladlac
tag

Helló!

Valaki vette már igénybe a T-Online DSL-Solo szolgáltatását?

Havi 5000 Ft-ot fizetünk kb. a vezetékes telefonért, ami csak a net miatt van meg, szinte nem is használjuk. Régen lejárt már a hűségideje. Emellett van egy 1 megás, korlátlan net, szintén 5-6 ezer forint körül, szintén lejárt hűségidővel. Szóval összességében 10-11 ezer forintra jön ki havonta a dolog. Viszont pár hete láttam T-online-ék oldalán, hogy lejárt hűségidejű előfizetőknek van DSL-Solo Medium csomagjuk ca. 8000 Ft-ért. Ha jól értelmezem, akkor így nem lesz több telefonszámla, a neté lesz magasabb, viszont így is 2-3 ezer forinttal olcsóbban jövünk ki havonta, ráadásul 8-szor gyorsabb lesz a netem.

Kérdés: Ennek a megrendelése is lehetséges egy kinyomtatott, kitöltött és elfaxolt csomagmódosító nyilatkozattal? És ezután mennyi idő, amíg megtörténik a váltás? Vagy majd észreveszem, hogy nem megy a vezetésekes telefon, és gyorsabb lett a netem? :)

Szóval megköszönném, ha valaki, aki már váltott ilyen csomagra, írna a dologról pár mondatot. :R

(#2139) petne válasza ladlac (#2138) üzenetére


petne
őstag

Lehetséges, de elég, ha telefonálsz és elmondod, hogy mit szeretnél. :) A váltás akkor történik, amikor felhív a szerelő és kimegy és kivisz egy HGW-t, amivel megy a dsl telefon és a net.

(#2140) Csizi12 válasza ladlac (#2138) üzenetére


Csizi12
csendes tag

Nekem DSL Solo Medium-om van (8 megás net + VOIP telefon) 8.390-ért. Nivel sokat nem telefonálok nekem kijön 9-ből maximum. Lassabb nettel értelemszerűen még olcsóbb csomagot tudsz igénybe venni. Anyagilag megéri, hogy mikor lesz meg az átállásod, azt valószínűleg csak az égiek tudják (lehet gyors, de lehet lassú is az ügyintézés). Solo-hoz mindenképp lesz modem csere, tehát szerelő kell hozzá.

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#2141) lymmz válasza Baga1983 (#2135) üzenetére


lymmz
csendes tag

Gondolom bongeszoprogrambol toltessz. Ott ez azert van, mert a Windows akkor kezdi el a letoltest amikor rakattintassz, szoval amig kivalasztod, hogy hova toltse le addig mar megy a letoltes, igy a leokezas utan mar lejott x kb, melyet ugy fog erzelni mintha abbol a pillanattol kezdve kezdted volna el a letoltest.

A neted ugy tudod gyorsabba tenni ha elofizetsz egy nagyobb csomagra.

http://www.tamasnaplo.hu

(#2142) ladlac


ladlac
tag

Értem, köszönöm.

Mellesleg ilyenkor hogyan megy a számlázás? Mondjuk ha a héten megrendelem, jövő héten jön(ne) a szerelő, akkor (jövő hónap elején) kiküldik majd a mostani előfizetési díjat (telefon+net) ÉS még a Solo-ét is?

Az új modemről mit kell tudni? Vagy nem veszek majd észre semmi különbséget, ugyan úgy meg tudom majd osztani a netet, mint eddig?

Szerk.: jah, és ezt a telefon dolgot ugye nem fontos igénybe venni? Mert azon tényleg csak telemarketingesek hívnak. :) Azért meg teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#2143) petne válasza ladlac (#2142) üzenetére


petne
őstag

Kiviszi a szerelő a HGW-t, majd ha minden rendben Ő visszajelez és a rendszer onnantól kezdve kezdi számlázni a Solot. Persze korigálja a már kifizetett szolgáltatásokat a hónap végén, mivel ugyebár előre fizetjük a szolgáltatásokat, illetve most kezd a cég átállni az utólagosra.

Az új modem valójában egy adsl modemmel egybekötött router, ami végzi ezentúl a tárcsázást például. Van több LAN kimenete is, illetve WLAN funkcióval is rendelkezik. Persze, ha Te a saját routered szeretnéd használni az is megoldható, csak simán utánakötöd LAN kábellel.

Persze, ha nem kéred a DSL telefont hozzá, akkor nem aktiválják. De mivel havidíjmentes így nincs jelentősége, ha megrendeled, legfeljebb kihúzod és ugyanúgy nem használod. Ez a Te döntésed.

(#2144) Makaveli


Makaveli
senior tag

Hát akkor elkezdem áriámat...

Azzal kezdődött az egész, hogy sikeresen bedőlt a család a mobilinternetes stickes megoldásnak, hogy 7,2Mbps-es net, húúú dejó. (Tudni kell, hogy szüleim nem valami nagy tudással rendelkeznek a számítógép terén. Én azért értek a programokhoz, meg tudok szólalni hardverrel is kapcsolatosan.) Szóval megvettük. És megjött egy hónap az 55 ezer forintos számla. OK, ezt elbírjuk, de le lesz cserélve. Mivel anno 9 ezerért vettük az ADSL-t (1Mbit) a T-Online-nál (akkor még axelero volt), ezért most 4000 vagy nem tudom mennyi a mostani, 2Mbit-es netünk, ADSL, korlátlan. Reméltem hogy jó lesz, nem lesz semmi gond vele. Nem is volt. Egy ideig. Aztán mostanában nagyon instabil. Mivel játszok neten (COD4) ezért nagyon idegesítő, hogy 15-20 percenként teljesen elszáll a net egy 30-50 mp-re. Néha annyira, hogy le is kapcsolódik. Mi lehet az oka?

IV. kerületben lakok.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#2145) petne válasza Makaveli (#2144) üzenetére


petne
őstag

Először meg kéne vizsgálni, hogy nem-e nálad van a probélma... pl. vírus vagy egyéb kértevő. Ha ott minden rendben, akkor jelentsd be hibára, hogy szakad és megvizsgálják.

(#2146) Bogyi007 válasza Csizi12 (#2017) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem Adsl Optimum csomagom volt és annak járt le a hűségnyilatkozata, 2 hete kötötték be a T-Home DSL Solo Happy csomagot és én is megkaptam a Pirelli digitális elosztót (1 hét alatt ki is hozták) és ma érkezett meg a T-Home IPTV-s cucc is s így fizetek most 8880 forintot majd összesen.

Az első benyomásaim nagyon jók. egyedül annyi van, hogy eddig a netem ment Wlan-on keresztül is, most nem, de usb kábellel összekötve a gépet az elosztóval minden oké.

Egyébként a netem 2 megás és Kelebián lakom, a net stabil a képpel sincsenek gondok, a tv-m hozzá egy Daewoo 100Hz-es és szerintem leveri a Digi Tv képét minőségileg.

Tervben van egy Lcd Tv is, ami az IPTV-hez lenne használva, olyan jó hozzá, ami 8000:1 kontrasztot tud, 550cd/négyzetméter fényerővel és 82 cm átmérős és 720p-t tud (Orion 32pt-s 32")?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2147) Bogyi007 válasza ladlac (#2138) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szinte ugyanezt csináltuk mi is. Kinéztem neten az akciót, (T-Home DSL Solo Happy csomag 2 megás sávszéllel korlátlan letöltés) majd rákérdezés egy T-pontban hogy mit kell vinni a megújításhoz (csak lakcímkari és személyi) majd ugyanide bebattyogás az okmányokkal szerződés aláírás, egy héttel később szerelő kijövetele és net használás.

Majd kb 1 héttel később IPTV megrendelés és így 8880 forintos csomaggá kibővítés és mai naptól ennek meglétének örülés. :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2148) pr0bi


pr0bi
senior tag

Kérdésem első sorban olyanokhoz szólna akiknek van tulajdonukba a T-Home által nyújtott voip (dsl) telefon szolgáltatás. Pár hete lett a rendszerbe bekötve itthon egy Pirelli ( fehér elöl középen t-home feliratos) home gateway elosztó, amin keresztül egy 2Mbites netet és ip telefont használok. A GW-be a fővonal megy be ami az egész házba szétosztja a telefonvonalat így nem kell közvetlen rácsatlakozni ( lehet ez a probléma ? ) . 1 telefon van a lakásba.
A problémám az , hogy minden egyes hívásról ( vezetékes ,mobil, másik ip telefon ) egy 5-10 perc eltelte után de valamikor ennyi idő se kell , a hang teljesen el kezd szaggatni olyan szinten hogy a beszélgetés teljesen érthetetlenné válik, mindegy hogy közben töltök e le vagy fel.
Ez normális jelenség hogy valami ennyire bezavarhatja a vonalat ? Nyilván van egy alap interferencia ami a normális telefonnál is van, de ez ilyen formában már szinte használhatatlannak tűnik. :F

[ Szerkesztve ]

(#2149) petne válasza pr0bi (#2148) üzenetére


petne
őstag

A DSL telefon esetén a fővonal a HGW-be megy, majd onnan megy hagyományos telefonkábellel a készülékhez.
Jelentsd be hibára... megnézik, hogy mi okozza ezt.

(#2150) MJ12 válasza Bogyi007 (#2146) üzenetére


MJ12
csendes tag

"egyedül annyi van, hogy eddig a netem ment Wlan-on keresztül is, most nem"

próbáld meg ezt, böngészö: http://192.168.1.254 jelszó/pass ugyanannak kell lennie: 3play loginolj Wireless és Enable,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.