Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) ForRedGlory válasza Cyberslider (#2945) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A telefonvonalad még hűségidős?

(#2952) petne válasza Oliverda (#2942) üzenetére


petne
őstag

Nem az volt a cél, hogy az Astrát nézd, hanem, hogy a T csatornákat... :)

Intek a gyártmány (a T-Kábel digitális szolgáltatásának HD boxának is ez a gyártója) és van rajta hdmi kimenet igen.

(#2953) petne válasza Cyberslider (#2945) üzenetére


petne
őstag

Ha tudsz még várni a váltással, akkor javaslom, mert nemsokára meg fogják oldani, hogy átmehessél mindenféle taktika nélkül... :K

(#2954) petne válasza balla07 (#2947) üzenetére


petne
őstag

Érthetetlen számomra, hogy még nem oldották ezt meg... biztos, hogy központi hiba miatt van ez, hisze említetted, hogy sok előfizetőnél hasonló a helyzet.

(#2955) Oliverda válasza petne (#2952) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, de biztos "nehéz" lett volna megcsinálni vagy bennehagyni ezt a lehetőséget is. :)

balla07: :DDD :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2956) balla07 válasza Oliverda (#2955) üzenetére


balla07
csendes tag

1-3. nap: :)
köv. hét: :(((
3. hét: - hülyének való nézés szenvedő alanyisága: ;]
jelen hét: tisztelgés a tehetetlenség Istene előtt, némi (öniróniával is) :C :DD :W :Y

(#2957) TayRol válasza ForRedGlory (#2943) üzenetére


TayRol
veterán

Szeva!

Nem mondom le inkabb, mert 30 napot mondtak a kiepitesre, inkabb megvarom, mig meglesz, aztan rendelem hozza. :)
Azt en tudhatom valahonnet, hogy van-e VDSL nalam?

(#2958) Róth válasza TayRol (#2957) üzenetére


Róth
aktív tag

A thome-on kiválasztod a vdsl csomagot, indítod a megrendelést, bejön az ellenőrzés az általad megadott telefonszám alapján, aztán lefagy a rendszer...

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#2959) TayRol válasza Róth (#2958) üzenetére


TayRol
veterán

:) Szombaton rendeltem meg a `sima` 2 megas adsl-t a 8880ft-os csomagban, szemelyesen. Tehat csak akkor fog kiderulni, hogy HD adas lehet-e nalam, ha eppen szerelik a cuccost majd, s megkerdem az egyik szakit...?

mod: telefonszamot nem is tudnek megadni, sosem volt meg semmi a lakasban. Meg kabelmentes.

mod2: ahogy rakeresgettem, nalunk a 15.kerben nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2960) petne válasza Róth (#2958) üzenetére


petne
őstag

A T-Home-on az előminősítés nem működik még, telefonon kellene megérdeklődni.

(#2961) Cyberslider válasza ForRedGlory (#2951) üzenetére


Cyberslider
őstag

A telefonvonal nem hűségidős (t-com!) Amugy a net se...Már lejárt.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2962) Cyberslider válasza petne (#2953) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ez komoly? Háát, akkor várok :D Mikorra várható kb, honnan az infó? Hát tényleg meg lehetne már oldani ezt a nevetséges dolgot. Először nem akartam elhinni..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2963) petne válasza Cyberslider (#2962) üzenetére


petne
őstag

Még elvileg ebben a hónapban... ;)

(#2964) Róth válasza petne (#2960) üzenetére


Róth
aktív tag

A T-home-on semmi nem működik. Most jut eszembe, hogy a 25 megás nem is biztos, hogy vdsl. Na mindegy.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#2965) petne válasza Róth (#2964) üzenetére


petne
őstag

De biztos, hogy az... :K

(#2966) Róth válasza petne (#2965) üzenetére


Róth
aktív tag

Na, most működik a megrendelés, de nálam ezt írja ki.
Nagyon gyerekcipőben járhat, mert Budaörsön lakom, kábé 200 méterre a dslam-től.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#2967) frájdéj


frájdéj
tag

Sziasztok!

December elsején bővítettem a mobilinternetes csomagom 5Gigásra és kértem a korlátlan opciot.
Nagyrészt FTP-röl szeretnék letölteni,kérdésem az lenne,hogy mit jelent hogy extrém letöltés?
Milyen szankciókra számíthatok,ha elérem?
A szerzödésben csak a p2p dolgokról van szó...

(#2968) Fucsi999


Fucsi999
csendes tag

Hello!
Egy tripla kedvezmény szolgáltatást szeretnék megrendelni a T-Comnál( Sat TV-DSL Classic MEdium meg Alap telefon). Szeretnék érdeklődni a net minőségéről tartja e állandóan a sebességet vagy ingadozik? Meg lehet e osztani routerrel a netet? És a SAT TV érdekelne legjobban hogy kinek miylen véleménye van róla. Azonkívül hogy a National Geographichoz azt írják hogy angol nyelvű de az egész országban minden más szolgáltatónál lehet magyarul fogni. Ez elírás vagy tényleg angol a NG?? Előre is köszönöm a segítséget!

(#2969) petne válasza frájdéj (#2967) üzenetére


petne
őstag

Nem vagyok nagy T-Mobile szakértő, de úgy tudom, hogy sebességkorlátozás történik, ha fájlmegosztó, egyéb, nagy mennyiségű adat továbbítására szolgáló alkalmazás használunk, amely révén az adatcsere közvetlenül a felhasználók között, a szervertől függetlenül zajlik.

(#2970) Cyberslider válasza Fucsi999 (#2968) üzenetére


Cyberslider
őstag

Tripla szolgáltatással kapcsolatban dsl telefon? Azt csak adsl solo mellé lehet kötni. Classichoz nem. Mivel a telefonvonal lemondásra kerül. Már ha át akarod váltani dsl-re. Persze maradhat a meglévő, de gondlom nem kell 2 előfizu.

A net minősége természetesen jó.
Ruterrel megosztható (hisz azt kapsz hozzá :D )
SAT TV jó, jobb mnit a digi. Tapasztalatok a sat.hu fórumán (T-home dth)
NGC magyar.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2971) petne válasza Fucsi999 (#2968) üzenetére


petne
őstag

A DSL tényleges sebesség legfőképpen a dslam központtól való távolság függvénye. Meg lehet osztani a netet routerrel, valamint az NGC SD természetesen magyar, a HD adása angol, mivel annak még nincs magyar hangja.

(#2972) petne válasza Cyberslider (#2970) üzenetére


petne
őstag

Nem írta, hogy dsl telefont szeretne... van Alap csomag analóg vonalnál is.

(#2973) frájdéj


frájdéj
tag

ezt értettem,de mégis melyik szervertöl függetlenül?:)
És ha a "T-online szervertöl" függöen töltök le ftp-röl?

[ Szerkesztve ]

(#2974) petne válasza frájdéj (#2973) üzenetére


petne
őstag

A P2P technológia lényege, hogy nincs egy központi szerver, hanem a felhasználók egymáshoz kapcsolódnak és ezt zárja ki, szerintem legalábbis...

(#2975) frájdéj


frájdéj
tag

ha a szervertöl független,honnan tudják,hogy azt használok?

(#2976) Sanyix


Sanyix
őstag

szeptember végén rendeltem onlány egy 8 megás téhóm dsl-t, mivel nem volt szolgáltatásváltás opció, ezért csak úgy simán. Azóta ott rögzítve van, amúgy semmi válasz. Vagy ha nem adom meg az ügyfélszámot nem óhajtanak tenni semmit?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#2977) petne válasza frájdéj (#2975) üzenetére


petne
őstag

Fogalmam sincs, de tudják mérni... :B

(#2978) Snoop-y válasza petne (#2965) üzenetére


Snoop-y
veterán

És már ez sem igaz mivel december 1-el elindult az optikai hálózat is 5000 végponttal ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2979) ForRedGlory válasza Cyberslider (#2961) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akkor a megoldás egyszerű. Nem jó főnökkel diskurált a kolléga, velem kellett volna :D

Rendeld meg vonallal együtt az ADSL solo happy (5400 ft), DSL telefon (0 ft),Sat-tv 2 beltérivel (2390 ft)-t és ha kiépítik, akkor egyszerűen mond le a másik DSL-ed és a vonalad... Még kiesésed sem lesz ;)
Plusz bruttó 1750 pénzért kérheted a számcserét és akkor az régi analóg telefonod számát átteszik voip számnak.

[ Szerkesztve ]

(#2980) ForRedGlory válasza Cyberslider (#2970) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tévedés ;)

DSL Classic mellé Alap Telefon díjcsomag van
DSL Solo mellé DSL Telefon van

(#2981) Cyberslider válasza ForRedGlory (#2980) üzenetére


Cyberslider
őstag

Én is ezt irtam!

Az előzőhöz pedig: a T-pontban is bentvoltam, ott a pali nézett mint borjú az újkapura, aztán a mellette lévő csajnak odaszólt tud-e ijenről, ő meg mondta hogy igen, csak ugy lehet váltani ha azonos a scomag. Ehh! Na mind1....

Amit irtál az érdekes, kipróbálom, köszi a tippet :P Csak aztán tényleg átirják a számot utólag. Mert akkor elvileg adnak addig egy másik számot ugye?

Nade várjál: solot nem rendelhetek addig amig van vonalam hm?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2982) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hm. Most gondókozom. Nademivanha'... az én nevemre rendelem meg? Hisz most muter nevén van minden :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2983) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok

Ki a T-Home felügyeleti szerve?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#2984) petne válasza Carpio (#2983) üzenetére


petne
őstag

Mi a problémád? Hátha tudunk segíteni...

(#2985) Carpio válasza petne (#2984) üzenetére


Carpio
tag

A lényeg:
internetutalvánnyal fizetek, de amikor átállt a T-online T-home-ra nem lehetett bejelentkezni és fizetni sem a rendszerben. Nyugtattak, hogy minden oké. Időközben kezdeményeztem egy csomagváltást, ami le is zajlott. Hamarosan lejár több ezer forintnyi internetutalványom érvényessége, így érdeklődtem, hogy mi lesz. Azt mondták, hogy a régi szerződésem már le van zárva, kapni fogok egy végszámlát és azt internetutalvánnyal nem lehet kifizetni.

Én csak azért hagytam a T-nél az internetemet, mert a munkáltatóm ad internetutalványt, és most meg akarnak szivatni?
Hát nem fognak

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#2987) petne válasza Carpio (#2985) üzenetére


petne
őstag

Lehet fizetni utalvánnyal, csak máshogy mint eddig... ráadásul a Sodexhos utalványok érvényességi ideje meg lett hosszabbítva március végéig. A részleteket meg tudod kew által belinkelt linken is például. :)
De ezen a T-Home oldalon lehetséges az utalvánnyal való fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#2988) kew válasza petne (#2987) üzenetére


kew
senior tag

bár mintha a már lezárt csomagot nem lehetne kifizetni utalvánnyal, vagy de?

Amúgy lassan nem ártana összeszedni az ilyen jellegű infókat és betenni 1. hsz-ként, topic címbe pedig beiratni, hogy érdemes ott kezdeni :) Pl. a 626x leírt "miért nem vesz fel a 2. boxom" és társai

[ Szerkesztve ]

(#2989) Carpio válasza kew (#2988) üzenetére


Carpio
tag

Szóval mit kell tennem, hogy régi már lezárt szerződésem hátralékait internetutalvánnyal fizethessem?
Mert ez még mindig nem egyértelmű számomra, de lehet hogy gyengeelméjű vagyok.

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#2990) petne válasza kew (#2988) üzenetére


petne
őstag

Én úgy tudom, hogy azokat már nem lehet kifizetni... de ezt nem tudom 100%-osan.

(#2991) Carpio válasza petne (#2990) üzenetére


Carpio
tag

Szóval akkor megmondanátok, hogy ki a felügyeleti szerv és milyen emailcímre küldjek levelet a T-Home-nak?! (ugyfelszolgalat@t-home.hu az jó?)

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#2992) Carpio


Carpio
tag

Feltételezem, hogy egyetlen T-Pontban sem tudnak többet segíteni, mint Ti.
Felesleges időpocsékolás lenne ott segítséget kérni?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#2993) kew válasza Carpio (#2991) üzenetére


kew
senior tag

Mail címet most nem látok az oldalon, csak egy contact us formot:

http://www.t-home.hu/lakossagi/ugyintezes/elerhetosegek/e-mail_kapcsolat?appid=contactus

Felügyeleti szervként az NHH-t mondanám, esetleg fogyasztóvédelem, de pontosan nem tudom, hogy kinél lehetne panaszt emelni ezzel kapcsolatban.

De mielőtt ezekhez folyamodnál, szerintem Poli fórumon keress fel egy illetékest, hátha tudnak segíteni. Részletek mentek priviben.

(#2994) ForRedGlory válasza Cyberslider (#2981) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Amit leírtam az működik, hidd el. És tuti hogy a legegyszerűbb is kivitelezni :)
Solt akkor is rendelhetsz, ha van vonalad és akkor is ha nincs. Első esetnél átalakítják a meglévő vonalat, a másodiknál meg kapsz egyet.
A számot meg természetesen számcserével megoldhatod, gondolom nem halsz majd bele abba az egyszeri 1750 forintba :)

(#2995) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Mi a fene van mostanában a nettemmel, hogy szakad? 1 hete kezdte el, kb. 5 éven keresztül egyszer sem csinálta... Nem töltök gyorsabban mint eddig, sőt, még lassabban is. Előjön böngészés és p2p használata közben is, teljesen változó.

2 hete próbáltam frissíteni a D-Link 360T modemem de nem sikerült, de ettől függetlenül azután működött rendesen, arra 1 hétre meg elkezdte, ez most már a 2. nap, hogy szakad.

Túl terhelt a vonal, nem is lesz jobb? :(

mod.: a böngészés is jóval lassabb, a ping is megnőtt és az oldal betöltés is...

[ Szerkesztve ]

(#2996) kew válasza jorden06 (#2995) üzenetére


kew
senior tag

hát ha modem reset után sem javul, jelentsd be hibára a 1412-n. Főleg, ha szinkront is veszt a modem, úgy szakad meg. Ha lassú is "vigyél magaddal" sebességteszt eredményt is ha telefonálsz.

(#2997) jorden06 válasza kew (#2996) üzenetére


jorden06
senior tag

Azért szeretnék találni valami más megoldást, mert úgy tudom, hogy ha beszólok központba, akkor visszavesznek a sávszélből, hogy stabil legyen a kapcsolat. Vagy rosszul tudom?

(#2998) kew válasza jorden06 (#2997) üzenetére


kew
senior tag

Azért szerintem nem rögtön elsőre. Persze sorozatos szakadós hibák esetén van rá esély sajnos.

De több lehetőséged nem nagyon van, vagy használod akkor szakadozva, vagy bejelented és talán meg tudják javítani :) Esetleg saját költségen próbálkozhatsz új szűrővel / modemmel, stb, ha kerülni akarod a bejelentést.

[ Szerkesztve ]

(#2999) jorden06 válasza kew (#2998) üzenetére


jorden06
senior tag

Mert a központ egyébként mit tud még csinálni azon kívül, hogy visszavesz a sebességből?

(#3000) kew válasza jorden06 (#2999) üzenetére


kew
senior tag

Nem tudom, nem vagyok szerelő. De szerintem nem azzal kezdik, hogy ha bárkinek baja van a dsl-lel, visszaveszik a sebességet.. :)

De mondjuk megnézi a vonalad értékeit, leresetelik a dslam portodat, esetleg rámérnek a vonalra, kimennek hozzád megnézik onnan is, visznek esetleg új modemet, vagy splittert, átraknak másik portra, érpárat cserélnek, stb. Hirtelen ilyenek jutottak eszembe :)

Persze ha nem megoldható sávcsökkentés nélkül, akkor előbb utóbb az lesz belőle, de szvsz ha már 5 éve stabil a vonalad, nem hinném, hogy 2 hét alatt annyira zajos lett a környezete, hogy nem vinné stabilan, amit eddig bírt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.